Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
7.7

Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi8

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
8

Tasarım7.9
Malzeme Kalitesi7
Konfor8
Günlük Kullanım8.1
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8.4
İzolasyon7.7

Fiyatı

Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık
Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
628 TL
Mağaza Kulaklık Logo

Genel Değerlendirme

Earfun markası, fiyat / performans TWS yarışında öne çıkan firmalardan birini temsil ediyor.

 

Güvenilir, uygun fiyat etiketi ile sunulan bu tam kablosuz kulak içi kulaklıklar, bu özellikleri sayesinde bir çok otoriteden ödül toplamış, kullanıcı tarafından sevilen bir ürün gamına sahip.

 

Markanın halihazırda 8 farklı tam kablosuz kulak içi kulaklık modeli bulunuyor. Bunların 6 tanesi aktif olarak satılmaya devam ediyor.

 

Kulaklik.com’da şuan da satışta olan 6 farklı model var.

 

Bu modeller:

 

·      EarFun Air True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

·       EarFun Air Pro 2 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık (ANC)

·       EarFun Free 2 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

·       Earfun Free Mini Kulak İçi Kulaklık

·       Earfun Free Pro 2 Kulak İçi Bluetooth Kulaklık (ANC)

    ·       EarFun Free Pro True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık (ANC)

 

Air ailesi, markanın amiral gemisi modeli olan Air Pro 2’ye de ev sahipliği yapıyor.

 

Hadi Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Bluetooth Kulaklık’a daha yakından bakalım!

ArtılarıKonforlu YapıFiyat / Performans Ses Kalitesi Yakınlık SensörüDokunmatik KontrolKablosuz ŞarjTek Kulaklık Kullanıma UygunIPX7Hızlı Şarj7 + 28 Saat Batarya ÖmrüUSB-C
EksileriFiyatına Oranla, Bir Eksiği Yok. Fiyattan Bağımsız Düşünüldüğünde; Anc Bir Eksik Sayılabilir.
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

Sunum

 

 Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, minimalist bir kutu içerisinden, temel aksesuarlar ile birlikte çıkıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

 

·        Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

·       Şarj Kutusu

·       Slikon Uçlar (XS/S/M/L)

·       USB-C Kablo

·       Kullanma Kılavuzu

 

Tasarımsal açıdan, Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Bluetooth Kulaklık bir miktar Airpods Pro’ya benzeyen çizgiler eşliğinde dizayn edilmiş.

 

Youtube kanalımızda yayınlanan inceleme videosuna tıklayarak; kulaklığın estetiği hakkında çok daha canlı bir fikre sahip olabilmeniz mümkün.

 

Air; bir çok teknolojik yeteneğe sahip. Bunların bazıları:

 

·       Yakınlık Sensörü

·       Dokunmatik Kontrol

·       Kablosuz Şarj

·       Tek Kulaklık Kullanıma Uygun

·       IPX7

·       Hızlı Şarj

·       7 + 28 Saat Batarya Ömrü

·       USB-C

 

Tam olarak tasarımsal öğeler olmasa da, aslında tasarımla bütünleşik özellikler bütünü diyebiliriz bu maddelere.

 

Kabinin sırt tarafı; parlak, ışığı yansıtan yapıda. Bu, kulaklığa tasarımsal bir avantaj kazandırıyor.

 

Bu kısma dokunarak; şarkı durdurma – oynatma, çağrı cevaplama – reddetme, şarkı değiştirme gibi işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz.

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Bluetooth Kulaklık’ın malzeme kalitesini ele alırken ikiye ayırmak, kulaklığın kendisini ve şarj kutusunu ayrı konuşmak gerekiyor.

 

Kulaklık özelinde malzeme kalitesi oldukça iyi. Pürüzsüz bir dokunuşa sahip, sert bir plastikten üretilmiş bu kulaklıklar.

 

Şarj kutusu ise daha sıradan bir plastik malzeme kullanılarak inşa edilmiş. Kabinler kadar güven vermiyor. Kutunun kapağını açma kapama hissiyatı, bazı premium TWS’lere kıyasla(Örnek: Klipsch T5II ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık), özel değil.

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

Earfun kulaklıkları, genel olarak konforlu deneyim yaşatıyorlar. Tek şikayet alan model, burada Air Pro 2.

 

EarFun Air Pro 2 TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, bazı kulaklara cuk diye otursa da, özellikle küçük kulak hacmine sahip müzik severlerin uzun kullanım senaryolarını konforsuzlukla sonuçlandırabiliyor.

 

Free 2 ve Free Pro; markanın en konforlu modelleri olabilir. Bu kısım kişisel anatomiye göre değişkenlik gösteriyor olsa da, bizce Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Bluetooth Kulaklık’da oldukça konforlu bir kulaklık.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

ANC (Aktif Gürültü Engelleme) ve şeffaflık modu eksiği dışında; Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, günlük kullanım için neredeyse kusursuz bir kulaklık.

 

Kulaklık bünyesinde, hayatınızı kolaylaştıracak çok sayıda akıllı özellik barındırıyor.

 

·       Yakınlık Sensörü

·       Dokunmatik Kontrol

·       Kablosuz Şarj

·       Tek Kulaklık Kullanıma Uygun

·       IPX7

·       Hızlı Şarj

·       7 + 28 Saat Batarya Ömrü ve

·       USB-C; örnek olarak gösterilebilir.

skor
7
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

 Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Bluetooth Kulaklık mikrofonları, öyle çok özel kalitede performans gösteren nitelikte değiller; yalnız, yeterli çözünürlükte, günlük işlerinizde size rahatça eşlik edebilecek yapıdalar.

 

Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Bluetooth Kulaklık mikrofonlarını kendi kulaklarınızla duymak için, Youtube kanalımızda yer alan inceleme videosunu ziyaret edebilirsiniz.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Bluetooth Kulaklık; Bluetooth 5.0 altyapısında, SBC ve AAC codecleri ile aktarım yapıyor. Bluetooth 5 serisi altyapı her ne kadar güven verici bir yana sahip olsa da, burada kullanılan codecler oldukça standart.

 

Iphone kullanıcıları için her ne kadar sonucu değiştirmiyor olsa da; Qualcomm AptX serisi codecler, bu cihazı Android telefonlar ile kullanacaklar için oyunu yeniden kurabilirdi.

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

 Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, enerjik bir ses karakterine sahip; müzikal bir kulaklık.

 

Earfun ailesinde Free Pro; natural, ferah bir ses karakterine, Air Pro 2; güçlü, agresif ve heyecanlı bir tonaliteye, Free 2; dengesiz ama önde bir sunuma; Air ise ciddi bir müzikaliteye sahip.

Earfun Air Pro 2 TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık

Air serisi, firmanın ses kalitesi ve ANC (Aktif gürültü engelleme) performansı açısından en başarılı modellerinden biri olan, Air Pro 2, Air Pro ve Air’I barındırıyor.

 

Biz en çok Free Pro ve Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Bluetooth Kulaklık'ın karakterini sevdik. Günlük hayatta kullanım için, yorucu olmayan karakteri ile Free Pro öne çıkarken, müzik dinleme amacı ile Air tercih edilebilir. 

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Kutu tasarımı kulaklığın kedisi gibi biraz tombiş. Sanırım daha uzun süreli müzik deneyimi için daha büyük piller gerektiği için bu şekilde tasarlamışlar. Tasarım konusundaki bir diğer konu kulaklıkların kutusunda çıkma konusunda yaşadığım zorluk. Şayet tırnaklarımı kestiysem 2-3 gün o kulaklıkları kutudan çıkartmam işkenceye dönüşüyor. Tombiş olmandan ötürü ve tırnaksız günlerimde bana işkence yaşattığın için sana puanım 7 kanka !
Malzeme Kalitesi
İlk elinize aldığınızda aslında fiyatına göre fena sayılmaz dedirtiyor ama kutunun kapağını açınca hayal kırıklığı :/ Kapağı neden bu kadar ince plastikten yapıp insanın güvenini sarsarlar anlamıyorum. Kutudaki plastik kalitesi kulaklıklarda yok gibi. Böyle düşünmemin en büyük sebebi kulaklıkların kutu gibi mat olmaması sanırım.
Konfor
Daha önce kulak içine giren kulaklıklar da kullandım ama bu arkadaş ilk taktığınızda mümkün değil kulaktan düşmez diye düşündürüyor ama alakasız bir şekilde bulaşık yıkarken kulaktan firar edebiliyor. Yani kulağına taktın müthiş oturuyor ve dış sesi kesiyor ama aktif olduğunda kulağından düşebiliyor. Yanında gelen tüm kulakçıkları denedim ama hiç biri bu sorunu çözemedi. Yani gün içinde, spor yaparken, toplu taşıma da vs. kullanırken böyle bir şeyin olması büyük sorun olabilir. Belki benim kepçe kulaklarımda sorun vardır :) Siz en iyisi kulaklık.com'un mağazasına gidip kulaklıkları kulağınıza takın ve mağaza içinde 2-3 tur koşun :)
İzolasyon
İzolasyon kulağın içine giden kulaklıkların en büyük avantajlarından biri. Bu kulaklıkta da durum farklı değil. Müzik dileseniz de dinlemesenizde kulağınıza taktığınızda güzel bir izolasyon sağlıyor. ANC özelliği başınızı ağrıtıyorsa ve toplu taşımayı ya da uçağı kullanıyorsanız sesi doğal yoldan kesen kulaklık tam size göre.
Günlük Kullanım
Ben ürünü çoğunlukla evde yani ofisimde kullandım ve böyle kullanacaklar için harika bir ürün. 4 kulaklığı olduğu için toplantılarda sesiniz karşıya gayet iyi gidiyor. Telefonunu devamlı kablosuz şarj eden biri olarak kulaklığımı da böyle şarj edip hiç kablo derdimin olmaması yine çok iyi. Bir kaç sefer spor yaparken kullandım. Çok nadirde olsa düşmesi dışında sorun yaşamadım. Tere dayanıklı olması spor yaparken kullanmayı olanaklı kılıyor. Kulak içine oturan bir yapısı olduğu için ikisini birden taktığınızda kapıyı ya da evde birinin seslenmesini duyamayabiliyorsunuz. Böyle durumlarda sağı ya da solu taktığınızda kulaklığı her istediğiniz yöndeki kulaklıkla kontrol edebiliyorsunuz her ikisi de takılı olmak zorunda değil. Müzik dinlemeseniz bile toplu taşıma ve uçaklar da gürültüden uzak durmanız için sadece kulağınıza takmanız yetiyor. Özellikle ANC özelliği sizde baş ağrısı yapıyorsa ürünün kulak içi olması sizin için büyük avantaj demek. Yukarı da tüm söylediklerimin yanında hareket ederken kulağımdan bazen düştüğünü de söylemem gerekiyor. Tüm kulaklık başlıklarını denedim ama sonuç değişmedi. Benim kulak yapımdan kaynaklı olabilir. Siz de satın almadan önce kulaklık.com'un mağazalarına gidip ürünü deneyebilirsiniz. Ya da en sağlıklısı tüm kulaklıklarınızda kullanabileceğiniz kulak içinizin şeklini alan akıllı süngerlerden bir tane alıp bu sorunu kökten çözebilirsiniz.
Mikrofon Kalitesi
Eğer evde toplantılarda kullanıyorsam mikrofona çok daha yüksek puan veririm ama dışarı da gürültülü bir ortamda o kadar da iyi olduğunu söyleyemem. 6 puanı aslında geneli düşünerek verdim. Eğer benim gibi genellikle gürültüden uzak bir yerde kullanacaksanız mikrofon puanı sizin için 8 olur.
Bağlantı Kalitesi
Ben cihazı Macbook, iPad Pro ve android telefonumda kullandım ve bağlanma konusunda hiç sorun yaşamadım. Genelde Macbook'da kullandığım için kulaklığın kapağını açar açmaz kulaklık zaten bağlanmış oluyor.
Ses Kalitesi
Ürün tam olarak fiyat/performans ürünü. Malzeme kalitesi o kadar premium olmayabilir, tasarımı çok klas olmayabilir ama "benim için ses önemli" diyorsan bu kulaklık gerçekten seni tatmin edebilir. Bir ses mühendisi ya da müzikten çok iyi anlayan biri değilim. Sadece çalışırken müzik dinleyen, boş zamanlarında film izleyen ve farklı kulaklıkları deneyen bir tasarımcı olarak bu ürün fiyatını göz önünde bulundurursak ses kalitesi olarak etkilemeyi başardı. Enstrümantal müzik dinlerken özellikle kulaklığı çok seveceksiniz.
Oyun Performansı
Oyun performansını bu kulaklık için değerlendirmek aslında kulaklığa haksızlık olur. Bildiğiniz gibi oyun kulaklıkları farklı bir teknoloji gerektiriyor ve bu kulaklıkta böyle bir teknoloji söz konusu değil. Zaten markanın da bu modelinde böyle bir iddası bulunmamakta. Bu yüzden 3 puan veriyorum ama umarım bu puanımı ve değerlendirmemi ürünün genel değerlendirmesine eklemezsiniz.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi6
Konfor7
İzolasyon8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı3
Tasarım
Standart görünüşte ama kulaklıkların formu nedeniyle Sennheiserlara göre daha dar.
Malzeme Kalitesi
İdare eder ama siyah plastik epey yağ tutuyor ister Sennheiser ister Earfun.
Konfor
Burada 9umu alır :) Şarj ünitesi de kulaklıklarda kulağa oturunca rahat ve kontrolü kolay. Gerekli kontrol bilgileri kitapçığında yazıyor.
İzolasyon
Pasif ve ANC sahibi izolasyonu dışardan koparıyor. Ama %100'e yakın beklemeyin zira conchanızı doldurmuyor.
Günlük Kullanım
Günlük hayatta gerek ANCsi, gerek de ortalamadan iyi müzik kalitesiyle ortalamadan yüksek puanlar alıyor.
Mikrofon Kalitesi
Telefon konuşmasında 4 mikrofonu sayesinde sesi rahat alıp ne fazla arkaplan sesi alıyor nede veriyor.
Bağlantı Kalitesi
Burada fiyatı için şaşırtıcı ölçüde iyi. 5 metre mesafe ve 2 duvar sonrası bağlantı saniye bile kopmadı. 20 30 40 50 metreyi denemek bence özellikle kusur bulmaya çalışmaktır. Günlük hayatınızda telefonunuzdan kaç metre uzak kalabilirsiniz?
Ses Kalitesi
Eleştirel dinleme ve günlük hayat dinlemesindeki puanlarımın ortalaması 7/10. Bütçe dostu fiyatı için doğru müzikle iyi bir dinleme sunuyor.
Oyun Performansı
Bunda bence yıldız. COD'da beni ürküten 2. kulaklık :) Konumlandırma oldukça iyi. Bomba patlamaları kulağınızda basınç yaratıyor.
Tasarım6
Malzeme Kalitesi5
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı9
Tasarım
Biraz tombul kutuya ve kulaklıklara sahip. Premium bir tasarıma sahip değil fakat fiyatı da ortada olduğundan bu gayet normal.
Malzeme Kalitesi
Mat ve güzel dokulu bir plastikten yapılmış bir kutusu var. Kutu kapalıyken sağlam hissettiriyor fakat kapağı açtığınızda menteşenin gevşek olması yüzünden hayal kırıklığına uğruyorsunuz. Kapağın açılışı güzel fakat kutuyu hafif yamuk tutuyorsanız kapak geri kapanabiliyor. Kulaklıkların dışı parlak piyano siyahı ve dokununca parmak izi yapsa da güzel duruyor.
Konfor
Kulaklık abisi Air Pro 2 den daha konforlu fakat kulağınızda abisi kadar sabit duramıyor. Uzun saatler takabilirsiniz fakat aniden gevşeyebilir.
İzolasyon
Resmen silikonsuz bir kulaklık takıyormuş gibi hissettim. Belki de kulakçığın malzemesi yüzündendir bilemedim tüm ses kulağımın içindeydi.
Günlük Kullanım
Kutusu çok büyük değil ve cebinizde taşırken rahatsız etmiyor. Burada 6 puan vermemin tek sebebi izolasyonunun zayıf olması. Sanki transparan mod açmış gibi çoğu sesi duyuyorsunuz.
Mikrofon Kalitesi
Günlük hayatta aşırı yoğun telefonla görüşmüyorsanız telefonu cebinizden çıkarttırmayacak bir model. Telefonla görüştüğüm insanlar sesimin çok derinden gelmediğini söylediler fakat telefonu yaklaştırmamı isteyenler de oldu. Mikrofonların gürültü azaltma özelliği bir raddeye kadar iyi çalışıyor.
Bağlantı Kalitesi
Kulaklık çoğu kulaklığımın çekmediği mesafelerden çalıştı ve telefonum yakınken de hiç bağlantı kopukluğu yaşamadım. Genelde yeni nesil kulaklıklarda bu tarz sorunlarla karşılaşmıyoruz zaten.
Ses Kalitesi
Bu kulaklığa 9 verirken kesinlikle fiyat bandını göz önünde bulundurdum. Ses kalitesi bu fiyat bandındaki bir kulaklığa göre çok iyi. Sahne alanı Sennheiserlar kadar geniş olmasa da geniş ve doğal. Baslar çok öne atılmamış ve ses temiz geliyor. Sesi doğal duymayı değil yüksek bası önemseyen genel kitle için basları öne çıkarmamaları hoşuma gitti. Midler biraz daha ortada ve sesi hafiften boğuyormuş gibi gelse de bu fiyat bandında çok da önemli değil. Ses kalitesi için kulaklık arıyorsanız ve bütçeniz bu kulaklığa yetiyorsa kesinlikle öneririm. Ses kalitesi açısından abisi AirPro 2 den daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Unutmayın bu notu fiyatına göre değerlendirerek verdim. Tabii ki ses kalitesi Sennheiser CX Plus seviyesinde değil fakat fiyatı da bu modelden 4 kat düşük. Bütçeniz elveriyorsa daha üst sınıf kulaklıklara yönelebilirsiniz fakat bu fiyat bandında en iyilerden biri olduğunu söylemem gerek.
Oyun Performansı
Oyun oynamadığımdan bu testi yapamadım fakat video izlerken en ufak gecikme göremediğimden 10 puan vereceğim.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor7
İzolasyon4
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı10
Tasarım
Kulaklıkların tasarımı hem şık hem de sizi rahat ettiriyor. Kutu biraz tombik görünüyor, cepte ufaktan kaba duruyor ama batarya kapasitesi düşünüldüğünde çok rahat gözardı edilebilir.
Malzeme Kalitesi
Kulaklıklar parlak kutu ise biraz daha mat bir plastik. Kutu kullandıkça daha da parlayacak gibi hissediriyor. Kulaklıklar kolay kolay zarar görecek gibi hissettirmiyor fakat özellikle kutunun kapağı pek sağlam hissettirmiyor.
Konfor
Herhangi bir ağırlık hissettirmiyor. Sap kısımları rahatsız etmiyor. Yatarken de sizi rahat ettiriyor. Genel olarak rahat fakat benim kulak yapım için kulaktan düşme eğilimi biraz var.
İzolasyon
Size uyan kulaklık ucu ve biraz da olsa müzik ile kendinizi birçok ortamdan soyutlamanız mümkün. ANC’den rahatsız olanlar için gerçekten iyi bir fırsat.
Günlük Kullanım
Gerek uzun pil ömrü gerek izolasyonu ve dışarı ses vermemesi ile çok beğendiğim bir kulaklık oldu. Şarjını bitirmek için inat etmezseniz bitirmek biraz güç gibi görünüyor. Kütüphanede bile %70-80 ses seviyelerine kadar dışarıdan hiçbir ses duyulmuyor. Dokunmatik kontroller her açıdan çok iyi ayarlanmış. Kulaklığı takıp çıkarırken müzik başlatma ya da asistanı aktif etme gibi bir endişeniz olmuyor. Sensörlerine gelirsek aynı memnuniyeti burada yaşayamadım. Bazen çıkarttığınızı anlamıyor ve devam edebiliyor. Ya da taktığınızı anlamayarak başlatmayabiliyor. Önce birini sonra diğerini çıkardıysanız ilk çıkan geri takıldığında diğerini beklemeden devam ediyor.
Mikrofon Kalitesi
Temiz ve anlaşılır bir mikrofonu var. Rüzgârlı havalarda bile anlaşılabiliyor. Daha iyi anlamak için inceleme videosundaki mikrofon testi kısmına da bakabilirsiniz.
Bağlantı Kalitesi
Macbook pro ve İphone ile kullandım. Kutudan çıkarana kadar çoktan bağlanmış oldular. Seste herhangi bir kopma gecikme yaşamadım. Aynı anda iki cihaza da bağlanabilseydi başka bir eksiği kalmazdı.
Ses Kalitesi
Dengeli bir sesi var. Yormayacak ya da az gelmeyecek bir bass kalitesi var. %50 üzeri ses seviyelerinde daha kaliteli hissettiriyor, her şeyi daha net ayırabiliyorsunuz.
Oyun Performansı
Oyun iddası olan bir kulaklık olmamasına rağmen bir gecikme hissettirmedi. Sürücülerinin kalitesi ve batarya ömrü ile güzel bir oyun deneyimi sunabilir.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi7
Konfor8
İzolasyon9
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı10
Tasarım
Çok şık, sade ve de siyah severleri oldukça memnun edecek bir tasarıma sahip.
Malzeme Kalitesi
Fiyat-performans ürünü olduğu için plastik kullanılmış. Bu da kulaklığı çok daha hafif yapıyor.
Konfor
Bu ürünü kullanmaya başladığınızda birkaç saat içerisinde konfor ile ilgili çok uzun süre uğraşıldığını hissediyorsunuz. Hiçbir şekilde terden etkilenmiyor, kulaktan düşmüyor ya da uzun süreli kullanımlarda ağrı gibi bir problem yaratmıyor
İzolasyon
4 mikrofon, telefon görüşmelerimiz olduğunda iptal eden harika ortam sesleri sunar. 4 mikrofonla kayıt yaptığımda, diğer bütçe kulaklıklarında deneyimlediğimden çok daha iyi ses çıkardı. ANC de olsa 4 4lük bir kulaklık diyebilirdim
Günlük Kullanım
Günlük kullanımı değerlendirirken benim değerlendirdiğim 2 kriter şarj süresi ve konfor. Bu ürün fiyatına rağmen bu iki kriterde de neredeyse mükemmele yakın bir deneyim sunuyor.
Mikrofon Kalitesi
Tüm TW kulaklıklar gibi bunda biraz yüksek sesle konuşmanız gerekiyor. ANC olmadığı için kalabalık ve gürültülü mekanlarda telefon görüşmeleri esnasında biraz sorun yaşayabilirsiniz.
Bağlantı Kalitesi
15 metreye kadar kesintisiz bir bağlantı sunuyor. Herhangi bir kopma ya da başka problem yaşamadım
Ses Kalitesi
Kulaklıkları kulaklarınıza tam oturttuğunuz zaman mükemmel bir müzik deneyimi yaşamaya başlıyorsunuz. Fiyatına göre çok keyifli bir müzik deneyimi
Oyun Performansı
Bazen çok ufak bir süre geriden gelebiliyor ses bağlantıdan kaynaklı olarak. Onun dışında çok gerçekçi ve güçlü bir oyun deneyimi yaşadığımı söyleyebilirim
Tasarım10
Malzeme Kalitesi9
Konfor10
İzolasyon9
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı9
Tasarım
Gerek kutu, gerek kulaklıklar muadillerine göre iri. Sarj kutusu, uzun süreli dinleme için sağladığı büyük kapasite pili ve kablosuz şarj devresini sığdırabilmek için normalden iri tasarlanmış. Benzer şekilde kulaklıklar da, kulağa kitlenebilmesini sağlayacak şekilde dışa doğru irileşen şekilde tasarlanmış. Buradan kazanılan iç hacime ise muadillerine göre daha büyük iç hoparlör (sound driver) monte edilmiş, ve kulaklığı rakiplerinden ayıran ses kalitesine kavuşulmuş.
Malzeme Kalitesi
Fiyatından beklenen seviyede bir plastiğe sahip. Örneğin, kutusunu masadan yere düşürdüm, hiçbirşey olmadı. Masadan kendini yere atıp dağılan çok elektronik gördüm, bu onlardan değil. IPX7 su geçirmez, yani terlemeli spordan duşta müzik dinlemeye geniş bir spektrumda kullanabilirsiniz. Havuza girebilirsiniz ama önermem çünkü düşürürseniz, dipten sağ çıkamaz.
Konfor
Kulakiçi kulaklıkların bir kronik problemi vardır, ki ben buna "tırmanma" diyorum, kulağa çok güzel oturtuktan sonra vücut hareketleri sebebiyle olduğu yerden gevşemesi, kulaktan dışa doğru oynamaya başlaması ve önce yukarı tırmanması sonra da yerçekimi ile aşağı doğru kayması. Malum hepimizin fizyolojisi ve buna bağlı olarak kulak kanalı çapı farklı. Birçok firma kutuya 3-4 boy kauçuk koyarak çözüyor ama bu nesnenin herkese uyan bir boyu yok, yaklaşık olan ile devam ediyoruz. Ayrıca bu kauçukların yapısı da içerde kalmaya değil dışarı çıkmaya daha müsait. EarFun Air'in dış plastik çıkıntısı, kulak içinin hemen giriş kısmındaki dış bombeye oturuyor, adeta kitleniyor, dışarda ekstra bir sürtünme alanı yaratıyor. Bu durum, yukarıda tanımladığım "tırmanma" nın önüne geçmiş.
İzolasyon
Kulağa tam oturup kitlendiği için, yüksek volümde ANC ye ihtiyaç duymadan sizi soyutluyor. Fakat mesela, bişeyler dinlemek istiyorsunuz ama etrafı da duymak istiyorsunuz. Kulaklığı komple kulağınıza gömseniz dahi, kısık seste sizi mekandan soyutlamıyor. Kısık seste hem müziği aynı kalitede duyabiliyor, hem de yeşil renkli küresel kahvecide yumuşak için olsun mu sorusuna "Efendim?" demiyorsunuz, hem müziğinizi dinliyor hem iletişim kurabiliyorsunuz. Müzikte ANC yok, telefonlaşmada 4 mikrofonlu NC var. ANC sesi bozarak hizmet veren bir teknoloji, ben prensipte bu şekilde müzik dinlenmesine karşıyım. Faydalı bir icat olduğu konusuna itirazım yok, ama ANC ile sanat eseri dinlenmez, ticari müzik dinlenir. Serzenişim bitti, devam ediyoruz.
Günlük Kullanım
7 saat kesintisiz dinleme, kutudan eklenecek 28 saatlik şarj ile birlikte totalde 35 saat vaad ediyor. Orta bir volümde tüm gün kulaklığı çıkarmadan gezebileceğiniz gibi, kısa süreli kullanımlarla şarj ihtiyacı duymadan uzun bir zaman geçirmeniz mümkün. Kendi kullanımımda, 4 saat orta volümde dinlemede %50 şarja düştüm. Vaadler doğru gibi. Ek ve güzel bir özellik, kulaklığın birini kulaktan çıkarıp masaya koyunca müzik duruyor. Takınca devam ediyor. Kulaklık üzerinde dokunmatik olarak çeşitli kontroller mevcut. Sağ kulaklığa basılı tutunca ses yükseliyor, sol kulaklığa basılı tutunca ses kısılıyor. Çift tıklama durdur/başlat. Kutusunda kablosuz şarj desteği var. Kutu İçeriği: EarFun Air kulaklıklar ve şarj kutusu. USB-C / USB-A Şarj Kablosu. Kullanma kılavuzu, garanti belgesi ve diğer belgeler. Kutuda olmayan ama keşke olmasını istediğimiz şey Taşıma kesesi.
Mikrofon Kalitesi
Bu konuda sıradışı bir yorum yapmak imkansız. telefon konuşmasından zaten mantık çerçevesinde minimum bir beklentimiz belli, bir karşı tarafın bizi duyması, iki bizim karşı tarafı duymamız. Mesela bir kulaklık kullanmıştım popüler marka 3 harfli, kesinlikle karşıyı duymuyorduk. EarFun Air, iki tarafın birbirini net duyabildiği, 4 mikrofon ile ortam seslerini sönümleyebilen, telefon konuşmasını olması gerektiği gibi yapan bir kulaklık.
Bağlantı Kalitesi
Bluetooth 5.0 üzerinden True Wireless bağlantı, telefonda AAC desteği, günümüz koşullarında olması gereken bağlantıyı bize sağlıyor.
Ses Kalitesi
Basslar çok yoğun, parçanın aslına sadık bir ses vermedi. Kendine has şekilde sabitlenmiş bir EQ ayarı var diyebilirim. Fakat bu, bir marketing faciası olan bass-boosted kulaklıklar şeklinde değil, daha ziyade "doygunlaştırma" gibi. Kafa üstü kulaklık takmş kadar yoğun bir bass frekansını, kulağınız fiziksel olarak titremeden, sanal olarak alıyorsunuz. Apple'ın macbooklarda kullandığı teknolojiye benzetebilriz, hunharca bass geliyor ama bişey yok, ne yok, titreme yok. Tizler ve midler temiz, gerek elektronik gerek akustik kayıtlarda herhangi bi çıtırdama duymadım. Dolayısı ile bu tarz bilinmedik bir markadan, bu kalitede, kararında işlenmiş bir ses duymak çok şaşırttı.
Oyun Performansı
Bu kulaklık müziğin ön planda olduğu bir kulaklık. Ağırlıklı olarak mobil battle royale oynayan bir insansanız, paranızı bu kulaklığa yatırmanıza ihtiyaç yok. Ancak daha ziyade konsol masterrace veya pc masterrace iseniz (ben hepsiyim o yüzden triggerlanmayın) mükemmel bir ürün diyebiliriz.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor8
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı8
Tasarım
Clasik hoş ve kullanışlı bir kutu tasarımı var. Kulaklığın kendi tasarımı güzel ve kaba durmuyor kulakta hoş ve kullanışlı
Malzeme Kalitesi
Güzel bir ses için bir tık malzeme kalitesini düşürmüşler fakat bu seviyedeki bir malzeme kalitesi bu klasmandaki kulaklıklarda nirmal
Konfor
Bu clasmandaki diyer kulaklıklara gore idare eder bir seviyede Rahatsız etmiyor ama küçük şeylerde kulakta oynama ola biliyor
İzolasyon
Günlük yaşantıda engel olmaksizın dış sesleri duya bilirken düşük ses düzeylerinde Yüksek seviyelerde dış seslerden bağlantınızı jesiyor
Günlük Kullanım
Günlük yaşantıya fazlasıyla yetebilecek bir kulaklık
Mikrofon Kalitesi
Görüşemlerde yeterli bir mikrofon kalitesi var
Bağlantı Kalitesi
Hızlı kolay bir şekilde bağlanıyor ve bağlantıda zorluk yaşatmiyoe
Ses Kalitesi
Aynı clasmandaki kulaklıklara nazaran en performanslı kulaklıklardan biri
Oyun Performansı
Yeterli ve beklendik bir gecikme var fakat engel olucu bir gecikme yok
Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor7
İzolasyon7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı7

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
Desteklenen CodeclerSBC
ANCYok
SensörlerDokunmatik Sensörü
Frekans Aralığı20 Hz-20.000 Hz
Sürücü TipiDinamik Sürücü
THD<0.02%
MikrofonVar
Batarya ÖmrüKulaklık 7 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 28 Saat
Kablosuz ŞarjVar
Suya DayanıklılıkIPX7
Ağırlık59 Gram (Kutu ile birlikte)
Batarya Şarj Süresi1.5 Saatte Tam Şarj / 10 Dakika Hızlı Şarj ile 2 Saat Oynatma

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.7
Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık
Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.