Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi

skor
8.4

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor10
Günlük Kullanım8
Ses Kalitesi7

Fiyatı

Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Mağaza Kulaklık Logo
7,299 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Sennheiser IE80S bizce ilgi çekici ve özel bir kulaklık. Genel ses kalitesi açısından değil; ama sahip olduğu, sesi kişiselleştirebilmenize yarayan teknolojisi ve konforu açısından.

 

IE80S’den önce, IE8 ve IE80, tüm dünyada ve ülkemizde çok çok fazla populer, bir çok odyofilin kullandığı ve beğendiği modellerdi.

 

IE80S, kardeşleri kadar çok populer olmayı başaramadı ve bu kadar fazla beğenilmedi. Bunun genel sebebinin, IE80S’in karakterinin kesinlikle herkese göre olmayışı, olduğunu düşünüyoruz.

 

Burada bir ayrım söz konusu;

 

Bu kulaklığı ya çok seversiniz… Tamam, aradığımı buldum dersiniz. Ya da hiç sevmezsiniz...

 

Başlamadan önce belirtmek isteriz ki; bu incelemeyi, bu kulaklığı tercih etmek isteyecek kitlenin odyofil kitle olduğunu düşünerek, kulağı bir nebze deneyim kazanmış, ne aradığını bilen ve hiç değilse yüksek ses kalitesini daha önce tatmış kişileri baz alıp oluşturuyoruz. Baştan söyleyelim; eğer daha önce maksimum telefonunuzun kutusu içerisinden çıkan kulaklığı dinlemiş biriyseniz, IE80S’e aşık olmama seçeneğiniz bulunmamakta.

 

Hadi yakından bakalım…

ArtılarıMükemmel KonforKendisi Gibi, Konforlu Ses KarakteriVerimli SürücülerÇıkarılabilir KabloGüçlü Alt Frekanslar
EksileriNispeten Boğuk Karakter, Klostrofobik Yapı…
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

Sunum

Sennheiser IE80S, çok fazla aksesuar barındıran, 10 numara bir sunum ile bizi karşılıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

·  IE 80S

·  Süper Bir Taşıma Kılıfı

·  Bazı Belgeler

·  Silikon Uçlar

·  Bas Seviyesi Ayarlama ve Temizlik Çubuğu

 

Tasarımsal yapıda ilk göze çarpan unsur, kulaklığın kablosunun çıkarılabilir yapıda oluşu. Böylelikle, bir kulaklığa hasar geldiğinde, genellikle bunun kabloya yönelik olduğu bilincinde olarak, bu kulaklığın çok uzun ömürlü olacağını söyleyebiliriz.

 

IE 80S’i hem kulak çevresinden aşağı doğru sarkıtarak, hem de eski usül düz şekilde kullanabilmeniz mümkün. Açıkçası tasarım kulak çevresinden aşağı doğru sarkıtarak kullanmaya biraz daha uygun ama biz diğer senaryoyu tercih ettik.

 

Kabinin ön yüzeyinde, metal Sennheiser Logo bölgesi içerisinde, alt frekansların yoğunluğunu ayarlayabildiğimiz bir mekanizma bulunuyor. Kulaklığın en özgün noktası zaten, burası.

 

Sağ kablonun, kulaklığa giriş kısmı kırmızı renkte. Böylelikle, kolaylıkla taraf ayrımı yapabiliyorsunuz. Her seferinde kontrol etmeye gerek kalmıyor.

 

Jack kısmının dayanıklı bir hissiyatı var. Oldukça sert bir plastik türevi kullanılmış. Düz, 3.5mm.

skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Sennheiser IE 80S, malzeme kalitesi ile fark yaratan bir kulaklık değil. Komple plastik kullanılarak oluşturulan gövdenin temeli, yinede kesinlikle ucuz bir hissiyat vermiyor. Kulaklığın olabildiğince hafif ve konforlu olması düşünülerek böyle bir seçim yapılmış. Teorik olarak, çok daha iyi bir malzeme kalitesine sahip olabilirdi evet, ama yinede, bizi ikna etti. Çünkü bu sayede “Konfor” kriterine “10” puan verebildik. İşin içine metal, ahşap vb. Malzemeler girdiğinde, bu genelde konfor haznesine -1 olarak yansıyor.

 

 

skor
10
KULAKLIK.COMKonfor

Hayatımızda kullandığımız en konforlu kulak içi kulaklıklardan biri. Abartmıyoruz. Bizce bu kulaklığın en önemli özelliği bu. Tonal karakteri? Özel değil. Teknik Performansı? Özel değil. Benzerleri bulunabilir. Konforu? Özel.

 

Bunu hafifliği ve ergonomosiyle birlikte, özel slikon uçlarına da borçlu. Sahip olduğu uçlar, yine ciltle pek uyumlu, pürüzsüz bir materyale sahip.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Sennheiser IE 80S, günlük kullanım için, konforu ve kendisi gibi konforlu tonal karakteri ile, oldukça uyumlu bir kulaklık. Ama tabii, kablosunda bir mikrofon barındırmaması, ANC, Şeffaflık Mod gibi elektronik özelliklere sahip olmaması(DOĞAL OLARAK!), günlük kullanım kriteri altında tam puan vermemizi engelleyen faktörler.

skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

IE 80S, tonal karakteri, tınısı ile bizi biraz arada bırakan bir model. Pek farklı. Aslında, gövdeli alt frekansları, konforlu, sibilansa girmekten çok uzak yapıda tizleri ve sıcak midleri ile, bazı kulakları fazlasıyla tatmin edebilecek bir yapıda. Fakat eğer IE 800, 800S gibi pek dengeli karakterlere alışmışsanız, IE 80S’i uzun müddet dinlemek, güne uyanır uyanmaz ilk yapmak istediğiniz şey olmuyor. Nispeten karanlık, klostrofobik, hatta boğuk bir karakterde IE 80S. Biz bas switchini en alt düzeyde tuttuk. En üst seviyeye getirince, anlattığımız karakter kendisini 2 ye katlayarak iyice ekstrem bir hal alıyor. İnsan beyni ilginç tabii, alıştıkça bu karakter normalleşiyor. Normalleştikçe; konforlu, yumuşak bir deneyim sunmaya çalıştığını anlayıp, bir nebze takdir ediyorsunuz. En azından saatlerce dinlenebilecek, yorucu olmayan bir sunum... Fakat bu karakter, bazı teknik performans öğelerini, şeffaflık, resimleme, sahne büyüklüğü gibi, gölgeleyici bir etkiye sahip.

 

Hata affeden ve kolay sürülebilen bir kulaklık IE 80S. Potansiyelini açığa çıkarması için güçlü bir amplifikasyona ihtiyaç duymamakla birlikte, eğer bu gücü sağlarsanız, alt frekansların daha dinamik bir yapıya büründüğünü görebilirsiniz.

 

Sennheiser IE 80S’in sürücüleri, daha akıllıca tasarlanmış bir tonal karakter, daha farklı bir renk ile, daha yüksek performans sergileyebilirdi.

 

Marka henüz tapteze olan, IE 300 modelini tanıttı. Biz IE 300’ü, IE 80S’in yerini alacak kulaklık olarak görüyoruz. Ve açıkçası, yeni model, çok daha büyük bir potansiyel barındırıyor. 

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Akustik PrensibiArkası Kapalı
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
NFCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 7mm
Empedans16 Ohm
MikrofonYok
Kablo YapısıÇıkarılabilir ve Düz
Kablo Uzunluğu1.2 m
Kablo Çıkış Ucu3.5mm
Frekans Aralığı10 Hz-20.000 Hz
Hassasiyet116 dB (1 kHz / 1 VRMS)
THD<0.1% (1kHz/100dB SPL)
Kulaklık TipiKulak İçi
Kablo Giriş Ucu2 Pin
Suya DayanıklılıkYok

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.4
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.8
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.2
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.4
Sennheiser CX 300S Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 300S Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.