Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8.7

Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi9

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
7.7

Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi4
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7

Fiyatı

Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Klipcsh, 75 senedir bizlere ses konusunda müthiş seçenekler sunan bir firma. Firma, Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık modeli ile yine günümüz ihtiyaçlarına tam cevap verebilecek bir nokta atışı yapmış ve iyi olanı daha iyi hale getirmiş görünüyor.

 

İncelememizde, Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık modelinde, bir önceki modele göre geliştirdiği noktalara ve diğer özelliklere yakından bakmaya çalışacağız.

ArtılarıMüthiş TasarımÖzel Ses KarakteriBatarya ÖmrüDayanıklılık
EksileriAğır OlmasıŞarj Portunun Yeri
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık, selefine göre daha iyi kulağa oturan ve daha estetik yapıda üretilmiş. Ayrıca tasarım olarak da çığır açan bir yapısı olduğunu da söylemeden geçemeyiz. Kulak içi basıncı ilk modele göre daha az artıyor ve uzun süreli kullanımda iyi hissettiriyor.

 

Peki gelelim şarj ünitesine; Klipsch, Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık ilk modelinde kullandığı Zippo tasarımlı şarj ünitesi ile zaten devrim yaratmıştı. Bu modelde de aynı tasarımı kullanmış ancak hem ağırlığında hem de boyutunda biraz küçülmeye gitmiş bir görünüyor.

 

Sunum

 

Klipsch T5 Kablosuz Kulak İçi Kulaklık Kutu İçeriği

·         Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

·         5 Çift Silikon Uç

·         USB-C’den USB-C’ye Şarj Kablosu

·         USB-C’den USB-A’ya dönüştürücü

·         Bazı Belgeler

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık tamamen kablosuz sınıfında olan bu model, henüz taşıma kutusunda kullanılan malzemeden başlayarak; sektörde ki en kaliteli ve en uzun ömürlü kalite seviyelerinden birine, kullanıcı ile birlikte yaşlanacak detaylara sahip.

 

Kulaklıklar da bu konuda hiç geride kalmıyorlar. Kulakta durdukları zaman, çok hafif olduklarından ve iç kulağa iyi tutunduklarından dolayı, uzun süreler boyunca her türlü içeriği tüketebiliyorsunuz. Silikonlarının da özel üretim olması, kulak içi basıncının artmaması konusunda muazzam bir katkı sağlıyor. 

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

Her ne kadar konfor konusu göreceli bir kavram olsa da, Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık modelini kullanan kişilerin ortak fikri konfor konusunda oldukça olumlu ve bu modeli sürekli olarak kullanabilecekleri bir kulaklık olarak görüyorlar.

 

Deneyimlemiş olduğunuz bir çok kulaklıktan daha konforlu bir model. İlk modele kıyasla hem küçülme olmuş hem de işçilik kalitesi ciddi anlamda artmış durumda. Uzun kullanımlarda gün boyu, tüm işlerinizde rahatsızlık hissettirmeden, kolaylıkla size arkadaşlık edebiliyor. Yok gibi hissettiriyor.

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Klipsch, bizlere hayatımızı kolaylaştırmak için birçok seçenek sunuyor. Bunlardan bir kaçı da diğer kriterlerde de bahsettiğimiz gibi, hem ses, hem tasarım, hem de konfor bakımından neredeyse kusursuza yakın olması. Peki, günlük kullanımda bu kulaklık vaadettiklerini tam anlamıyla yerine getirebiliyor mu? Hemen cevaplayalım;

 

Bu kulaklık ile müziği dinlerken zevk alacağınızdan şüpheniz olmasın. Kullanımı sırasında hataya mahal bırakmayan mühendislik tasarımı dolayısı ile yanlışlıkla müziğiniz durmayacak. Tekli görüşmelerde de, kalabalık senaryolar da bazen sesiniz geri plana düşse de bu, ikili kullanımlarda, eşlenik çalıştıklarından dolayı, ortadan kalkmış olacak. Ayrıca dış sesleri duyabileceğiniz transparan duyma modu da, mikrofonların kalitesinden dolayı dijital gibi dursa da kesinlikle rahatsız etmeyen bir tavrı var.Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık 8, kutusu 24 saat olmak üzere toplamda 32 saat sarj süresi sunuyor. Bu özelliği sayesinde, batarya ömrü açısından piyasada ki sayılı modeller arasına girebiliyor.

skor
9
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklıklar mikrofonlarda ki hassasiyet iyi durumda. Hem transparan duyma hem de telefon görüşmeleri sırasında bu kalite ve geniş aralık hissi fark ediliyor. Konuşma sırasında sesiniz robotize gitmek yerine daha gerçekçi ve tonlu aktarılıyor.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklıkğı telefonunuz ile bağlantı sırasında bırakın herhangi kopma yaşamayı, müziğiniz ve görüşmeler sırasında gayet yeterli ve kaliteli bir tavır sergiliyor. Bluetooth bağlanma hızı iyi durumda, bağlanacağınız cihaza göre codec desteği fark edeceğinden AptX destekli kaynakları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Elektromanyetik dalgaların yoğun olduğu alanlarda herhangi bir kopma yaşanmıyor. Bu ciddi ve neredeyse satın alma tercihi olabilecek kadar önemli bir konu.

skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

İster genel kullanıcı kitlesi ister ses takıntılı biri olun, bu kulaklıktan memnun olmama şansınız çok az. Popüler kültür müzikler türlerinde olsun, gerçek enstrüman içeren parçalarda olsun, hatta bu yazıyı okurken aklınıza hangi tür parça geliyor ise o parçalar olsın, neredeyse hepsinin altından rahatlıkla kalkabilecek kalitede.

İlk modele göre, ses kısık seviyede iken gövde artmış durumda ve bununla beraber sahne, kaşlarınızın hizasına çıkmış durumda. Enstrüman ayrımı çok yüksek ses seviyelerine çıkmadığınız sürece bariz, eğer sesi yükseltmek isterseniz karşılaşacağınız manzara daha çok yarı açık konser salonunda ki gibi yansıyan notalar içeriyor. Amerikan ses karakterini seven kullanıcılara özel V karakteri şeklinde; vurgulu ve sert bir karakteri var Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklığın. Bundan dolayı bass-mid-tiz dengesi ön planda.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
çok farklı bir tasarım güzel olmasından ziyade insanın hoşuna gidiyor zippo çakmaklarına benzediği için her kapağını açtığımda ilgimi çekiyordu ve kulaklıklarda kulağa tam otururucak şekilde tasarlanmış.
Malzeme Kalitesi
elime ilk aldığımda sağlamlık konusunda sizi ikna edebilen bi ürün olduğunu anladım
Konfor
kulağımda bi kulaklık var ve düşücekmiş hissine hiç kapılmadım şeffaf mod açılınca gün boyu hiç çıkarmadan kullanabilirsiniz
Günlük Kullanım
otobüste marmarayda yüksek sesli mekanlarda müziğinizi asla bastırmıyor dışarda bağınızı güzel bi şekilde kesmeye çalışıyor çoğunlukla başarılı fakat şarjı rakiplerine göre biraz hızlı bitiyor evden çıkmadan şarjına bakmak zorundasınız
Mikrofon Kalitesi
gürültülü mekanlarda görüşmelerimde karşı tarafın beni anlayamadığı için kulaklığı çıkarıp telefondan görüşmem gerektiği zamanlar oldu fakat sessiz sakin bi ortamda her hangi bi sorun yaşamadım
Bağlantı Kalitesi
iPhone 11 kullanıyorum ve kulaklığı çıkarıp kulağıma taktığım zaman bağlandığına dair bildirim veriyor hiç bekletmedi
Ses Kalitesi
daha iyi bi ses kalitesi beklerdim tizleri biraz eksik gibi tabikide güzel ses kalitesine sahip fakat ses kalitesi biraz düşük kalmış. bassları biraz yüksek ve tizlerini biraz düşük.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi4
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
Desteklenen CodeclerSBC, AAC, AptX
ANCVar
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeVar
SensörlerYakınlık Sensörü
NFCYok
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 5mm
Diyafram MalzemesiKağıt
Empedans16 Ohm
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi2 Saat
Suya DayanıklılıkIP67
USB StandardıUSB-C
Frekans Aralığı10 Hz-19 kHz
Batarya ÖmrüKulaklık 8 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 32 Saat
Ağırlık10.6g (Kulaklık), 100g Kutu ile Birlikte
Kablosuz ŞarjYok

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.7
Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Klipsch T5 II True Wireless Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.