Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !
Metehan Arslan

Ortalama Puanı

skor
7.4
Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor10
İzolasyon8
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi5
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı7
skor
9
Metehan ArslanTasarım
Earfun Free Pro iki çeşit kulak kancasıyla geliyor bu sayede hareketli bir aktivite yaparken kulağınızdan düşme riski olmuyor. Ürün ufakcık tasarlanmış, adeta kulağınızda kayboluyor, bunun yanında şarj kutusu da küçük boyutlarda ve çakmak cebine kolayca sığabiliyor. Şarj girişinin de USB Type-C olduğunu unutmamak lazım.
ArtılarıUfak Boyutu Kulaktan Düşmeyen Yapısı
skor
8
Metehan ArslanMalzeme Kalitesi
Ürünün gövdesi tamamen plastikten oluşuyor, ele alındığında kaliteli hissiyatı yakalayabiliyorsunuz. Kutusunun üst kapağındaki Piano Black kısım güzel bir hava katmış, şahsen parmak izi bıraktığı için bu dokuyu çok sevemiyorum :)
Artıları Sağlam, Sert Gövde
Eksileri Üst Kapak Parmak İzi Tutuyor
skor
10
Metehan ArslanKonfor
Bence bu Kulaklığın en başarılı olduğu ve adeta parladığı konu konfor. Ufacık yapısıyla kulağınızda kayboluyor ve uzun kullanımda kulağa ağrı yapmıyor. Kutusundan çıkan dört farklı boyuttaki silikonla ve iki kulak kancasıyla istediğiniz rahatlığı yakalayabileceğinize inanıyorum. Kutusunda gelen silikonlar ortalama bir kulaklığın silikonlarından çok daha esnek; bu silikonlar kulak kanalının şeklini güzelce alabildiği için gerek ses performansında gerek rahatlık açısından beni tatmin etti. Tüm bunların yanında kulağınızı yastığa koyduğunuzda ağrı yapmıyor, Earfun Free Pro gece kuşlarını mutlu edecek bir kulaklık.
ArtılarıYumuşacık Silikonlar
skor
8
Metehan Arslanİzolasyon
Pasif izolasyonda başarılı bir kulaklık. Kulaklık silikonlarının ve ufak boyutununu bunda etkisi büyük diyebilirim. kulağa güzel oturuyor ve güzelce izole edebiliyor.
skor
7
Metehan ArslanGünlük Kullanım
Earfun Free Pro, uzun pil ömrüne sahip bir kulaklık. gürültü kesme ve ortam farkındalık gibi özelliklere sahip, kablosuz şarj da destekliyor. Pil performansı açısından oldukça büyük bir başarı gösteriyor, kutusuz 7 saat(ANC ile 6 saat), kutuyla beraber 32 saat biçmişler ama ne kadar kullanırsam kullanayım henüz pilini bitiremediğim için bir şey diyemiyorum :) Pilini boşaltmak isterseniz bu işlemin oldukça uzun sürdüğünü söylemeliyim. Telefonunuza gönderdiği pil göstergesiyse oldukça hassas, alışılmış 100-70-30-0 gibi kaba göstergeler yerine 100, 99, 98... gibi %1 hassasiyetli olarak pil durumu gösterebiliyor, çok mühim bir olay değil ama yine de güzel bir detay. Gürültü Kesme özelliği tam bir facia. Ciddiyim, kullanmasanız sizi daha mutlu edecektir. Alt frekanslar için bir nebze filtreleyebilse de üst frekanslarda gürültüyü filtrelemeye çalışmasına rağmen doğru filtreleyemiyor, gürültüyü yapay ve kulak tırmalayan bir ses olarak kulağınıza daha yüksek seviyede iletiyor. Başka bir örnek verecek olursam titreşen otobüs camlarını filtrelemeye çalışırken dinlediğiniz müzikte seste dalgalanmalar yapıyor. İnsan, çocuk ve klavye seslerinden bahsetmek bile istemiyorum. Earfun Free Pro, kulağa sağlam oturması ve IPX5 suya ve tere dayanıklılığıyla spor için oldukça iyi bir seçenek olarak duruyor. Kontroller: Sol Tek Dokunuş - Ses Şiddetini Alçaltma Sağ Tek Dokunuş - Ses Şiddetini Yükseltme Sağ/Sol Çift Dokunuş - Duraklatma/Oynatma Sol Üçlü Dokunuş - Ortam Sesi/Normal/Gürültü Kesme Modları Arasında Geçiş Sağ Üçlü Dokunuş - Sonraki Parça Sol Uzun Basma - Düşük Gecikme Modunu Açma/Kapatma Sağ Uzun Basma - Sesli Asistan
ArtılarıUzun Pil ÖmrüAktif Gürültü Önleme ve Ortam Farkındalık ModuDokunmatik KontrollerHassas Pil GöstergesiIPX5 Tere ve Suya Dayanıklılık
EksileriBaşarısız Gürültü Kesme ModuDokunmatik Kontroller Daha İyi OlabilirdiMobil Uygulama Eksikliği
skor
6
Metehan ArslanMikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi fiyat aralığına göre ortalama diyebilirim. Sesler temiz olduğu kadar uzaktaki gürültüleri karşı tarafa iletmemekte başarılı.
skor
5
Metehan ArslanBağlantı Kalitesi
Earfun Free Pro, Bluetooth 5.2 teknolojisiyle geliyor fakat özellikle kulaklığı cihazınıza yeni bağladığınızda başlarda birkaç kez anlık bağlantı kopmaları yaşayabiliyorsunuz.
skor
7
Metehan ArslanSes Kalitesi
Earfun Free Pro'nun pürüzsüz, temiz ve nötre yakın bir sesi var. Çift kompozit dinamik sürücülere sahip. Basslarda vurgu var ve vurgular gayet temiz, dinlerken alt frekanslarda daha aşağıya inseydi diyebiliyorsunuz; alt frekanslarda biraz 'rumble' var. Basslar midleri boğmuyor, dinlerken başınız ağrımıyor. Vokaller çekinik değil dinlerken nötr hissiyatını size veriyor, tını kalitesi fena değil. Üst frekanslarda beni çok tatmin edemedi diyebilirim, tizlerde yeterince hava yok ve bu da sahneyi ve ferahlığı baskılıyor. Tiz enstrümanlar yapay ses vermiyor ama biraz arkada çalıyor.
ArtılarıTizlerde Hava Eksikliği
skor
7
Metehan ArslanOyun Performansı
Bağlantı kalitesinden bağımsız olarak değerlendireceğim, sahne konumlandırması olarak fena olmayan bir kulaklık. Düşük gecikme moduyla birlikte oyuncuları da tatmin edecek bir performansa sahip fakat dürüst konuşmak gerekirse bu fiyat aralığındaki çoğu kablosuz kulaklık düşük gecikme moduna sahip ve oyun performansları aşağı yukarı aynı. Earfun Free Pro, oyuncular için tasarlanmamış olmasına rağmen yine de oyun performansında kullanıcıları üzmeyecektir.

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.2
Desteklenen CodeclerSBC, AAC
ANCVar
SensörlerYakınlık Sensörü, Dokunmatik Sensörü
Frekans Aralığı20 Hz-20.000 Hz
Sürücü TipiDinamik Sürücü
THD<0.02%
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi2 Saat, 2 Saatte Tam Şarj / 10 Dakika Hızlı Şarj ile 2 Saat Oynatma
Suya DayanıklılıkIPX5
Kablosuz ŞarjVar
Ağırlık42 Gram (Kutu ile birlikte)
Batarya ÖmrüKulaklık 6 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 27 Saat
Boyutlar67mm x 25mm x 31mm

Fiyatı

Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Kulaklık
Earfun Free Pro Kablosuz TWS Kulak İçi Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
Mağaza Kulaklık Logo

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.