Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Klipsch T5 II ANC McLaren Edition TWS Bluetooth Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
7.7

Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor7
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi9

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
6.6

Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor8
Günlük Kullanım6.5
Mikrofon Kalitesi3.5
Bağlantı Kalitesi3.5
Ses Kalitesi7.5
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Klipsch T5 II Mclaren ANC Edition, sunumuyla göz kamaştıran, özel bir kulaklık.

 

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

 

·  Kullanma Kılavuzu

·  Özel Sticklerlar

·  Klipsch – Mclaren Kataloğu

·  Klipsch T5 II Mclaren ANC Edition Kulaklıklar

·  Kablosuz Şarj İstasyonu

·  5 Çift Silikon Uç + 1 Çift Özel Memory Foam Uç

·  1 Çift Yedek Kulak Kancası

·  USB-C’den USB-C’ye Özel Tasarım Şarj Kablos

·  USB-C’den USB-A’ya Dönüştürücü

·  Güvenlik Kılavuzu

      

T5 II Sport Mclaren ANC Edition’ın kutusunu açtığımızda öncelikle bizi karşılayan, tecih ettiğimiz için teşekkürlerini ileten dilek kartı ardından özel stickerlar ve kullanım klavuzu ile devam ediyor. Kulaklıkların kendileri ise şarj kutusunun dışında özel bir bölümde bizleri karşılıyor.

ArtılarıAkıllı ve Yardımcı UygulamaSes KalitesiKablosuz ŞarjKaliteli Tasarım ve Materyaller
EksileriGürültü Engelleme ModuArama ve Mikrofon Kalitesi
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

T5 II Mclaren ANC kulaklıkları genel tasarımı; McLaren ile yaptıkları iş birliğini yansıtan, premium, keskin ve maskülen hatlarla birlikte, turuncu-siyah renk tercihi gördüklerimizin arasında en iyilerinden birisi.

 

Şarj kutusu ise Mclaren’in süper arabalarının tekerleklerini yansıtan bir tasarıma sahip. Bu tasarım karbon fiber yapı ve görünüm ile desteklenmiş.

 

Karbon fiber yapısı ile güvenlik açısından bizleri “Bir şey olur mu? Aman…” korkusunu düşündürmüyor. Kabın kapağını açınca yanan üç led ışık bize şarj kutusunun ne kadar şarjı kaldığını söylüyor.

 

Kulaklığın tasarımına dönelim, kanal kısımları oldukça uzun. Bu durum kulaklığın üzerinde bulunan tuşlar ile modlar arasında geçiş yaparken veya parça geçişlerinde kulağınızın içerisine doğru bastırdığınızdan birazcık olsada acıtıyor, rahatsız olabiliyorsunuz.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Klipsch, T5 II  Mclaren ANC Edition’I üretirden olabilecek en premium sınıf bileşenleri bu tasarıma dahil etmiş.

 

Suya ve toza dayanıklı karbon fiber kaplama şarj kutusu ve kulaklıklar, düşmelere, başına gelebilecek talihsizliklere karşı güçlü ve dayanıklı.

 

Kutudan çıkan kablolar ve kablosuz şarj istasyonu oldukça etkileyici ve kabloları saran yapı iyi bir sağlamlık seviyesinde.

skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

T5 II McLaren ANC Edition kulaklıklar tercih ettiğimiz en konforlu kulaklıklar değiller.

 

Üzerinde bulunan mekanik tuşları kullanmak istediğinizde, tuşlara basarken kanal kısımlarının uzun olması sebebi ile sert dokunuşlar kulağınızı biraz acıtabiliyor. Fakat bunun için Klipsch T5 kulaklığı uygulamasıyla çözüm buluyor.

 

Kulaklık üzerindeki hareket sensörleri ile örneğin gelen aramalara kafanızı sağa ve sola sallayarak reddedebiliyor, parça değiştirmek için kısa hareketlerle üç kez kafanızı sallıyorsunuz. Bu özellik pek kullanışlı mı bilemiyoruz…

skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Klipsch T5 II McLaren ANC Edition, günlük kullanımda rahat ve hafif olmasına rağmen ANC performansı malesef bizleri üzüyor. ANC özelliği kendi fiyat bandında ki diğer kulaklıklara nazaran daha kötü bir performans sunuyor. Testlerimizde bu sebepten gündelik kullanımda düşük puan alıyor.

 

T5 II McLaren ANC Edition, 8 saat kulaklıkların kendisinde, 32 saat kutusu ile birlikte kullanım vaat ediyor. Kutusundan çıkan diğer kulak uçları ve “Memory Foam” uç ile birlikte kulağınıza taktığınızda düşme hissiyatı oluşturmuyor.

 

Telefon uygulaması oldukça modern bir arayüze sahip olmasıyla birlikte pek de stabil. Burada iki tane olay var:

 

1.  Transparency mode un derecesini ayarlayabiliyor olmanız güzel. 

 

2.  EQ bölümü. Gayet basit bir şekilde kulaklığın ses karakterini kişisel zevkleriniz doğrultusunda evriltebiliyorsunuz.

skor
6
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Klipsch T5 II McLaren ANC Edition, mikrofon kalitesi ile öne çıkan kulaklıklardan biri değil. Bu anlamda, Sennheiser Momentum 2'yi ve Airpodsları önerebiliriz.

 

Kullandığımız süre boyunca kalabalık bir alanda veya yürürken aramaları cevapladığımızda, karşıdakiler mikrofon kalitesinin ortalama olduğunu, karşılaştıkları en iyi deneyimlerden biri olmadığını belirttiler. Günlük kullanımda, sessiz ortamlarda daha iyi olsa da, dışarıda durum bu şekilde.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Klipsch T5 II McLaren ANC Edition, bağlantı konusunda oldukça başarılı. Herhangi bir elektromanyetik dalgadan etkilenmiyor. Örneğin metroya girerken kulağınızın içinde kalan bazı diğer TWS kulaklıklar, metal detektörünün içinden geçerken bağlantıları bozulduğu için tiz sesler çıkarıp rahatsız ederler.

 

Bu T5 II Mclaren ANC Edition’da yok. Fakat bağlantılar için telefonunuzun veya cihazının desteklediği codecler ile uyumlu olmasını istiyorsanız buna göre tercihinizi yapmalısınız.

 

Bağlantı hızı, sizi asla bekletmiyor yandan açılan kapağımızı açıp kulaklıkları yerinden çıkardığımızda eğer Bluetooth ile bağlanacağınız cihazınız açık ve daha önceden kulaklıklara bağlanmış ise hemen bağlanıyor.

skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Klipsch T5 II McLaren ANC Edition, ses kalitesi işini ciddiye alarak çok iyi iş çıkarmayı başarmış. Aynı fiyat bandında ki ve en çok tercih edilen diğer kulaklıkların ötesinde kalitesi ve şeffaflığı var.

 

Fakat tabii ki, tonalite ve kalite kişisel zevklerin üzerine kurulu olduğundan, bu yapı herkesin aradığı kaliteyi yansıtmıyor olabilir. Ama bu karakter eminiz ki, bu kulaklığı tercih edecek kitlenin büyük çoğunluğu olumlu karşılayacaktır.

 

 Detay isteyen genel tüketicini için standartın üstünde olan T5 II McLaren ANC Edition, bu kulaklığı öne çıkartan özelliğinin ses kalitesi olduğunu düşünüyoruz.

 

Kulaklıkta bulunan “DIRAC” özelliği, kulaklığı optimize ediyor ve improvize ederek şeffaflık, vokal tonu ve bass hassaslığını iyileştiriyor. Bu özelliği (State of the Art) yaptığımızın en iyi olarak bizlere sunuluyor.

 

Klipsch’in sunduğu uygulama ile kendinize en uygun tonal karakteri ayarlayarak bu kulaklığı çok seveceğinizi düşünüyoruz.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Karbon detayları, etrafını saran lastik ve McLaren rengi olan papaya turuncusu ile özellikle benim gibi motorsporları severleri oldukça cezbeden tasarıma sahip. Klipschin imza niteliği taşıyan yana doğru açılan kapağı ile de genel olarak bakıldığında çok güzel görünüyor. Eksik olarak bu detaylar kutuda kalmayıp kulaklıklarda da devam edebilirdi.
Malzeme Kalitesi
Kulaklıklar ve kutu genel olarak sağlam hissettiriyor. Hasar göreceklerini pek düşünmüyorum fakat bu fiyatlara görselde gördüğümüz karbon detaylar ya da lastik kısımlar plastikten değilde gerçek malzemelerden yapılabilirdi.
Konfor
Hafifliği, kulağa oturuşu ve kulaklık uçlarının rahatlığı ile konforlu bir deneyim sunuyor.
Günlük Kullanım
Gerek düşük pil süresi, gerek neredeyse hiç olmayan aktif gürültü engellemesi ve en önemlisi deneyimlediğim en kötü bağlantı kalitelerinden biri ile günlük kullanımda o kadar da memnun edeceğini söylemek zor.
Mikrofon Kalitesi
İdeal koşullarda değilseniz karşıdakinin sizi anlaması bir mucize oluyor genellikle. Çok görüşme yapan biri iseniz kesinlikle tercih etmemeniz gereken kulaklıklardan biri
Bağlantı Kalitesi
Uygulamaya bağlandığı zaman genellikle bağlantıda sorunlar yaşanıyor ve sağ kulaklık işlevsiz hale geliyor. Bütün bağlantıları kaldırıp bir süre beklemedikten sonra kullanamıyorsunuz. Bazen bunu uygulama olmadan da yapabiliyor. Ya da direkt bağlantılar kopabiliyor.
Ses Kalitesi
Fena olmayan bass ve midler ile özellikle rock tarzı müziklerde güzel işler başarabilen bir sese sahip. Uygulamasından yapılabilen ekolayzır ayarları ile kendinize uygun hale getirebilirsiniz. Ses yüksekliği kesinlikle daha fazla olabilirdi. Uygulamasından aktif edilebilen Dirac HD ile ses olması gerektiği hale geliyor, üzerindeki boğukluk kalkmış oluyor. Ama yine de benim aradığım daha fresh sesi bu kulaklıklarda pek bulamadım
Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor8
Günlük Kullanım4
Mikrofon Kalitesi3
Bağlantı Kalitesi3
Ses Kalitesi7
Tasarım
McLaren esintilerini bolca hissettiren kulaklık gerçekten özgün bir tasarıma sahip. Özellikle kulaklık yuvasının tekerlek hissi veren carbon görünümlü kaplaması elit bir görüntü katıyor. Kulaklığın kutusunun tasarımı bile gayet güzel. Kitapçıklar özenle hazırlanmış hatta içerisinde McLaren sesini dinleyebileceğiniz QR kodlar dahi yerleştirilmiş. Ear tiplerin montajını kolaylaştırmak adına patent aldıkları bir sistem geliştirilmiş. Böylece ear tipi değiştirmek istediğinizde tam olarak oturduğundan emin oluyorsunuz. Kablosuz şarj ünitesinin tasarımı kulaklık yuvasıyla bütünlük içerisinde. Ayrıca şarj kablosu çift taraflı USB-C başlığa sahipken ek olarak USB-C to USB dönüştürücüsü de kutudan çıkıyor. İhtiyacınıza göre her iki girişi kullanabilirsiniz. Sadece kulaklık yuvasındaki led indikatörleri daha rahat görülebilecek şekilde tasarlayabilirlerdi.
Malzeme Kalitesi
Bu kulaklıkta malzeme kalitesi üst düzey tutulmuş. Kutu açılışından itibaren bu hissi size çok net bir şekilde yansıtıyor. Şarj kablosu örgülü tasarımı ile gayet sağlam olduğunu gösteriyor. Elinize aldığınız her parçada kaliteyi görebiliyorsunuz. Sadece kulaklık yuvasını açtığınızda kulaklıkları yerleştirdiğiniz yer biraz basit kalmış. Mıknatıslar daha güçlü olabilirdi ve o sarı geçiş dış kaplamasına göre yavan kalıyor.
Konfor
Kulaklıkta konfor benim için olarak uzun süre kullanabilmek demek. Bu hem kulaklık kulağınızda takılıyken sizi rahatsız etmemesi hem de uzun şarj süresi ile sizi yarı yolda bırakmaması anlamına geliyor. Kulaklık konforunuzu kişiselleştirebilmeniz için 6 ear tip ile beraber geliyor. Dolayısıyla muhakkak kendinize göre bir ear tip bulabileceğinizi düşünüyorum. Fakat şarj süresi diğer rakiplerine göre geride kalıyor. Ama bu durumun kulaklıkta aktif ettiğiniz özelliklere göre değişkenlik gösterdiğini unutmayın.
Günlük Kullanım
Kulaklık yuvası rahat bir şekilde taşınabilecek boyutlarda. Konfor konusunda herhangi bir problemi yok. ANC ve transparent hearing özelliği kulaklığı dışarıda kullanırken çok konforlu bir hale getiriyor. Mobil uygulama üzerinde ANC'nin ve Transparent hearingin ne zaman aktif olması gerektiğine kadar ayarlama yapabiliyorsunuz. Örneğin şarkı geçişlerinde ya da şarkıyı durdurduğunuzda direkt olarak dışarıdaki sesleri alabiliyorsunuz. Kulaklığın üzerindeki butonlar ile telefonunuzu elinize almadan belli fonksiyonları kontrol edebiliyorsun. Diğer kulaklıklarda görmediğim bir diğer özellik (Bragi) ise kafa hareketlerinize göre yine çeşitli komutları iletebilmek! Ayrıca kablosuz şekilde şarj edebilmek ve hatta bu şarj yuvasında varsa telefonunuzu da şarj edebilmek büyük rahatlık. Yine de şarj süresinin daha uzun gitmesini isterdim.
Mikrofon Kalitesi
Diğer rakipleri gibi bu kulaklığın da konuşma kalitesinin iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Aslında aktif olarak telefon konuşması yapan biri olarak gerçekten beni bu konuda tatmin edecek ve ses kalitesinin iyi olduğu bir true wireless kulaklık bulamadım. Varsa önerileriniz bana yazabilirsiniz
Bağlantı Kalitesi
F/P olarak bakıldığında bağlantı kalitesi beklentinin altında. Özellikle mobil uygulamayı her açmaya çalıştığınızda tekrar cihazı arıyor olması pek kabul edilebilir değil. Aynı şekilde EQ ayarı yaparken en ufak bir değişikliğiniz yaklaşık 2 sn sürüyor. Bağlantı performansı açısından beğenmedim
Ses Kalitesi
Ses konusunda fiyat/performans olarak bakıldığında üzmediğini net olarak söylesem de fiyatına göre harikalar yaratmadığını da eklemem gerekir. Odağınız sadece ses ise bu fiyatlara çıkmadan daha uygun fiyatlara da benzer ses kalitesini bulabilirsiniz. Dengeli bir sese sahip ve mobil uygulama üzerinden EQ ayarı yapabiliyorsunuz. Bu sayede sizin beklediğiniz ses rengine kavuşmanız olası. Tek canımı sıkan şey ayarlamaları yaptığınızda kulaklığa yansıması uzun sürüyor! Onun dışında gerekli ayarlamalarla en azından istediğiniz ses tonunu yakalayabilirsiniz. Bu arada Dirac HD processing'e bir anlatmamız lazım. Bence bunu "ON" yapmadan kullanma şansınız yok. Çünkü "OFF" olduğu durum normal ses değil! yani normal sesin üzerine koyup daha da güzelleştirmiyor. Duymanız gereken hale getiriyor. Bu açıdan bence ek bir özellik olarak sunulmamalı.
Tasarım10
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi4
Bağlantı Kalitesi4
Ses Kalitesi8

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Bluetooth VersiyonV5.0
ANCVar
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 5mm
MikrofonVar
Batarya ÖmrüKulaklık 7 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 28 Saat
USB StandardıUSB-C
Frekans Aralığı10 Hz-20.000 Hz
Ağırlık42 Gram (Kutu ile birlikte)

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.7
Klipsch T5 II ANC  McLaren Edition TWS Bluetooth Kulaklık
Klipsch T5 II ANC McLaren Edition TWS Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.8
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.4
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.2
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.2
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.4
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.

Fiyatı

Klipsch T5 II ANC  McLaren Edition TWS Bluetooth Kulaklık
Klipsch T5 II ANC McLaren Edition TWS Bluetooth Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
Mağaza Kulaklık Logo

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.