Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlör

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8.4

Tasarım9
Malzeme Kalitesi10
Günlük Kullanım8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi7

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
8

Tasarım9.1
Malzeme Kalitesi9.2
Günlük Kullanım8
Bağlantı Kalitesi7.7
Ses Kalitesi8.4
Konfor8
Mikrofon Kalitesi5.8

Fiyatı

Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlör
Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlör
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Bang & Olufsen; tasarıma, malzeme kalitesine ve kendi ses imzası çerçevesi içinde yarattığı ses kalitesi unsuruna önem veren bir marka.

 

Aslında çok daha fazlasını yapıyor olsa da, müzikseverlerin genel kitlesi gözünden firma; kulaklıklar, taşınabilir hoparlörler ve akıllı hi-fi sistemler dizayn etme konusunda uzman.

 

Explore, B&O'nun en yeni ve bazı açılardan en iyi modellerinden biri.

 

Bu kablosuz hoparlör; çok dayanıklı ve üstün malzeme kalitesi, yüksek ses çıkışı, suya ve toza karşı tamamen korumalı yapıdaki kabini ve göz alıcı tasarımı ile kelimenin tam anlamıyla macera dostu!

ArtılarıÜstün Malzeme KalitesiSuya ve Toza Karşı Tam KorumaYüksek Ses ÇıkışıGöz Alıcı TasarımBaşarılı Batarya Ömrü
EksileriÇözünürlük, Benzer Fiyat Aralığında ki Bazı Hoparlörlere Kıyasla Daha Düşük
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

Amacına uygun perspektiften bakıldığında, Explore'un hatları özgün ve sanatsal bir dizayn anlayışı ile çizilmiş diyebiliriz.

 

Yatay düzlemde konuşlanan dairesel gövde ana hatları ve iki hat arasında ki boşlukların içerisinde gözlemlenen koruyucu katman; 3 boyuta yayılan renk ve simetri uyumuna yol açıyor.

 

Gövde üzerinde tek adet markalama elementi bulunan Explore; üst - ön yüzde yer alan "BANG & OLUFSEN" yazısı dışında minimalist bir enerji yayıyor.

 

Tepe konumda yer alan kontrol tuşlarına basarak hoparlörü:

 

  • Açıp - Kapatabilmek
  • Müziği Durdurup - Başlatabilmek
  • Bir Sonraki Parçaya Geçmek
  • Bir Önceki Parçaya Geçmek
  • Ses Yüksekliğini Arttırıp - Azaltabilmek ve
  • Eşleşme Moduna Almak mümkün

 

 Gövde arkasında ki çok sağlam kumaş askı aparatı ile bir noktaya sabitleyebileceğiniz Explore'un, arka - alt bölgesinde bir USB-C portu olduğunu söylemekte de fayda var.

skor
10
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Explore, malzeme kalitesi kriteri altında yoruma ihtiyaç dahi duymayan bir hoparlör. 

 

Tank gibi, kusursuz, premium ve ömürlük.

 

Aluminyum gövdesi; bu hoparlörün elinizden kayıp yere düşmesine neden olacak bir senaryo karşısında hoparlöre değil, yerde ki parkenin akıbeti için endişelenmenize sebep olabilecek kadar sağlam olan Explore, premium hissiyatı gövdenin geri kalan her noktasında yaşatabiliyor.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Bluetooth - Kablosuz hoparlörler, günlük yaşamımız içerisinde ki aksiyonlu olaylara eşlik edebilecek hareket özgürlüğüne sahip olmaları ile ev tipi büyük aktif veya pasif hoparlör sistemlerinden ayrılıyorlar. 

 

Bu modüler dostlarımızı yol arkadaşlarımız gibi görebildiğimiz kadar, evde baş ucu hoparlörleri, mutfak şenlendirici ve çoğunlukla su geçirmez yapıları ile banyo dostları olarak da kullanmayı tercih edebiliyoruz.

 

Explore; 27 saat batarya ömrü, tank gibi gövdesi, kompakt boyutu ve yüksek ses seviyesi ile ister evde, ister hareket halinde kullanabileceğimiz kadar esnek kişiliğe sahip bir hoparlör.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Explore, Bluetooth 5.2 altyapısında SBC codeği ile bağlantı kuran ve herhangi bir kopma sorunu yaşamadığımız; stabil ve güvenilir bir deneyim yaşatan olgunluğa sahip. 

 

Bluetooth sürümü her ne kadar güncel olsa ve bunu övebilsek de,  AptX, AptX HD ve LDAC gibi codecler dahil edilerek aşılabilecek çözünürlük sorunu gibi geliştirmeler tasarım aşamasında masaya yatırılabilirdi.

skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Explore, kaputun altında 2 adet 30 Watt'lık Class D amfi devresine ve bunların beslemekte olduğu 2 adet 1.8 inç boyutunda full-range sürücüye ev sahipliği yapıyor.

 

Bang & Olufsen bluetooth hoparlörlerine yerleştirdiği çok güçlü amfiler ile pek doygun ve güçlü sesler elde ederek kullanıcılarını bu açıdan yıllar boyunca şaşırtmayı sürdürdü. Explore, bu anlamda kardeşlerinden daha farklı bir deneyim yaşatmıyor.

 

Markanın sürücü seçimi sonucu ortaya çıkan olanaklar; sadece rakiplere kıyasla belki biraz daha düşük çözünürlük algısı ve sub-bass departmanında gövde / otoriter yoksunu bir deneyim sunuyor. 2 adet full-range sürücü yerine tercih edilebilecek bir ipek kubbe tweeter, bir full-range ve küçük bir woofer; kabine rahatlıkla sığdırılabilirdi diye düşünüyoruz. Böylelikle, yapılan görev dağılımı sonucu karmaşık pasajlara sahip parçalar daha rahat ayrıştırılabilir, katmanlama beceresi yükselen sürücüler daha yüksek çözünürlüklü ses üretebilir ve daha şeffaf bir sunum ortaya konulabilirdi.

 

Explore, genel olarak iyi ses kalitesine ve küçük boyutlara sahip bir kablosuz hoparlörden bekleneceği üzere, anlamlı bir tercih sonucu ayarlanan orta frekans odaklı bir renge sahip olsa da; bu seviyede ki bir hoparlörü anlamlı bir çerçeve dahilinde objektif bir değerlendirmeye tabii tutmakta fayda var. 

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Hoparlör bir süs eşyası görünümünde. 13 cm yükseklik, 8 cm çapında silindir şeklinde. Avucunuza sığabilecek büyüklüğünde.
Malzeme Kalitesi
Hoparlörü elinize alır almaz kaliteli bir ürün olduğunu hissedebilirsiniz. Gövde güçlendirilmiş alüminyum malzemesinden. Alt kısım sağlam ve kaymaz silikondan yapılmış. Tuşların bulunduğu üst kısım ise kaliteli bir plastik ile korunmuş.
Konfor
Ürünün karabiner ile ağırlığı 637 Gr. Silindir şeklinde oluşu konforlu kullanımı sağlıyor. Tabanın kaymaz oluşu dikey olarak dinlemeyi sağlıyor.
İzolasyon
Hoparlör için izolasyon gerekli değil.
Günlük Kullanım
Ürün günlük kullanım için çok uygun bir hoparlör. Çantanızda kolayca taşınabilir. 27 saatlik şarj ile uzun süre kullanılıyor. Silindir şekli taşınmayı kolaylaştırıyor.
Mikrofon Kalitesi
Ürünün negatif özellikleri arasında mikrofon olmaması geliyor.
Bağlantı Kalitesi
Ürün bağlantı konusunda çok iyi. Bluetooth 5.2 üzerinden bağlantı kuruyor. SBC kodec ini kullanıyor. Çok hızlı bağlantı kuruyor. Ama daha iyi kodecler kullanılabilirdi. Aynı anda iki ayrı cihazınıza bağlanabilir olması da güzel bir özellik. Ayrıca iki ayrı hoparlörü birbirine bağlayıp stereo bir şekilde kullanabiliyoruz.
Ses Kalitesi
Hoparlör, 2 güçlü amfiye sahip. Bu yüzden sesi çok güçlü. Bas ve tiz bölgelerde çok iyi ses verirken, orta tonları biraz arka planda kalıyor. Bas severleri tatmin edecek bir hoparlör. İnsan sesleri ve müzik aleti seslerini en ayrıntılı şekilde veriyor. Ses şiddeti, sesin temiz ve berrak duyulması sebebiyle biraz düşük gelebilir ancak bu demek değil ki ses şiddeti az.Marka, 1 metre uzaklıkta sesin şiddetini 94 dB olduğunu söylüyor.
Oyun Performansı
Hoparlör ses anlamında gerçek bir deneyim sağlıyor. Bluetooth teknolojisi belli bir süre kaybı yarattığı için oyun oynamak için uygun değil. YouTube ve Netflix gibi uygulamalarda gecikme yaşanmıyor.
Tasarım10
Malzeme Kalitesi8
Konfor9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi1
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9
İzolasyon10
Oyun Performansı7
Tasarım
İlk öncelikle çok premium bir ürün dışı alüminyum sert ve korunaklı şık bir görüntüsü var. İpi ve çentiği sayesinde basitçe istediğiniz yerlere asabiliyorsunuz. Kutu tasarımda oldukça şık fakat büyük tabii niye büyük demeyeceğim ürün kalıbına göre en uygun olanı seçilmiş tasarımından memnun kaldım.
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitesi oldukça iyi bir arabanın camına fırlatırsanız oradan sağlıklı bir şekilde çıkacaktır :) Üst tabakası pürüzsüz buttonlar içe gömmeli bu tarz premium bir üründe dokunmatik olmasını beklerdim.
Konfor
Konforlu bir ürün mobil uygulaması ile beraber baya bir kolaylık sağlıyor. İstediğiniz gibi ses tarzlarını uygulamadan bağlayabiliyorsunuz.
İzolasyon
Su geçirmez özellik performansı iyi geldi bana tabii hoparlöre duş aldırmadım :) Fakat elim ıslak bir şekilde temaslarda bulundum.
Günlük Kullanım
Tasarımından da anlaşılacak üzere günlük kullanıma çok uygun bir hoparlör değil daha çok premium ortamlarda kullanılabilecek bir ürün
Mikrofon Kalitesi
Maalesef bu özelliği test edemedim. 5 puan olarak değerlendiriyorum fakat değerlendirmeye katılmasın lütfen
Bağlantı Kalitesi
Bu özelliğine düşük verdiğim için üzüldüm fakat bağlantı kalitesi yavaş arkadaşlar Android telefon kullanıyorum belki bu sebep ile tam performans alamamış olabilirim. Ama bağlanma süresi 2 sn ses açma ve kısma kısımları 1 sn sonra yansıyor. Bunun dışında herhangi bağlantısızlık yaşamadım. 85mt2 ev içerisinde her yerde gayet çalışıyordu.
Ses Kalitesi
Ben etnik müzik dinlemeyi seven biriyim bu sebep ile ses deneyimi bana gayet güzel geldi. Canlı sesleri olabildiğince iyi veriyor. Fakat bass ve tizleri yüksek olan seslerde beklenen performanslarda değil JBL Clip 4 ile karşılaştırma yaptım. Bass yönetimi olarak JBL daha iyiydi
Oyun Performansı
Mobil oyun oynayan birisiyim Rocket League SideSwipe mobil oyununu oynarken gayet net bir şekilde sesleri aldım. Ses kalitesi sayesinde zaten çok canlı bir ses ortaya koyuyor.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor8
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi6
Ses Kalitesi8
İzolasyon8
Oyun Performansı9
Tasarım
Tasarımın nasıl olduğu tabiki kişiden kişiye göre değişir. Sade ve premium görünen bir tasarımı var. Sade olmasına rağmen bulunduğu alanda hemen kendini belli ediyor. Mat yeşil renk de hoparlöre çok yakışmış, efsane görünüyor.
Malzeme Kalitesi
Daha iyisi nasıl olur düşünemiyorum bile. Kavgaya gidilir hasarsız çıkar. Tabi boyası aşınabilir
Konfor
Küçük ve tombul bir cihaz. Masa üstünde vs. kullanımı çok keyifli olmasına rağmen yarım kilodan daha ağır olması uzun vadede elde taşımayı zorlaştırıyor. Sert kauçuklanmış tabanı beni çok şaşırttı. İlk dokunuşta "nereye koyarsam koyayım kayar bu" dedirtiyor ama kullandığım zeminlerde kaydığına hiç şahit olmadım. Silindir tasarım güzel görünüyor. Paneli dokunmatik değil. Bu fiyat bandında istenilen bir özellik olabilir ama benim tercihim klasik tuşlu panel.
İzolasyon
Pas
Günlük Kullanım
4000tl bandında olduğu için evden çıkarken 2 kez düşünmenize sebep ağır olması kullanımı zorlaştırıyor ama hoparlöre bağlı şekilde gelen ip taşımayı kolaylaştırıyor. Kutudan çıkan kanca kullanımı kolaylaştıran ayrıntılardan biri. Su geçirmez yapısı nerede olursanız olun içinizi rahatlatıyor.
Mikrofon Kalitesi
Deneyimleyemedim. Nedense arama yaptığımda telefon kendi hoparlörünü kullandı. İncelemeye dahil edilmesin.
Bağlantı Kalitesi
Muhtemelen kendi cihazımdan kaynaklı bağlantı sorunları yaşadım. Cihaz Bluetooth 5.2 sürümünü kullansa da ben 4.0 sürümünü kullanan bir cihaz kullanıyorum. Yani bağlantı sorunları yaşamam normal. Sürüm farkına rağmen video izlerken gecikmeler yok denecek kadar azdı. Zar zor fark ettim. Bazen şarkı başlatırken şarkının ilk saniyesini çalmıyor. Bu sebepten şarkıyı tekrar başlattığım oldu.
Ses Kalitesi
*bu değerlendirme ürünün fiyatı kadar ettiği varsayılarak yapılmıştır* Kendisi benim 1 hafta kadar deneyimlediğim 2. bluetooth hoparlör. Bu fiyat bandında da deneyimlediğim ilk bluetooth hoparlör. Dış mekanda "bu mu 4000tl?!" gibi yorumlar aldım fakat ürünle evde baş başa kaldığınızda işler değişiyor. 1000tl bandında kulaklıklar kullanmış biri olarak beni neyin beklediğini bilmiyordum. Sürekli dinlediğim şarkılarda yeni yeni ayrıntılar keşfettim. "Bu ses neydi?" diyip arkama bile baktım. Daha vurucu basları çok daha ucuz hoparlörlerden alabilirsiniz ama daha temizi için aynı şey geçerli değil. Rock dinlemesi çok keyifli. Çok Queen dinlemememe rağmen 1 günümü Queen dinleyerek geçirdim. Bu grup hakkını verecek cihazlarla dinlendiğide sevmeyecek insan bulmak çok zor. Grup sanki şarkıyı odanızda çalıyor. Uygulama desteği ile ekolayzır ayarı yapmak çok kolay. Alışılmışın dışında bir ekolayzır paneli olsa da kullanımı kolay. Bu kriterde deneyimleri yazıya dökmek fazlasıyla zor. Kısacası mutlaka denemeniz gereken bir cihaz.
Oyun Performansı
Fark edilir gecikmeler var. Rekabetçi oyunlar oynuyorsanız büyük sorun. Sürüm farkından dolayı da olabilir tabi. Hoparlörün müzik dinlemek için üretildiğini de unutmamak lazım.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi10
Konfor8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi10
İzolasyon5
Oyun Performansı4
Tasarım
Ürünün tasarımı çok sade ve ihtişamlı, salonunuza koyduğunuzda çok şık bir aksesuar gibi duruyor. Tasarım çok öznel bir konu olsa da hoparlörü gösterdiğim herkes gerek rengi olsun, gerek tasarımı olsun çok beğendi. Bang&Olufsenin sade ve fütüristik tasarım anlayışını destekler nitelikte.
Malzeme Kalitesi
Tahminimce dökme alüminyumdan yapılmış hafif pürüzlü yüzeyiyle hoparlöre her dokunuşunuzda kaliteyi hissediyorsunuz. Ürünün alt kısmı ve üstteki tuşların olduğu kısım silikondan yapılmış fakat bu ürünün masada titrememesi ve kaymaması için gerekli bir husus. Tuşlara basma hissi de buz gibi alüminyumun kalitesi kadar iyi, hafif bir “klik” sesiyle bastığınızı fark ettiriyor. Ürünün yanında gelen kanca da ürünle aynı renkte ve üzerinde o klasik fontuyla “Bang&Olufsen” yazıyor. Ürünün boya kalitesi ve rengi de bir o kadar başarılı.
Konfor
Konfora düşük puan vermemin sebebi elde tutmanın zor olması. Bileğe asmak için konulan askıya elinizi geçirdiğinizde hoparlörü tutmak genişliğinden dolayı biraz zor oluyor. Bu hoparlör masaya konup aksesuar olarak kullanmak üzere tasarlanmış zaten ve konforlu tutuş ihtiyacı da o yüzden hissetmedim.
İzolasyon
Ortalamayı düşürmemesi için 7 puan verdim.
Günlük Kullanım
Bu hoplarlör müziği ön plana çıkarmak için değil, tüm güne yaymak için yapılmış gibi. Explore modelini kapıp bir partiye gidemezsiniz çünkü ses şiddeti ve tonal karakteri buna uygun değil. Bu hoparlör 27 saatlik pil ömrü ve tonal karakteriyle daha çok evinizde tüm gün arka plan müziği dinlemek için. Tizlerin berraklığı daha ön planda olduğundan siz konuşurken arka planda çalan müzik rahatsız edici olmuyor ve müziği kapatmanız gerekmiyor. Bu da onu tam bir arka plan cihazına çeviriyor.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofonu yok. Ortalamayı düşürmemesi için 7 puan verdim.
Bağlantı Kalitesi
5.2 Bluetooth protokolünü kullanan Bang&Olufsen bağlantı konusunda iyi bir iş çıkarmış. 1 hafta boyunca sadece bir kere kısa bir süreliğine bağlantı problemi yaşadım.
Ses Kalitesi
Tizler ve midler ne kadar berrak olsa da baslarda çok başarılı bir hoparlör olduğunu düşünmüyorum. Bu bence Bang&Olufsen mühendislerinin bir tercihi çünkü düşük frekanslarda daha yüksek başarım gösteren hoparlörlerini kısa süre da olsa deneyimledim. Bu hoparlörü öbür sesleri önüne geçmeden arka planda müzik çalmak için tasarlamışlar gibi geldi bana. Kampta sohbet ederken, tüm gün salonunuzda otururken arka planda müzik çalmak için tasarlanmış.
Oyun Performansı
Ortalamayı düşürmemesi için 7 puan verdim.
Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor6
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi7
İzolasyon5
Oyun Performansı7
Tasarım
JBL Flip 6'ya bakın , ardından bu güzel yaratığa bakın: görsel olarak hiçbir karşılaştırma yok. B&O ürünü tamamen acımasız açılardan, havalı alüminyumdan ve şimdiye kadar gördüğümüz en üst düzey B&O markalı metal karabinalardan biridir. Bang & Olufsen Beosound Explore, elinize sığacak kadar küçük, 360 derecelik tasarıma sahip taşınabilir bir Bluetooth hoparlördür. Taşımaya yardımcı olmak için yerleşik bir taşıma kayışı ile birlikte gelir ve gövdesi benzersiz bir çizgili metal ızgara ile kaplanmış. Beosound Explore, çantanızda bir seyahat kahve kupası veya kola kutusu ile aynı alanı kaplar, ancak bu eşyalardan biraz daha ağır olabilir.
Malzeme Kalitesi
Bang & Olufsen Beosound Explore, harika bir yapı kalitesine sahiptir. Toz ve suya dayanıklılık için IP67 olarak derecelendirilmiştir, ancak bunun için test yapmadım. IP67 sertifikasını biraz açtığımızda yarım saat boyunca 1 metre derinliğe kadar suya dayandığı söyleniyor. Üretici, darbeye dayanıklılık için herhangi bir resmi sertifikasına sahip olmadığını söylüyor, bu nedenle hoparlörü kasıtlı olarak düşürmekten kaçınmalısınız. Gövdesi Tip II eloksallı alüminyumdan yapılmıştır ve plastik bir tabana oturuyor, üst paneli ve fiziksel düğmeleri plastik üretilmiş. Ayrıca, şarj bağlantı noktası hoparlörün alt arka tarafındadır.
Konfor
Bang & Olufsen Beosound Explore olağanüstü derecede taşınabilir. Tek elinizde taşıyabileceğiniz kadar küçük. Aynı zamanda yerleşik bir taşıma kayışına sahiptir ve bir karabina kancasıyla birlikte gelir, böylece çantanıza takabilir ve hareket halindeyken kolayca yanınızda taşıyabilirsiniz. Ayrıca karabina ile çanta askısına veya bisiklet gidonu gibi hayal edebileceğiniz çeşitli yerlere asabilirsiniz.
İzolasyon
Ürünümüz bir kulaklık olmadığından izolasyon gibi etkenler aramamız da mümkün değil. Bu yüzden bu kategoriyi de es geçiyorum.
Günlük Kullanım
Bu hoparlörün en güzel özelliklerinden ve farklılıklarından biri de 360 derece ses desteği ile sesi her yöne dağıtabilmesi diyebilirim. Fakat bu özelliği çantanızın askısına asılı kullandığınızda hoparlörün tek yüzünün kapanması ile biraz sesi azalttığını söyleyebilirim. Tabi bu sadece çantada geçerli olduğu için pek de takmaya gerek yok. Bunun haricinde bisiklet veya diğer outdoor sporlarınızı yaparken gidona ve hatta pantolonunuzun kemer askılığına asabileceğinizi unutmayın.
Mikrofon Kalitesi
Bir hoparlörde mikrofon konuşmak işe yaramaz ve doğru olmaz. O yüzden bu kısmı es geçerek kayıtsız kaldığımı söylemek isterim.
Bağlantı Kalitesi
Bang & Olufsen Keşfet'i kurmak ve bağlamak hızlı ve kolaydı: Bluetooth düğmesine basın ve mavi bir ışık olup olmadığını izleyin, ardından telefonunuzun Bluetooth menüsünü kullanın ve bağlantıyı tamamlamak için öğesine dokunun. Ayrıca ayrıntılı pil ömrünü görebileceğiniz, uzaktan kumandaları kullanabileceğiniz, ses ön ayarlarını ayarlayabileceğiniz veya bir stereo çifti oluşturabileceğiniz Bang & Olufsen uygulaması da mevcuttur.
Ses Kalitesi
Lady Gaga'nın Million Reasons'ında tuşlar üç boyutlu hissediyor, arka vokaller orta aralıkta etkili ve Gaga'nın yetenekli vokali merkezi olarak ve benzerleri nadiren görülen ayrıntı ve boşlukla parlıyor. John Frusciante'nin Omission'ında , ikili dizeler uyumlu bir karışıma katılırken gitarlar kararlı bir şekilde kontrol altında tutulur. Ancak burada, alt kayıtlar aracılığıyla küçük bir eksikliğin farkına varıyoruz. Tef, armonika ve ağlayan bir kadın vokal gibi parlıyor, ancak her şeyin temelini oluşturan yürüyen bas gitarın daha fazla öne çıkması gerekiyor. Backroad Gee's Live in the Flesh'e geçmek, ne demek istediğimize ışık tutuyor; bu parça, sulu bas kayıtlarına doğru gidiyor ve burada, performansı biraz zayıf ve etkili olacak kadar aslına sadık bir şekilde alçalamayan buluyoruz. Elbette, bu tür bijou boyutlarına sahip bir konuşmacı, her zaman çok sayıda bas sesi sunmak için mücadele edecektir, ancak Ultimate Ears Wonderboom 2 , özellikle UE ürününün bir 'dış mekan' dağıtma seçeneği sunduğu dışarı çıktığımızda, burada daha iyi bir iş çıkarır. Ortamdaki park seslerini kesen boost' düğmesi. Bas gevşek veya bozuk olduğundan değil, sadece daha fazlasını istiyorsanız bu sizi üzebilir , ancak düzenli olarak akustik parçalar veya opera dinliyorsanız, aslında bu ses profilini tercih edebilirsiniz; ortalar ve tizler aracılığıyla, ses kalitesiyle aynı seviyede tartışmak imkansız.
Oyun Performansı
Oyun için tasarlanmayan bu hoparlörün oyunda kullanılmasının tavsiye edilmemesinin sebeplerinden biri de aşırı şekilde yaşayacağınız ve moralinizi bozan ses gecikmeleri olabilir. Bu yüzden amacınız oyunsa sizi kulaklık.com'da bulunan JBL Quantum serisine yönlendirebilirim.
Tasarım7
Malzeme Kalitesi8
Konfor8
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi8
İzolasyon6
Oyun Performansı6
Tasarım
Ürünün tasarımı gayet şık ve sade. Oldukça hoşuma gittiğini ve estetik durduğunu söyleyebilirim.
Malzeme Kalitesi
Ürünün dış malzemesi oldukça sağlam bir metalden yapılmış. Ürünün ağırlığı yüzünden düşmeleri çiziksiz atlatamıyor ancak genel anlamda sağlam durduğunu ve hissiyatının oldukça güzel olduğunu söyleyebilirim.
Konfor
Kullanımı gayet rahat ve kolay
İzolasyon
izolasyon bulunmuyor
Günlük Kullanım
Hoparlör genel olarak pratik ve keyifli bir kullanım sunuyor. Tek tuşla açmak hızlı bağlantı tatmin edici ses kalitesi gibi bileşenler bir araya gelince günlük kullanım oldukça keyifli hale geliyor.
Mikrofon Kalitesi
mikrofon bulunmuyor
Bağlantı Kalitesi
Ürünü kullandığım süre boyunca geç bağlanma veya bağlantı kopması gibi bir sorun yaşamadım. Oda değiştirmem de herhangi bir sorun yaşatmadı. Şarkıyı açarken birkaç saniye bekletmesi dışında gayet iyi.
Ses Kalitesi
Çok fazla hoparlör incelemediğim için fiyatını ses kalitesi olarak hak edip etmediğini söyleyemiyorum ancak ses düzeyinin bana bir tık az geldiğini ve ses kalitesinin de oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim. Ses düzeyi aynı odada bulunduğunuzda çoğunlukla yeterli olacaktır ancak kafanızda evin bir köşesine koyar bütün evde duyarım müziğimi gibi bir düşünce varsa bunun gerçek olmadığını söyleyebilirim. Dışarıda kullanma fırsatım olmadı ancak çok geniş alanlar için yeterli bir ses düzeyi beklememelisiniz. Ses kalitesinde hoparlörün stereo ses veremeyeceğinden ve bu nedenle deneyimin kötü etkileneceğinden şüpheliydim. Bu endişe yerli olsa da ses kalitesinin genel olarak tatmin edici olduğunu düşünüyorum.
Oyun Performansı
oyun oynama deneyimim olmadı
Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor10
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi7
İzolasyon9
Oyun Performansı8
Tasarım
tasarım olarak cidden rakiplerine göre farklı, sade, ve şık bir ürün evin bi köşesinde hem dekor hem hoparlör görevi görebilir helede bi kaç adet alıp bir birine bağlarsanız güzel bi ses sinema sistemi elde etmiş olursunuz 360 hoparlör tasarımı ile de sesi her yana eşit dağıtıyor. Cidden şık bi tasarım fakat üzerindeki ışıkları söndürülebilseydi yada bu ışıkların rengi daha güzel seçilseydi daha güzel olabilirdi Ek olarak üstünde taşıma kayışı ile geliyor çantanıza vs. asabilirsiniz
Malzeme Kalitesi
üreticinin her han gibi bir darbeye karşı dayanıklılık ideası yok ama bu ürüne zarar verebilir misiniz bilmiyorum. Gövdesi eloksal alüminyumdan yapılmış plastik bir tabanı üstünde duruyor ve elinize aldığınızda kalitesini belli ediyor. IP67 sertifikası ile 30 dakika boyunca 1 metre suyun altında durabiliyor (kim böyle bir şey yapar bilmiyorum ama :D) ve toza dayanıklı yapısı ile de her koşula uyum sağlıyor üstündeki tuşlar ise plastik şekilde üretilmiş fakat kaliteli bir plastik aşınma veya silinme gibi bir durum olmaz
Konfor
kayışı sayesinde bir yerlere asıp kolayca taşıyabiliyorsunuz 640 gram ağırlığı ile hafif çantanızda çok yer kaplamayacak bir ürün şarj olurken çalışma özelliği ile de müzikten hiç bir zaman kopmuyorsunuz
İzolasyon
İzolasyon yok bu değerlendirmeyi yok sayabilirsiniz
Günlük Kullanım
Günlük bir köşede baş ucunuzda ister şarjda ister 27 saatlik pil ömründe kullanarak dışarda, içerde, duşta vs. her yerde kullanabilirsiniz 360 ses yapısı ile de konumlandırma derdi olmadan her han gibi bir yere koyabilirsiniz
Mikrofon Kalitesi
Üründe mikrofon bulunmuyor bu yüzden bu kısmı değerlendirmeyebilirsiniz hoparlörlerde mikrofon çok aranan bir özellik olmadığın düşünüyorum.
Bağlantı Kalitesi
beni bu konuda çok uğraştırdı özellikle app ile cihazı bağlarken biraz kıvradım diyebilirim app de cihazı seçiyorum bağlanmıyor cihazı kapatıp açıyorum falan biraz uğraştırdı ve app olmadan cihazlara bağlamaması biraz sorun olabilir başka bir cihaza bağlamak istediğiniz de app istiyor app olmasada eğer bir cihazdan kurumınu yaptıysanızda bağlanıyor. Çift cihaz desteği var ama cihazlar arasında seçim yaparken kafası karışıyor gibi bilgisayarda ise tek bir cihaza bağlıyken bilgisayarda kullanılabiliyor. Hem telefona hem bilgisayara bağlayıp kullandığım oldu. Telefona bağlıyken de arada bir kesime oluyor çok nadir oluyor ama bağlantı kopuyor tekrar bağlanıyor ve hoparlör üzerinden yaptığınız işlemlerde gecikme var 1sn ye yakın bir süre
Ses Kalitesi
Ürün direkt kendi ses imzası olduğunu belli ediyor midleri ile öne çıka basslarını ve tizlerini yeterli bulmadığım fakat yine de rock müzik, sanat müziği, klasik müzik, vb. türleri dinleyenleri tatmin edeceğini düşünüyorum gömülecek kadarda kötü değil bass ve tizleri. İçinde 2 adet 30wat amfi olmasıyla da yüksek seslere çıkabiliyor
Oyun Performansı
Oyun oynarken bariz gecikmeler olabiliyor bu da rekabetçi oyunlarda biraz can sıkabilir
Tasarım9
Malzeme Kalitesi10
Konfor8
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi5
Ses Kalitesi8
İzolasyon5
Oyun Performansı6
Tasarım
ürün alüminyum yapısı ile daynıklık ve şıklığı bir arada sunan bir yapısı var. Üzerinde bulanan kanalar içersine, çok rahatsiz edici olmamsına rağmen ,belli bir miktarda kirledigini söyliyebilirim. Altında bulanan sert kauçuk taban ile konuldugu yerden kolay kolay hareket etmiyor ve premium hissi veren bir yapısı var
Malzeme Kalitesi
markanın diğer ürünlerinde de görmüş olduğumuz gibi bu ürününde de kalitesinden ödün vermedigi ilk bakışta anlıyabiliyoruz Kutunun içinden gelen type c kablosunun da kolayca kopmıyacan ve kaliteli bir plastikten yapılmış. Ürünün arkasindaki bulunan asma apartı ve kumaş askısı yine ayni sekilde son derce güvenilir.
Konfor
ürün yuvarlak olmasi nedeni ile tutmayı kolaylaştıran bir yapısı var, çıkarılabilir metal askı ile istediginiz yere asabilirsiniz hızlı bir bağlantıya sahip ve ugraştırmadan açar açmaz cihazınız ile bağlantı kurabiliyor üzerindeki butonlar sayesinde şarkı geçme durdurup başlatma ses açma/kısma gibi birçok işlemi ile size konforlu bir deneyim sunuyor.
İzolasyon
ürünün de izolasyon yok
Günlük Kullanım
ürün tek şarj ile uzun süre kullanmaya olanak sağlıyor ürün ve şık tasarımı ve dayanıklı yapısı sayesinde istediginiz yere rahatlıkla götürebiliyor sunuz gün içinde hızlı bağlantısı ile direk açıp kullanmaya başlıyabilirsiniz
Mikrofon Kalitesi
ürünün üzerinde bir mikrofon olmadığı için arama geIdiğinde otomatik olarak sesi kesip telefona veriyor konuşma bitince ses geri geliyor
Bağlantı Kalitesi
ürün üzerinde bulanan bluetooth tuşuna uzun süre basinca eşleme moduna geçiyor ve ışık mavi yanıp yanıp sönüyor bu sayede başka cihazlara baglıyabili yorusunuz ürünün kablosuz kodek BC ve kutunun icerisinden gelen kablo ile bilgisiyariniza bağlayıp ses aktarmı yapabiliyorsunuz
Ses Kalitesi
ürün içerisinde bulanan 2 adet 1.8 tam aralıklı sürücüler ile gerçekten kaliteli bir ses veriyor yeterince yüksek ses seviyisi ve app uygulamsı sayesinde sesi özeleştirebilir ve bu özelleştirmeyi kaydedip istediğiniz zaman uyğulama üzerinden aktif hale getirebilirsiniz bassların bir tık daha yoğun olabilirdi belki ama genel olrak denğeli ve temiz bir ses verdiğini söyliyebilirim 56- 22.700 Hz frekans aragılna sahip bir hoparlör
Oyun Performansı
ürün oyun odaklı tasarlanmadğı için oyun oynarken gecikmeler olabiliyor
Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor7
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi5
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi9
İzolasyon5
Oyun Performansı5
Tasarım
Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlör, şık bir tasarıma sahiptir ve Bang & Olufsen kalitesiyle tasarlanmıştır. Hoparlör, dayanıklı bir alüminyum çerçeveye sahip olup, bu çerçeve hoparlörü çevreleyen silikon kılıfın içine yerleştirilmiştir. Bu sayede hoparlör, sağlam bir yapıya sahip ve çizilmelere ve darbelere karşı daha korumalı hale gelir. Ayrıca, hoparlörün suya ve toza dayanıklılık sertifikası olan IP67, açık havada veya seyahatlerde kullanılabilmesini sağlar. Hoparlör, hava koşullarına dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Beosound Explore'un tasarımında, hoparlörün taşınabilirliği de göz önünde bulundurulmuştur. Hoparlör, taşıma kayışları veya karabina gibi birçok farklı taşıma yöntemi için uygunluğu sağlamak için çeşitli bağlantı noktaları ile donatılmıştır. Genel olarak, Bang & Olufsen Beosound Explore'un tasarımı hem işlevsel hem de estetik açıdan düşünülmüştür. Hoparlör, sağlam, dayanıklı ve taşınabilir olacak şekilde tasarlanmıştır ve estetik açıdan şık ve modern bir görünüme sahiptir.
Malzeme Kalitesi
Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlörün malzeme kalitesi oldukça yüksektir. Hoparlör, dayanıklı bir alüminyum çerçeve ve silikon kılıf ile tasarlanmıştır. Bu malzemeler, hoparlörün sağlam bir yapıya sahip olmasını ve darbelere ve çizilmelere karşı daha korumalı hale gelmesini sağlar. Ayrıca, hoparlörün suya ve toza dayanıklılık sertifikası olan IP67, hoparlörün içindeki elektronik bileşenleri su ve tozdan korur ve açık havada veya seyahatlerde kullanımını sağlar. Genel olarak, Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlörün malzeme kalitesi oldukça yüksek ve dayanıklıdır. Hoparlörün tasarımı, kaliteli malzemelerin kullanılmasıyla sağlam, suya ve toza dayanıklı bir yapıya sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.
Konfor
Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlör, taşınabilir bir hoparlör olduğu için konfor konusunda bazı sınırlamaları olabilir. Hoparlör, çeşitli bağlantı noktaları ve taşıma kayışları ile donatılmış olsa da, özellikle uzun süreli kullanımda hoparlörün ağırlığı veya taşınması sırasında konfor sorunları yaşanabilir. Ancak, hoparlörün taşınabilirliği konusunda, hoparlörün suya ve toza dayanıklılık sertifikası olan IP67 sayesinde açık havada veya seyahatlerde kullanımının rahatlığı sağlanır. Hoparlör, hava koşullarına dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, hoparlörün ses kalitesi konusunda yüksek kalitede bir deneyim sunması, kullanıcılar için konfor açısından önemlidir. Hoparlör, Bang & Olufsen kalitesinde ses sunar ve yüksek bir ses seviyesine sahiptir. Genel olarak, Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlörün konforu, taşınabilir bir hoparlör olmasından kaynaklı sınırlamaları olsa da, hoparlörün suya ve toza dayanıklılık sertifikası, taşıma kayışları ve yüksek kaliteli ses sunması sayesinde kullanıcılar için konforlu bir deneyim sunabilir.
İzolasyon
Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlör, izolasyon konusunda oldukça iyi bir performans sergiliyor. Hoparlörün sağlam ve dayanıklı yapı malzemeleri, ses izolasyonunu artırarak dış etkenlerden etkilenmesini engeller. Bu sayede hoparlör, açık havada veya gürültülü ortamlarda bile yüksek ses kalitesini koruyabilir. Ayrıca, hoparlörün akıllı ses özellikleri, hoparlörün dışarıdaki gürültüyü azaltmasına ve içerideki müziği veya diğer ses içeriklerini daha net bir şekilde duyulmasına olanak tanır. Bu özellik, hoparlörü açık havada kullanırken özellikle kullanışlıdır. Bununla birlikte, hoparlörün tasarımı nedeniyle, hoparlörün dışarıya doğru ses vermesi kaçınılmazdır. Bu nedenle, hoparlörün yakın çevresindeki insanlar veya hayvanlar tarafından duyulabilecek kadar sesli olduğu gözlemlenebilir. Genel olarak, Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlör, yüksek kaliteli bir ses izolasyonu sunar. Hoparlörün sağlam ve dayanıklı yapısı, akıllı ses özellikleri ve müzik kalitesi, dış mekanlarda veya gürültülü ortamlarda bile yüksek kaliteli bir müzik deneyimi yaşanmasını sağlar.
Günlük Kullanım
Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlör, günlük kullanıma uygun bir hoparlördür. Hoparlör, taşınabilir olduğu için evde veya işte kullanılabileceği gibi, açık havada, seyahatlerde veya kamp yaparken de kullanılabilir. Hoparlör, Bluetooth bağlantısı sayesinde kablosuz bağlantı imkanı sunar ve telefonlar, tabletler, bilgisayarlar ve diğer Bluetooth özellikli cihazlarla kolayca eşleştirilebilir. Hoparlör, IP67 sertifikası sayesinde suya ve toza dayanıklıdır. Bu özellik, hoparlörün açık havada veya seyahatlerde kullanımını sağlar ve hoparlörün suya veya toza maruz kalması durumunda hasar görmesini önler. Hoparlör, yüksek kaliteli ses sunar ve Bang & Olufsen kalitesinde ses deneyimi sağlar. Hoparlör, kullanıcıların müzik, podcast veya diğer ses içeriklerini yüksek kalitede dinlemelerine olanak tanır. Genel olarak, Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlör, günlük kullanım için uygun bir hoparlördür. Kablosuz bağlantı imkanı, suya ve toza dayanıklılık özelliği, taşınabilir tasarımı ve yüksek ses kalitesi, kullanıcıların hoparlörü evde veya işte kullanırken veya açık havada, seyahatlerde veya kamp yaparken kullanırken keyif almasını sağlar.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofon
Bağlantı Kalitesi
Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlör, yüksek kaliteli bir bağlantı deneyimi sunar. Hoparlör, Bluetooth 5.2 teknolojisini kullanır ve diğer Bluetooth özellikli cihazlarla hızlı ve güvenilir bir şekilde eşleştirilebilir. Hoparlörün kablosuz bağlantısı, yüksek kaliteli bir ses çıkışı sağlar ve müzik veya diğer ses içeriklerinin kesintisiz bir şekilde çalmasına olanak tanır. Hoparlör, 10 metre menzile sahiptir ve cihazın hoparlöre yakın olması gerekmez. Bu özellik, kullanıcıların hoparlörü cihazlarından uzakta tutarak hareket özgürlüğü sağlamasına olanak tanır. Hoparlör, ayrıca 2 cihaza eş zamanlı bağlanma özelliği sunar. Bu özellik, kullanıcıların hoparlörü birden fazla cihaza bağlamalarına ve kolayca aralarında geçiş yapmalarına olanak tanır. Genel olarak, Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlör, yüksek kaliteli bir bağlantı deneyimi sunar. Hoparlörün Bluetooth 5.2 teknolojisi, kablosuz bağlantısı ve eş zamanlı bağlantı özellikleri, kullanıcıların hoparlörü cihazlarına kolayca bağlamasını ve yüksek kaliteli bir ses deneyimi yaşamasını sağlar.
Ses Kalitesi
Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlör, yüksek kaliteli bir ses deneyimi sunmak için tasarlanmıştır. Hoparlör, Bang & Olufsen'in kalitesi ve uzmanlığı sayesinde üst düzey ses performansı sunar. Hoparlörün iki yüksek performanslı sürücüsü ve iki bas radyatörü bulunur. Bu tasarım, hoparlörden yüksek ve net bir ses çıkışı elde edilmesini sağlar. Ayrıca, hoparlörün özellikle bas frekansları konusunda başarılı olduğu görülür. Hoparlörün ses kalitesi, yüksek bir ses seviyesine sahip olduğu için dış mekanlarda veya yüksek gürültülü ortamlarda bile etkileyici bir performans sergiler. Ayrıca, hoparlörün akıllı ses özellikleri, ses performansını daha da artırır ve ses kalitesini optimize eder. Bununla birlikte, hoparlörün taşınabilirliği nedeniyle, çok büyük bir hoparlör olmadığı için, bazı kullanıcılar hoparlörün yüksek ses kalitesine rağmen diğer büyük ev sinema hoparlörleriyle karşılaştırıldığında bir miktar sınırlama hissedebilirler. Genel olarak, Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlör, yüksek kaliteli bir ses performansı sunar. Hoparlörün yüksek performanslı sürücüleri, bas radyatörleri ve akıllı ses özellikleri, kullanıcıların yüksek kaliteli bir ses deneyimi yaşamasını sağlar.
Oyun Performansı
Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlör, oyun performansı için özellikle tasarlanmamıştır ve genellikle oyun amaçlı kullanılmaz. Hoparlör, yüksek kaliteli bir ses deneyimi sunar, ancak oyunlar için optimize edilmiş özelliklere sahip değildir. Oyunlarda hoparlör kullanmak isteyenler, genellikle özel olarak oyun amaçlı üretilen hoparlörleri tercih ederler. Oyun hoparlörleri, oyunlardaki ses efektlerinin ve diğer ses özelliklerinin daha net ve etkileyici bir şekilde duyulmasını sağlamak için optimize edilirler. Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlör, oyun oynarken iyi bir performans sergileyebilir, ancak bu hoparlörün temel kullanım amacı değildir. Bu nedenle, hoparlörün oyun performansı konusunda sınırlı bir deneyim sunması mümkündür. Genel olarak, Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlör, yüksek kaliteli bir ses deneyimi sunar, ancak oyun amaçlı kullanılmak için özel olarak tasarlanmamıştır. Oyun amaçlı kullanım için daha uygun olan özel oyun hoparlörleri mevcuttur.
Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi10
İzolasyon10
Oyun Performansı7

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Bluetooth VersiyonV5.2
Hassasiyet120 dB SPL/mW
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi2 Saat
USB StandardıUSB-C
Kablosuz ŞarjYok
Suya DayanıklılıkIPX7
Batarya Ömrü27 Saat
Frekans Aralığı56 Hz - 22 KHz
Ağırlık640 Gram

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.4
Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlör
Bang & Olufsen Beosound Explore Bluetooth Hoparlör
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.