Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8

Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor9
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi8

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
7.1

Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor7
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7
SES TESTİ
NaN:NaN0

Genel Değerlendirme

Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık,  Apple'ın en yeni tam kablosuz kulak içi kulaklığı. 

 

Airpods 2'den sonra müziksevelere sunulan Airpods Pro; markanın ilk ANC özellikli kulaklığı olmasıyla birlikte, bizleri "spatial audio" ile de tanıştırmıştı.

 

Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, slikonlu bir yapıda değil. Pasif izolasyonu vasat olan model, doğal olarak bir aktif gürültü engelleme teknolojisi de barındırmıyor.

 

Herşeye rağmen; spatial audio, bir önceki nesile nazaran daha iyi ses kalitesi ve batarya ömrü ile, günlük kullanım kralı olmaya hazır bir kulaklık inceliyoruz.

ArtılarıGünlük Kullanım KralıSpatial AudioDaha İyi Ses KalitesiDaha İyi Batarya ÖmrüÜstün KonforModern Tasarımİyi Malzeme KalitesiStabil ve Hızlı Bağlantı
EksileriVasat Pasif İzolasyonBenzer Fiyatlara Sahip, Daha İyi Teknik Performansa Sahip Onlarca Rakip Var
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

Piyasada çok aykırı ve özgün tasarımlı kulaklıklar görmek; son zamanın trendi haline geldi.

 

Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, mesela abisi Airpods Max  gibi; sanatsal bir dizayn çerçevesi bütününde tasarlanmamış. Zira, oldukça minimalist ve modern. AppleVARİ...

 

Yinede, kabin üzerinde yer alan ızgara boşluklarında ki gibi ince detaylar; modernleştirilmiş yeni Airpods'a karşın bardağın olumlu tarafına odaklanmamıza sebep oluyor.

 

Bizce en ciddi eleştiri; airpodsların hala tek renk seçeneği ile sunuluyor olmaları. Airpods Pro 2'de, en azından siyah versiyon da istiyoruz.

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık; kaliteli, ama standart bir malzeme kalitesine sahip.

 

Burada övmek de, yermek de yersiz olacaktır. 

 

Tek eleştiri, gövde üzerinde kullanılan plastik malzeme; ciddi şekilde elden kayıyor. Hele ki biraz yağlandı mı; ama cidden sadece biraz, çizgi filmlerde elinde sabun tutmaya çalışan karakterlere benzeyebilirsiniz.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık; çok konforlu bir kulaklık.

 

Konfor kriteri, ürünün fiyatından bağımsız olarak gelişen bir değer. 

 

Yeni Airpods, bir önce ki nesil gibi;  slikonsuz bir yapıya sahip. Kulak her daim hava alıyor ve kulak kanalı içerise yerleşmeyen sürücüler; varlıklarını unutturuyorlar. Bu kulaklığı gün içerisinde kulağınızdan hiç çıkarmamak bile, mümkün.

 

Bize, Airpods 2. Nesil daha konforlu geldi. Kulak içerisinde daha az temas noktası gerçekleşen eski modeli; kişisel ergonominiz doğrultusunda daha fazla veya az konforlu bulmak, size kalıyor.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Günlük kullanımınızda karşılaşabileceğiniz her senaryoda; Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, sahip olabileceğiniz en iyi akıllı ses teknolojisi arkadaşlarından biri. 

 

Kaliteli mikrofon, 3 boyutlu deneyim yaşatan spatial audio, kablosuz şarj, iyi ses kalitesi ve hava alan konforlu yapı; aşağı yukarı her ihtiyacı karşılıyor.

 

Tabii; ANC (Aktif Gürültü Engellme) gibi kişisel kalkan deneyimi yaşatan bazı popüler özellikler dışında...

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, fena bir mikrofon kalitesine sahip değil. 

 

Biz bu kulaklıklarla toplantılara da katıldık, iş görüşmeleri de yaptık, akşamları arkadaşlarımızla da konuştuk, oyun da oynadık. 

 

Herhangi bir şikayetimiz yok. Gayet yeterliler.

 

 Burada iki uzman yorumu yapılabilir:

 

  1. Airpods 2, 3 ve Pro'nun mikrofon performansları oldukça benzer. Modeller arasında pek bir geliştirme yok.
  2. Mikrofon Performansı daha iyi TWS'ler mevcut. Sennheiser Momentum 2 örnek gösterilebilir.
skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bağlantı kalitesi, işte apple'ın güçlü olduğu bir nokta. Adamlar Iphone'lar ile kusursuz çalışacak, mükemmel hızda bağlantı saylayacak teknolojiler içeren çipler geliştiriyorlar. Sırf Airpods'lar için!

 

Stabilite ve hızlı ilk bağlantı kısımlarında hiçbir sorun yok; lakin yüksek çözünürlüklü ses aktarımını destekleyen hiçbir codec bulunmaması, tabii başka applevari bir durum. Bu 2022 yılında ciddi bir eksi. Iphonelara ve Apple imzalı tüm ses aktarım cihazlarına bu desteklerin gelmesi ümidiyle...

 

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

EQ gerekiyor ama genel kullanıcıya yönelik yaşatacağı müzik zevkinin hakkını verebiliyor.

 

Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık; eğer slikonlu yapıda ki kulaklıkları kullanırken rahatsız oluyorsanız, müzik dinlemek için iyi bir kulaklık olabilecekken, bu kulaklıklarla alakalı herhangi bir probleminiz yoksa, Airpods Pro ve benzeri bir çok tws'nin yerini tutamayacak bir tam kablosuz bluetooth kulaklık.

 

Ses kalitesi, bir önceki model olan Airpods 2. Nesil'e kıyasla her anlamda çok daha iyi bir performans noktasına getirilmiş.

 

Bu kulaklığın hem tonal karakteri daha dengeli, müzikal ve enerjik. Hem de; teknik performans penceresi ardında ki her başarım 2'ye katlanmış durumda.

 

Airpods 3, Airpods 2'ye kıyasla çok daha yüksek çözünürlüklü, detaylı ve şeffaf çalan; bir slikonsuz kulaklığa göre bangır bangır baslara sahip bir model.

 

Lakin, lakin ama lakin... BURASI ÖNEMLİ!

 

Bu kulaklık ciddi bir Equalizer ayarını hak ediyor. Güzel kısım ise, EQ ayarlarına iyi de tepki veriyor.

 

Mid odaklı bir yapı ve alt tizlerde ki fazla yoğunluk; normal şartlarda irite edici bir deneyim yaşatırken, iyi ayarlanmış EQ efekti ile birlikte; kulaklık yukarıda anlattığımız karakterde çalabiliyor.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Özellikle beğendiğim tasarım çizgilerine sahip olan Airpods 3.nesil, özellikle kulaklıkların bizzat alışılagelmiş tasarımı ile beni gayet memnun etti diyebilirim. Küçük, kulakta fazla büyük durmayan ve yeni nesil tasarımı ile tercih edilebilirliğini arttıran Airpods 3.nesil kutusunun da kullanışlı ve nispeten küçük kutuya sahip olması gönüllerimizi bu açıdan kazanıyor. Sunum: Kutu İçeriği: -Airpods 3.nesil Kulaklıklar -Şarj Kutusu -Apple Lightning Şarj Kablosu -Kullanma Kılavuzu ve Belgeler
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitesi açısından değerlendirmek gerekirse Apple'ın bize sunduğu kaliteli malzeme yapısını nispeten Airpods 3.nesillerde de gördüğümüzü söylemek pek de yanlış olmaz. Kaliteli plastiği ile tercih edilebilirliğini arttıran Airpods öte yandan maalesef ağır bir kapağa, nispeten daha az kaliteli bir menteşeye ve çok kolay kir tutan bir malzeme yapısına sahip
Konfor
Konfor açısından ise gerçekten takdir edilesi özellikte olan Airpods 3.nesil biz kullanıcılar için hafif ve kulakta rahatsızlık hissi yaratmayan yapısı ile uzun süreli kullanımda tercih edilesi olma özelliğini fazlasıyla arttırıyor. Fakat silikonsuz bir yapıya sahip olmasından ötürü kulaktan ani bir hareket sonucu düşme tehlikesi bulunuyor.
Günlük Kullanım
Günlük kullanım bazında değerlendirmek gerekirse Airpods 3.nesil bizlere nispeten kolay ve işlevsel bir kullanım vadediyor. Kulaklığı silikonlu bir yapıda olmaması her ne kadar benim negatif olarak değerlendirdiğim biz özellik olsa da kulağınızdan aslan çıkarmadan ve dış ortamdan da izole olmadan hayatınıza ve eğer sürekli birileri ile iletişim halinde olmanızı gerektiren bir işiniz var kulaklığınızı sadece gerekli anlarda kullanıp sonra şarjı olduğu sürece kutusuna geri koymadan kullanmanızı sağlıyor. Yeni nesil Magsafe şarj kutusuna sahip Airpods 3.nesil aynı zamanda bu özellikle hem kablosuz şarj hem de hızlı şarjı destekleyen yapısı ile tercih edilebilirliğini arttırıyor. Kulaklığın üzerinde basınç uygulayarak çalışan kontrol panelleri oldukça işlevsel ve dokunmatik panellerden daha kolay bir kontrol kullanıcıya sunuyor. Android cihazlar ile kolay ve hızlı bağlantıya sahip olması ve kontrol panellerinin sorunsuz çalışması ise bir başka pozitif özellik olarak karşımıza çıkıyor. Mikrofon ise benim en çok üzüldüğüm ve şaşırdığım nokta oldu diyebilirim. Günlük ve dışarı kullanımında mikrofon başarısı vasatın altına kalan Airpods 3.nesil bu konu dışında bizlere gayet kolay ve rahat bir günlük kullanım vaadediyor.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi ise en çok hayal kırıklığına uğradığım nokta oldu Airpods 3.nesilde. Saplı yapısına rağmen ve bir önceki nesil abisi Airpods 2.nesile göre çok düşük bir mikrofon kalitesine sahip olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz. Dış kullanımda iletişim kurarken fazlasıyla zorluk çekerken gerçekten mikrofon konusunda Apple'ın nasıl bu kadar vasat iş çıkardığını düşünmeden edemiyor insan.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı kalitesi açısından söylenecek pek de bir şey bırakmamış bizlere Airpods 3.nesil. Bluetooth 5.0 teknolojisini barındırması ve Apple ekosistemi içerisinde kolay ve bir o kadar da hızlı ve kaliteli bağlantı ile göz önüne çıkan Airpods 3.nesil; Android cihazlar ile de kolay, hızlı ve kaliteli bağlantıyı bizlere vaadetmekte.
Ses Kalitesi
Ses kalitesi açısından Apple kalitesini ve Apple bünyesinde bulunan Beats markasının kalitesini açıkça görüyoruz demek yanlış olmaz. Yüksek seslerdeki başarısı temiz ve seslerin doğal bir biçimde kulağımıza ulaşabilmesi gibi özellikler kulaklığın bize sunduğu ses kalitesinin ne kadar iyi olduğunun kanıtı niteliğinde. Öte yandan kulaklığın silikonlu bir yapıya sahip olmamasından ötürü yüksek bass'ları çok fazla hissedememek ve aynı zamanda midleri çok fazla algıyamama gibi problemleri de yok diyemeyiz
Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor7
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
ANCYok
SensörlerYakınlık Sensörü, Basınç Sensörü, Cilt Algılama Sensörü
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Suya DayanıklılıkIPX4
Batarya ÖmrüKulaklık 6 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 30 Saat
Kablosuz ŞarjVar
Ağırlık4.28 Gram (Bir Kulaklık)
Boyutlar30,79mm x 18,26mm x 19,21mm

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8
Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık
Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.6
Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
7.7
Klipsch T5 II ANC  Edition TWS Bluetooth Kulaklık
Klipsch T5 II ANC Edition TWS Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
7.7
Klipsch T5 II ANC  McLaren Edition TWS Bluetooth Kulaklık
Klipsch T5 II ANC McLaren Edition TWS Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Kulaklık
Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
7.7
Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık
Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
7.1
Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Kulaklık
Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
7.6
Earfun Air Pro 2 TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık
Earfun Air Pro 2 TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0

Fiyatı

Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık
Apple Airpods 3 TWS Kulak İçi Kablosuz Kulaklık

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.