Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8

Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor9
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi8

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
7.6

Tasarım8.3
Malzeme Kalitesi7.3
Konfor7
Günlük Kullanım7.5
Mikrofon Kalitesi7.3
Bağlantı Kalitesi8.5
Ses Kalitesi7.3

Fiyatı

Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık
Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık,  Apple'ın en yeni tam kablosuz kulak içi kulaklığı. 

 

Airpods 2'den sonra müziksevelere sunulan Airpods Pro; markanın ilk ANC özellikli kulaklığı olmasıyla birlikte, bizleri "spatial audio" ile de tanıştırmıştı.

 

Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, slikonlu bir yapıda değil. Pasif izolasyonu vasat olan model, doğal olarak bir aktif gürültü engelleme teknolojisi de barındırmıyor.

 

Herşeye rağmen; spatial audio, bir önceki nesile nazaran daha iyi ses kalitesi ve batarya ömrü ile, günlük kullanım kralı olmaya hazır bir kulaklık inceliyoruz.

ArtılarıGünlük Kullanım KralıSpatial AudioDaha İyi Ses KalitesiDaha İyi Batarya ÖmrüÜstün KonforModern Tasarımİyi Malzeme KalitesiStabil ve Hızlı Bağlantı
EksileriVasat Pasif İzolasyonBenzer Fiyatlara Sahip, Daha İyi Teknik Performansa Sahip Onlarca Rakip Var
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

Piyasada çok aykırı ve özgün tasarımlı kulaklıklar görmek; son zamanın trendi haline geldi.

 

Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, mesela abisi Airpods Max  gibi; sanatsal bir dizayn çerçevesi bütününde tasarlanmamış. Zira, oldukça minimalist ve modern. AppleVARİ...

 

Yinede, kabin üzerinde yer alan ızgara boşluklarında ki gibi ince detaylar; modernleştirilmiş yeni Airpods'a karşın bardağın olumlu tarafına odaklanmamıza sebep oluyor.

 

Bizce en ciddi eleştiri; airpodsların hala tek renk seçeneği ile sunuluyor olmaları. Airpods Pro 2'de, en azından siyah versiyon da istiyoruz.

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık; kaliteli, ama standart bir malzeme kalitesine sahip.

 

Burada övmek de, yermek de yersiz olacaktır. 

 

Tek eleştiri, gövde üzerinde kullanılan plastik malzeme; ciddi şekilde elden kayıyor. Hele ki biraz yağlandı mı; ama cidden sadece biraz, çizgi filmlerde elinde sabun tutmaya çalışan karakterlere benzeyebilirsiniz.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık; çok konforlu bir kulaklık.

 

Konfor kriteri, ürünün fiyatından bağımsız olarak gelişen bir değer. 

 

Yeni Airpods, bir önce ki nesil gibi;  slikonsuz bir yapıya sahip. Kulak her daim hava alıyor ve kulak kanalı içerise yerleşmeyen sürücüler; varlıklarını unutturuyorlar. Bu kulaklığı gün içerisinde kulağınızdan hiç çıkarmamak bile, mümkün.

 

Bize, Airpods 2. Nesil daha konforlu geldi. Kulak içerisinde daha az temas noktası gerçekleşen eski modeli; kişisel ergonominiz doğrultusunda daha fazla veya az konforlu bulmak, size kalıyor.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Günlük kullanımınızda karşılaşabileceğiniz her senaryoda; Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, sahip olabileceğiniz en iyi akıllı ses teknolojisi arkadaşlarından biri. 

 

Kaliteli mikrofon, 3 boyutlu deneyim yaşatan spatial audio, kablosuz şarj, iyi ses kalitesi ve hava alan konforlu yapı; aşağı yukarı her ihtiyacı karşılıyor.

 

Tabii; ANC (Aktif Gürültü Engellme) gibi kişisel kalkan deneyimi yaşatan bazı popüler özellikler dışında...

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, fena bir mikrofon kalitesine sahip değil. 

 

Biz bu kulaklıklarla toplantılara da katıldık, iş görüşmeleri de yaptık, akşamları arkadaşlarımızla da konuştuk, oyun da oynadık. 

 

Herhangi bir şikayetimiz yok. Gayet yeterliler.

 

 Burada iki uzman yorumu yapılabilir:

 

  1. Airpods 2, 3 ve Pro'nun mikrofon performansları oldukça benzer. Modeller arasında pek bir geliştirme yok.
  2. Mikrofon Performansı daha iyi TWS'ler mevcut. Sennheiser Momentum 2 örnek gösterilebilir.
skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bağlantı kalitesi, işte apple'ın güçlü olduğu bir nokta. Adamlar Iphone'lar ile kusursuz çalışacak, mükemmel hızda bağlantı saylayacak teknolojiler içeren çipler geliştiriyorlar. Sırf Airpods'lar için!

 

Stabilite ve hızlı ilk bağlantı kısımlarında hiçbir sorun yok; lakin yüksek çözünürlüklü ses aktarımını destekleyen hiçbir codec bulunmaması, tabii başka applevari bir durum. Bu 2022 yılında ciddi bir eksi. Iphonelara ve Apple imzalı tüm ses aktarım cihazlarına bu desteklerin gelmesi ümidiyle...

 

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

EQ gerekiyor ama genel kullanıcıya yönelik yaşatacağı müzik zevkinin hakkını verebiliyor.

 

Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık; eğer slikonlu yapıda ki kulaklıkları kullanırken rahatsız oluyorsanız, müzik dinlemek için iyi bir kulaklık olabilecekken, bu kulaklıklarla alakalı herhangi bir probleminiz yoksa, Airpods Pro ve benzeri bir çok tws'nin yerini tutamayacak bir tam kablosuz bluetooth kulaklık.

 

Ses kalitesi, bir önceki model olan Airpods 2. Nesil'e kıyasla her anlamda çok daha iyi bir performans noktasına getirilmiş.

 

Bu kulaklığın hem tonal karakteri daha dengeli, müzikal ve enerjik. Hem de; teknik performans penceresi ardında ki her başarım 2'ye katlanmış durumda.

 

Airpods 3, Airpods 2'ye kıyasla çok daha yüksek çözünürlüklü, detaylı ve şeffaf çalan; bir slikonsuz kulaklığa göre bangır bangır baslara sahip bir model.

 

Lakin, lakin ama lakin... BURASI ÖNEMLİ!

 

Bu kulaklık ciddi bir Equalizer ayarını hak ediyor. Güzel kısım ise, EQ ayarlarına iyi de tepki veriyor.

 

Mid odaklı bir yapı ve alt tizlerde ki fazla yoğunluk; normal şartlarda irite edici bir deneyim yaşatırken, iyi ayarlanmış EQ efekti ile birlikte; kulaklık yukarıda anlattığımız karakterde çalabiliyor.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Özellikle beğendiğim tasarım çizgilerine sahip olan Airpods 3.nesil, özellikle kulaklıkların bizzat alışılagelmiş tasarımı ile beni gayet memnun etti diyebilirim. Küçük, kulakta fazla büyük durmayan ve yeni nesil tasarımı ile tercih edilebilirliğini arttıran Airpods 3.nesil kutusunun da kullanışlı ve nispeten küçük kutuya sahip olması gönüllerimizi bu açıdan kazanıyor. Sunum: Kutu İçeriği: -Airpods 3.nesil Kulaklıklar -Şarj Kutusu -Apple Lightning Şarj Kablosu -Kullanma Kılavuzu ve Belgeler
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitesi açısından değerlendirmek gerekirse Apple'ın bize sunduğu kaliteli malzeme yapısını nispeten Airpods 3.nesillerde de gördüğümüzü söylemek pek de yanlış olmaz. Kaliteli plastiği ile tercih edilebilirliğini arttıran Airpods öte yandan maalesef ağır bir kapağa, nispeten daha az kaliteli bir menteşeye ve çok kolay kir tutan bir malzeme yapısına sahip
Konfor
Konfor açısından ise gerçekten takdir edilesi özellikte olan Airpods 3.nesil biz kullanıcılar için hafif ve kulakta rahatsızlık hissi yaratmayan yapısı ile uzun süreli kullanımda tercih edilesi olma özelliğini fazlasıyla arttırıyor. Fakat silikonsuz bir yapıya sahip olmasından ötürü kulaktan ani bir hareket sonucu düşme tehlikesi bulunuyor.
Günlük Kullanım
Günlük kullanım bazında değerlendirmek gerekirse Airpods 3.nesil bizlere nispeten kolay ve işlevsel bir kullanım vadediyor. Kulaklığı silikonlu bir yapıda olmaması her ne kadar benim negatif olarak değerlendirdiğim biz özellik olsa da kulağınızdan aslan çıkarmadan ve dış ortamdan da izole olmadan hayatınıza ve eğer sürekli birileri ile iletişim halinde olmanızı gerektiren bir işiniz var kulaklığınızı sadece gerekli anlarda kullanıp sonra şarjı olduğu sürece kutusuna geri koymadan kullanmanızı sağlıyor. Yeni nesil Magsafe şarj kutusuna sahip Airpods 3.nesil aynı zamanda bu özellikle hem kablosuz şarj hem de hızlı şarjı destekleyen yapısı ile tercih edilebilirliğini arttırıyor. Kulaklığın üzerinde basınç uygulayarak çalışan kontrol panelleri oldukça işlevsel ve dokunmatik panellerden daha kolay bir kontrol kullanıcıya sunuyor. Android cihazlar ile kolay ve hızlı bağlantıya sahip olması ve kontrol panellerinin sorunsuz çalışması ise bir başka pozitif özellik olarak karşımıza çıkıyor. Mikrofon ise benim en çok üzüldüğüm ve şaşırdığım nokta oldu diyebilirim. Günlük ve dışarı kullanımında mikrofon başarısı vasatın altına kalan Airpods 3.nesil bu konu dışında bizlere gayet kolay ve rahat bir günlük kullanım vaadediyor.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi ise en çok hayal kırıklığına uğradığım nokta oldu Airpods 3.nesilde. Saplı yapısına rağmen ve bir önceki nesil abisi Airpods 2.nesile göre çok düşük bir mikrofon kalitesine sahip olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz. Dış kullanımda iletişim kurarken fazlasıyla zorluk çekerken gerçekten mikrofon konusunda Apple'ın nasıl bu kadar vasat iş çıkardığını düşünmeden edemiyor insan.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı kalitesi açısından söylenecek pek de bir şey bırakmamış bizlere Airpods 3.nesil. Bluetooth 5.0 teknolojisini barındırması ve Apple ekosistemi içerisinde kolay ve bir o kadar da hızlı ve kaliteli bağlantı ile göz önüne çıkan Airpods 3.nesil; Android cihazlar ile de kolay, hızlı ve kaliteli bağlantıyı bizlere vaadetmekte.
Ses Kalitesi
Ses kalitesi açısından Apple kalitesini ve Apple bünyesinde bulunan Beats markasının kalitesini açıkça görüyoruz demek yanlış olmaz. Yüksek seslerdeki başarısı temiz ve seslerin doğal bir biçimde kulağımıza ulaşabilmesi gibi özellikler kulaklığın bize sunduğu ses kalitesinin ne kadar iyi olduğunun kanıtı niteliğinde. Öte yandan kulaklığın silikonlu bir yapıya sahip olmamasından ötürü yüksek bass'ları çok fazla hissedememek ve aynı zamanda midleri çok fazla algıyamama gibi problemleri de yok diyemeyiz
Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor7
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7
Tasarım
Apple tasarım konusunda iyi olduğunu bu kulaklıkta da gösteriyor. Kulağa tam uyum sağlıyor. Düşme çıkma gibi bir sorun yaşamadım
Malzeme Kalitesi
Ürün kutusu çok kolay çiziliyor ve zamanla kirlenip grileşiyor.
Konfor
Ürün çok hafif ve açık uçlu olduğu için kulağı tıkamıyor. Kulağa bir baskı yapmıyor.
Günlük Kullanım
Günlük kullanımda taşıması ve kullanımı kolay. Cebinizde çantanızda rahat taşınabilir
Mikrofon Kalitesi
Kulaklıkta rahatça telefonda konuşabilirsiniz. Mikrofonlar sürekli gelen bir gürültü olunca bunu kesip sesinizin karşı tarafa net şekilde gitmesini sağlıyor. Rüzgar sesini izole ediyor. Ara ara gelen sesler karşı tarafa gidiyor
Bağlantı Kalitesi
Kulaklığın kapağını açınca anında bağlantı sağlanıyor. Apple ekosisteminde aynı anda diğer cihazlar ile kullanabiliyorsunuz. Örneğin tablette oyun oynarken veya film izlerken telefon geldiğinde otomatik olarak telefona bağlanıp konuşmanızı yapabiliyorsunuz.
Ses Kalitesi
Evinizde sessiz ortamda rahat müzik dinler film izlersiniz. Gürültülü ortamlarda dışarıdaki sesi alır ve kulaklıktan aldığınız sesi kalitesi düşer
Tasarım9
Malzeme Kalitesi5
Konfor9
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7
Tasarım
genel olarak tasarımı iyi kulaktan düşme sorunu yaşadım ama bu benim kulak yapımla alakalı olabilir
Malzeme Kalitesi
kapağı sadece biaz ses çıkartıyor ama aynı durum pro 2 cihazındada var
Konfor
benim kulağımda kayma problemi yaşadım
Günlük Kullanım
ürün dahaçok gündelik telefon görüşmeleri için uygun müzik dinlemek istiyorsanız pro serisini tavsiye ederim
Mikrofon Kalitesi
Apple ın alışılmış çok güzel mikrofonlarından birine sahip
Bağlantı Kalitesi
kendi kulaklığım olan pro 2. nesile geçmek istediğimde arada bir sıkıntı oluyor birde apple watch ile bağlantı kurduktan sonra otomatik olarak iphone ile bağlantı kuramadım
Ses Kalitesi
telefon görüşmeleri için ideal
Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor6
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi8
Tasarım
Tasarım olarak hafife yakın, taşıması rahat. Şık görünümde ama kulaklığı kutuya oturttuğunuzda garip bir görünütü ortaya çıkıyor :)
Malzeme Kalitesi
Ürünün kutusu klasik plastik yapıda olduğu için cebinizde veya çantanızda taşırken çizilebilir.Kullanırken silikon kılıf kullanmanızı öneririm. Malzeme geliştirilebilir.
Konfor
.Apple’ın kulak içi kulaklıklarda yıllardır kullandığı standart tasarım, kafamdaki soru her zaman acaba kulağımdan düşer mi algısı olurdu. Genellikle silikonlu kulak içi kulaklık kullanan birisi olarak bu şüphemi test ettiğimde dağınık hareketler içeren sporlarda (örn. box ,gülle v.b) düşebileceğini düşünüyorum.Testimde sol kulaklığım düştü ve iki kulaklık da kulağıma tam olarak yerleşmedi.Bu durum kulağınızın yapısıyla da bağlantılı olarak değişebilir. Ses İzolasyonu yönünden baktığımızda dışarıdaki bazı sesleri içeri alabilir.bu durum yine tasarım kaynaklı bir durum -zaten böyle bir iddiaları da yok-.Aynı zamanda sesleri de dışarı verebilir.
Günlük Kullanım
Açıkcası bu kulaklığı tüm gün değil de gece, kitap okurken, kısık sesle dinlemek daha keyifli olduğunu düşünüyorum .
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi son kullanıcı için yeterli olacağını düşünmekteyim.Kablosuz kulaklıklarda yaşayacağınız dezavantajlardan birisi de tabi ki sesin derinliği ve uzaklığı bunu daha sade açıklamam gerekirse ses boğuk gibi mesafeli gibi gelebilir.Bu durumun başlıca sebebi ağız ile mikrofonun mesafesi ve yönüyle bağlantılıdır.ses kayıtlarında dip sesler makul seviyedeydi .Aramalar da çok yorucu değildi.hem dinleme hem de konuşma olarak…
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı konusunda ilk eşleştirmeden ve ayarlardan sonra bluetooth açık kaldığı sürece çok hızlı bağlandı kulaklığı kulağımdan çıkarınca duruyor geri taktığımda devam ediyordu Tabi müziği manuel durdurursanız veya durdurma üzerinden belirli bir süre geçerse sizin tekrardan oynatmanız gereklidir.Telefonumdaki müziği durdurup bilgisayarımda herhangi müzik veya ses oynattığımda otomatik olarak bağlanıyor ve sesi kulağıma veriyordu.Bu özelliği kullanırken kulaklık takılı olmalıdır.Bazı zamanlar özellikle müziğin başlarında takılma donma sesleri yaşadım ama çok kısa süreli olduğunu da belirtmeliyim.
Ses Kalitesi
Ses kalitesi olarak incelediğimde ; Tiz seslerde basa nazaran bir tık daha doyurucu olduğunu düşünüyorum.Bu durumu izah etmem gerekirse; dinlediğim müzikte sanatçının kullandığı mikrofonun dip seslerini duyabildiğimi fark ettim.Kafa takipli uzamsal ses gerçekten güzel bir detay fakat benim için doyurucu olmadı.Dışarıda kullanırken bazen sanki ses kulaklıktan değilde dışarıdan geliyormuş gibi hissiyat yaşadım-hatta şaşırıp kulaklık bağlantısını telefondan kontrol ettim.-kapalı ortamda ise uzamsal ses kısmını yakalayabilmem için aşırı odaklı olmam gerekti.Bu özellik macbooklarda da çalışabiliyor.Genel olarak bu özellik doyurucu gelmedi Bu tabii ki efektif bir özellik olmasından dolayı zamanla yazılımı geliştirilirse daha da doyurucu olacağına inanıyorum ayrıca bu özellik normal bilgisayarlarda ve android cihazlarda çalışmayabilir.Ses seviyesi olarak gayet doyurucuydu bazı zamanlar %50 ses seviyesi makul geldi -ki yüksek sesle müzik dinlemeyi seven bir insanım ,sağlık açısından sizlerin de yüksek sesle müzik dinlemenizi önermem.Ayrıca bu ses seviyeleri cihaza, müziğe ve platformlara göre değişkenlik gösterebilir.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor6
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi7

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
Desteklenen CodeclerSBC, AAC
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeVar
SensörlerYakınlık Sensörü, Basınç Sensörü, Cilt Algılama Sensörü
NFCYok
Frekans Aralığı20 Hz-20.000 Hz
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 7mm
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi2 Saat
Suya DayanıklılıkIPX4
USB StandardıLightning
Batarya ÖmrüKulaklık 6 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 30 Saat
Kablosuz ŞarjVar
Ağırlık42 Gram (Kutu ile birlikte), 4.28 Gram (Bir Kulaklık)
Boyutlar30,79mm x 18,26mm x 19,21mm

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8
Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık
Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
7.7
Klipsch T5 II ANC  Edition TWS Bluetooth Kulaklık
Klipsch T5 II ANC Edition TWS Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
7.7
Klipsch T5 II ANC  McLaren Edition TWS Bluetooth Kulaklık
Klipsch T5 II ANC McLaren Edition TWS Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Kulaklık
Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
7.7
Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık
Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
7.1
Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Kulaklık
Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
7.6
Earfun Air Pro 2 TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık
Earfun Air Pro 2 TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.