Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8.1

Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor10
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi9

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
7.2

Tasarım7.6
Malzeme Kalitesi5.9
Konfor7.6
Günlük Kullanım6.9
Mikrofon Kalitesi5.3
Bağlantı Kalitesi8.3
Ses Kalitesi9

Fiyatı

KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
11,999 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Kef Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, Kef’in ilk True Wireless, ANC (Aktif Gürültü Engelleme) özellikli kulaklığı. Markanın başarılarını göz önünde bulundurunca, bu oldukça heyecan verici.

 

Hoparlör üreticileri, hele ki en iyileri; en başta KEF, Klipsch, Bang & Olufsen gibi firmalar, bir kulaklık üretme challenge’ına girdiklerinde, genellikle, ŞOV YAPIYORLAR. En azından isterlerse, yapabiliyorlar. Bir hoparlör tasarlarken, daha fazla değişkenli denklemler dünyasında hesaplamalar yapılıyor. Ve bu adamlar kendilerini akustik mühendisliği anlamında daha iyi geliştirme fırsatı yakalayabiliyorlar.

 

True Wireless dünyası çok geniş bir dünya artık. Onlarcayı geçtik, yüzlerce model var. Ve rekabet çok fazla. O yüzden bu iyidir, şu iyidir, bunu alın şunu alın demek o kadar kolay değil. Dünyanın en iyi arkası kapalı kulaküstü kulaklıklarından birini mı istiyorsun? Sennheiser HD 820. Dinlediğin şarkılar vokal ağırlıklı mı? Orta Frekans aralığı mı senin için önemli? Buyur, Sennheiser HD 600.

 

Ama işte buyur, istediğin True Wireless diyemeyoruz o kadar kolay. Çünkü bu yüzlerce True Wireless modelinin genellikle batarya ömürleri, su geçirmemezlik seviyeleri, ANC (Aktif Gürültü Engelleme) performansları gibi elektronik özellikleri birbirlerine çok benzer olduğu gibi, çoğunun Ses Performansı da, Teknik Performans anlamında yakınlık gösteriyor. Tüketici sınıfı Teknik performans. Oldukça basit.

 

Kef Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık bu noktada ikiye ayrılıyor. ANC (Aktif Gürültü Engelleme) performansı, batarya ömrü, USB – C olması, Ambient Mode’u, Hızlı şarj desteği, şaşırtıcı değil. Hepsi, oldukça başarılı ve premium sınıf kulaklık özellikleri. Süper. Ama ilk defa görmüyoruz, yüzlerce modelde aynısı var. Farklı olan kısım; Ses Performansı.

ArtılarıÇok Dengeli, Çok Premium Bir Tonal Karaktere SahipTeknik Performansı Rakiplerinden Yüksek, Fark Yaratıcı Düzeyde Kaliteli SesÜstün Malzeme Kalitesi Ve Konforlu DeneyimUsb – C / Hızlı Şarj Desteklenmesi Şahane (5 Dakika Şarj ile 1 Saat Kullanım Oldukça İyi)Suya Karşı, Sıçrama Düzeyinde Koruma Mevcut. Yağmurlu Havalarda Sorun YokANC (Aktif Gürültü Engelleme)Özelliği Var9 + 15 Saat Batarya Ömrü Bazı Rakiplerini Geride Bırakıyor
EksileriMikrofon Kalitesi Tatmin Edici DeğilTelefon Uyulaması Bulunmuyor. EQ Yapabiliyor Olsak Daha İyi Olurdu
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

Kef Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık’ün tasarımı kesinlikle göz alıcı ve özgün. Bir su damlasını andıran gövdesi, aslında oldukça da premium gözüküyor. Rengini de çok beğendim. Taşıma kabının da aynı estetik anlayışla inşa edilmiş olması, ortaya tasarımsal açıdan tatmin edici bir kulaklık çıkarmış.

 

Sunum

 

Kef Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, üzerinde yakın plan bir fotoğrafı olan, kaliteli bir karton kutu içerisinden çıkıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

·         Şarj İstasyonu ile birlikte Kef Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık,

·         USB-C’den, USB-A’ya şarj kablosu

·         3 Çift, S,M,L boyutlarında olmak üzere, kulaklık uçları

·         Bazı Belgeler (Kullanım Kılavuzu, Güvenlik Kılavuzu ve Katalog)

 

Kulaklığın üzerinde ki tuş sayesinde; medyanızı, ANC’nizi, aramalarınızı ve şeffaflık modunuzu kontrol edebiliyorsunuz. Bu tuşların üzerinde, “KEF” yazıyor.

 

Şarj istasyonunun kapağını kaldırdığınızda, karşınıza çıkan “Lovegrove” yazısı da, el yazısı şeklinde, bu kulaklığın slogan olarak dahil edilmiş.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Kef Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkçok kaliteli bir yapıya sahip. Kulaklıkta malzeme olarak bir plastik türevi kullanılmış ancak, hayatımızda dokunduğumuz en pürüzsüz, en kaliteli plastiklerden bir tanesine sahip. Şarj istasyonunun kapağını açıp kapatmak da aynı şekilde, pürüzsüz hissettiriyor.

 

Oldukça dayanıklı, uzun yıllar boyu siz müzik severlerin yol arkadaşı olabileceğini düşünüyoruz.

skor
10
KULAKLIK.COMKonfor

Kef Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, kompakt boyutu ve sadece 5.8 gram ağırlığı ile, oldukça hafif ve konforlu olacak şekilde dizayn edilmiş. Biz dahil edilen silicon uçları da ayrıca pek konforlu bulduk. Bu, her zaman dikkatimizi çeken bir durum değil. Kef Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğın silicon uçları cilt ile çok uyumlu olacak bir yumuşaklık ve pürüssüzlükte. Bununla birlikte kulaklık kulakta oldukça sabit durarak, günlük yaşamınızda size her saniye eşlik etmeye hazır.

skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

True Wireless kulaklıklar, aslında tam anlamıyla, günlük kullanımımız için tasarlanmış ürünler. Burada KEF MU3, aslında konforu, malzeme kalitesi ve ses kalitesi ile, buradan 10 üzerinden 10 puan almaya hazırlanırken, bazı elektronik özelliklerinin rakiplerine kıyasla eksik kalması dolayısıyla, günlük kullanım kriteri söz konusu olduğunda puan kırmaktan çekinmiyoruz.

 

ANC (Aktif Gürültü Engelleme) performansı çok çok üstün değil. Yeterli düzeyde ses engelleme işlemi yapabiliyor lakin bu noktada 3 marka’yı; Sony, Apple, Bose, bu arkadaşların kulaklıklarının ANC(Aktif Gürültü Engelleme)performanslarını duyduktan sonra başka markaların modellerini beğenebilmek zorlaşıyor.

 

Kef Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklığın, EQ vb. Gibi ayarlamalar yapabilmenize müsaade eden bir mobil uygulaması da bulunmuyor.

 

Yinede, günlük kullanımızda karşılaşabileceğiniz senaryoların büyük bölümünde, sizi her açıdan tatmin edebilecek bir kulaklık Kef Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık.

skor
6
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Mikrofon kalitesi, karşı tarafla telefonla konuşma başarımı, pek iç açıcı değil. Burada, daha iyi modellerle çok kez karşılaştığımızı söylemek istiyoruz. Kef, dünyanın en tecrübeli “SÜRÜCÜ” üreticilerinden, bununla birlikte, mikrofonlar konusunda pek deneyimli olmadıklarını görmüş olduk. Ya da belki de deneyimliler, sadece bu modelde başaramadılar.

skor
7
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth 5.0 altyapısı dahilinde, SBC ve AAC codecleri, bize yaptığımız testlerde; üst üste iyi sonuçlar verdi. Bağlantı oldukça stabil ve güçlü bir şekilde kuruluyor.

 

Burada, puan kırmamıza sebep olacak tek şikayetimiz, Kef Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğın bulunduğu fiyat bandında görmeye alışkın olduğumuz, AptX LL, LDAC gibi codeclerin burada yer almaması.

 

Bu codecler sayesinde, aktarım kalitesinde, hızında ve çözünürlükte ciddi gelişmeler yaşanabiliyor.

skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

KEF LS50 Meta HIFI Hoparlörünü dinlediniz mi hiç bilmiyoruz, yakın zamanda yenileri çıktı, KEF LS50 Meta HIFI Hoparlör ve KEF LS50 Wireless II; firmanın imza Ses Karakterini temsil eden modeller. Her firmanın kendine has bir ses karakteri vardır, bazı modelleri bu çizginin dışına çıkar, ama bir çok modeli bu çizgide olduğu için, İMZA ses karakteri olmuştur bu. Mesela beyerdynamicler parlaktır, Shure’lar midrange odaklıdır, Sennheiser’lar genellikle çok dengelidirler, gibi gibi…

 

Kef Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğın tonal karakteri, şuana kadar dinlediğimiz True Wireless’ler arasında en beğendiklerimizden biri. Basitlikten çok uzak, ipeksi yumuşaklıkta ki üst frekansların oluşturduğu derin sahne yapısı temelinde oldukça müzikal, ama bir tüketici sınıfı kulaklığa göre, bir o kadar da analitik. Alt frekanslar dengeli, çok şiddetli bas arayan kulakları tatmin etmeyebilir. Ama dokusal anlamda iyi miktarda bilgi barındırıyorlar.

 

Kulaklık iyi miktarda detay üretebilen bir sürücüye ev sahipliği yapıyor. Kabinin oluşturduğu sahne, daha çok, genişlikten ziyade, bir uzaklık, derinlik, z ekseninde bir düzlem yaratıyor. Bunu sevdik.  Çözünürlüğü yüksek bir kulaklık Kef Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık.

 

KEF burada iyi bir iş yapmış. kulaklik.com ekibi olarak, özellikle Tasarım, Ses Kalitesi ve Konfor açısından en beğendiğimiz True Wireless’lerden biri olmaya hak kazanıyor Kef Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Kutusundan çıkardığınız zaman, dış ambalajında sizleri karşılayan taş desenin bir replikası sizleri karşılıyor. Kapağını açtığınızda da tasarımcının soyismi şarj kutusunun içerisinde yer almakta. Kulaklığın kendisi her ne kadar göz yaşı gibi olsa da yine burada da taş tasarımını yansıtmakta.
Malzeme Kalitesi
Bu fiyat seviyesinde olan rakiplerinden aşağıda kalır bir yanı yok. Gayet sağlam ve kaliteli bir hissiyata sahip. Uzun yıllar sizinle yolculuk edeceği aşikâr.
Konfor
İyi bir yalıtım sağlamanız şartıyla – ki içinden çıkan 4 farklı boyuta sahip silikon kulaklık uçları benim için yeterli geldi- sunulan pasif gürültü izolasyonu seviyesi gayet makul. Daha önce de belirttiğim gibi spor yaparken bile kullanabileceğiniz bu kulaklık sizleri güvende ve rahat hissettiriyor.
Günlük Kullanım
Her iki kulaklıkta da kullanımı kolay fiziki dairesel düğme bulunmakta. Sol taraf; Ortam modlarını (ANC, Ambient, OFF) kontrol ederken, sağ taraf ise parçaları duraklatabilmeniz, çalabilmeniz ve atlayabilmeniz için çok işlevli bir kontrol işlevi görür. Sol tuşa (-) veya sağ tuşa (+) uzun basarak ses seviyesini kontrol edebiliyorsunuz. Hem de hiçbir sorun yaşamadan! Bu özellik sayesinde elinizi cebinize atmadan her fonksiyonu kontrol edebilmeniz bu üründen beklenen kullanım kolaylıkları olsa gerek. Kayıpsız codec desteğinin bulunmaması ses kalitesi önceliği olan kullanıcılar için büyük bir eksik gibi görünse de bu tür ürünlerin kullanımının daha konfor ve hayatı kolaylaştırıcı özelliklerine bakmanın doğru olduğu kanısındayım.
Mikrofon Kalitesi
Piyasada rakiplerinin arkasında bir konuşma kalitesi beni burada biraz üzdü açıkçası. Hele ki görüşme yaptığınız kişinin sesini daha fazla duyabilmek için ses seviyesini arttırdığınızda sizinle konuşan kişinin kendi sesini duyması ve görüşmeyi sonlandırma bu seviyedeki ürün için ciddi bir negatif oldu. Bunun temel sebebi çoğu rakibinin yaptığı aynı hata. Görüşme için belirlenmiş (sabit) bir mikrofonun bulunmaması ve ANC için kullanılan mikrofonların görüşme için kullanılması.
Bağlantı Kalitesi
Kutusundan çıkartır çıkartmaz hiçbir sorun yaşamadan, telefon veya bilgisayarıma bağlanıyor. Sadece sağ tekini dahi kullansanız bir sorun yaşatmaması benim için önemli bir kullanım deneyimi. Kulaklıklar, Bluetooth 5.0 ile çalışan 10 metrelik bir kablosuz menzile sahip ve iki kulaklık arasında herhangi bir gecikme yaşamadığı için sahnede her hangi bir bozulma yaşanmamakta. Bildiğiniz gibi Bluetooth 5.0 altındaki bağlantı nesillerinde en büyük yaşanan sorun buydu ve buda ses kalitesini olumsuz şekilde etkilemekteydi.
Ses Kalitesi
Her ne kadar yüksek çözünürlüklü ses codeclerini desteklemese de 8.2 mm dinamik sürücüleriyle standart codec bileşeninin ne kadar iyi ses çıkardığına şaşırdım. bu kulaklıkların ses potansiyeli, uzamsal görüntülemelerinden başlayarak çok ciddiye alınmalı diye düşünüyorum. Sahne boyutu, yerelleştirme ve şeffaflık, kulak içi kullanıldığınızı size unutturabilir. Tonalite her ne kadar sıcağa yakında olsa sesin doğallığını bozmuyor. Çok uzamayan alt frekanslar sıkı ve kontrollü. Bu kulaklığın en güçlü yanı alt frekanslar ve günlük kulanım için ideal bir sunumda. Solo enstrümanlar canlı ve ferahken, vokallerde herhangi bir boğulma ve zafiyet söz konusu değil. Yüksek frekans aralığı da başlangıçta enerjik ve canlıydı, ancak üst bölgelere doğru biraz azaldı, bu da hafif bir zayıf nokta olarak görülebilir.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi4
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi7
Tasarım
Kulaklık kulakta uzun süre kalınca terlemeden dolayı kayabilir. Bu kulaklık da kulak kepçesine oturan kısmı oval olduğu için çok rahat çıkıyor ve bu durum rahatsız edici. Kontrollerin de tuş ile yapılıyor olması kulağa ekstra bir basınç uygulanmasına sebep oluyor.
Malzeme Kalitesi
Kutu ve kulaklık çok rahat çizilebilir malzemeden yapılmış. Yere düştüğünde kırılacak hissi veriyor. Ama kullanılan malzeme kalitesi iyi görünüyor.
Konfor
Kulaklık uzun süre kullanıldığı zaman kulaktan rahatça çıkabiliyor. Yine uzun süre kullanıldığı zaman kulağı acıtmaya başlıyor.
Günlük Kullanım
Kulaklığın ANC performansı çok iyi. Bu yüzden günlük kullanımda gürültüleri çok iyi kesiyor. Kulaklığın tuşları istediğiniz komutların çoğunu yerine getiriyor.9 saat boyunca kullanım sağlıyor. Ama uzun süre kullanıldığı zaman kulağı acıtmaya başlıyor.
Mikrofon Kalitesi
Kulaklıklar üzerinde çok hassas mikrofonlar var. Bu hassaslık bazan avantaj bazan da dezavantaj. Örneğin gürültülü bir ortamda tüm sesleri aldığı için karşı tarafa sesiniz kötü gidiyor. Ama sessiz bir ortamda temiz bir şekilde sesinizi iletiyor. Ayrıca sesinizi boğuk bir şekilde iletiyor.
Bağlantı Kalitesi
Bu kulaklığın en güzel özelliği bağlantısının çok hızlı olması.Kulaklıkları kutudan çıkarır çıkarmaz bağlantı hemen gerçekleşiyor. Ayrıca bağlantı çok nadir kesiliyor. Kulaklıkları ister sağ ister sol tek başına kullanabilirsiniz.
Ses Kalitesi
Kulaklığın ses kalitesi üst düzey kulaklıklarla yarışır seviyede. Bas,mid ve tiz bölgelerde dengeli bir sese sahip. Müzikte tüm ayrıntıları duyabilirsiniz. Frekans bölgelerinde yumuşak geçişler sayesinde müzikten zevk alarak dinleyebilirsiniz.Ses, sıcak renkler gibi keskin değil pastel renkler gibi soft. Ses kalitesinden ödün vermemek için ses şiddeti biraz düşük gelebilir.
Tasarım4
Malzeme Kalitesi7
Konfor2
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9
Tasarım
Bence ürün ilk bakışta çok şık duruyor. Kaliteli bir görüntüsü var
Malzeme Kalitesi
KEF malesef bu konuda beni üzdü. Sert plastik kap gerçekten hiç güven vermiyor. Sanki bir kere düşse parçalanacak gibi.
Konfor
Bence gayet konforlu. Büyük silikon uçlarla düşecek hissi olmadan saatlerce dinleme yaptım ve hiç rahatsız olmadım.
Günlük Kullanım
ANC ile sesli ortamlarda gürültü kesme özelliği gayet iyi fakat şeffaflık modu pek de iyi çalışmıyor. Ürün rahat uzun süre takabilirsiniz ama çevrenizle iletişim kuracaksanız şeffaflık moduna güvenmemenizi öneririm.
Mikrofon Kalitesi
Çoğu TWS'nin malesef çöküntü yaşadığı yerdeyiz. Mikrofon kalitesi ortalama üstü gürültülü ortamlarda malesef kötü performans veriyor.
Bağlantı Kalitesi
Çok hızlı bağlantı kuruyor ve 3-4 duvar girene kadar kopma yaşatmıyor.
Ses Kalitesi
Tam olarak benim müzik karakterime hitap ediyor diyebilirim. Kulağımda bir TWS olduğunun hale şaşkınlığı içerisindeyim. Bu kadar analitik bir sunum beklemiyordum doğrusu. Sadece müzik dinlemek için dahi tercih edilebilecek bir TWS. Midlerin bozulmadan vurucu ve geniş basslar vermesi ve üst frekansların çözünürlüğünün tam kıvamında olması bu kulaklığı şimdiye kadar deneyimlediğim en iyi ses karakterine sahip TWS yaptı diyebilirim.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi4
Konfor9
Günlük Kullanım4
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi10
Tasarım
Tasarımı kendisini ele veriyor. Diğer kulaklıklardan kendini ayırmasına karşın, kulakiçi kulaklık formunun dışına çıkamamış. Görünürlüğü ortaya koyan şey tuş takımındaki KEF yazısı. Piyasanın tanık olmadığı, farklı bir kulaklık olduğunu ifade ediyor.
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitesi piyasa kulaklıklarına göre gayet iyi. Ama Kef gibi bir marka için hele bu alandaki ilk ürünleri için çok yeterli görmedim. Silikonları iyi hassas olabilir, kutu için daha farklı bir metaryal kullanılabilir ya da kaplanabilirdi. Kapağın açılıp kapanması çok rahat değil. Tuşların dokunma hisleri tatmin edici değil.
Konfor
Kulak içi uyumu için silikon seçimi çok önemli. Yanlış silikon ile kulakta durması zor. Yüzeyinin kayganlığı ve köşelerinin oval olması nedeniyle, iyi oturtulmadığı zaman kulaktan çıkıyor. Kulağınızın yapısına uyum biraz zaman almaktadır. Uyum sürecinden sonra kulaktaki varlığını unutuyorsunuz.
Günlük Kullanım
Günlük kullanımı rahat. Her an elinizin altında olmasına karşın, kutu kaba. Çantanızda taşırken sorun olmamakla birlikte cepte ciddi bir şişkinlik yaratıyor. Kontrol tuşları dokunmatik ve sert. Hassasiyeti yeterli değil. Manuel vites değiştirme hissi gibi düşünün. Tuşlarda bazen gecikmeler yaşanıyor. Sert bir baskı uygulamanız gerekebiliyor.
Mikrofon Kalitesi
Telefon konuşmaları için yeterli.
Bağlantı Kalitesi
Tanımlı cihazlara sorunsuz başlantı sağlıyor.
Ses Kalitesi
Bu ürünün alameti sesidir. Kef olduğu için, kulağınıza takıp müziği başlattığınızda... kocaman bir hayal kırıklığı hissi veriyor. Alt frekansları, üst frekansları arıyorsunuz. Ardından dinlemeye devam ettikçe gereksiz hiç bir frekansı size vermediğini, sadece eserde olanı dinlediğinizi görüyorsunuz. Sonra bir rahatlama... ve sırtınızı seslerin ahengine dayayıp teslim oluyorsunuz. Diğer kulaklıklara göre bir ermiş edası ile özgüvenli. Dinlediğiniz müziğin türüne göre gümbür gümbür alt frekenslar kulağınızın bir organından çıkıyor, tizler kristal berraklığında, orta frekanslar ikisi arasında özgürce dolaşıyor. Kendinizi kaptırdığınızda bir coşku hali, bulutların üstünde hissetme hali yaşıyorsunuz. İçmeden sarhoş olma hali. Ensrümanlar, fotoğraf kadrajına takılmış nesne gibi; öne çıkan ensrüman canlı arkasındaki diğer ensrümanlar karakterini kaybetmeden öndekini tamamlıyor.Ensrümanlar nereye konumlanmak istenmişse oradan ses veriyor. Bu da çok katmanlı zengin ve dolgun bir ses deneyimi yaşatıyor. Derinlik lineer değil, boyutlu. Bu kulaklık müzik için yaratılmış. Diğer bütün olumsuzlukları ortadan kaldıran müthiş bir şey bu.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor9
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi10
Tasarım
Çoğu kulağa uygun bir tasarım olmuş kutu tasarımı biraz daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum. İç tasarımı hoşuma gitti kulaklık kulakta bence hoş duruyor.
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitesi çok sağlam değil plastik bir malzeme kullanılmış kutu kapağı geriye doğru birazcık bastırılırsa kıralabilir. Taşırken dikkat etmek gerekiyor bence malzeme kalitesinde daha iyi olabilirlerdi.
Konfor
Konfor olarak gayet iyi benim kulağımda hiç ağrı yapmadı. Yapısı gereği kulaklığı ilk öncelikle üste bakacak şekilde saat yönünde çeviriyorsunuz ve şak diye kulağınıza oturuyor herhangi bir düşme riski yok hiç düşmedi.
Günlük Kullanım
Günlük kullanıma gayet uygun arkadaşlar açın müziğinizi ve yola devam size istediğinizi verir ama çok fazlasını değil gayet ideal metro, otobüs, parkta koşu yaparken bir sorun yaşamazsınız.
Mikrofon Kalitesi
Yani bu mikrofon kalitesini hiç beklemiyordum çok şaşırdım. Oppo enco w31'den bir farkı yok dışarıdaki bütün sesi konuştuğunuz kişiye iletiyor.
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı kalitesi gayet hızlı telefona çok rahatlıkla bağladım. Kutuyu açıp kulağıma takana kadar bağlantı sağlanıyor.
Ses Kalitesi
Ses kalitesi güzel bass severler için, fakat benim sevdiğim karakterdeki tonları çokta severek vermedi normal bir kulaklık modundaydı, ANC'si güzel sesi kesiyor minibüs içerisinde taktığımda kimseyi duymadım :) Audience modu güzel ama yeterli değil kesinlikle daha iyi olabilirdi.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi6
Konfor9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi8
Tasarım
Sade ve şık bir tasarıma sahip olan Mu3, incelediğim gri rengi ile de gerek taşıma kutusu gerek kulaklıkları ile oldukça dikkat çekmeyi başarıyor. Taşıma kutusunu açtığımızda bizi kapakta gömülü KEF logosu, kulaklıkların önünde ise ait olduğu koleksiyon olan Ross Lovegrove koleksiyonunun logosu yer almakta.
Malzeme Kalitesi
Daha kaliteli olmasını beklerdim. Kulaklıklarda pek sıkıntı bulunmasa da taşıma kutusunun özellikle boyası çok çabuk deforma oluyor. İncelediğim üründe kapağın temas ettiği yerlerin boyası çoktan gitmiş, temas edilen çoğu yer de yakında boyasız kalacağını hissettiriyor
Konfor
Bu tipteki kulaklıklara nazaran kulakta daha sabit ve konforlu kalıyor. Yine de kulaktan hiç düşmediğini söyleyemiyeceğim.
Günlük Kullanım
Uzun pil süresi, konforu, bağlantı kalitesi ve benim çok hoşuma giden ses karakteri ile günlük olarak zevkle kullandığım bir kulaklık oldu. Fakat aktif gürültü engellemesi beni hiç tatmin etmedi. Transparan modu ise daha iyi olabilirdi.
Mikrofon Kalitesi
TWS kulaklıkların genel sıkıntısını taşıyan Mu3, vasat sayılabilecek mikrofonlara sahip. İdeal koşullar dışında yapılan konuşmalar karşı tarafı zorlayabilir.
Bağlantı Kalitesi
Bana hiçbir sıkıntı yaşatmadı, herhangi bir kopma bağlanmama tek tarafın çalışması gibi sıkınıtılar yaşamadım. Kutunun kapağını açar açmaz bağlandı ve öyle devam etti. Sadece aynı anda iki cihaz desteği olmasını isterdim.
Ses Kalitesi
Benim çok hoşuma giden geniş sahneli, neredeyse her tür müzikte size oldukça zevk veren bir ses karakterine sahip. Bassları doygun, midler ve tizler gayet yerinde. Özellikle akustik türdeki şarkılarda tekrar tekrar dinletebiliyor. Deneyimlerken en çok zevk aldığım kulaklıklar arasında kesinlikle üst sıralarda olan bir kulaklık.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi6
Konfor7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi9
Tasarım
Kutuyu elinize aldığınızda ilk düşündüğünüz şey hafiflik oluyor (5,8 g kulaklık 46,8 g şarj kutusu ). Kutu gümüş renginde ve dikkat çekiyor. Kulaklıkların üstünde birer adet tuş bulunmakta ve KEF yazısı burada da karşımızda. Tuşların hissiyatı güzel ayarlanmış. Kutu mıknatısları güven veriyor.
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitesi ne yazık ki kötü hissettiriyor. Plastik türevi bir malzeme kullanılmış. Kutu içi kullanılan materyal de plastik. Çizilmeye hassas bir boya kullanılmış. Kulaklıklar kutu ile aynı renk. Silikonlar kaliteli ve tene uygun. Ne yazık ki kulaklıklar ter ile kayganlaşıp yerinden az da olsa oynamaya ve eli kulaklığa götürme hissiyatı uyandırıyor. Kulaklık kutusu da kulaklıklar da premium hissi uyandırmıyor.
Konfor
Kutunun ve kulaklıkların hafifliği konfor hissi uyandırıyor. uzun süreli kullanımda çok az kulak ağrısı yapıyor. Terleme ile yerinden oynaması insanı rahatsız ediyor. , Kutu küçük ve hafif olduğu için cebinize ve çantanıza rahat bir şekilde sığıp rahatsız etmiyor.
Günlük Kullanım
Bu ses kalitesi mükemmel olan bir True Wireless Bluetooth kulaklık ama kullanıcıya sundukları bluetooth kodeklerinin (SBC, AAC) eksikliği puanının kırılmasına sebebiyet veriyor. Sadece bununla da kalmıyor ve rakiplerinin en sevilen teknolojik özelliklerinin de gerisinde kalıyor. bir uygulaması bulunmuyor. EQ kendi telefonunuz ile müdehale edebilirseniz ediyorsunuz. Sensörleri yok. Yakınlık sensörü, çevre algılama vs sensörleri yok. Anc performansı rakiplerinin gerisinde. Mikrofonu orta derece ve çevre seslerinden etkileniyor
Mikrofon Kalitesi
Bu konuda kararasız kaldım. Görüştüğüm bazı arkadaşlarım sesin mükemmel geldiğini bazı arkadaşlarım dijital ve tiz geldiğini söyledi. Dışarıda kullandığımda ortam sesini de karşı tarafa iletti ve karşı tarafı rahatsız etti.
Bağlantı Kalitesi
Bluetooth 5.0 teknolojisine sahip kulaklık ile kopma sorunu yaşamadım. 8 metrede 3 duvar ile denememe rağmen sen hala kulağımdaydı. Bluetooth konusunda bağlantı sorunu yaşamama rağmen bu fiyatta bir üründen Aptx ve LDAC teknolojisinin yokluğu ile rakiplerinin gerisinde kalmış
Ses Kalitesi
KEF' ler, pürüzsüz ve rafine edilmiş harika dengeli bir ses üretir. Müziğin ince nüanslarını ortaya çıkarabilen zengin orta aralık, ayrıntılı bas ve net yüksek tonlarla hareket halindeyken saf ve doğru ses sağlar. Kodek eksikliği aktarım kalitresi, hız ve çözünürlüğü etkilediğinden rakiplerinin gerisinde kalmış. Bu fiyat bandına yakışmayan bir codec eksikliği var Seste yaşadağım tek sorun güç eksikliği oldu. Elim sürekli volume tuşuna gitti. Volumü bana yetmedi. Bass sesleri derin geliyor ama basshead severlere hitap etmez. Enstrümanların konumunu gerçekten seçebilirsiniz. Dinlemesi gerçek bir keyiftir. Doku ve ayrıntı ile gerçekçi gibi. Bas güçlü ama kontrollüdür
Tasarım9
Malzeme Kalitesi3
Konfor7
Günlük Kullanım5
Mikrofon Kalitesi4
Bağlantı Kalitesi6
Ses Kalitesi9
Tasarım
Konforlu bir taşıma sağladığı için tasarıma 10 puan veriyorum. Kutunun tasarımı da hoş
Malzeme Kalitesi
Kulaklığın taşındığı küçük kutusunda benzer modellerine göre daha ucuz malzeme kullanıldığını düşünüyorum
Konfor
Kulakta benzer modellerine göre taşıması çok kolay ve rahat
Günlük Kullanım
Yukarıda 3 defa söylediğim gibi konforlu olduğu için günlük kullanıma da uygun
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon kalitesi başarılı
Bağlantı Kalitesi
Benzer kulakiçi kulaklıklara göre bağlantı hızı çok daha hızlıydı
Ses Kalitesi
Fiyat performans olarak gayet başarılı bir ses kalitesi var
Tasarım9
Malzeme Kalitesi7
Konfor10
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi10
Tasarım
Kulaklıklar gayet küçük ve kulağa tam oturuyor. Sarj ünitesi bence büyük ve cepte rahatsızlık verebiliyor. Sarj ünitesinin kapağını açtığınızda kulaklıklar otomatik açılıyor. Siz daha kulağınıza takmadan kulaklıklar cihazınıza bağlanmış oluyor. Kulaklıkların üzerinde ışıklar bulunuyor.
Malzeme Kalitesi
Özellikle bu fiyat bandında çok daha iyi bir malzeme kalitesi beklersiniz. Bu kulaklıklarınkini beğenmedim. Sağlam gibi bir his vermiyor plastiği. Üzerinde bulunan boyalar da uzun kullanımda soyulabiliyor. Elimdeki ürünün sarj soketi ve kapak kısmında rahatsız edici görünen aşınmalar mevcut.
Konfor
Ürün birçok kulağa uyacak şekilde tasarlanmış. Uzun kullanımlarda bile hiç rahatsız olmadım. Sarj ünitesini cepte taşımak rahatsız edici fakat kulaklıklar gayet iyi.
Günlük Kullanım
Günlük kullanımda kulaklığın birçok derdi var. kullandığım sürelerde ANC modundan pek keyif almadım. sürekli gelen ağustos boceği seslerini bile kesemedi. Evde kullandığım sürelerde keyifliydi fakat dış mekan performansı bence yeterli değil. Ambiyans modunu çok beğendim. kulaklığı çıkarmadan dışarıdaki insanlarla rahatça konuşabiliyorsunuz. Modlar arası geçiş yaparken kulaklık 2-3sn kadar bekliyor. Bir zamandan sonra rahatsız edici hale geliyor. Telefonla konuşurken bu kulaklığı kıllanmak keyifli değil. Konuştuğum kişilerden olumlu geri dönüş almadım. Zaten Telefonlar konuşma anlarında kulaklık bağlantı sorunları yaşıyor.
Mikrofon Kalitesi
Dış mekanda bu kulaklıkla görüşme yapmak neredeyse imkansız. sadece çok sessiz ortamlarda rahat görüşme yapabilirsiniz. Bunun dışında ne bisikletle ne yürürken ne de toplu taşımada iyi bir mikrofon performansı aldım.Görüşmelerimin hemen hemen hepsinde kulakığı çıkarmak zorunda kaldım. Özellikle fiyatı bandında değerlendirirsek berbat bir mikrofonu var.
Bağlantı Kalitesi
Kutuyu açtığınız an kulaklıklar cihazınıza hızlı bir şekilde bağlanıyor. Gün içinde müzik dinlerken büyük oranda stabil bir bağlantıya sahip. Ara ara kesintiler oluyor fakat rahatsız edici seviyede değil. Telefon görüşmelerinde durum daha farklı. kulaklığa bağlı olsanız da sesin gelmediği oluyor. kulaklığı çıkartmak zorunda kalabiliyorsunuz
Ses Kalitesi
Kulaklığın ses dışında hiçbir özelliği çok iyi değil. Bu ürünü aldığınızda ses kalitesi yüksek bir bluetooth kulaklık almış olacaksınız. Bence ürünü satın almak için mantıklı tek sebep ses kalitesi. Birçok müzik türünde keyifle müziğinizi dinleyebiliyorsunuz.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi4
Konfor8
Günlük Kullanım4
Mikrofon Kalitesi3
Bağlantı Kalitesi6
Ses Kalitesi9

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
Desteklenen CodeclerSBC, AAC
ANCVar
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
SensörlerDokunmatik Sensörü
NFCYok
Frekans Aralığı20 Hz-20.000 Hz
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Empedans16 Ohm
Hassasiyet104 dB SPL/mW
MikrofonVar
Suya DayanıklılıkIPX5
USB StandardıUSB-C
Batarya ÖmrüKulaklık 9 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 24 Saat
Sürücü Çapı 8.2mm
Batarya Şarj Süresi5 Dakika Hızlı Şarj ile 1 Saat Kullanım
Boyutlar24.5 x 17.5 x 26.3 mm (Kulaklık) 33.5 x 62 x 52 mm (Şarj Kutusu)
Kablosuz ŞarjYok
Ağırlık5,8g (Kulaklık), 52,6g Kutu ile Birlikte

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.7
Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.