Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık

Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık
Kulaklık.com
skor
7.7

Değerlendirme Kriterleri

Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi8

Genel Değerlendirme

Earfun markası, fiyat / performans TWS yarışında öne çıkan firmalardan birini temsil ediyor.

 

Güvenilir, uygun fiyat etiketi ile sunulan bu tam kablosuz kulak içi kulaklıklar, bu özellikleri sayesinde bir çok otoriteden ödül toplamış, kullanıcı tarafından sevilen bir ürün gamına sahip.

 

Markanın halihazırda 8 farklı tam kablosuz kulak içi kulaklık modeli bulunuyor. Bunların 6 tanesi aktif olarak satılmaya devam ediyor.

 

Kulaklik.com’da şuan da satışta olan 4 farklı model var, bunlara 2 yeni model de yakın zamanda eklenecek.

 

Bu modeller:

 

·       Air

·       Air Pro 2

·       Free 2

·       Free Pro

 

Free Pro 2 ve Free Mini’nin Türkiye’ye girişlerini heyecanla bekliyoruz.

 

Air ailesi, markanın amiral gemisi modeli olan Air Pro 2’ye de ev sahipliği yapıyor.

 

Hadi Earfun Air’a daha yakından bakalım!

ArtılarıKonforlu YapıFiyat / Performans Ses Kalitesi Yakınlık SensörüDokunmatik KontrolKablosuz ŞarjTek Kulaklık Kullanıma UygunIPX7Hızlı Şarj7 + 28 Saat Batarya ÖmrüUSB-C
EksileriFiyatına Oranla, Bir Eksiği Yok. Fiyattan Bağımsız Düşünüldüğünde; Anc Bir Eksik Sayılabilir.
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

Sunum

 

Earfun Air, minimalist bir kutu içerisinden, temel aksesuarlar ile birlikte çıkıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

 

·       Earfun Air

·       Şarj Kutusu

·       Slikon Uçlar (XS/S/M/L)

·       USB-C Kablo

·       Kullanma Kılavuzu

 

Tasarımsal açıdan, Air bir miktar Airpods Pro’ya benzeyen çizgiler eşliğinde dizayn edilmiş.

 

Youtube kanalımızda yayınlanan inceleme videosuna tıklayarak; kulaklığın estetiği hakkında çok daha canlı bir fikre sahip olabilmeniz mümkün.

 

Air; bir çok teknolojik yeteneğe sahip. Bunların bazıları:

 

·       Yakınlık Sensörü

·       Dokunmatik Kontrol

·       Kablosuz Şarj

·       Tek Kulaklık Kullanıma Uygun

·       IPX7

·       Hızlı Şarj

·       7 + 28 Saat Batarya Ömrü

·       USB-C

 

Tam olarak tasarımsal öğeler olmasa da, aslında tasarımla bütünleşik özellikler bütünü diyebiliriz bu maddelere.

 

Kabinin sırt tarafı; parlak, ışığı yansıtan yapıda. Bu, kulaklığa tasarımsal bir avantaj kazandırıyor.

 

Bu kısma dokunarak; şarkı durdurma – oynatma, çağrı cevaplama – reddetme, şarkı değiştirme gibi işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz.

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Air’ın malzeme kalitesini ele alırken ikiye ayırmak, kulaklığın kendisini ve şarj kutusunu ayrı konuşmak gerekiyor.

 

Kulaklık özelinde malzeme kalitesi oldukça iyi. Pürüzsüz bir dokunuşa sahip, sert bir plastikten üretilmiş bu kulaklıklar.

 

Şarj kutusu ise daha sıradan bir plastik malzeme kullanılarak inşa edilmiş. Kabinler kadar güven vermiyor. Kutunun kapağını açma kapama hissiyatı, bazı premium TWS’lere kıyasla(Örnek: Klipsch T5II ANC), özel değil.

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

Earfun kulaklıkları, genel olarak konforlu deneyim yaşatıyorlar. Tek şikayet alan model, burada Air Pro 2.

 

Air Pro 2, bazı kulaklara cuk diye otursa da, özellikle küçük kulak hacmine sahip müzik severlerin uzun kullanım senaryolarını konforsuzlukla sonuçlandırabiliyor.

 

Free 2 ve Free Pro; markanın en konforlu modelleri olabilir. Bu kısım kişisel anatomiye göre değişkenlik gösteriyor olsa da, bizce Air’da oldukça konforlu bir kulaklık.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

ANC ve şeffaflık modu eksiği dışında; Air, günlük kullanım için neredeyse kusursuz bir kulaklık.

 

Kulaklık bünyesinde, hayatınızı kolaylaştıracak çok sayıda akıllı özellik barındırıyor.

 

·       Yakınlık Sensörü

·       Dokunmatik Kontrol

·       Kablosuz Şarj

·       Tek Kulaklık Kullanıma Uygun

·       IPX7

·       Hızlı Şarj

·       7 + 28 Saat Batarya Ömrü ve

·       USB-C; örnek olarak gösterilebilir.

skor
7
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Air mikrofonları, öyle çok özel kalitede performans gösteren nitelikte değiller; yalnız, yeterli çözünürlükte, günlük işlerinizde size rahatça eşlik edebilecek yapıdalar.

 

Earfun Air mikrofonlarını kendi kulaklarınızla duymak için, Youtube kanalımızda yer alan inceleme videosunu ziyaret edebilirsiniz.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Earfun Air; Bluetooth 5.0 altyapısında, SBC ve AAC codecleri ile aktarım yapıyor. Bluetooth 5 serisi altyapı her ne kadar güven verici bir yana sahip olsa da, burada kullanılan codecler oldukça standart.

 

Iphone kullanıcıları için her ne kadar sonucu değiştirmiyor olsa da; Qualcomm AptX serisi codecler, bu cihazı Android telefonlar ile kullanacaklar için oyunu yeniden kurabilirdi.

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Earfun Air, enerjik bir ses karakterine sahip; müzikal bir kulaklık.

 

Earfun ailesinde Free Pro; natural, ferah bir ses karakterine, Air Pro 2; güçlü, agresif ve heyecanlı bir tonaliteye, Free 2; dengesiz ama önde bir sunuma; Air ise ciddi bir müzikaliteye sahip.

 

Biz en çok Free Pro ve Air'ın karakterini sevdik. Günlük hayatta kullanım için, yorucu olmayan karakteri ile Free Pro öne çıkarken, müzik dinleme amacı ile Air tercih edilebilir. 

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Kutu tasarımı kulaklığın kedisi gibi biraz tombiş. Sanırım daha uzun süreli müzik deneyimi için daha büyük piller gerektiği için bu şekilde tasarlamışlar. Tasarım konusundaki bir diğer konu kulaklıkların kutusunda çıkma konusunda yaşadığım zorluk. Şayet tırnaklarımı kestiysem 2-3 gün o kulaklıkları kutudan çıkartmam işkenceye dönüşüyor. Tombiş olmandan ötürü ve tırnaksız günlerimde bana işkence yaşattığın için sana puanım 7 kanka !
Malzeme Kalitesi
İlk elinize aldığınızda aslında fiyatına göre fena sayılmaz dedirtiyor ama kutunun kapağını açınca hayal kırıklığı :/ Kapağı neden bu kadar ince plastikten yapıp insanın güvenini sarsarlar anlamıyorum. Kutudaki plastik kalitesi kulaklıklarda yok gibi. Böyle düşünmemin en büyük sebebi kulaklıkların kutu gibi mat olmaması sanırım.
Konfor
Daha önce kulak içine giren kulaklıklar da kullandım ama bu arkadaş ilk taktığınızda mümkün değil kulaktan düşmez diye düşündürüyor ama alakasız bir şekilde bulaşık yıkarken kulaktan firar edebiliyor. Yani kulağına taktın müthiş oturuyor ve dış sesi kesiyor ama aktif olduğunda kulağından düşebiliyor. Yanında gelen tüm kulakçıkları denedim ama hiç biri bu sorunu çözemedi. Yani gün içinde, spor yaparken, toplu taşıma da vs. kullanırken böyle bir şeyin olması büyük sorun olabilir. Belki benim kepçe kulaklarımda sorun vardır :) Siz en iyisi kulaklık.com'un mağazasına gidip kulaklıkları kulağınıza takın ve mağaza içinde 2-3 tur koşun :)
İzolasyon
İzolasyon kulağın içine giden kulaklıkların en büyük avantajlarından biri. Bu kulaklıkta da durum farklı değil. Müzik dileseniz de dinlemesenizde kulağınıza taktığınızda güzel bir izolasyon sağlıyor. ANC özelliği başınızı ağrıtıyorsa ve toplu taşımayı ya da uçağı kullanıyorsanız sesi doğal yoldan kesen kulaklık tam size göre.
Günlük Kullanım
Ben ürünü çoğunlukla evde yani ofisimde kullandım ve böyle kullanacaklar için harika bir ürün. 4 kulaklığı olduğu için toplantılarda sesiniz karşıya gayet iyi gidiyor. Telefonunu devamlı kablosuz şarj eden biri olarak kulaklığımı da böyle şarj edip hiç kablo derdimin olmaması yine çok iyi. Bir kaç sefer spor yaparken kullandım. Çok nadirde olsa düşmesi dışında sorun yaşamadım. Tere dayanıklı olması spor yaparken kullanmayı olanaklı kılıyor. Kulak içine oturan bir yapısı olduğu için ikisini birden taktığınızda kapıyı ya da evde birinin seslenmesini duyamayabiliyorsunuz. Böyle durumlarda sağı ya da solu taktığınızda kulaklığı her istediğiniz yöndeki kulaklıkla kontrol edebiliyorsunuz her ikisi de takılı olmak zorunda değil. Müzik dinlemeseniz bile toplu taşıma ve uçaklar da gürültüden uzak durmanız için sadece kulağınıza takmanız yetiyor. Özellikle ANC özelliği sizde baş ağrısı yapıyorsa ürünün kulak içi olması sizin için büyük avantaj demek. Yukarı da tüm söylediklerimin yanında hareket ederken kulağımdan bazen düştüğünü de söylemem gerekiyor. Tüm kulaklık başlıklarını denedim ama sonuç değişmedi. Benim kulak yapımdan kaynaklı olabilir. Siz de satın almadan önce kulaklık.com'un mağazalarına gidip ürünü deneyebilirsiniz. Ya da en sağlıklısı tüm kulaklıklarınızda kullanabileceğiniz kulak içinizin şeklini alan akıllı süngerlerden bir tane alıp bu sorunu kökten çözebilirsiniz.
Mikrofon Kalitesi
Eğer evde toplantılarda kullanıyorsam mikrofona çok daha yüksek puan veririm ama dışarı da gürültülü bir ortamda o kadar da iyi olduğunu söyleyemem. 6 puanı aslında geneli düşünerek verdim. Eğer benim gibi genellikle gürültüden uzak bir yerde kullanacaksanız mikrofon puanı sizin için 8 olur.
Bağlantı Kalitesi
Ben cihazı Macbook, iPad Pro ve android telefonumda kullandım ve bağlanma konusunda hiç sorun yaşamadım. Genelde Macbook'da kullandığım için kulaklığın kapağını açar açmaz kulaklık zaten bağlanmış oluyor.
Ses Kalitesi
Ürün tam olarak fiyat/performans ürünü. Malzeme kalitesi o kadar premium olmayabilir, tasarımı çok klas olmayabilir ama "benim için ses önemli" diyorsan bu kulaklık gerçekten seni tatmin edebilir. Bir ses mühendisi ya da müzikten çok iyi anlayan biri değilim. Sadece çalışırken müzik dinleyen, boş zamanlarında film izleyen ve farklı kulaklıkları deneyen bir tasarımcı olarak bu ürün fiyatını göz önünde bulundurursak ses kalitesi olarak etkilemeyi başardı. Enstrümantal müzik dinlerken özellikle kulaklığı çok seveceksiniz.
Oyun Performansı
Oyun performansını bu kulaklık için değerlendirmek aslında kulaklığa haksızlık olur. Bildiğiniz gibi oyun kulaklıkları farklı bir teknoloji gerektiriyor ve bu kulaklıkta böyle bir teknoloji söz konusu değil. Zaten markanın da bu modelinde böyle bir iddası bulunmamakta. Bu yüzden 3 puan veriyorum ama umarım bu puanımı ve değerlendirmemi ürünün genel değerlendirmesine eklemezsiniz.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi6
Konfor7
İzolasyon8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı3

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
Desteklenen CodeclerSBC
ANCYok
SensörlerDokunmatik Sensörü
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Batarya ÖmrüKulaklık 7 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 28 Saat
Kablosuz ŞarjVar
Suya DayanıklılıkIPX7
Ağırlık59 Gram (Kutu ile birlikte)
Batarya Şarj Süresi1.5 Saatte Tam Şarj / 10 Dakika Hızlı Şarj ile 2 Saat Oynatma

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.7
Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık
Earfun Air TWS Kablosuz Anc Kulak İçi Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.9
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.6
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.

Kullanıcı deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Daha fazla bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.