Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Klipsch T5 II ANC Edition TWS Bluetooth Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
7.7

Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor7
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi9

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
6.5

Tasarım7.3
Malzeme Kalitesi8
Konfor4.7
Günlük Kullanım5.7
Mikrofon Kalitesi3
Bağlantı Kalitesi9.3
Ses Kalitesi7.7
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Klipsch T5 II ANC Edition, malzeme kalitesi ve sağlam yapısı ile güven veren, premium bir kulaklık.

 

Zippo şeklinde ki ikonik tasarım, kablosuz şarj destekleyen aluminyum şarj kutusu ve yeni eklenen ANC özelliği ile, Klipsch T5 II artık modern ve akıllı bir deneyim sunuyor.

 

Enerjik ses karakteri ile spora çok uygun, harekete geçirici bir sonik performans sergileyen T5 II ANC, yılın en iyi TWS kulaklığı önerilerimizden biri.

ArtılarıAkıllı ve Yardımcı UygulamaSes KalitesiKablosuz ŞarjKaliteli Tasarım ve Materyaller
EksileriGürültü Engelleme ModuArama Kalitesi
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

 

T5 II ANC Edition’ın kutusunu açtığımızda öncelikle bizi karşılayan stickerlar ve kullanım klavuzu ile devam ediyor. Kulaklıkların kendileri ise şarj kutusunun dışında özel bir bölümde bizleri karşılıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

 

·  Kullanma Kılavuzu

·  Özel Sticklerlar

·  Klipsch Kataloğu

·  Klipsch T5 II ANC Edition Kulaklıklar

·  5 Çift Silikon Uç + 1 Çift Özel Memory Foam Uç

·  1 Çift Yedek Kulak Kancası

·  USB-C’den USB-C’ye  Şarj Kablosu

·  USB-C’den USB-A’ya Dönüştürücü

·  Güvenlik Kılavuzu

   

T5 II ANC kulaklıkları genel tasarımı, premium, keskin ve maskülen hatlarla birlikte, Gri-Aliminyum renk tercihi gördüklerimizin arasında en iyilerinden birisi. Kutusu ise tamamen aliminyum-gri zippo çakmak görüntüsü yansıtan bir tasarıma sahip.

 

Kutusu güvenlik açısından bizleri “Bir şey olur mu? Aman…” korkusunu düşündürmüyor. Kabın kapağını açınca yanan üç led ışık bize şarj kutusunun ne kadar şarjı kaldığını söylüyor.

 

Kulaklığın tasarımına dönelim, kanal kısımları oldukça uzun. Bu durum kulaklığın üzerinde bulunan tuşlar ile modlar arasında geçiş yaparken veya parça geçişlerinde kulağınızın içerisine doğru bastırdığınızdan birazcık olsada acıtıyor, rahatsız olabiliyorsunuz.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Klipsch, T5 II ANC Edition’I üretirden olabilecek en premium sınıf bileşenleri bu tasarıma dahil etmiş. Suya ve toza dayanıklı şarj kutusu ve kulaklıklar, düşmelere, başına gelebilecek talihsizliklere karşı güçlü ve dayanıklı.

 

Kutudan çıkan kablolar etkileyici ve kabloları saran yapı iyi bir sağlamlık seviyesinde.

skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

T5 II ANC Edition kulaklıklar tercih ettiğimiz en konforlu kulaklıklar değiller. Üzerinde bulunan mekanik tuşları kullanmak istediğinizde, tuşlara basarken kanal kısımlarının uzun olması sebebi ile sert dokunuşlar kulağınızı biraz acıtabiliyor.

 

Fakat bunun için Klipsch T5 kulaklığı uygulamasıyla çözüm buluyor. Kulaklık üzerindeki hareket sensörleri ile örneğin gelen aramalara kafanızı sağa ve sola sallayarak reddedebiliyor, parça değiştirmek için kısa hareketlerle üç kez kafanızı sallıyorsunuz.

 

Bu özellik pek kullanışlı mı bilemiyoruz…

skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Klipsch T5 II ANC Edition, günlük kullanımda rahat ve hafif olmasına rağmen ANC performansı malesef bizleri üzüyor. ANC özelliği kendi fiyat bandında ki diğer kulaklıklara nazaran daha kötü bir performans sunuyor. Testlerimizde bu sebepten gündelik kullanımda düşük puan alıyor.

 

T5 II ANC Edition, 8 saat kulaklıkların kendisinde, 21 saat kutusu ile birlikte kullanım vaat ediyor. Kutusundan çıkan diğer kulak uçları ve “Memory Foam” uç ile birlikte kulağınıza taktığınızda düşme hissiyatı oluşturmuyor.

 

Telefon uygulaması oldukça modern bir arayüze sahip olmasıyla birlikte pek de stabil. Burada iki tane olay var:

 

·       Transparency mode un derecesini ayarlayabiliyor olmanız güzel.

 

 

·       EQ bölümü. Gayet basit bir şekilde kulaklığın ses karakterini kişisel zevkleriniz doğrultusunda evriltebiliyorsunuz.

skor
6
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Klipsch T5 II ANC, mikrofon kalitesi ile öne çıkan kulaklıklardan biri değil.

 

Bu anlamda, Sennheiser Momentum 2'yi ve Airpodsları önerebiliriz.

 

Kullandığımız süre boyunca kalabalık bir alanda veya yürürken aramaları cevapladığımızda, karşıdakiler mikrofon kalitesinin ortalama olduğunu, karşılaştıkları en iyi deneyimlerden biri olmadığını belirttiler. Günlük kullanımda, sessiz ortamlarda daha iyi olsa da, dışarıda durum bu şekilde.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Klipsch T5 II ANC Edition, bağlantı konusunda oldukça başarılı.

 

Herhangi bir elektromanyetik dalgadan etkilenmiyor. Örneğin metroya girerken kulağınızın içinde kalan bazı diğer TWS kulaklıklar, metal detektörünün içinden geçerken bağlantıları bozulduğu için tiz sesler çıkarıp rahatsız ederler.

 

Bu T5 II ANC Edition’da yok. Fakat bağlantılar için telefonunuzun veya cihazının desteklediği codecler ile uyumlu olmasını istiyorsanız buna göre tercihinizi yapmalısınız.

 

Bağlantı hızı, sizi asla bekletmiyor yandan açılan kapağımızı açıp kulaklıkları yerinden çıkardığımızda eğer Bluetooth ile bağlanacağınız cihazınız açık ve daha önceden kulaklıklara bağlanmış ise hemen bağlanıyor.

skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Klipsch T5 II ANC Edition, ses kalitesi işini ciddiye alarak çok iyi iş çıkarmayı başarmış. Aynı fiyat bandında ki ve en çok tercih edilen diğer kulaklıkların ötesinde kalitesi ve şeffaflığı var.

 

Fakat tabii ki, tonalite ve kalite kişisel zevklerin üzerine kurulu olduğundan, bu yapı herkesin aradığı kaliteyi yansıtmıyor olabilir. Ama bu karakter eminiz ki, bu kulaklığı tercih edecek kitlenin büyük çoğunluğu olumlu karşılayacaktır.

 

Detay isteyen genel tüketicini için standartın üstünde olan T5 II McLaren ANC Edition, bu kulaklığı öne çıkartan özelliğinin ses kalitesi olduğunu düşünüyoruz.

 

Kulaklıkta bulunan “DIRAC” özelliği, kulaklığı optimize ediyor ve improvize ederek şeffaflık, vokal tonu ve bass hassaslığını iyileştiriyor. Bu özelliği (State of the Art) yaptığımızın en iyi olarak bizlere sunuluyor.

 

Klipsch’in sunduğu uygulama ile kendinize en uygun tonal karakteri ayarlayarak bu kulaklığı çok seveceğinizi düşünüyoruz.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Metal kasası gerçekten çok güzel gözüküyor. Fakat çizilmeye çok müsait bir kasa ve aynı zamanda ağır olduğu için taşıması çok da rahat değil. Ayrıca kapağın açılış yönü nedeniyle sağ kulaklığı yuvasına takıp çıkarmak biraz zor. Alt tarafındaki kaydırmaz malzeme iyi düşünülmüş. Çünkü metalin vermiş olduğu olduğu kayganlık nedeniyle şarj ederken masaya bıraktığınızda kayıp düşme ihtimali çok yüksek olurdu. Bu kaydırmaz taban sayesinde şarj ederken kablo hareket ettiğinde hemen kayıp düşmüyor. Kulaklığın kendisine gelecek olursadışındaki Klipsch logosu gerçekten çok şık duruyor. Kırmızı-Mavi ledleri de bence gayet güzel duruyor. Kutunun şarj gösterge ledleri de çok şık duruyor.
Malzeme Kalitesi
Elinize alır almaz kalitesini hissettiren bir ürün. Özellikle kasa kalitesi çok güzel. Kulaklığın da malzemesi sağlam plastikten yapılmış ve bana güven verdi.
Konfor
Taşımak açısından kutusu pek konforlu sayılmaz. Metalin kalitesi güzel ama taşıması zor ağırlığı nedeniyle. Kulaklık ise kulak yuvasına çok fazla giriyor. Bu biraz rahatsız edici ve bunu yapmadan tam performanslı dinlemek mümkün değil. Bu beni çok rahatsız eden bir durum değil ama bu konuda rahatsız olan arkadaşlar açısından büyük bir sorun oluşturabilir. Silikon uçlar standart denilecek konforlukta herhangi bir fark yaratan durumu yok açıkcası.
Günlük Kullanım
Malesef günlük kullanım için pek uygun olduğunu söylemeyeceğim. Çünkü TWS'leri en çok kullandığımız alan müzik dinlemek kadar başkaları ile iletişim kurmak. Mikrofon kalitesinden hiç memnun kalmadım diyebilirim. Karşımdaki kişiler sesimin bir tünelden gelir gibi boğuk olduğunu, çoğu söylediğimin anlaşılmadığını söylediler. Bunun yanında sadece müzik amaçlı değerlendirirsek aktif gürültü engelleme özelliği bence fena değil. Sony xm4 kadar iyi değil ama bence gayet iş görüyor. Kalabalık koridorlarda, gürültülü mekanlarda test edişlerimde bence gayet iyi iş çıkardı diyebilirim. Eğer çok seyahat ediyor ve gürültülü alanlarda kullacaksanız müzik karakterinizle eşleşiyorsa isteklerinizi karşılayabilir. Eğer iletişim amacıyla da alacaksanız bence farklı kulaklıklara bakmanız gerekiyor. Çünkü çevrenizdeki sesleri duymak istediğiniz zaman şeffaflık moduna aldığınızda dışarının sesi çok az ve elektronik olarak geliyor. Ben şahsen rahatsız edici buldum. Zaten müzik dinlerken şeffaflık modundan hiç bir şey anlamanız mümkün değil.
Mikrofon Kalitesi
Günlük kullanım tecrübemde de belirttiğim gibi sesimi karşı tarafa duyurmakta çok zorlandım ve hep kötü dönüş aldım. Mikrofon nedeniyle TWS alacak arkadaşlara kesinlikle önermiyorum.
Bağlantı Kalitesi
Kopma gibi ya da kısa mesafe uzaklaştığımda hiç bir sorun yaşatmadı. Bağlanma hızı da gayet iyiydi. En memnun kaldığım özelliği diyebilirim.
Ses Kalitesi
Klipsch hoparlörleri gibi TWS'de de sıcak karakterden hoşlananlara göz kırpmış diyebiliriz. Özellikle sub-basslar ve low midler çok ön planda. Bu yüzden elektronik müzik ve pop gibi tarzlar güzel zevk verirken vokallerin önde olduğu veya enstrümanların en planda olduğu şarkılarda malesef ben pek keyif alamadım. Vurucu bassları ve berrak tizleri keşke biraz daha doğal midler tamamlasaydı çok güzel bir müzik TWS'si olabilirdi fakat bu haliyle sadece belirli tarzlardan zevk aldıran bir kulaklıktan öteye gidemediği kanaatindeyim. Bir de ANC açıkken sub-basslar bi tık daha kendini ön plana alıyor çoğu kulaklıkta olduğu gibi ve bu sayede daha vurucu, hissedilebilir alt frekans performansı veriyor. Ülkemizde çok sevilebilecek bir karakteri olduğunu düşünüyorum bu anlamda. Bassları sağlam vursun ama doğal ve kaynağa yakın çalmasının çok önemi yok diyenlerin tat alabileceği bir kulaklık.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi9
Konfor5
Günlük Kullanım5
Mikrofon Kalitesi2
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi7
Tasarım
Klipsch kendine özgün ve üzerinde düşünülmüş bir tasarımla bizi karşılıyor. Zippo çakmak şeklindeki kulaklık kutusu kulaklığa şık bir görünüm kazandırıyor. Kulaklığın metal kutusu çok iyi duruyor. Sadece bazen sağ kulaklığı çıkartırken küçük sorunlar yaşanabiliyor.
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitedi gayet iyi ve dayanıklı. Kulaklık kutusu aliminyum kaplama ve toz gibi etkenlere dayanıklı. Kulaklıklar dayanıklı plastikten yapılma ve sağlam bir hissiyat veriyor. Kulaklık dayanıklı olmasına rağmen kulaklık kutusunda göze batmayan çizikler oluşabiliyor.
Konfor
Konfor konusunda çokta iyi olduğu söylenemez. Kulak kanalı uzun olmasıyla beraber kontrol butonunu kullanırken kulaklığı kulağınıza itiyorsunuz ve canınız yanabiliyor. Klipsch'in uygulamasında bunun için bir çözüm var ama şarkı değiştirip,çağrı yanıtlamak için kafanızı sallamak ister misiniz orası tartışılır.
Günlük Kullanım
Klipsch T5 II ANC yi düz versiyonundan ayıran ANC teknolojisi kötü durumda. Gürültü engelleme modu açıkken dışardan rahatsız edici derecede ses alabiliyorsunuz bazen. Bununla beraber kulaklıkların 7 saat kutusuyla beraber 21 saat pil ömrü var. Fiyatına göre az bir pil ömrüne sahip.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi çok kötü. Mikrofon sesinizi aşırı boğuk ve anlaşılmaz kılıyor. Karşınızdaki bazen sizi anlayamaya biliyor ve en az gürültüde sesiniz anlaşılmıyor.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı kalitesi hiç bir sıkıntı yaşatmıyor. Eğer ses kaynağına bir kere bağlandıysanız kulaklığı kutusundan çıkardığınız anda bağlantı sağlanıyor.
Ses Kalitesi
Klipsch T5 II ANC'nin en öne çıktığı ve üzerine düşülmüş kısım ses kalitesi. Aşırı yüksek çözünürlükte temiz bir sesi var. Ses karakteride çok iyi ve detaylı. Ayrıca Klipsch'in uygulamasından EQ ayarı da yapabiliyorsunuz.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor5
Günlük Kullanım5
Mikrofon Kalitesi3
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9
Tasarım
Kulağa tam oturmuyor (bütün sizelerı denedim)
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitesi oldukça iyi özellikle kulaklıkları koyduğumuz kabı 👍🏼
Konfor
Kulağıma tam oturmadığı için düşük puan veriyorum.
Günlük Kullanım
Ofiste ya da evde müzik dinlerken rahatlıkla kullanabilir
Mikrofon Kalitesi
Telefon görüşmelerinde ses gitmiyor
Bağlantı Kalitesi
70 m2lik evde bağlantıdan düşme yaşamadım
Ses Kalitesi
Müzik dinlerken ses kalitesi gayet iyi. Telefonla görüşmelerde sıkıntılı. Ama bu fiyata bu müzik kalitesi as kalıyor. Fiyat performans ürünü değil.
Tasarım6
Malzeme Kalitesi7
Konfor4
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi4
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Bluetooth VersiyonV5.0
ANCVar
Frekans Aralığı10 Hz – 22.000 Hz
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 5mm
MikrofonVar
Batarya ÖmrüKulaklık 7 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 28 Saat
Ağırlık42 Gram (Kutu ile birlikte)

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.7
Klipsch T5 II ANC  Edition TWS Bluetooth Kulaklık
Klipsch T5 II ANC Edition TWS Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.8
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.4
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.2
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.2
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.4
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.

Fiyatı

Klipsch T5 II ANC  Edition TWS Bluetooth Kulaklık
Klipsch T5 II ANC Edition TWS Bluetooth Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
Mağaza Kulaklık Logo

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.