Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Bang & Olufsen EX Kulak İçi TWS

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
9.4

Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor9
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi10

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
8.4

Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor8.7
İzolasyon7.7
Günlük Kullanım8.7
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi7.3
Ses Kalitesi8.7

Fiyatı

Bang & Olufsen EX Kulak İçi TWS
Bang & Olufsen EX Kulak İçi TWS
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Bang & Olufsen bir çok hoparlör ve kulaklık modeline sahip bir danimarka firması.

 

Bang & Olufsen, Peter Bang ve Svend Olufsen tarafından 1925 de kuruldu. Bu iki abi, o zamanlarda, radyo iletim teknolojileri üzerinde çalışıyorlardı. Neredeyse 100 sene sonra, bugün, firma artık dünyanın en dikkat çekici hoparlörlerini, en orijinal tasarımlı kulaklıklarını ve en kaliteli televizyon sistemlerini üreten markalardan biri haline geldi. Peter ve Svend,” tasarıma” bu kadar önem veriyorlar mıydı bilmiyorum, ama günümüzde Bang & Olufsen denince akla özgün dizayn, göz alıcı tasarım ve üstün malzeme kalitesi gelir.

 

Markanın hali hazırda satışa sunduğu 3 farklı tam kablosuz kulak içi kulaklık modeli var.

 

Bunlar:

 

 

Modellerin isimlerinin üstüne tıklayarak ilgili incelemelerine göz atabilirsiniz.

 

EQ, açıkçası çok çok beğendiğimiz, hala ilk 3 tws listemizde yer alan süper bir kulaklıktı. EQ bize bir Bang & Olufsen kulaklığın Sennheiser Momentum 2 gibi ses kalitesi söz konusu olduğunda parmakla gösterilen bir kulaklıkla yarışabilecek seviyede olabileceğini ispatladı.

Bang & Olufsen EQ Tam Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Bu kulaklık, göz alıcı tasarıma, ciddi anlamda eşsiz malzeme kalitesine, akıllı özelliklere ve çok iyi ses kalitesine sahip.

 

EX, marka da ilk defa göreceğimiz saplı dizayn anlayışı ile bu sonik performans abidesinin(EQ) biraz tonal rengini, biraz konforunu, biraz da mikrofon performansını geliştirmeyi kendine amaç edinmiş yepyeni bir model.

 

Bağlantı performansı, ANC başarımı ve mikrofon kalitesi açısından en az kardeşi EQ kadar iyi olan EX, bu alanlarda bazı geliştirmeler de sunuyor.

 

Ses karakteri açısından ise bu sefer tamamen farklı bir yaklaşım sergileyen kulaklık, şimdi daha parlak, detay odaklı ve daha şeffaf bir sunuma sahip. 

 

Hadi yakından bakalım!

ArtılarıÜstün KonforDengeli Ses Karakteri, Üstün Sonik PerformansÖzenli İşçilik, Premium Malzeme KalitesiBaşarılı ANC PerformansıMobil Uygulama DesteğiUSB-CGöz Alıcı Tasarım. Zarif Ve ÖzgünTatmin Edici Mikrofon Performansı
EksileriKişisel Ergonomiye Bağlı Olmakla Birlikte, Kulakta Bir Süre Sonra Pozisyonunu Kaybedebiliyor.
skor
10
KULAKLIK.COMTasarım

EX özgün bir tasarıma sahip.

 

E8 3. Jenerasyondan bu yana, yeni modeller her seferinde daha ufak boyutlu kutularla geldi. EX, bir önceki model EQ'ya kıyasla neredeyse yarı yarıya küçültülmüş bir kutu içerisinden, premium bir sunum eşliğinde çıkıyor.

Bang & Olufsen BeoPlay E8 Sport True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

E8 Sport, Bang & Olufsen tam kablosuz kulak içi bluetooth kulaklık modelleri arasında E8 etiketini taşıyan üyelerin son versiyonunu temsil ediyor.

 

Sunum

 

Kutunun İçerisinden Çıkanlar:

 

  • EX
  • Şarj Kutusu
  • USB - A'dan USB - C'ye Şarj Kablosu | 0,5m
  • 4 Farklı Boyutta Yedek Slikon Uç
  • 1 Çift Orta Boyutta Comply Köpük Uç
  • Hızlı Başlangıç Kılavuzu

 

Airpods Pro benzeri saplı tasarımı sayesinde kabin boyutunda küçültmeye giden Bang & Olufsen artık daha konforlu ve kulakta daha sabit kalabiliyor.

 

Benzer şekilde, kulaklığı kulak içine sabitlemeye çalışırken dokunmatik yüzeye yanlışlıkla temas etmek zorunda kalmıyor olmak, ufak bir avantaj daha.

 

EX kabinlerinin dış yüzeyinde parlak B & O logosu bulunuyor. Darbelere karşı dayanıklı cam kaplı bu alan aynı zamanda dokunmatik kontrol merkezi.

 

Cam kaplama, kulaklığa premium bir hava katmış. Bang & Olufsen ürünlerinin materyalleri arasında Ahşap, Aluminyum, Deri ve Plastiği sıklıkla görüyor olsak ta, cam kaplama yüzeyi bulunan bir kulaklığı B & O'da daha önce gördüğümüzü hatırlamıyoruz. 

 

EX'in kabini gibi, şarj kutusu tasarımı da EQ'da gördüğümüzden daha farklı. Derinliği daha geniş, biraz daha büyük hacme sahip 1. sınıf aluminyum bir kutu bu.

skor
10
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

EX, aynen kardeşi EQ gibi, taşınabilir bir tank.

1. Sınıf aluminyum, cam ve plastik kullanılarak üretilen EX lüks hissettirdiği kadar dayanıklı.

 

Herhangi bir fiyat bandında konumlanan başka bir tam kablosuz kulaklıkta, Bang & Olufsen amiral gemilerinde ki kadar özenle seçilen ve bir araya getirilen materyallere denk gelmek, bir ömür sürebilir.

 

EX'in darbelere karşı dayanıklılığı söz konusu olduğunda tek endişemiz, doğal olarak, cam kaplı dokunmatik yüzey. Burası bir çarpma esnasında kırılabilecek potansiyele sahipken, etrafını çevreleyen daha yüksek aluminyum halka, istenmeyen kazalara engel olabilecekmiş gibi duruyor.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Airpods Pro benzeri saplı tasarımı sayesinde kabin boyutunda küçültmeye giden Bang & Olufsen artık daha konforlu ve kulakta daha sabit kalabiliyor.

 

Benzer şekilde, kulaklığı kulak içine sabitlemeye çalışırken dokunmatik yüzeye yanlışlıkla temas etmek zorunda kalmıyor olmak, ufak bir avantaj daha.

 

Yalnızca 6 gram kabin ağırlığı, zaten ağırlığı çok iyi dağıtan fizikleri ile akılda kalan saplı dizayn estetiği ile birlikte bu kulaklığın kulak içerisinde unutulacak düzeydeki bir konfor seviyesine ulaşmasına destek oluyor.

 

Bang & Olufsen EX gün boyu kulağınızda takılı kalabilecek kadar rahat bir deneyim sunuyor. 

 

Kulaklığın kulak içinde daha sabit kalmasını sağlamak adına, kutu içerisine dahil edilen Comply Foamlar ile konforu bir seviye daha da arttırabilirsiniz. 

skor
9
KULAKLIK.COMİzolasyon

İzolasyon kriteri, 2 alt başlık altında değerlendirilebilir. Pasif İzolasyon ve Aktif İzolasyon.

 

Pasif izolasyon, aslında kulaklığın kulak kanalınızın içinde ne denli az boşluk bırakacak şekilde oturduğu, slikon veya köpük uçların kalınlığı, malzemesi ve bunun gibi bir çok parametre eşliğinde sonuçlanır.

Kulaklıklar ve ANC (Aktif Gürültü Engelleme)

Çok teknik detaya girmeden ANC’yi tek bir cümle ile açıklamak istersek; gürültü giderme teknolojisi, dalga fazı iptali ilkesine dayanmaktadır.

 

Aktif gürültü engellemenin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını biraz daha iyi anladığınıza göre, bu kulaklığın ANC performansının oldukça iyi olduğunu söyleyerek bir özet ile bu kriterin altını doldurabiliriz.

 

Her ne kadar Sony WF-1000XM4 kadar olağan üstü bir performans sergilemese de, Bang & Olufsen EX sizi dış dünyadan izole edebilir ve müziğiniz ile aranızda hiçbir engel olmadan sizi hayallere daldırtabilir.

 

Ek olarak, kulaklığın pasif izolasyonu da, özellikle Comply Foam köpük uçlar ile kullanıldığında oldukça etkili olabiliyor.

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Yeni B & O EX size günlük yaşantınızın her anında eşliik edebilecek akıllı özelliklere sahip.

 

Markanın beoplay EQ'dan sonra bir tarz değişikliğine giderek saplı bir dizayn eşliğinde tasarladığı bir ANC kulaklık bu.

 

Mobil uygulama desteği ile birlikte kablosuz olarak yazılım güncellemesi yapabiliyor, dost canlısı ara yüzü ile kolaylıkla EX'i bir equalizer yardımı ile istediğiniz ses karakterine evriltebiliyorsunuz.

 

IP57 sertifikası, EX'in, EQ'dan daha gelişmiş bir dış ortam kulaklığı olduğunu ispatlıyor. 

Bir benzerini kolay kolay göremeyeceğimiz şekilde, EX 1 metre su altında yarım saat durabilecek kadar iyi korunuyor. Kendinize duşta kullanmalık bir kulaklık bulmuş olabilirsiniz.

 

Batarya ömrü gövde üzerinde  6, şarj kutusuyla birlikte ise 20 saati bulan EX bu sefer çok da mutlu etmiyor. Daha iyilerini kolaylıkla bulabilmek mümkün olduğu gibi, EX'in kutusu daha büyük hacimli bir pili içinde barındırabilecek boyutlara sahip.

 

USB-C portu ile hızlı şarj destekleyen kutuya kablosuz olarak da enerji verilebiliyor. 

Özetle, EX yakınlık sensörü, suya ve toza karşı ekstrem dayanıklılığı, üstün malzeme kalitesi, mobil uygulama desteği, gün boyu yormayacak ses karakteri, konforu ve dahasıyla, bir günlük kullanım yıldızı olmayı hak ediyor.

skor
9
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

EX'in mikrofon düzeni aslında kardeşi EQ ile benzeşse de, burada yer verilen saplı tasarım sonucu bu kapsüller ses kaynağına, yani ağzınıza daha yakın konumlanmış oluyor. 

 

Böylelikle sesinize daha iyi odaklanarak bir seviye daha tok ve doyurucu bir karaktere bürünen yeni sistem, EQ'nun sahip olduğu keskinlği ve yüksek çözünürlüklü sonik performansı da koruyor. 

 

EX ile gürültülü ortamlarda telefon konuşmaları yapmak veya toplantılara katılmak da mümkün. 

skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bang & Olufsen EX tam kablosuz bluetooth kulaklık, bluetooth 5.2 altyapısında, süper premium codecler eşliğinde pek stabil, güvenilir ve kaliteli bir bağlantı sunuyor.

 

SBC, AAC, aptX ve aptX Adaptive, bu premium müzik canavarının sahip olduğu başlıca codecler.

 

Codecler hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için, sizler için kaleme aldığımız bilgilendirici makaleye buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

skor
10
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Beoplay EQ için, ses kalitesi açısından şuana kadar deneyimlediğimiz en iyi tam kablosuz kulak içi kulaklıklardan bir tanesi yorumunu yapmıştık.

 

EX, benzer bir ses kalitesine sahipken, tonal rengi tamamen değiştirilmiş bir model.

 

Ses karakteri açısından tamamen farklı bir yaklaşım sergileyen kulaklık, şimdi daha parlak, detay odaklı ve daha şeffaf bir sunuma sahip. 

 

Yeni kulaklıkta, EQ'da gördüğümüz 6.8mm dinamik sürücünün yerini artık çok daha büyük, 9.2mm dinamik sürücü almış.

 

İki tarafta, 20 Hz - 22 kHz aralığında üretim yapabiliyor.

 

Daha büyük sürücü, beraberinde daha iyi ses kalitesi getiriyor söyleminin doğruluğunu sorgulamanız gerektiğini daha önce bir çok kez belirtmiştik. Zira, ses kalitesinin kaderini belirleyen onlarca faktör var. Kabin boyutu ve iç akustik, bunlardan bir tanesi.

 

EX, EQ'ya kıyasla biraz daha parlak bir kulaklık. 

 

İki kulaklığında aslında sub-bass bölgesi 100 Hz'e kadar ortalama 5 dB olmak üzere benzer şekilde aksanlı iken, EQ'nun hava frekansları bölgesinin, yani en tepe noktaya yakın 7 kHz alanı ve devamının, ciddi bir roll-off'a girmesiyle EX'ten daha gövdeli ve otoriter baslar üretebilecek bir kulaklık ortaya çıkıyor.

 

EX yaklaşık 10 kHz bölgesinde, eski modele kıyasla aykırı bir yoğunluğa sahip de denilebilir. Bu kulaklık özelinde zil, trumpet ve ince telli enstrümanlar gibi tiz karakterli notalar üreten kaynakları çok daha canlı ve enerjik bir karakter ile duyacağınıza emin olabilirsiniz. Genel olarak mid bölgesi karakteri benzer olan kulaklıkların her biri ise, doğala yakın, konforlu ve bir nebze geri planda kalan vokaller ve benzeri aralıkta kalan enstrümanlar üretiyorlar. Momentum 2'nin gerçeğe yakın karakteri ile öne çıktığı en temel nokta, devasa  sahne genişliğinden sonra, burası.

 

Tahmin edilebileceği üzere daha geniş bir sahneye sahip olan EX, sahne derinliği açısından EQ'un bir tık gerisinde kalıyor. Burada EQ kabininin fiziksel olarak çok derin olmasıyla sağlanan akustik üstünlüğü suçlayabilirsiniz.

 

Özetle, elimizde yine çok kaliteli ses performansına sahip bir tam kablosuz kulaklık olmuş oldu. Biz açıkçası Astell & Kern Diana'ya benzer tonal karakteri ile özellikle alışıldığında daha rahat dinlenebilen EQ'yu, hala tercih ediyor olsak da, EX'in bir eksiği olduğu söylenemez. 

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Ürünün tasarımı gayet güzel insanların dikkatini çekiyor ancak kulaklıklar üzerindeki dokunmatik alüminyum kısımıın mavi olması sanki üzerinde koruma jelatini duruyormuş gibi bir his veriyor. Onun haricinde çok soft ve şık bir tasarıma sahip.
Malzeme Kalitesi
Ürünün malzemesi gerçekten kaliteli, ele dolgunluk veren bir hissi var lakin çok kolay çizilebilir bir yapıya sahip, bu beni çoğu kulaklıkta rahatsız eden bir durum çünkü insanlık hali kulaklıklarımızı anahtar, bozuk para gibi çizebilecek nesnelerle aynı cebe koyduğumuz oluyor ve şarj kutusunun dışı genelde çabucak mahvoluyor. Bu sorunu göz ardı ederseniz herhangi bir sorun yok gayet kaliteli ve sağlam bir yapıya sahip.
Konfor
Silikonların kulağa tam oturması hem bir bakımdan izolasyon görevi görürken hemde sizi hiç rahatsız etmiyor ayrıca koşu yaparken, uzun yürüyüşlerde, eğilip kalkarken kulağınızdan düşme gibi bir sorunla karşı karşıya kalmıyorsunuz. Yatarken şarkı dinlemeyi sevenler için birebir, kulağınızın üstüne rahatlıkla yatabilir, şarkı dinleyebilirsiniz.
İzolasyon
Silikonları bile tek başına izolasyonda epey iş yaparken ANC ile bu deneyim iki katına çıkıyor. Dışardaki seslerin çoğunu keserken dışarıya da ses vermiyor.
Günlük Kullanım
En pahalı TWS kulaklık olmaya aday olan bir kulaklık için bu performans tam da olması gerektiği gibi, gün içerisinde kapalı ortamlarda, seste, rüzgarda, trafikte hiçbir şekilde ses geçirmeyip arama yapmanıza, insanları rahatsız etmeden şarkı dinlemenize imkan veriyor.
Mikrofon Kalitesi
Günlük yaklaşık 1 saate varan konuşmalar yaptım, ister evde, ister sokakta, trafikte, kütüphanede hiçbir şekilde karşıya sesleri iletmeyip sizin sesinizi algılıyor. Rahatlıkla ses kaydedebilir, arama yapabilirsiniz.
Bağlantı Kalitesi
Kulaklıkların telefona bağlanması gayet hızlı ben genelde şarj kutusundan çıkarıp kulağıma taktığımda direkt şarkımı açabiliyorum. Bang Olufsen uygulaması ise sadece kulaklıklar şarj kutusundayken bu bağlantıya izin veriyor ve kulaklıkları kullanırken telefonumdan erişemiyorum bu beni rahatsız etti. Bunların haricinde kulağınızdan tekini çıkardığınızda şarkıyı durduruyor ve üzerinde bulunan telefon açma, şarkıyı geçme, geri sarma, ses açma-kısma, gibi fonksiyonları ile telefonu pek elinize almanıza gerek kalmıyor.
Ses Kalitesi
Ses düzeyini normal seviyelerde tuttuğunuzda gerçekten harika bir deneyim sunuyor, bir çok şarkıda daha önce sesini dahi duyamadığım enstrümanların sesleri çok net bir şekilde geliyor eğer sesi düzeyini yüksek tutan birisi ve benim gibi yürüyüş yaparken tek duymak istediğiniz müzik olsun istiyorsanız çok ufak cızırtılar yapıyor ancak ufak olmasına rağmen uzun sürede baş ağrısı yapıyor ve rahatsız ediyor.
Oyun Performansı
Normalde stereo denince akla sadece sağ ve sol kavramı gelirken bu kulaklıkta seslerin arkanızdan veya önünüzden mi geldiğini de hissedebiliyorsunuz. Bu durum epey hoşuma gitti tüm sesleri en ince detaylarına ve yönlerin kadar duyabilmek ilk defa bu kulaklıkta bu kadar etkiledi.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi7
Konfor10
İzolasyon9
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı9
Tasarım
Kulaklığın o kadar güzel bir tasarımı var ki kulaklığın kutusunu nereye koysam sanki Bang&Olufsen reklamında gibi hissediyorum. Kasanın mat boyasının üstüne parlak Bang&Olufsen yazısı yazılmış ve bu çok premium bir hava yaratıyor. Kulaklıkların üzerindeki mavi cam kısımlar bana başta çok tuhaf gelmişti ama sonradan gerçekten çok hoşuma gitmeye başladı, kulaklık her kulağınıza taktığınızda aynı şekilde durduğundan kulaklıklar birbiriyle simetrik duruyorlar ve bu çok şık gözüküyor.
Malzeme Kalitesi
Alüminyum kutunun üstüne sıkılan mat boya gerçekten çok şık ve ışık yansıması yapmadığından her konumda çok güzel duruyor. Plastik kısımlar da yumuşak plastikten yapılmış ve çok hoş hissettiriyor. Kulaklığın fonksiyon tuşlarında cam bir yüzey tercih edilmiş ve dokunmatiği çok hassas olmasa da dokunma hissiyatı gayet güzel.
Konfor
Kulaklık ergonomik yapısından dolayı kulağa biraz zor takılıyor ama o kadar iyi tasarlanmış ki ben elimle bile zor çıkarıyorum. Kulağınıza resmen yapışıyor diyebilirim. İki kulaklık da kulaklarınızda birebir aynı şekilde duruyor ve bu tasarımın güzelliğini de açığa çıkarıyor. Yanında gelecek olan Comply foam kulakçıklarla çok rahat edeceğinize eminim.
İzolasyon
Kulaklıkların Comply foam kulakçıkları kutu içeriğinden çıkıyor bu da izolasyonu başarılı hale getiriyor. Aktif gürültü engelleme de bunun üstüne eklendiğinde gayet başarılı bir kulaklığını oluyor.
Günlük Kullanım
Kulaklığın kutusu gayet hafif ama aynı zamanda biraz fazla yer kaplıyor. Cebinizde biraz şişkinlik yapıyor ama bunu çok dert etmem diyorsanız hafifliği bunu telafi edebilir. Kutu boyutlarına rağmen çok hafif. Ip 57 sertifikası olan kulaklık toza ve suya son derece dayanıklı. Kulaklığı havuza “düşürseniz” bile kuruladıktan sonra kullanmaya gönül rahatlığıyla devam edebilirsiniz. Tabii kulaklıklarla yüzmeye çalışmayın.
Mikrofon Kalitesi
Kulaklıkların üstündeki üçer mikrofon telefon konuşmalarında yoğun otobanların yanında bile yeterli bir performans gösteriyor. Gürültüyü yazılımıyla silip karşıya sadece sizin sesinizin gitmesini sağlıyor. Günlük hayatında yoğun telefon görüşmesi yapanlar için birebir bir kulaklık. Zaten tasarlanma amaçlarından biri de bu, iş insanlarının kullanabileceği şık bir aksesuar.
Bağlantı Kalitesi
Kulaklık ara sıra ilk açmamda bağlanmadı ve bazen kopukluklar yaşadı. İki kulaklık arasında da ara sıra 4-5 saniye süren senkron kaymaları oldu. Bu Bang&Olufsen’de kronik bir sorun artık galiba buna bir çözüm bulmaları gerek.
Ses Kalitesi
Kulaklığın ses kalitesi gayet iyi. Genel olarak Bang&Olufsen karakterine sadık bir kulaklık olduğu kanısındayım. Şu ana kadar 3. Bang&Olufsen cihaz incelemem ve hepsinin ekolayzır ayarında daha tiz ağırlıklı ayarlar yaptım. Çok temiz ve zevk veren bir sesi var ama bu fiyata değer mi? Çok daha düşük fiyata Sennheiser alabilecekken bu kulaklığı tercih etmezdim çünkü Sennheiser’dan üstün olduğunu söyleyemem.
Oyun Performansı
Bu bir oyun kulaklığı değil.
Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı1
Tasarım
Tasarımı ne giyerseniz giyin üstünüze uyum sağlayacak kadar güzel, sade ve şık sadece bu güzel tasarımın eksisi olarak uzun süre kullanıldıktan sonra kulakta düşme hissi var.
Malzeme Kalitesi
Bang&Olufsen'in en sevdiğim yanı malzeme kalitesi ve premium hissi. Gerçekten bu üründe de bunu hissettirmiş ve dokunduğunuzda bile premium hissettirecek malzemeler kullanılmış. Tek üzüldüğüm yanı siyah şarj kutusunun çizilecekmiş gibi bir his vermesi, onu da uzun kullanımda göreceğiz.
Konfor
Kulaklığın güzel ve işlevsel tasarımının yanı sıra küçük kulaklara oturmasında sorun olduğunu gördüm ve keşke kutu içeriğine ek silikon seçenekleri de konulsaymış benim kulaklarıma s beden takınca küçük geliyor m beden takınca da sanki zorluyorum gibi hissediyorum keşke ara bedenler de bulunsaymış.
İzolasyon
Bu kulaklıktaki tek sorun kutu içeriğinden çıkan silikonların bedenlerinin çok uçta kalması ve kulak kanalını tamamen dolduracak bir kulak ucu bulamamamız. Ayrıca comply foam benim gibi küçük kulak delikli insanlara uymuyor ve sesi çok boğuklaştırıyor.
Günlük Kullanım
Genel olarak her gün en az 4 saat kulaklık kullanan biriyim ve beni sadece İstanbul un çok sesli olan m1 metrosunda hayal kırıklığına uğrattı onun dışında ben yüksek sesle müzik dinlemeyi seven birisi olarak yüksek sesle dinlemeye başlayınca insanların bakışlarına maruz kaldım ancak bu piyasadaki her kulaklıkta genel bir sorun.
Mikrofon Kalitesi
Genel olarak tws kulaklıklarda olan görüşme performansı bu kulaklıkta da bir sorun. Yüksek sesli yerlerde sesiniz anlaşılmıyor ancak elinizi ağzınıza götürüp kulaklığın mikrofonuna yönlendirirseniz bir problem kalmıyor.
Bağlantı Kalitesi
Kulaklığın bağlantı kolaylığı vs. Çok iyi ve Bluetooth mesafesine hayran kaldım ev içinde telefonunuz herhangi bir yerdeyken gezebiliyorsunuz. Aptx adaptive desteği de iyi iş görüyor. Keşke HD sesi destekleyen aptx HD desteği olsaydı.
Ses Kalitesi
Öncelikle ses kalitesinin çok dengeli olduğunu söyleyebilirim ve bazı şarkılarda hiç duymadığınız detayları farketmek güzel geliyor. Bas karakteri daha dolgun tiz olarak kristal gibi ve kesinlikle kulak tırmalamıyor. Fazla söze gerek yok Bang&Olufsen karakterindeki sesten uzak bir şey yok.
Oyun Performansı
Oyun oynamak istiyorsanız kablolu kulaklık kullanmanızı öneririm
Tasarım9
Malzeme Kalitesi10
Konfor7
İzolasyon6
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı3

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.2
Desteklenen CodeclerSBC, AAC, AptX Adaptive
ANCVar
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeVar
SensörlerYakınlık Sensörü, Dokunmatik Sensörü
NFCYok
Pasif KullanımYok
THD<0,08% (1kHz / 94dB)
MikrofonVar
USB StandardıUSB-C
Batarya Şarj Süresi1.5 Saat
Frekans Aralığı20 Hz - 22.000 Hz
Sürücü Çapı 8.2mm
Boyutlar24.5 x 17.5 x 26.3 mm (Kulaklık) 33.5 x 62 x 52 mm (Şarj Kutusu)
Kablosuz ŞarjVar
Ağırlık6g (Kulaklık), 65g Kutu ile Birlikte
Batarya ÖmrüKulaklık 6 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 20 Saat
Suya DayanıklılıkIP57
Sürücü TipiNeodiyum Sürücülü

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
9.4
Bang & Olufsen EX Kulak İçi TWS
Bang & Olufsen EX Kulak İçi TWS
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
7.8
Bang & Olufsen BeoPlay E8 Sport True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay E8 Sport True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.4
Sony Linkbuds TWS Bluetooth Kulaklık
Sony Linkbuds TWS Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.