Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

EPOS IMPACT SC 660 Kablolu Ofis Kulaklığı

skor
7.6

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım6
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi8

Genel Değerlendirme

Ofis kulaklıkları ve aslında sadece kulaklık değil genel anlamda ofis çözümleri üreten EPOS markası, sesi kaliteli duymanıza olanak tanıyarak, iş hayatınızdaki performansınızı çok daha kolay hale getiriyor. Tahmin edebileceğiniz üzere kurumsal kulaklıkların olmazsa olmaz en önemli özelliği sesi net ve doğru bir şekilde iletmesi ve Tabii bunun yanında mikrofon kalitesi olarak düşünülebilir. Bizim de bir ofis kulaklığından beklentimiz tam olarak bu yönde olacaktır. Değerlendirmemizi yaparken EPOS IMPACT SC 660 kablolu ofis kulaklığı modelinin başta ses kalitesi, mikrofon ve konfor olmak üzere en temel olmazsa olmaz özelliklerini tarafsız bir şekilde değerlendirdik.

ArtılarıKaliteli ses Tasarım
EksileriSunum (paketleme) Fiyatlandırma
skor
6
KULAKLIK.COMTasarım

Markanın diğer kablolu kulaklıklarına kıyasla tasarımı biraz maskülen diyebiliriz. Kulak kapsülleri suni deriden bu da kulaklığa tasarım açısından kaliteli bir görünüm sunuyor. İnce taç kısmı tasarımsal açıdan oldukça şık bir görünüme sahip bunun ergonomik etkilerinden de bahsedeceğiz. Kulak kapsülünün dış çemberi alüminyum destekli bu da dayanıklılık açısından bir farklılık yaratmış. Kulaklığı adınızı yazarak kişiselleştirebiliyor olmanız güzel bir detay. Kablodaki etiket kısmına adınızı yazarak kişiselleştirebilirsiniz. Ayrıca elbise-yaka klipsi de kablolu kulaklıklarda çok fazla görülmeyen, güzel bir detay. Tüm bu detayların sebeplerine kullanım kısmında da değineceğiz.

skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

IMPACT SC 660 malzeme kalitesi olarak piyasadaki kulaklıklara kıyasla son derece başarılı. Malzemeler, kullanım koşullarına göre seçilmiş. Zor kullanıma uygun materyallerle tasarlanmış. EPOS SC 660 çift taraflı kablolu kulaklık, kablosunun dayanıklılığıyla da dikkat çekiyor. Suni kulak yastıkları terletmeyen bir yapıya sahip ve kulaklara adeta vakum gibi oturuyor. Taç kısmı tasarlanırken hafif malzeme kullanımına dikkat etmişler. O kadar kafif ve ince bir taç kısmı yapmışlar ki hissedilmiyor bile. Hem kaliteli hem de hafif. Kulak kapsüllerinin dış kısmı alüminyum kaplı bu da ürünü dayanıklı kılıyor ve önemle belirtmek isteriz ki bu ürün 3 yıl garantili. Tüm bu detaylar çerçevesinde düşünürsek 3 yıl garantiden de fazla garantiyi alabilir bizce J

skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

Dayanıklı kulak kapsüllerinin hareket edebiliyor olması çalışma alanında size konfor sağlar. İstediğinizde çevreyle iletişiminizi kulak kapsülünü dış tarafa hareket ettirerek sağlayabilirsiniz. EPOS tescilli teknolojisi ActiveGard ile kulak sağlığını korur. Uzun süreli görüşmelerde ani ses yükselmeleri çok da muhtemel ve marka bunu düşünerek kullanıcının sağlığına da değinmiş. Gerek taç kısmının inceliği gerekse yumuşak kulak yastıkları kullanıcının konforu açısından tercih edilen bir özellik. Kulak yastıkları biraz büyük olabilirdi cümlesini duyar gibiyiz. Biz de kullanmadan önce öyle düşünüyorduk lakin kulaklığı kulağınıza taktığınız zaman bu düşünceden hemen uzaklaşıyorsunuz çünkü kulaklık kulağınızda oldukça konforlu bir şekilde duruyor.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Tak- çalıştır şeklinde kullanıldığı için kurulum gerektirmez ve herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir kulaklık. Beraberinde taşıma çantasıyla gelir ve ürünü taşıma çantasında muhafaza edebilirsiniz. Güncellemeleri EPOS Connect uygulamasıyla yapabilir, birden fazla cihazı güncellemek içinse EPOS Manager uygulamasını indirip, ilerleyebilirsiniz. Çağrılarınızı çağrı kontrol ünitesinden karşılayabilir, ses ayarını yapabilir ya da kulaklığı sessiz moda alabilirsiniz.

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

EPOS IMPACT serisine ait SC 660 kablolu kulaklığın diğer kulaklıklardan farkı ultra gürültü filtreleme özelliğine sahip olması diyebiliriz. Kalabalık ortamlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ultra gürültü filtreleme özelliği sayesinde konsantrasyonunuz dağılmaz. Kullanım yeri kalabalık ortamlar olduğu için bu özellik önemli bir kriter diyebiliriz. Mikrofonu da esnek ve zarif bir yapıya sahip ayrıca hareket ettirmesi de kolay bu da olası acil çağrılar için hemen mikrofonu ağız hizasına indirip konuşma imkanı sağlıyor.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

EPOS deyince aklımıza hemen UC (tümleşik iletişim) platformları geliyor. Kesintisiz toplantılar için tümleşik iletişim platformlarıyla uyum oldukça önemlidir. Skype for business uyumlu olan IMPACT serisinden SC 660 toplantılar için tercih edilebilecek bir ürün. Markanın patentli bir diğer teknolojisi EPOS Voice Clarity ile ses karşıya son derece doğal aktarılır bu da görüşmelerinizin kalitesini artırır.

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

EPOS IMPACT serisi SC 660 modelinde ses kalitesine son derece önem vermiştir. Kalabalık ortamlardaki kullanım için üretilen bu kulaklığı biz de kalabalık bir ofis ortamında denedik ve bizzat sesin netliğini tecrübe ettik. EPOS Voice Clarity de tabii ki bu konuda etken. Kablolu kulaklıklar arasında en iyi kaliteye sahip diyebileceğimiz bir ürün.

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Akustik PrensibiArkası Kapalı
USB StandardıUSB-A
7.1Yok

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.6
EPOS IMPACT SC 660 Kablolu Ofis Kulaklığı
EPOS IMPACT SC 660 Kablolu Ofis Kulaklığı
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.7
Sennheiser EPOS Presence Kulak İçi Tek Taraflı Bluetooth kulaklık
Sennheiser EPOS Presence Kulak İçi Tek Taraflı Bluetooth kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
7.9
EPOS SC 30 Kulak Üstü USB Ofis Kulaklığı
EPOS SC 30 Kulak Üstü USB Ofis Kulaklığı
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8
EPOS ADAPT 260 Kulaküstü Kablosuz ofis kulaklığı
EPOS ADAPT 260 Kulaküstü Kablosuz ofis kulaklığı
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
9
EPOS ADAPT 560 II Kablosuz Ofis Kulaklığı
EPOS ADAPT 560 II Kablosuz Ofis Kulaklığı
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
9
Yealink BH72 UC Gri USB-C Çift Taraflı Kulak Üstü Kulaklık
Yealink BH72 UC Gri USB-C Çift Taraflı Kulak Üstü Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.