Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sennheiser CX True Wireless Plus Tws Bluetooth Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8.3

Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
8.2

Tasarım7.2
Malzeme Kalitesi8.6
Konfor7.9
Günlük Kullanım8.3
Mikrofon Kalitesi7.5
Bağlantı Kalitesi8.2
Ses Kalitesi8.8
İzolasyon8.5

Fiyatı

Sennheiser CX True Wireless Plus Tws Bluetooth Kulaklık
Sennheiser CX True Wireless Plus Tws Bluetooth Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
5,399 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

CX True wireless plus Bluetooth Kulaklık, markanın en yeni kablosuz kulak içi kulaklıklarından bir tanesi. 

 

Sennheiser, odyofil kulaklıklarının yanı sıra 2. planda tuttuğu tam kablosuz kulak içi kulaklık ürün gamını gün geçtikçe daha geniş bir banda yayıyor. 

 

Premium tarafta, şimdilerde yeni modeli beklenen momentum 2 tws'nin altında uzun müddet aynı sürücüler ve bütçe dostu fiyatlandırması ile çok satanlar listesinde yer alan CX 400 BT üretimden kalktı ve yerini 2 modele bıraktı.

 

CX True Wireless ve CX True Wireless Plus

ArtılarıBaşarılı ANC PerformansıDikkate Değer Ses Performansı, Gerçekten İyiKonforlu Yapıİyi Malzeme KalitesiMobil Uygulama DesteğiBütçe Dostu Fiyat / Premium Deneyim
EksileriRekabet Çok Sıkı, Piyasada Benzer Fiyata, Benzer Özellikleri Sunan Onlarca Model Var. Tonal Karakteri Dışında Özgün Bir Yanı Yok.
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

CX true wireless plus, CX 400 BT'yi andıran parlak kabın sırt yüzeyi ve benzer kutu tasarımı ile; özgün ve yeni dizayn anlayışına sahip bir kulaklık iddiası taşımıyor.

 

Siyah ve beyaz renk seçenekleri ile müzik severlere sunulan bu model, fiyat / performans kulaklık dünyasında ki alışılmış görünüşlerden birine sahip.

 

Kompakt boyutu, taşınılabilirlik açısından büyük fayda sağlayan CX Plus, USB-C ve IPX4 sertifikası ile modern standartlara uygun özellikler ile gelen bir kulaklık olduğunu ispatlıyor.

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

CX Plus True Wireless, rakiplerine kıyasla daha üstün bir yanı olmayan ama yeterince güven veren, dayanıklı ve kaliteli malzeme yapısına sahip. 

 

Kulaklık ve şarj kutusunun tamamı sert ve üst kalite plastik kullanılarak üretilmiş.

 

Şarj kutusu kapağı açma-kapama deneyimi pürüzsüz olan CX Plus True Wireless, kendi fiyat skalasında ki beklentileri karşılayabiliyor. Zira, bu fiyat bandında Bang & Olufsen EQ gibi premium bir deneyim sunan bir kulaklık ile karşılaşmayacağımızı biliyoruz.

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

CX Plus True Wireless oldukça konforlu bir kulaklık.

 

Konfor kriteri, kişisel ergonomi ile doğrudan ilişki içerdiğinden, yaşadığınız deneyim değişkenlik gösterebilir. Yinede, kompakt boyutu, pürüzsüz köşeleri ve yumuşacık slikon uçları ile, CX Plus rakiplerine kıyasla bariz bir dezavantaj veya avantaja sahip bir özellik taşımıyor. Piyasa da yerine konulabilir fakat yeteri kadar iyi bir konfor sunuyor diyebiliriz.

 

Son olarak, modelin kulağımızda sabit kalmayı başararak gün içerisinde uzun müddet güven verici şekilde vücudumuzun bir parçası gibi hissetmemizi sağlayan kulaklıklardan biri olduğunu gözlemledik.

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

IPX4 sertifikası sayesinde yağmurdan korkmaya gerek yok.

 

CX Plus True Wireless, suya karşı dayanıklılığı, kompakt boyutu, fiyatına rağmen başarılı bir şekilde entegre edilen ANC özelliği, USB-C portu ve toplam 24 saat batarya ömrü ile, günlük kullanıma yönelik tüm tikleri işaretliyor diyebiliriz.

 

Kardeşi CX Ture Wireless'den ziyade abisi Momentum 2 TWS'ye yakın niteliklere sahip kulaklıkta ayrıca Transparan Duyma özelliği, dokunmatik kontrol desteği ve yakınlık sensörü sayesinde kulaktan çıktığında otomatik durdurma, takıldığında ise otomatik başlatma yeteneği var.

 

Sennheiser Smart Connect ugulaması sayesinde özelleştirilebilen kulaklık, EQ desteğine de sahip.

skor
9
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Mikrofonları, video incelemizde sizler için kaydettik, oraya da bekleriz fakat biz pek beğendik. Burada ki mikrofonlar, net, keskin, temiz ve yüksek çözünürlüklü aktarım yapabiliyorlar.

 

Mikrofon tasarımı, Sennheiser’ın çok uzun süredir profesyonel pazara hitap eden firmalardan biri olması ile; markanın ciddi deneyim ve tecrübelere sahip olduğu bir konu.

 

CX True Wireless Plus'ın mikrofonları temiz, şeffaf ve yüksek çözünürlüklü bir şekilde sesinizi yakalayabilen kapsüllere sahip.

 

Bu kulaklıkları kullanarak, aramalarınızı gerçekleştirebilir, kablosuz kullanımın sağladığı özgürlükle toplantılara katılabilir ve karşılıklı tüm iletişimlerinizde anlaşılır şekilde kendinizi ifade edebilirsiniz.

skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Sennheiser CX Plus True Wireless; bağlantı kalitesi açısından güvenebileceğimiz bir kulaklık.

 

Bluetooth 5.2 altyapısında; SBC, AAC, AptX ve AptX Adaptive desteği sunan kulaklık, benzer fiyat aralığında ki rakiplerine kıyasla bir fark yaratıyor diyebiliriz.

 

Son derece güncel protokoller kullanıyor olması ile birlikte, çok stabil bir deneyim sunduğunu da söylemek yanlış olmaz.

 

Netflix, youtube gibi platformlarda videolar izlerken, dudak ve ses arasında bir uyuşmazlık, bir gecikme olmadığını gözlemledik.

 

Hızlı bir şekilde cihazlarınıza bağlanan kulaklık ile aynı şekilde, bilgisayarınız ya da telefonlarınız üzerinden akışkan halde oyunlar oynayabilmek, mümkün.

skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Sennheiser CX Plus True Wireless, ses kalitesi açısından, bizim tercih ettiğimiz, önerdiğimiz ve kendimiz de kullanırken çok keyif aldığımız kulaklıklardan biri.

 

Tonal karakteri, hava frekanslarından, en tepedeki tizlerden kesinlikle yoksun olmayan, çok ferah, adeta bir konser salonu havası yaratan, dengeli, enerjik, gövdeli ve natural bir yapıda.

 

Sennheiser “Smart Control” mobil uygulaması üzerinden pek çok farklı EQ ayarı ayarlayabilmek mümkün fakat biz burada tasarlanan ses karakterini değiştirme ihtiyacı hissetmedik.

 

Alt frekanslar, böylesine geniş sahne yapısı dahilinde derinden gelen, hızlı ama dağılgan, teknik bass değilde, eğlenceli bass olarak tanımladığımız, özellikle elektronik müziklerde, doyuruculuk ve doğruluk açısından, başarılı bulduğumuz bir yapıda.

 

Üst frekanslar, sibilanstan ve keskinlikten uzak, tabii bir miktar aksanlı, enerjik karakterdeler. Bununla birlikte hem kadın vokallerin, hem erkek vokallerin, hem de mid böglesi enstrümanlarının, oldukça gerçekçi üretildiklerini söyleyebiliriz.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Kutusu oldukça şık ve sade bir tasarıma sahip. Kulaklıkların kendisi de takıldığında dışarıya hoş bir görüntü veriyor. Sennheiser logosunun bulunduğu kısım cam bir yüzeye sahip ve dokunmatik kontrollerin kullanımında herhangi bir algılamama olmuyor. Ancak kutusu biraz kalın ve cebinizde taşırken kalınlığını hissediyorsunuz.
Malzeme Kalitesi
Kutusunda ve kulaklıkların kendisinde genel olarak plastik kullanılmış olsa da kullanılan plastik gayet kaliteli hissettiriyor. Kutu yere düşse de kulaklıkları koruyacak, içinden çıkmalarına izin vermeyecek güveni veriyor. Kulaklığın ucu çok iyi bir pasif izolasyon sağlıyor ve cildi rahatsız etmiyor. Ancak kutu çizilmelere oldukça müsait.
Konfor
Günlük kullanıma izin verecek şekilde kulaklıkların gayet konforlu olduğunu, kulağa tam oturduğunu ve uzun süreli kullanımda dahi rahatsız etmediğini söyleyebilirim. Sadece uzun saatler yüksek sesle müzik dinlediğinizde kulaklık biraz da olsa ısınıyor
İzolasyon
Kulaklığın çok iyi bir pasif izolasyonu var. ANC çok iyi olmasa da başarılı pasif izolasyonla birleşince sizi gürültüden tamamen soyutlayabiliyor. Ve kütüphane gibi sessiz ortamlarda % 85 seviyelerine kadar dışarıya herhangi bir ses vermiyor.
Günlük Kullanım
Günlük kullanım için kesinlikle harika bir kulaklık. Kullandığım süre boyunca hiç yanımdan ayrılmadı. Birçok senaryoda şeffaflık modu, ANC ve akıllı özellikleriyle ihtiyaçlarımı karşıladı. Siri'ye seslenme, ses kaydı açma ve telefonla konuşma senaryolarında şeffaflık modu kendiliğinden açılıyor. Biraz robotik bir ses verse de dışarıyı ve kendi sesimizi gayet net duyabiliyoruz.
Mikrofon Kalitesi
Ürünün beni en çok etkileyen kısmı mikrofon kalitesi oldu. Öyle ki; elektrikli scooter kullanırken, yani oldukça şiddetli bir rüzgara maruz kalırken dahi karşı taraf herhangi bir cızırtı duymadığını belirtti. Gürültülü ortamlarda da mikrofonlar oldukça iyi bir iş başarıyor. Tek sorunu şeffaflık modu açılınca eğer rüzgarlı bir havaysa kulaklık çok cızırdıyor.
Bağlantı Kalitesi
Bir iPhone kullanıcısı olarak AAC kodeğini kullandım ve çoğunlukla herhangi bir bağlantı kopması ile karşılaşmadım. Ancak sorun bende mi bilmesem de birkaç kez müziğin ortasında takılmalara denk geldim. Bu müzik kalitesini lossless olarak ayarlamamdan da kaynaklı olabilir.
Ses Kalitesi
Ürünü ilk elime aldığımda bana biraz karanlık geldi ve uygulamasına girip midleri ve tizleri bir tık arttırma ihtiyacı duydum. Ancak kulağımın sevdiği bir equalizer ayarı yaptıktan sonra tekrar tekrar dinlediğim şarkıları bu kulaklıkla da dinledim. Ürünün pasif izolasyonunun başarılı olması bassların daha derin ve yüksek çıkmasını sağlıyor. Genel ses yüksekliği bir Bluetooth kulaklık için başarılı diyebilirim. Özellikle midler gayet başarılı ve enstruman ayrımı yapmak mümkün.
Oyun Performansı
Video, film izleme gibi konularda sorun olmasa da rekabetçi oyunlar oynayacaklar için az da olsa bir gecikme mevcut
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor9
İzolasyon9
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı8
Tasarım
Kutu modern ve klasik Sennheiser kutusu. Şarj ünitesi de öyle.
Malzeme Kalitesi
Malzeme mühendisi olup plastiğin sertliğini ölçemesem de, sert plastik.
Konfor
Kulağımda rahat. Düşmüyor kendiliğinden.
İzolasyon
Pasif izolasyonu pek iyi değil.
Günlük Kullanım
Günlük dinleme, oynama ve konuşma için oldukça yeterli.
Mikrofon Kalitesi
Çok net duyuruyor ve duyuluyor.
Bağlantı Kalitesi
Sennheiser sağlamlığında hızlı ve stabil.
Ses Kalitesi
Burada eleştirel dinleme de yaptım ve öyle bakılınca ortalamadan fazla iyi değil.
Oyun Performansı
Sesi karanlık ve biraz baslı ama konum doğruluğu güzel. Bu da "adam vurma" oyunlarında oldukça yeterli.
Tasarım4
Malzeme Kalitesi8
Konfor8
İzolasyon6
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi6
Oyun Performansı8
Tasarım
Özgün bir tasarıma sahip. Farkını ortaya koyuyor. Kutu kaba. Pantolon cebinde çok belirgin.
Malzeme Kalitesi
Cx modeline göre malzeme kalitesi arttırılmış. Daha iyi hissettiriyor. Sert plastik hissi yine de rahatsız ediyor.
Konfor
Cx modeline göre daha konforlu. Kulak yapıma daha uygun. Çok uzun süreli kullanımlarda, kulağınızda varlığını hissettiriyor. Kulağınıza tam olarak oturtmak istediğiniz zaman rahatsızlık düzeyi artıyor.
İzolasyon
Pasif izolasyon çok başarılı. Anc'ye ihtiyaç duyurmayacak kadar iyi. Kalabalık ortamlarda, evdeki süpürge sesinden bile sizi müziğinizle başbaşa bırakıyor.
Günlük Kullanım
Her ortamda rahatlıkla kullanılabilir. Spor yaparken, Avm'de gezinirken, yürüyüşe çıkarkan, telefon görüşmelerinde, film izlerken vb. kullanımı rahat. Akıllı özellikleri ile işlerinizi kolaylaştırıyor. Transparan modun farklı kullanım seçenekleri sunması ile dış dünyayla kulaklığı çıkarmadan daha rahat iletişim kurabiliyorsunuz. Transparan modun iki seçeneği var. Birinci seçenekte bu mod açıkken müzik dinleyebiliyorsunuz. ikinci seçenekte bu modu açtığınızda müzik kapanıyor. Başarılı mikrofonlarla çevrenizle iyi iletişim olanağına sahip oluyorsunuz.
Mikrofon Kalitesi
Ses kaydı çok kötü değil. Telefon görüşmelerinde standart bir ortamda, ses karşıya iyi gidiyor. Rüzgarlı, trafiğin yoğun olduğu yerlerde dış ses ses kalitesinde sorun olabilir.
Bağlantı Kalitesi
En son bağlandığı cihaza sorunsuz, hızlı bağlantı yapabiliyor.
Ses Kalitesi
Puanlarken 8-9 puan arası gittim geldim. 8 vermeye kıyamadım. Sennheiser'ın olayı ses sanırım. Her tarz müzik ile dinledim. Hepsinde de yüzümü güldürdü. Sınırlandırılmış ses seviyesi yerinde olmuş. Hangi ses düzeyinde olursa olsun, seste bozulmalar olmuyor. Alt frekanslar (bass) dolu dolu kadifemsi akıyor. Üst (tiz) frekanslar ipeksi çağlıyor. Orta frekanslar olması gerektiği gibi. Genel karakteri Jazz, Blues, Akustik kayıtlarda ön plana çıkıyor. Orkestrasyonlarda enstrüman ayrımı başarılı. Telvin, Minstrel's Era gibi akustik kayıtları dinlerken her ensrümanın tadını alıyorsunuz. Vokal ensrüman ayrımında sizi vokalle özdeşleştiriyor. Pasif izolasyon sizi müziğinizle müzikte bozulma olmadan sizi başbaşa bırakıyor. Anc açıkken küçükte olsa ses kalitesi düşüyor.
Oyun Performansı
Bu oyunlarda geciktirme hissettirmiyor.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
İzolasyon8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı8
Tasarım
Kulaklık yuvasının boyutu taşınabilir bir seviyede yapılmış. Sennheiser TW2 ile karşılaştırdığımda daha küçük bir yer kaplıyor fakat ona göre daha yüksek bir tasarıma sahip. Günlük kullanım için gayet yeterli bir boyutta. Ayrıca mıknatıslı yuvalar kullanıcı deneyimini çok rahatlatıyor. Bu tasarım detayına bayıldım. Yuvaların pozisyonlanması da birbirinden farklı olduğu için hemen uygun yuvayı bulmak ve kulaklıkları yerleştirmeyi kolaylaştırıyor. Şarj durumunun yine yuva üzerindeki bir led ile gösterilmesi de şarj durumunun takip edilmesini sağlıyor. Kulaklık uzun kullanımlar için rahat olsa da spor yaparken ya da koşarken kullanılmaya uygun değiller.
Malzeme Kalitesi
Kulaklığın yuvası ve kendisi kaliteli malzemeden yapılmış. Şarj kablosunu elinizde aldığınızda kaliteyi hissediyorsunuz. Malzeme kalitesi açısından beni rahatsız eden herhangi bir detay ile karşılaşmadım. TW2 ile karşılaştırdığımda onun kabı bir kumaş ile kaplıyken ( sürekli cebe koyup çıkarmada deforme olma ihtimali var ) bu kulaklık tamamen kaliteli bir plastik ile üretildiğinden bu konuda bir sıkıntı olmayacaktır. Ayrıca kutunun bir kısmının yumuşak süngerle kaplanması da kaliteye verilen önemin göstergesi!
Konfor
Kulaklıkla gelen padler 4 farklı boyutta olduğu için muhakkak size uygun olacak bir pad bulacaksınızdır. İlk başta kulağa yerleştirmekte ve alışmakta zorlanabilirsiniz. İlk aşamalarda sanki kulağınızdan düşücek bir algı oluştursa da zamanla alışıyorsunuz. Fakat uygun padleri denemezseniz ve üzerinde takılı olanla devam etmeye çalışırsanız hayal kırıklığına uğradığınızı düşünebilirsiniz. Aman dikkat!
İzolasyon
ANC özelliği çok çok iyi. Dışarıda gezerken müzik dinleme zevkinizi yanınızdan geçen bir motorsikletin sesi bile bozamıyor. Fiyatına göre çok başarılı. Ayrıca transparent hearing özelliği ile istediğiniz an kulaklıkları kulağınızdan çıkarmadan dış sesleri rahat bir şekilde duyabiliryorsunuz.
Günlük Kullanım
Öncelikle bu kulaklığı dışarıda yürürken rahatlıkla kullanabilirsiniz fakat spor yapma niyetiniz varsa aradığınız kulaklığın bu olmadığını söyleyebilirim. Kesinlikle bu kulaklıkla spor yapılmaz. Ayrıca yine günlük kullanımda telefon görüşmesi yapacaksınız aradığınızı ne yazıkki bulamayacaksınız. Bu kulaklığı daha çok müzik kalitesi için almanızı öneririm fakat bir hi-end kulaklık kalitesi beklentisinde de olmamalısınız. Ayrıca telefonu elinize almadan ses açma kapama - transparent hearing - tel açma kapama vb bir çok aksiyonu kulaklık üzerine tıklayarak yapabilmek güzel.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon konusunda iyi bir deneyimim yok. Dışarıda yaptığım yürüyüşler esnasında en az 4 kişi ile görüştüm ve sesimin çok kötü geldiğini ve anlamakta zorlandıklarını söylediler. TW2 kulaklıklar ile yaptığım görüşmelerde bile arkadaşlarımdan eleştiriler geliyorken ( İyi bir para vermeme rağmen "Ya biraz paraya kıy da güzel bir kulaklık al" eleştirisi gelince insanın morali bozuluyor :) ) bu kulaklıkla yaptığım denemelerde ondan daha kötü geri bildirimler aldım. Aslına bakarsınız daha bu kriterden geçen bir kulaklıkla da karşılamadım.
Bağlantı Kalitesi
Uygulama kullanma ve bluetooth ile bağlanma noktasında genel anlamda bir sıkıntı çekmedim. Ayrıca aynı uygulama içerisinde birden fazla Sennheiser kulaklık bağlantım olmasına rağmen uygulama bunları güzel bir şekilde birbirinden ayırmış durumda. Şu kısım süper bir özellik diyeceğim bir şey olmadığı için kötü diyeceğim bir tarafı da yok. Olması gerektiği gibi.
Ses Kalitesi
Birçok kulaklığa sahip biri olarak elimdekiler arasında ilk üç sıralamasına ses kalitesi özelinde giremez. Genel anlamda orta düzeyde bir ses kalitesine sahip olmasının nedeni ise Tiz sesler. Gerçekten Tiz sesleri ben bu kulaklığa yakıştıramadım. Sizi rahatsız edecek düzeyde bir çiğliğe sahip ya da dijitalliğini net bir şekilde hissettiriyor. Bass sevenler için Bass Boost özelliğinin olması güzel. Smart Control uygulamasındaki equalizer çok primitive kalmış. Uygulamaya yakışmamış. Tüm enstrümanları net bir şekilde duyabiliyor olsanız da bahsettiğim tiz problemi nedeniyle ses kalitesinde istediğimi bulamadığımı söyleyebilirim. Not: Tiz ses kısmını Sennheiser TW2 ve Apple Airpods Pro ile karşılaştırdım
Oyun Performansı
Oyun oynayan biri olmadığım için bu konuda herhangi bir incelemem bulunmuyor
Tasarım9
Malzeme Kalitesi10
Konfor7
İzolasyon10
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi2
Bağlantı Kalitesi5
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı5
Tasarım
Ürün genel hatlarıyla iyi fakat boyutlar fazla büyük
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitesi sennheiser markasını yansıtıyor gayet premium malzeme kullanılmış şarj kutusu da gayet iyi jalite
Konfor
Ürünü uzun süreli kullanımlarımda mesela sporda herhangi bir sıkıntı yaşatmadı gayet iyi
İzolasyon
Kulaklıkta ses kalitesinden sonra en beğendiğim özellik izolasyon oldu diyebilirim gayetbsesli ortamlarda bulunmama rağmen müzikle gayet iç içeydim
Günlük Kullanım
Boyutu haricinde günlük kullanımda handikapı yok toplu taşımada motorun üstünde bile seyahat etseniz motor sesi almıyorsunuz
Mikrofon Kalitesi
Yaptığım telefon görüşmelerinde aldığım genel tepki sesin uzaktan geldiği yönündeydi
Bağlantı Kalitesi
İlk baglantıdan sonra gayet stabil çalıştı herhangi bir kopma yaşamadım kulaklığı taktığınız an bağlanıyor
Ses Kalitesi
Ses kalitesinden anladığınıza göre değişir temiz ve premium ses istiyorsanız adresiniz belli daha yüksek ses veren muadilleri olabilir fakat gürültü engellemeyle aşılabilecek bir durum
Oyun Performansı
Telefondan oyun oynayan biri olmadığım için puanlama yapmam çok doğru olmaz diye düşündüm fakat bu kadar kaliteli bir kulaklık oyunda da gayet iyi performans verir diye düşünüyorum
Tasarım6
Malzeme Kalitesi10
Konfor9
İzolasyon10
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı7
Tasarım
Kutu ve kulaklıklar gerçekten kaba duruyor. Tasarım olarak bana hitap ediyor fakat taşımada ve kullanımda biraz zorlayıcı olabiliyor. Kutunun üstündeki metal logodan sonra kapağı açtığımızda bizi kulaklıkların arkasında konumlanmış güzel bir sennheiser yazısı karşılıyor. Kutunun geneli mat plastik ,sadece kapağın değdiği bölgeler parlak plastikten yapılmış. Kutunun dışında ya da içinde herhangi bir eşleşme düğmesi bulunmuyor. Kulaklıklara gelecek olursak dokunmatik yüzey dışında güzel görünen, dayanıklı bir plastikten yapılmış. Dokunmatik alan cam bir yüzeyden oluşuyor.
Malzeme Kalitesi
Kutu her ne kadar size kulaklıkları koruyacağını hissettirse de çizilmelere karşı pek dayanıklı değil. Cebinizde kolayca yıpranabileceğini rahatça söyleyebilirim. Kutunun kapağı hoş bir menteşe sistemine sahip ve kademeli şekilde açılıyor. İstemediğiniz zaman açılmayacağını, açıldığında ise siz istemeden kapanmayacağını kesinlikle söyleyebilirim. Fakat kulaklıklar sağlam olduklarını hissettiriyor.
Konfor
Kulaktan düşme gevşeme gibi şeylerde kesinlikle karşılaşmadım. Uzun pil ömrü ile de kulağınızdan çıkarmadan uzun süreler kullanabilirsiniz. Fakat birkaç gün uzun süreler kullandıktan sonra kulaklıkların köşeleri her ne kadar yuvarlatılmış olsa da ufak bir ağrı yaptı ve çıkarma ihtiyacı hissettim. Ama benim gibi çok uzun süreler aralıksız kullanmazsanız böyle bir sıkıntı ile karşılacağınızı pek zannettmiyorum.
İzolasyon
Size en uygun kulaklık uçları ile ANC rahatsız etmeye başladığında sadece pasif ile de başarılı bir izolasyon sağlayabiliyorsunuz. Benim için önemli olan şeylerden biri de sesin dışarı gitmesiydi. En yüksek seste bile neredeyse dışarıda hiçbir şey duyulmuyor.
Günlük Kullanım
Tatmin edici pasif gürültü engellemenin üstüne gerçekten başarılı ANC ve transparan modları ile bulunduğunuz ortamdan izole olmak ya da hiç kopmamak tamamen sizin elinizde. Uygulama desteği olması gerçekten büyük bir artı. Uygulama üzerinden ANC/Transparan ayarlarını yapabilir veya dokunmatik kontrollerini kendinize göre şekillendirip kullanım konforunuzu artırabilirsiniz. Ya da o an dinlediğiniz türe,izlediğiniz şeye göre hazır EQ ayarları kullanabilir veya sizin kulak zevkinize göre yeni bir ayar yapmasını isteyebilirsiniz. Uzun kullanım süresi ile de bu deneyimden kopma yaşamadan işlerinizi halledebilirsiniz.
Mikrofon Kalitesi
Ses kalitesine, markasına ve fiyatına hiç yakıştıramadığım mikrofon kalitesine sahip. Çok gürültülü veya rüzgarlı bir ortamda değilseniz kesinlikle işinizi görebilir ama beklenilen kalitede kesinlikle değil.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı bir kere temiz bir şeklide sağlandığında genelde sorun olmuyor fakat bağlanma gerçekleştikten hemen sonra kesik gelen sesler, tek taraftan ses gelmesi gibi şeyler yaşadım. Genel olarak aşırı rahatsız etmedi görmezden gelebildim fakat daha kaliteli bir bağlantı beklerdim. Bu fiyatlarda da iki cihaz desteği olmaması beni gerçekten şaşırttı.
Ses Kalitesi
İlk defa Sennheiser kullanan biri olarak benim için çok farklı bir deneyimde. Kulaklık özel EQ ayarları ile de sizin zevkinize göre mükemmel temizlikte, her enstrümanı her detayı yüksek seviyede fark edebileceğiniz bir ses sunuyor. Çok ferah, gövdeli ve doğal bir karakteri var. Bu kulaklık ile önceden dinlediğiniz her şeyi tekrardan dinlemek isteyeceğinizi söyleyebilirim. Ses yüksekliği olarak gayet yeterli seviyelere çıkabiliyor ve o seviyelerde tahmin edeceğiniz üzere hiçbir bozulma, kalite kaybı olmuyor.
Oyun Performansı
Müzik dinlemekten oyun oynamaya vakit bulamadığım için pek objektif bir değerlendirme yapamayacağım fakat gecikme yaşanması biraz muhtemel. Online oyunlar için mikrofon kalitesi de yetersiz olabilir.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor8
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi6
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı7
Tasarım
Kutu dışında tuş olmaması ilk kullanımda eşleşmenin nasıl olacağını düşündürüyor. Kulakta sizden ayrı bir benlik gibi durmuyor fakat yinede ben biraz kaba durduğunu düşünüyorum. Ve belirli bir süre kullanımdan sonra kulak ağrısı yapıyor
Malzeme Kalitesi
Kaliteli ve sağlam plastik, kulaklık da kutu da güzel bir plastikten yapılmış uzun yıllar kullanıcısını üzmez.
Konfor
Gün içinde anc ve izolasyon müzik zevkini arttırıyor evet ama kulakta ağrı yapan tasarımı nedeniyle konforu düşürüyor
İzolasyon
İzolasyon ve Anc çok iyi metro, metrobüs ve Marmaray'da kullandım ekstra olarak dışarıda da başarılı bir performans sergiliyor.
Günlük Kullanım
Ürünün pili yarını yokmuşçasına direniyor ben günün sonuna doğru artık pili bitmeyecek dedikten sonra bitti. Gün içinde asla kulağımdan çıkmayan kulaklık ağrı yapması nedeniyle günlük kullanımda zorluk çıkarabilir.
Mikrofon Kalitesi
Ben günlük iş konuşmalarımda kullandım ve konuştuğum kimseden duyma sorunu olduğunu duymadım
Bağlantı Kalitesi
Gün içerisinde 20 mt2 ofis içinde sağa sola gittiğimde telefonumu yanıma almadım ve hiç kopma yaşamadım. bluetooth 5.2 ile gayet stabil çalışan bir sistemi var
Ses Kalitesi
Ben sese bayıldım, Baslar özellikle çok iyi eğer bas tabanlı müzikleri seviyorsanız tavsiye ederim keza tiz ve alt tonlarda da başarılı kulaklık. Sennheiser kalitesi.
Oyun Performansı
Ben sadece zooba ve traffic racing oynadım bu oyunlarda gecikme olmadı genel olarak çok fazla oyun oynayan biri değilim, ama oyunda da gecikme olacağını sanmıyorum, bluetooth 5.2 ile geliyor gecikmeleri büyük ölçüde önleyecektir.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi10
Konfor7
İzolasyon10
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi10
Oyun Performansı9
Tasarım
Sade tasarım yapısını benimseyen kendini çok ön plana çıkarmayan bir kulaklık stili var. Eğer küçük yapıda bir kulağınız varsa, bu cüsseli kasaya sahip kulaklık size hoş olmayan bir deneyim yaşatabilir.
Malzeme Kalitesi
Sennheiser CX True Wireless, premium bir malzeme kalitesi sunmasa da sert plastikten yapılmış yeterince sağlam bir gövdeye ve kulaklık kutusuna sahiptir. Mat yapıya sahip, kolay çizilebilen bir yapısı var.
Konfor
Eğer küçük yapıda bir kulağınız varsa, bu cüsseli kasaya sahip kulaklık size hoş olmayan bir deneyim yaşatabilir. Nispeten büyük şarj kutusu ile cepte taşımak sorun olabilse de günün sonunda ortalama kullanım koşullarında herhangi bir soruna yol açmıyor. Kullanım süresince 3-4 saatlik kullanımdan sonra kulaklık, kulaklarımda ağrı yapmaya başladı ve bu süre yine de kabul edilebilir miktarda. Kulaklıklar kulağınızda rahatça taşıyabileceğiniz kadar hafif ve kulaklıkların kulakta duruşu da oldukça stabil durumda.
İzolasyon
Kulaklıkta bir gürültü engelleme teknolojisi bulunmuyor fakat kulaklığın pasif gürültü engellemesi bass profilli gürültüler hariç diğer profilleri pasif bir izolasyona göre yeterince iyi engelliyor.
Günlük Kullanım
Günlük kullanım başlığına kulaklığın pil ömrü ile başlamak istiyorum. Yaklaşık 7 saat süren pil ömrü sunan bu kulaklık, günlük kullanımda sizi yarı yolda bırakmayacak bir pil performansına sahip ve bu performans rakiplerine göre üst seviyede yer alıyor. Kulaklığı sahip olmadığı ANC özeliği açıkçası beni hüsrana uğrattı. Uzun zamandır kulaklıklarda ANC kullanan biri olarak, günlük hayattaki gürültülü senaryolarda bu özelliğin eksikliği ANC’nin ne kadar önemli bir teknoloji olduğunu ve ne kadar kritik bir entegrasyon olduğunu bana tekrar hatırlattı. Elbette kulaklığı kullanma senaryonuza göre bu faktörün sizin için önem derecesi değişebilir. Spor, ofis vb. yerlerde ANC’nin eksikliğini hissetmeyebilirsiniz. Sonuç olarak ürünün f/p olarak sunulmasında bu özelliğin olmamasının da etkisi var fakat marka imzalı sürücü ve teknoloji arasındaki seçimi kendi kullanım koşullarınıza ve tercihinize göre tercih etmeniz gerekiyor. Sennheiser CX True Wireless, kasa yüzeyinde sahip olduğu dokunmatik yüzey ile telefona ihtiyaç duymadan rahatça dokunmatik kontrolleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Kulaklığın sahip olduğu birden fazla cihaz ile bağlantı özelliği ile PC ve telefon arasında rahatça geçiş yapabiliyorsunuz. Kulaklığın sahip olduğu mobil uygulama desteği ile 3 bantlı EQ özelleştirmesi yapabiliyorsunuz. Bu Sennheiser kulaklıklarda alıştığımız bir özelleştirme imkanı sunuyor fakat dengeli ve yetenekli sürücüler ile istediğiniz sonucu rahatlıkla 3 bant ile alabilirsiniz. Kulaklığın sahip olduğu IPX4 sertifikası ile bu kulaklık spor seanslarında sizi yarı yolda bırakmayacak fakat yine de yağmurlu günlerde kullanma konusunda dikkatli olmanızı tavsiye ederim.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi bir TWS kulaklığa göre ortalama seviyede. Kulaklıkta dijital ses sıkıştırma işlemi uygulanıyor. Gürültülü ortamlarda sesinizin anlaşılması zorlaşabiliyor. Sessiz ortamlarda böyle bir problem yoktur ve sesler kabul edilebilir kalitededir. Genel olarak ses karşı tarafa anlaşılır olarak gider ve bu tür bir kulaklıktan beklenebilecek bir performans sergiler.
Bağlantı Kalitesi
Sennheiser CX True Wireless, sahip olduğu Bluetooth 5.2 teknolojisi ile oldukça stabil ve sorunsuz bir bağlantı sunuyor. Sahip olduğu aptX kodeği; hızlı, sorunsuz bir bağlantı sunuyor. Bağlantı menzili ortalama seviyede bağlantı konusunda her şey olması gereken gibi.
Ses Kalitesi
Sennheiser CX True Wireless; hareketli, canlı ve sıcak bir ses profiline sahip, bass yönelimli bir ses profili sunar. Basslar, kimi zaman midleri gölgeleler, midler iyi vurgulanmış ve nötrdür ve tizler az vurgulanmıştır. Basslar yüksek oranda vurgulanmıştır fakat iyi bir doğruluk seviyesine sahiptir. Patlamalar bazen vokalleri perdeleyebilir ve sesi bulanıklaştırır. Midler oldukça iyi vurgulanmıştır. Düşük frekanstan gelen yüksek tepki low-midleri etkisi altına alır ve bu frekansları karıştırır fakat orta midlerde bu sorun ortadan kalkar ve ferah bir sahne bizi karşılar. Temiz ve dengeli vokallere eşlik eden enstrümanlar high-midlere kadar dengeli bir şekilde taşınır. Tiz bölgesi diğer frekanslara karşı biraz daha sönük kalır. Vokallerin üst çıkışları burada sönümlenebilir çünkü yüksek tiz bölgesine kadar düşük bir vurgu tepkisi mevcuttur.
Oyun Performansı
Bluetooth kulaklıklar, özellikle aptX low latency bulunmayanlar oyun oynamak için pek ideal seçenekler değillerdir. Fakat aptX kodeğinin sinyal işleme hızı ile diğer kodekler asla bir tutulamaz. Bu kulaklık yine de bir aptX kodeğine sahip olduğundan film izleme vb. gibi işlerinizde sizi üzmeyecek. Rekabetçi olmayan oyunlarda farkı yine de hissedeceksiniz fakat bu gecikme ciddi bir sürede olmadığından sizi rahatsız etmeyecek. Tabi ki rekabetçi oyunları kablosuz oynamak istiyorsanız tek seçeneğiniz Wireless bir adaptör desteğine sahip oyuncu kulaklığı kullanmak.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor7
İzolasyon6
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı8
Tasarım
Marka dizayn konusunda kulaklığın kulağınıza tutunması için kanca, sap gibi şeylerle uğraşmayıp kulak deliğinizin arka tarafında kalan köşeyi kullanıp hatta ikonik bir döndürme hareketi ile oturtulup tam uyum sağlanır ki bu uyum gerçekten çok başarılı. Kulanığızı ağrıtmıyor, sallanma zıplama gibi olaylarda kulağınızda kalmaya devam ediyor. Ben şahsen antrenman öncesi ip atlarken kullandım ve yoğun ip atlama antrenmanında yerinde hiç oynama yapmadı. Momentum modelleri ile beraber tanımış olduğumuz bu tasarım önceki seri kulaklık olan CX True Wireless'a göre daha hafif ve ağırlık merkezi kulağınıza daha yakın, bu da demek oluyor ki önceki seri modelinin dışarda durmasından dolayı kulağınızdan çıkma isteği daha fazla olacaktı.
Malzeme Kalitesi
Kulaklıkların malzeme kalitesi son derece kaliteli. Tamamen sert ve kaliteli bir plastikten tıpkı şarj kutusu gibi. Şarj kutusunun bu durumda olması kutuyu çantanıza veya cebinize attığınız zaman iki kere düşünmenize sebebiyet verecek.
Konfor
Ergonomisi gerçekten iyi. Kulak kepçesinin alt iç köşesine tutunarak tam bir oturma sağlıyor ve istem dışı çıkması imkansıza yakın seviyede. Tabi bu şartlar ancak doğru silikon seçimi ile mümkün oluyor. Burada ise bize XS, S, M ve L seçenekleri sunulmuş.
İzolasyon
Sıradan bir silikonlu kulaklık ile hemen hemen aynı pasif izolasyonu sağlıyor. Fakat bu kulaklıkta zaten ANC modu var. Bu mod daha çok üst seviye kulaklıklarda görmeye alışkın olduğumuz ve bu tarz giriş seviyesi bir kulaklıkta görünce çok çok kaliteli bir ANC olmadığını anlıyoruz. Ki bu da öyle. Arkadaki basit uğultular, dip temizlik yapıyor, işlevini yerine getiriyor ama bu kulaklığın ötesinde ANC performansına sahip bir çok kulaklık var. Eğer ANC sizin için çok önemliyse tekrar düşünmelisiniz.
Günlük Kullanım
Ses kalitesi, modları, ergonomisi ile beraber bu kulaklığı kesinlikle gündelik hayatta kullanmak isteyeceksiniz. Özellikle şeffaf modu çok çok iyi çalışıyor. Kutunun varlığını unutturacak derece iyi. Fakat benim gözlemlediğim süre içerisinde şeffaf moda geçmek için kulaklığa dokunduğunuzda bunun anında olmayıp yaklaşık 1 saniye sonra olması anlık iletişim ihtiyacında karşınızdaki insanı bekletmenize ya da onu duymamanıza sebep oluyor. Diğer bir problem ise çağrılar. Bazen, konuşmanızı yapıp çağrıyı sonlandırdıktan sonra, önceden çalmakta olan müzik sadece tek kulaklıktan devam ediyor. Kulaklıklarınızdan birinin kulağınızdayken şarjı bittiği zaman kulağınızı yüksek bir seviyede cızırtı sesi geliyor ve sonra kapanıyor kulaklıklar. Bu durum son derece rahatsız edici.
Mikrofon Kalitesi
Çağrılarda arkadaşlarımla konuşurken daha önceden sesimden alnayıp "kulaklıkla mı konuşuyosun sesin farklı geliyor" sorusunu almışlığım olmuştu, fakat bu sefer bunun anlaşılmaması beni şaşırttı. Bir çağrının en sonunda sesimde bir faklılık var mı sorusunda "yok artık kulaklıkla mı konuşuyodun" gibi bir tepki verdirtiyor insanlara.
Bağlantı Kalitesi
Aynı evin içersinde hiçbir odadan odaya çekmediği olmadı. Aynı zamanda çalışırken, okulda, ofiste çalışırken yerinizden kalkıp işinizi halledip hiç bir kesintiye uğramadan işinizi halledebilirsiniz.
Ses Kalitesi
Markanın kendilerine ait olan karakteri sizi başta biraz tizleri yüksek olarak rahatsız edebilir ama aslında tizler çok net olduğu için size yüksek gibi geliyor. Kulaklık her sesi gayet iyi seviyede üretiyor ve size ulaştırıyor. Kabinlerin yani kasanın büyük olmasıyla da beraber bass karakterli sesler son derece başarılı. Sahne genişliği için de farklısını söylemeyiz. Daha önce duymadığınız enstrümanları bile duyabilirsiniz.
Oyun Performansı
Ana odağınız oyun olacak ise bu kulaklığı tercih etmemenizi öneririm. Çünkü bu tarz kulaklıklar sesi doğru vermeye odaklandığı için sesi üretmesi an meselesi olmayabiliyor ve bu da oyunlarda gecikmeye sebebiyet verebiliyor.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor10
İzolasyon8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi10
Oyun Performansı5
Tasarım
CX True wireless plus Tasarım olarak gayet güzel ama biraz kulakta büyük duruyor. Büyük olmasının sebepleri arasında uzun batarya ömrü ve büyü sürücüler yer alıyor.
Malzeme Kalitesi
CX True wireless plus kulaklık malzeme kalitesi olarak üst düzey bir kulaklık plastik yapısı sert ve kalitelidir
Konfor
CX True wireless plus kulaklık konfor bakımından orta düzey bir kulaklık diyebilirim neden orta seviye; kulaklık biraz büyük bundan kaynaklı uzun kullanımda kulakta ağrı yapabiliyor.
İzolasyon
CX True Wireless Plus kulaklık pasif gürültü engelleme olarak çok iyi ve kaliteli ANC (aktif gürültü engelleyici) özelliği olarak bize orta üst bir deneyim sağlamaktadır.
Günlük Kullanım
CX Plus True Wireless, suya karşı dayanıklılığı, kompakt boyutu, ANC özelliği, USB-C portu ve 24 saat batarya ömrü ile, günlük kullanıma gayet uygun bir kulaklık. Sennheiser Smart Connect ugulaması sayesinde kulaklık ve ses deneyimi özelleştirilebiliyor.
Mikrofon Kalitesi
CX True Wireless Plus'ın mikrofonları temiz ama ortam sesini mikrofona çok veren bir kulaklık deneyimlerimden bunu çıkardım. Mikrofon ses kalitesi gayet güzel. Transparan modu ise gayet güzel ve ortam sesi konuşma sesini de iyi almaktadır.
Bağlantı Kalitesi
Bluetooth 5.2 altyapısında; SBC, AAC, AptX ve AptX Adaptive desteği sunan bu kulaklık bağlantı kalitesi olarak öne çıkan bir kulaklıktır. Deneyimlerime göre hiçbir şekilde ses gecikmesi bağlantı kesilmesi yaşamadım. Cihazlar ile bağlantısı ise hızlı bir şekilde gerçekleşiyor
Ses Kalitesi
Sennheiser CX Plus True Wireless, ses kalitesi açısından, önerdiğim bir kulaklıktır. Sennheiser “Smart Control” mobil uygulaması sayesinde farklı EQ ayarı yapılabilmesi de mümkün. bu sayede ses deneyim ve kalite üst noktalara çıkmaktadır
Oyun Performansı
CX True Wireless Plus oyun deneyimi olarak ise gayet güzel bir kulaklık. oyunlarda kendi deneyimlerimden yola çıkarak diyebilirim ki hiçbir gecikme yaşamadım ses, görüntü aynı ve stabil çalışmaktadır.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor7
İzolasyon9
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı8
Malzeme Kalitesi
Kutunun dışı mat plastikle kaplanmış ama sürtünmelerde, darbelerde mat yüzey alınabilir gibi duruyor yani anahtar gibi sert cisimlerle aynı cebe koymamaya dikkat etmek gerek. Kulaklıkların dokunmatik kısmı parlak, tene temas eden kısmı mat plastikten üretilmiş ve hem güzel bir dokunmatik hissi hem de tenle uyumlu bir iç yüzey elde edilmiş. Yere düşse de hasar almayacağının garantisini verir nitelikte bir sağlamlık hissi var ( Tabii ki denemeyin hasar alabilir. ). Şarj pimleri kulaklık sallanmasın diye veya başka bir nedenden hareket edebilecek şekilde tasarlanmış ve kulaklığı koyduğunuzda tatmin edici bir ses çıkarıyor. Kulaklıkların yerine oturduğunu hissediyorsunuz. Menteşe sağlam ve sert tasarlanmış, cebinizde yanlışlıkla açılacak cinsten değil. Tek elle rahat bir şekilde açılsa da yanlışlıkla açamazsınız.
Malzeme Kalitesi
Kutunun dışı mat plastikle kaplanmış ama sürtünmelerde, darbelerde mat yüzey alınabilir gibi duruyor yani anahtar gibi sert cisimlerle aynı cebe koymamaya dikkat etmek gerek. Kulaklıkların dokunmatik kısmı parlak, tene temas eden kısmı mat plastikten üretilmiş ve hem güzel bir dokunmatik hissi hem de tenle uyumlu bir iç yüzey elde edilmiş. Yere düşse de hasar almayacağının garantisini verir nitelikte bir sağlamlık hissi var ( Tabii ki denemeyin hasar alabilir. ). Şarj pimleri kulaklık sallanmasın diye veya başka bir nedenden hareket edebilecek şekilde tasarlanmış ve kulaklığı koyduğunuzda tatmin edici bir ses çıkarıyor. Kulaklıkların yerine oturduğunu hissediyorsunuz. Menteşe sağlam ve sert tasarlanmış, cebinizde yanlışlıkla açılacak cinsten değil. Tek elle rahat bir şekilde açılsa da yanlışlıkla açamazsınız.
Konfor
Kulağınızda olduğunu unutturacak bir model olsa da asla düşeceğinden korkmuyorsunuz ve düzeltme ihtiyacı hissetmiyorsunuz. Ben bu kulaklığı tenis oynarken, bisiklet sürerken ve koşu yaparken kullandım fakat kulağımdan düşeceğine dair hiç korkmadım. Küçük kardeşi CX TWS modelinden sonra Sennheiser mühendisleri konfor konusuna sağlam çalışmış. Kulaklık dışarıdan büyük gözüküyor olsa da kulağınızda büyük bir kulaklık olduğunu kesinlikle hissetmiyorsunuz. Küçük kardeşine göre hem kabin küçülmüş hem de ağırlık merkezi kulağın içine taşınmış. Tabii ki konforun kulaktan kulağa değiştiğini de hatırlatmak gerek bu tamamen kişisel bir değerlendirme.
Konfor
Kulağınızda olduğunu unutturacak bir model olsa da asla düşeceğinden korkmuyorsunuz ve düzeltme ihtiyacı hissetmiyorsunuz. Ben bu kulaklığı tenis oynarken, bisiklet sürerken ve koşu yaparken kullandım fakat kulağımdan düşeceğine dair hiç korkmadım. Küçük kardeşi CX TWS modelinden sonra Sennheiser mühendisleri konfor konusuna sağlam çalışmış. Kulaklık dışarıdan büyük gözüküyor olsa da kulağınızda büyük bir kulaklık olduğunu kesinlikle hissetmiyorsunuz. Küçük kardeşine göre hem kabin küçülmüş hem de ağırlık merkezi kulağın içine taşınmış. Tabii ki konforun kulaktan kulağa değiştiğini de hatırlatmak gerek bu tamamen kişisel bir değerlendirme.
Ses Kalitesi
Kullandığım her kulaklıkta “Keşke burası daha iyi olsaydı, keşke tizler daha temiz çıksaydı.” gibi serzenişlerde bulunurum fakat bu kulaklığın ses dengesi olabilecek en iyi şekilde tasarlanmış. Tabii ki bundan iyi modeller de vardır ama bu fiyata bu kadar iyi bir TWS kulaklık gerçekten zor bulunur. Her açıdan en iyisini isteyenler için tasarlanmış bir ses dizaynı var. Sahne genişliği de oldukça iyi ve seslerin berrak olmasıyla beraber tüm müzik aletlerinin arasındaki mesafeyi anlayabiliyorsunuz. İyi bir ses kaynağıyla dinlerken resmen mest oluyorum ve gözlerimi kapayıp sadece o sesleri çıkaran müzik aletlerini hayal etmekle ilgilenmek istiyorum. Film izlerken bir aracın sağdan sola doğru geçmesini gözümü kapatarak anlayabiliyorum.
Ses Kalitesi
Kullandığım her kulaklıkta “Keşke burası daha iyi olsaydı, keşke tizler daha temiz çıksaydı.” gibi serzenişlerde bulunurum fakat bu kulaklığın ses dengesi olabilecek en iyi şekilde tasarlanmış. Tabii ki bundan iyi modeller de vardır ama bu fiyata bu kadar iyi bir TWS kulaklık gerçekten zor bulunur. Her açıdan en iyisini isteyenler için tasarlanmış bir ses dizaynı var. Sahne genişliği de oldukça iyi ve seslerin berrak olmasıyla beraber tüm müzik aletlerinin arasındaki mesafeyi anlayabiliyorsunuz. İyi bir ses kaynağıyla dinlerken resmen mest oluyorum ve gözlerimi kapayıp sadece o sesleri çıkaran müzik aletlerini hayal etmekle ilgilenmek istiyorum. Film izlerken bir aracın sağdan sola doğru geçmesini gözümü kapatarak anlayabiliyorum.
Malzeme Kalitesi9
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
Konfor8
Ses Kalitesi10
Ses Kalitesi10

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.2
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
USB StandardıUSB-C
Batarya Ömrü8 Saat
Batarya Şarj Süresi90 Dakika
Ağırlık12.6 Gram
Frekans Aralığı5 Hz - 21 kHz

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.3
Sennheiser CX True Wireless Plus Tws Bluetooth Kulaklık
Sennheiser CX True Wireless Plus Tws Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Apple Airpods Pro ANC TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık
Apple Airpods Pro ANC TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8
Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık
Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
7.7
Klipsch T5 II ANC  Edition TWS Bluetooth Kulaklık
Klipsch T5 II ANC Edition TWS Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
7.7
Klipsch T5 II ANC  McLaren Edition TWS Bluetooth Kulaklık
Klipsch T5 II ANC McLaren Edition TWS Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.