Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Earfun Free Pro 2 TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
7.4

Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor7
İzolasyon8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı10

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
8.5

Tasarım8.3
Malzeme Kalitesi9
Konfor9
İzolasyon8.7
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7.3

Fiyatı

Earfun Free Pro 2 TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Earfun Free Pro 2 TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
1,124 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Herkese selamlar, bugün elimizde dünyanın en küçük ANC performansı sunabilen Bluetooth Kulaklığı var. Earfun Free Pro 2. Earfun gün geçtikçe kendini geliştiriyor ve ödüller almaya devam ediyor. Bu sefer ANC bir kulaklığı olabildiğince küçük yaparak bir ödül daha kazandı. Kulaklığın sunduğu ANC performansı çok üst düzeyde değil ama bu kulaklığı takınca ANC performansının yeterlinin biraz üstünde olduğunu anladık.

ArtılarıTam bir fiyat performans ürünü
EksileriKapat Daha Kolay Kapatilabilirdi
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

Free serisi kulaklıklarıyla Air serisi kulaklıkları sizler için açıklayalım. Free serisi kulaklıklarda Apple Airpods 1. Nesil gibi dıştan sarkan bir tasarım mevcut değil direkt kulağımızın içine oturan modeller. Air serisi ise Apple Airpods 1. Nesiller gibi aşağıya doğru bir uzantı bulunuyor. Kısaca bu şekilde. Earfun Free Pro 2 modelinin kutu tasarımı yatay bir şekilde tasarlanmış. Küçük olduğu içinde şöyle tanımlama yapmak doğru olacaktır “Çakmak kadar küçük” bir boyutta ve çok güzel tasarlandığını düşünüyoruz. Özellikle gri-siyah rengi gayet hoş durmuş. Kulaklığın kulak kancaları çok verimli bir performans vermesi için en iyi şekilde dizayn edilmiş diyebiliriz. Hadi hep beraber kutu içerisine göz atalım.

 

Kutu içeriği;

1. Type-C Şarj Kablosu

2. 4 Farklı Silikon Uç

3. 4 Farklı Kulak Kancaları

4. Kullanım Kılavuzu ve Diğer Belgeler

5. Earfun Free Pro 2 Bluetooth Kulaklıklar

6. 1 adet Kulaklık Temizleme Aparatı

 

Earfun Free Pro 2’nin kutu içeriğine baktık. Bu tarafta sizlere söyleyebileceğimiz tek konu Earfun’nın Bonkör bir kutu içeriğine sahip olması. Özellikle Kutu içeriğinden çıkan Kulaklık temizleme Aparatını galiba sadece Earfun markasında gördük. Burada yapabileceğimiz tek yapıcı eleştiri, kulaklık temizleme aparatını tek kullanımlık gibi değil de daha uzun ömürlü bir kite çevirmeleri hem marka için daha iyi olacaktır hem de kulaklıkları temizleme konusunda daha uzun ömürlü bir deneyim yaşayacağız.

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Sert Plastikten üretilen Earfun Free Pro 2 modeli hafif ve sağlam. Şu konuya da parmak basmak isteriz ki sert plastik bluetooth kulaklık sektöründe artık standart haline gelmiş durumda. Earfun’nın neredeyse tüm kulaklıkları Sert plastikten üretilmekte fakat Earfun bu işi çok iyi yaptığından dolayı uzun ömürlü bir kullanım sizleri bekliyor.    

skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

Earfün Free Pro 2’yi spor yaparken ya da günlük yaşamda kullanmak istiyorsanız kulak kancalarının sağladığı ekstra konfor sayesinde daha keyifli bir deneyim yaşadığımı söyleyebiliriz. Özellikle dokunmatik panelin hemen algılayıp işlevi yerine getirme konusunda bir sorun görmedik. Aynı zamanda küçük olmasından dolayı kulağımızın şeklini alıyor. Tabiki doğru silikon uçla kullanıldığı zaman.

skor
8
KULAKLIK.COMİzolasyon

ANC performansı mükemmel. Tabi ki fiyat/performans bir kulaklık için. Momentum TW3 veya AirPods Pro 2 gibi bir performans sunmuyor. Ama ANC performansı XM4 e yakın diyebiliriz. ANC yokken bile Kulaklığın sağladığı izolasyon gayet başarılı.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Kulaklığın 30 saat batarya ömrü olması çok iyi bir artı. Airpods Pro 2 gibi 6 saat tek şarjla kullanabiliyor olmanızda gerçekten çok güzel bir olay. IPX5 sertifikasıyla yağmurda bile kullanım sağlamakta.

Earfun Air Mini Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Earfun Air Mini, Toplu taşımada, ofiste ya da evde yani istediğiniz her yerde yanınızda. Öncelikle ergonomik yapısından dolayı uzun yolculuklarda sizi rahatsız etmiyor ve buda çok iyi bir deneyim yaşamamızı sağladı.

 

Bu kulaklıkla tek şarjla rahat bir şekilde 4 5 gününüzü çıkarabiliyorsunuz. 10 dakika hızlı şarjla 2 saat boyunca ekstra olarak kullanım sağlayabiliyorsunuz.

skor
7
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Earfun Free Pro 2 ile toplantılarınıza girebilirsiniz ve çok net bir şekilde telefon görüşmeleri sağlayabilirsiniz. İster toplu taşımada olun ister Alışveriş Merkezinde. Gürültünün en yoğun olduğu noktalarda bile sesiniz en net şekilde karşı tarafa gidiyor. E tabi 7 puan vermemizin sebebi ise çok daha iyi kalitede kulaklık mikrofonlarını deneyimlememiş olmamız.

skor
7
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Earfun Free Pro 2 Bluetooth Kulaklığın Bluetooth sürümü 5.2. Bu da bizlere daha az gecikme ve çok daha stabil bir bağlantı kalitesi sağlamakta. Bluetooth sürümünün gayet güncel olduğunu söyleyebiliriz.

skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Free Pro 2’nin Ses kalitesi, önceki modele bakılacağı zaman çok fazla geliştiğini söyleyebiliriz. Gayet dengeli bir tonal karaktere sahip olduğunu söylemekte fayda olacaktır. Genele hitap eden bir kulaklık olmasından dolayı bu kulaklık alınmaz demeyin. Kendi isteğinize göre ekolayzır ayarlarını yaparak kulaklığınızı kişiselleştirebilirsiniz.

skor
10
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Oyun performansı açısında değerlendirmek pek de doğru olmayacaktır.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Tasarımı bence cidden çok iyi. Küçük, modern ve minimalist
Malzeme Kalitesi
Aluminyum kabine sahip kaçTWS görüyoruz ki, 10 puan
Konfor
Kulaklık oldukça küçük boyutlara sahip. Benim küçük kulağımın içinde bile kaybolmayı başardı. Gayet iyi. Tek sorun, aluminyum gövde kış aylarında dışarda takarken biraz soğuk olabiliyor.
İzolasyon
Pasif izolasyonunu test etmedim ama ANC özelliği zaten dış dünya ile aranızdaki bağlantıyı koparıyor
Günlük Kullanım
Evet bir mobil uygulama desteği göremedim ama anc gibi özellikler premium akıllı deneyim yaşatan bazı avantajlar
Mikrofon Kalitesi
Bu kulaklıkla yaptığım konuşmaların hiçbirinde "seni anlayamıyorum" gibi bir geri dönüş almadım
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı sabit, güçlü ve stabil
Ses Kalitesi
Ses kalitesinden çok anlamam, ama bana yetti
Oyun Performansı
Bir oyuncu değilim, ama bu da bir oyun kulaklığı değil
Tasarım9
Malzeme Kalitesi10
Konfor9
İzolasyon10
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı5
Tasarım
Free Pro 2 aslında sıradışı bir kulaklık olmasına rağmen tasarımı çok sıradan geldi bana. Renginden dolayı zaten çok göze batmayam kulaklık tasarımıyla da dikkat çekmiyor. Bu durum kulaklığı özgün tasarım karakterinden mahrum bıraksa da ofis gibi çalışma alanlarına uyum sağlamak için işinize yarayabilir. Ne de olsa bir takım elbisenin üstüne kırmızı Beats Studio Buds takmanız tuhaf durabilir. Kulaklığın kutusu da gördüğüm en küçük kutulardan biri ve çok hoş bir tasarımı var. Yayvan bir kutu tasarımı yerine uzun ince bir tasarım kullanılmış.
Malzeme Kalitesi
Earfun markasının en alt kulaklığından en üst seviye kulaklığına kadar zaten standart bir malzeme kalitesi vardır, bu kalite de ürünlerin fiyatlarına göre bence gayet makul. Plastik kalitesi çok yüksek olmasa da premium segmente giriş için yeterli hissiyatı veriyor. Kutuyu açtığınızda içi boş sallanan bir kapakla karşılaşmıyorsunuz, kapağın içi kulaklığın gireceği şekilde oyulmuş plastikle doldurulmuş. Bu da kapak kapandığında tok bir sesin çıkmasına neden oluyor. Menteşesi de tek elle açmaya uygun ve sağlam hissettiriyor. Kulak kancaları ve kulakçıkların silikonu yumuşak ve güsel hissettiriyor, kulağınıza rahatsızlık vermiyor.
Konfor
Başlıkta da belirttiğim gibi şu ana kadar denediğim en konforlu kulaklıktı. Çok hafif olmakla beraber iyi tasarlanmış kulak kancalarıyla kulağımda yokmuş gibi hissettirdi. Koşarken veya kıyafetim sürtündüğünde bile kulaklık gevşemedi. Her türlü spor ve günlük kullanım senaryosuna uygun bir kulaklık. Samsung Galaxy Buds Pronun konforlu olduğunu sanardım fakat bu kulaklıktan sonra onlar bile hantal gelmeye başladı.
İzolasyon
Earfun gürültü engelleme konusunda çok iddialıydı ve bu iddiayı kesinlikle karşılıyorlar. Gürültü engellemesi çoğu üst sınıf kulaklıktan başarılı. Ambiyans modu biraz sesi robotik iletiyor fakat yine de iş görür durumda.
Günlük Kullanım
Gerek küçük kutusu, gerek konforu, gerekse müthiş gürültü engellemesi olsun bu kulaklık günlük kullanım için ideal. Saf ses performansı için değil de günlük kullanımda rahat olması için kulaklık alacak insanlar için ideal bir kulaklık. Kutusu o kadar ince ve kompakt ki cebinizde kaybedebilirsiniz. Üstelik Free Pro 2 bu küçük boyutu için batarya ömründen de feragat etmiyor. Kulaklıklar 6’şar , kutu ise ekstra 24 saat batarya süresi sunuyor. Üstelik yeni yeni tüm kulaklıklarda karşımıza çıkamaya başlayan sağ/sol tek kulaklık kullanma özelliğini de içeriyor. Kulaklıkları eğer mikrofon olarak kullanacaksanız tek tek kullanarak batarya ömrünü iki katına bile çıkarabilirsiniz.
Mikrofon Kalitesi
Rüzgar ve araba seslerini insan sesinden başarılı bir şekilde ayıklıyor. Karşınızdakine gürültüden arındırılmış bir ses ulaşıyor. Kulaklığın mikrofonunun sunduğu deneyimi Kulaklık.com kanalında yayınlanan videodan kendiniz duyabilirsiniz.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı asla kopmuyor. İki perde beton duvarın arkasından bile bağlantı kopmuyor. Kulaklığın kutusunu açtığım anda kulağıma götürene kadar kulaklık çoktan telefona bağlanmış oluyor. Standart 5.2 protokolünden daha iyi olduğunu söylemeliyim.
Ses Kalitesi
Earfun bence bir ses performansı markası değil ama bu pek de önemli değil çünkü günlük hayatta sağladığı kolaylıkların yanında ses performansını ikinci plana atabilirim. Markanın üç kulaklığını denedim ve hepsi uygun fiyata maksimum günlük kullanım performansını vermek üzere tasarlanmıştı. Düşük frekanslı sesler bence biraz geri planda kalıyor, bu da erkek vokallerin yeterince iyi yansıtılamamasına yol açıyor. Tizlerde de hafif bir boğukluk var ve geri planda kalan basların önüne çok geçmiyor. Genel olarak ses performansını pek beğenmedim fakat diğer mükemmel özelliklerinin yanında bu pek de benim umrumda olmadı. Kesinlikle kulakiçi JBL kulaklıklarından çok daha iyi, yalnızca Sennheiser gibi rakiplerle karşılaştırınca başarısız bir model.
Oyun Performansı
Kulaklığın oyun modu var ve geri tepki süresi çoğu oyun kulaklığı diye satılan kulaklıktan daha düşük. Firma 80ms geri tepki süresi olduğunu söylemiş ve bence bu gayet yeterli. Çok oyun oynayan biri olmasam da gecikme süresi beni memnun etti.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi10
Konfor10
İzolasyon9
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi6
Oyun Performansı8
Tasarım
Boyutları ve yapısı kullanışlılığı arttırıyor.
Malzeme Kalitesi
Ürün, ödeyeceğiniz fiyata göre olması gerek malzeme kalitesini size sunuyor. Ancak kasa çizilmeye müsait gibi görünüyor.
Konfor
Kulakta ve kutuda duruşu mükemmel boyutlandırılmış Earfun Free Pro 2'ye bolca konfor katıyor. Çerçevedeki silikon parça uzun süreli kullanımda kulak sağlığınızın negatif etkilenmesini engelliyor.
İzolasyon
Kulaklıkta aktif ve pasif olmak üzere iki tip gürültü engelleme mevcut. Pasif gürültü engellemesi sınıfı içerisindeki orta sıralarda kendisine yer bulabilir, ANC gelecek olursak bu fiyata satışa sunulan bir cihazda çok yüksek standarda çıkmıyor ancak ben varlığını ve kullanışlılığını değerli buluyorum.
Günlük Kullanım
Tamamen günlük kullanım hedef alınarak tasarlanmış bir kulaklık, fiyatı da kasa yapısı da bunu hedeflediğini göstermek için yeterli. ANC gün içinde ofis ortamında çalışanlar için gayet tatminkar seviyelerde absorbe ediyor.
Mikrofon Kalitesi
Ofis ortamında çalışan bir kullanıcı için konuşma seviyeleri gayet ideal ancak spor salonundaki konuşmalarda dış sesleri absorbe etme konusunda zayıf kalıyor.
Bağlantı Kalitesi
Ürün fiyatına göre vaad ettiği bağlantı kalitesini Bluetooth5.2 ile beraber kullanıcıya yaşatabiliyor. Bu konuda sınıfı geçer.
Ses Kalitesi
Boyutlandırma, konfor ve günlük kullanımı iyileştiren sebepler bu kulaklığın yüksek seslerde kaliteli bass efekti vermesini engelliyor. Bu durum parçalardaki bass vurgulara odaklananlar için can sıkıcı. Şahsen bu konuda bir miktar daha başarılı olmasını beklerdim.
Oyun Performansı
Ürün bu amaçla üretilmediği çok açık ancak bu konuda yüksek frekanslı seslerde kendini zorladığını hissedebiliyorsunuz. Ben çabası için 6 puan verdim.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi7
Konfor8
İzolasyon7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı6

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.1, V5.2
ANCVar
SensörlerDokunmatik Sensörü
Frekans Aralığı20 Hz-20.000 Hz
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
THD<0.02%
MikrofonVar
Batarya Ömrü30 Saat
Batarya Şarj Süresi2 Saat
Suya DayanıklılıkIPX5
USB StandardıUSB-C

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.4
Earfun Free Pro 2 TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Earfun Free Pro 2 TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.8
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.