Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Kablosuz Bluetooth Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8.6

Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor8
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi8

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
9.3

Tasarım9.7
Malzeme Kalitesi9.7
Konfor9.3
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8.7
Bağlantı Kalitesi9.3
Ses Kalitesi9.7
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

WF-1000XM4, önemli bir kulaklık. Bu model, bir ANC kralı. Neredeyse çıktığından beri benzer fiyat aralığında değerini git gide koruyan, hatta arttıran amiral gemisi bu açıdan da saygıyı hak ediyor.

 

WF-1000XM4, şehir yaşamına uyum sağlayan akıllı özellere sahip, çok iyi aktif gürültü engelleyici performansı gösteren bir kulaklık. Bu alanda, belki de en iyisi.

 

Akıllı özellikleri, speak - to - chat ve konum bilgisi dahilinde eylemler tanımlayabileceğiniz sistemler kadar gelişmiş durumda. Bunları süper kullanışlı ve kişiselleştirilebilir bir mobil uygulama yardımıyla kontrol edebiliyorsunuz.

 

Hafızalı slikon - sünger karışımlı özel süngeri, kablosuz şarj destekli kutusu, iyi mikrofon kalitesi ve başarılı sonik performansı ile, bu Sony güvenilir bir premium.

ArtılarıSektör Standardı ANC PerformansıPek İnovatif Akıllı ÖzelliklerŞahane Mobil UygulamaÇok İyi Hybrid Kulak Uçları
EksileriSes Karakteri Odyofillere Göre Değil. Abisi WH-1000XM4 Kadar Olmasa da, Biraz BoğukYedek Uçların Ekstra Olarak Satışta Olmaması, Akıl Almaz Bir Eksiklik
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğın kutu kalitesi ve tasarımı aykırı olduğu kadar basit, basit olduğu kadar özel.

 

Bu kutu, geri dönüştürülebilir; sert kağıt karışımı bir malzemeden üretilmiş. Her ne kadar çevreye daha az zararlı olsa da, premium hissettirmiyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

 

·       Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

·       3 Çift Uç

·       USB-C’den, USB-A’ya Şarj Kablosu

 

WF-1000XM3'e kıyasla, XM4'ün tasarımı yeniden oluşturulmuş. XM3'ün ince uzun yapısının yerini, yuvarlak ve toplu bir yapıyı andıran estetiksel anlayış almış.

 

Özellikle mikrofon delikleri, bizce çok güzel gözüküyor.

Sony WF-1000XM3 ANC TWS Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Sony WF-1000XM3 sunmuş olduğu özelliklerle üst düzey kaliteli bir performans sunuyor. Özellikle aktif gürültü engelleme özelliğinin dış ortama göre otomatik olarak ayarlanması çok iyi bir seçenek.

 

Kulaklığın iki rengi var. Bej ve Siyah seçeneklere sahip Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğın bizim elimizde ki versiyonu, açık olan renk.

 

Kutunun tasarımı, yine kulaklıklar gibi; yumuşak köşeli ve barışçıl bir enerjiye sahip.

skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, ilginç bir malzeme yapısına sahip.

 

Sanki kulaklığın tamamı geri dönüştürülmüş materyalden üretilmiş hissiyatı veren bu tercih, gelişi güzel yapılmış gibi de durmuyor.

 

Mikrofon delikleri gibi detaylarda, özenli mühendisliği görüp takdir edebiliyor olsanız da; benzer fiyat bandında daha premium hissettiren modellerle karşılaştık. 

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

Bugüne kadar kullandığımız en konforlu TWS'lerden biri şüphesiz KEF MU3 TWS Kulak İçi Kulaklıktı. 

 

Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, büyük hacimli bir kabine sahip. Ağır olduğu söylenemese de kulaklık, öyle çok hafif de değil. 

 

Burada konforu belirleyen en etkili faktör, Sony'nin özel olarak geliştirdiği hybrid uçlar olacaktır.

 

Bu uçlar slikon malzemenin dayanıklığına ve köpük malzemenin; kulakta sabit duruşuna, pasif ses izolasyon başarımına ve rahatlığına sahipler.

 

Kulak şeklini alıyor ve kulakta oldukça sabit kalıyor oluşları, bizce konfor arttırıcı bir etken. Buna rağmen, TWS dünyasının konfor faktörü ile öne çıkan modelleri arasında değil Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık.

skor
10
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, günlük kullanım canavarı. 2021 yılının en iyi akıllı kulaklıklarından birı.

 

Bu kulaklık, en iyi ANC performansına sahip modellerden biri; belki de en iyisi. 

 

Ek olarak:

 

  • Kablosuz Şarj Destekleyen Kutu
  • Akıllı Özelliklere Sahip Mobil Uygulama
  • USB-C ve
  • Kaliteli Şeffaflık Modu ile; tam bir şehir kulaklığı.

 

Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklığın mobil uygulaması üzerinden ek kaydı alarak anlattığımız günlük kullanıma dair özelliklerinin detaylı anlatımı için en doğrusu; Youtube videomuza göz atmak olacaktır.

skor
7
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Mikrofon performansı sıradan bir kulaklık WF-1000XM4. Burada konuşulacak çok şey yok. 

 

Tabii ki her türlü karşılıklı iletişimin altından kalkabilecek performans gösteren alıcılara sahip bir model olsa da, daha temiz ses kalitesi sunan mikrofonlara sahip modellerle karşılaştık.

 

Youtube videomuzu açarak, Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğın mikrofonlarını bir de kendiniz dinleyebilirsiniz.

skor
10
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth 5.2 ve LDAC - Günü Kurtarıyor.

 

Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, bağlantı kalitesi yüksek bir kulaklık. 

 

Bu kulaklık ile hem düşük gecikmeli ve stabil bağlantının güvenini yaşamak, hem de yüksek çözünürlüklü sesin keyfini sürmek mümkün.

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

6mm Sürücü, DSEE Extreme, 360 Reality Audio, EQ Desteği, LDAC ve dahası. WF-1000XM4 kağıt üzerinde dolu gözüken ses özelliklerine sahip, ortalama üstü performansa sahip bir genel tüketici kulaklığı. Yani, odyofillere hitap eden bir ses karakterine sahip değil. Böyle bir iddiası da yok...

 

Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğın ses karakteri, abisi Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık'dan daha iyi olsa da; yine boğuk, sıcak ve fazla gövdeli bir V kişiliğe sahip.

 

Tüketici bas seviyor, doğruya doğru. Sony de doğal olarak genel topluluğa oynayarak herkesin kalbini kazanmaya bakıyor. 

 

Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık aslında fena olmayan bir teknik başarıma sahip. Kulaklık makul bir çözünürlükte, makul detaylar üretebilen bir sürücüye sahip. 

 

Zevkinizle örtüşen bir EQ ayarı yaparak, kulaklığı şekilden şekle sokabilmek de mümkün.

 

LDAC, modelin başka güzel bir özelliği. Bu codec kullanılırken, çözünürlükte yaşanan artışın yanı sıra, kulaklık birden 20 Hz - 20kHz frekans cevabını aşıp, 40 kHz eşiğinde üretim yapmaya başlıyor. Mikro detaylarda bir artış sergileniyor ve daha temiz bir arka plan kuruluyor.

 

Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık ses kalitesi ile üzmüyor fakat Sennheiser Momentum 2 gibi rakiplerinin karşısında da göğsünü geremiyor.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Mat plastik yüzeyi, bir önceki modele göre daha küçük tomurcukları ve şarj kutusunun boyutu ile gerçekten kendinizi özel hissettiren bir tasarıma sahip
Malzeme Kalitesi
Elinize alır almaz malzeme kalitesini hissediyorsunuz. Köpük uçları da gayet farklı ve kaliteli .
Konfor
Konfor olarak kulaklığın hafifliği ve küçük kabin hacmi beni memnun etti ama köpük kulaklık uçları herkesin kulağına tam oturmayabilir ki ben bundan biraz şikayetçiyim açıkçası bu kulaklıkta
Günlük Kullanım
Uzun şarj süresi sayesinde sürekli şarj etme sorunu yaşamıyorsunuz ve ayarlanabilir ANC'si sayesinde günlük hayatta ihtiyacınıza uygun ayarlayabiliyorsunuz. Hafif tasarımı sayesinde de bir ağırlık yaratmıyor
Mikrofon Kalitesi
Birçok kulaklık modeline kıyasla mikrofonu için kötü bir yorum yapmama fakat mükemmel olduğunu da söyleyemem. Airpods ile kıyasla bu konuda biraz zayıf kaldığını söyleyebilirim
Bağlantı Kalitesi
Bu kulaklıkta Bluetooth 5.2 ve LDAC sayesinde kesinlikle bir kesinti/kopma yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz
Ses Kalitesi
Bu kulaklıktan bangır bangır bir ses kalitesi beklemek yanlış olur. Odaklanılan kısım temiz ve berrak bir ses kalitesi vermek. Bunu da mükemmel şekilde başarıyor
Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor9
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9
Tasarım
Kulaklıkların tasarımı her anlamda çok iyiydi gerek kutu tasarımı gerek kulaklıkların tasarımı olsun premium bi ürün olduğuklarını gösterecek kadar gösterişli abartılı denemeyecek kadar sade bir tasarıma sahipler. Mikrofonların ve sensörlerin yerleştirildiği yerler dahil sanki herşey birer tasarım unsuru gibi kullanılmış ve bu esnada grevlerinden neredeyse hiç açık vermemişler.
Malzeme Kalitesi
Bence malzeme kalitesini tam kablosuz kulaklıklar için kutu ve kulaklıklar olarak ikiye ayırmalıyız çünki bazen birbirlerinden çok ayrı uçlarda oluyorlar 1000xm4 de öyle o kadar fazla uçurum olmasa da kutu biraz daha sağlam hissettirebilirdi diyorum ama yine de herşeyiyle permium bir ürün olduğu kesin
Konfor
Kulaklıklar ergonomik açıdan da mükemmeller, zaten tasarımı gereği kulağa tam oturan bir yapıya sahipken işin içine bir de hafızalı kulak uçları girince kulaklıkların rahatlığından geçilmiyor kulaklıkları 8 saate yakın şarj işlemi dışında çıkarmadan kullandığım dahi oldu ancak çıkartmak isteyecek kadar büyük bir rahatsızlık hissetmeden kullandım."
Günlük Kullanım
Ürünleri günlük kullanımda ses ve konfordan sonra en çok etkileyen faktör şarjdır ancak burda yle bir sorunla karşılaşmayacaksınız çünki kulaklıkların ve kutunun şarjının zaten yeterli olduğu gibi hızlı şarj desteği sayesinde zaten 10 dk mola vererek 2 saat kadar daha kullanabliyorsunuz bu sırada da kulaklarınız dinlenmiş oluyor.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi benim için her yerde yeterli düzeyde kalite sundu. Toplu taşımada rüzgar motor ve insan sesleri biraradayken bile sesimi dış seslerden arınmış bir şekilde alıyor telefon görüşmelerinde gayet anlaşılır bir vaziyetde karşıya iletiyor.
Bağlantı Kalitesi
Bağlandığınız cihaz İOS , ANDROİD veya HARMONYOS olabilir ancak bğlantı kaliteniz her üç cihazda da farksız bir şekilde hızlı ve stabil olucak. Kulaklıkların bağlantı mesafesi de gayet iyi bağlı olunan cıhazın bulunduğu odanın dışında dahi olsanız görüşmelerinizi ve müzik keyfinizi bozmayak bir bağlantı içersindesiniz
Ses Kalitesi
Bir bluetouth kulaklıkdan alabileceğiniz maximum ses kalitesi diyeilirim. Kulaklığın bence belirgin bi tonal karakteri yok herşey tam kararında ve yeterince ancak ekolayzır tepkisi çok iyi olduğu için kendi tonal karakterinize göre ayarladıktan sonra ister doygun baslar ister belirgin midler veya yüksek tizler ile dilediğiniz gibi dinleyebilirsiniz.
Tasarım10
Malzeme Kalitesi9
Konfor10
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi10
Tasarım
MODERN TASARIM KALİTELİ MATERYAL PREMİUM KALİTE
Malzeme Kalitesi
iyi bir materyal kalitesi premium görüntü
Konfor
konforlu ama biraz büyük boyutlu
Günlük Kullanım
büyük boyutu rahatsız edebiliyor ama kullanılabilir
Mikrofon Kalitesi
tatmin edici bir sses
Bağlantı Kalitesi
bağlantı iyi fakat kopmalar yaşanabiliyor
Ses Kalitesi
müthiş ses tabiki sony ses genlerini taşıyor
Tasarım9
Malzeme Kalitesi10
Konfor9
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi10

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.2
Desteklenen CodeclerSBC, AAC, LDAC
ANCVar
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeVar
SensörlerYakınlık Sensörü, Dokunmatik Sensörü
NFCVar
Frekans Aralığı20 Hz-20.000 Hz, 20 Hz - 40.000 Hz
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
THD<0,08% (1kHz / 94dB)
MikrofonVar
Suya DayanıklılıkIPX4
USB StandardıUSB-C
Batarya Şarj Süresi1.5 Saat
Kablosuz ŞarjVar
Ağırlık41 Gram (Kutu ile birlikte)
Batarya ÖmrüKulaklık 8 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 24 Saat
Sürücü Çapı 6mm
Hassasiyet95 dB

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.6
Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.