Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
7.1

Tasarım7
Malzeme Kalitesi6
Konfor9
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi6

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
7.3

Tasarım6.9
Malzeme Kalitesi6.4
Konfor7.9
Günlük Kullanım8.3
Mikrofon Kalitesi7.4
Bağlantı Kalitesi8.1
Ses Kalitesi6.7
İzolasyon6.9

Fiyatı

Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Kulaklık
Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
773 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Earfun, henüz yepyeni fakat sesini tüm müzikseverlere duyurmayı başaramamış, fiyat / performans odaklı ürünler üreten bir ses teknolojileri firması.

 

Marka, son bir kaç yılda satış rekorları kıran TWS, yani tam kablosuz kulak içi kulaklıklar kategorisi dahilinde bir çok ödül toplayan modele sahip.

 

Free serisi, bunlar arasında en uygun fiyata sahip modelleri barındırsada, özellikleri ile şaşkınlığa uğratıyor.

 

Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğın sahip olduğu; kablosuz şarj desteği, IPX7 sertifikası, Qualcomm AptX codec desteği, dokunmatik kontrol, hızlı şarj özelliği ve dahası normalde çok daha fazla fiyat etiketine sahip ürünlerde karşımıza çıkıyor.

 

Bu anlamda kulaklık, uygun fiyat bandında çok ciddi performans sunan sayılı modeller arasında yerini alıyor.

 

Hadi Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğa yakından bakalım!

ArtılarıFree 2, Bir Fiyat Performans CanavarıKablosuz Şarj Desteği30 Saat Batarya Ömrü + Hızlı ŞarjDokunmatik SensörIpx7 Desteği
EksileriBu Fiyat Etiketinde, Hiçbir Şikayetimiz Yok
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

Sunum

 

Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, kaliteli ve sade bir sunum ile kutusunun içinden çıkıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

 

·       Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

·       USB-C’den – USB-A’ya Şarj Kablosu

·       Bazı Belgeler

 

Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, siyah gövde ve şarj kutusuna, ergonomik ve küçük bir kabine sahip.

 

Kulaklığın kutusu, herhangi bir cebe sığabilecek kadar kompakt. Ön yüzeyinde, kulaklığın pil durumunu göstermek üzere yerleştirilmiş bir LED, arka yüzeyinde ise USB-C portu yer alan kutu kablosuz şarjı da destekleyecek şekilde dizayn edilmiş.

 

 

Gövde, tasarımsal açıdan pek minimalist bir yapıda. Dış yüzeyi dokunmatik olan kabin aynı zamanda IPX7 sertifikasına da sahip. Bu anlamda, ürünü yağmur altında, sporda ve havuz kenarında kullanmak; olabildiğince güvenli.

skor
6
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, malzeme kalitesi açısında yeterli güven faktörüne sahip olmasının yanında, ekstra olarak övülecek bir yapıda da değil.

 

Olması gerektiği gibi, uygun fiyat bandında; yeteri kadar sağlam, özellikleri premium, malzeme kalitesi yeteri kadar iyi bir kulaklık, Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık. 

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, açıkçası çok konforlu bir kulaklık. Markanın en uygun fiyatlı kulaklığı olsada, konfor açısından belki de en beğendiğimiz model olmasıyla; konfor kriterinin kulak içi kulaklıklarda fiyat ile doğru orantılı ilerlemeyen; ergonomik yapının kişisel anatomi ve malzeme yapısı ile eşleşmesiyle alakalı bir durum olduğunu açığa çıkartıyor.

 

Biz Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğı, konfor kriteri açısından üstün bir kulaklık olarak değerlendiriyoruz.

skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, USB-C arabimli kutusunda, kablosuz şarj teknolojisini destekliyor.

Kulaklığı kablolu bir şekilde şarj ederseniz, 10 dakika şarj ile 2 saat kullanım hakkı da elde edebiliyorsunuz. Bu anlamda, modelin hızlı şarj özelliğine de sahip olduğunun altını çizmek istedik. Bununla birlikte; normal kullanımda model yaklaşık 30 saat pil ömrü sunarak, çoğu rakibini geride bırakıyor.

Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Kulaklık

Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, çoğunlukla plastik malzemeden üretilmiş bir kulaklık. Fakat oldukça sağlam ve kaliteli hissettirdiğini de söylemeliyiz.

 

IPX7 sertifikası, Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğın günlük kullanımınızda karşılaşabileceğiniz ıslak senaryoları güvenle atlatabilecek, suya ve sıçramalara karşı çok korumalı bir kulaklık olduğunu ispatlıyor.

skor
7
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğın mikrofon performansı, modelin satın alınabildiği fiyat aralığı göz önünde bulundurulduğunda, tatmin edici bir çözünürlük ve berraklık seviyesine sahip.

 

Toplantılarınızda, tüm ikili görüşmelerinizde ve oynadığınız oyunlarda; sesinizin karşı tarafa yeterince kaliteli ulaşmasını sağlayabilecek kadar güven verici ve işlevsel.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, bünyesinde Qualcomm® QCC3040 SoC çip barındırıyor.

 

Bluetooth 5.2 altyapısında, AptX desteği sunan kulaklık, aynı zamanda temiz ve kaliteli aramalar için yine cVc™ 8.0 teknolojisine sahip.

 

İsteğe göre, Free 2 tek unite üzerinden de kullanılabiliyor. Kulaklığı çalıştırabilmek için, 2 tarafı da kulağınıza yerleştirmek zorunda değilsiniz.

 

 

Biz kulaklığı bir çok ortamda, bir çok farklı cihaz ve codec ile test ettik ve rahatlıkla söyleyebiliriz ki, Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık sizi herhangi bir senaryo dahilinde yarı yolda bırakacak bir kulaklık değil. 

skor
6
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Earfun markasının tüm modelleri; burada Free Pro, Air ve Air Pro 2 dahil olmak üzere, bizce bulunabildikleri fiyat aralıklarının yukarısında, tatmin edici tonal karakterlerle süslenmiş eğlenceli ve kaliteli performanslara sahipler.

 

Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğın, bu 4 model arasında en beğendiğimiz kulaklık olma ünvanına erişemiyor. Açıkçası, benzer fiyat aralığında ki Air; bizce bariz bir şekilde, her açıdan daha kaliteli ses üreten bir kulaklık.

 

Önerimiz bir yana; ses kalitesi kriteri altındaki fiyat / performans eğrisine odaklanırsak, ortada yinede oldukça tatmin edici bir başarı faktörüyle karşılaşıyoruz.

 

 

Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık biraz parlak, üst mid bölgesi önde, pek yüksek çözünürlüklü olmayan ve detay odaklı ilerlemeyen sunumuna, orta boyutlu bir sahne altyapısı eşlik ediyor. Burada eğlenceli, agresif ve canlı bir karakter yattığını söylemek mümkün.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım

Basit ve içerisinde sadece gerekli olanların bulunduğu bir kutu ile geliyor. Kulaklığın şarj ünitesinin kapağını açmamla birlikte “Kapak zayıf, bu düşerse kırılır.” dedim. Dikkat etmek gerek. Kulaklıklar sağlam duruyor burada sorun yok. Kutudan ürünün kendisi, toplam 3 çift uç, bir adet type-c kablo ve kullanıcı kılavuzu çıkıyor. Sade tasarımı ve siyah rengiyle ürün burada fiyatından beklenileni yapıyor. Plastiği için ucu ucuna standart kalitede diyebilirim. Ne çok iyi ne de çok kötü; ele verdiği hissiyat güzel ama en ufak dokunuşta parmak izi kalıyor. Taşıma kutusunun ön kısımda şarj durumunu gösteren bir ışık bulunuyor, şarj bitmeye yakın kırmızı yanarak basitçe görevini yerine getiriyor. Kulaklıkların nozzle kısmında çok beğendiğim bir detay bulunuyor, nozzle kısmının dibinde bir kanal var. Bu kanal hepimizin muzdarip olduğu vakum sorununa nokta atışı çözüm olmuş. Kulaklığı kullanırken hiç vakum sorunu yaşamadım bu konuda Earfun’ı tebrik etmek istiyorum. Kulaklılar boyut olarak normal ile biraz büyük arasında kalıyor ama şarj performansını göz önünde bulundurursak bu gayet normal. Kulağa oturmasında bir sorun yok.

Malzeme Kalitesi

Tamamen plastikten yapılmış. Bu durum fiyatı için normal evet. Yine de daha iyi malzeme kullanılabilirdi. Kasanın parmak izi ve toz tutması eksi puan demek oluyor. Kapağı tutan mıknatıs sağlam hissi verse de aynı hissi menteşe vermiyor. Bu noktada beğendiğim tek şey kullanılan plastiğin çizilmelere dayanıklı olması. Çizilmelere dedim çarpmalara değil.

Konfor

Kablosuz bir kulaklık almanın asıl amacı kabloyu ortadan kaldırarak konforu arttırmaktır. Ürün konfor açısından gayet iyi, kulaktayken rahatsızlık vermiyor ve oldukça hafif. Takıp çıkartması da oldukça kolay diyebilirim. Gerekli konforu bir tws olmasıyla zaten sunan Earfun Free 2, uygun fiyatlı twslerde sık görülen vakum sorununa sahip olmamasıyla burada beni tatmin etmeyi başardı. Kulakta biraz dışarda kalması dışında epey başarılı buldum

İzolasyon

Bu ürünün iyi yaptığı bir diğer şey izolasyon. Dışardan gelen sesleri büyük ölçüde engelliyor. Pasif gürültü önleme konusunda iyi. Kısa nozzle borusu yüzünden olsa gerek izolasyon en iyi özelliği değil. Ancak günlük kullanım seneryolarında yanınızdan geçen bir arabanın sesininin tamamına yakınını kesecek kadar iyi

Günlük Kullanım

Bu kulaklık günlük kullanım için çok iyi bir tercih, 7 saat aralıksız müzik dinletebilmesi bile bu fiyat için çok iyi. Şarj istasyonu ile birlikte toplam 30 saat kullanım süresi sunuyor. Dokunmatiğin stabil ve sorunsuz çalıştığını söyleyebilirim ve bu durum onu daha kullanışlı kılıyor. IPX7 sertifikalı ürün suya karşı dayanıklı, artı bir puan! Ekstra bir özellik olarak Low Latency Mode bulunuyor, gecikmeyi 60 milisaniyeye kadar indiren bu mod oyunlarda ve filmlerde daha iyi performans almanızı sağlıyor. 60ms mükemmel bir değer değil ama yeterince iyi.

Mikrofon Kalitesi

İç ve dış mekânlarda rahatlıkla telefon görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Ürünün mikrofon kalitesi aşırı iyi değil ancak alınan ses aşırı net olmasa da telefon görüşmeleri yapabileceğiniz kadar temiz iletiyor sesinizi. Ben bu noktada kullanırken sorun yaşamadım.

Bağlantı Kalitesi

Kullanırken sorun yaşamadığım ve memnun kaldığım bir diğer nokta bağlantı kalitesi. Earfu free 2 aptX, bluetooth 5.2 ve Low Latency desteği ile bağlantı konusunda sağlam bir ürün. İç-dış mekân fark etmeksizin 7-8 metreye kadar hiçbir kopma olmuyor. Telefonunuza ise çok hızlı bir şekilde beğlanıyor.

Ses Kalitesi

V shape karakterli bir ses söz konusu, işin garibi basslarda ve tizlerde uçlara gittikçe çözünürlük düşüyor ama aşırı değil. Burada bu sese odyofil olarak bakmak doğru değil, bu kulaklığın sesi kulaklığın alıcı kitlesini tatmin edecek seviyede hatta fiyatına göre iyi bir sesi var. Ayrışma konusunda standartın bir tık üstü bu kulaklık tek dinamik sürücülü bir tws için iyi bir enstrüman ayrımı sunuyor. Ben buradayım demekle kalmayıp kuvvetle vuran bassları var, elektronik müzik performansını başarılı buldum. Basslar sublara indikçe dağılsa da hırıltı ve uğultu anlamında iyi performans gösteriyor. Fiyatına göre hız olarak da hiç fena değil. Tizler ilk bakışta temiz ancak pek de iyi değil biraz sıkışık ve uzamaya çalışırken dağılıyor. Alt midlerde roll-off varlığı hissetmeme karşın şaşırtıcı bir şekilde mid performansını beğendim fiyatına göre iyi bir netlikte. Midler V-shape karaktere rağmen geniş ve gövdeli çalıyor detay alımı ise oldukça iyi ama mikro detay diye bir şey pek yok. Tabi tüm bunlar 468tl fiyatlı bir tws için geçerli yorumlar. Beğendiğim bir diğer nokta ise ses seviyesi, gayet gümbür gümbür çalıyor. Biraz arkaya yaslanan bir sesi var, sahne genişliği fena değil ama iyi diyebilmem için çok daha geniş olması lazım, derinlik ise sadece standart ne eksik ne fazla. Sesin genel çözünürlüğü fiyatına göre iyi olsa da biraz iyi bir kulaklık kullandıysanız sizi etkilemeyecektir. Earfun free 2, kabul edilebilir bir tonaliteyi ürünün fiyatı için iyi bir teknik performans ile birleştiriyor diyerek incelemeyi sonlandırıyorum. Keyifli dinlemeler.

Oyun Performansı

Tam anlamıyla oyun oynamak için üretilmiş bir kulaklık değil. Low Latency özelliği oyunlarda ve filmlerde gecikmeyi düşürüyor ancak tamamen bitirmiyor. Eğer sese karşı anlık refleks göstermeniz gereken mobil oyunlar oynuyorsanız kablolu kulaklık tercih etmeniz daha yerinde olacaktır. Film ve videolarda ise low latency açık olmadan dahi rahatça izleyebilirsiniz. Bluetooth 5.2 burada güzel iş çıkartıyor. Tabiki low latency mode izlenim kalitesini arttıracaktır ama ben video izlerken pek fark görmedim.

Tasarım7
Malzeme Kalitesi6
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı7
Tasarım
Standart şekli var.
Malzeme Kalitesi
Yapı tamamen plastik.
Konfor
Orta boy kulağımda saatlerce kalabilir.
İzolasyon
Nerdeyse ANC modu açılmış gibi iyi izolasyonu var.
Günlük Kullanım
Ses kalitesi önemli değilse mutlu eder
Mikrofon Kalitesi
İyi denebilir ama tartışmalı
Bağlantı Kalitesi
Telefondan 5metre ve 4 duvar uzaktayken bile çekebilen bir tws
Ses Kalitesi
Müzikte ortalama ama konuşmada bir tık daha iyi
Oyun Performansı
Eh diyelim.COD'da pek zengin olmayan ama idare eden ses özellikleri ve konumsal sesi vardı
Tasarım4
Malzeme Kalitesi5
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi6
Oyun Performansı6
Tasarım
Kulaklık kutusu ve kulaklıklar kaba bir tasarıma sahip olsa da kompakt bir yapıda tasarlanmış. Oval üçgen şeklinde oluşu kulağa tam oturmasını ve kulağı rahatsız etmemesini sağlıyor.
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitesi açısından premium bir ürün olmasa da kaliteli bir malzemeyle üretilmiş. ABS benzeri bir plastik malzemeye sahip.
Konfor
Kulaklık konfor açısından tam puanı hakkediyor. Ancak kutunun büyüklüğü konforu azaltan bir etmen. Kulaklıklar kulağa tam oturuyor. Kulakta stabil duruyor.
İzolasyon
Bu kulaklık, izolasyon konusunda gayet başarılı. Dışardan gelen gürültüleri engelliyor ama kulaklığın sesini dışarı veriyor.
Günlük Kullanım
Ürün,tek şarj ile 7 saat boyunca kullanım sağlıyor. Kulakta sabit durması da iyi bir özellik. IPX7 sertifikasına sahip olan bu kulaklık tere ve suya karşı dayanıklı. Kutunun kendisi de cepte taşınabilir.
Mikrofon Kalitesi
Qualcomm cVc 8.0 desteğine sahip olan mikrofonlar, telefon görüşmelerinde iletişimi çok iyi sağlıyor. Bu teknoloji, sesimizin karşı tarafa net bir şekilde duyulmasını sağlıyor.
Bağlantı Kalitesi
Kulaklıkları kutudan çıkarınca hemen cihazınıza bağlanıyor. Bluetooth 5.2 üzerinden bağlantı kuruyor. Aptx kodeğine sahip. SBC ve AAC kodeclerine de sahip. Bağlantı çok nadir olarak kesilebiliyor. Kulaklıklar tek başına kullanılabiliyor.
Ses Kalitesi
Ürünün ses tonu biraz daha tizlerin patlaması ve doyurucu bas ile şekilleniyor. Orta ve alt bas bölgelerde ses, temiz bir şekilde gelmiyor.
Oyun Performansı
Bluetooth teknolojisi ile üretilen tüm kulaklıklar belli bir gecikme yaşayabiliyor. Ama mikrofon kalitesi ile oyunda çok iyi iletişim kurulabilir.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor8
İzolasyon4
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi5
Oyun Performansı7
Tasarım
Tasarımı hoş biraz daha canlı bir tasarım olabilir di.
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitesi yeterli düzeyde.
Konfor
Kulaklık kulağıma özel tasarlanmış gibi oldu. Kulağıma tam oturduğu için sağdan soldan ses girmiyor kulağınıza. Uzun saatler kullanılabilir bir kulaklık olmuş.
İzolasyon
Kulaklık kulağıma iyi oturduğu için zaten izolasyon daha da iyi oluyor. Ama dışarıda ki sesleri tamamen kesmiyor tabi.
Günlük Kullanım
Günlük kullanım için kesinlikle 10 numara bir kulaklık daha fazlası da olmaz diye düşünüyorum.
Mikrofon Kalitesi
Normal olması gerektiği gibi yeterli bir mikrofonu var.
Bağlantı Kalitesi
Ürünü şarj kutusundan çıkarır çıkarmaz bağlanıyor zaten, bağlandıktan sonra kesilme vs olmuyor.
Ses Kalitesi
Ses kalitesini anlatırken hiç teknik konuşmam direk kulağıma geleni söylüyorum. Bu söylediklerim benim duyduklarım benim hissettiklerim. Vokaller çok temiz, bass sesler çok derin olmasa da güzeldi, tiz sesler kulak tirmalamiyor, mid sesler de tam ayarında kablosuz kulaklıktan bekleyebilecegimiz her şey var benim açımdan. Kulaklığı test ederken kullandığım müzikler : Enigma Sadeness Laura Branigan Self Control Chingy I do Kulaklık aldığım zaman bu üç şarkıda da test ederim ilk önce. Benim için geçerli notu çok rahat aldı.
Oyun Performansı
Ciddi oyuncular için iyi olmasa da uzun saatler boyunca bu kulaklık ile oyun oynayabilirsiniz.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor10
İzolasyon8
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı8
Tasarım
Ne yazık ki Earfun markası bu üründe herhangi bir tasarım imzasında bulunmamış, alışılagelmiş bir kutu ve kulaklık tasarımına sahip ürün kullanıcılar için ekstra bir şey sunmuyor
Malzeme Kalitesi
Fiyat aralığına göre malzeme kalitesi çok düşük yapıda, güven veren bir sağlamlık hissi olmaması ile beraber aksine özellikle kutu hassas davranmamız gerektiği izlenimi veriyor. bana gelen ürün ile mi alakalı bilmiyorum ancak kutunun kapağında bulunan mıknatıs kısmı kulaklıklara hafifçe temas ediyor kapatıp-açarken, kutunun içinde yer alan mıknatıslar çok yeterli sayılmaz. kutu kapalı halde salladığınızda yuvalarında hareket ettiğini duyabiliyorsunuz.
Konfor
uygun kulaklık uçları ile beraber kulak yapım itibari ile gayet iyi bir şekilde oturdu.
İzolasyon
ne yazık ki tasarımda da bahsettiğim gibi izolasyon konusunda zayıf kalmış bir ürün
Günlük Kullanım
ANC özelliği bulunmayan bu kulaklık büyük şehirlerde yaşayan bizler için çok uygun değil diye düşünüyorum. keza kulaklığın pasif izolasyonu da çok başarılı değil.
Mikrofon Kalitesi
sanırım mikrofon kalitesi bu kulaklıkta tek 'işte hakkını vermişler' diyebileceğim özellik. diğer yanlarını gördükten sonra denediğimde şaşırmama neden olmuştu. tabii yorumuma bakarak harika bir mikrofon kalitesi beklemeyin diğer alanlarda 'beter' bulduğum bu ürünün mikrofonu, beterin iyi konumunda.
Bağlantı Kalitesi
bağlantı konusunda herhangi bir sorun yaşamadım ancak burada belirtmek isterim ki, kulaklık için olan akıllı telefon uygulamasında ne yazık ki kulaklığı eşleyemedim. (Apple bir cihazdan denendi)
Ses Kalitesi
fiyatı bu noktada yaklaşık 500TL daha az olsa f/p diyebileceğimiz bu ürün, şu an için ücretinin karşılığını ses kalitesi olarak sunmamakta. hele ki benim gibi bass ağırlıklı şarkılar dinlemekten çok daha fazla keyif alıyorsanız bu kulaklık sizi mutlu etmeyecektir. daha uygun fiyatlara çoğu yönden bu üründen daha iyi performans sergileyen ürün mevcut.
Oyun Performansı
çok yüksek olmamakla beraber bir gecikme mevcut kulaklıklarda, zaten bu tip kulaklıklar oyun odaklı olmamakla birlikte, rekabetçi maçlarda 7.1 kulaklık performansına yakın bir şey bile sergileyemeyecek durumda
Tasarım6
Malzeme Kalitesi4
Konfor7
İzolasyon5
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi6
Oyun Performansı5
Tasarım
Kulaklığın kendisi rahat bir şekilde kulağınıza oturuyor. 3 adet ear tip kutudan çıkıyor. Eğer kulağınıza tam oturmadığını düşünüyorsanız diğer ear tipleri de denemeyi unutmayın. Taktığınız zaman hafif bir dairesel hareket ile kulaklığı kulağınıza oturtun. Şarj kutusu rahat bir şekilde taşınabilecek büyüklükte. Yuvaların mıknatıslı oluşu kulaklığın rahat bir şekilde yuvaya oturtulmasını sağlıyor. Şarj durumunu gösteren indikatör ledin olması da kullanıcı deneyimi açısından önemli. USB-C kablosu olması kablonun unutulmaması durumunda kolaylıkla yedek kablo bulmaya imkan sağlıyor. Şarj kutusunun kablosuz şarj desteği sunması da cabası. Bu özellik daha pahalı kulaklıklar da bile bulma ihtimaliniz oldukça zayıf! Tek takıldığım nokta kulaklık kabının üst kapağı. Her ne kadar kullanımım esnasında bir sorun çıkarmamış olsa da ilk elimde kalacak parça o olacak gibi duruyor. Genel olarak tasarım açısından fiyatına göre tüm beklentilerimi karşıladığını söyleyebilirim. Mıknatıslı ürün kutularını çok seviyorum ve bu ürünün kutusu da mıknatıslı!
Malzeme Kalitesi
Ürünün kulaklıkları ve şarj kutusu, siyah renk ve kaliteli sert plastik malzemeden yapılmış. Çizilebilir gibi dursa da cebimde gezdirmeme rağmen bununla ilgili bir şikayetim olmadı. Şarj kutusunun kapağı biraz oynak duruyor. Orası daha kaliteli bir şekilde geliştirilebilirdi. Ama genel olarak malzeme kalitesi açısından ödediğiniz paranın hakkını alacağınıza emin olabilirsiniz. Sadece ear tipleri uzun süreli kullanımlarda terlemeye bağlı olarak kaymaya başlıyor bu da kişinin kulaklığı ara ara tekrar kulağına yerleştirme ihtiyacını doğuruyor. Özellikle spor nedeniyle hareketli oluşunuz ve toplantılarda ağız hareketleriniz nedeniyle bu durumla karşılaşacaksınız. Belki bu tarz durumlar için foam kullanmak daha iyi olabilir.
Konfor
Evet sakin bir şekilde müzik dinleyeceksiniz kulağınız rahatsız eden bir durumla karşılaşmıyorsunuz. Masabaşı çalışmalarda kullanıma bağlı bir rahatsızlık ile karşılaşmadım. Fakat diğer çoğu earbud tipi kulaklıklarda olduğu gibi konuşuyorsanız (çene hareketiniz kulaklığın duruşunu etkiliyor) ve spor esnasında kullanıyorsanız ( terlemeniz ve hareketli oluşunuz kulaklığın duruşunu etkiliyor) kendinizi tekrar tekrar kulaklığı yerine oturtmaya çalışıyor olarak bulacaksınız. Ayrıca kulaklığı taktıktan sonra yarım dairesel bir hareket ile oturtmayı unutmayın.
İzolasyon
Bu kulaklık ANC'ye sahip olmamakla birlikte in-ear olması nedeniyle kulaklığı taktığınız anda dış ortamdan sizi soyutluyor. Fakat uçak veya metro yolculuğu gibi gürültülü bir ortamda bu izolasyon yeterli olmayacaktır. Transparent hearing olmadığı için biriyle konuşma ihtiyacınız olduğunda mecburen kulaklığı çıkarmanız gerekir. Çıkardığınızda da müziğinizin ne yazıkki durmayacağını bilin.
Günlük Kullanım
"Müziği dinleyeyim, telefonda konuşayım bana yeter çok bir beklentim yok" diyorsanız günlük genel kullanım amacıyla alıyorsunuz bu üründen memnun kalacaksanız. Ama üst segment ürün (Sennheiser Momentum TW 2) kullanan biri olarak bu kulaklığı test amaçlı kullanmaya başladığımda eksikliğini hissettiğim iki özellik oldu: Transparent hearing (kulaklık takılı iken bir tık ile dış sesi rahat bir şekilde duyabilmek) ve kapasitif algılama (kulaklığı çıkardığınızda çalmanın otomatik durması) olmaması . ANC eksikliğini earbud tipi kulaklıklarda çok gürültülü ( uçak, metro vb ) ortamlar dışında hissetmiyorsunuz çünkü kulaklık yapısı pasif gürültü engelleyici gibi bir etki sağlıyor. O yüzden bunu belirtmedim. Yine bu sınıftaki bir kulaklıktan beklediğim seviyede bir konuşma kalitesine sahip olduğuna söyleyebilirim yani çok bir beklentiniz olmasın.Fakat bağlantı hızı mükemmel! Kulaklığı daha kulaklığınıza takmadan bağlantı sağlanmış oluyor! IPX7 standartlarında olması günlük kullanımda su kaynaklı bir durumla karşılaşmanız veya terlemeniz gibi durumlar için kurtarıcı bir role sahip. Touch control özelliği sayesinde cihazınıza yönelmeden play pause gibi işlemleri kulaklığınıza dokunarak yapabilirsiniz. Ayrıca 10 dakika şarj ile 2 saat kullanabilmek acelenizin olduğu durumlarda hayat kurtarıcı olacaktır! Özetle EarFun aldığı paranın hakkını veriyor. 9 puanı fiyat performans olarak değerlendirmem sonucu verdiğimi belirtmek isterim.
Mikrofon Kalitesi
Jabra gibi bazı kulaklık markaları telefon görüşmelerinin kalitelerine yönelik tasarlanmıştır. Bu öyle bir kulaklık değil. Özellikle dışarıda konuşma yapacaksınız muhtemelen karşı taraftan kulaklıktan konuşmamaya yönelik uyarılar alacaksınız. O yüzden beklentiniz yüksek olmasın. Hands-free desteği sayesinde kulaklık üzerinden arama kabulu, reddi, aramayı sonladırma gibi işlevleri kulaklığa dokunarak yapabilirsiniz.
Bağlantı Kalitesi
Kulaklığı ilk kullandığımda bağlantı hızı karşısında şaşkına döndüm! Daha kulaklığı yuvasından çıkarırken kulaklığınız kullanıma hazır oluyor. Kulaklık üzerinden dokunarak aktif ettiğiniz bir low latency mod bulunuyor. Bu açıkken video izlemeniz ses&görüntü senkronizasyonu açısında daha iyi oluyor fakat yine de her an senkronizasyon kaybolacakmış gibi çok hafif sesin geriden geldiğini hissettiriyor. Bu özelliği açık tutmanın eksi yönü ise şarj süresini etkilemesi. O yüzden ihtiyacınız olmadığı sürece kapalı tutmanızda fayda var.
Ses Kalitesi
F/P olarak düşünürsek ses kalitesi fena olmasa da burada beklentinizin ne olduğu çok önemli. Hi-Fi seviyesinde bir kalite bekliyorsanız bunu bulamayacaksınız. Kulaklık flat bir kulaklık olmadığı için enerjik bir sese sahip. Özellikle üst frekanslar yani tizler çok parlak. Bu da yüksek ses seviyesinde parçayı dinlemeyi oldukça zorlaştırıyor. Yüksek seste dinleme yapıyorsanız midleri de etkileyecek düzeyde bir üst frenkans parlıklığı var. Rock severler için bu kulaklığı kullanmak çok zor olacaktır. Alt frekanslar yani basların ise daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Özellikle yüksek seste o derinden gelen tatlı bas sesini duyabileceksiniz. Özetle EQ ayarları için en azından fiyatına göre sizi tatmin edecek bir konfigurasyon yakalabilirsiniz. Özellikle müzik dinleme odaklı kullanım amacıyla almayı düşünenler denemeden almasın. Sahne genişliğini eğitilmiş bir kulaklık ile farkedeceğinizi düşünüyorum. Daha kaliteli kulaklıklarda taktığınızda sahne genişliğini hissediyorken bu kulaklık ile sahneyi dinlemeye çalıştığınızda tüm sesleri duyabiliyorsunuz yani ekstradan odaklanmanız lazım!
Oyun Performansı
Oyunla pek aram olmadığı için oyun performansı konusunda bir yorum yapamayacağım
Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
İzolasyon5
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi6
Oyun Performansı5
Tasarım
boyutu büyük biraz onun dışında sıkıntı yok. ayrıca dokunmatik tuş olması da gayet iyi
Malzeme Kalitesi
kalite ve güzel bir dokusu var
Konfor
ilk 1 saat rahat ama sonrasında rahatsız ediyor
İzolasyon
baya sevdim
Günlük Kullanım
gayet güzel kullanılıyo gün içinde
Mikrofon Kalitesi
ürünün mikrofonu çok iyi .ses çok net geliyor
Bağlantı Kalitesi
bağlantısında sıkıntı çekmedim bir kaç kez kesildi gibi oldu ama tekrarr bağlandı
Ses Kalitesi
etki alanı güzel ve baslar ve tizler çok net geliyo . baya beğendim
Oyun Performansı
pek beğenmedim oyun performansını
Tasarım6
Malzeme Kalitesi7
Konfor5
İzolasyon10
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi6
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı6

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.2
Desteklenen CodeclerSBC, AAC, AptX
ANCYok
SensörlerDokunmatik Sensörü
Frekans Aralığı20 Hz-20.000 Hz
Sürücü TipiDinamik Sürücü
THD<0.02%
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi2 Saatte Tam Şarj / 10 Dakika Hızlı Şarj ile 2 Saat Oynatma
Ağırlık48 Gram (Kutu ile birlikte)
Batarya ÖmrüKulaklık 7 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 30 Saat
Suya DayanıklılıkIPX7

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.1
Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Kulaklık
Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.