Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi

skor
8.2

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor9
Günlük Kullanım9
Ses Kalitesi6

Fiyatı

Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Mağaza Kulaklık Logo
2,999 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Selam, bu yazımızda, elimizde dünya da büyük bir hype toplamış bir kablolu kulakiçi kulaklık inceliyoruz. Klipsch T5M.

 

Bir çok markadan sürekli yeni hybrid modeller, ve her seferinde daha geniş çaplı sürücülere sahip kulaklıklar gördüğümüz bugünlerde, oldukça küçük çaplı ve tek dinamik sürücülü bir model incelemek; heyecanlandırıcı.

 

İnanın, önemli olan, gerçekten sürücü sayısı ve boyut değil. Dünyanın en iyi kulakiçi kulaklıklarından birinin de tek sürücüsü var ve 7mm. IE800S.

 

Klipsch, bir Amerikan Markası. Oldukça eski bir firma. Firmanın detaylı tarihsel yapısına, T5 II True Wireless Sport Mclaren Edition kulaklığını incelerken değinmek istiyoruz. Ama özünde, dünyanın en saygı duyulan hoparlör üreticilerinden biridir kendileri.

 

T5 Serisi, zaten genel olarak oldukça populer. Bu serinin en çok kullanılanları T5 II True Wireless, T5 II True Wireless Sport ve muhteşem Wireless Sport Mclaren Edition. Hakkında bir çok kişi konuştu. Boşuna da konuşmadılar, gerçekten özellikle kutu içeriğiyle ve tasarımıyla sıradışı bir True Wireless T5M, aynı aileden.

ArtılarıBaslar Açısından Yaşanılan Deneyim, HoparlörümsüKaliteli Malzeme YapısıOldukça KonforluMikrofon Kalitesi Ortalamanın ÜzerindeÇok İyi İzolasyonİyi Fiyat
EksileriTonal Karakteri Gerçekten Bir Çok İnsanın Garipseyeceği Kadar Farklı. 2kHz Civarı SorunluKablonun Gürültüleri Kulağa İletiliyor. Bu Durum Rahatsız Edici
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

Sunum

Klipsch T5M Kablolu Kulaklık modelinin kutu içeriğiyle bir heyecan yaşatmıyor. Basit ve amacına uygun, sade bir kutu içerisinde bizleri karşılıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

·  Klipsch T5M

·  Taşıma Kılıfı

·  Ek Kulak Uçları

 

Tasarımı oldukça özgün. Bakır rengi aksanlarıyla birlikte göze çarpan alışılmadık gözde yapısı, kulaklığı tasarımsal açıdan iyi bir konuma sokuyor. Kablosu değişmiyor. Kumaş kaplı. Müziğinizi durdurup başlatabileceğiniz ve aramaları yanıtlayabileceğiniz bir tuşla birlikte, Mikrofonu var. Ama işin garibi, artık telefonlarımızın büyük çoğunluğunda kulaklık girişi yok.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Klipsch T5M Kablolu Kulaklık, malzeme kalitesi açısından da kesinlikle üzmeyen, oldukça kaliteli bir yapıda. Gövdesi, pürüzsüz bir dokunuşa sahip, sert bir materyalden üretilmiş. Kulaklık Kablosu ise kumaşla güçlendirilerek, kopmalara, yırtılmalara karşı ekstra dayanıklı hale getirilmiş. Bu kriterde hiçbir sıkıntımız yok.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Konfor  açısından, bizce oldukça rahat bir deneyim yaşatıyorlar. Kulak kanalınızda, oldukça ileriye doğru yerleşiyor Klipcsch T5M Kulak içi Kablolu Kulaklık ve bizce izolasyon anlamında da fazla başarılı. Neredeyse başarılı bir ANC kulaklık kadar Ses Kestiğini söyleyebiliriz. Pasif izolasyon dediğin böyle olmalı.

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Telefonununuza takar mısınız bilmiyoruz, ama bizce gayet kaliteli bir mikrofonu var. Klipsch T5M’yi bilgisayarınızada takarak, toplantılarınızı, online etkinliklerinizi, üstün ses kalitesi ile rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kablo ile alakalı bir sıkıntı, microphonics dediğimiz, kablo nun bir yere sürtünmesi ile oluşan seslerin, kulağınıza kadar gelmesi durumu, maalesef burada bazılarınızı rahatsız edebilecek düzeyde bulunuyor.

skor
6
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Gelelim Klipsch Kulaklık modelinin ses performansına, biz odyofillerden oluşan bir ekibiz. Gün içerisinde birçok kulaklık dinliyoruz. İnsan beyni ilginçtir, Teknik Performans başarımını orta – düzey tecrübeli bir kulak dahi, her zaman takdir edebilirken, tonalite, kişiden kişiye çok çok farklı karşılanabilir. Beynimiz ilginçtir dedik çünkü alışır. İyiye alıştığı gibi, tabiri caizse, kötü ye de alışır. Yeterki uzun süre maruz bırakın. ,,

En sevdiği şarkıları, çok uzun süredir, güle ağlaya, belirli bir sistem üzerinden dinleyen birine dünyanın en iyi kulaklıklarından birini verin. Eğer çok zıt bir karakterde ise, en iyi ihtimalle, keyif alabilmeden önce bir kaç saat dinlemesi gerekecektir. Burn-in dediğimiz olayın, evet fiziki boyutu mevcut. Bir mekanik sistem, en iyi kondisyonda çalışmaya başlamadan önce birkaç saat çalışmalıdır. Ama muhtemelen birçoğunuz, aslında sadece kulaklığa alışıyorsunuz ve işte, Sesi Güzelleşti diyorsunuz. Bunun bilincinde olmak, eğitimli kulağa sahip olma yolunda atılması gereken ilk adımlardan biridir.

 

T5M kulalık modelinin tonal karakteri, alışılmışın dışında. Bizim açıkçası kişisel olarak pek tercih etmediğimiz, biraz klostrofobik bir alan yaratan, enstrümanların ve vokallerin size oldukça yakın konumlandığı, ve yine ilginç bir şekilde, çok üst frekansların değil fakat özellikle vokallerin sibilans’a uğradığı, mikro detaylardan çok makro detayların sahnede boy gösterdiği, rahatsız etmeyen ama bizce eğlenceli de olmayan bir model.

 

Tonalite de ki farklılığa alıştıktan sonra ise, Teknik performans anlamında bazı noktaları takdir edebileceğiniz bir kulaklık aynı zamanda T5M. Şey gibi, hani telefonunuzda ki EQ bölümünde Vokal ya da Podcast diye bir seçenek olur ya, tonal karakteri biraz ona benziyor.

 

Şeffalık ve çözünürlük anlamında, bizce iyi bir başarım sergilemiyor. Biraz perdeli derler şeffaf olmayana. Bir hoparlörden bir şarkı açın, aranıza bir perde çekin, en üst hava frekansları emileceği için, daha boğuk bir deneyim yaşamış olursunuz. Bunun dışında işte 8kHz ve yukarısında pek bir sıkıntı yok. Uyumlu bulmadığımız frekans grubu özellikle 2kHz civarı. O bölgeyi bir 3-4 dB aşağı çektik ilk önce refkleks olarak, EQ yaparak. Çünkü bizce çok öne çıkıyor ve kulaklığın asıl Teknik performans başarımını gölgeliyor. Mikro detaylar, T5M’nin güçlü yanı değil.

 

Bunun yanında, makro detaylar olarak adlandırdığımız, daha büyük ölçekte, enstrümanın dokusal yapısı, bir bütün olarak ağırlığının, gövdesinin oluşturulabilmesi gibi büyük bir perfpektifden bakıldığında görülen detayları başarılı diyebiliriz. İçerisinde nasıl bir akustik dizayn yapıldığını bilmiyoruz fakat alt frekanslar, baslar, bir subwoofer bası gibi. Yavaş, kabin içerisinde uzun müddet seyahat ediyor ve açıkçası oldukça gövdeli. Kabin biraz uzun ya, sub-baslar için biçilmiş kaftan. Beğenilmeyecek gibi değil, baslar hakkında ki herşey güzel.

 

Bu kulaklığın fiyatı, pahalı değil arkadaşlar, bulunduğu fiyat bandına göre ilgi çekici bazı özellikleri olduğunu düşünüyoruz. Şey gibi, orta kalite full-range driverlara sahip bir çift bilgisayar hoparlörüne iyi bir subwoofer ekleyin. Buyrun T5M.

 

Amfi / Dac gereksinimi yüksek bir kulaklık değil. Bizim referans kaynağımız Astell & Kern SP1000. Bunun yanında telefonumuz ve bilgisayarımız dahil bir çok kaynakta deniyoruz kulaklıkları. Her türlü kaynakta rahatlıkla sürebilirsiniz ama genellikle ne kadar güç, o kadar iyi alt frekans.

 

What Hi-Fi 5 yıldız verdi, bir de bulunduğu yılın kulaklığı seçti, ama bizden T5M’ye 3 yıldız. Özellikle çinlilere yetişmek zor. Alt fiyat bantlarında her türlü rekabetçi 10’larca ürün üretiyorlar. Bu piyasada, bizden 5 yıldız almak bu kadar kolay değil.

 

Yinede, bazı açılardan bir çoğunuzun beğenebileceği bir kulaklık Klipsch T5M.

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Akustik PrensibiArkası Kapalı
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
NFCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 5mm
MikrofonVar
Kablo YapısıSabit ve Düz
Kablo Çıkış Ucu3.5mm
Suya DayanıklılıkIPX4
Frekans Aralığı10 Hz-19 kHz
Ağırlık11.6 Gram
Hassasiyet98 dB
Kulaklık TipiKulak İçi

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.2
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.8
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.4
Sennheiser CX 300S Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 300S Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.