Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !
Berat Aydın

Ortalama Puanı

skor
7.8
Tasarım7
Malzeme Kalitesi6
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7
Oyun Performansı7
skor
7
Berat AydınTasarım

Basit ve içerisinde sadece gerekli olanların bulunduğu bir kutu ile geliyor. Kulaklığın şarj ünitesinin kapağını açmamla birlikte “Kapak zayıf, bu düşerse kırılır.” dedim. Dikkat etmek gerek. Kulaklıklar sağlam duruyor burada sorun yok. Kutudan ürünün kendisi, toplam 3 çift uç, bir adet type-c kablo ve kullanıcı kılavuzu çıkıyor. Sade tasarımı ve siyah rengiyle ürün burada fiyatından beklenileni yapıyor. Plastiği için ucu ucuna standart kalitede diyebilirim. Ne çok iyi ne de çok kötü; ele verdiği hissiyat güzel ama en ufak dokunuşta parmak izi kalıyor. Taşıma kutusunun ön kısımda şarj durumunu gösteren bir ışık bulunuyor, şarj bitmeye yakın kırmızı yanarak basitçe görevini yerine getiriyor. Kulaklıkların nozzle kısmında çok beğendiğim bir detay bulunuyor, nozzle kısmının dibinde bir kanal var. Bu kanal hepimizin muzdarip olduğu vakum sorununa nokta atışı çözüm olmuş. Kulaklığı kullanırken hiç vakum sorunu yaşamadım bu konuda Earfun’ı tebrik etmek istiyorum. Kulaklılar boyut olarak normal ile biraz büyük arasında kalıyor ama şarj performansını göz önünde bulundurursak bu gayet normal. Kulağa oturmasında bir sorun yok.

Artıları Günlük kullanım için ideal
skor
6
Berat AydınMalzeme Kalitesi

Tamamen plastikten yapılmış. Bu durum fiyatı için normal evet. Yine de daha iyi malzeme kullanılabilirdi. Kasanın parmak izi ve toz tutması eksi puan demek oluyor. Kapağı tutan mıknatıs sağlam hissi verse de aynı hissi menteşe vermiyor. Bu noktada beğendiğim tek şey kullanılan plastiğin çizilmelere dayanıklı olması. Çizilmelere dedim çarpmalara değil.

EksileriStandarta zor yetişen malzeme kalitesi
skor
9
Berat AydınKonfor

Kablosuz bir kulaklık almanın asıl amacı kabloyu ortadan kaldırarak konforu arttırmaktır. Ürün konfor açısından gayet iyi, kulaktayken rahatsızlık vermiyor ve oldukça hafif. Takıp çıkartması da oldukça kolay diyebilirim. Gerekli konforu bir tws olmasıyla zaten sunan Earfun Free 2, uygun fiyatlı twslerde sık görülen vakum sorununa sahip olmamasıyla burada beni tatmin etmeyi başardı. Kulakta biraz dışarda kalması dışında epey başarılı buldum

ArtılarıSporda kullanmak için çok iyi
skor
8
Berat Aydınİzolasyon

Bu ürünün iyi yaptığı bir diğer şey izolasyon. Dışardan gelen sesleri büyük ölçüde engelliyor. Pasif gürültü önleme konusunda iyi. Kısa nozzle borusu yüzünden olsa gerek izolasyon en iyi özelliği değil. Ancak günlük kullanım seneryolarında yanınızdan geçen bir arabanın sesininin tamamına yakınını kesecek kadar iyi

skor
9
Berat AydınGünlük Kullanım

Bu kulaklık günlük kullanım için çok iyi bir tercih, 7 saat aralıksız müzik dinletebilmesi bile bu fiyat için çok iyi. Şarj istasyonu ile birlikte toplam 30 saat kullanım süresi sunuyor. Dokunmatiğin stabil ve sorunsuz çalıştığını söyleyebilirim ve bu durum onu daha kullanışlı kılıyor. IPX7 sertifikalı ürün suya karşı dayanıklı, artı bir puan! Ekstra bir özellik olarak Low Latency Mode bulunuyor, gecikmeyi 60 milisaniyeye kadar indiren bu mod oyunlarda ve filmlerde daha iyi performans almanızı sağlıyor. 60ms mükemmel bir değer değil ama yeterince iyi.

ArtılarıMakul fiyat
skor
8
Berat AydınMikrofon Kalitesi

İç ve dış mekânlarda rahatlıkla telefon görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Ürünün mikrofon kalitesi aşırı iyi değil ancak alınan ses aşırı net olmasa da telefon görüşmeleri yapabileceğiniz kadar temiz iletiyor sesinizi. Ben bu noktada kullanırken sorun yaşamadım.

skor
9
Berat AydınBağlantı Kalitesi

Kullanırken sorun yaşamadığım ve memnun kaldığım bir diğer nokta bağlantı kalitesi. Earfu free 2 aptX, bluetooth 5.2 ve Low Latency desteği ile bağlantı konusunda sağlam bir ürün. İç-dış mekân fark etmeksizin 7-8 metreye kadar hiçbir kopma olmuyor. Telefonunuza ise çok hızlı bir şekilde beğlanıyor.

skor
7
Berat AydınSes Kalitesi

V shape karakterli bir ses söz konusu, işin garibi basslarda ve tizlerde uçlara gittikçe çözünürlük düşüyor ama aşırı değil. Burada bu sese odyofil olarak bakmak doğru değil, bu kulaklığın sesi kulaklığın alıcı kitlesini tatmin edecek seviyede hatta fiyatına göre iyi bir sesi var. Ayrışma konusunda standartın bir tık üstü bu kulaklık tek dinamik sürücülü bir tws için iyi bir enstrüman ayrımı sunuyor. Ben buradayım demekle kalmayıp kuvvetle vuran bassları var, elektronik müzik performansını başarılı buldum. Basslar sublara indikçe dağılsa da hırıltı ve uğultu anlamında iyi performans gösteriyor. Fiyatına göre hız olarak da hiç fena değil. Tizler ilk bakışta temiz ancak pek de iyi değil biraz sıkışık ve uzamaya çalışırken dağılıyor. Alt midlerde roll-off varlığı hissetmeme karşın şaşırtıcı bir şekilde mid performansını beğendim fiyatına göre iyi bir netlikte. Midler V-shape karaktere rağmen geniş ve gövdeli çalıyor detay alımı ise oldukça iyi ama mikro detay diye bir şey pek yok. Tabi tüm bunlar 468tl fiyatlı bir tws için geçerli yorumlar. Beğendiğim bir diğer nokta ise ses seviyesi, gayet gümbür gümbür çalıyor. Biraz arkaya yaslanan bir sesi var, sahne genişliği fena değil ama iyi diyebilmem için çok daha geniş olması lazım, derinlik ise sadece standart ne eksik ne fazla. Sesin genel çözünürlüğü fiyatına göre iyi olsa da biraz iyi bir kulaklık kullandıysanız sizi etkilemeyecektir. Earfun free 2, kabul edilebilir bir tonaliteyi ürünün fiyatı için iyi bir teknik performans ile birleştiriyor diyerek incelemeyi sonlandırıyorum. Keyifli dinlemeler.

Eksileri Kolay dağılan tizler, alt midlerde roll-off
skor
7
Berat AydınOyun Performansı

Tam anlamıyla oyun oynamak için üretilmiş bir kulaklık değil. Low Latency özelliği oyunlarda ve filmlerde gecikmeyi düşürüyor ancak tamamen bitirmiyor. Eğer sese karşı anlık refleks göstermeniz gereken mobil oyunlar oynuyorsanız kablolu kulaklık tercih etmeniz daha yerinde olacaktır. Film ve videolarda ise low latency açık olmadan dahi rahatça izleyebilirsiniz. Bluetooth 5.2 burada güzel iş çıkartıyor. Tabiki low latency mode izlenim kalitesini arttıracaktır ama ben video izlerken pek fark görmedim.

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.2
Desteklenen CodeclerSBC, AAC, AptX
ANCYok
SensörlerDokunmatik Sensörü
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi2 Saatte Tam Şarj / 10 Dakika Hızlı Şarj ile 2 Saat Oynatma
Ağırlık48 Gram (Kutu ile birlikte)
Batarya ÖmrüKulaklık 7 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 30 Saat
Suya DayanıklılıkIPX7

Fiyatı

Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Kulaklık
Earfun Free 2 TWS Kablosuz Kulak İçi Kulaklık

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.