Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8.6

Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi10

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
8.3

Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9

Fiyatı

Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Sennheiser Momentum 2 TWS Bluetooth kulaklık, markanın amiral gemisi kulak içi kablosuz kulaklığı.

 

Çok dengeli, devasa sahne yapısı altında çok detaylı ses üreten, ANC (Aktif Gürültü Engelleme) özellikli bu kulaklıklar, resmen al beni diyorlar.

Hadi yakından bakalım.

ArtılarıDevasa SahneBaşarılı Batarya ÖmrüUsb-CÜstün Malzeme KalitesiNatural Tonal Karakter Ve Tatmin Edici Teknik Performans
EksileriBazı Kulaklarda Pek Stabil Durmayabiliyor
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

Sennheiser Momentum True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, göz alıcı metal süslemeleri ve sıradığı gövde estetiği ile, tasarımsal açıdan göze çarpan bir kulaklık.

 

Sunum

 

Sennheiser Momentum True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, minimalist ve premium bir sunum ile bizi karşılıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

·         Sennheiser Momentum True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

·         4 Farklı Boyutta Slikon Uç

·         USB-C’den, USB-A’ya Şarj Kablosu

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Kumaş kaplı şarj kutusu, metal süslemeler, pürüssüz dokunuş; Sennheiser Momentum True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık premium malzemelerle üretilmiş bir kulaklık. Her açıdan, yapısının oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü olduğuna inanıyoruz.

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

Konfor açısından, ergonomik olarak kişiden kişiye değişecek bir değerlendirmeye sahip olacağını düşünüyoruz. Bazılarımız, kulağımıza taktığımızda, kulaklığın çok stabil kalacağını hissetmedik. Bazılarımız ise kullandığı en konforlu kulaklıklardan biri olduğunu düşündü.

 

Kulaklığı kulağınıza taktığınızda, açılı bir şekilde, kulağa çok fazla temas etmeden takılı kalabiliyor. Kutu içeriğinde sağlanan slikon uçlar ciltle oldukça uyumlu ve yumuşak bir deneyim yaşatıyor. Daha konforlu kulaklıklar kullandık, fakat Sennheiser Momentum True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık’da bu anlamda, bir çok insanı son derece tatmin edebilecek bir kulaklık.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Gerek batarya ömrü, gerek desteklenen şahane uygulaması, gerekse ANC ve Transparent Hearing gibi elektronik özellikleri ile, günlük kullanımınızda karşılaşabileceğiniz her senaryonun altından, premium bir kulaklığın kalkması gerektiği gibi kaldırabiliren, tam bir günlük kullanım kulaklığı Sennheiser Momentum True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık.

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Mikrofonları, video incelemizde sizler için kaydettik, oraya da bekleriz fakat biz pek beğendik. Burada ki mikrofonlar, net, keskin, temiz ve yüksek çözünürlüklü aktarım yapabiliyorlar.

 

Bu açıdan, aramalarınızda, toplantılarınızda, her türlü karşılıklı iletişiminizde Sennheiser Momentum True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğın mikrofonlarına güvenip pişman olma gibi bir şansınız yok.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth 5.1 Altyapısı dahilinde SBC, AAC ve AptX codecleri her ne kadar, özellikle Iphone kullanıcısı iseniz, stabil ve kaliteli bir bağlantı sunuyor olsa da, burada AptX HD, AptX LL ve LDAC gibi codecler görüyor olmak isterdik, özellikle bir amiral gemisi sınıf modelde…

 

Biz yaptığımız tüm testlerde, izlediğimiz videolarda, yaptığımız aramalarda vb., herhangi bir gecikme sorunu yaşamadık. Bu anlamda, bağlantı hızının yeterli düzeyde ve stabil olduğunu söyleyebiliriz.

skor
10
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Sennheiser Momentum True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, ses kalitesi açısından, bizim tercih ettiğimiz, önerdiğimiz ve kendimiz de kullanırken çok keyif aldığımız kulaklıklardan biri.

 

Bu kulaklıklar ilginç bir şekilde; hem genişlik, hem uzunluk, hem de derinlik anlamında, 3 boyutlu, devasa bir sahne kurabiliyorlar.

 

Tonal karakteri, hava frekanslarından, en tepedeki tizlerden kesinlikle yoksun olmayan, çok ferah, adeta bir konser salonu havası yaratan, dengeli, enerjik, gövdeli ve natural bir yapıda.

 

Sennheiser “Smart Control” mobil uygulaması üzerinden pek çok farklı EQ ayarı ayarlayabilmek mümkün fakat biz burada tasarlanan ses karakterin değiştirme ihtiyacı hissetmedik.

 

Alt frekanslar, böylesine geniş sahne yapısı dahilinde derinden gelen, hızlı ama dağılgan, teknik bass değilde, eğlenceli bass olarak tanımladığımız, özellikle elektronik müziklerde, doyuruculuk ve doğruluk açısından, başarılı bulduğumuz bir yapıda.

 

Sennheiser Momentum True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğın sahip olduğu sürücüler, Sennheiser’ın son zamanlarda bir çok modelde odaklandığı, üretim hattınn büyük bölümünü, Sennheiser IE 800 kulak içi referans kulaklık’dan itibaren bu teknolojiye odakladığı, çok başarılı sürücüler. Tabii ki burada, her modelde kullanılan sürücler aynı değil. Fakat bize, işin sırrının boyutta olmadığını ispatlayan bir tecrübe yaşattı bu kulaklıklar.

 

Üst frekanslar, sibilanstan ve keskinlikten uzak, tabii bir miktar aksanlı, enerjik karakterdeler. Bununla birlikte hem kadın vokallerin, hem erkek vokallerin, hem de mid böglesi enstrümanlarının, oldukça gerçekçi üretildiklerini söyleyebiliriz.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Gerek şarj kutusunun güzel bir kumaş ile kaplı olması gerekse kulaklıkların dış yüzeyinde alimünyum üzerine işlenmiş sennheiser logosu bu kulaklığın tam anlamıyla premium hissettirmesine olanak sağlıyor.Ayrıca bu premium hissiyat dışarıdan bakan bir göz için de görülebilir zira kulaklığın kulaktaki duruşu da bir o kadar zarif ve hoş.Burada sennheiser'in hem kullanıcıyı hem çevreyi düşündüğünü söyleyebiliriz.
Malzeme Kalitesi
Sennheiser momentum true wireless 2 malzeme kalitesi olarak bulunduğu segmentin gereksinimlerini fazlasıyla karşılıyor.Plastik aksamların bir bütün duruşu kulaklığın ucuz hissettirmemesine ve sağlam yapısına katkıda bulunuyor. Kulaklıkların dış yüzeyindeki alüminyum kaplama ise çizilmez yapısıyla malzeme kalitesini belli bir standartın üstünde tutmayı başarmış.
Konfor
Sennheiser momentum true wireless 2'nin belki de tek zayıf yanı konfor diyebiliriz.Kulaklığın tasarımından kaynaklı olması sebebiyle uygun silikon uçları taksanız dahi kulaklık bazen kulağınızdan düşecekmiş hissi veriyor ve bu ergonomik olarak sizi rahatsız edebilir.Şayet silikon ucu kulak yolunuza daha fazla iterseniz doğal olarak daha fazla bir tutuculuk alıyorsunuz ancak bu durum çoğu kullanıcı için kulak içi modellerde konforsuz diyebileceğimiz bir duruma yol açıyor.Yine de uzun süreli kullanımlarda alışma hissiyle beraber ilk zamanlardaki kadar rahatsız etmediğini belirtmeliyim.Ayrıca aktif gürültü önleme özelliği uzun süreli kullanımlarda baş ağrısına sebep olabiliyor.Tüm bunların yanında mükemmel sayılabilecek pasif izolasyonu ve kulaklığın hafif yapısıyla uzun süreli kullanımlarda dahi sizi hiç üzmeyecek bir yol arkadaşı.
Günlük Kullanım
Günlük kullanım için oldukça kullanışlı bir yol arkadaşı momentum true wireless 2.Bunda başlıca momentum true wireless ilk serisine göre ciddi anlamda iyileştirilmiş şarj süresi , hafif yapısı ve fazlasıyla iyi pasif izolasyonu geliyor.Öyle ki kalabalık meydanlarda bile izolasyonu sayesinde sadece siz ve müzik zevkiniz başbaşa bir zaman geçirebiliyorsunuz.Yine de ergonomi konusundaki bazı eksikleri spor gibi fiziksel aktivitelerde kullanmadan önce sizi bir kere daha düşünmeye itiyor.Ancak bir bütün olarak ele alındığında fazlasıyla yeterli.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon performansı genel olarak gürültü olmayan bir ortam için oldukça iyi mikrofonlar sesinize oldukça net alıyor ve karşı taraf sizi duymakta problem çekmiyor ancak rüzgarlı ve gürültülü bir ortamda karşımdaki kişinin ortam gürültüsünü bir miktar duymaktan rahatsız olduğunu duydum.Daha iyi bir performans gösterebilirdi.Yine de sesimin her koşulda kesintisiz ve berrak denebilecek bir netlikte gitmesi bu durumu tolere eder nitelikte.
Bağlantı Kalitesi
Cihaz bluetooth unuzun açık olduğu anda hemen cihazınız ile bağlanıyor ve kullanım esnasında hiçbir kopma göstermeden sizi oldukça mutlu ediyor.
Ses Kalitesi
Momentum true wireless 2 uygun equalizer ayarları ile sizi her an kendinize ait konser salonunuzda hissettiriyor.Bunda bir kulakiçi kulaklıktan beklenmeyecek düzeyde iyi sahne genişliği ,doğal ses karakteri,her enstrümanı duymanıza olanak sağlaması ve sizi her düzeyde tatmin edecek ses yüksekliğinin payı büyük.Ayrıca uzun süreli kullanımımın sonucunda bassların ve tizlerin oldukça yeterli olduğunu söylemeliyim.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.1
Desteklenen CodeclerSBC, AAC, AptX
ANCVar
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
SensörlerYakınlık Sensörü, Dokunmatik Sensörü
NFCYok
Frekans Aralığı5 Hz - 21.000 Hz
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 7mm
THD<0,08% (1kHz / 94dB)
MikrofonVar
Mikrofon Frekans Aralığı100 Hz - 10 kHz
Batarya ÖmrüKulaklık 7 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 28 Saat
Batarya Şarj Süresi1.5 Saatte Tam Şarj / 10 Dakika Hızlı Şarj ile 1.5 Saat Oynatma
Boyutlar76.8 x 43.8 x 34.7 mm
Suya DayanıklılıkIPX4
USB StandardıUSB-C
Kablosuz ŞarjYok
Ağırlık6g (Kulaklık), 70g Kutu ile Birlikte

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.7
Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.