Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8.1

Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
7.5

Tasarım7.2
Malzeme Kalitesi7.4
Konfor7.5
Günlük Kullanım7.7
Mikrofon Kalitesi7.1
Bağlantı Kalitesi8.1
Ses Kalitesi7.7

Fiyatı

Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
4,299 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, gerçek olamayacak kadar yüksek Performans  / Fiyat oranına sahip. Bu kulaklık; CX 400 BT’nin geliştirilmiş versiyonu.

 

Sennheiser CX 400 BT’yi incelemiş ve Sennheiser Momentum 2 TWS Kalitesinde Ses Performansını, uygun fiyat aralığında yakalayan bu sportif ve bütçe dostu kulaklığı çok beğendiğimizi söylemiştik.

 

Sennheiser Momentum 2 TWS, markanın amiral gemisi kablosuz kulak içi kulaklığı. Sennheiser Momentum 2 TWS; ANC (Aktif Gürültü Engelleme) , Transparency Mode ve Estetiksel açıdan üstün tarafları ile, serinin kalanlarından ayrılıyor.

 

Sennheiser CX 400 BT, 200 dolarlık fiyat etiketi ile bir çok açıdan amiral gemisi performansı sergiliyordu ve fiyatının yukarısında bir değere sahipti.

 

Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, batarya ömrü ve bağlantı özellikleri geliştirilmiş bir Sennheiser CX 400BT; ve neredeyse yarı fiyatına satılıyor. İnanılır gibi değil!

ArtılarıFiyat / Performans KralıKonforlu, Üst Frekansları Kontrollü Karakterine Ek Olarak Pek Otoriter Bas ÜretimiGövdeli Ve Oturaklı Tonal KarakterBatarya Ömrü Ve Bağlantı Kalitesi Amiral Gemisi SeviyesindeTam Bir Günlük Kullanm Ve Spor Kulaklığıİyi Mikrofon Kalitesi
EksileriŞarj Kutusu Dış Yüzeyi Kolay Çiziliyor, Daha Dayanıklı Bir Kaplama Kullanılabilirdi
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, gösterişten uzak, minimalist bir sunum ve sadece gerekli aksesuarların yer aldığı bir kutu içeriği ile bizi karşılıyor.

 

Sunum

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

 

·      Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

·       4 Farklı Boyutta Slikon Kulak Ucu

·       Şarj Kutusu

·       USB-C’den USB’A’ya Şarj Kablosu

·       Güvenlik ve Kullanma Kılavuzu

 

Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, 2 farklı renk seçeneğine sahip. Bunlar “Siyah” ve “Beyaz” renkler. Bizim inceleme ürünümüz siyah renkte. Mat yapısı, şarj kutusunun ayrım bölgesinde ki parlak aksanla birlikte karizmatik bir duruşa sahip.

 

Şarj kutusunun üst yüzeyinde; yine parlak çizgilerden oluşan Sennheiser Logosu, ön yüzeyinde; kutuyu açtığımızda, batarya ömrünü tanımlamak üzere yanan bir renkli led, arka yüzeyinde; USB-C portu ve alt yüzeyinde ise model hakkında çeşitli bilgiler yazan bir bölge yer almakta.

 

Ön yüzeyde yer alan LED; şarj kutusunun kapağını kaldırdığımızda devreye giriyor ve kutunun batarya durumunu ifade ediyor. Eğer yeşil ışık yanıyorsa bu; bataryanın dopdolu olduğunu göstermekle birlikte, turuncu renk orta seviyeyi, kırmızı renk ise düşük bataryayı işaret ediyor.

 

Şarj kutusunun iç kısmında, kapak bölümünde bu sefer yazı ile “Sennheiser” logusu bizi her açışımızda selamlıyor.

 

Kulaklıkların kendisinin tasarımı, Sennheiser CX 400BT ile birebir aynı denilebilir. Burada teknik parametreler karşılaştırıldığında bile(En, Boy, Ağırlık vb.), farklı bir sonuç ortaya çıkmıyor.

 

Kabin boyutu, ergonomik açıdan çoğu kulak için rahatsızlık yaratacak büyüklükte değil. Buna rağmen, nispeten küçük kulak içi alana sahip kişiler için, en konforlu deneyimi sunan model olmayabilir.

 

Kabinlerin dışa bakan yüzeyleri , dokunmatik. Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğın bulunduğu fiyat bandında bu kadar kaliteli dokunmatik yüzeylere sahip olmak oldukça sevindirici.

 

Dokunmatik yüzey bölgesinin işlevleri şu şekilde:

 

·       Her İki Tarafa Da; 1 Kez Dokunma: Müziği Durdurup – Başlatma

·       Sağ tarafa; 2 Kez Dokunma: Bir Sonraki Şarkıya Geçme

·       Sol Tarafa; 2 Kez Dokunma: Bir Önceki Şarkıya Geçme

·       Sağ Tarafa; Basılı Tutma: Ses Açma

·       Sol Tarafa; Basılı Tutma: Ses Kısma

 

Kanal bölümü, slikonların oturduğu tüp bölgesi oldukça kısa. Bu bölüm açılı bir eksende uzuyor.

 

Kutu içeriğinde 4 farklı boyutta slikon uç çıkıyor. Bu uçların hepsini deneyerek, size en uygun stabiliteyi sağlayan boyutu kullanıyor olmanız çok önemli; zira bu durum sesin kaderini de değiştirici bir etkiye de sahip. Slikon uçların yapısı oldukça pürüzsüz ve ciltle uyumlu. 

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, şarj kutusu ve kendisi dahil olmak üzere, tamamen plastik kullanılarak üretilmiş bir kulaklık. Bu modelde “Premium Hissiyat” hedeflenmiyor. Bulunduğu fiyat aralığına kıyasla, burada hiçbir şikayetimiz yok.

 

Şarj kutusunun her noktası; pürüzsüz, kaygan ve sert bir yapıda. Gayet kaliteli ve dayanıklı hissettiriyor.

 

Kapağı açıp-kapama deneyimi; bu fiyat aralığında bulunan başka modellere kıyasla, gördüklerimiz arasında en iyilerden değil. Uzun vadede herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmesek de, bu anlamda daha tatminkar mekanizmalara sahip modeller, pazarda mevcut.

 

Burada tek şikayetimiz; şarj kabının dış yüzey materyali kolaylıkla çizilebiliyor, çizilmelere karşı daha dayanıklı bir kaplama tercih edilebilirdi.

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğın gövdesi 6 gram ağırlığında. Kabin hacmi, küçük kulaklara nispeten büyük gelebilecek bir boyutta ve gördüğümüz en yumuşak, pürüssüz hissiyatlardan birine sahip bir dokuda değil.

 

Örnek olarak; KEF MU3 bu anlamda kusursuz bir kulaklıktı. Evet, fiyat aralığı Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğın dengi bir kulaklık olarak sunulmasada; konfor kriterinin fiyatla doğru orantılı gelişen bir kategori değil.

 

Ciltle uyum, küçük kabin boyutu ve hafiflik; daimi konforu sağlayan temel kriterler olmakla birlikte, ürünün kulakta ne kadar sabit kalabildiği, terletme faktörü ve ağırlık merkezinin dağılımı gibi başlıklar bu duruma katkı sağlayan etmenler arasında yerini alıyor.

 

Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, fazlasıyla üstün bir tarafı olmamakla birlikte, her açıdan yeteri kadar konforlu bir kulaklık.  

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Bugünlerde, kablosuz kulak içi kulaklık modelleri, günlük hayatımızın her anında kullanmak üzere tercih ettiğimiz ilk kategoriyi temsil ediyor.

 

Bu kulaklıkların sağladığı özgürlük, kablolu ile arasında fark edilmeyecek kadar iyi bağlantı kalitesi ve hayatımızı kolaylaştıracak “ANC, Transparency Mode” gibi özellikler; bu durumun temel sebepleri.

 

Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık; markanın en uygun fiyat etiketine sahip kablosuz kulaklığı. Bu kulaklıkta ANC ve Transparency Mode yok. Bununla birlikte; stabil bağlantı performansı ve mikrofon kalitesi ile; günlük kullanımda karşılaşabileceğiniz çoğu senaryo dahilinde, size rahatlıkla eşlik edebilecek bir kulaklık…

 

Kulaklığı kulağımıza takıp çıkarttığımızda da; müziğimiz otomatik olarak başlayıp-durmuyor. Bu, Momentum 2 TWS’nin sahip olduğu, premium bir özellik.

 

Modelin batarya ömrü kulaklık özelinde 9, kut ile birlikte toplam 27 Saat. Bu süre, CX 400 BT üzerine konulmuş ciddi bir yükseltme. 7 saatlik bir farka bakıyoruz.

 

Bu noktada, Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğın, USB-C üzerinden şarj olduğunu söylemekte de fayda var. Hızlı şarj desteği ile birlikte; 1.5 Saat’de tam şarja, 15 dakika şarj ile ise, 1 saat kullanım ömrü elde edebiliyoruz.

 

Sennheiser “Smart Connect” uygulaması, Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık telefonumuza bağlandıktan sonra, bize daha fazla esneklik sunuyor. Bu uygulama içerisinde;

 

·       Kulaklığımıza EQ uygulayabiliyor, BASS BOOST, MOVIE ve PODCAST Modları arasında tercih yapabiliyoruz.

·       Kulaklık kullanımda değilken, kaç dakika sonra otomatik kapanacağını belirleyebiliyoruz.

·       Dokunmatik Panelin tepkisini kişisel tercihlerimize göre ayarlayabiliyoruz.

·       Sürüm Güncellemesi yapabiliyoruz.

·       Hangi Codec kullanılarak aktarım yapılacağına karar verebiliyoruz.

 

Son olarak Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık IPX4 sertifikası ile birlikte geliyor. Bu bize, kulaklığın su sıçramalarına karşı, hangi açıdan geliyor olursa olsun dayanıklı olduğunu gösteriyor.

 

Böylelikle Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, aktif yaşantımızın yağmurlu günlerinde, deniz kenarında ve bu gibi alanlarda kullanılması güvenli bir kulaklık olduğunu bize ispatlıyor.

 

Modeli gerek ses karakteri, gerek konforu, gerek batarya ömrü, gerekse su sıçramalarına karşı dayanıklı mekanizması ile; bir spor kulaklığı olarak da önerebiliriz.

skor
9
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Mikrofon tasarımı, Sennheiser’ın çok uzun süredir profesyonel pazara hitap eden firmalardan biri olması ile; markanın ciddi deneyim ve tecrübelere sahip olduğu bir konu.

 

Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık’in mikrofonları temiz, şeffaf ve yüksek çözünürlüklü bir şekilde sesinizi yakalayabilen kapsüllere sahip.

 

Bu kulaklıkları kullanarak, aramalarınızı gerçekleştirebilir, kablosuz kullanımın sağladığı özgürlükle toplantılara katılabilir ve karşılıklı tüm iletişimlerinizde anlaşılır şekilde kendinizi ifade edebilirsiniz.

skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık; gerçekten iyi bir bağlantı kalitesi sunuyor.

 

Bluetooth 5.2 altyapısında; SBC, AAC, AptX desteği sunan kulaklık, benzer fiyat aralığında ki rakiplerine kıyasla bir fark yaratıyor diyebiliriz.

 

Son derece güncel ve stabil protokoller kullanıyor olması ile birlikte, çok stabil bir deneyim sunduğunu da söylemek yanlış olmaz.

 

Netflix, youtube gibi platformlarda videolar izlerken, dudak ve ses arasında bir uyuşmazlık, bir gecikme olmadığını gözlemledik. Aynı şekilde, bilgisayarınız ya da telefonlarınız üzerinden sıkıntısız şekilde oyunlar oynayabilmek, Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık ile mümkün.

skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, fiyatına oranla şaşırtıcı bir ses kalitesine sahip.

 

Biz benzer ifadeyi Sennheiser CX 400BT incelememizde de kullanmıştık. Bunun sebebi, markanın amiral gemisi Sennheiser Momentum 2 TWS sürücülerinin aynısının, Sennheiser CX 400BT’de de yer alıyor olmasıydı. Bu sürücüler oldukça geniş bir sahne altyapısında iyi miktarda detay üretiyor ve tonal karakterleri ile markanın imza karakterine yakın natural çizginin dışına çıkmıyorlardı. Böylelikle, sennheiser’ın kablosuz kulak içi kulaklıklarda sunduğu en üst ses kalitesine, orta sınıf bir model üzerinde sahip olmuş oluyorduk.

 

Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık sürücüleri, bu iki model ile benzer doğrultuda olsa da, tam olarak aynı çalmıyor. Teknik performans açısından; burada çözünürlük, detay başarımı, hız gibi parametreler özelinde potansiyellerinin aynı seviyede olduklarını düşünsek de, CX True Wireless markanın yeni imza ses karakteri doğrultusunda tonlanmış.

 

Marka 2021’de bir çok güncelleme ve yeni model ile karşımıza çıktı. Bu modellerin çoğunun ortak noktası; bunca zamandır pek natural ve sakin çizgide ilerlemiş olmalarına rağmen, artık daha canlı ve gövdeli hale bürünmeleriydi. Kullanıcı istedi, Sennhesier bunu sağladı… Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık da bundan farklı değil!

 

Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğın; Sennheiser CX 400BT ve Sennheiser Momentum 2 TWS’ye kıyasla 2 belirgin alanda farkı var. 

 

1.      Yaklaşık 100 Hz’e kadar, ortalama 7 dB’lik bir aksana sahip. Bu alan “Sub-Bass” bölgesi olarak adlandırılıp, sese derinlik ve ağırlık katan bir bölge. Burdaki aksan bizim zevkimize ve kabinin akustik yeteniklerine oranla biraz fazla kaçsada, ortaya daha ayrıştırıcı ve eğlenceli bir sunum ortaya çıktığı aşikar.

2.      3k – 4kHz bölgesi yine bir 5 dB kadar canlandırılmış. Bu bölgenin hayata gelmesiyle birlikte model artık eskisinden daha enerjik. Lower – Treble bölgesinde yapılan bu değişiklikle beraber bas departmanındaki aksan dengelenmekle kalmıyor, aynı zamanda sunuma ekstra bir keskinlik veya sibilans oluşturacak bir yapı eklenmemiş oluyor. Akıllıca…

 

Sennheiser SMART Connect uygulaması içerisinde EQ bölümünde yer alan, yeni “Bass Boost” özelliği ile birlikte bu kulaklık, özellike sub – bass departmanında çok daha ciddi bir ağırlığa da sahip olabiliyor. Modelin halihazırda ki tonal rengi yeteri kadar bass içerdiğinden, biz boostlama ihtiyacı hissetmedik. Burada çoğu firmanın yaptığı gibi; Sub-Basslar yerine, Mid-Basslar öne çıkarılsaydı daha boğucu bir karakter yaratılırdı. Sennheiser yine tonal dengeyi profesyonelce kurarak, sahip olduğu tecrübeyi konuşturmuş. Bunu da söylemiş olalım…

 

Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, Sennheiser CX 400BT’den çok daha uygun bir fiyat etiketi ile bizlere sunularak, sanki bir alt model olabileceği düşüncesini akıllara getirsede; aslında batarya ömrü ve bağlantı kalitesi açısından bir yükseltme.

 

Biz çok beğendik. 

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Ürün sade bir tasarıma sahip, siyah ve beyaz olarak 2 renk seçeneği mevcut. Normal tws kulaklıklardan biraz daha büyük.
Malzeme Kalitesi
Ürün sonuçta Sennheiser kalitesine sahip. Çok farklı bir malzeme kullanımı yok ama gayet dayanıklı duruyor.
Günlük Kullanım
Şarj süresi aşırı uzun değil eğer günde 5-6 saat müzik dinliyorsanız 2 günde bir şarj etmeniz gerekebilir. Ses açma-kısma, şarkı değiştirme, telefon ses asistanı (Siri vb.) kulaklık üzerinden erişebiliyorsunuz, telefonunuza pek ihtiyaç duymuyorsunuz diyebilirim. Ses izolasyonu bir aktif gürültü engelleme sistemi kadar başarılı değil tabiki ama çok gürültülü bir ortamda değilseniz gayet yeterli.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi telefon konuşması yapmak için gayet yeterli kalitede.
Bağlantı Kalitesi
Telefonunuzda bluetooth açıkken kulaklığı kabından çıkardıktan bir kaç saniye içinde otomatik olarak bağlanıyor.
Ses Kalitesi
Ürün sıcak bir ses karakterine sahip. Midler ve baslar biraz daha önde tizler daha arka planda. Özellikle 10 khz üstü sesleri kulaklık nerdeyse üretmiyor diyebilirim. Bu da bize daha az detaylı bir ses ama aynı zamanda insanı yormayan ve uzun süre müzik dinleyebileceğimiz bir ses karakteri sunuyor. Açıkçası bu noktada kişinin kendi tercihi önemli, ben detaylı, daha ön planda tiz sevdiğim için bu karakter çok hoşuma gitmedi. Uygulamadan Equalizer yapma imkanınız mevcut, bence çok güzel bir uygulama. Ben bu şekilde tizleri biraz daha öne çıkararak daha çok hoşuma giden bir tonalite oluşturmayı başardım. Örneğin siz de bas seviyorsanız bası arttırabilirsiniz. Sahne tahmin edebildiğiniz gibi dar ama bu gayet normal bu tarz kulaklıklarda. Enstrüman ayrımı ve imgelendirme de yine bir TWS kulaklık seviyesinde ne çok kötü ne de iyi. Tabiki hem bluetooth hem de daha çok normal tüketici grubuna hitap eden bir kulaklık olduğu için sesin çözünürlüğü/kalitesi odyofil veya daha çok ses odaklı kulaklıklara göre daha düşük. Burda da yine üründen asıl beklediğiniz nokta önemli. Sadece ses kalitesi bekliyorsanız başka bir ürün almalısınız ama bluetooth, uygulama özellikleri vb. daha mobil özellikler istiyorsanız bu ürün tercih edilebilir.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi6
Tasarım
Kulaklıkların yapısı çok büyük, kimi kulak tiplerine tam otururken kimi kulaklara hiç oturmayacak yapıda. Kutusu da doğal olarak biraz büyük ve kaba. Kutu ve kulaklıklar çok sade tasarlanmış. Kutunun kapağını açınca kapakta güzel bir Sennheiser yazısı görünüyor.
Malzeme Kalitesi
Ürün plastik ve kolay çizilebilir gibi duruyor bundan dolayı cebe ya da çantaya atarken biraz dikkatli olmak önemli.
Konfor
Eğer kulağınızın konçasında dikey olarak yeterli genişlik varsa kulaklık kulağınıza çok güzel oturabilir ama eğer konçanız yeterince büyük değilse kulaklığın ağrı yapmadan kulağınızda durması biraz zor.
Günlük Kullanım
Kulaklıkta su sıçramalarına karşı IPX4 sertifikası bulunuyor ve toplam 27 saat pil ömrü mevcut. Herhangi bir gürültü önleme özelliği bulunmuyor. Kulaklıkta ayrıca mobil uygulama desteği var ancak bağlantıda sürekli sorun yaşadığım için deneyimleyemedim. Kapak mıknatısı güçlü, kutuyu düşürdüğünüzde kulaklıkların kutuda kalacağını düşünüyorum.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi ortalama bir kaliteye sahip, gürültülü ortamlarda iletişim kurmakta zorlanabilirsiniz. Fiyatı değerlendirildiğinde daha ucuza daha iyi mikrofonlu alternatifleri mevcut.
Bağlantı Kalitesi
Ne yazık ki ürün bağlantı açısından oldukça zayıf durumda. İlk bağlanıldığında 15 saniye sonra bağlantı kopuyor ve tekrar bağlanıyor, bağlantı mesafesi kısıtlı ve uygulamada kulaklığı tanımasına rağmen bağlanmamakta direniyor :) Bana gelen ürün sorunlu da olabilir tabi ama bu size de kalite kontrol sorunları olan bir kulaklığın denk gelmesi ihtimalini de arttırıyor, bu sorunlarla karşılaşmanız tamamen şansa bağlı.
Ses Kalitesi
Ses kalitesi için konuşacak pek bir şey yok çünkü kötü. Basslar her yerde baskınlığını ilan etmiş durumda, dinlerken kulaklığı kulağınızdan çıkarmak istiyorsunuz. Tını olarak midler fena değil ancak ses çok sıcak bir yapıya sahip ve bu yüzden mid bölgesi çok baskılanıyor. Tizler doğal değil ve hava yok. Fiyat bandındaki en kötü kulaklıklardan biri olabilir.
Tasarım6
Malzeme Kalitesi5
Konfor8
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi3
Ses Kalitesi2
Tasarım
Kulaklığımız gayet sade bir tasarıma sahip. 2 adet renk seçenegimiz var siyah ve beyaz. Ayrıca sarj kutumuzu açtığımızdada bizi bir sennheizer yazısı karşılıyor.
Malzeme Kalitesi
Sarj kutumuz ve kulaklıklarımız tamamen plastikten yapılma. Plastiğimiz sağlam bir plastik olsa da her an başına birşey gelecekmiş gibi bir hissiyat verebiliyor.
Konfor
Kulaklığımızın kulak kanalı uzun olmamasıyla beraber yeterince konforlu bir kulaklık. Kulaklığın kutusuyla gelen 4 farklı silikon kulak uçlarınında gayet yumuşak ve güzel bir hissiyatı var.
Günlük Kullanım
Günlük kullanım için gayet iyi bir kulaklık diyebiliriz. Spor yaparken video,film izlerken herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi gayet iyi. Sesinizi gayet temiz ve net bir şekilde kayıt edebiliyor. Telefon görüşmeleri gibi sesli görüşmelerde karşı tarafa gayet anlaşılır ve temiz bir ses ulaşacağından emin olabilirsiniz.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı kalitesini güzel. Bluetooth 5.2 yi destekliyor. Ses kodeği olarak; SBC, AAC ve AptX seçeneklerine sahip. Fiyatına göre gayet iyi ses kodeğine sahip.
Ses Kalitesi
Ses kalitesi aynı fiyat aralığındaki rakiplerine kıyasla çok iyi. Kulaklığımız bizi ön planda ve gövdeli baslarla karşılıyor. Ses sahnesi ne geniş ne de dar normal bir ses sahnesine sahip. Eğer yüksek ve gövdeli baslara sahip bir kulaklık arıyorsanız cx true wireless sizin için iyi bir seçenek olacaktır.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Tasarım
Ürünün tasarımı nevi şahsına münhasır. Bunun için 8 puan verdim. Bu tasarım dili olarak aldığı puandır. Ancak, bu tasarım kulak yapıma uygun değil. Kulağımın kepçesinin yarıçapı küçük olduğu için kulaklık kulağıma tam oturmadı. Bu da, bütün dengeyi kulağımın iç çeperindeki silikona bıraktı. Kulağımın iç çeperinde -özellikle sağ kulakta- ciddi bir baskı ve rahatsızlık hissettim. Kullanırken çok rahat ettiğim söylenemez. Kutu pantolon cebinde belirgin bir şekilde fark ediliyor. Tutuş hissiyatı güzel, tek elle kapak açılabiliyor.
Malzeme Kalitesi
Sert plastik. Sağlam bir yapısı var.
Konfor
Hiç rahat kullanamadım. Tasarım bölümünde anlattığım nedenlerden dolayı.
Günlük Kullanım
Sağ kulağıma oturtamadım. Sol kulakta kısmen iyiydi. Silikonları değiştirdim ama kulaklığın dış çeperi kulağıma oturmadı.
Mikrofon Kalitesi
Beğendim. Telefon görüşmelerinde ses karşı tarafa çok iyi gidiyor. Ben konuştuğum zaman, dış seslerle birlikte sesim mikrofonlar tarafından kulaklığa iletiliyordu. Bu da konuşma konforumu bozuyordu. Mikrofonlar ses kayıt için hoşuma gitti diyebilirim.
Bağlantı Kalitesi
En son bağlandığı kaynağa sorunsuz bağlanıyor. Etraftaki cihazların kulaklığı görmesinin izne bağlı olması iyi bir özellik.
Ses Kalitesi
Pasif gürültü önleme çok başarılı. Hem AVM hem de dış ortamda sizi müziğinizle başbaşa bırakabiliyor. ANC’nin eksikliğini hissetmedim. Farklı kaynaklardan farklı müzik türleri dinledim. Son ses seviyesi tatminkâr. Fazlası kulağa zarar. Sizi sahnenin tam ortasına konumlandırıyor. Norah Jones’ın “Seven Years” şarkısında dinleyiciyi tumba&conga’nın başına geçiriyor ve diğer enstrümanlar olması gerekli olduğu yerlerde tınlıyor. Tizler, midrange ve bass’lar tadımlık keyif veriyor. Vokalin dengesi ve tonalitesi mükemmel. Klasik müzikteki enstrüman yoğunluğu birbirine binmiyor. Klasik Türk Müziğinde en sıkıntılı enstrüman neydir. Yaptığım dinlemelerde bu müziğin çok keyifle dinlenebileceğini gördüm. Blues, Rock müziklerinde enstrüman ayrımları, vokal çok iyi ayrımlaşıyor. İyi kayıtlar çok keyifli. APP uygulamasına geldiğimizde; Başarılı bir uygulama. Bass ve tiz ayarlamalarında müziğin karakterinin değiştiğini, tatsızlaştığını farkettim. O yüzden natural dinleme ya da Apple tunes equalizerini kullandım. Son olarak bu kulaklık karakterini “Natural”de gösteriyor ve çok keyifli.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor4
Günlük Kullanım5
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi9
Tasarım
Sade ve zarif Sennheiser tasarım çizgileri bu kulaklıkta da karşımıza çıkıyor. Abisi gibi kumaş kaplı kutuya sahip olmasa da mat plastik kutu yine kalite kokuyor. İki renk seçeneği olan CX TWS iki renkte de şık duruyor. Nispeten küçük şarj kutusu da cepte büyük bir şişkinlik yapmıyor.
Malzeme Kalitesi
Aynı mat plastikten yapılmış Şarj kutusu ve kulaklıklar Sennheiser logosunu hak ediyor. Plastik beyaz renginde çizikleri belli etmese de siyah renginde belli olabilir. Menteşesi sağlam ve kapak sesi de tok. Premium bir ürün olduğunu belli ediyor.
Konfor
Bu kulaklık taktığım en konforlu kulaklık değil, ağırlık merkezi kulağın dışında kalıyor ve tempolu yürüyüşlerde kulaklığın sallandığını hissediyorsunuz. Suya dayanıklılık sertifikası olsa da bu kulaklık bir günlük kullanım cihazı spora uygun değil.
Günlük Kullanım
Gürültü engellemesi olmamasına rağmen pasif izolasyonu da fena değil. Toplu taşımada giderken çevre gürültüsünü iyi engelliyor. Küçük kutu tasarımı sayesinde cepte şişkinlik yapmıyor ve taşıması rahat. Tam bir günlük kullanım cihazı. İki puanımı kulaklığın ağırlık merkezinin kulağın dışında kalmasından kırdım.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi çok başarılı değil ve bu beni üzdü. Konuştuğum insanlar genelde ses kalitesinin idare eder olduğunu, telefonu yaklaştırabilirsem iyi olacağını belirttiler. Sennheiser gibi bir profesyonel ses sistemi markasından daha iyi bir mikrofon performansı beklerdim.
Bağlantı Kalitesi
Kulaklık Bluetooth 5.2 prosedürüne sahip ve bu sayede hiç bağlantı kopması, gecikme gibi bir sorun yaşamadım. Her zaman kutudan çıkardığım anda bağlandı ve koyduğum zaman koptu, aynı olması gerektiği gibi.
Ses Kalitesi
Bizzat denemesem de abisi Momentum 2 TWS kadar başarılı olmadığını duydum ve bu büyük ihtimalle midlerin daha ön plana çıkarılmasından dolayı deniyor. Dediğim gibi midler daha ön planda ve bu sesi boğuklaştırmış. Fakat bunun dışında gerçekten ses kalitesi konusunda fiyatına göre iyi bir kulaklık. Sesler temiz ve ekolayzır ayarı yapabildiğiniz uygulamasıyla beraber ses karakterini bir nebze kendi zevkinize uyarlayabilirsiniz. Sahnesi geniş ve müzik dinlemek zevk veriyor.
Tasarım10
Malzeme Kalitesi9
Konfor6
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi8
Tasarım
kutusu ve kulaklıkların tasarımı gayet başarılı.
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitesi normalin üstünde diyebilirim hem kolayca iz kalmıyor hem plastik değil
Konfor
ağır olduğunu düşünüyorum
Günlük Kullanım
günlük kullanımı güzel ama bazı özellikleri geliştirilebilir.
Mikrofon Kalitesi
bazı yerlerde kopukluklar yaşadım ama normal bir kulak içi kulaklıktan çok daha iyi
Bağlantı Kalitesi
ürünü uzun süre bağlamakta sıkıntı yaşadım önce bluetooth ile bağlanma zorunluluğu kılıyor ama bunu uygulamada belirtmiyor.
Ses Kalitesi
uygulamadan ayar yapıldığı takdirde çok güzel bir ses kalitesi var
Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi9
Tasarım
Modern çizgilerde kulakla bütünleşen bir tasarımı var.
Malzeme Kalitesi
Gerek kulaklıklar gerekse şarj ünitesi ve şarj kablosu gerçekten kaliteli ve üzerlerinde herhangi bir enjeksiyon artığı, artifact gözükmüyor. Bendeki kutu beyaz olduğu için ilerde oluşabilecek çizikler bariz göze batmayacaktır.
Konfor
Kulaklıklar kulağa tam oturuyor ve günlük kullanımda yerinden çıkmıyor, elbette kulağa oturtma tekniği var, biraz çevirmek şart.
Günlük Kullanım
Ürünün kullanımı oldukça basit, şarj ünitesinden çıkarıp kulaklarımıza takıyoruz, işaret parmaklarımızla iki kulaklığın üstüne 3 saniye basıyoruz ve pairing sesini duyuyoruz, telefonumuzun bluetoothunu açıyoruz ve kulaklıklarımızı seçiyoruz. Sola ya da sağa bir kere dokununca müzik çalıyor/duruyor, sola uzun süre basınca sesi kısıyor, sağa uzun süre basınca da ses açılıyor.
Mikrofon Kalitesi
Telefon görüşmelerinde evde ses hafif yankılı geliyor, dışarıda bu yankı yok, rüzgar önden geldiğinde hava akımı direkt kulaklıkların üzerinden geçiyor ve karşı tarafa duyamayacağı kadar gürültülü gidiyor yani rüzgara karşı konuşmayın.
Bağlantı Kalitesi
Çekim kalitesini ve bağlantı kolaylığını deniyorum, ürün kulaklığa hemen bağlanıyor, telefonu bir odada bırakıp evi dolaşıyorum, telefonun olduğu odada ses oldukça net, dip ses çok çok az, yan odalarda hiçbir sorun yok ama çapraz odalarda müzik dinleyemeyecek kadar kesilme oluyor fakat telefon görüşmelerinde anlaşamayacak kadar dramatik kesilme olmuyor
Ses Kalitesi
Sanırım hepimizin ses sistemi kurulumu için sabit bir ya da birkaç müzik parçası vardır, farklı türlerden denemelerime başlıyorum ve ilk Metallica’nın Master of Puppet parçasıyla müzik dinlemeye başlıyorum, o ne ses ne kadar boğuk bir şeylerin ters gittiği belli, hemen kullanma kılavuzunu açıyoruz ve ne unuttuk bakıyoruz, unuttuğumuz Sennheiser’ın Smart Contol uygulaması, hemen telefonumuza yüklüyoruz, bu uygulamada bulunan ekolayzırdan, kulaklıklara bass, tiz ve midlerde daha ince ayar yapıyoruz. Evet şimdi Sennheiser midleri ortaya çıktı, tizler çok iyi, zil sesleri hoş, basslar yerinde, bass boost adlı bir sekme daha var ona tıklayınca genel denge bozuluyor, basslardaki bu arttırım frekanslardan ziyade, hala var mı bilmiyorum eskiden araç teyplerinde loud diye bir sekme olurdu ona tıklayınca ses boğuklaşır bass artmış gibi bir efekt verirdi bu da o tarz bir arttırım, bu yüzden bunu kullanmamaya karar verdim. Günümüz pop müziklerini dinliyorum oldukça başarılı, akustik parçalardan Eagles Hotel California, Buena Vista Social Club Chan Chan dinliyorum, ön yargı ile yaklaştığım bu tip kulaklıklardan böyle bir ses duymak beni mutlu etti. Jazz müziğe geçiyorum, ses perdeli değil Diana Krall karşımda işte, birazda basslı müzik dinleyeyim Prodgy/Smack my bitch up, Twrk /BaDinga basslar çok tatlı. Klasik müzik, konser salonunda güzel, yine de Vivaldi ve Korsakoffa uğrayıp tadına bakıyorum bence yeterli. Dinlemelerim Deezer Hi fi uygulaması vasıtasıyla yüksek çözünürlüklü eserlerle gerçekleştirildi.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi6
Ses Kalitesi8
Tasarım
Ürün tasarım olarak gerçekten üst kalite.
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitesi üst düzey
Konfor
Kulağa çok iyi oturuyor
Günlük Kullanım
Kutusu biraz büyük. Taşıması zor olabiliyor
Mikrofon Kalitesi
Ses karşı tarafa net bir şekilde ulaşmıyor. Çoğu zaman boğuk bir ses gidiyor karşıya.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı gayet iyi. Çabuk bağlanıyor ve kesintiye uğramıyor.
Ses Kalitesi
Ses kalitesi, telefonda bulunan uygulama desteğiyle beraber gayet iyi.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor7
Günlük Kullanım5
Mikrofon Kalitesi2
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi7
Tasarım
Tasarımı genel olarak sade ve şık ancak kulaklığın boyutu biraz büyük. Kulağa takınca biraz kaba duruyor.
Malzeme Kalitesi
Kulaklığın kendisi ve kabı gayet sağlam ve dayanıklı duruyor. Sennheiser kalitesini konuşturmuş.
Konfor
Piyasadaki kulaklıklarda en sevmediğim özellik kulaklığın ucundaki silikon kısımlar. Maalesef bu kulaklıkta da silikon uç kullanılmış. Her ne kadar kulak tipimize göre büyük, küçük veya orta boyuttaki yedek parçalarını kutuya koymuş olsalar bile hiçbiri benim kulağıma tam oturmuyor. Daha önce bu konuda sıkıntı yaşayan kişilerin alırken dikkatli olması gerek.
Günlük Kullanım
Her ne kadar dışarıdan büyük gözükse de kulağıma taktığımda uzun süre kullansam bile ağrı ve rahatsızlık hissi vermedi. Günde 3-4 saat müzik dinleyerek şarjı 3 gün dayanıyor ve çok hızlı şarj oluyor. Ancak bunların yanında en büyük sıkıntısı konfor kısmında bahsettiğim gibi kulağıma tam oturmuyor. Spor gibi tempolu aktiviteler yaparken düşme ihtimali çok yüksek.
Mikrofon Kalitesi
Karşıdakinin bizi anlayamayacağı kadar kötü değil ancak kaliteli olmayan bir mikrofona sahip. Karşıya verdiği ses sanki telsizden konuşmuşum gibiydi.
Bağlantı Kalitesi
Telefonuma ve bilgisayarıma bağlarken gayet hızlı bağladım. Bağladıktan sonra da herhangi bir bağlantı kopması problemi yaşamadım. Kulaklıktaki kısayol tuşları da oldukça işlevsel. Telefonu hiç elime almadan rahatça kulaklık üstünden ayarlayabiliyorum.
Ses Kalitesi
Sennheiser markası bu konuda beni çok şaşırttı. Ses kalitesi genel anlamda ortalama bir seviyede ancak özellikle bass gibi bazı sesleri diğer sesleri baskılayacak kadar ön plana çıkartması beni biraz rahatsız etti. Mobil uygulamasından ne kadar ayar denesem de aradığım kaliteyi tutturamadım.
Tasarım6
Malzeme Kalitesi9
Konfor3
Günlük Kullanım5
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi5
Tasarım
Gayet şık ve estetik görünen ürünün tek eksiği: rakipleriyle karşılaştırılınca oldukça kalın ve kaba görünen bir kaba sahip olması. Bunun dışında kulaklıkların kendi tasarımları gayet sade ve güzel duruyor. Ancak belirttiğim gibi kutu oldukça büyük. Bu nedenle taşımak bazen eziyete dönüşebiliyor.
Malzeme Kalitesi
Büyüklüğünden memnun kalmadığım kutunun malzeme kalitesi oldukça iyi. Dayanıklı ve uzun ömürlü hissettiriyor. Kulaklıkların kendileri de birçok TWS'nin aksine oldukça dayanıklı. Kullandığım bazı kulaklıklarda kutunun yere düşmesi kulaklıkların yuvadan fırlamalarıyla sonuçlanıyor. Bu da kutunun koruma işlevinin oldukça kısıtlı olduğu anlamına geliyor. Ancak bu model oldukça korumacı bir kutuya sahip.
Konfor
Kulaklıklar oldukça hafif. Kesinlikle ben kulağında asılıyım demiyor. Kutudan çıkarıp kulağımıza yerleştirip oturtmak oldukça kolay. Bu kulaklık spora gitmek, paten kaymak gibi aktivitelerde kolay kolay yerinden kaymıyor. Uzun saatler müzik dinlemek beni hiç yormadı.
Günlük Kullanım
Ürün günlük kullanım için oldukça uygun. Ancak birkaç eksiği var. Öncelikle ANC yani aktif gürültü engelleme modu mevcut değil. Pasif izolasyonu makul seviyelerde olsa da günümüzde bu bir eksik olarak görülebilir. Kulakların yaklaşık 8, kutunun ise kulaklıkları 2 defa tam şarj edecek kadar ömrü var. Bu da normal bir kullanım senaryosunda 20- 25 saat pil ömrü demek. Pil performansından genel olarak memnun kaldığımı söyleyebilirim. Kulaklıklar dokunmatik olarak kontrol edilebiliyor. Ayrıca telefonla konuşurken veya ses kaydederken kulaklık otomatik olarak şeffaflık moduna geçiyor ve mikrofonların da yardımıyla kendi sesinizin size daha net ve fazla duyulmasına yardım ediyor.
Mikrofon Kalitesi
Ürün maalesef mikrofon kalitesi açısından ortalama bir TWS kulaklığın performansından öteye geçemiyor. Sessiz ve rüzgarsız ortamlarda ses netken. Ufak bir gürültü ve bir miktar rüzgar, sesinizin karşı taraf tarafından düzgün seçilememesine sebep oluyor.
Bağlantı Kalitesi
Bu kulaklıklar hızlı ve stabil bir bağlantıya sahip. Herhangi bir kopma, gecikme yaşanmadı. Özellikle kulaklığın oldukça geniş bir bağlantı mesafesi olduğunu söyleyebilirim. Evin içinde veya spor salonunda telefonum uzak yürümekte bir sorun yaşamadım.
Ses Kalitesi
Kulaklıkla müzik dinlerken ilk fark ettiğim şey son sesinin kulağımın alıştığı düzeyden birkaç tık az olduğuydu. Ancak bunun dışında günlük kullanımda tatmin edecek bir çözünürlüğe ve sıcak bir ses karakterine sahip olduğunu söyleyebilirim. Uygulamasında bulunan Bass Boost özelliğini açmayı tercih ettim. Bu özellik bassların şiddetini ve derinliğini bir miktar arttırıyor. Yine de kritik dinleme yapmak, üstün bir ses kalitesi elde etmek gibi beklentilere yönelik bir performansı olmadığını söylemeliyim. Sahne dar ve toplu ve kesinlikle ferah hissettirmiyor. Ancak yine de tüm bu güzel özellikleri ile günlük kullanımda gayet tatmin edici bir kulaklık
Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor9
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi7
Tasarım
kutuyu ilk açtığınızdan içinde çıkanlar: -4 farklı boyutta slikon uçları -Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık -şarj kutusu - USB-C’den USB’A’ya Şarj Kablosu -kullanım klavuzu sennheiser cx true wirelles kablosuz kulaklığımız 2 renk seçeneği ile bizlere sunuluyor; siyah ve beyaz. kulaklığımızın tasarımı oldukça hoş bir görüntü veriyor fakat kulaklıklar biraz büyük daha küçük bir tasarım ile karşımıza çıkabilirdi. şarj kutusu ise fazla büyük bir tasarıma sahip değil. bu yüzden cebimize rahatlıkla sığabilir. kulaklığımızın hem şarj kutusu hemde kulaklıkları mat bir yapı ile karşımıza çıkıyor. oldukça hoş bir görüntüye sahip olan bu kulaklığımızın şarj kutusunun ön tarafında renkli led karşımıza çıkıyor. bu led şarj göstergesini gösteriyor. kutumuzun arka tarafında ise usb-c portu bulunuyor.
Malzeme Kalitesi
kulaklıklarda plastik malzeme kullnaılımış. bu nedenle premium bir hissiyat vermiyor
Konfor
uzun süre kullanımda asla kulaklarınızda bir ağrı yapmıyor, kulaklarınzıdan düşmüyor veya düşecekmiş gibi bir hissiyat vermiyor.
Günlük Kullanım
günlük kullanımda kulaklıkları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. pasif gürültü engelleyici sayesinde dışarıdaki sesleri değil duymak,kendi sesinizi bile duymakta zorlaşıyorsunuz. kulaklıkların yalıtımı ise oldukça güzel. müzik dinlerken dışarıya ses vermemesi gayet güzel. uzun süre kullanımda kulağınızda herhangi bir ağrı yapmadan gün boyu rahatlık ile kullanabilirsiniz. ayrıca ıpx4 sertifikası ile su ve toza karşı dayanıklı ve bu sayede spor yaparken bile bu kulaklıkları korkmadan kullanabilirsiniz.
Mikrofon Kalitesi
kulaklığımızda 4 adet mikrofon bulunmakta. bir görüşme yaparken arka plandan gelen sesleri yeterli bir şekilde kesiyor ve karşı tarafa sesiniz kristal netliğinde gidiyor.
Bağlantı Kalitesi
sennheiser cx true wirelles en güncel bluetooth sürümünü kullanmaktadır yani, bluettoth 5.2 kullanıyor. kullanım sırasında bağlantı kopmaları kesinlikle yaşamıyorsunuz.
Ses Kalitesi
ses karakteri olarak eğlenceli bir yapısı var sizi şarkı içinde boğmuyor. ayrıca bass boost özelliği ile daha tok bir bass sesi veriyor. bass tizz ve midleri dengeli. şarkı dinlerken bozulma yapmıyor. örneğin bir rock şarkısı dinliyorsunuz ve Enstrüman seslerinde herhangi bir bozulma yapmadan net bir şekilde duyabiliyorsunuz.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor9
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi9
Tasarım
Türkiye şartları itibari ile yüksek meblağlar verdiğimiz bu üründen artık tasarım açısından da özel bir şeyler sunmalı diye düşünüyorum ancak mu model önceki modeli olan cx 400Bt'den sadece durum ışığı ve bir kaç küçük değişiklik ile ayrılabiliyorum, daha yenilikçi tasarımlar bekliyorum.
Malzeme Kalitesi
fiyatına göre ne yazık ki çok ucuz hissettiren bir malzeme kalitesine sahip
Konfor
başlangıç için kulaklık konforu gayet iyiyken 2+ saat sonrasında kulakta konforsuz bir hissiyat uyandırdı benim kulak yapım için
Günlük Kullanım
ANC olmayan bu kulaklık izolasyon konusunda da ne yazık ki fiyatının karşılığını sunmuyor.
Mikrofon Kalitesi
kulaklığın en iyi özelliği sanırım bu, yapısı gereği çok başarım sergileyemeyeceğini düşündüğüm CX beni bu alanda şaşırttı.
Bağlantı Kalitesi
bağlantı konusunda herhangi bir sorun yok, uygulama gayet anlaşılır ve sade.
Ses Kalitesi
bir çok incelemede en çok övgü alan bu kısmı ne yazık ki bence karşılığını vermiyor, Sennheiser markası bu model için ne yazık ki güvenimi kırdı. özellikle bass güçlendirme özelliğine rağmen benim dinleme alışkanlıklarımı tatmin etmedi.
Tasarım6
Malzeme Kalitesi6
Konfor7
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi6
Tasarım
kulaklığın kabı gerçekten hantal kalıyor ve spor yapacaklar için kulaklık bir tık düşme riski barındırıyor öte yandan dokunmatik hassasiyeti gayet iyi.
Malzeme Kalitesi
Kulaklığın malzeme kalitesi gayet iyi fakat kulaklığın kabı sert mat plastik çizilmelere dayanıksız gibi duruyor. Kap mıknatıslı ve mıknatıs güçlü herhangi bir şekilde kapak açılmıyor siz açmadığınz sürece.
Konfor
Konfor olarak kulakta gayet rahat bir şekilde duruyor. Yanında gelen silikonları sayesinde her kulağa oturabilecek şekilde rahat ama bu kulaklıkla bir yerde yatmayı düşünüyorsanız işiniz zor kulaklığın dışı büyük olduğu için kulağınızı acıtabilir.
Günlük Kullanım
Günlük kullanımda gayet yeterli bir kulaklık bazen aramalarda yetersiz kalabiliyor sadece.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon beklediğim performansı bulamadım. Etraftaki sesleri çok alıyor ve konuşurken yine etraftaki sesleri çok aldığı için bazen evet izole olmayıp etraftaki tehlikeleri duyuyorsunuz ama bazen rüzgarın sesi bile sizin kendi konuşmanızı yapmanızı engelliyor.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı kalitesi gayet iyi ve yeni sürüm bluetooth kullanılıyor çok rahat kaptan çıkardığınız andan itibaren bağlanıyor sadece apple da bağlanırken uzun sürdü uygulaması apple da biraz yavaş kaldı.
Ses Kalitesi
Basları kuvvetli, tizleri gayet net ve midleri de keyifli. Genel anlamda dinlediğiniz müziğe doyuruyor ve bunu yaparken de kalabalık alanlardaki sinyal karışmalarından etkilenmiyor sadece sesi bir tık daha yüksek olsaymış süper olurmuş.Uygulamasından kendi eq ayarınızı yapabiliyorsunuz bu bile keyifli.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi9
Konfor9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi9
Tasarım
Bu kulaklığın tasarımıyla ilgili çok güzel şeyler söylemem mümkün değil. Biraz kaba duruyor ve kabin boyutu da özellikle küçük kulaklı kişiler için biraz zorluk yaratabilecek düzeyde diyebilirim. Bunun dışında alışık olduğumuz bir sennheiser TWS tasarımına sahip olduğunu söyleyebilirim
Malzeme Kalitesi
Bu kulaklıktan fiyatından kaynaklı olarak çok da yüksek bir malzeme kalitesi beklentisinde olmak haksızlık olurdu. Basit bir plastik malzeme kullanılmış. Kendi fiyat segmentindeki birçok marka ve kulaklıktaki ile benzer bir kaliteden söz edebiliriz
Konfor
Kabin boyutu büyüklüğüne rağmen çok ağır bir kulaklık olduğunu söyleyemeyiz. Bu iyi bir özellik. Terlemeden ya da fazla hareketten kaynaklı olarak da sorun yaşamadım. Uzun kullanımlarda da kulağıma herhangi bir rahatsızlık verdiğini söyleyemem
Günlük Kullanım
Günlük kullanımda en çok dikkat ettiğim kriterler; gürültü engelleme, şarj süresi ve kulaklık üzerindeki dokunmatik kontroller. Kulaklıkta ANC yok ama bu konuda hiçbir şikayetim olmadı. Şarj süresi ise beklentilerimin çok çok üstünde. Resmen şarjı azalmıyor bile. Dokunmatik kontrol yüzey ise kendi segmentinin çok üstünde bir performans sunuyor
Mikrofon Kalitesi
Daha önce kullandığım hiçbir TWS modelinde bu kadar kaliteli bir mikrofona rastlamamıştım. Hiçbir şekilde sorun yaşamadan toplantılara ve telefon görüşmelerine katılabilirsiniz. Sesiniz karşı tarafa temiz bir şekilde iletiliyor hem de yüksek sesle konuşmanıza gerek kalmadan
Bağlantı Kalitesi
Segmentindeki kuklaklıklara kıyasla kaliteli bir bağlantıya sahip olduğunu söyleyebilirim. Bluetooth 5.2 desteği var. Herhangi bir kopma, donma ya da gecikme yaşamadım.
Ses Kalitesi
Yine kendi segmentindeki kulaklıklara kıyasa üst düzey bir ses kalitesi veriyor kulaklık. Basslar çok kaliteli.tiz veya bas performansını artırmak veya azaltmak için Smart Control uygulamasını da kullanabilirsiniz.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9
Tasarım
Ürünün Tasarımı Oldukça Basit Ve Sade. Fiyatına Göre Premium Hissi Vermiyor.Piyasadaki Ucuz Fiyatlı Kulaklıklardan Bir Farkı Yok. Tek Şarj Göstergesi Olması Kullanıcı İçin Olumsuz Bir Durum.
Malzeme Kalitesi
Ürünün Malzeme Kalitesi Çok Düşük. Çizilmelere Karşı Dayanıksız. Ele Alındığında Premium Hissi Vermiyor. Sıradan ve Basit Bir Malzeme Kullanılmış
Konfor
Ürün Kulağa Rahatça Oturuyor. Uzun Kullanımda Bir Ağrı Yaratmıyor. Kulaktan Düşmüyor.
Günlük Kullanım
Ürün Günlük Kullanımda Oldukça Rahat. Ses ve Bass Kalitesi Oldukça Yüksek. Bir Tws Kulaklığa Göre Oldukça İyi Bir Müzik Keyfi Sunuyor. Uzun Kullanımda Ağrı Yapmıyor. İzolasyonu Oldukça Başarılı. Giden ve Gelen Ses Oldukça Net ve Temiz. Gürültü Engelleme Özelliği Başarılı. Dışarıdan Gelen Sesleri Başarıyla Kesiyor. Şarjı Süresi Oldukça Uzun
Mikrofon Kalitesi
Ürünün Mikrofonu Kalitesi Oldukça Yüksek ve Başarılı. Görüşme Sırasında Giden ve Gelen Sesler Oldukça Net Ve Temiz. Sesler Kolayca Anlaşılıyor. Gürültü Engelleme Özelliğiyle Görüşme Sırasında Dışarıdan Gelen Sesleri Başarıyla Engelliyor
Bağlantı Kalitesi
Ürünün Bağlantı Kalitesi Oldukça İyi. Kutusundan Çıkarıldığı Anda Kolayca Cihazla Bağlantı Sağlanabiliyor. Bağlanmada Sorunlar ve Kopmalar Yaşanmıyor. Bluetooth Özelliği İle Değil Stabil Çalışmayan Kendi Uygulaması Üzerinden Bağlantı Sağlanması Başlangıçta Sorun Yaratsa da Sonradan Düzeliyor
Ses Kalitesi
Ürün Ses Kalitesi Oldukça İyi. Ses ve Bass Seviyesi Oldukça Yüksek ve Tatmin Edici. Ürün Fiyatını Hak eden Bir Müzik Keyfi Yaşatıyor
Tasarım1
Malzeme Kalitesi1
Konfor10
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi10
Tasarım
Ürün tasarımı genel olarak oldukça başarılı. Kulağınız da ağrıya neden olmuyor uzun süre rahatça kullanıyorsunuz. Kulağa çok rahat oturuyor. Görünüşü de gayet dengeli. Parlak ve mat siyah rengi oldukça uyumlu. Kulaklıklar kulağınızdayken sennheiser logosunun şık bir şekilde parladığını görüyoruz. Kulaklık kutusu çizilmelere karşı hassas.
Malzeme Kalitesi
Ürünün Malzeme kalitesi genel anlamda başarılı. Çizilmelere karşı hassas bir kutusu var. Kutu kapağı mıknatısı süngerimsi yapıda yıpranabilir. Elinize aldığınız da Premium hissi verecektir.
Konfor
Ergonomik Tasarım ve 4 farklı boyutta ( L, M, S, XS) kulak ucu silikonlarının birleşimi ile konforlu bir kullanımı yaşatır. Dokunmatik tuşları sayesinde kolaylıkla kulaklığı kontrol edebilirsiniz. Aktif Gürültü Önleme özelliği ile dış ortam sesini absorbe eder.. Konfor yönünden taşınması, bağlantı kalitesi başarılıdır. Yüksek sıcaklıklarda bazen terleme yapabilir. Genel anlam da yüksek kalite ve konfora sahip.
Günlük Kullanım
Günlük kullanımı oldukça konforlu. Kulaklık kutusunu taşırken cebiniz yerine bir çanta da kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Kulaklık kutusu çizilmeye hassas olduğundan bir gözlük camı bezine sarılmasını öneriyorum. Şarj kullanımı ise tüm gün rahatlıkla yetecektir. Bağlantı kalitesi, Mikrofonu, Başarılı ANC, Transparan özellik ve Dokunmatik tuşları size günlük kullanımınız da Premium bir konfor sağlayacaktır.
Mikrofon Kalitesi
Sesin çok yüksek olduğu (Toplu taşıma) vb. yerlerde sesinizin kalitesi düşebilir. Görüşmelerinizde: Ortam sesinin çok yüksek olmadığı yerlerde, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Genel anlamda başarılı, Net bir mikrofon deneyimi yaşayacağınızı söyleyelim.
Bağlantı Kalitesi
Bluetooth 5.2 özelliği ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ses gecikmesi yok denecek kadar az. Bağlantı kopuklukları yaşamazsınız. Cihazınıza bağlarken de bağlanma Hızı gayet tatmin edici.
Ses Kalitesi
Dengeli ve doğal bir ses kalitesi vardır. Bas severler için başarılı bir bas ses deneyimi. Canlı ses dengesiyle eşsiz bir ses kalitesi yaşayacaksınız. Son ses dinlerken nüanslar karışabilir, Netlik bir tık azabilir. (Smart Control) mobil uygulamasını ekolayzer kontrollerinizi düzenlemek, değiştirmek için kullanabilirsiniz.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9
Tasarım
Tasarım olarak oldukça başarılı bulduğum Sennheiser cx true wireless kulaklıklar kulaktan düşmüyor ve daha minimalist kutu yapısı sayesinde cepte ve çantada rahatlıkla taşınabilir.
Malzeme Kalitesi
Kulaklıklar daha premium bir hissiyat verecek kadar kaliteli plastik bir yapıya sahip. Ancak incelediğim mat siyah renkli kulaklığın şarj kutusunun çanta veya cepte anahtar gibi sert cisimlerle beraber taşınması durumunda çizilmelere müsait bir yapısı var.
Konfor
Ürün gayet konforlu ve hafif öyle ki bir süre zaman geçirip alıştığınızda kulağınızda olduğunu dahi unutabiliyorsunuz.
Günlük Kullanım
Kulaklıklar hafif ve ergonomik yapısıyla ayrıca bağlantı kolaylığı ve kalitesiyle çok kullanışlı.
Mikrofon Kalitesi
Kulaklıkların mikrofon performansı özellikle sessiz ortamda ve içerdeyken çok iyi, bunda üzerindeki üç mikrofonun etkisi büyük dış ortamda da gayet yeterli kullandığım süre boyunca karşı taraftan sesimle ilgili hiçbir şikayet almadım aksine gayet başarılıydı. Tele konferans görüşmelerde de iyi bir performans sunuyor.
Bağlantı Kalitesi
Bluetooth 5.2 ye sahip kulaklıklar bağlantı problemi yaşatmıyor. Kulaklıkları cihazınızla eşleştirdikten sonra hızlı bir şekilde bağlanıyor. Yalnız aynı anda iki farklı cihaza bağlanılmıyor.
Ses Kalitesi
Ses kalitesini gerçekten çok beğendiğim kulaklıklar özellikle bas kalitesiyle gerçek bir müzik ziyafeti sunuyor. Pes ve tiz sesler arasındaki dengede bence çok iyi
Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor10
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi10
Tasarım
Kulaklığın sade yapısı ne kadar güzel olsa da logonun az görünmesi markanın bu güzel kulaklığının daha alt seviye markalarla karıştırılıp, Kullanıcının eğer marka merakı varsa bu tatmini hissedememesine yol açabilir.
Malzeme Kalitesi
Kulaklığın kutusu çok sağlam bir duruşa sahip, aynı zamanda temas edildiğinde yüzeyi oldukça konforlu yumuşak bir yapıda. Fakat yüzeyin bu yapısı çiziklere karşı dayanıksız olmasına sebep oluyor anladığım kadarıyla. Kulaklıklar da aynı şekilde malzeme kalitesi açısından kaliteli duruyor. Kutunun kapağını kapatınca tok bir ses çıkması oldukça tatmin edici.
Konfor
Kulaklık oldukça konforlu fakat uzun süreli kullanımlarda. Kulaktan çıkarılmayınca kulak çeperlerinizi uyuşturup rahatsız eden bir tarafı var dönen bir tasarıma sahip olduğu için o yüzden arada bir çıkarıp yeniden takmak gerekiyor. Kulaklığın doğru kulakçıklar ve kulağa iyi oturttuktan sonra asla düşecekmiş gibi bir hissiyat oluşmuyor. Sporda düşeceğini sanmam.
Günlük Kullanım
Günlük kullanıma yapısı çok uygun fakat ANC si olmaması puan kaybettiriyor. Telefon konuşmalarında bir sıkıntı yaşamadım karşı taraf rahatça sesimi duydu lakin dışarının sesini de az da olsa duydu. Kulaklık kulağa iyi oturduğu için telefon veya normal konuşmalarda insan kendi sesinin yüksekliğini çok iyi ayarlayamıyor. Ama kulaklık telefon konuşmaları için üretilmediği için bu durum anlaşılabilir. çok kolay bir şekilde telefona bağlanması günlük kullanımı kolaylaştırıyor fakat arama geldiğinde sennheiser uygulamasından dolayı mı bilmiyorum ama bir anda bağlantı kopuyor.
Mikrofon Kalitesi
Telefon konuşmaları rahat yapılsa da sesli bir ortamda karşı taraf dışarının sesini de duyuyor bu konuda çok başarılı değil .
Bağlantı Kalitesi
Telefonla ilk bağlantı kurulurken kulaklıkların birbiri ve telefonla eşlenmesi çok uzun zaman aldı sürekli hata verdi. Kutuda yeterli tutorial olmadığını düşünüyorum.
Ses Kalitesi
Sennheiser yine çok güzel bir ürün ortaya çıkarmış ses kalitesi anc ye sahip olmadan da çok güzel bir kaliteye sahip baslar tizler çok iyi hissediliyor.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi6
Ses Kalitesi8

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.2
Desteklenen CodeclerSBC, AAC, AptX
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeVar
SensörlerDokunmatik Sensörü
Frekans Aralığı5 Hz - 21.000 Hz
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 7mm
MikrofonVar
Mikrofon Frekans Aralığı100 Hz - 10 kHz
Suya DayanıklılıkIPX4
Boyutlar59 x 33.8 x 42.3 mm
Ağırlık6g (Kulaklık), 49g Kutu ile Birlikte
Batarya ÖmrüKulaklık 9 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 27 Saat
Batarya Şarj Süresi1.5 Saatte Tam Şarj / 15 Dakika Hızlı Şarj ile 1 Saat Oynatma

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.1
Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser CX True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.