Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Klipsch T5 II ANC Edition TWS Bluetooth Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
7.7

Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor7
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi9

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
6.8

Tasarım8
Malzeme Kalitesi7.8
Konfor6.2
Günlük Kullanım5.3
Mikrofon Kalitesi4.2
Bağlantı Kalitesi8.3
Ses Kalitesi7.7

Fiyatı

Klipsch T5 II ANC  Edition TWS Bluetooth Kulaklık
Klipsch T5 II ANC Edition TWS Bluetooth Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
5,999 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Klipsch T5 II ANC Edition, malzeme kalitesi ve sağlam yapısı ile güven veren, premium bir kulaklık.

 

Zippo şeklinde ki ikonik tasarım, kablosuz şarj destekleyen aluminyum şarj kutusu ve yeni eklenen ANC özelliği ile, Klipsch T5 II artık modern ve akıllı bir deneyim sunuyor.

 

Enerjik ses karakteri ile spora çok uygun, harekete geçirici bir sonik performans sergileyen T5 II ANC, yılın en iyi TWS kulaklığı önerilerimizden biri.

ArtılarıAkıllı ve Yardımcı UygulamaSes KalitesiKablosuz ŞarjKaliteli Tasarım ve Materyaller
EksileriGürültü Engelleme ModuArama Kalitesi
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

 

T5 II ANC Edition’ın kutusunu açtığımızda öncelikle bizi karşılayan stickerlar ve kullanım klavuzu ile devam ediyor. Kulaklıkların kendileri ise şarj kutusunun dışında özel bir bölümde bizleri karşılıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

 

·  Kullanma Kılavuzu

·  Özel Sticklerlar

·  Klipsch Kataloğu

·  Klipsch T5 II ANC Edition Kulaklıklar

·  5 Çift Silikon Uç + 1 Çift Özel Memory Foam Uç

·  1 Çift Yedek Kulak Kancası

·  USB-C’den USB-C’ye  Şarj Kablosu

·  USB-C’den USB-A’ya Dönüştürücü

·  Güvenlik Kılavuzu

   

T5 II ANC kulaklıkları genel tasarımı, premium, keskin ve maskülen hatlarla birlikte, Gri-Aliminyum renk tercihi gördüklerimizin arasında en iyilerinden birisi. Kutusu ise tamamen aliminyum-gri zippo çakmak görüntüsü yansıtan bir tasarıma sahip.

 

Kutusu güvenlik açısından bizleri “Bir şey olur mu? Aman…” korkusunu düşündürmüyor. Kabın kapağını açınca yanan üç led ışık bize şarj kutusunun ne kadar şarjı kaldığını söylüyor.

 

Kulaklığın tasarımına dönelim, kanal kısımları oldukça uzun. Bu durum kulaklığın üzerinde bulunan tuşlar ile modlar arasında geçiş yaparken veya parça geçişlerinde kulağınızın içerisine doğru bastırdığınızdan birazcık olsada acıtıyor, rahatsız olabiliyorsunuz.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Klipsch, T5 II ANC Edition’I üretirden olabilecek en premium sınıf bileşenleri bu tasarıma dahil etmiş. Suya ve toza dayanıklı şarj kutusu ve kulaklıklar, düşmelere, başına gelebilecek talihsizliklere karşı güçlü ve dayanıklı.

 

Kutudan çıkan kablolar etkileyici ve kabloları saran yapı iyi bir sağlamlık seviyesinde.

skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

T5 II ANC Edition kulaklıklar tercih ettiğimiz en konforlu kulaklıklar değiller. Üzerinde bulunan mekanik tuşları kullanmak istediğinizde, tuşlara basarken kanal kısımlarının uzun olması sebebi ile sert dokunuşlar kulağınızı biraz acıtabiliyor.

 

Fakat bunun için Klipsch T5 kulaklığı uygulamasıyla çözüm buluyor. Kulaklık üzerindeki hareket sensörleri ile örneğin gelen aramalara kafanızı sağa ve sola sallayarak reddedebiliyor, parça değiştirmek için kısa hareketlerle üç kez kafanızı sallıyorsunuz.

 

Bu özellik pek kullanışlı mı bilemiyoruz…

skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Klipsch T5 II ANC Edition, günlük kullanımda rahat ve hafif olmasına rağmen ANC performansı malesef bizleri üzüyor. ANC özelliği kendi fiyat bandında ki diğer kulaklıklara nazaran daha kötü bir performans sunuyor. Testlerimizde bu sebepten gündelik kullanımda düşük puan alıyor.

 

T5 II ANC Edition, 8 saat kulaklıkların kendisinde, 21 saat kutusu ile birlikte kullanım vaat ediyor. Kutusundan çıkan diğer kulak uçları ve “Memory Foam” uç ile birlikte kulağınıza taktığınızda düşme hissiyatı oluşturmuyor.

 

Telefon uygulaması oldukça modern bir arayüze sahip olmasıyla birlikte pek de stabil. Burada iki tane olay var:

 

·       Transparency mode un derecesini ayarlayabiliyor olmanız güzel.

 

 

·       EQ bölümü. Gayet basit bir şekilde kulaklığın ses karakterini kişisel zevkleriniz doğrultusunda evriltebiliyorsunuz.

skor
6
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Klipsch T5 II ANC, mikrofon kalitesi ile öne çıkan kulaklıklardan biri değil.

 

Bu anlamda, Sennheiser Momentum 2'yi ve Airpodsları önerebiliriz.

 

Kullandığımız süre boyunca kalabalık bir alanda veya yürürken aramaları cevapladığımızda, karşıdakiler mikrofon kalitesinin ortalama olduğunu, karşılaştıkları en iyi deneyimlerden biri olmadığını belirttiler. Günlük kullanımda, sessiz ortamlarda daha iyi olsa da, dışarıda durum bu şekilde.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Klipsch T5 II ANC Edition, bağlantı konusunda oldukça başarılı.

 

Herhangi bir elektromanyetik dalgadan etkilenmiyor. Örneğin metroya girerken kulağınızın içinde kalan bazı diğer TWS kulaklıklar, metal detektörünün içinden geçerken bağlantıları bozulduğu için tiz sesler çıkarıp rahatsız ederler.

 

Bu T5 II ANC Edition’da yok. Fakat bağlantılar için telefonunuzun veya cihazının desteklediği codecler ile uyumlu olmasını istiyorsanız buna göre tercihinizi yapmalısınız.

 

Bağlantı hızı, sizi asla bekletmiyor yandan açılan kapağımızı açıp kulaklıkları yerinden çıkardığımızda eğer Bluetooth ile bağlanacağınız cihazınız açık ve daha önceden kulaklıklara bağlanmış ise hemen bağlanıyor.

skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Klipsch T5 II ANC Edition, ses kalitesi işini ciddiye alarak çok iyi iş çıkarmayı başarmış. Aynı fiyat bandında ki ve en çok tercih edilen diğer kulaklıkların ötesinde kalitesi ve şeffaflığı var.

 

Fakat tabii ki, tonalite ve kalite kişisel zevklerin üzerine kurulu olduğundan, bu yapı herkesin aradığı kaliteyi yansıtmıyor olabilir. Ama bu karakter eminiz ki, bu kulaklığı tercih edecek kitlenin büyük çoğunluğu olumlu karşılayacaktır.

 

Detay isteyen genel tüketicini için standartın üstünde olan T5 II McLaren ANC Edition, bu kulaklığı öne çıkartan özelliğinin ses kalitesi olduğunu düşünüyoruz.

 

Kulaklıkta bulunan “DIRAC” özelliği, kulaklığı optimize ediyor ve improvize ederek şeffaflık, vokal tonu ve bass hassaslığını iyileştiriyor. Bu özelliği (State of the Art) yaptığımızın en iyi olarak bizlere sunuluyor.

 

Klipsch’in sunduğu uygulama ile kendinize en uygun tonal karakteri ayarlayarak bu kulaklığı çok seveceğinizi düşünüyoruz.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Metal kasası gerçekten çok güzel gözüküyor. Fakat çizilmeye çok müsait bir kasa ve aynı zamanda ağır olduğu için taşıması çok da rahat değil. Ayrıca kapağın açılış yönü nedeniyle sağ kulaklığı yuvasına takıp çıkarmak biraz zor. Alt tarafındaki kaydırmaz malzeme iyi düşünülmüş. Çünkü metalin vermiş olduğu olduğu kayganlık nedeniyle şarj ederken masaya bıraktığınızda kayıp düşme ihtimali çok yüksek olurdu. Bu kaydırmaz taban sayesinde şarj ederken kablo hareket ettiğinde hemen kayıp düşmüyor. Kulaklığın kendisine gelecek olursadışındaki Klipsch logosu gerçekten çok şık duruyor. Kırmızı-Mavi ledleri de bence gayet güzel duruyor. Kutunun şarj gösterge ledleri de çok şık duruyor.
Malzeme Kalitesi
Elinize alır almaz kalitesini hissettiren bir ürün. Özellikle kasa kalitesi çok güzel. Kulaklığın da malzemesi sağlam plastikten yapılmış ve bana güven verdi.
Konfor
Taşımak açısından kutusu pek konforlu sayılmaz. Metalin kalitesi güzel ama taşıması zor ağırlığı nedeniyle. Kulaklık ise kulak yuvasına çok fazla giriyor. Bu biraz rahatsız edici ve bunu yapmadan tam performanslı dinlemek mümkün değil. Bu beni çok rahatsız eden bir durum değil ama bu konuda rahatsız olan arkadaşlar açısından büyük bir sorun oluşturabilir. Silikon uçlar standart denilecek konforlukta herhangi bir fark yaratan durumu yok açıkcası.
Günlük Kullanım
Malesef günlük kullanım için pek uygun olduğunu söylemeyeceğim. Çünkü TWS'leri en çok kullandığımız alan müzik dinlemek kadar başkaları ile iletişim kurmak. Mikrofon kalitesinden hiç memnun kalmadım diyebilirim. Karşımdaki kişiler sesimin bir tünelden gelir gibi boğuk olduğunu, çoğu söylediğimin anlaşılmadığını söylediler. Bunun yanında sadece müzik amaçlı değerlendirirsek aktif gürültü engelleme özelliği bence fena değil. Sony xm4 kadar iyi değil ama bence gayet iş görüyor. Kalabalık koridorlarda, gürültülü mekanlarda test edişlerimde bence gayet iyi iş çıkardı diyebilirim. Eğer çok seyahat ediyor ve gürültülü alanlarda kullacaksanız müzik karakterinizle eşleşiyorsa isteklerinizi karşılayabilir. Eğer iletişim amacıyla da alacaksanız bence farklı kulaklıklara bakmanız gerekiyor. Çünkü çevrenizdeki sesleri duymak istediğiniz zaman şeffaflık moduna aldığınızda dışarının sesi çok az ve elektronik olarak geliyor. Ben şahsen rahatsız edici buldum. Zaten müzik dinlerken şeffaflık modundan hiç bir şey anlamanız mümkün değil.
Mikrofon Kalitesi
Günlük kullanım tecrübemde de belirttiğim gibi sesimi karşı tarafa duyurmakta çok zorlandım ve hep kötü dönüş aldım. Mikrofon nedeniyle TWS alacak arkadaşlara kesinlikle önermiyorum.
Bağlantı Kalitesi
Kopma gibi ya da kısa mesafe uzaklaştığımda hiç bir sorun yaşatmadı. Bağlanma hızı da gayet iyiydi. En memnun kaldığım özelliği diyebilirim.
Ses Kalitesi
Klipsch hoparlörleri gibi TWS'de de sıcak karakterden hoşlananlara göz kırpmış diyebiliriz. Özellikle sub-basslar ve low midler çok ön planda. Bu yüzden elektronik müzik ve pop gibi tarzlar güzel zevk verirken vokallerin önde olduğu veya enstrümanların en planda olduğu şarkılarda malesef ben pek keyif alamadım. Vurucu bassları ve berrak tizleri keşke biraz daha doğal midler tamamlasaydı çok güzel bir müzik TWS'si olabilirdi fakat bu haliyle sadece belirli tarzlardan zevk aldıran bir kulaklıktan öteye gidemediği kanaatindeyim. Bir de ANC açıkken sub-basslar bi tık daha kendini ön plana alıyor çoğu kulaklıkta olduğu gibi ve bu sayede daha vurucu, hissedilebilir alt frekans performansı veriyor. Ülkemizde çok sevilebilecek bir karakteri olduğunu düşünüyorum bu anlamda. Bassları sağlam vursun ama doğal ve kaynağa yakın çalmasının çok önemi yok diyenlerin tat alabileceği bir kulaklık.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi9
Konfor5
Günlük Kullanım5
Mikrofon Kalitesi2
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi7
Tasarım
Klipsch kendine özgün ve üzerinde düşünülmüş bir tasarımla bizi karşılıyor. Zippo çakmak şeklindeki kulaklık kutusu kulaklığa şık bir görünüm kazandırıyor. Kulaklığın metal kutusu çok iyi duruyor. Sadece bazen sağ kulaklığı çıkartırken küçük sorunlar yaşanabiliyor.
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitedi gayet iyi ve dayanıklı. Kulaklık kutusu aliminyum kaplama ve toz gibi etkenlere dayanıklı. Kulaklıklar dayanıklı plastikten yapılma ve sağlam bir hissiyat veriyor. Kulaklık dayanıklı olmasına rağmen kulaklık kutusunda göze batmayan çizikler oluşabiliyor.
Konfor
Konfor konusunda çokta iyi olduğu söylenemez. Kulak kanalı uzun olmasıyla beraber kontrol butonunu kullanırken kulaklığı kulağınıza itiyorsunuz ve canınız yanabiliyor. Klipsch'in uygulamasında bunun için bir çözüm var ama şarkı değiştirip,çağrı yanıtlamak için kafanızı sallamak ister misiniz orası tartışılır.
Günlük Kullanım
Klipsch T5 II ANC yi düz versiyonundan ayıran ANC teknolojisi kötü durumda. Gürültü engelleme modu açıkken dışardan rahatsız edici derecede ses alabiliyorsunuz bazen. Bununla beraber kulaklıkların 7 saat kutusuyla beraber 21 saat pil ömrü var. Fiyatına göre az bir pil ömrüne sahip.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi çok kötü. Mikrofon sesinizi aşırı boğuk ve anlaşılmaz kılıyor. Karşınızdaki bazen sizi anlayamaya biliyor ve en az gürültüde sesiniz anlaşılmıyor.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı kalitesi hiç bir sıkıntı yaşatmıyor. Eğer ses kaynağına bir kere bağlandıysanız kulaklığı kutusundan çıkardığınız anda bağlantı sağlanıyor.
Ses Kalitesi
Klipsch T5 II ANC'nin en öne çıktığı ve üzerine düşülmüş kısım ses kalitesi. Aşırı yüksek çözünürlükte temiz bir sesi var. Ses karakteride çok iyi ve detaylı. Ayrıca Klipsch'in uygulamasından EQ ayarı da yapabiliyorsunuz.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor5
Günlük Kullanım5
Mikrofon Kalitesi3
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9
Tasarım
Kulağa tam oturmuyor (bütün sizelerı denedim)
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitesi oldukça iyi özellikle kulaklıkları koyduğumuz kabı 👍🏼
Konfor
Kulağıma tam oturmadığı için düşük puan veriyorum.
Günlük Kullanım
Ofiste ya da evde müzik dinlerken rahatlıkla kullanabilir
Mikrofon Kalitesi
Telefon görüşmelerinde ses gitmiyor
Bağlantı Kalitesi
70 m2lik evde bağlantıdan düşme yaşamadım
Ses Kalitesi
Müzik dinlerken ses kalitesi gayet iyi. Telefonla görüşmelerde sıkıntılı. Ama bu fiyata bu müzik kalitesi as kalıyor. Fiyat performans ürünü değil.
Tasarım6
Malzeme Kalitesi7
Konfor4
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi4
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7
Tasarım
Klipsch T5 II ANC Edition, ikonik Zippo tasarımlı fırçalanmış kasası ve bu kasanın parlak yüzeyi ile tasarım konusunda farklı bir bakış açısı izlemiş. Kasanın alt kısmında bulunan plastik ped ürünün kaygan yapısı sebebi ile kaymasını engelliyor. Kasada artık alışmış olduğumuz ve bir standart haline gelen USB-C şarj girişi mevcut. Ön yüzde kapak açıldığında şarj yüzdesini gösteren 3 ledli bir gösterge mevcut. Bu gösterge şarj esnasında yanıyor. Kulaklıklara bakıldığında ise plastik yapı malzemesi karşımıza çıkıyor. Bir adet kontrol butonu bulunuyor ve butonun üzerinde parlak Klipsch logosunun işlenmiş.
Malzeme Kalitesi
Klipsch T5 II ANC Edition, ikonik Zippo tasarımlı fırçalanmış kasası ve bu kasanın parlak yüzeyi ile tasarım konusunda farklı bir bakış açısı izlemiş. Kasanın alt kısmında bulunan plastik ped ürünün kaygan yapısı sebebi ile kaymasını engelliyor. Kasada artık alışmış olduğumuz ve bir standart haline gelen USB-C şarj girişi mevcut. Ön yüzde kapak açıldığında şarj yüzdesini gösteren 3 ledli bir gösterge mevcut. Bu gösterge şarj esnasında yanıyor. Kulaklıklara bakıldığında ise plastik yapı malzemesi karşımıza çıkıyor. Bir adet kontrol butonu bulunuyor ve butonun üzerinde parlak Klipsch logosunun işlenmiş.
Konfor
Kulaklıklar kulağa oldukça iyi oturuyor ve oldukça rahatlar. Uzun kullanımlarda ne yazık kulaklarımda hafif miktarda bir ağrı oluşumu hissettim. Kulaklıklardaki butonları kullanırken kulakta bir basınç oluşturduğu için bu butonları kullanmak istemeyebilirsiniz.
Günlük Kullanım
Klipsch T5 II ANC Edition’ın fabrika çıkışı sesi tam bir facia ile sonuçlanıyor. Fakat Klipsh Connect uygulaması ile özelleştirilebilir EQ ve dijital ses frekansını optimize eden Dirac HD Sound ile birlikte DSP’de tatmin edici bir sonuç elde etmek mümkün. Fakat uygulama üzerinde farklı EQ ayarlarını kaydedemiyoruz bu da bir önceki ayarımızın yeni özelleştirmemiz ile kaybolduğu anlamına geliyor. Bu kulaklıkta eksikliğini en çok hissettiğim özellik ise kulaklığın kulağımızda olup olmadığını belirleyen sensörler oldu. Kulaklık bazen şarj kutusunda kendi kendi çalabiliyor ve bazen de kapanmayabiliyor ve bu pil ömrünün bitmesi ile sonuçlanıyor ve kulaklıkları çıkardığınızda şarjını bitmiş olarak buluyorsunuz. PC ye bağlantı sağlanamıyor ve birden fazla cihaza bağlantı özelliği desteklenmiyor. Ayrıca sesteki gecikme süresi de beni rahatsız eden bir diğer detay. Kulaklık, Bragi’nin hareket algılama özellikleri ile birlikte kontrol tuşlarını kullanmadan kontrol imkânı sağlıyor fakat ne kadar doğru reaksiyon gösterdiği ise şüpheli durumda. ANC kısmına gelecek olursak, bu fiyat bandındaki rakiplerine göre ANC performansı ortalamanın bir tık altında kalıyor. Ayrıca ANC’yi kademeli olarak açabiliyoruz ve ANC açıkken kulaklarda vakum hissi oluşmuyor. Stabil düşük frekanslarda güzel iş çıkarırken, araç içinde giderken bu frekansları engelleyemiyor. Arka planda bir beyaz gürültü sesi oluşuyor ve ANC’yi kademeli olarak kısarak ya da hafif bir müzik açarak bu gürültüyü ortadan kaldırabiliyorsunuz. Midlerde de konuşmaları kabul edilebilir şekilde kesti fakat tizlerde kötü bir performans –bu banttaki modellerin tizlerinde görülebilecek bir performans seviyesi- sergiledi. ANC açıkken 4-5 saat, ANC kapalı iken 6-7 saat süren bir pil ömrü elde ediyoruz. Hem bu sebeple hem de performansı sebebiyle ANC’yi hiç kullanmamak bence daha mantıklı bir seçenek olacaktır. Tüm bunları göz önüne alınca ANC özelliği olmayan Klipsch T5 II’yi almak bana çok daha mantıklı geliyor. Bu sefer ise yüksek fiyat etiketinde ANC’siz bir ürün kullanmanın verdiği bir eksi puan olacak fakat yine de kararımda sabitim. Kulaklık kulağa oldukça iyi oturuyor ve oldukça konforlu duruyor. Klipsch T5 II ANC Edition ile yaptığım telefon görüşmelerinde sesim genellikle karşı tarafa boğuk, bulanık ve bazen anlaşılmaz olarak gitti, tabi ki bu TWS kulaklıklarda karşılaşılabilen bir sorun. Transparent mod tam güçle açıldığında arka planda bir miktar parazit oluyor fakat gücü orta kademe civarı ve altına getirdiğinizde bu sorundan kurtuluyorsunuz. Sadece tasarım ve ses odaklı bir kulaklık meraklısı iseniz bu kulaklık sizin için bir seçenek olabilir fakat ilk TWS kulaklığınızın bu kulaklık olmasını tavsiye etmiyorum.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon bir TWS kulaklığa göre kabul edilebilir seviyede performans gösteriyor. Ses boğuk ve netlikten uzak bir yapıda. Mid bandı çok dar ve ses sıkıştırılmış üzerine de gain eklenmiş gibi duruyor. Kulakalığın gürültü engelleme için ses işlemesi bulunmuyor fakat yine de kendi içinde bir çeşit filtrelemeden geçiriliyor ve bu da karışık ortam sahnelerinde sesinizde gölgeleme oluşturabiliyor. Sonuç olarak kabul edilebilir bir mikrofon kalitesine sahip.
Bağlantı Kalitesi
Günük kullanım bölümünde bağlantıda yaşadığım sorunlardan bahsettim. PC bağlantısı mevcut değil ve seste yüksek gecikme süresi var. Kulaklıkta aptX ve LDAC gibi ses kodekleri bulunmuyor. Bağlantı stabil ve güzel fakat bu kulaklıktaki asıl sorun bağlantıyı sonlandırma kısmında başlıyor. Kulaklıkta, kulaklığın kulağımızda olduğunu algılayan sensörler yok, kulklık şarj kutusuna girdiğinde çalmaya devam edebiliyor, devam etmese hatta bağlantı bile olmasa çalışmaya devam edebiliyor. Bir uyku modu vb. bir tetikleyici mevcut değil. Bunlar uzun kullanım deneyimim sonrası elde ettiğim sonuçlar.
Ses Kalitesi
Klipsch T5 II ANC Edition’ın fabrika çıkışı ses profili dengesiz olsa da sahip olduğu uygulaması sayesinde 6 bantlı EQ ayarı özelleştirmesi yapabilirsiniz. Buna ek olarak Dirac işbirliği sayesinde sunulan bir dijital ses işleme entegrasyonu olan Dirac HD’yi etkinleştirdiğinizde sesler uzamsal boyutta bir netlik kazanıyor, üst frekanslardaki bozulmaları törpülüyor ve genel ses profiline bir hareketlilik ve netlik kazandırıyor, bass ve tiz tonlarını canlandırıyor, kısacası sesi kristalize etme yolunda bir çaba gösteriyor ve bu konuda da oldukça başarılı durumda. Kulaklık bas ağırlıklı bir ses profiline sahip. Yoğun basslar low-midlerde de etkisini gösteriyor. Midler dengeli ve temiz geliyor ve high-midlerde de ses oldukça nötr geliyor fakat Dirac HD’yi etkinleştirdiğimizde bölgede biraz boost yapıldığı belli oluyor. Bunu etkisi üst notalara da yansıyor. Tiz doğruluğu da iyi olmakla birlikte biraz daha fazla vurgulanmıştır.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
Günlük Kullanım3
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi6
Ses Kalitesi8
Tasarım
Tasarım üzerinde çalışılmış ve şık bir sunumu var. Bu durum kutu içeriği ve şarj kutusu için geçerli. Kulaklıklar ise idare eder diyebilirim.
Malzeme Kalitesi
Şarj kutusu harika fakat aynı şey keşke kulaklıkta da olsaydı. Beklenti arşa çıkarılmışken birden düşebiliyor kutu açılınca.
Konfor
Kulaklıklar kulağınıza iyi oturuyor. Herhangi bir çıkma vs. meydana gelmiyor. Kulak pedleri de gayet yeterli seviyede.
Günlük Kullanım
Kulaklıklar hafif olsa da aynı şeyi şarj kutusu için söyleyemeyeceğim. Oldukça ağır bir kutusu var. Ancak zippo çakmağa benzeyen tasarımı havalı gözüküyor :)
Mikrofon Kalitesi
Karşı taraf sizi resmen kısık duyuyor. Birkaç kişi ve cihazla da test ettim. Herhangi bir boğukluk olmaması güzel.
Bağlantı Kalitesi
İlk bağlanmada biraz uğraştırıcı. Uygulamaya her bağlanışınızda kullanıcı dostu değil ve sizi bekleten bir yapıya sahip. Nadir de olsa ortamda farklı cihaz açıksa bağlantıda kopma meydana gelebiliyor.
Ses Kalitesi
Sesler kristale yakın. Güçlü değil fakat kalitesi yeterli düzeyde.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor9
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi7
Tasarım
Diğer markalardan ayrışan ve kendini belli eden bir tasarımı var. Kutusunun Zippo çakmakları andırması , rijit duruşu , metal olması ve kapanışındaki çakmak sesi çok güzel. Dayanıklı olduğunu hissettiriyor. Kutunun ağır olması dezavantajlarından. Kutunun altındaki silikon yüzey de kaymalara ve düşmelere karşı güzel düşünülmüş. Kulaklıkları kutuya yerleştirirken , doğru olana yerleştirmek zor olabiliyor. Kulaklık üzerindeki büyük ve homojen olmayan uyarı ışıkları bana eski moda hissettirdi. Kutunun kapağından sızan ışık şeklinde görülebilen şarj göstergeleri güzel olmamış. Kapak açıldığında bir sorun kalmıyor. Genel anlamda iyi bir tasarımı var.
Malzeme Kalitesi
Kutunun metal malzemesi çok rijit ve dayanıklı hissettiriyor. Altındaki silikon yüzey de tutuşu artırıyor. Kulaklıkların kendileri plastik ve basit duruyor. Yazılar ve markaların kontrastını yeterince iyi bulmadım.
Konfor
Kulaklıklar küçük hacmi ve hafifliği sayesinde uzun süre takmaya uygunlar. Kulağınızda ağrı yapmıyor.Büyük kulaklıklarda kulak duvarlarına yeterince tutunamayıp , stabil kalamayacağını düşünüyorum. Tuş şeklindeki kontrolleri kullanmak kolay değil. Tuşlara bastırırken kulağın içine baskı yapması güzel değil. Kutunun hacmi taşıma açısından normal sayılırken, ağır olması zorlayıcı sayılır.
Günlük Kullanım
Müzik çalmıyorken gelen bir uğultu var. Takıntısı olanlar için hoş olmayacaktır. ANC modu yeterince gürültü engelleyemiyor. Çağrılar sırasında sesleri karşıya net iletmiyor. Uzun süre kulakta durabilmesi pozitif taraflarından.
Mikrofon Kalitesi
Yeterince ses iletemiyor. Telefon konuşmaları için yeterli değil. Gürültüsüz ortamlarda idare edebilir.
Bağlantı Kalitesi
İlk eşleştirmesi biraz zor olsa da geri kalan kısımda hızlı ve stabil davranıyor. Oda içindeki gezintilerden etkilenmiyor. Uygulamaya bağlanmada sorunlar var.
Ses Kalitesi
Ekolayzır yapmadan boğuk bir sesi var. Ekolayzır üzerinden dengeleme yapıldıktan sonra daha dengeli , sıcak ve enerjik bir yapısı var. Elektronik ve R&B tarzı müziklerle güzel eşleşeceğini düşünüyorum. Tizlerde ve vokallerde sıradan sayılabilir. Güzel bir ekolayzırı var ve size detaylı ayar yapma fırsatı veriyor. Küçük kabini ve driverı yüzünden geniş sahneli olmadığını düşünsem de günlük dinleme için zevkli ve keyifli bir deneyim sunuyor.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor7
Günlük Kullanım5
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi8

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Bluetooth VersiyonV5.0
ANCVar
Frekans Aralığı10 Hz – 22.000 Hz
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 5mm
MikrofonVar
Batarya ÖmrüKulaklık 7 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 28 Saat
Ağırlık42 Gram (Kutu ile birlikte)

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.7
Klipsch T5 II ANC  Edition TWS Bluetooth Kulaklık
Klipsch T5 II ANC Edition TWS Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.8
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.