Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi

skor
8.7

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor9
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi9

Fiyatı

Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Mağaza Kulaklık Logo
6,600 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Bang & Olufsen, Peter Bang ve Svend Olufsen tarafından 1925 de kuruldu. Bu iki abi, o zamanlarda, radyo iletim teknolojileri üzerinde çalışıyorlardı. Neredeyse 100 sene sonra, bugün, firma artık dünyanın en dikkat çekici hoparlörlerini, en orijinal tasarımlı kulaklıklarını ve en kaliteli televizyonlarını yapan markalardan biri haline geldi. Peter ve Svend,” tasarıma” bu kadar önem veriyorlar mıydı bilmiyorum, ama günümüzde Bang & Olufsen denince akla özgün dizayn, göz alıcı tasarım ve üstün malzeme kalitesi gelir. Markanın 3 tane sevdiği favori materyal var. Deri, Aluminyum ve Ahşap.

 

Bu yazımızda, yeni bir kulaklık olan, Bang & Olufsen Beoplay H4 2. Jenerasyona yakından bakıyoruz.

 

Bang & Olufsen BeoPlay H4 serisi, bizim markanın amiral gemisi modeli olan Bang & Olufsen BeoPlay H9 serisinden daha çok beğendiğimiz bir seri. Bang & Olufsen BeoPlay H4 birinci jenerasyonu da kullandık. O da çok güzeldi. Hem daha konforlu buluyoruz. Hem de Ses Karakteri daha dengeli bir kulaklık Bang & Olufsen BaoPlay H4. Ama Bang & Olufsen H9’un malzeme kalitesi ve ANC gibi özellikleri, kendisini daha premium bir sınıfta tutmaya yetiyor.

ArtılarıMalzeme Kalitesi ve Konfor Olabilecek En Üst Noktaya Oldukça Yakın. • Pasif Kullanılabiliyor, Kablolu Kullanımda Çözünürlük Artıyor.Modern Ve Özgün Tasarım Anlayışı Kulaklığı Premium Kılıyor.Usb – C Portuna Sahip Olması, Modelin Geleceğini Aydınlatıyor.H4 Serisinin Kendine Has Otantik Karakteri, Teknik Performans Başarımına Katkı Sağlayacak CinstenBaşarılı Sürücü. Her Anlamda Tatmin Edici Teknik Performans
EksileriANC YokBatarya Ömrü Ortalamanın AltındaHızlı Şarj Desteği Yok
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

Bang & Olufsen  H4 2. Jenerasyon Bluetooth Kulaklığı, şık tasarlanmış, kaliteli bir kutu içerisinden çıkıyor. Kutuyu açar açmaz, bizi Bang & Olufsenin klasik kulaklık haznesinde karşılıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

·    Bang & OLufsen H4 2. Jenerasyon Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık

·  USB-C’den, USB-A’ya şarj kablosu

·  3.5mm’den, 3.5mm’ye ses kablosu

·  Kullanım Kılavuzu

 

Bize, tasarım denilince akla hangi marka gelir diye bir soru sorsanız, Bang & Olufsen deriz. Her markanın belirli bir tasarımsal çizgisi vardır. Bu B&O’da bu zariflik, lüks yaşam ve premium sınıfı temsil edecek şekilde.

 

Bang & OLufsen H4 2. Jenerasyon Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık, 1. Jenerasyona da benzer şekilde, yuvarlak, yumuşak, minimalist ve modern hatlara sahip, sade bir kulaklık. Güzelliği de buradan geliyor.

 

Sağ kulaklıkta, ses açma, kısma, durdurma – oynatma yapabileceğiniz tuşlar, analog ses girişi, ve açma kapama düğmesi yer alıyor. Son olarak, birde USB-C şarj girişi var. Sol tarafta, bir adet çoklu fonksiyon tuşu yer almakta.

 

Bizim inceleme ürünümüz olan Bej Rengi, gri ve aluminyum tonlarıyla birlikte çok hoş bir uyum yakalamış. Kabinin içerisinde büyük ölçü ile print edilmiş “R” ve “L” harfleri yer almakta. Kulaklık simetrik ölçüde tasarlandığından, bunun her seferinde hangi tarafın sağ-sol olduğunu anlama işlemini oldukça hızlandırdığını söyleyebiliriz.

 

Son olarak, kabinlerin dış tarafında yer alan, aluminyum halka üzerinde işlenmiş parlak B&O logoları da premium tasarım öğelerinden biri olarak dikkat çekiyor.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Markanın genellikle tercih ettiği 3 favori materyal var. Aluminyum, Deri ve Ahşap. Bu kulaklıkta, iskelette ve süslemelerde aluminyum, yastıklarda ve kafa bandının dış tarafında deri, iç tarafında ise kumaşımsı bir malzeme görebiliyoruz.

 

Bang & Olufsen H4 2. Jenerasyon Bluetooth Kulaklığı, her Bang & Olufsen ürünü gibi, tartışmasız mükemmel malzeme kalitesine sahip. Bu konuda pek konuşmaya gerek yok bile. Bu ürünler hem hafif, hem dayanıklı, hemde premium malzeme kalitesi ile gelmekten vazgeçmeyecekler. Markanın olayı bu.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Bang & Olufsen H4 2. Jenerasyon, Sadece 244 Gram ağırlığında ve bu ağırlık iyi dağıtılmış. Kafanın neredeyse her noktasına eşit miktarda basınç uygulayan yapısı ve yumuşak malzemesi ile, uzun saatler kafanızdan çıkarmak istemeyeceğiniz bir kulaklık.

 

Yastıklar oldukça yumuşak ve kafa bandı gibi, deri. İç iskelet, söylediğimiz gibi, aluminyum.  Hafif olmasının, dolayısla konforlu olmasının en büyük sebeplerinden biri de bu. Malzeme kalitesi görebileceklerinizin en iyilerinden. Bang Olufsen, kendine ağırlıklı oranda  plastik malzeme kullanmayı yakıştırabilen bir firma değil. Bu anlamda konfor, herhangi bir fiyat bandına kıyasla, karşılaşabileceklerinizin en iyilerinden.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Bang & Olufsen BeoPlay H4 2. Jenarasyon, aslında tasarımı, konforu, ses karakteri ve Bluetooth bağlantı kalitesiyle, günlük kullanıma pek uygun bir kulaklık. Tabii, bazı eksiklerde mevcut.

 

Kulaklıkta USB – C girişi olması süper ama batarya ömrünü pek beğenmedik. 19 saat yeterli değil. Kulaklıkta ANC de yok. Artık 300 lira bandında ANC siz  kulaklıklarda 60 saat batarya ömrü görebiliyoruz.

 

Pek hoş ve modern bir uygulaması var. Bu uygulamayı, biz pek beğeniyoruz.

 

Ses açma kısma durdurma gibi işlemleri de bu uygulama üzerinden kontrol edebiliyorsunuz ama gereksiz tabii, telefondan kolaylıkla kontrol edilebiliyor zaten. Burada olay Bang & Olufsen EQ’da, Bang & Olufsen’nın kendine has arayüzü ile kolaylıkla istediğiniz tonu yakalayabilmek mümkün.

skor
9
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Bang & Olufsen H4 2.Jenerasyon Bluetooth Kulaklığın mikrofonu oldukça net, keskin ve yüksek çözünürlüklü bir sese sahipler. Karşı taraf sesinizi oldukça anlaşılır bir şekilde duymakta herhangi bir sorun yaşamayacaktır.

 

Video incelememizi izleyerek, Bang & Olufsen H4 2. Jenerasyon Bluetooth Kulaklığın mikrofon kalitesini sizde kendiniz duyup, yorumlayabilirsiniz.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth sürümü pek güncel değil. 4.2 Ama aynı anda 2 cihaza bağlanabiliyor ve AAC dışında Aptx LL codeğini de destekliyor. Bu güzel.

 

Bununla birlikte, Bluetooth 4.2 sürümünün, kulaklığın içerisinde yer alan üstün kaliteli aktarım çipi ile birlikte, oldukça stabil bir bağlantı yarattığını söylemezsek, eksik bilgi vermis oluruz.

skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Bang & Olufsen H4  2. Jenerasyon Bluetooth Kulaklığın ses karakterini biz otantik kelimesi ile tanımlamak istiyoruz. Biraz anlatalım;

 

Mid baslardan çok Sub Basslar önde, erkek vokaller biraz daha gövdesiz, kadın vokaller ise oldukça yüksek çözünüklü ve enerjik. Üst frekanslar, tahminimizce 5k – 10k arası bir yerde sağlam bir aksan var ve bu sürücülerin barındırdığı iyi miktarda ki detay üretim kapabilitesi ile birlikte işte yüksek çözünürlüklü bir V karakteri ortaya çıkmış oluyor.

 

Subbasslarda ki şiddet seviyesi kafa titreten cinsten değil ama dokusal kalitesiyle tatmin ediyor. Tek nota da değil, katman katman, başarılı transient cevabının ürünü olan hızlı cevabı sayesinde her notayı ayrıştırılmış biçimde üretebiliyor Bang & Olufsen H4. Biz şahsen subbassları mid basslardan daha çok seviyoruz. Elektronik müziğe uyumlu oluyor. Ama gerçek enstrümanlı müziklerle birlikte mid-bass ağırlıklı karakterlerin bir miktar daha gerçekçi bir gövde oluşumu yaratarak olumlu bir uyum sağladığını düşünüyoruz. Erkek vokallerin tonal karakterleri biraz kadın vokallerle birleşiyor. Gövdeli bir hissiyat vermiyorlar. Adamın sesi çok kalınsa, kulaklığın Sub-Bas karakterinden ötürü tamam verir ama daha ince bir sesse kadın vokal hafifliğine bürünebiliyor. Aynı doğrultuda, kadın vokaller, bu kadar olmasada kendilerine göre yine bir tık ayağı yere basmıyor diyebiliriz.

 

Şimdi sahne oluşumunu etkileyen bir sürü faktör vardır ama en büyük etken aslında kabinin akustik yapısıdır. Ama, tonal karakter, kesinlikle, eğitimli olmayan bir kulakta, geniş sahne algısı yaratabilir. Nasıl bir tonal karakter? Bang & Olufsen H4’ün ki gibi bir tonal karakter. Aslında 3 boyutlu düzlemde ki her açıdan baktığınızda, X – Y – Z pek de ekstrem boyutlarda büyük bir sahne oluşumu yok bu kabinde. Klostrofobik değil, Sony WH-1000XM4 Kulakiçi Bluetooth Kulaklığından ve HD458BT Kulak Üstü Bluetooth kulaklığından, kesinlike daha büyük, ama genel olarak baktığınızda, enstrümanlarla aranızda çok fazla mesafe oluşmuyor. Fakat, bu tonal karakter sayesinde, ferah bir deneyim yaşatılıyor. Enstrüman ayrımı ve yerleşim başarılı. Gayet iyi.

 

Genel olarak,Bang & Olufsen H4 2. Jenerasyon Bluetooth Kulaklığın teknik performansını biz beğeniyoruz. Bizden buraya 10 puana yakın bir puan gelir.

 

Kablolu kullanırsak, iyi bir amfiye takarsak daha iyi olur mu?

 

Orta – Üst frekanslar da çözünürlük artıyor fakat alt frekanslarda, yüksek ses şiddetlerine çıkıldığında bozunum gerçekleşiyor. Bu anlamda, toleransı çok yüksek bir sürücü değilmiş. Şarkıdan şarkıya göre de değişir. Bazı şarkılarda bir sıkıntı olmayabilir, Drake ya da Night Lovell açarsanız, olur. Genel olarak az önce konuştuğumuz her konuda bir miktar iyileşme oluyor. İçeride ki elektronik devre tamamen bypass edilerek, pasif kullanılabilen bir kulaklık. Böyle olunca amfiden verim alabiliyorsunuz. Böyle  olmayınca, adam gibi verim alınamıyor. En merak ettiğiniz sorulardan bu. Cevaplanmış oldu.

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV4.2
Desteklenen CodeclerSBC, AAC, Aptx LL
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeVar
NFCYok
Frekans Aralığı20 Hz-20.000 Hz
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 40mm
MikrofonVar
Kablo YapısıÇıkarılabilir ve Düz
Kablo Uzunluğu1.2 m
Kablo Giriş Ucu3.5 mm
Kablo Çıkış Ucu3.5mm
USB StandardıUSB-C
Ağırlık244 Gram
Batarya Ömrü19 Saat
Batarya Şarj Süresi2.5 Saat
Empedans20 Ohm
Boyutlar180 x 223 x 52 mm
Kablosuz ŞarjYok
Suya DayanıklılıkYok
Hassasiyet91 dB/mW @ 1kHz

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.7
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.