Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8.1

Tasarım9
Malzeme Kalitesi7
Konfor9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi8

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
7.7

Tasarım8.1
Malzeme Kalitesi7.4
Konfor8.9
Günlük Kullanım7.8
Mikrofon Kalitesi7.1
Bağlantı Kalitesi7.4
Ses Kalitesi7.8
İzolasyon7.1

Fiyatı

Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Kulaklık
Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
1,025 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, Earfun ailesinin en küçük fiziksel boyutlara sahip üyesi. 

 

Model; hafif ve ergonomik gövdesi ile kulağın içinde kaybolarak, bu anlamda konforlu bir deneyim yaşatıyor. 

 

Ek olarak, zarif ve premium hissettiren tasarımsal yapısı; hem kutu, hem gövde özelinde yer alan parlak siyah aksanlar eşliğinde, göz alıcı bir estetiğe sahip.

 

Hadi Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğa yakından bakalım!

ArtılarıKüçük ve Hafif GövdeFerah Ses KarakteriŞık TasarımKablosuz ŞarjUSB-CFiyat / Performans KralıANCBluetooth 5.2Hızlı ŞarjDokunmatik KontrolTek Taraflı Kullanım7 + 25 Saat Batarya Ömrü
EksileriSes Karakteri Herkese Göre DeğilBu Fiyat Etiketinde, Başka Şikayetimiz Yok
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

Tasarımsal açıdan, Free Pro'nun pek çok avantajı var. 

 

SUNUM

 

Kutu İçerisinden Çıkanlar:

 

·       Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

·       4 Çift Slikon Uç

·       3 Çift Kanca

·       USB-C'den, USB-A'ya Şarj Kablosu

·       Kullanım Kılavuzu

 

Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, girişte de söylediğimiz üzere; oldukça küçük hacme sahip bir kulaklık. 

 

Kulaklığın tek renk seçeneği var; siyah. Gövdenin iç ve yan kısımları; mat kaplama plastik iken, kabinin dışa bakan yüzeyi göz alıcı bir estetiğe sahip. Bu kısım ışığı yansıtarak kulaklığa premium bir dokunuş kazandırıyor.

 

Kulaklığı ister kancası ile, ister kancasız şekilde kullanabiliyorsunuz. Burada kancanın amacı, modelin kulak içinde daha sabit durmasını sağlamak. Bu, bir kişisel tercih.

 

Beğendiğimiz başka bir kısım ise; kabinlerin üst taraflarında bulunan led ışık. Youtube videomuzda, bu göstergeyi daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

 

Şarj kutusu, markanın diğer modellerine kıyasla daha ufak bir profile sahip ve açıkçası, oldukça premium gözüküyor ve hissettiriyor. Aynı şekilde, bu kutunun üst yüzeyi de parlak yapıda.

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, çoğunlukla plastik malzemeden üretilmiş bir kulaklık. Fakat oldukça sağlam ve kaliteli hissettirdiğini de söylemeliyiz.

 

Kulaklığın malzeme kalitesi, fiyatına oranla üst düzey olarak konumlandırılabilir.

 

Earfun modellerinin çoğunun kulaklık özelinde malzeme kaliteleri iyi fakat şarj kutuları, kabinlere kıyasla daha alt düzey kalıyordu.

 

Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklığın şarj kutusu, bu anlamda earfun modelleri arasında en beğendiğimiz kutu oldu.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Çok çok küçük, hafif gövdesi ve kulakta sabit kalan yapısı; Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklığı gerçek konfor sağlayan kulaklıklardan biri yapıyor. 

 

Kulaklık değerlendirmelerinde sıra konfora geldiğinde, işin fiyatla olan bağlantısı aradan kalkıyor. Bu kısım, çoğunlukla ergonomiyle alakalı(biraz da malzeme kalitesi tabii).

 

Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, kullandığımız en konforlu kablosuz kulak içi kulaklıklardan bir tanesi.

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Earfun kulaklıkları, iş günlük kullanıma geldiğinde; fiyatlarına oranla resmen şov yapıyorlar.

 

Kağıt üzerinde, bu kulaklıkta yok yok:

 

·       Kablosuz Şarj

·       USB-C

·       ANC (Aktif Gürültü Engelleme)

·       Bluetooth 5.2

·       Hızlı Şarj

·       Dokunmatik Kontrol

·       Tek Taraflı Kullanım

·       32 Saat Batarya ömrü ve dahası

 

Açıkçası, Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık; günlük kullanımınızda karşılaşabileceğiniz her senaryonun altından kalkabilecek bir bütçe kulaklığı.

skor
7
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklığın mikrofonlarının kalitesi aslında fena değil. Mikrofon testi için youtube videomuzu ziyaret edebilirsiniz. 

 

Bu mikrofonlar, temiz ve nispeten yüksek çözünürlüklü bir şekilde sesinizi yakalıyorlar. Günlük kullanımınızda; toplantılarınızda ve her türlü karşılıkli iletişiminizde, karşı tarafı memnun edeceklerdir.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth 5.2 altyapısında iletişim kuran bir kulaklık, bu fiyat bandında tabii etkileyici.

 

Codecler özelinde, özel bir tercih yapılmamış. Qualcomm AptX serisi codecler veya LDAC ile sunulan bir paket yok ortada, lakin yaptığımız tüm testlerde; biz herhangi bir bağlantı sorunu ile karşılaşmadık.

 

Her ne kadar yüksek çözünürlüklü aktarımı desteklemiyor olsa da, en azından stabil ve düşük gecikmeli bir bağlantı sunulduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

Ek olarak, her bir kulaklığı teker teker, ayrı ayrı kullanabildiğinizi de belirtelim.

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Ferah, dengeli ve yumuşak.

 

Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, abileri Air ve Air Pro 2 gibi enerjik ve Free 2 gibi dengesiz değil.

 

Bu kulaklık, akustik entrümanlar, vokaller ve iç açıcı bir karakter eşliğinde müziğini dinlemek isteyen ses severler için tasarlanmış.

Earfun Free Pro 2 TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık

Earfün Free Pro 2’yi spor yaparken ya da günlük yaşamda kullanmak istiyorsanız kulak kancalarının sağladığı ekstra konfor sayesinde daha keyifli bir deneyim yaşadığımı söyleyebiliriz.

 

Bu kulaklık, makul bir teknik performansa, ortalamadan daha geniş bir sahneye, iyi bir separasyon başarımına ve makul düzeyde detay üretebilen, iyi potansiyelli sürücelere ev sahipliği yapıyor. 

 

Youtube videomuzu izleyerek, kulaklığın ses karakterini kendiniz de duyabilir, diğer earfun modelleri ile karşılaştırabilir ve detaylı yorumlarımızı; bir de oradan dinleyebilirsiniz.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Earfun Free Pro iki çeşit kulak kancasıyla geliyor bu sayede hareketli bir aktivite yaparken kulağınızdan düşme riski olmuyor. Ürün ufakcık tasarlanmış, adeta kulağınızda kayboluyor, bunun yanında şarj kutusu da küçük boyutlarda ve çakmak cebine kolayca sığabiliyor. Şarj girişinin de USB Type-C olduğunu unutmamak lazım.
Malzeme Kalitesi
Ürünün gövdesi tamamen plastikten oluşuyor, ele alındığında kaliteli hissiyatı yakalayabiliyorsunuz. Kutusunun üst kapağındaki Piano Black kısım güzel bir hava katmış, şahsen parmak izi bıraktığı için bu dokuyu çok sevemiyorum :)
Konfor
Bence bu Kulaklığın en başarılı olduğu ve adeta parladığı konu konfor. Ufacık yapısıyla kulağınızda kayboluyor ve uzun kullanımda kulağa ağrı yapmıyor. Kutusundan çıkan dört farklı boyuttaki silikonla ve iki kulak kancasıyla istediğiniz rahatlığı yakalayabileceğinize inanıyorum. Kutusunda gelen silikonlar ortalama bir kulaklığın silikonlarından çok daha esnek; bu silikonlar kulak kanalının şeklini güzelce alabildiği için gerek ses performansında gerek rahatlık açısından beni tatmin etti. Tüm bunların yanında kulağınızı yastığa koyduğunuzda ağrı yapmıyor, Earfun Free Pro gece kuşlarını mutlu edecek bir kulaklık.
İzolasyon
Pasif izolasyonda başarılı bir kulaklık. Kulaklık silikonlarının ve ufak boyutununu bunda etkisi büyük diyebilirim. kulağa güzel oturuyor ve güzelce izole edebiliyor.
Günlük Kullanım
Earfun Free Pro, uzun pil ömrüne sahip bir kulaklık. gürültü kesme ve ortam farkındalık gibi özelliklere sahip, kablosuz şarj da destekliyor. Pil performansı açısından oldukça büyük bir başarı gösteriyor, kutusuz 7 saat(ANC ile 6 saat), kutuyla beraber 32 saat biçmişler ama ne kadar kullanırsam kullanayım henüz pilini bitiremediğim için bir şey diyemiyorum :) Pilini boşaltmak isterseniz bu işlemin oldukça uzun sürdüğünü söylemeliyim. Telefonunuza gönderdiği pil göstergesiyse oldukça hassas, alışılmış 100-70-30-0 gibi kaba göstergeler yerine 100, 99, 98... gibi %1 hassasiyetli olarak pil durumu gösterebiliyor, çok mühim bir olay değil ama yine de güzel bir detay. Gürültü Kesme özelliği tam bir facia. Ciddiyim, kullanmasanız sizi daha mutlu edecektir. Alt frekanslar için bir nebze filtreleyebilse de üst frekanslarda gürültüyü filtrelemeye çalışmasına rağmen doğru filtreleyemiyor, gürültüyü yapay ve kulak tırmalayan bir ses olarak kulağınıza daha yüksek seviyede iletiyor. Başka bir örnek verecek olursam titreşen otobüs camlarını filtrelemeye çalışırken dinlediğiniz müzikte seste dalgalanmalar yapıyor. İnsan, çocuk ve klavye seslerinden bahsetmek bile istemiyorum. Earfun Free Pro, kulağa sağlam oturması ve IPX5 suya ve tere dayanıklılığıyla spor için oldukça iyi bir seçenek olarak duruyor. Kontroller: Sol Tek Dokunuş - Ses Şiddetini Alçaltma Sağ Tek Dokunuş - Ses Şiddetini Yükseltme Sağ/Sol Çift Dokunuş - Duraklatma/Oynatma Sol Üçlü Dokunuş - Ortam Sesi/Normal/Gürültü Kesme Modları Arasında Geçiş Sağ Üçlü Dokunuş - Sonraki Parça Sol Uzun Basma - Düşük Gecikme Modunu Açma/Kapatma Sağ Uzun Basma - Sesli Asistan
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi fiyat aralığına göre ortalama diyebilirim. Sesler temiz olduğu kadar uzaktaki gürültüleri karşı tarafa iletmemekte başarılı.
Bağlantı Kalitesi
Earfun Free Pro, Bluetooth 5.2 teknolojisiyle geliyor fakat özellikle kulaklığı cihazınıza yeni bağladığınızda başlarda birkaç kez anlık bağlantı kopmaları yaşayabiliyorsunuz.
Ses Kalitesi
Earfun Free Pro'nun pürüzsüz, temiz ve nötre yakın bir sesi var. Çift kompozit dinamik sürücülere sahip. Basslarda vurgu var ve vurgular gayet temiz, dinlerken alt frekanslarda daha aşağıya inseydi diyebiliyorsunuz; alt frekanslarda biraz 'rumble' var. Basslar midleri boğmuyor, dinlerken başınız ağrımıyor. Vokaller çekinik değil dinlerken nötr hissiyatını size veriyor, tını kalitesi fena değil. Üst frekanslarda beni çok tatmin edemedi diyebilirim, tizlerde yeterince hava yok ve bu da sahneyi ve ferahlığı baskılıyor. Tiz enstrümanlar yapay ses vermiyor ama biraz arkada çalıyor.
Oyun Performansı
Bağlantı kalitesinden bağımsız olarak değerlendireceğim, sahne konumlandırması olarak fena olmayan bir kulaklık. Düşük gecikme moduyla birlikte oyuncuları da tatmin edecek bir performansa sahip fakat dürüst konuşmak gerekirse bu fiyat aralığındaki çoğu kablosuz kulaklık düşük gecikme moduna sahip ve oyun performansları aşağı yukarı aynı. Earfun Free Pro, oyuncular için tasarlanmamış olmasına rağmen yine de oyun performansında kullanıcıları üzmeyecektir.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor10
İzolasyon8
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi5
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı7
Tasarım
Standart yapıda bir tasarım.
Malzeme Kalitesi
Standarttan çok birşey beklenemez.
Konfor
Çok rahat. Sürücüler de hele Free 2'den sonra minicik.
İzolasyon
Free 2 gibi olmasa da ortalamadan iyi
Günlük Kullanım
Hem ses kalitesi iyi, hem kendi ufak, hemde şarjı tüm günü bile neredeyse çıkarır.
Mikrofon Kalitesi
Sesi iyi alıyor ve veriyor.
Bağlantı Kalitesi
Freev2'den sonra bence tartışmalı. 5mt mesafede bir odaya girmişken müzikte kesilmeler yaşamıştım ve arada bir tane duvar vardı.
Ses Kalitesi
Günlük ve müziğe özel bir ağırlığı olmayan bir tws için hiç fena değil. Ancak..
Oyun Performansı
Oyunda Free 2'den daha iyi.
Tasarım6
Malzeme Kalitesi6
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi5
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı7
Tasarım
Ürünün tüm kasası plastik yapıya sahip fakat bu yapı kalitesiz hissi vermiyor. Küçük yapısı çoğu kulak yapısı için uygundur ve gerekli durumlarda kutudan çıkan 3 farklı boyutta kulak ucu ve 2 farklı boyutta silikon kanca ile spor vb. herhangi bir koşulda sizi zor durumda bırakmayacaktır. Ürün kutusunda bulunan 3 farklı led ışık ile pil bilgisi göstergesi güzel bir detay olmuş.
Malzeme Kalitesi
Plastikten yapılmış şarj kutusunun sunduğu malzeme kalitesi bu fiyattaki rakiplerine göre daha iyidir ve daha sağlam hissettirir. Ürün IPX5 su geçirmezlik sertifikası ile spor seanslarınızda sizi yarı yolda bırakmayacak.
Konfor
EarFun Free Pro, çok hafif kulaklıkları ile kendini bir kuş gibi hafif hissettirdi. Kulak içine sağlam oturdu ve uzun süreli kullanımda herhangi bir ağrı oluşturmadı.
İzolasyon
Pasif gürültü engellemesi yeterli seviyede bir yalıtım sağlar. Aktif gürültü engelleme fiyatına göre ortalama bir performans gösterdi ve ortam dinleme modu beni yeteri kadar tatmin etmedi. Aktif gürültü engelleme özelliği açıkken kulağımda bir vakum etkisi hissetmedim.
Günlük Kullanım
Küçük şarj kutusu sayesinde rahatlıkla cebinizde ya da çantanızın küçük gözünde taşıyabilirsiniz. Yaklaşık 6-7 saat süren pil ömrü ve 25 saatlik şarj kutusu ile şarj süresi toplam yaklaşık 31-32 saat süren bir pil ömrü sunmakta. şarj süres iise yaklaşık 2 saattir. Bu noktada pil konusunda bize sunduğu performans beklenenin ötesinde yer alıyor. Kulaklıkta kontroller tutarlı çalışıyor ve kullandığım süre içerisinden herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. EarFun Free Pro'nun kontrolleri iyi çalışıyor ve spor vb. herhangi bir senaryoda sizi asla yarı yolda bırakmamaya kararlı. Burada olumsuz bir noktaya değinmek gerekirse, kulaklığın herhangi bir yazılım ve ayarlanabilir EQ özeliğine sahip olmaması beni rahatsız etti. Bazı türlerde özel profiller oluşturma ihtiyacı hissettim.
Mikrofon Kalitesi
Arka plan gürültüsünün olmadığı ortamlarda mikrofon kalitesi iyi seviyede ve karşı taraf sizi gürültü olmadan net bir şekilde duyabilir. Fakat gürültülü bir ortama girdiğiniz zaman işler değişiyor ve keşke olmasaymış dediğim gürültü engelleme özelliği sesinizi bulanıklaştır, üst frekanslara çeker ve hafif patlamalar oluşturur. Mikrofonu gürültülü ortamlarda kullanmanızı tavsiye etmiyorum.
Bağlantı Kalitesi
EarFun Free Pro ne yazık ki LDAC ve APTX kodek desteklerinden yoksundur. Sunduğu AAC ve SBC kodekleri yine de iyi performans gösterir. Ne yazık ki çoklu cihaz bağlantı desteğinden yoksundur. Bluetooth 5.2'nin etkisi ile düşük gecikme modu açık olmaksızın çok düşük gecikmeli bir bağlantı elde etmek beni oldukça tatmin etti.
Ses Kalitesi
Earfun Free Pro rakiplerine göre iyi seviyede performans sunar. Earfun Free Pro'nun ses profili bas tarafına yatkındır, derin basslara rahiptir ve detaylar orta seviyede belirgindir. Basslar herhangi bir noktaya odaklanmaktan ziyade yayvan bir his veriyor. Sub-bass ve mid-bass güçlü bir vurguya sahiptir ve böylece midlere doğru uzanma eğilimindedir. Midler yüseltilmiş ve ön plana çıkarılmış. Vokaller, özellikle tiz vokaller ön plandadır ve bass vokaller biraz arka planda kalır. Detaylı olan frekans aralığı üst notalardır. Yüksek frekanslı baslar sese renkli ve sıcak bir ton katar. Basslarda hafif dengesizlikler vardır. Midler temiz ve net gelir fakat low-midleri etkisi altına alan basslar nedeniyle ses berrak değildir fakat üst tonlarda bu şeffaflığı yakalayabiliyoruz. Tizler canlı ve hareketlidir, netliğini ve derinliğini korur.
Oyun Performansı
EarFun Free Pro özellikle düşük gecikme modu ile oyun sırasında gecikme değerini minimal seviyeye indirerek beni şaşırtmayı başardı... ve evet, bu kulaklık ile rekabetçi bir fps oyunu oynamadığınız sürece mükemmel vakit geçireceksiniz.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi6
Konfor8
İzolasyon7
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı8
Tasarım
Kulaklığın kutusu, üst tarafında markanın isminin olduğu şık bir tasarıma sahip. Kulaklıkların kendisi de dokunmatik kontrollerin de yapılabildiği parlak bir yüzeye sahip. Yan taraflarda kulak kancalarını takmak için bir boşluk, sağ ve sol tarafta mikrofon, bilgi veren bir led ışık konumlandırılmış. Kulaklığın ses ileten kısmı plastik bir ızgara ile korunmuş. Ayrıca kutunun üzerinde de şarj göstergesi bir led ışığa sahip.
Malzeme Kalitesi
Kutu ve kulaklık, Premium bir kaliteye sahip olmayan ama güven veren bir malzemeden üretilmiş. Kutunun kapak kiriş kısmı güven vermeyen cinsten.
Konfor
Kulaklığı kulağınıza taktığınızda bu kadar hafif olmalarına ve bu kadar küçük olmalarına şaşırıyorsunuz. Çünkü aynı özelliklere sahip diğer markaların kulaklıkları boyut olarak daha büyük ve daha ağır. Kulaklıklar 4,2 gram hafifliğinde. Kulaklığın kutusu da küçük boyutuyla cepte taşınabilir.
İzolasyon
Kulaklıklar, müzik dinlerken sesi iyi keserken müzik durduğunda etraftaki sesleri duyabiliyorsunuz. Ayrıca dinlediğiniz müziği etraftakiler de duyabiliyor.
Günlük Kullanım
Kulaklıklar uzun süre kulakta olsalar bile kulağı pek acıtmıyor. Yan tarafta bulunan kulak kancaları terlerken kulaktan düşmeyi engelliyor. Bu kulaklıklar IPX5 sertifikasına sahip. Yani su sıçramalarına ve terlemeye karşı dayanıklı.Tek defada yaklaşık 5 saat boyunca kesintisiz müzik dinleyebiliyorsunuz. Çok iyi olmasa da ANC ile gürültüleri kesebiliyor. Ambient modunun olması da iyi hissettiriyor.
Mikrofon Kalitesi
Kulaklığın üzerinde 4 mikrofon var. Bu mikrofonlar telefon görüşmelerinde kapalı ve sessiz ortamlarda çok iyi iş çıkarırken; açık alanlarda veya gürültülü ortamlarda sesi, karşı tarafa boğuk ve robotik iletiliyor.
Bağlantı Kalitesi
Kulaklıklar Bluetooth 5.2 üzerinden bağlantı kuruyor. SBC ve AAC kodeklerine sahip ama ben sadece SBC kodeğiyle bağlanabildim. Kulaklıkları tek başına kullanabiliyoruz.
Ses Kalitesi
Kulaklık, ses kalitesi olarak tam bir fiyat/performnas ürünü. Müziğinizi temiz ve berrak bir şekilde dinleyebiliyorsunuz. Ses , kapalı bir alanda yankılanır gibi geliyor. Akustik anlamda geniş bir sahne performansı yok. Bas seven insanların tatmin olacağı, tüm frekans bölgelerini dengeli veren, mid bölgelerin lezzetli olduğu, tiz bölgelerde çoğu zaman sesin parladığı, ses şiddetinin yeterli olduğu bir kulaklık Earfun Free Pro.
Oyun Performansı
Oyun oynarken gecikme bir nebze olsun daha iyi diğer kulaklıklara göre. Mikrofonlar da iyi ses iletebiliyor.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor8
İzolasyon4
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi6
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı7
Tasarım
Kulaklığın paketlenmesi ve dış kutusu premium sayılmaz direkt amacını belirten bir kutusu var. 3 çift silikonu ve 4 adet çevre silikonu var ve kısa bir type c kablo çıkıyor bunların yanında olmazsa olmaz kitapçığı bulunuyor. Kulaklığın kendi şarj kutusuna gelirsek güzel piano black bir kapağı bulunuyor. Kutu ise kapağa kıyasla biraz daha kalitesiz plastik kullanılmış ve açıkcası kapağı çok güven vermeyen sağlamlıkta. Kulaklığın hafifliği ve minimal tasarıma sahip oluşu hiç kullağınızda yokmuş hissiyatı veriyor.
Malzeme Kalitesi
Kulaklığın şarj kutusu güzel piano black bir kapağı bulunuyor. Kutu ise kapağa kıyasla biraz daha kalitesiz plastik kullanılmış ve açıkcası kapağı çok güven vermeyen sağlamlıkta.
Konfor
Ergonomik açıdan oldukça konforlu bir model kulakta ağrı yapmıyor ve tam oturuyor. Kulaklığın hafifliği ve minimal tasarıma sahip oluşu hiç kullağınızda yokmuş hissiyatı veriyor. Ben yatarak da fazla kullanan biriyim bazı kulaklar yastıktan gelen basınçla kulağı ağrıtmasının aksine bu kulaklıkta hiç öyle bir sorunla karşılaşmadım tabiki kulaklıklar bu kritere göre üretilmemesinden kaynaklı diğer kulaklıkarda bir sorun olarak belirtmesem de bu modelde bi avantaj olarak söylenebilir. Konfora önem veren biriyseniz bu kulaklık tercihleriniz arasında ilk sıralarda olabilir.
İzolasyon
Kulaklığın en beğenmediğim yanı izolasyonu oldu. ANC özelliği aktif olarak değil pasif olarak çalışıyor. Kulağı en sert şekilde bastırdığımızda sesler biraz azalıyor ama hareket ettikçe eski haline dönüyor.
Günlük Kullanım
Anc özelliği bu kulaklıklığın en beğenmediğim yanı oldu metro, uçak ve toplu taşımalarda deneyimledim ve anca sesi fullediğimde dış sesleri bastırıyor. Günlük kullanımda bu araçları kullanıyorsanız dinlediğiniz müziklerden zevk almakta zorlanıyorsunuz. Ambiyans sound ve anc özelliğiyle öne çıkacak bir modeli olacağını düşünmüyorum rakiplerine ve fiyatına göre kesinlikle altında kalmış. ANC özelliğini açtığımızda nerdeyse hiç farketmiyor, aktif değil de kulaklık şeklinden kaynaklı pasif gürültü engelleyici olan bir kulaklık diyebiliriz.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi başarılı dış sesi azaltıp konuşanın sesine odaklıyor. Telefon konuşmalarında her iki taraf için de başarılı bir performans sunuyor.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı olarak kopma ya da bağlanmama sorunu yaşamadım. Gayet stabil çalışan bir işlemcisi var. Ne kadar IPX5 sertifakası olsa da hafif yağmurda kullanıldığında seslerde cızırtı yapabiliyor. Bekledikten sonra tekrar düzeliyor
Ses Kalitesi
Ses şiddeti yeterli seviyede ve tatmin edici. Ben ilk dinleyişimde sesin çok temiz gelmesinden etkilendim. Midlerde fiyatına göre bu kadar başarılı bir kulaklık olacağını beklemiyordum. Geniş bir perdesi olduğu söylenemez ama vokallerin temiz ve prüzsüz olması hedef kitlesine tatmin edici bir müzik kalitesi veriyor. Basslar tizlere göre daha geride kalmış eğer basslı şarkılar seviyorsanız başka modeller tercih edebilirsiniz ama vokalleri daha yüksek bir aralıkla sunuyor. Slow tarzda müziklere ilgiliyseniz bu kulak sizin için diyebiliriz. Temiz bir ses aldığınızdan bu tarz müzikler dinlemek sizi rahatlatıyor.
Oyun Performansı
Oyunlarda hızlı ve güzel tepki veriyor. Sağ sol ses ayrımını fiyatına göre iyi hissettiriyor. Sesin gecikme süresi(ping) ise 100 ms ten aşağıda olduğundan keyifli bir oyun imkanı sunuyor
Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor9
İzolasyon6
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı8
Tasarım
Minikliği ile ön plana çıkan, göze hitap eden şık bir kutuya ve kulaklıklara sahip. Minimal tasarım sayesinde kutuyu cebinize atıp gezmek sizi pek rahatsız etmiyor. Aynı şekilde kulaklıklar da kulağınızda sizi yatarken bile rahatsız etmiyor. Kulaklıklar gibi kutu ve kutu içeriği de çok şık. Kulaklıkların üzerinde gelenler dışında 2 boy daha kancalar, 3 boy kulaklık uçları ve alışılmıştan daha uzun kablosu bizi güzel bir tablada sabitlenmiş olarak karşılıyor.
Malzeme Kalitesi
Sağlam olduğunu hissettiren kolay kolay başına bir şey gelmeyeceğini belli eden tamamen plastikten yapılmış kutuya ve kulaklıklara sahip.
Konfor
Kulak içinde kaybolan, çok hafif olmasıyla pek bir baskı hissettirmeyen, isteğe göre takılabilen kancaları ile de kulağınızdan kolay kolay çıkmayacak bir kulaklık.
İzolasyon
Uygun kulaklık uçları ile gerçekten güzel bir pasif izolasyon sağlıyor. Yüksek seslerde bile dışarıya pek ses verdiği söylenemez.
Günlük Kullanım
Konforu, uzun giden şarj ömrü, işinizi görecek seviyede olan mikrofonu, IPX5 su geçirmemezliği ve taşıma kolaylığı ile günlük kullanım için birebir. Fiyatına göre fena olmayan ambiyans moduna sahip. Fakat aktif gürültü engelleme özelliği için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Sabit sesleri kesmekte fena değil ama diğerlerinde pek de işe yaradığını söylenemez. Sensörler olarak dokunmatik sensörü gayet iyi çalışıyor. Bu kulaklıkta yakınlık sensörü bulunmuyor fakat ben bulunmasını beklerdim.
Mikrofon Kalitesi
Kapalı mekanlarda oldukça başarılı olup genel olarak da sizi pek üzmeyecek mikrofonlara sahip.
Bağlantı Kalitesi
Her ne kadar sadece AAC ve SBC kodeklerini destekliyor olsada bluetooth v5.2 ile kopma yaşamayacağınız kaliteli bağlantılar sunuyor. Düşük gecikme modu ile de gereken durumlarda daha çok güç harcamasını göze alarak gecikmenizi yarıya indirebiliyorsunuz. Benim için tek eksisi iki cihaz desteği olmaması oldu.
Ses Kalitesi
Kulaklıkta basslar yoğun ve derin fakat başınızı ağrıtmayacak bir seviyede. Vokaller temiz ve detayların belirginliği orta seviyelerde. Yüksek ses seviyelerinde seste herhangi bir bozulma olmuyor. Genel olarak bassları kuvettli olsun diyorsanız fiyatına göre sizi tatmin edecektir.
Oyun Performansı
Düşük gecikme modu ve iyi mikrofonları ile oyun için yapılmış olmasa bile sizin keyifli vakit geçirmenize imkan sağlayabilir.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı7
Tasarım
Kulaklık oldukça şık tasarlarmış ve oldukça hafif ve küçük boyutlu, Premium hissi veriyor, menteşeleri oldukça iyi tip-c ile şarj olması şu dönemde olmasza olmazı.
Malzeme Kalitesi
Ürünün gövdesi tamamen plastikten yapılmış ama kötü değil üst seviye bir pilastik kolay kolay bir şey olmaz.
Konfor
ürün uzun kullanım dışında fena değil her ürün gibi buda uzun kullanımda konforlu olmuyor ve bir yerden sonra kulaklarınızı acıtıyor. Uygun aparatlarını takınca kulağınızdan düşme riski en aza iniyor.
İzolasyon
Kulaklıkta ANC özelliği var ve fena çalışmıyor elbette pahalı kulak üstü kulaklıklar gibi değil ama günü kurtarır, ANC olmadan da gayet başarılı bir yalıtımı var orta seste muzik dinlerken dışarı ile bağlantınızı kesiyor
Günlük Kullanım
Günlük kullanımda sizi asla yarı yolda bırakmaz şarj süresi gayet yeterli kulaklıkta şeffaflık modu var bu sayede dışarıda rahatça kullanabilirsiniz.
Mikrofon Kalitesi
Kulaklığın üzerinde 4 adet mikrofon var. Mikrofonlar telefon konuşmalarında kapalı ve sessiz ortamlarda çok iyi iş çıkartıyor, gürültülü ortamda bir tık sesi bozuyor ama kotu değil.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı oldukça stabil herhangi bir kopma veya takılma yaşanmıyor, gecikme değeri oldukça iyi diğer kulaklıklara göre.
Ses Kalitesi
Bass sesleri güçlü ve tiz sesleri yutmuyor doğru EQ ile en iyi sonucu alabilirsiniz, standart ayarlarda sesi bir tık düşük yüksek ses sevenler için. anc yada şeffaf modu açınca ses kalitesi bozulmuyor.
Oyun Performansı
Oyun için bence bu tür kulaklıklıklar alınmaz ama bu kulaklık diğer TWS kulaklıklara gore bir tık daha iyi denebilir.
Tasarım10
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
İzolasyon8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı7
Tasarım
Bu kriter kişiden kişiye yoruma açık olmasına rağmen şunun garantisini verebilirim ki eğer hafifliğe uyuma ve küçük yapıya önem veriyorsanız tam size göre.
Malzeme Kalitesi
Burada 10/10 alabilmesi için sanırım metalden yapılmış olması ve bu hafifliğini korumuş olması gerekirdi, malzeme olarak bana gelem modelden midir bilemem ama kulaklıkların silikon kısımlarını cihazla birleştiren kısımda bir materyal deformesi mevcuttu, bana gelen cihazdan kaynaklıysa bu puanı 10/9 sayabiliriz.. Onun dışında genel itibariyle malzemede herhangi bir kalitesizlik hissiyatı oluşmadı, uzun yıllar(bataryası ölene kadar) size seyahatlerinizde, kütüphanede , spor salonunda ve görüşmelerinizde arkadaşlık edecek sağlamlığı sunduğunu söylemek isterim. Menteşe sistemi içten metal pim üzeri plastiktir, bilginize.
Konfor
Hafif, ağrısız, rahatsız etmeyen bir yapıda oluşu kesintisiz müzik podcast ve görüşmeler sunacaktır. kullanılan silikonlar kulak içine güzel oturuyor yanı sıra çevreleyen bir silikon şerif kulan kanalı çevresine tampon etkisi yaratarak ağrıyı önlüyor.
İzolasyon
Ürünün kulak içi yapısı silikonlar ile desteklenmekle birlikte ANC performansını kayıpsız olarak almanızı, kulak içinin dış çeperini kapsayan silikon ile kulaklığın kanalı tamamen tıkayıp kendi hakimiyeti altına aldığını söylemek yanlış olmaz. 28 dB ANC .
Günlük Kullanım
Üründeki artıları yan yana koyduğumuz zaman günlük kullanımda gerek batarya süresi gerek tek veya çift kullanım senaryoları gerek konforu ve su sıçramalarına karşı dayanıklı yapısı günlük kullanımlarınızı kolaylaştıracak eğlenceli vakit geçirecektir sizlere.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon bu sapsız tasarım cihazların zayıf karnı diyebiliriz. Elbette sıradan görüşmeleri gerçekleştirebilir karşı taraftan şikayet almazsınız ama iş dalgalı denizdeki kaptanlara gelince bir miktar sorun yaşayabilirsiniz , kısaca az orta şiddette ki gürültüde problemsiz fakat yüksek desibel gürültüde telefon mikrofonuna geçeceksinizdir.
Bağlantı Kalitesi
Binaural Düşük Gecikme Modu ile Gecikmeleri, lag oluşumunu, uyumsuzluğu ve diğer sorunları ortadan kaldırmaya yönelik sistem çapında optimizasyonlar yaptık. Yapılan geliştirmeler, kesintisiz bir dinleme deneyimi için sinyal netliğini artırmanıza yardımcı olmaktadır. Bluetooth 5.2 ile bu gücü stabil kılar.
Ses Kalitesi
Zengin, ayrıntılı ses için seçtiğimiz çift kompozit dinamik sürücüler, size gerçekten küçük bir gövdede güçlü bass frekansları sunar. O kadar küçük bir kasada büyük, muazzam, yeri sarsacak, pencereleri kıracak güçte bir ses düşünün. İşte buna inanmak için görmeniz ve duymanız gerekecek. Küçük yapısına aldanmayın burada vaat edilen özellikleri karşılayabildiğini düşünün :) elbette bunu bluetooth 5.2 teknolojisi ve kullandığınız uygulamanın cihaza gönderdiği bit değeriyle de orantılayıp kablolu kulaklıklarla karıştırmamakta fayda var, beklentinizi düşünürken bunu göz önünde bulundurunuz.
Oyun Performansı
Oyunlarda düşük gecikmeli modu açarak çok daha ''an'' sal işlere imza atabilirsiniz.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor10
İzolasyon8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı9

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.2
Desteklenen CodeclerSBC, AAC
ANCVar
SensörlerYakınlık Sensörü, Dokunmatik Sensörü
Frekans Aralığı20 Hz-20.000 Hz
Sürücü TipiDinamik Sürücü
THD<0.02%
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi2 Saat, 2 Saatte Tam Şarj / 10 Dakika Hızlı Şarj ile 2 Saat Oynatma
Suya DayanıklılıkIPX5
Kablosuz ŞarjVar
Ağırlık42 Gram (Kutu ile birlikte)
Batarya ÖmrüKulaklık 6 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 27 Saat
Boyutlar67mm x 25mm x 31mm

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.1
Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Kulaklık
Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.