Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

JBL Bluetooth Kulaklık Tune 225 TWS

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
6.9

Tasarım7
Malzeme Kalitesi9
Konfor9
İzolasyon5
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi6

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
7.2

Tasarım8.4
Malzeme Kalitesi8
Konfor7.6
İzolasyon4
Günlük Kullanım8.2
Mikrofon Kalitesi6.6
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi7

Fiyatı

JBL Bluetooth Kulaklık Tune 225 TWS
JBL Bluetooth Kulaklık Tune 225 TWS
Mağaza Kulaklık Logo
1,044 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

 JBL Tune 225TWS Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, sıkı bir rekabet ortamında ilerleyen ve büyüyen bluetooth kulaklık pazarında ki güncel ve karşılanabilir modeller arasında.

 

JBL T serisi isminde ki "T" harfi, aslında "Tune" kelimesinin kısaltması. Markanın kulaklık modelleri, bir kaç seriye bölünmüş durumda. Her seri içerisinde, her bütçeye yönelik birçok seçenek bulunuyor.

 

Bu seriler:

 

·       C Serisi

·       E Serisi

·       Everest Serisi

·       Club Serisi

·       JR Serisi

·       Live Serisi

·       Tune Serisi(Tune 225 TWS Burada)

·       ve Tour Serisi şeklinde sıralanabilir.

 

JBL Tune serisi kulak içi modelleri arasında ise;

 

·       Tune 110

·       Tune 115BT

·       Tune 115 TWS

·       Tune 125 TWS

·       Tune 130NC TWS

·       Tune 205 BT

·       Tune 215 BT

·       Tune 225 TWS (Bizim Kulaklık)

·       Tune 230 NC TWS modelleri yer alıyor.

 

Tune serisi, ülkemizde ve dünyada en çok tercih edildiğini gördüğümüz JBL bluetooth kulaklıkların başında geliyor.

 

Bunun sebeplerin başında muhakkak bu bluetooth kulaklıkların malzeme kalitesi, bağlantı performansları, konforları ve makul seviyedeki sonik performansları ile fiyat/performans kavramının altını doldurabiliyor oldukları gerçeği gelse de, ortada büyük bir hype olduğu da gözden kaçmıyor.

 

Zira, tekrarlamak gerekirse, günümüzde bir bluetooth kulaklık alırken göz önünde bulundurmanız gereken çok fazla model var.  JBL Tune 225TWS Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, kayda değer seçeneklerden biri mi, birazdan öğreneceğiz.

ArtılarıFiyat / Performans Ürünüİyi Malzeme KalitesiOldukça KonforluGüncel Bluetooth SürümüUSB-C
EksileriBenzer Fiyatlara Sahip, Daha İyi Teknik Performansa Sahip Onlarca Rakip VarBas Şiddeti, Çoğu Kulağı Tatmin Etmeyecektir
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

Sunum

 

Kutunun içinden çıkanlar:

 

·       JBL Tune 225 TWS

·       USB-C Şarj Kablosu

·       Hızlı Başlangıç Kılavuzu

 

·       Garanti Belgesi

 

Şarj kutusu dikey konumlandırıldığında, üst yüzeyde kalan kapak yukarı doğru pürüzsüzce açılıyor. Kulaklıkları yine dikey şekilde, çubukları aşağı bakmak üzere kutuya yerleştirip şarj işlemini başlatılabiliyor. Burada, Airpodsları örnek alabilirsiniz.

 

 JBL Tune 225TWS Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklığın  kutusunu gözünde canlandırmaya çalışan birisi, Airpods 2 kutusunun daha kalın hali gibi düşünülebilir.

 

Kutunun ön yüzeyine işlenmiş dikkat çekici JBL logosuna zıt olarak, arka yüzeye print edilmiş olan bazı numaralar(seri no., model no. gibi), oldukça büyük bir yer kaplamış ve kutunun doğal güzelliğinin bir kısmını endüstrileştirerek kirliliğe uğratmış.

 

Alt yüzeyinde bir USB-C portu bulunan kutunun içerisinden kulaklıklarımızı çıkardığımızda, biraz daha süslü bir dizayn anlayışı, kabinin etrafına eklenmiş gümüş renkli bir tasarımsal halka ile gözümüze çarpıyor.

 

Kulaklıkların sap kısımlarının iç yüzeyinde yer alan “L” ve “R” harfleri, hangi kulaklığın hangi kulağa girmesi gerektiğini her seferinde anlamaya çalışma süresini kısaltsa da, bu kulaklıkların ergonomik yapısından ötürü, yanlış kulağa takabilmeniz pek olası değil. Muhakkak anlayacaksınızdır.

 

Yinede, aynı şekilde bu sefer sürücü haznelerinin iç yüzeylerinde(normalde akıllı kulaklıklarda burada bir yakınlık sensörü olur, burada yok.) mavi ve kırmızı renklerle bu ayrım yeniden yapılmış. Kırmızı renk, ses dünyasında her zaman sağ tarafı işaret eder.

 

Kabinin dış alt tarafında, markanın alışkın olduğumuz simgelerinden biri olan play butonu, dış üst tarafında ise fiziksel bir kontrol tuşu bulunuyor.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Evet fiyattan bağımsız olarak çok daha iyilerini gördük. Ama fiyat etiketine göre bir kıyaslamaya yapma yoluna gittiğimizde, ki böylesine bir rekabet ortamında uygulanabilecek en doğru senaryo bu,  JBL Tune 225TWS Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkların malzeme kalitesi çok iyi.

 

Kulaklık sağlam, dayanıklı ve kullanımında yeteri kadar premium bir his yaratabiliyor.

 

Kabinin cilde değen kısımları pürüzsüz, fiziksel tuş sıkı ve güven verici tepkiler veriyor, şarj kutusu kapağının tatlı bir direnci var(gevşek olması daha olumsuz) ve sistem genel olarak darbelere karşı dayanıklı gözüküyor. Burada kullanılan plastik iyi hissettirdiği kadar, sert.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Konfor açısından, kulak kanalına giriş yapmayan kulak içi kulaklıklar her zaman bir adım önde oluyorlar.

 

Bizim gözlemlediğimiz üzere günlük kullanım açısından, kulaklığı hiçbir zaman kulağından çıkartmak istemeyen kullanıcılar, özellikle Apple Airpods füryasından sonra, böyle hava alabilen yapılara alıştılar. Ve artık geri dönüşü yok.

 

Şimdi, bu dizaynın akustik açıdan bazı eksileri var, burayı biraz sonra daha fazla açacağız. Ama bu yapıyı telefon konuşmaları, toplantı gibi aktivitelerde kullanmak üzere, hele ki ofis gibi bir mekanda tercih edecekseniz; iş kesinlikle mantıklı bir hal alıyor.

 

Sony’nin en son kulak içi bluetooth kulaklğı LinkBuds’ı yakın zamanda inceledik. Bu kulaklık bu işi bir sonraki seviyeye taşıyıp, akustik anlamda tam olarak şeffaf bir tasarım ile karşımıza çıkmıştı. Böyle bir yapının avantajlarını daha iyi anlamak için söz konusu incelememizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Akustik perspektifte ki dez avantajlara gelirsek, burada basitçe, izolasyon eksikliğinden bahsedebiliriz. Böyle yapılarda, bas frekansların dalga boylarının uzun olmasından dolayı sub-bas frekans cevap eksikliği yaşanıyor, basitçe, kulaklık nispeten cılız bir karakter sergiliyor diyebiliriz.

 

Kabin bizim kulaklarımızdan kolay kolay düşebilecek gibi durmuyor olsa da, bu iş kişisel ergonomiyle alakalı öznel bir süreç ve bunu en iyi kendiniz deneyimleyerek anlayabilirsiniz.

skor
5
KULAKLIK.COMİzolasyon

 JBL Tune 225TWS Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, başarılı izolasyon arayan kullanıcıların tercih etmesi gereken kulaklıklar listesinde son sıralarda yer alıyor diyebiliriz.

 

Akustik açıdan yakın zamanda incelediğimiz Sony LinkBuds’lar kadar şeffaf olmasada, yinede neredeyse hiç kulaklık takmamışçasına çevrenizi duymaya devam edeceğinizi söyleyebiliriz.

 

İzolasyona önem veren kullanıcıların öncelikle kanal içi birer bluetooth kulaklığa yönelmelerini, böylelikle en azından pasif gürültü engelleme olayını aktif hale getirmelerini, ardından bütçe dahilinde bir seçenekte karar kılınabilirse, Gürültü Önleyici Kulaklık özellikli bir bluetooth kulaklık tercih etmelerini öneririz.

skor
6
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

JBL Tune 225TWS Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklığın, konfor kriterinde anlattığımız üzere, çok konforlu oluşunun dışında, akustik olarak oldukça geçirgen karakteri sayesinde kendi sesinizin kafatasınızın içinde yankılanmadan doğal hissederek yapabileceğiniz aramalar söz konusu dahilinde günlük kullanıma uygun bir kulaklık olacağını belirtmiştik.

 

Bu doğru, ama günlük yaşantılarında bu senaryo dahilinde yaşamayan müzik severler,  JBL Tune 225TWS Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğın rakipleri karşısında ki bazı akıllı özellik kategorisine girebilecek eksikliklerini görüp, memnunsuzluk yaşayabilir. Zira, bu kulaklık akıllı özellikler söz konusu olduğunda pek de iddialı değil.

 

 JBL Tune 225TWS Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkta yakınlık sensörü, ANC, suya ve toza karşı dayanıklılık, kablosuz şarj, dokunmatik yüzey ve buna benzer hiçbir yetenek yok. Bu anlamda, günlük kullanım kriteri dahilinde bu özelliklere önem vererek puan verdiğimiz kulaklik.com’da  JBL Tune 225TWS Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık yükselemiyor.

 

Batarya ömrü, kulaklıklar özelinde 5 saat, kutuyla birlikte artı 20 saat ile toplam 25 saat olarak pek de etkileyici değil. Özellikle ANC özelliği olmayan ve geniş hacimli şarj kutusuna sahip bir kulaklık için... 

skor
6
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Öncelikle,  JBL Tune 225TWS Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklığın mikrofon performansını, Youtube kanalımızda ki video incelememizi ziyaret ederek kendi kulaklıklarınızla duyabilir, bu teste kendi yorumunuzu katabilirsiniz.

 

 JBL Tune 225TWS Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, her ne kadar aramalar ve toplantılar için bir mikrofon sistemine sahip olsa da, bu mikrofonlar super temiz, canlı ve gerçekçi ses alma yeteneğine sahip değiller. İyiler, sıkıntı yok; ama çok üstün bir yanları da yok.

 

Açıkçası, burada çok da fazla söylenebilecek şey de yok. Yeterli, anlaşılabilir bir ses yakalayan bu kapsüller başka bir çok yerde karşılaşabileceğiniz kadar standart.

skor
7
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

JBL Tune 225TWS Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, bluetooth 5.0 altyapısında, oldukça standart codecler eşliğinde aktarım sağlıyor.

 

AptX, aptX HD, LDAC gibi herhangi bir üst düzey aktarım codeclerine sahip dahil. Bu kulaklık standart kodekler dahilinde android ve windows cihazlar ile SBC, apple cihazlar ile ise AAC kodek dahilinde bağlantı kuruyor. 

 

 

Biz testlerimizde elimize ki bluetooth kulaklığın bağlantısında herhangi bir kopma yada başka bir sorunla karşılaşmadık. Yine de, bu kriterler artık lüks değil :) 

 

 

Codecler hakkında daha detaylı bilgilere erişebilmeniz ve bluetooth kulaklık dünyasını daha iyi kavrayabilmeniz adına, bu konuda hakkında bir yazı kaleme aldık. İsterseniz buraya tıklayarak erişebilirsiniz. :)

skor
6
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Kulak kanalına tam bir giriş ve izolasyon sağlanmayan kulak içi bluetooth kulaklıkların, ses performansı konusunda rakipleriyle yarışabilmesi daha da zor bir eylem.

 

Özellikle güç alt frekans cevabı arayan genel tüketici, burada cılız ve gövdesiz, sub-bas yoksunu bir bas tepkisiyle karşılaştıklarında memnuniyetsizlik yaşayabilirler. Bu, genel frekans cevabına da büyük etki ederek, kulaklığı müziğin genel olarak ağırlığını sömüren bir ses rengine boyuyor.

 

JBL pazarlama ekibi 'PureBass' niteliğini kulaklığın anahtar özelliklerinden biri olarak tanıttığı düşünüldüğünde, genel bas eksikliği  bir hayal kırıklığı. Sabah koşunuza eşlik edecek güçlü bir müzikten hoşlanıyorsanız, başka bir yere bakmalısınız. Araya rahatlıkla giren rüzgar sesleri de cabası…

 

Neyse ki, genel resim net ve parlak olan orta ve üst frekanslar sayesinde daha olumlu bir eleştiri ile sonuçlanabiliyor. Rahatsız etmeden, detayları öne çıkartabilecek kadar keskin olan tiz bölgesi; kulaklığın canlı ve enerjik karakterini bir nebze alışılmış JBL ruhunun tutuyor diyebiliriz.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
JBL için iyi. Yuvarlanmış hatları var.
Malzeme Kalitesi
Malzeme mühendisi değilim ama hiç fena değil.
Konfor
Kulağımda aşırı rahat ve 130NCdeki daha az köşeli yapı burada zirve yapmış.
İzolasyon
Eeeh diyorum. Program açamadığım için dış ses engelleyen özellikleri açamadım
Günlük Kullanım
Ergonomik ve üzerinde çalışıldığı belli ses performansı iyi. Ama programı çalışmıyor. Bu kötü.
Mikrofon Kalitesi
Net duyabiliyorum ve karşımdaki kişinin olduğu yerdeki müziği de duyabilirdim. O da beni net duydu.
Bağlantı Kalitesi
Kutuyu açar açmaz eşlemeye gitti ve test esnasında bağlantı kopmadı. Bunlar güzel.
Ses Kalitesi
Pop müzik için çok iyi. Sesler boğulmuyor ve baslar keyfi bozmuyor. TWSlerde bu sık yaşanan bir sorundu.
Oyun Performansı
Normal vatandaş ben için gerçekçi. Konumlandırma başarılı
Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor9
İzolasyon5
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı8
Tasarım
Kutudan kulaklıkları çıkarmak ve takmak oldukça kolay. Jbl Tune 225 Tws, kulağa tam oturan ergonomik bir tasarıma sahip. JBL Tune 225 Tws , uzun gövdeli,hafif ve sağlam bir yapıya sahip. Mat plastikten şık ve iyi yapılmış premium hissi veren şarj kutusu da oldukça güzel. Kulaklıklar kulağı zorlamıyor ve uzun saatler boyunca rahat bir şekilde dinleme keyfini yaşanabiliyor. Kulaklıklar Silikon uçlarla geliyor ve kulağa takıldığında pasif izolasyon sayesinde gürültülü bir ortamda net bir ses duyulması sağlanıyor. Kulaklıklarda birer buton bulunuyor. Sağ buton oynatma/duraklatma ve çağrı yanıtlama işlevi görürken, sol buton parça atlama işlevi görüyor.
Malzeme Kalitesi
Jbl Tune 225 Tws uzun gövdeli, hafif ve sağlam bir yapıya sahip. Mat plastikten şık ve iyi yapılmış premium hissi veren şarj kutusu da oldukça güzel.
Konfor
Jbl Tune 225 Tws Kulaklıklar kulağı zorlamıyor ve uzun saatler boyunca rahat bir şekilde dinleme keyfi yaşanabiliyor.
İzolasyon
Jbl Tune 225 Bt İzolasyon kalitesi çok düşük. Aktif gürültü engelleme yok. Dış ortam sesleri çok rahat duyuluyor
Günlük Kullanım
Jbl Tune 225 Tws kulaklıklar günlük kullanımda oldukça kullanışlı. kullanım süresi oldukça uzun. kulaklık rahat kullanım sağlıyor. Uzun süreli müzik dinlemede herhangi bir ağrı yapmıyor
Mikrofon Kalitesi
JBL Tune 225 Tws mikrofon kalitesi çok düşük. Gürültü engelleme özelliği yok. Konuşurken dış ortam sesleri çok fazla duyuluyor. Sesler anlaşılmıyor
Bağlantı Kalitesi
Jbl Tune 225 Bt Bağlantı kalitesi çok iyi. Şarj kutusundan çıkarıldığı an hızlı ve kolayca telefona bağlanabiliyor
Ses Kalitesi
Jbl Tune 225 Tws ses kalitesi bakımından kaliteli. Tizlik seviyesi üst düzeyde. Ses ve Bass seviyesi beklediğimden daha düşük.
Oyun Performansı
Jbl Tune 225 Tws ses ve bass seviyesi çok düşük. Oyunlarda herhangi bir işlevi yok
Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor10
İzolasyon1
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi1
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi5
Oyun Performansı1
Tasarım
JBL’nin Tune 225 TWS modelinde, Kulaklık kutusunda Hoş bir Mat Mavi rengi Kullanıldığını görüyoruz. Renk Uyumu Olarak Bütün bir renk yerine: Gövdesin de, Kapak kısmına göre daha açık Mavi tonlarında bir renk kullanılmış ve Gövde kısmının Ortasına hizalanmış JBL yazısıyla, başarılı bir simetrik görünüş elde edilmiş. Kulaklık Kutusunun arka Kapak kısmının aralığında Gümüş(Gri) Premium bir Renk kullanılmış. Güzel bir görünüm elde edilmiştir. Kulaklık kutusunun alt bölümün de ise Şarj giriş yuvası bulunmaktadır. Kutu Kapağı da hafif ve Konforlu. Açma-kapama sesi Rahatsız etmiyor. Kutuyu açtığımız da: Kutunun İçinin, Kutunun dış yüzeyine oranla Bütün, daha koyu ve Parlak bir mavi rengin kullanıldığını görürüz. Kutu açıldığında da ışığın yansımasıyla birlikte Kutu içinin parladığını ve şık göründüğünü söyleyelim. Kulaklıkların: Kutu yüzeyindeki gibi Mat mavi bir renkte olduğunu, Farklı olarak Kulakçık kısmında, Gümüş renkte bir Halka şekli görüyoruz. Bu Gümüş(Gri) Halkalar, Loş ortamlar da ışığı yansıtarak Parlak ve geçişli bir görüntüyü sağlıyor.
Malzeme Kalitesi
Ürünün Malzeme kalitesi oldukça iyi ve hafiftir. Genel yapısı her türlü düşme ve baskıya dayanaklıdır. Kutunun Kapak açma-kapama sıklığı bozulmalara dayanıklıdır
Konfor
Kulaklıklar, Kulağınız da ağrı yapmaz. Hafif ve ergonomik yapısından dolayı, uzun saatler rahatsız olmadan Kulağınız da kullanabilirsiniz. Ancak Sıcaklığın yüksek olduğu zamanlarda kulakta terleme yapabilir. Kulaklıkların tekli kullanılması da premium hissi vermektedir. Kulaklıkla yürürken veya yolculuk yaparken nadiren bağlantı bozukluğu yaşayabilirsiniz. Kulaklık kutusunun hacminden dolayı cebinizde uzun süre kullanmanız rahatsız edebilir. Ancak çantada kullanabilirsiniz. Kir tutmayan bir yapısı var ve temizliği de çok rahattır.
İzolasyon
Dış seslere duyarlı, Ortam sesinin yüksek olduğu yerler de hoparlör ses kalitesi bir nebze düşmektedir.
Günlük Kullanım
Kulaklığın günlük şarj kullanımı 24 saat kesintisiz kullanabilmenizi sağlıyor. Cebinizde veya bir çantada rahatça taşınabilir. Kulaklıklar çok sıcak olmadıkça terleme yapmaz ve Kulağınızda ağrıya neden olmaz. Konforlu bir kullanımı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak yolculuk yaparken aktif gürültü önleyici özelliği olmadığından dış ortam sesi kulaklık sesine baskın olabiliyor.
Mikrofon Kalitesi
Ürün mikrofonunu test ettiğimiz de aramalarınızı güvenle yapabileceğinizi söyleyebiliriz. Gürültü kirliliğinin olmadığı yerlerde mikrofon ses kalitesini son kalite hissedebiliyoruz. Ancak mikrofonu dış ortam sesinin fazla olduğu yerlerde kullandığımızda sesimizin arka planda kaldığını gözlemliyoruz.
Bağlantı Kalitesi
Bluetooth 5.0 versiyonu ile kusursuz bağlantı. Ayrıca Android 6.0 ve üzeri telefon modellerin de (Fast Pair) Özelliği ile telefonunuzu eşleştirip hızlıca bağlanabilirsiniz.
Ses Kalitesi
Kulaklıkların; bas seslerinin yoğun olduğu, bas-tiz seslerinin dengede olduğu, konforlu bir hoparlör sesine sahip olduğunu Söyleyebiliriz. Ancak gürültünün yüksek olduğu yerlerde kulaklık sesinin yarı yarıya bastırıldığını deneyimliyoruz.
Oyun Performansı
Oyun oynadığınız da konforludur. Ses kalitesi iyidir. Terleme yapmaz. 5 saate yakın Şarj sorunu yaşamazsınız.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor8
İzolasyon6
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı6
Tasarım
Ürün klasik pod tipinde, beyaz üstüne gümüş yaldızlı kulaklık baş kısmı çok şık bir hava katmış. Kulak kirinin içeri girmesini önleyen metal ızgara bu gümüş yaldızlı kısımla uyum sağlamış. Mücevher kutusu gibi bir açılışı var ve kulaklıkların gireceği yuva renklerle belirtilmiş, aynı renkler kulaklıkların üzerinde de bulunuyor. Şarj kutusunda da bu gümüş yaldızlı kısım genel görünüşe ahenk katmış. Yine ürünün çalıştığını üzerindeki ışıklardan rahatça anlayabiliyoruz.
Malzeme Kalitesi
Maalesef ürün tamamıyla sert plastikten yapılmış, saklama kutusu da sert plastik ve cebimde bile kendini kirletmeyi başarmış.
Konfor
Ürün maalesef sert plastikten yapılmış, silikon kısım eksikliği yüzünden kulaklıklar kulağa tam oturmuyor, yanlışlıkla eliniz çarpsa kulaklıklar düşüyor. Bu kulaklıkları mutlaka kulağınıza tam oturup oturmadığını satın almadan önce denemelisiniz.
İzolasyon
Diğer konu başlıklarında ayrıntılı şekilde açıkladım, kısaca incelediğim en kötü ürün.
Günlük Kullanım
Günlerce kullandım, müzikte dinledim, telefon görüşmelerimi de yaptım, tiktok gibi eğlenceli videolarda izledim, genel olarak memnun edici değil. Nedeni diğer başlıklarda var. Podların üzerindeki birer tuşla Müzik parçalarını durdurma ve diğer parçaya geçme, telefonu cevaplayabilirsiniz.
Mikrofon Kalitesi
Telefon görüşmeleri net, fısıldayarak konuşsam bile karşı tarafa dolu dolu ses gittiği yorumunu aldım, rüzgardan etkilenmiyor.
Bağlantı Kalitesi
Telefon yanınızdayken hiç bir bağlantı sorunu oluşmuyor. Ne zaman telefonu bir odada bırakıp gezmeye başlıyorum takılmalar hatta tamamıyla kesilmeler başlıyor.
Ses Kalitesi
Ürünün herhangi bir izolasyonunun olmayışı, anc gibi gürültü engelleyici teknolojik özelliklerinin olmaması ve kulağa oturmaması ile ses kalitesi ile ilgili görüş bildirmeyi engelliyor, parmaklarımı kullanıp kulağıma bastırırsam tabiki ses değişiyor ama tarafsız değerlendirme yapmak zorunda olduğum için bu konuda sınıfta kaldığını söyleyebilirim. Duyabilmek için sesi sonuna kadar açıyorum yine de bass az ve tizler bu sefer kulak tırmalıyor iyice rahatsız ediyor.
Oyun Performansı
Oyun oynamadığım için bir şey diyemem ama youtube videolarında senkronizasyon sorunu yok.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor4
İzolasyon2
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi6
Ses Kalitesi5
Oyun Performansı7
Tasarım
Tasarım şık ve kullanışlı. Kulaklıklar yuvasına kolaylıkla oturuyor ve çıkartması basit.
Malzeme Kalitesi
taşıma kutusunun malzemesi gayet başarılı çizilmeler karşı dayanıklı. kulaklığın üzerindeki silikon parçalar dayanıklı.
Konfor
kulağa kolaylıkla oturuyor fakat uzun süreli kullanımda ufak rahasızlıklar gözlemledim.
İzolasyon
ses yalıtımı orta seviyede trafiğin yoğun olduğu bir caddede yürürken kolaylıkla taşıtların sesini duyabilirsiniz ancak sessiz bir ortamda ses gayet temiz ve berrak.
Günlük Kullanım
ofiste, yürüyüşte günlük aktivitelerde kullanmak için ideal, şarjı uzun süre yetiyor.
Mikrofon Kalitesi
telefon konuşmalarında karşı taraf sesimi kolaylıkla işitebiliyor.
Bağlantı Kalitesi
telefonuma ve bilgisayarıma bağlanırken hiç sıkıntı yaşamadım. kopma sorunu yaşamadım.
Ses Kalitesi
ses yüksekliği tatmin edici elektronik müzik dinleyicisi olarak düşük frekanslı seslerin (bass'ların) yeterli düzeyde olduğunu söyleyebilirim. ses yükseldikçe dağılma ve patlama yaşamadım.
Oyun Performansı
uzun süreli oyunlarda kulağınızda konfor anlamında ufak rahatsızlıklar yaratabilir. ses kalitesi olarak oyunlarda tatmin edici.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
İzolasyon6
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı7

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
ANCYok
SensörlerDokunmatik Sensörü
Frekans Aralığı20 Hz – 20 kHz
Pasif KullanımYok
Empedans32 Ohm
MikrofonVar
Batarya Ömrü9 Saat, 5 saat kulaklık+ 25 saat şarj kutusu
Batarya Şarj Süresi2 Saat
Sürücü Çapı 12mm
Kablosuz ŞarjYok
Ağırlık57
Hassasiyet105dB

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
6.9
JBL Bluetooth Kulaklık Tune 225 TWS
JBL Bluetooth Kulaklık Tune 225 TWS
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.