Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Bang & Olufsen EQ Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
9.1

Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor8
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi10

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
8.7

Tasarım9.5
Malzeme Kalitesi10
Konfor6
İzolasyon8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9.5
Ses Kalitesi9.5

Fiyatı

Bang & Olufsen EQ Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen EQ Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Bang & Olufsen EQ, alabileceğiniz en premium ve en iyi tam kablosuz bluetooth kulaklıklardan biri. 

 

Bu kulaklık, göz alıcı tasarıma, ciddi anlamda eşsiz malzeme kalitesine, akıllı özelliklere ve çok iyi ses kalitesine sahip.

 

Açıkçası, tüm sırları başlangıçta bozmak istemiyor, sizi incelemenin devamına davet ediyoruz.

ArtılarıEşsiz Malzeme KalitesiGöz Alıcı Tasarım. Zarif Ve ÖzgünÜstün Ses KalitesiBaşarılı ANC PerformansıUSB-C Kablosuz ŞarjSahne DerinliğiSub-Baslar, Yalnızca MükemmelDengeli Tonal Karakter
EksileriDaha Konforlu Modeller Kullandık
skor
10
KULAKLIK.COMTasarım

Bang & Olufsen, dünya üzerinde belki de tasarıma en çok önem veren ses teknolojileri firmalarından bir tanesi.

 

Markayı temsil eden değer, bizzat tasarım. EQ, bunu ispatlamaktan başka bir şey yapmıyor.

 

Bu kulaklık dizayn edilirken her ince detay düşünülmüş. Pürüzsüz köşelere sahip, aluminyum şarj kabı, başka bir yerde kolay kolay göremeyeceğiniz cinsten.

 

Şarj kutusuna, kutu değil, şarj istasyonu diyesimiz geliyor.

 

Alt yüzeyindeki kauçuk taban, sistematik bir çalışma prensibi olan LED gösterge ve kapağı açtıktan sonra gözlemlediğimiz kulaklık haznesi, orta taraftaki geniş çıkıntı ile birlikte bizi bunu hissettiriyor. İstasyonun arka yüzeyinde bir de USB-C portu var.

 

Kabinleri şarj istasyonundan çıkarıp elimize aldığımızda, bu sefer alışılmışın dışında bir geometrik şekil ile karşılaşıyoruz. Bu gövdenin çok konforlu bir deneyim sunmayacağını anlamak kulaklıklara ilk bakışta mümkün.

 

Kabinin dış tarafa bakan yüzeylerinde aluminyum tabla üzerine kazınmış B&O logosu(burası aynı zamanda birer dokunmatik kontrol noktası), iç yüzeyinde ise yakınlık sensörü yer alıyor.


Kulaklığın şuanda(04.2022) 4 farklı renk seçeneği bulunuyor, ama baştan uyaralım, Bang & Olufsen ürünlerine sezonsal olarak yeni renkler ekleyen bir firma.

 

Şuanki renk seçenekleri; gece mavisi, siyah, kum rengi ve nordic ice diye geçen bir gri tonu.

 

skor
10
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

EQ premium bir tank.

 

Bu kulalık çok lüks, premium ve üst düzey malzemeler kullanılarak üretilmiş.

 

Burada yaşanılan zengin deneyimin yanı sıra, aluminyum şarj kutusu ve aluminyum / plastik gövde çok güven verici. 

 

EQ, yıllar boyunca kullanılabilir.

 

Benzer şekilde, gövde etrafında ve şarj istasyonunun iç taraflarında tercih edilen plastik malzeme, gördüklerimizin en iyilerinden. Yumuşacık ve pürüzsüz.

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

Bang & Olufsen EQ, çok konforlu bir kulaklık değil. 

 

Çok geniş bir hacme sahip kabin, aynı zamanda kulak kanalınızın derinlerine kadar yolculuk yapan ses tüpüne eşlik ediyor. Buda, pek rahatlatıcı bir deneyim değil. 

 

EQ kulak kanalı içinde kilitlenerek her ne kadar sabit kalabilsede(bu, spor aktiviteleri yaparken oldukça önemli), biz çok çok daha konforlu kulaklıklar kullandık. 

 

Eşsiz malzeme kalitesi, burada ağır ve büyük bir kabin yaratmış.

skor
9
KULAKLIK.COMİzolasyon

İzolasyon kriteri, 2 alt başlık altında değerlendirilebilir. Pasif İzolasyon ve Aktif İzolasyon.

 

Pasif izolasyon, aslında kulaklığın kulak kanalınızın içinde ne denli az boşluk bırakacak şekilde oturduğu, slikon veya köpük uçların kalınlığı, malzemesi ve bunun gibi bir çok parametre eşliğinde sonuçlanır.

 

Aktif gürültü engelleme ise elektronik bir özelliktir. Bu inovatif özelliği daha detaylıca açtığımız ve sizler için kaleme aldığımız yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Aktif gürüültü engellemenin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını biraz daha iyi anladığınıza göre, bu kulaklığın ANC performansının oldukça iyi olduğunu söyleyerek bir özet ile bu kriterin altını doldurabiliriz.

 

Her ne kadar Sony WF-1000XM4 kadar olağan üstü bir performans sergilemese de, Bang & Olufsen EQ sizi dış dünyadan izole edebilir ve müziğiniz ile aranızda hiçbir engel olmadan sizi hayallere daldırtabilir.

 

Ek olarak, kulaklığın pasif izolasyonu da pek etkili.

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Bang & Olufsen EQ tam kablosuz bluetooth kulaklık, bluetooth 5.2 altyapısında, süper premium codecler eşliğinde pek stabil, güvenilir ve kaliteli bir bağlantı sunuyor.

 

SBC, AAC, aptX ve aptX Adaptive, bu premium müzik canavarının sahip olduğu başlıca codecler.

 

Codecler hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için, sizler için kaleme aldığımız bilgilendirici makaleye buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

 

USB-C eşliğinde şarj desteği, yine kablosuz şarj, yakınlık sensörü sayesinde otomatik duraklama-başlama, otomatik kapanma, ANC, şeffaflık modu, uygulama desteği ve dahası; bu bir akıllı kulaklık.

 

ANC performansı, burada ki referansımız Sonu WF-1000XM4 kadar olağanüstü olmasada, bizce çok başarılı ve sektörün geri kalanını rahatlıkla kıskandırabilecek cinsten.

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

EQ, kaliteli mikrofonlara sahip. Bir sıkıntı yok; yani tüm iletişim aktivitelerinizi, toplantılarınızı veya aramalarınızı tek bir cihazdan, EQ'dan yönetmek mümkün.

 

Bizim ağzımızı açık bırakmama sebebi ise, basitçe, daha iyilerini duymuş olmamız. Sennheiser Momentum 2 TWS bunlardan biri.

skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bang & Olufsen EQ tam kablosuz bluetooth kulaklık, bluetooth 5.2 altyapısında, süper premium codecler eşliğinde pek stabil, güvenilir ve kaliteli bir bağlantı sunuyor.

 

SBC, AAC, aptX ve aptX Adaptive, bu premium müzik canavarının sahip olduğu başlıca codecler.

 

Codecler hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için, sizler için kaleme aldığımız bilgilendirici makaleye buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

skor
10
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Bang & Olufsen EQ, Sennheiser Momentum 2'den sonra denediğimiz en iyi ses kalitesine sahip kulaklıklardan biri.

 

Gerek dengeli tonal karakteri, gerek çözünürlüğü, gerekse sahne derinliği ile; gerçek bir kablosuz müzik deneyimi yaşatıyor diyebiliriz. 

 

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Oldukça şık görünmesine rağmen elinize aldığınızda ki o premium hissiyat bambaşka Bang & Olufsen, gerçekten tasarıma en çok önem veren markadan biri
Malzeme Kalitesi
Beoplay EQ, birinci sınıf materyallerden yapılmış, Alüminyum şarj kutusu, Q-i şarjı için optimize edilmiş kauçuk kaplı bir yüzeye sahiptir.
Konfor
Şimdiden sizi üzmek istemezdim fakat, Bang & Olufsen EQ pekte konforlu bir kulaklık değil. kulaklığı elinize aldığınızda bariz bir şekilde büyük olduğunu görüyorsunuz. Bunun yanı sıra kulaklığı kulağınıza taktığınız zaman hem ağır olduğunu hissediyorsunuz hemde kulağınızda çok büyük durduğu için pekte hoş bir görüntü yaratmıyor. ayrıca kulaklığı taktığınızda kulağınızda pek rahat bir deneyim sunmuyor
İzolasyon
1- pasif izolasyon 2-aktif izolasyon bu kulaklıkta her 2 izolasyonda vardır. ANC yani aktif gürültü engelleyici bu kulaklıkta Adaptive Noise Canceling adında kullanılmış. ANC performansı oldukça başarılı ama rakiperine göre değil. örnek olarak verecek olursak şuan ki sektör lideri gürültü engelleyiciye sahip olan Sony WF-1000XM4. Ama bu demek olmuyor ki ANC performansı kötü. Hayır anc performansı gerçekten başarılı ve sizi duş dünyadaki gürültülerden gerçek anlamda uzaklaştırıyor.
Günlük Kullanım
Gelişmiş şarj ünitesi 20 saate kadar ekstra kullanım sağlarken, aktif gürültü önleyici açıkken kulaklıklar 6.5 saat kullanım sunuyor. Yalnızca 20 dakika şarj ederek ek iki saatlik kullanım sağlayacak hızlı şarj özelliği bulunmaktadır. Ayrıca su ve toza karşı dayanıklı.
Mikrofon Kalitesi
6 adet beamforming mikrofon bulunmaktadır aktif gürültü engelleme özelliğine sahip Beoplay EQ, 6 tane mikrofonu sayesinde yüksek kaliteli telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz
Bağlantı Kalitesi
Bluetooth 5.2 kullanan EQ, bunun yanında da; sbc, aac, aptX ve aptX Adaptive codec bulunduruyor. kopma sorunu yaşamıyorsunuz. yani kısaca sizi müziğin derinlerine indirmesi için gereken güce sahip.
Ses Kalitesi
EQ, gerçekten başarılı bir ses kalitesine sahip, referans vericek olursa sennheiser momentum tw3 den sonra en iyi ses kalitesine sahip kulaklıklarlardan biri diyebiliriz. Bang & Olufsen EQ, gerek sahne deriniliği, gerekse çözünürlüğü gerçekten size müziğin içindeymişsiniz gibi bir his veriyor. ayrıca kulaklığın tonal karakteride gerçekten dengeli.sizi müziğin içinde boğmuyor
Oyun Performansı
açıkçası sadece 1 tane oyunda denedim ve gözüme çarpan çokta bir gecikme hissetmedim. tabii ki bu oyun bir battleroyale oyunu değildi
Tasarım9
Malzeme Kalitesi10
Konfor5
İzolasyon7
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı6
Tasarım
Kutu tasarımıyla başlayacak olursak; küçük sayılabilecek bir şarj kutusuna sahip. oval ve yumuşak hatlarıyla şık ve pahalı bir kravat iğnesi kutusunu andırıyor. Kutunun kapağını kaldırınca; markanın B&O logosunun gayet şık bir şekilde işlenmiş büyük sayılabilecek kulaklıklar karşımıza çıkıyor. Kulaklık tasarımı ergonomi ve sağlamlık açısından gayet başarılı duruyor. Ancak büyüklükten dolayı, kulaktan taşan kısmı aynaya baktığınızda garip bir hissiyat sunuyor.
Malzeme Kalitesi
Alüminyum kutu ve üzerindeki kaplama gerçek premium kalitesini size sunuyor. Uzun yıllar kullanıma olanak sağlayacağı hissi çizilmelere karşı oldukça dayanıklı. Kulaklıkta kullanılan plastik ve alüminyum bileşenler ağırlığı olumsuz etkilese de uzun yıllar kullanımda kimseyi üzmeyecek bir yapısı var.
Konfor
Bu noktada maalesef kullanıcıları üzecek bir yapısı var. Geniş kabin, kulak kanalına uzanan parçanın geniş ve uzun oluşu kulağınızda bir aygıt taşıdığınızı baya hissettiriyor. Ancak kilitlendiği zaman kulağınızdan düşmeme garantisini size sunuyor. Malzeme kalitesinde bahsettiğimiz ağırlık konusu da burada eksi puan oluşturuyor. Uyurken bile kulağınızda kalabilecek olması alışma sürecinden sonra esneklik sağlayabilir ancak ilk başta fazlasıyla yadırganan bir aksesuar olması durumunu engelleyemiyor.
İzolasyon
Comply Foam kulak ucuyla pasif izolasyon oldukça iyi çalışıyor. Silikon uçlar, köpük uçlara nazaran daha geçirgen olsa da onlarda görevini gayet başarılı bir şekilde yerine getiriyor. Aktif gürültü engellemede ise sektörün en iyisi diyemeyiz ancak başarılı bir ANC performansı sunduğunu söyleyebilirim. En yüksek seviyede cızırtı oluşturuyor ancak müzik bunu zaten baskılıyor diyebilirim. Adaptif gürültü engelleme daha aktif bir çalışma ile başarılı bir sonuç ortaya koyuyor. ANC konusuna değinmişken; müzik dinlerken eğer ANC aktif değilse ve siz ANC’yi aktif ederseniz tonlarda değişiklik oluyor; baslar kısılıp orta frekans sesler yükseliyor. Bu değişiklik hangi opsiyonla başladıysanız diğerine geçişte bir yadırgama dönemi yaşatıyor.
Günlük Kullanım
Bu başlıkta bir çok kolaylık bizi karşılıyor. İlk sırada tekli kullanım hoş bir detay. Ofis ortamlarında bir kulağınızı boşta bırakmanız gerekebilecek durumlarda oldukça iş görecek bir detay. Telefon görüşmelerinde de, kulaklığın birini kutudan çıkarıp görüşme yapabilirsiniz. Dokunmatik kontroller çift dokunma ile çalıştığı için her hangi bir temas sürpriz oluşumunu engelliyor. Bu durum daha güvenilir ve rahatça kullanım sağlıyor. Uygulama birkaç eksi yönüne rağmen oldukça güzel tasarlanmış ve oldukça kullanışlı. Deezer ve Spotify hesaplarınızı uygulama içerisinden bağlayabilirsiniz. Ancak belirtmem gereken bir durum var: Apple, Google, Facebook gibi hesaplarınızla uygulamara kayıt olduysanız maalesef açamıyorsunuz. B&O uygulaması bu servis sağlayıcıların arayüzüne bağlanarak açmak yerine sizden e-mail ve şifre girmenizi istiyor. Benim açımdan sorun teşkil etmese de bu durum güvenlik açığı oluşturabilecek gibi duruyor. Bunun yanında uygulama içinden kulaklık ve kutu şarj durumlarını görmek maalesef stabil çalışmıyor. Tabi bunlar yazılımsal durumlar ve B&O markası geri bildirimleri aldıkça bunları düzeltecektir. Uygulama konusunda en sevdiğim özelliklerden biri ise uzaktan kumanda olarak kullanılabilmesi: örneğin kulaklığınızı laptopunuza da bağladınız ve Deezer’dan bir playlist açtınız; şarkıları uygulama içinden değiştirmek, EQ ayarlarınızı yeniden yapılandırmak mümkün.
Mikrofon Kalitesi
EQ mikrofonları oldukça kaliteli, beklentimi fazlasıyla karşılaştırdığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.
Bağlantı Kalitesi
Teknik detaylara çok girmeden çok başarılı bağlantı sunduğunu söyleyebilirim. Mesafe olarak gayet tatmin edici bir çekim gücüne sahip. Stabil ve kaliteli bağlantıyı hissettiriyor. Ancak bu noktada uygulama geride kalıyor. Bağlantıda ciddi gecikmeler oluyor diyebilirim. Daha önce belirttiğim gibi uygulama güzel tasarlanmış olsa bile B&O’nun üzerinden geçmesi gerekli noktaları var.
Ses Kalitesi
Ürün kabin büyüklüğünden kaynaklı sahne derinliği güzel, dengeli tonal karakter sunan harika bir müzik deneyimi yaşatıyor. Her ne kadar iPhone kullanıcılara AAC codec mahkumu olsa da deneyim olarak eşsiz diyebilirim. Bu deneyimi aynı kulaklıkla yaşamak da ayrıca güzeldi https://youtu.be/DBmcWTg4PyI Uygulama içerisinden erişilebilen EQ ayarları frekans ayarlarını tek tek yapmak istemeyen benim gibi kullanıcılar için biçilmiş kaftan diyebilirim. Viyana Filarmoni Orkestrasından Radetzky Marş’ı Enerjik modda, DJ Shah’tan Mellomaniac’ı Relax – Bright arasında dinlemek eşsiz bir deneyim sundu diyebilirim Beni en çok etkileyen özelliklerden biri de Deezer uygulamasında yüksek kalite (HQ) / yüksek doğruluk (HIFI) arasında geçişte bile tonal farklılıkları net bir şekilde ayırt edebilmek oldu.
Oyun Performansı
Bluetooth versiyonu sayesinde minimum gecikme diyebilirim. Ancak kablolu/kablosuz oyuncu kulaklığı performansı beklemek yanlış olur.
Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor7
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi10
Oyun Performansı8

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.2
Desteklenen CodeclerSBC, AAC, AptX, AptX Adaptive
ANCVar
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeVar
SensörlerYakınlık Sensörü, Dokunmatik Sensörü
Frekans Aralığı20 Hz – 20 kHz
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Empedans16 Ohm
MikrofonVar
Ağırlık8 Gram
Batarya Ömrü20 Saat
USB StandardıUSB-C
Kablosuz ŞarjVar
Suya DayanıklılıkIP54 Sertifikası
Hassasiyet107 dB

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
9.1
Bang & Olufsen EQ Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen EQ Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
6.9
JBL Bluetooth Kulaklık Tune 225 TWS
JBL Bluetooth Kulaklık Tune 225 TWS
NaN:NaN0
skor
7.4
JBL Tune 130NC TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
JBL Tune 130NC TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
JBL Live Pro Plus Kablosuz TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
JBL Live Pro Plus Kablosuz TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Sennheiser CX True Wireless Plus Tws Bluetooth Kulaklık
Sennheiser CX True Wireless Plus Tws Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Apple Airpods Pro ANC TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık
Apple Airpods Pro ANC TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8
Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık
Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
7.7
Klipsch T5 II ANC  Edition TWS Bluetooth Kulaklık
Klipsch T5 II ANC Edition TWS Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
7.7
Klipsch T5 II ANC  McLaren Edition TWS Bluetooth Kulaklık
Klipsch T5 II ANC McLaren Edition TWS Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Kulaklık
Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
7.7
Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık
Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
7.1
Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Kulaklık
Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
7.6
Earfun Air Pro 2 TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık
Earfun Air Pro 2 TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.