Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi

skor
8.2

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor6
Günlük Kullanım6
Ses Kalitesi9

Fiyatı

Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Mağaza Kulaklık Logo
15,107 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Astell Kern, dünyanın en iyi müzik çalar markası. Önceden Iriver ismi altında üretim yapan firma, Astell & Kern olarak ayrılarak, pek premium, pek kaliteli, pek muhteşem bir DAP(Digital Audio Player), taşınabilir müzik çalar markasına dönüştü.

 

Müziğin her noktası, aslında birbirine bağlı. Odyofil kategorisi ürünlerde, özellikle bünyelerinde yüksek potansiyel taşımaları sebebi ile, bu potansiyelleri açığa çıkarmak için, sistem zincirine bir takım ekipmanlar eklemek durumunda kalıyoruz.

 

Daha iyi bir amfi, daha iyi bird ac, daha iyi bir kablo; bu elemanların her biri, kulaklığınızın potansiyelini, doruklarına kadar kullanmanıza olanak verecek ekipmanlar.

 

Astell & Kern, bunun farkında ve bu noktada, üstün kalite elektronik ekipmanlar üreten firma aynı zamanda, dünyanın en iyi Ses Teknolojileri firmaları ile işbirliği yaparak; kendi müzik çalarları ile pek uyumlu, Kulaklıklar, Kablolar, Hoparlörler ve Aksesuarlar da üreten bir marka.

 

Diana, Jerry Harvey Audio işbirliği ile ortaya çıkmış, özel bir kulaklık.

ArtılarıŞahane Malzeme KalitesiGöz Alıcı, Özgün TasarımBalanslı KabloHata Affeder Tonal KarakterÜstün Teknik Performans
EksileriAğırTonal Karakteri Kesinlikle Her Odyofile Göre Değil
skor
10
KULAKLIK.COMTasarım

Astell Kern Diana, gördüğümüz belki de en iddialı tasarımlardan birine sahip.

 

Sunum

Diana, pek kaliteli bir kutu içerisinde, pek kaliteli bir sunum ile bizi kaşılıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

·  Diana

·  Kumaş Taşıma Kılıfı

·  3 Farklı Boyutta, Yedek Slikon Uçlar

·  Garanti Belgesi

·  Kullanım Kılavuzu

 

Sol kulaklıkta, metal üzerine metal işleme, Astell Kern Logosu, sağ kulaklıkta ise Jerry Harvey logosu bulunuyor.

 

Jerry Harvey logusu, adete bir meleği andırıyor ve kulaklığa estetik açıdan, farklı bir değer katıyor diye düşünüyoruz.

 

2 Pin girişli kablo, çıkarılabilir yapıda fakat çok sert bir şekilde tutunuyor girişe, biz çıkartmaya çalışırken o kadar güç uygulamak zorunda kaldık ki, zarar gelmesinden korktuk.

 

Kablo, öte yandan, çok çok kaliteli, sarmal, balanslı bir kablo. Burada, stok kablonun balanslı bir şekilde geliyor olması, özellike Astell Kern müzikçalarların her birinde 2.5mm giriş bulunduğundan, çok mantıklı ve tatmin edici bir seçim olmuş.

 

Kutu içeriğine dahil edilen sert kumaş kaplı kılıf, koruyucu olmasına koruyucu fakat biz, daha nazik, daha elegant bir kılıf tercih ederdik.

skor
10
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Komple metal, parlak, fırçalanmış gövdesi, o kadar kaliteli ve sağlam hissettiriyor ki, daha iyisini bulmak, çok kolay bir iş değil.

 

Kablo kalitesi, aynı şekilde, efsane! Bakın abartmıyoruz, Astell Kern Diana’nın malzeme kalitesi hakkında çok fazla konuşmaya gerek bile yok. Kusursuz. Tank gibi. Gördüklerimiz arasında belki de en iyisi.

 

Diana’yı kullanırken, bizi en çok tatmin eden kısım, tasarım ve malzeme kalitesi oldu.

 

Buna şüphe yok.

skor
6
KULAKLIK.COMKonfor

Kulaklığın kanal kısmı, kulağınızın içine giren bölüm, fazla uzun. Burada, kulaklığın ağırlığı ile birlikte(hafif bir kulaklık değil), ağırlık merkezinin çok iyi bir şekilde ayarlandığını düşünmüyoruz. Kablonun kulak arkası kanca sisteminde olması, kulaklığın tabii ki oldukça sabit kalmasını sağlıyor fakat gerek ağır yapısı, gerek geniş hacmi, gerekse uzun kanalı ile, kullandığımız çok konforlu başka kulaklıklara kıyasla, Diana 3-4 puan daha düşük bir değerlendirmeye sahip olmayı hak ediyor.

skor
6
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Diana, arkası kapalı, bir kulak içi kulaklık. Tabii, herhangi bir elektronik özellik barındırmasada; odyofillere yönelik, eğer konfor açısından memnun olabilir ve yanınızda bir müzik çalar taşımayı sorun etmezseniz; günlük kullanımınızda size her açıdan tatmin edici bir ses deneyimi yaşatacak bir model.

 

Kablosunda bir mikrofon barındırmaması, 2.5mm kabloya sahip olması gibi özellikleri, tabii, genel kullanıcı igünlük kullanım senaryosu için,m en uygun özellikler değil.

skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Diana, çok farklı bir tonal karaktere, tınıya sahip bir kulaklık. Tabii tınıyı etkileyen bir çok faktör vardır. Burada, çoğumuzun alışkın olduğu plastik kabinler yerine, metal bir kabin ve ona uygun bir akustik tasarım kullanılması, dinamik sürücüler yerine balanslı armatürler kullanımlası gibi durumlar, etkisi geniş ölçüde olan etmenler.

 

Diana’nın ses karakteri, tiz departmanında ki uzantının, tabiiri caizse, uzun olmamasındna kaynaklı, karanlık olmayan, ama ferah da olmayan bir yapıda. Belki de gördüğümüz en konforlu tizlerden birine sahip bu kulaklık, oldukça hata affeder bir yapıda. Bu sebeple, kaydı düzgün alınmamış parçaları, örneğin Sennheiser IE 900 ile dinlemek eziyet verici olabilecekken, Diana bu hataları göz ardı edebiliyor. Lakin, bu hatalar aynı zamand bir açıdan mikro detay demek olduğundan, üst frekanslarda ki bu kırpılma sebebi ile, mikro detay başarımı bu frekanslarda iyi olan bir model olduğunu söyleyemeyiz. Metal, rock kayıtlar dinlemek, Diana ile en keyif verici şeylerden biri. Zillerin ve elektro gitarda ki gürültü seviyesinin, hali hazırda zaten geniş olmayan sahnede geriye çekilmiş olması, bu tarz parçalarda konforlu bir dinleme deneyimi yaşatıyor.

 

Diana’nın alt frekansları oldukça güçlü, fakat bir dinamik sürücüde alışkın olduğumuz, vurucu etkiye, çok da sahip olmayan, daha çok yoğunluk kavramı ile odayı dolduran yapıdalar. Erkek vokaller çok hoş, çok gövdeli ve eğlenceli üretilirken, kadın vokallerde, özellikle ince sesli vokallerde, aradığınız yumuşaklığı bulamayabilirsiniz.

 

Diana’nın sürücüleri buna rağmen oldukça hızlı, yüksek çözünürlüklü ve transient cevabı çok iyi sürücüler. Biz tüm testlerimizi, Astell & Kern SP1000, SR15 ve SA700 Daplarında gerçekleştirdik. Belirttiğimiz açılardan, çok beğendik. 9 puanı hak eden bir kulaklık. 

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Akustik PrensibiArkası Kapalı
NFCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiBalanslı Armatür
MikrofonYok
Kablo Çıkış Ucu2.5mm
Empedans18 Ohm
Kulaklık TipiKulak İçi
Kablo YapısıÇıkarılabilir ve Düz (Örgülü)
Kablo Giriş Ucu2 Pin
Suya DayanıklılıkYok

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.2
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.8
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.4
Sennheiser CX 300S Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 300S Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.