Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

JBL Tune 130NC TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
7.4

Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor7
İzolasyon7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi7

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
6.9

Tasarım7.3
Malzeme Kalitesi6
Konfor6.8
İzolasyon5.5
Günlük Kullanım6.8
Mikrofon Kalitesi7.8
Bağlantı Kalitesi8.3
Ses Kalitesi7

Fiyatı

JBL Tune 130NC TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
JBL Tune 130NC TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

JBL Tune 130NC, yakın zamanda incelediğimiz JBL Live Pro + kulaklığın bir küçük kardeşi.

 

Bu bluetooth kulaklık, markanın en yeni kulak içi tam kablosuz ve bütçesel anlamda karşılanabilir kulaklıklarından bir tanesi.

 

Bu model, premium sınıf bir tam kablosuz bluetooth kulaklık. JBL markası, her ne kadar bu pazarda ki en güçlü ve güvenilir oyunculardan biri olsa da, TWS, yani tam kablosuz bluetooth kulaklık dünyasında artık yüzlerce yarışmacı var. Bu anlamda, siz seçim yapmaya çalışan müzikseverlerin kafası epey karışıyor olabilir. 

 

JBL; bluetooth hoparlörler, hi-fi sistemler, referans monitörler ve kulak üstü bluetooth kulaklıklarda olduğu gibi, kulak içi tam kablosuz bluetooth kulaklıklar söz konusu olduğunda da çok geniş bir ürün gamına sahip. "Tune, Wave, Endurance ve bunun gibi bir çok birbirinden farklı yapıda ki özellikleriyle öne çıkan seriler içerisinde Pro +'ın bulunduğu "Live" serisi, tws kategorisi özelinde şuanda iki kulaklıklara ev sahipliği yapıyor:

Live Pro Plus ve Live Free NC Plus

 

JBL T serisi isminde ki "T" harfi, aslında "Tune" kelimesinin kısaltması. Markanın kulaklık modelleri, bir kaç seriye bölünmüş durumda. Her seri içerisinde, her bütçeye yönelik birçok seçenek bulunuyor.

 

JBL Tune serisi kulak içi modelleri arasında ise;

 

·       Tune 110

·       Tune 115BT

·       Tune 115 TWS

·       Tune 125 TWS

·       Tune 130NC TWS (İncelediğimiz Model)

·       Tune 205 BT

·       Tune 215 BT

·       Tune 225 TWS 

·       Tune 230 NC TWS modelleri yer alıyor.

 

Tune serisi, ülkemizde ve dünyada en çok tercih edildiğini gördüğümüz JBL bluetooth kulaklıkların başında geliyor.

 

Bunun sebeplerin başında muhakkak bu bluetooth kulaklıkların malzeme kalitesi, bağlantı performansları, konforları ve makul seviyedeki sonik performansları ile fiyat/performans kavramının altını doldurabiliyor oldukları gerçeği gelse de, ortada büyük bir hype olduğu da gözden kaçmıyor.

 

Zira, tekrarlamak gerekirse, günümüzde bir bluetooth kulaklık alırken göz önünde bulundurmanız gereken çok fazla model var.  JBL Tune 130NC Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, kayda değer seçeneklerden biri mi, birazdan öğreneceğiz.

 

Hadi JBL Tune 130NC'nin bu rekabet ortamında öne çıkan ve geri kalmış özelliklerinin hepsine birlikte göz atalım!

Artılarıİyi Malzeme KalitesiBol Miktarda BasFiyat / Performans ÜrünüGüncel Bluetooth SürümüUSB-C
EksileriANC ve Transparan Mod Fiyat Bandının En İyisi Değil
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

JBL 130NC tam kablosuz bluetooth kulaklık, sert ve maskulen bir duruşa sahip.

 

Sunum

 

Kutunun içinden çıkanlar:

 

·       JBL Tune 130NC

·       USB-C Şarj Kablosu

·       3 Farklı Boyutta Yedek Slikon Ucu

·      Hızlı Başlangıç Kılavuzu ve Garanti Belgesi

 

Kulaklık 3 farklı renk seçeneği ile bizlere sunuluyor. Beyaz, Siyah ve Mavi. Bizim elimizde incelemek üzere bulundurduğumuz model beyaz renkte.

 

Şarj kutusu, nispeten büyük ve kalın. Kutunun ön yüzeyinde büyük bir alana sahip JBL logosu kazınmış.

 

Yine ön tarafta, 3 adet LED gösterge yer alıyor. Kutunun arka tarafında ise bir USB-C portu var.

 

Kapağı yukarı kaldırdığımızda, kulaklıkların yatay şekilde bizleri karşıladığını görüyoruz. Kapak ve kulaklıklar mıknatıslı mekanizmaya sahipler; böylelikle elden düşürme kazaları esnasında kulaklıkların fırlayıp biryerlere kaçma endişesinden kurtulabiliyoruz.

 

Kabinlerin şekli biraz ilginç, alışılagelmişin dışında ki çizgiler eşliğinde dizayn edilmiş 130NC, geometrik açıdan ilginç bir yapı.

 

Kabinlerin dış tarafında yine aynı şekilde JBL logoları yer alıyor. Bu logoların olduğu bölgeler aynı zamanda birer dokunmatik yüzey alanı.

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

 JBL 130NC tam kablosuz bluetooth kulaklıkların malzeme kalitesi gayet iyi.

 

Abisi Live Pro +’a kıyasla süper premium hissettirmese de, dayanıklı, sağlam ve sert bir yapısı var.

 

Kulaklıklar ve şarj kutusu tamamen plastik kullanılarak üretilmiş. Burada kullanılan plastik malzemenin kalitesi orta-üst düzey olarak yorumlanabilir. Dış dokusu, tam olarak pürüzsüz olmasa da, çoğu çinli üreticinin sunduğu kaliteden daha iyi. Güven veriyor.

skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

Konfor açısından, aslında ergonominizle uyumlu olduğu takdirde başarılı bulacağınız Tune 130NC, kulaklik.com ekibinin kulağında pek sabit kalmadı. Sıkıntı bu. Yoksa konforlu…

 

Uzun outdoor koşuları sırasında, her ne kadar IPX4 sertifikası olsa da, Tune 130NC’yi tercih eder miydik emin değiliz.

 

Abisi Live Pro +, kulağa kitlenerek, güven verici bir oturum sağlanabiliyordu. Kim bilir, belki sizin kulağınızda durabilecek tek kulaklık budur. Bu işler tamamen kişisel ergonomiye bağlı.

skor
7
KULAKLIK.COMİzolasyon

İzolasyon kriteri, 2 alt başlık altında değerlendirilebilir. Pasif İzolasyon ve Aktif İzolasyon.

 

Pasif izolasyon, aslında kulaklığın kulak kanalınızın içinde ne denli az boşluk bırakacak şekilde oturduğu, slikon veya köpük uçların kalınlığı, malzemesi ve bunun gibi bir çok parametre eşliğinde sonuçlanır.

 

Aktif gürültü engelleme ise elektronik bir özelliktir. Bu inovatif özelliği daha detaylıca açtığımız ve sizler için kaleme aldığımız yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Aktif gürültü engellemenin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını biraz daha iyi anladığınıza göre, bu kulaklığın ANC performansının oldukça iyi olduğunu söyleyerek bir özet ile bu kriterin altını doldurabiliriz.

 

JBL 130NC'nin ANC performansı çok iyi değil. Temel senaryoda iş görüyor fakat çok çok daha iyi ANC performanslarına şahit olduk, JBL Tune 130NC bizi etkileyemedi.

 

Benzer şekilde, kulaklık belki ilk takıldığında tamam ama bir süre sonra yavaş yavaş kulak kanalından harekete bağlı olarak çıkmaya başlıyor ve kulak içinde çok da sabit kalmayı başaramayan bu yapının pasif izolasyon başarısı da sorgulanabilir oluyor. 

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

JBL Tune 130NC, giriş seviyesi bir akıllı kulaklık.

 

Bu modelde Gürültü Önleyici Kulaklık, ambiyans modu, uygulama desteği, hızlı şarj, IPX4 ve dokunmatik kontrol mekanizması var.

 

Kabinin iç kısmında, yakınlık sensörü yok. Böylelikle kulaklığı kulağınızdan çıkarınca ses otomatik duraksamıyor. Bu, çoğu akıllı kulaklıkta olan bir özellik.

 

ANC kalitesi standart, biz çok iyi bulmadık. Temel senaryoda iş görüyor fakat çok çok daha iyi ANC performanslarına şahit olduk, JBL Tune 130NC bizi etkileyemedi.

 

Ambiyans modu açıkken, mikrofonların preamfi gürültüsünü duyabiliyorsunuz, bu rahatsız edici. Aynı şey ANC modu için de geçerli olsa da, ordaki gürültüyü dışarıda fark etmek pek mümkün değil.

 

Tune 130NC’yi çıkarıp kutusu dışında bir yere koyarsanız, uygulama üzerinden ayarlayabileceğiniz süreye göre kulaklıkların otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz. Kendi kendine şarjı bitecek endişesi yok.

 

Mobil uygulama, oldukça modern bir arayüz eşliğinde yazılmış. Uygulama üzerinden kulaklığın çoğu özelliğini kişiselleştirebiliyor(ANC Seviyesi, Dokunmatik Kontroller, Ambiyans Modu, Sensörler vb.), EQ uygulayabiliyor ve sürüm güncellemesi gerçekleştirebiliyorsunuz.

skor
7
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

JBL Tune 130NC Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, her ne kadar aramalar ve toplantılar için bir mikrofon sistemine sahip olsa da, bu mikrofonlar super temiz, canlı ve gerçekçi ses alma yeteneğine sahip değiller. İyiler, sıkıntı yok; ama çok üstün bir yanları da yok.

 

Açıkçası, burada çok da fazla söylenebilecek şey de yok. Yeterli, anlaşılabilir bir ses yakalayan bu kapsüller başka bir çok yerde karşılaşabileceğiniz kadar standart.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

 JBL Tune 130NC Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, bluetooth 5.2 altyapısında, oldukça standart codecler eşliğinde aktarım sağlıyor.

 

AptX, aptX HD, LDAC gibi herhangi bir üst düzey aktarım codeclerine sahip dahil. Bu kulaklık standart kodekler dahilinde android ve windows cihazlar ile SBC, apple cihazlar ile ise AAC kodek dahilinde bağlantı kuruyor. 

 

 

Biz testlerimizde elimize ki bluetooth kulaklığın bağlantısında herhangi bir kopma yada başka bir sorunla karşılaşmadık. Yine de, bu kriterler artık lüks değil :) 

 

 

Codecler hakkında daha detaylı bilgilere erişebilmeniz ve bluetooth kulaklık dünyasını daha iyi kavrayabilmeniz adına, bu konuda hakkında bir yazı kaleme aldık. İsterseniz buraya tıklayarak erişebilirsiniz. 

skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Tune 130NC, abisi Live Pro+ kadar yüksek çözünürlüklü ve şeffaf bir sonik karaktere sahip değil.

 

Buna rağmen, tonal karakter açısından bizce daha dengeli, gövdeli ve olgun bir renkte çalan bluetooth kulaklık, güçlü ve derinlere inebilen bas frekanslar ve gerçekçi vokaller üretiyor.

 

Subbass bölgesinde ve üst midlerde yer alan bir-iki karakteristik öne çıkma durumu dışında(ki beğendiğimiz, eğlenceli bir karakter ortaya çıkmış), kulaklık oldukça dengeli.

 

Tizler kesinlikle keskin ve parlaklıktan uzak. Uzun saatlerce dinlenebilir kıvamda tonlanmış. Bir genel tüketici kulaklığında bu yönde çalan üst frekans tepkisi görmek, sevindirici. Lakin tekrarlıyoruz, bu kulaklık kesinlikle yüksek çözünürlüklü bir tepki veremiyor. Sürücü hantal ve kabinin içinde sakladığı amfi pek lineer bir çalışma şekline sahip değil. Açıkçası, arka plan da pek temiz değil.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Hafiften değişik hatları var.
Malzeme Kalitesi
Standart plastik. Ama logonun baskısı dokulu gibi hissi sağlıyor.
Konfor
Kutudan çıkarış da geri takış da kulakta tutuş da gayet rahat.
İzolasyon
EH diyebilirim. Özel olarak iyi değil. Ama tam tersine etrafı da müziği de duymanız sağlayan modu güzel bir eklenti.
Günlük Kullanım
Şu ana kadar herşey iyi ve sonraki adım ses kalitesi de iyi. Ama şarj ömrü anc açılmazsa 10 saat. Hem telefon desteği olan hemde iyi çalan bir tws için bence az.
Mikrofon Kalitesi
Alırken de konuşma gönderirken de kesinlikle iyi
Bağlantı Kalitesi
Bir kere bile kopmadı, telefondaki programı da işlevli.
Ses Kalitesi
Söylediğim gibi iyi. Hatta kimi kablolu kulaklıklardan da iyi.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi5
Konfor9
İzolasyon6
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Tasarım
Kulaklığın şarj kutusu ince ve şık tasarlanmış ve cebinizde şişkinlik yapmıyor. Kutunun kapağını açtığınızda kulaklıklar kelebek formunda sizi bekliyor. Neden bilmiyorum fakat kulaklıkların kutudaki yerleşimi bana kelebekleri andırıyor. JBL Tune 130NC Bose’un tasarım anlayışını kendine hedef almış gibi gözüküyor. Kulağınızdayken geniş kısmı kulağınızdan dışarıda duruyor.
Malzeme Kalitesi
Kutuda kağıda benzer dokuda bir plastik kullanılmış. Dokunurken zarar göreceği hissine kapılmıyorsunuz. Kulaklıkların dış plastik yapısı ise daha ilginç, kutuya göre yumuşak dokulu bir plastik kullanılmış ve dokunmatik tuşlara dokunurken güzel hissediyorsunuz. Malzeme kalitesini beğenmediğim tek kısmı kulakçıkları oldu, ilk taktığımda hoşuma gitmeyen bir yapısı vardı. Genel olarak plastik kalitesi yüksek. Şarj kutusunun menteşesi kaliteli ve sabitti yani tutarken kırılacak mı diye düşünmüyorsunuz.
Konfor
Konfor bu kulaklıkta en sevmediğim başlık çünkü kulaklık benim kulağıma uymadı. Bu yüzden ilk iki günden sonra dışarıda kendi kulaklığımı kullanmayı tercih ettim. Yoğun spor yapan biriyim ve koşu yaparken bu kulaklığı takmamanızı tavsiye ederim. Kulaklık iyi oturursa rahatsız hissettirmiyor fakat genelde iyi oturmuyor. Kulakçıklarının yapısının bununla ilgisi olabilir daha önce görmediğim bir şekli vardı. Bunun tamamen kişisel bir konu olduğunu, belki de sizin kulağınıza tam oturacağını hatırlatmak isterim.
İzolasyon
İzolasyonu nasıl bu kadar kötü yapmışlar anlayabilmiş değilim. Aktif gürültü engellemesine rağmen toplu taşımanın, yemekhanenin tüm sesi kulağımın içindeydi. Müziğin sesini anca yüzde yüze çıkarınca sesleri duymayı kesiyordum. Aktif gürültü engellemesinin çok başarılı olduğunu düşünmüyorum. Eğer özellikle izolasyon için bir kulaklık arıyorsanız benzer fiyat bandında olan Earfun Air Pro 2 şu an gürültü engellemede Airpods Pro’ya rakip olan sağlam bir kulaklık.
Günlük Kullanım
Kulaklığı günlük hayatımda çok tercih etmedim çünkü “konfor” konusunda da bahsettiğim gibi benim kulağıma çok uymadı. Onun dışında uzun batarya ömrü olsun (kutuyla beraber 40, tek başına 10 saat) , sağlam malzeme yapısı olsun iyi bir kulaklık. Yumuşak ve dokulu dış plastiği sayesinde pastel renkli kıyafetlerle iyi bir aksesuar da olabilir.
Mikrofon Kalitesi
Günlük hayatta sizi yarı yolda bırakmayacak bir mikrofonu var fakat çok üstün de bir performans sergilemiyor. Standart bir orta seviye TWS mikrofonuna sahip.
Bağlantı Kalitesi
5.2 protokolüne sahip olsa da Bluetooth menzili düşük. Denediğim tüm yeni nesil kulaklıkların çektiği bir noktadan bu kulaklıklar çekmedi. Telefon yakında bir noktada ise kesinlikle sıkıntı yok fakat eğer sinyal kaynağı uzakta ise sıkıntı olabilir.
Ses Kalitesi
Bu kulaklığın ses karakteri de öbür JBL kulaklıklardan çok farklı değil. Çok da doğal ve dengeli bir ses vermiyor. Düzgün dinlenebilir bir ses için ekolayzır ayarında uzun süre uğraşmam gerekti ve buna rağmen dengeli bir ses alamadım. Dengeli bir ses karakteri arıyorsanız bu kulaklık size göre değil. Sahne alanı bir alt fiyat aralığındaki Earfun Air kadar bile geniş değil. Bu fiyat bandında ses kalitesini yüksek tutmak için Earfun Air modeline yönelebilirsiniz.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor4
İzolasyon4
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi6
Ses Kalitesi5
Tasarım
Bu kulaklıkta tasarım kişiden kişiye çok fazla değişeceğini düşünyorum. Benim düşüncem biraz büyük ve karakteristik bir kulaklık. Kimilerine göre kaba gelebilir kimilerine göre de kulağını dolduran ver farklı bir tasarım arayanların kulaklık modeli
Malzeme Kalitesi
Ürünün malzeme kalitesi güzel ama aynı şekilde kutusunun da o kalitede olmasını beklerdim. Kutusu fazla plastik hissiyatı veriyor.
Konfor
Ergonomik açıdan büyük bir model olduğundan kulakta olduğu fazlaca hissediliyor ama kulağı rahatsız eden bir kulaklık değil. Günlük kullanımda fazla kullanırsanız kulakta hafif ağrı yapabiliyor
İzolasyon
Dış sesleri kapatma konusunda kulaklığın boyutlarını düşünürsek daha başarılı olmasını beklerdim açıkcası. Kötü değil ama sesi belirttikleri desibeli kadar engellediği de pek doğru olmaz.
Günlük Kullanım
Toplu taşımalarda günlük hayatın içinde yaptığım aktivitelerde başarılı sayılabilecek bir model
Mikrofon Kalitesi
Mikrofonu karşıdaki kişiye sesiniz net bir şekilde glnderiyor fakat dış sesin fazla olduğu oetamlarda sesiniz ayırt edilmesinde zorluk çekiliyor
Bağlantı Kalitesi
Kolay bir şekilde kurulumu yapılıyor ve bağlantı optimizasyonu baya başarılı. 3 haftalık deneyimimde hiçbir kopma sorunu yaşamadım ve çok hızlı ve stabil şekilde kulaklıkları kutudan çıkardığımda bağlanabiliyorum.
Ses Kalitesi
Günlük kullanımda müzik zevkinizi yeterli seviyede karşılayabilecek bir model. Bu modelde tizleri ve bassları iyi şekilde vermeli beni etkilediği konu oldu. Midlerin de aynı kalitede vermesini beklerdim ama bass ve tizemgöre biraz daha geride kalıyor. Geniş bir sürücüsünün olmasından kaynaklı ambiyans olarak geniş bir ses havuzu sunuyor. Midleri daha net ve temiz gelseydi. Yüksek oranda fiyat performans kulaklığı olduğunu belirtebilirdim.
Tasarım6
Malzeme Kalitesi7
Konfor6
İzolasyon7
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Tasarım
Kulakta çok hoş gözüküyor ve kutusu da oldukça kompakt
Malzeme Kalitesi
Pek kaliteli olmayan bir plastikten yapılma
Konfor
Kulaklıkların ergonomik tasarımı ve farklı boyutlarda dahil edilen kulak uçları sayesinde kulakta ne kadar uzun süre dursa da hiçbir ağırlık oluşturmuyor.
İzolasyon
ANC açıkken dışarıyı duymamanızı sağlıyor ancak pasif izolasyonu neredeyse yok
Günlük Kullanım
Ambiyans gürültüsünü etkili bir şekilde engelleyen aktif gürültü engelleme teknolojisi sayesinde toplu taşıma veya yoğun ofis gibi gürültülü ortamlarda sizi oldukça rahatlatır ancak ANC nin çok kaliteli olduğunu söylemem. Ayrıca ANC açıkken 4 saat ve ANC kapalıyken 20 saat kadar dayanabilir şarj kutusuyla birlikte de 20 saat dayanabilir.
Mikrofon Kalitesi
Çok net bir şekilde sesiniz diğer tarafa geçebiliyor.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı kullandığım süre boyunca hiç kopmadı ayrıca çok hızlı bir şekilde bağlanılabiliyor.
Ses Kalitesi
Tiz sesler net mid ler oldukça ayrıntılı ve oldukça kaliteli bir bas sesi verebiliyor.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi5
Konfor8
İzolasyon5
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Bluetooth VersiyonV5.2
ANCVar
Frekans Aralığı20 Hz – 20 kHz
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Empedans32 Ohm
MikrofonVar
Batarya Ömrü40 Saat
USB StandardıUSB-C
Hassasiyet103 dB

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.4
JBL Tune 130NC TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
JBL Tune 130NC TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.