Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !
Fatih DEMİRTÜRK

Ortalama Puanı

skor
7.3
Tasarım7
Malzeme Kalitesi6
Konfor8
İzolasyon7
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı8
skor
7
Fatih DEMİRTÜRKTasarım
Ürünün tüm kasası plastik yapıya sahip fakat bu yapı kalitesiz hissi vermiyor. Küçük yapısı çoğu kulak yapısı için uygundur ve gerekli durumlarda kutudan çıkan 3 farklı boyutta kulak ucu ve 2 farklı boyutta silikon kanca ile spor vb. herhangi bir koşulda sizi zor durumda bırakmayacaktır. Ürün kutusunda bulunan 3 farklı led ışık ile pil bilgisi göstergesi güzel bir detay olmuş.
skor
6
Fatih DEMİRTÜRKMalzeme Kalitesi
Plastikten yapılmış şarj kutusunun sunduğu malzeme kalitesi bu fiyattaki rakiplerine göre daha iyidir ve daha sağlam hissettirir. Ürün IPX5 su geçirmezlik sertifikası ile spor seanslarınızda sizi yarı yolda bırakmayacak.
ArtılarıIPX5 sertifikası
skor
8
Fatih DEMİRTÜRKKonfor
EarFun Free Pro, çok hafif kulaklıkları ile kendini bir kuş gibi hafif hissettirdi. Kulak içine sağlam oturdu ve uzun süreli kullanımda herhangi bir ağrı oluşturmadı.
ArtılarıHafif yapı
skor
7
Fatih DEMİRTÜRKİzolasyon
Pasif gürültü engellemesi yeterli seviyede bir yalıtım sağlar. Aktif gürültü engelleme fiyatına göre ortalama bir performans gösterdi ve ortam dinleme modu beni yeteri kadar tatmin etmedi. Aktif gürültü engelleme özelliği açıkken kulağımda bir vakum etkisi hissetmedim.
skor
7
Fatih DEMİRTÜRKGünlük Kullanım
Küçük şarj kutusu sayesinde rahatlıkla cebinizde ya da çantanızın küçük gözünde taşıyabilirsiniz. Yaklaşık 6-7 saat süren pil ömrü ve 25 saatlik şarj kutusu ile şarj süresi toplam yaklaşık 31-32 saat süren bir pil ömrü sunmakta. şarj süres iise yaklaşık 2 saattir. Bu noktada pil konusunda bize sunduğu performans beklenenin ötesinde yer alıyor. Kulaklıkta kontroller tutarlı çalışıyor ve kullandığım süre içerisinden herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. EarFun Free Pro'nun kontrolleri iyi çalışıyor ve spor vb. herhangi bir senaryoda sizi asla yarı yolda bırakmamaya kararlı. Burada olumsuz bir noktaya değinmek gerekirse, kulaklığın herhangi bir yazılım ve ayarlanabilir EQ özeliğine sahip olmaması beni rahatsız etti. Bazı türlerde özel profiller oluşturma ihtiyacı hissettim.
ArtılarıUzun pil ömrü
EksileriMobil uygulamadan ve ayarlanabilir eq'den yoksun
skor
7
Fatih DEMİRTÜRKMikrofon Kalitesi
Arka plan gürültüsünün olmadığı ortamlarda mikrofon kalitesi iyi seviyede ve karşı taraf sizi gürültü olmadan net bir şekilde duyabilir. Fakat gürültülü bir ortama girdiğiniz zaman işler değişiyor ve keşke olmasaymış dediğim gürültü engelleme özelliği sesinizi bulanıklaştır, üst frekanslara çeker ve hafif patlamalar oluşturur. Mikrofonu gürültülü ortamlarda kullanmanızı tavsiye etmiyorum.
skor
9
Fatih DEMİRTÜRKBağlantı Kalitesi
EarFun Free Pro ne yazık ki LDAC ve APTX kodek desteklerinden yoksundur. Sunduğu AAC ve SBC kodekleri yine de iyi performans gösterir. Ne yazık ki çoklu cihaz bağlantı desteğinden yoksundur. Bluetooth 5.2'nin etkisi ile düşük gecikme modu açık olmaksızın çok düşük gecikmeli bir bağlantı elde etmek beni oldukça tatmin etti.
ArtılarıMükemmel bağlantı kalitesi
skor
7
Fatih DEMİRTÜRKSes Kalitesi
Earfun Free Pro rakiplerine göre iyi seviyede performans sunar. Earfun Free Pro'nun ses profili bas tarafına yatkındır, derin basslara rahiptir ve detaylar orta seviyede belirgindir. Basslar herhangi bir noktaya odaklanmaktan ziyade yayvan bir his veriyor. Sub-bass ve mid-bass güçlü bir vurguya sahiptir ve böylece midlere doğru uzanma eğilimindedir. Midler yüseltilmiş ve ön plana çıkarılmış. Vokaller, özellikle tiz vokaller ön plandadır ve bass vokaller biraz arka planda kalır. Detaylı olan frekans aralığı üst notalardır. Yüksek frekanslı baslar sese renkli ve sıcak bir ton katar. Basslarda hafif dengesizlikler vardır. Midler temiz ve net gelir fakat low-midleri etkisi altına alan basslar nedeniyle ses berrak değildir fakat üst tonlarda bu şeffaflığı yakalayabiliyoruz. Tizler canlı ve hareketlidir, netliğini ve derinliğini korur.
ArtılarıF/P ses kalitesi
skor
8
Fatih DEMİRTÜRKOyun Performansı
EarFun Free Pro özellikle düşük gecikme modu ile oyun sırasında gecikme değerini minimal seviyeye indirerek beni şaşırtmayı başardı... ve evet, bu kulaklık ile rekabetçi bir fps oyunu oynamadığınız sürece mükemmel vakit geçireceksiniz.
ArtılarıBaşarılı düşük gecikme modu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.2
Desteklenen CodeclerSBC, AAC
ANCVar
SensörlerYakınlık Sensörü, Dokunmatik Sensörü
Frekans Aralığı20 Hz-20.000 Hz
Sürücü TipiDinamik Sürücü
THD<0.02%
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi2 Saat, 2 Saatte Tam Şarj / 10 Dakika Hızlı Şarj ile 2 Saat Oynatma
Suya DayanıklılıkIPX5
Kablosuz ŞarjVar
Ağırlık42 Gram (Kutu ile birlikte)
Batarya ÖmrüKulaklık 6 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 27 Saat
Boyutlar67mm x 25mm x 31mm

Fiyatı

Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Kulaklık
Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
Mağaza Kulaklık Logo

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.