Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Kulaklık

Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Kulaklık
Kulaklık.com
skor
8.1

Değerlendirme Kriterleri

Tasarım9
Malzeme Kalitesi7
Konfor9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi8

Genel Değerlendirme

Free Pro, Earfun ailesinin en küçük fiziksel boyutlara sahip üyesi. 

 

Model; hafif ve ergonomik gövdesi ile kulağın içinde kaybolarak, bu anlamda konforlu bir deneyim yaşatıyor. 

 

Ek olarak, zarif ve premium hissettiren tasarımsal yapısı; hem kutu, hem gövde özelinde yer alan parlak siyah aksanlar eşliğinde, göz alıcı bir estetiğe sahip.

 

Hadi yakından bakalım!

ArtılarıKüçük ve Hafif GövdeFerah Ses KarakteriŞık TasarımKablosuz ŞarjUSB-CFiyat / Performans KralıANCBluetooth 5.2Hızlı ŞarjDokunmatik KontrolTek Taraflı Kullanım7 + 25 Saat Batarya Ömrü
EksileriSes Karakteri Herkese Göre DeğilBu Fiyat Etiketinde, Başka Şikayetimiz Yok
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

Tasarımsal açıdan, Free Pro'nun pek çok avantajı var. 

 

SUNUM

 

Kutu İçerisinden Çıkanlar:

 

·       Earfun Free Pro

·       4 Çift Slikon Uç

·       3 Çift Kanca

·       USB-C'den, USB-A'ya Şarj Kablosu

·       Kullanım Kılavuzu

 

Free Pro, girişte de söylediğimiz üzere; oldukça küçük hacme sahip bir kulaklık. 

 

Kulaklığın tek renk seçeneği var; siyah. Gövdenin iç ve yan kısımları; mat kaplama plastik iken, kabinin dışa bakan yüzeyi göz alıcı bir estetiğe sahip. Bu kısım ışığı yansıtarak kulaklığa premium bir dokunuş kazandırıyor.

 

Kulaklığı ister kancası ile, ister kancasız şekilde kullanabiliyorsunuz. Burada kancanın amacı, modelin kulak içinde daha sabit durmasını sağlamak. Bu, bir kişisel tercih.

 

Beğendiğimiz başka bir kısım ise; kabinlerin üst taraflarında bulunan led ışık. Youtube videomuzda, bu göstergeyi daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

 

Şarj kutusu, markanın diğer modellerine kıyasla daha ufak bir profile sahip ve açıkçası, oldukça premium gözüküyor ve hissettiriyor. Aynı şekilde, bu kutunun üst yüzeyi de parlak yapıda.

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Free Pro, çoğunlukla plastik malzemeden üretilmiş bir kulaklık. Fakat oldukça sağlam ve kaliteli hissettirdiğini de söylemeliyiz.

 

Kulaklığın malzeme kalitesi, fiyatına oranla üst düzey olarak konumlandırılabilir.

 

Earfun modellerinin çoğunun kulaklık özelinde malzeme kaliteleri iyi fakat şarj kutuları, kabinlere kıyasla daha alt düzey kalıyordu.

 

Free Pro'nun şarj kutusu, bu anlamda earfun modelleri arasında en beğendiğimiz kutu oldu.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Çok çok küçük, hafif gövdesi ve kulakta sabit kalan yapısı; free proyu gerçek konfor sağlayan kulaklıklardan biri yapıyor. 

 

Kulaklık değerlendirmelerinde sıra konfora geldiğinde, işin fiyatla olan bağlantısı aradan kalkıyor. Bu kısım, çoğunlukla ergonomiyle alakalı(biraz da malzeme kalitesi tabii).

 

Free Pro, kullandığımız en konforlu kablosuz kulak içi kulaklıklardan bir tanesi.

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Earfun kulaklıkları, iş günlük kullanıma geldiğinde; fiyatlarına oranla resmen şov yapıyorlar.

 

Kağıt üzerinde, bu kulaklıkta yok yok:

 

·       Kablosuz Şarj

·       USB-C

·       ANC

·       Bluetooth 5.2

·       Hızlı Şarj

·       Dokunmatik Kontrol

·       Tek Taraflı Kullanım

·       32 Saat Batarya ömrü ve dahası

 

Açıkçası, free pro; günlük kullanımınızda karşılaşabileceğiniz her senaryonun altından kalkabilecek bir bütçe kulaklığı.

skor
7
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Free Pro'nun mikrofonlarının kalitesi aslında fena değil. Mikrofon testi için youtube videomuzu ziyaret edebilirsiniz. 

 

Bu mikrofonlar, temiz ve nispeten yüksek çözünürlüklü bir şekilde sesinizi yakalıyorlar. Günlük kullanımınızda; toplantılarınızda ve her türlü karşılıkli iletişiminizde, karşı tarafı memnun edeceklerdir.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth 5.2 altyapısında iletişim kuran bir kulaklık, bu fiyat bandında tabii etkileyici.

 

Codecler özelinde, özel bir tercih yapılmamış. Qualcomm AptX serisi codecler veya LDAC ile sunulan bir paket yok ortada, lakin yaptığımız tüm testlerde; biz herhangi bir bağlantı sorunu ile karşılaşmadık.

 

Her ne kadar yüksek çözünürlüklü aktarımı desteklemiyor olsa da, en azından stabil ve düşük gecikmeli bir bağlantı sunulduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

Ek olarak, her bir kulaklığı teker teker, ayrı ayrı kullanabildiğinizi de belirtelim.

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Ferah, dengeli ve yumuşak.

 

Free Pro, abileri Air ve Air Pro 2 gibi enerjik ve Free 2 gibi dengesiz değil.

 

Bu kulaklık, akustik entrümanlar, vokaller ve iç açıcı bir karakter eşliğinde müziğini dinlemek isteyen ses severler için tasarlanmış.

 

Bu kulaklık, makul bir teknik performansa, ortalamadan daha geniş bir sahneye, iyi bir separasyon başarımına ve makul düzeyde detay üretebilen, iyi potansiyelli sürücelere ev sahipliği yapıyor. 

 

Youtube videomuzu izleyerek, kulaklığın ses karakterini kendiniz de duyabilir, diğer earfun modelleri ile karşılaştırabilir ve detaylı yorumlarımızı; bir de oradan dinleyebilirsiniz.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Earfun Free Pro iki çeşit kulak kancasıyla geliyor bu sayede hareketli bir aktivite yaparken kulağınızdan düşme riski olmuyor. Ürün ufakcık tasarlanmış, adeta kulağınızda kayboluyor, bunun yanında şarj kutusu da küçük boyutlarda ve çakmak cebine kolayca sığabiliyor. Şarj girişinin de USB Type-C olduğunu unutmamak lazım.
Malzeme Kalitesi
Ürünün gövdesi tamamen plastikten oluşuyor, ele alındığında kaliteli hissiyatı yakalayabiliyorsunuz. Kutusunun üst kapağındaki Piano Black kısım güzel bir hava katmış, şahsen parmak izi bıraktığı için bu dokuyu çok sevemiyorum :)
Konfor
Bence bu Kulaklığın en başarılı olduğu ve adeta parladığı konu konfor. Ufacık yapısıyla kulağınızda kayboluyor ve uzun kullanımda kulağa ağrı yapmıyor. Kutusundan çıkan dört farklı boyuttaki silikonla ve iki kulak kancasıyla istediğiniz rahatlığı yakalayabileceğinize inanıyorum. Kutusunda gelen silikonlar ortalama bir kulaklığın silikonlarından çok daha esnek; bu silikonlar kulak kanalının şeklini güzelce alabildiği için gerek ses performansında gerek rahatlık açısından beni tatmin etti. Tüm bunların yanında kulağınızı yastığa koyduğunuzda ağrı yapmıyor, Earfun Free Pro gece kuşlarını mutlu edecek bir kulaklık.
İzolasyon
Pasif izolasyonda başarılı bir kulaklık. Kulaklık silikonlarının ve ufak boyutununu bunda etkisi büyük diyebilirim. kulağa güzel oturuyor ve güzelce izole edebiliyor.
Günlük Kullanım
Earfun Free Pro, uzun pil ömrüne sahip bir kulaklık. gürültü kesme ve ortam farkındalık gibi özelliklere sahip, kablosuz şarj da destekliyor. Pil performansı açısından oldukça büyük bir başarı gösteriyor, kutusuz 7 saat(ANC ile 6 saat), kutuyla beraber 32 saat biçmişler ama ne kadar kullanırsam kullanayım henüz pilini bitiremediğim için bir şey diyemiyorum :) Pilini boşaltmak isterseniz bu işlemin oldukça uzun sürdüğünü söylemeliyim. Telefonunuza gönderdiği pil göstergesiyse oldukça hassas, alışılmış 100-70-30-0 gibi kaba göstergeler yerine 100, 99, 98... gibi %1 hassasiyetli olarak pil durumu gösterebiliyor, çok mühim bir olay değil ama yine de güzel bir detay. Gürültü Kesme özelliği tam bir facia. Ciddiyim, kullanmasanız sizi daha mutlu edecektir. Alt frekanslar için bir nebze filtreleyebilse de üst frekanslarda gürültüyü filtrelemeye çalışmasına rağmen doğru filtreleyemiyor, gürültüyü yapay ve kulak tırmalayan bir ses olarak kulağınıza daha yüksek seviyede iletiyor. Başka bir örnek verecek olursam titreşen otobüs camlarını filtrelemeye çalışırken dinlediğiniz müzikte seste dalgalanmalar yapıyor. İnsan, çocuk ve klavye seslerinden bahsetmek bile istemiyorum. Earfun Free Pro, kulağa sağlam oturması ve IPX5 suya ve tere dayanıklılığıyla spor için oldukça iyi bir seçenek olarak duruyor. Kontroller: Sol Tek Dokunuş - Ses Şiddetini Alçaltma Sağ Tek Dokunuş - Ses Şiddetini Yükseltme Sağ/Sol Çift Dokunuş - Duraklatma/Oynatma Sol Üçlü Dokunuş - Ortam Sesi/Normal/Gürültü Kesme Modları Arasında Geçiş Sağ Üçlü Dokunuş - Sonraki Parça Sol Uzun Basma - Düşük Gecikme Modunu Açma/Kapatma Sağ Uzun Basma - Sesli Asistan
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi fiyat aralığına göre ortalama diyebilirim. Sesler temiz olduğu kadar uzaktaki gürültüleri karşı tarafa iletmemekte başarılı.
Bağlantı Kalitesi
Earfun Free Pro, Bluetooth 5.2 teknolojisiyle geliyor fakat özellikle kulaklığı cihazınıza yeni bağladığınızda başlarda birkaç kez anlık bağlantı kopmaları yaşayabiliyorsunuz.
Ses Kalitesi
Earfun Free Pro'nun pürüzsüz, temiz ve nötre yakın bir sesi var. Çift kompozit dinamik sürücülere sahip. Basslarda vurgu var ve vurgular gayet temiz, dinlerken alt frekanslarda daha aşağıya inseydi diyebiliyorsunuz; alt frekanslarda biraz 'rumble' var. Basslar midleri boğmuyor, dinlerken başınız ağrımıyor. Vokaller çekinik değil dinlerken nötr hissiyatını size veriyor, tını kalitesi fena değil. Üst frekanslarda beni çok tatmin edemedi diyebilirim, tizlerde yeterince hava yok ve bu da sahneyi ve ferahlığı baskılıyor. Tiz enstrümanlar yapay ses vermiyor ama biraz arkada çalıyor.
Oyun Performansı
Bağlantı kalitesinden bağımsız olarak değerlendireceğim, sahne konumlandırması olarak fena olmayan bir kulaklık. Düşük gecikme moduyla birlikte oyuncuları da tatmin edecek bir performansa sahip fakat dürüst konuşmak gerekirse bu fiyat aralığındaki çoğu kablosuz kulaklık düşük gecikme moduna sahip ve oyun performansları aşağı yukarı aynı. Earfun Free Pro, oyuncular için tasarlanmamış olmasına rağmen yine de oyun performansında kullanıcıları üzmeyecektir.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor10
İzolasyon8
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi5
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı7
Tasarım
Standart yapıda bir tasarım.
Malzeme Kalitesi
Standarttan çok birşey beklenemez.
Konfor
Çok rahat. Sürücüler de hele Free 2'den sonra minicik.
İzolasyon
Free 2 gibi olmasa da ortalamadan iyi
Günlük Kullanım
Hem ses kalitesi iyi, hem kendi ufak, hemde şarjı tüm günü bile neredeyse çıkarır.
Mikrofon Kalitesi
Sesi iyi alıyor ve veriyor.
Bağlantı Kalitesi
Freev2'den sonra bence tartışmalı. 5mt mesafede bir odaya girmişken müzikte kesilmeler yaşamıştım ve arada bir tane duvar vardı.
Ses Kalitesi
Günlük ve müziğe özel bir ağırlığı olmayan bir tws için hiç fena değil. Ancak..
Oyun Performansı
Oyunda Free 2'den daha iyi.
Tasarım6
Malzeme Kalitesi6
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi5
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı7

Etiketler

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.2
Desteklenen CodeclerSBC, AAC
ANCVar
SensörlerYakınlık Sensörü, Dokunmatik Sensörü
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi2 Saat, 2 Saatte Tam Şarj / 10 Dakika Hızlı Şarj ile 2 Saat Oynatma
Suya DayanıklılıkIPX5
Kablosuz ŞarjVar
Ağırlık42 Gram (Kutu ile birlikte)
Batarya ÖmrüKulaklık 6 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 27 Saat
Boyutlar67mm x 25mm x 31mm

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.1
Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Kulaklık
Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.9
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.6
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.

Kullanıcı deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Daha fazla bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.