Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Öne Çıkan Bloglar

Yeni Yazılar

Öğretici Bloglar

Güncel Kulaklık Öneri ve Hoparlör Tavsiyeleri

Kulaklik.com uzman ekibi tarafından hazırlanan en yeni kulaklık öneri ve hoparlör tavsiyelerini incelerken, kulaklık bağlama sorunları gibi kulaklık modelleri ile hoparlör çeşitlerine dair hataların nasıl çözebileceğiniz rehberlere ulaşabilirsiniz. Uzman teknoloji editörleri tarafından hazırlanan çözüm rehberleri haftada ortalama 4 rehberden oluşmaktadır. Özellikle her hafta güncellenen bluetooth kulaklık tavsiyelerimizde bluetooth kulaklık modellerinin Kulaklik.com Test Edenler Kulübü puanları, inceleme videoları ve diğer kulaklıklarla karşılaştırmalarına ulaşabilirsiniz.

Kulaklık ve Hoparlör Sorunları Nasıl Çözülür?

Kulaklik.com’da güncel olarak Apple Airpods Kulaklıklar ve Xiaomi Bluetooth Kulaklık Modelleri hatalarının çözümlerine dair çözüm önerilerini, karşılaştığınız bağlantı sorunlarını nasıl çözeceğinizi ve kaybolan bluetooth kulaklıklarınızı nasıl bulacağınıza dair detayları rehberlerimizle bulabilirsiniz. Bunun dışında sıklıkla Spotify ve Apple Music gibi platformlarda müzik dinlediğimiz taşınabilir bluetooth hoparlörlerin kopma sorunları gibi sorunlara da hazırladığımız rehber makaleler ile çözüm sunuyoruz. İşte sizin için hazırladığımız güncel kulaklık ve hoparlör sorun çözümleri:

2023’ün En İyi Bluetooth Kulaklık Önerisi

Bluetooth kulaklık satın almak isteyen kullanıcılar sıklıkla kulaklığa dair kullanıcı yorumları içeren inceleme ve öneri sitelerinde vakit geçirmektedir. Birbirinden farklı kullanıcılar tarafından kulaklıkların gündelik yaşamdaki konforu, ses kalitesi ve pil ömrüne dair değerlendirmelerini okumalarına rağmen akıllarında kulaklık seçimine dair birbirinden farklı soru işaretleri oluşmaktadır. Bu nedenle sıklıkla Google üzerinden 2023 yılının en iyi bluetooth kulaklıklarına dair önerilerden oluşan blog yazılarını araştırmaya başlamaktadır. Bu doğrultuda en iyi ve en yeni kulaklıklardan oluşan geniş kulaklık karşılaştırma tablolarıyla karşılaşmaktadır. Kulaklik.com olarak uzman ekiplerimiz tarafından incelenen ve test edenler kulübü üyeleri tarafından uzun kullanım testleri sonucu ortaya çıkan değerlendirmelerden oluşan aşağıdaki öneri yazılarımızı okuyabilir ve ister kablolu kulaklık ister bluetooth kulaklık olsun rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Bluetooth Kulaklık Önerisi: 2023'ün En İyi Kablosuz Kulaklık Modelleri
Oyuncu Kulaklığı Önerisi 2023: Ses Kasmak İçin En İyi Gaming Kulaklık

Uygun Fiyatlı Kulaklık Önerileri

Elbette her kullanıcı yüksek ses kalitesi için en iyi ve en yeni kulaklık modellerinden satın alacak bütçeye sahip olmuyor. Bu nedenle çoğunlukla uygun fiyatlı kulaklık ve fiyat performans kulaklıkları arasında seçim yapmak zorunda kalıyorlar.

Dinlediğiniz şarkıların ritmini kalbinizin derinliklerinde hissetmek, filmleri ve oyunları en ince ayrıntısına kadar duymak mı istiyor olabilirsiniz ancak bütçeniz çok yüksek fiyatlı bir kulaklığa yetmiyor olabilir. Endişelenmeyin, 1000 TL altı fiyat performans bluetooth kulaklıkları ve uygun fiyatlı kulaklıkları sizin için derlediğimiz blog yazılarımız bu gibi soruların yanıtı olarak karşınızda. Kulak üstü kulaklıklar, kulak içi kulaklık modelleri, kablosuz ve bluetoothlu kulaklık çeşitleri daha birçok özelliğe sahip farklı türdeki kulaklıkları dair derinlemesine incelemeleri içeren önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

Ucuz ve Uygun Fiyatlı Kulaklıkların Ses Kalitesi Nasıldır?

Bir kulaklığın fiyat açısından ucuz olması ya da uygun fiyatlı olması o kulaklık modelinin ses performansı açısından her zaman kötü olduğu anlamına gelmemektedir. Tabi ki fiyatı yüksek pahalı kulaklıklara kıyasla uygun fiyatlı olan modellerin kulaklık sürücüleri ve diğer teknik özellikleri daha düşük seviye olsa da son yıllarda popüler olan fiyat performans kulaklıkları aradaki bu makası gittikçe daraltıyor.

Fiyat performans kulaklık modelleri yüksek ses kaliteli kulaklık özelliklerinin çeşitli revizyonlar ile uygun fiyatlı hale getirilmesi ile mümkün olmaktadır. Bu nedenle yüksek ses kalitesi sunan kulaklık sürücülerinin yeni revizyonlu hali orta-üst seviye ses kalitesi sunmaktadır. Malzeme kalitesi açısından ise fiyat performans kulaklıklar rahat ve konforlu kaliteli malzemelerden üretilmektedir. Bu yönleriyle kulaklarınızı yormayacak şekilde konforlu yapıdadırlar.

Bluetooth Kulaklık Bağlanmıyor Sorunu 5 Adımda Nasıl Çözülür?

Bluetooth kulaklık kullanıcıları tarafından gündelik yaşam içerisinde sıklıkla karşılaşılan sorunların başında gelen bağlantı sorunları, kullanıcıların müzik dinlerken keyifli dakikalar geçirmelerinin önüne geçmektedir. İster kulak içi bluetooth kulaklıkları olsun isterseniz de kulak üstü bluetooth kulaklık modelleri olsun kulaklık pazarında birbirinden farklı marka ve model bulunmaktadır. Her bir markanın bluetooth bağlantı sorunlarına yönelik çözümü olmasının yanında genellikle aşağıdaki standart 5 adım ile çözülür.
 • Kulaklığı kutusundan çıkararak şarjının olduğundan emin olun.
 • Bluetooth kulaklık bağlantı tuşuna basıp bağlanabilir olacak şekilde aktif hale getirin.
 • Bluetooth cihazlar tarafından bulunabilir biçime getirmek için bluetooth arama özelliğini devreye alın.
 • Bağlantı kuracağınız telefon gibi mobil ya da bilgisayar gibi masaüstü cihazınızın bluetooth tarama alanına gelerek bağlanabilir cihazlar alanından kulaklığınıza tıklayın.
 • Bu aşamadan sonra bluetooth ile eşleştiriliyor mesajını alacaksınız ve eşleştir seçeneği çıkacaktır. Eşleştir seçeneğine tıkladıktan sonra bluetooth kulaklığınızı kullanabilirsiniz.

2023’ün En İyi Kulaklık Markaları

Kulaklık satın almadan önce sizde yoğun araştırmalar içine giriyorsanız, 2023 yılının en iyi kulaklık markalarını merak ediyor olabilirsiniz. Özellikle son yıllarda dış ortamlarda kullanmak için sıklıkla tercih edilen bluetooth kulaklıklar arasından hem fiyat açısından hem de özellikler açısından sizin için 5 en iyi kulaklık marka ve modellerini sizin için listeledik.
2023’ün En İyi Kulaklık MarkalarıEn İyi Kulaklık ModelleriKulaklık FiyatlarıEn İyi Bluetooth Kulaklık Özellikleri
BoseQuietComfort 35 II₺10.499,00Uzun Pil Ömrü, Konforlu Tasarım, Gelişmiş Gürültü Engelleme
SonyWF-1000XM4₺3.999,00Yüksek Ses Kalitesi, Çoklu Cihaz Bağlantısı ve Gelişmiş Gürültü Engelleme
SennheiserMomentum 4 Wireless₺10.413,00Akıllı Kontrol Uygulaması, Yüksek Ses Performansı
AppleAirPods Pro 2₺5.899,00ANC (Aktif Gürültü Engelleme) Kablosuz Şarj, Siri ile Entegrasyon
AnkerSoundcore Life P3₺2.104,00Uygun fiyatlı kulaklık, yüksek ses performansı, kişileştirilebilir ekolayz

Bilgisayara Bluetooth Kulaklık Nasıl Bağlanır?

Dilediğiniz yerde dilediğiniz şarkıları ve müzikleri dinlemeniz için tasarlanan kablosuz kulaklık çeşitleri bluetooth kulaklıklar bilgisayarlardan akıllı telefonlara hatta televizyon ve müzik çalarlara rahatlıkla bağlanabilmektedir. Siz de kablolu kulaklıkların ortaya koyduğu kablo telaşından kurtulmak amacıyla bluetooth kulaklık modellerinden birini bilgisayarınızda kullanmak için satın aldınız ve nasıl bağlayacağınızı bilmiyorsanız sizin için hazırladığımız rehberimizdeki adımları izlemeniz gerekmektedir. Bu adımlar, bilgisayarınızın işletim sistemine ve bluetooth kulaklığınızın modeline göre değişiklik gösterebileceği için yazımızda, Windows 10 ve Windows 11, macOS işletim sistemlerine sahip bilgisayarlara bluetooth kulaklık nasıl bağlanır sorusunun cevabını vereceğiz.

Windows 10’da Bluetooth Kulaklık Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayarınız varsa ve bluetooth kulaklıklarınızı bağlamak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
 • İlk olarak bilgisayarınıza bağlamak ya da diğer adıyla bilgisayarınızla eşleştirmek istediğiniz kulaklığınızın bluetooth özelliğini aktif hale getirin. Bu özelliğin aktif hale getirilme biçimi cihazdan cihaza değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle cihazın kullanma kılavuzuna bakmanız ya da Kulaklik.com’da yer alan Bluetooth Kulaklık Telefona Nasıl Bağlanır? Marka Marka Bağlantı Ayarı başlığını inceleyebilirsiniz.
 • Bluetooth özelliğini aktif ettikten sonra bilgisayarınızın başlat menüsünü açın. Bu işlemi var ise klavyedeki başlat tuşuna basılarak ya da bilgisayarın sol alt köşesinde yer alan Windows simgesine basılarak gerçekleştirebilirsiniz.
 • Başlat menüsünün sol alt kısmında yer alan “Ayarlar” kısmına tıklayın.
 • Ayarlar ekranı içerisinde üst tarafta yer alan “Cihazlar” yazan yere tıklayın.
 • Cihazlar ekranı içerisinde sol tarafta yer alan “Bluetooth & Diğer Cihazlar” yazısına tıklayın.
 • Ulaşılan sayfadan bluetooth’u aktif hale getirin. Bilgisayarın bluetooth özelliğinin aktif hale gelmesinden sonra “Bluetooth veya başka cihaz ekle” yazan yere tıklayın.
 • Açılan pencerede “Bluetooth” seçeneğini seçin ve bilgisayarınızın yakındaki bluetooth cihazlarını aramasını bekleyin.
 • Arama sonucunda ekranda görünen cihazlardan bağlamak istediğiniz kulaklığınızı seçin ve “Eşleştir” butonuna tıklayın.
 • Bu işlemin ardından “Bitti” butonuna tıklayın eşleştirme sürecini tamamlayın. Bu işlemden sonra bluetooth kulaklığınız ve bilgisayarınız, bluetooth açık durumdayken birbirinin menziline girince otomatik olarak bağlanacaktır.

Windows 11 Bilgisayarda Bluetooth Kulaklığınız Nasıl Eşleştirilir?

Eğer ki Windows 11 bir bilgisayarınız varsa aşağıdaki adımları izleyerek bluetooth kulaklığınızı eşleştirebilirsiniz:
 • Bilgisayarınıza bağlamak istediğiniz kulaklığın şarjının olduğundan emin olun ve bluetooth özelliğini aktif hale getirin. Bu özelliğin aktif hale getirilme biçimi cihazdan cihaza değişiklik gösterebileceği için kulaklık kullanım kılavuzunu incelemenizi öneriyoruz.
 • Windows 11 bilgisayarınızda, görev çubuğunuzun sağ tarafındaki saat ve tarihin yanındaki Ağ, Ses veya Pil simgelerine tıklayın.
 • Bluetooth hızlı ayarında Bluetooth cihazlarını yönet’i ve ardından eşleştirmek istediğiniz bluetooth kulaklık ve cihazlarınızı seçin.
 • Bu işlemin ardından kulaklıklarınızdan eşleştirildiğine dair gelen bildirimin sonunda “Bitti” butonuna basın ve kullanmaya başlayın.

MacOS Macbook Bilgisayarlarda Bluetooth Kulaklığımı Nasıl Bağlarım?

Yukarıda detaylarıyla Windows bilgisayarda nasıl kulaklıklarınızı bağlayacağınızı açıkladık. Ancak bir Apple Macbook kullanıcısı olabilir ve peki ya ben MacOS Macbook bilgisayarlarda bluetooth kulaklığımı nasıl bağlarım diye soruyor olabilirsiniz. İşte Apple cihazlarda bluetooth kulaklık eşleştirme için hazırladığımız adımlar:
 • Macbook Bilgisayarda Bluetooth'u Etkinleştirin


  MacOS kullanıyorsanız gösterdiğimiz şekilde: Apple menüsü > Sistem Tercihleri > Bluetooth'a gidin ve Bluetooth'unuzu açın.
 • Kulaklığınızı Eşleştirme Moduna Alın


  Kulaklığınızı eşleştirme moduna almak için güç düğmesine basılı tutun.
 • Bluetooth Kulaklığınızı Bilgisayarınıza Bağlayın

  MacOS bilgisayarınızın bluetooth ayarlarına dönerek, mevcut cihazlar listesinde bluetooth kulaklığınızı görmelisiniz. Kulaklığınız listeleniyorsa, üzerine tıklayın ve 'Bağlan'ı seçeneğine dokunun.