Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık

skor
8.8

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor9
Günlük Kullanım7
Ses Kalitesi10

Fiyatı

Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
20,499 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Sennheiser IE 800S, kulaklık.com ekibi olarak; pek natural, detaylı ve ferah karakteri ile, bu dünyada belki de en beğendiğimiz kulaklıklardan biri. Bu 7mm sürücü ve küçücük seramik kabin, kesinlikle boyundan büyük işler başarıyor.

 

Hadi yakından bakalım…

ArtılarıHer Açıdan Üstün Teknik PerformansÜstün Malzeme KalitesiŞiirsel Tonal Karekter, Pek NaturalDevasa SahneBalanslı Kullanım SeçenekleriÇok Konforlu
EksileriKulakta Daha Stabil DurabilirdiSub-Basslar Bir Miktar Daha Şiddetli Olsaydı, Vazgeçilmez Bir Müzikalite Yakalanırdı
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

IE 800 S, bünyesinde kardeşi IE 800’ün hatlarını taşıyor. Kabin boyutu ve dizaynı, neredeyse birebir aynı fakat IE 800 parlak bir yapıda iken, IE 800 S, mat.

 

Sunum

 

IE 800 S, premium bir sunum ile bizi karşılıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

·         Çok kaliteli bir taşıma kılıfı

·         IE 800 S

·         2.5mm, 4.4mm ve 3.5mm Kablo Eki

·         5 Çift Yedek Kulak Ucu

·         Klips

·         Bazı Belgeler

 

IE 800, Kevlar karışımlı, desenli, daha kısa bir kabloyla birlikte geliyordu. Hem IE 800, hemde IE 800 S de, kablonun ortasında 2.5mm jacklı bir ayrım var ve bu noktayı çıkarıp takabiliyoruz. IE 800, balanslı yapıda kullanılabilen bir kulaklık değildi ve kutu içerisinden 3.5mm uç dışında herhangi bir ek kablo çıkmıyordu. IE 800 S’de ise bu ayrımın, kulaklığı daha uzun ömürlü yapmasının dışında, kablolun değiştirilebilir, modüler jack sistemiyle gelmesiyle de alakası var. Kulaklığın en dikkat çeken noktaların birisi, şüphesiz, arkasında ki bass portları. Gerçekten çok şık gözüküyor.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

IE 800 S’in seramik kabini, aynı IE 800 gibi, kusursuz güzellikte. 10 üzerinden 10 alabilecek kadar kaliteli. Lakin, kablo, her ne kadar dayanıklı ve kaliteli olsa da, kullandığımız en kaliteli kablolardan biri değil. Bu hobide, kablolar biraz mücevher görevi görürler. Resmen, güzelin güzeli var. Hele ki, IE 800 S’in bulunduğu fiyat bandında, bir çok model sarmal, gümüş kablolarla gelmekte. Gümüş tınısı, IE 800 S ile uyumlu olur muydu o başka bir soru, ama tabii ki, daha premium bir eşleşme olurdu.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

IE 800 S, kulak arkası yöntemle takılan bir kulaklık değil. Eski usül, düz şekilde, aşağı doğru takılıyor. Açıkçası, biz böyle tasarımları daha çok beğeniyoruz. Daha konforlu oluyor. Ama bu, genellikle stabiliteyi olumsuz yönde etkileyen bir takma yöntemi.

 

Küçücük kabini ve 8 gram ağırlığı ile, IE 800 S’in kulağınızın içinde kaybolmaması mümkün değil. Oval şekilde ki özel silikonları, yuvarlak silikonlara kıyasla, arada ki boşluğu daha doğal bir şekilde doldurabiliyor. Tabii bu, kişiden kişiye değişebilecek bir unsur.

 

IE 800 çok çok konforlu bir kulaklık. Burada tek bir puan kırabiliriz, o da, kulaklığın yeteri kadar sabit kalamaması durumu. Bu zaman zaman, can sıkıcı olabiliyor. Dışarıda yürürken, 1000 dolarlık kulaklığınızın kulağınızdan düşmesi, neşenizi alabilir.

skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Biz IE 800 S’i, günlük hayatımızda, dışarıda, sürekli olarak kullanmayı çok seviyoruz. IE 800 S, müzik dinlemek için yaratılmış bir kulaklık. Bünyesinde bir mikrofon ve herhangi elektronik bir özellik barındırmıyor. Sağladığı pasif izolasyon, özellikle kutu içeriğinde var olan Comply Foam, hafızalı sünger kulaklık uçları ile birlikte, oldukça başarılı.

 

Toplu taşımada ya da gürültülü her hangi bir ortamda, özellikle yüksek sesli müzik dinlerken, müziğinizden başka bir ses duymayacağınızı söyleyebiliriz. IE 800 S, genel tüketicinin günlük kullanım ihtiyaçlarına yetebilecek bir kulaklık değil. Bununla birlikte, yumuşak, dengeli ve natural ses karakteri ile uzun saatler kullanılabilinen, yorucu olmayan bir kulaklık olması, her odyofilin uzun kullanım senaryoları için tercih edebileceği, rüyalarını süsleyen bir kulaklık olmasını sağlıyor. Burada tek sıkıntı, dediğimiz gibi, pek sabit kalabilen bir kulaklık olmayışı. Gerçi memory foamlarla birlikte, bu sonuç tam tersi yönde, değişiyor.

skor
10
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

IE 800 S, ipeksi yumuşaklıkta, ama pek detaylı, pek natural, pek ferah bir sunuma sahip. Orta frekanslar, vokaller, pek dokulu ve yine, çok doğal tonlarda üretiliyorlar. Midbaslar çekingen, frekans bütününün geri kalanını boğmaktan korkar bir şekilde geri planda, sub-basslar ise her parçaya, gereken gövdeyi katabilecek kadar otoriter, buna karşın, gekerekenden fazlasını vermeyecek kadar da natural. IE 800 S, 800’e kıyasla, Teknik performansı daha iyi bir kulaklık. Daha yüksek çözünürlüklü, daha detaylı ve sahne yapısını kesinlikle daha geniş, yerleştirme işlemini ise daha isabetli yapabiliyor.

 

Açıkçası, sahne genişliği açısından belki kendi fiyat bandının en iyileri arasında olabilecek, hatta dünya da ki tüm kulaklıklar arasında en iyilerinden biri olabilecek düzeyde. Sadece geniş değil, derin ve uzun bir sahneden de bahsediyoruz IE 800 S sahnesi konuşurken.

 

IE 800 S, aynı HD 800 S gibi, çözünürlük kavramını gerçekten, tam anlamıyla kavrayabileceğimiz kulaklıklardan biri. Bunu HD 800 S kadar iyi yapamasada, bizim şuana kadar duyduğumuz en yüksek çözünürlüklü kulaklıklardan biri IE 800 S.

 

En sevdiğimiz özelliği, bunun orta-üst frekanslarda ki mikro-detay başarım parametresine olan yansıması. IE 800S, duyduğumuz en premium tizlerden birine sahip. Gerçek enstrümanlı parçalarda çalınan ziller, tiz enstrümanlar, o kadar detaylı ve doğru tonlarda üretiliyor ki, hayran olmamak elde değil.

 

Sibilansın, keskinliğin yanından geçmeyen konforlu karakteri, IE 800 S’i oldukça barışçıl bir Teknik canavar olarak yorumlamamıza sebep oluyor.

 

Vokalleri ve orta frekans aralığında sesler üreten gerçek enstrümanları; parçadan parçaya, o parçanın miks özelliklerine bağlı olarak değişmekle birlikte, genellikle 3 Boyutta da varlığını belli eden ferah ve büyük sahnenin, en ön koltuklarında değil de, orta uzaklıkta ki koltuklarda oturan kişi gibi duyuyorsunuz. Kurulan sahnenin temelinde, IE 800 S özelinde bir uzaklık kavramından bahsedebiliyoruz. Enstrümanlar yalnızca sağ ve sol kanallarda değil, öne ve arkaya doğru ilerleyen bir konumda da yer alabiliyorlar bu sahnede. Bir arkası açık kulaklığın kurabileceği sahne altyapısına benzeyen bu başarım, gücünü burada IE 800 S’in arkasında yer alan, geniş açıklığa sahip bass portlarından alıyor olabilir.

 

Seramik, açılı gövde, özel 7mm ultra geniş aralıklı sürücü, balanslı kablo… Bu ve bunun gibi bir çok üstün özellik, kulaklik.com ekibi olarak pek saygı duyduğumuz, yıllar geçse de referans noktalarımızdan biri olmaya devam edecek, şahane bir kulaklık, bir IE 800 S ortaya çıkarmış.

 

Sennheiser 2021 de, bu tasarımı değiştirdi. Önce PRO serilerinde, ardından odyofil kategorisinde IE 300’de, son olarak da IE 900 de, farklı bir tasarım ile, bu seriyi ilerletme kararı almış gözüküyor. IE 900’ü dinledik. Çok heyecan duyduk, IE 800 S’in üzerine koyulmuş pek çok nokta ile, gerçekten de daha iyi, daha yüksek potansiyelli bir kulaklık ortaya çıkmış. Lakin, IE 800 S’in tonal karakteri, şu hayatta duymaktan sıkılmayacağımız sayılı şeyler arasında.

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Akustik PrensibiArkası Kapalı
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
NFCYok
Frekans Aralığı5 Hz - 46.500 Hz
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 7mm
Empedans16 Ohm
MikrofonYok
Kablo Çıkış Ucu2.5mm, 3.5mm, 4.4mm
Ağırlık8 Gram
Kablo YapısıYarı Çıkarılabilir ve Düz
Kulaklık TipiKulak İçi
Suya DayanıklılıkYok
Kablo Giriş UcuSabit
THD<0.06% (94 dB, 1 kHz)
Hassasiyet125 dB at 1 Vrms

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.8
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.4
Sennheiser CX 300S Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 300S Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
9.5
Sennheiser IE 900 Kulak İçi Amiral Gemisi Kulaklık
Sennheiser IE 900 Kulak İçi Amiral Gemisi Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.