Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

skor
8.6

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi10
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

SES TESTİ
NaN:NaN0

Genel Değerlendirme

Sennheiser Momentum 2 TWS Bluetooth kulaklık, markanın amiral gemisi kulak içi kablosuz kulaklığı.

 

Çok dengeli, devasa sahne yapısı altında çok detaylı ses üreten, ANC (Aktif Gürültü Engelleme) özellikli bu kulaklıklar, resmen al beni diyorlar.

Hadi yakından bakalım.

ArtılarıDevasa SahneBaşarılı Batarya ÖmrüUsb-CÜstün Malzeme KalitesiNatural Tonal Karakter Ve Tatmin Edici Teknik Performans
EksileriBazı Kulaklarda Pek Stabil Durmayabiliyor
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

Sennheiser Momentum True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, göz alıcı metal süslemeleri ve sıradığı gövde estetiği ile, tasarımsal açıdan göze çarpan bir kulaklık.

 

Sunum

 

Sennheiser Momentum True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, minimalist ve premium bir sunum ile bizi karşılıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

·         Sennheiser Momentum True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

·         4 Farklı Boyutta Slikon Uç

·         USB-C’den, USB-A’ya Şarj Kablosu

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Kumaş kaplı şarj kutusu, metal süslemeler, pürüssüz dokunuş; Sennheiser Momentum True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık premium malzemelerle üretilmiş bir kulaklık. Her açıdan, yapısının oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü olduğuna inanıyoruz.

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

Konfor açısından, ergonomik olarak kişiden kişiye değişecek bir değerlendirmeye sahip olacağını düşünüyoruz. Bazılarımız, kulağımıza taktığımızda, kulaklığın çok stabil kalacağını hissetmedik. Bazılarımız ise kullandığı en konforlu kulaklıklardan biri olduğunu düşündü.

 

Kulaklığı kulağınıza taktığınızda, açılı bir şekilde, kulağa çok fazla temas etmeden takılı kalabiliyor. Kutu içeriğinde sağlanan slikon uçlar ciltle oldukça uyumlu ve yumuşak bir deneyim yaşatıyor. Daha konforlu kulaklıklar kullandık, fakat Sennheiser Momentum True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık’da bu anlamda, bir çok insanı son derece tatmin edebilecek bir kulaklık.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Gerek batarya ömrü, gerek desteklenen şahane uygulaması, gerekse ANC ve Transparent Hearing gibi elektronik özellikleri ile, günlük kullanımınızda karşılaşabileceğiniz her senaryonun altından, premium bir kulaklığın kalkması gerektiği gibi kaldırabiliren, tam bir günlük kullanım kulaklığı Sennheiser Momentum True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık.

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Mikrofonları, video incelemizde sizler için kaydettik, oraya da bekleriz fakat biz pek beğendik. Burada ki mikrofonlar, net, keskin, temiz ve yüksek çözünürlüklü aktarım yapabiliyorlar.

 

Bu açıdan, aramalarınızda, toplantılarınızda, her türlü karşılıklı iletişiminizde Sennheiser Momentum True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğın mikrofonlarına güvenip pişman olma gibi bir şansınız yok.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth 5.1 Altyapısı dahilinde SBC, AAC ve AptX codecleri her ne kadar, özellikle Iphone kullanıcısı iseniz, stabil ve kaliteli bir bağlantı sunuyor olsa da, burada AptX HD, AptX LL ve LDAC gibi codecler görüyor olmak isterdik, özellikle bir amiral gemisi sınıf modelde…

 

Biz yaptığımız tüm testlerde, izlediğimiz videolarda, yaptığımız aramalarda vb., herhangi bir gecikme sorunu yaşamadık. Bu anlamda, bağlantı hızının yeterli düzeyde ve stabil olduğunu söyleyebiliriz.

skor
10
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Sennheiser Momentum True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, ses kalitesi açısından, bizim tercih ettiğimiz, önerdiğimiz ve kendimiz de kullanırken çok keyif aldığımız kulaklıklardan biri.

 

Bu kulaklıklar ilginç bir şekilde; hem genişlik, hem uzunluk, hem de derinlik anlamında, 3 boyutlu, devasa bir sahne kurabiliyorlar.

 

Tonal karakteri, hava frekanslarından, en tepedeki tizlerden kesinlikle yoksun olmayan, çok ferah, adeta bir konser salonu havası yaratan, dengeli, enerjik, gövdeli ve natural bir yapıda.

 

Sennheiser “Smart Control” mobil uygulaması üzerinden pek çok farklı EQ ayarı ayarlayabilmek mümkün fakat biz burada tasarlanan ses karakterin değiştirme ihtiyacı hissetmedik.

 

Alt frekanslar, böylesine geniş sahne yapısı dahilinde derinden gelen, hızlı ama dağılgan, teknik bass değilde, eğlenceli bass olarak tanımladığımız, özellikle elektronik müziklerde, doyuruculuk ve doğruluk açısından, başarılı bulduğumuz bir yapıda.

 

Sennheiser Momentum True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğın sahip olduğu sürücüler, Sennheiser’ın son zamanlarda bir çok modelde odaklandığı, üretim hattınn büyük bölümünü, Sennheiser IE 800 kulak içi referans kulaklık’dan itibaren bu teknolojiye odakladığı, çok başarılı sürücüler. Tabii ki burada, her modelde kullanılan sürücler aynı değil. Fakat bize, işin sırrının boyutta olmadığını ispatlayan bir tecrübe yaşattı bu kulaklıklar.

 

Üst frekanslar, sibilanstan ve keskinlikten uzak, tabii bir miktar aksanlı, enerjik karakterdeler. Bununla birlikte hem kadın vokallerin, hem erkek vokallerin, hem de mid böglesi enstrümanlarının, oldukça gerçekçi üretildiklerini söyleyebiliriz.

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.1
Desteklenen CodeclerSBC, AAC, AptX
ANCVar
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
SensörlerYakınlık Sensörü, Dokunmatik Sensörü
NFCYok
Frekans Aralığı5 Hz - 21.000 Hz
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 7mm
THD<0,08% (1kHz / 94dB)
MikrofonVar
Mikrofon Frekans Aralığı100 Hz - 10 kHz
Batarya ÖmrüKulaklık 7 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 28 Saat
Batarya Şarj Süresi1.5 Saatte Tam Şarj / 10 Dakika Hızlı Şarj ile 1.5 Saat Oynatma
Boyutlar76.8 x 43.8 x 34.7 mm
Suya DayanıklılıkIPX4
USB StandardıUSB-C
Kablosuz ŞarjYok
Ağırlık6g (Kulaklık), 70g Kutu ile Birlikte

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.7
Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.

Fiyatı

Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.