Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

EPOS ADAPT 260 Kulaküstü Kablosuz ofis kulaklığı

skor
8

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor9
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi8

Genel Değerlendirme

Yenilikçi ses geliştirme teknolojileri ile EPOS kulaklıklar, kaliteli duymanıza olanak tanıyarak, iş hayatınızdaki performansınızı çok daha kolay hale getirir. Müşterilerle konuşmak, farklı saat dilimlerinde çalışmak veya karar verilmesi gerektiğinde onları dinlemek, verimli bir şekilde iletişim ve iş birlikteliği yapmak, kusursuz ses deneyimi sunan ekipmanlarla ilgilidir. EPOS kimsenin ya da hiçbir şeyin yanlış anlaşılmaması gereken bu durumlar için kesintisiz ses deneyimi sağlayan araçlar sunar. EPOS ofis kulaklıkları günlük hayatta da multimedya kulaklığı olarak da kullanılabilir.

EPOS kulaklıkları sayesinde konuşmalarınız net ve kesintisiz gerçekleşir. Bulunduğu pazarın en nitelikli oyuncularından EPOS’ un giriş seviyesi, ofis ve hibrit ürünleri de hala günümüzün vazgeçilmez kulaklıklarındandır. Markanın kendi geliştirdiği EPOS Voice Clarity sayesinde kusursuz ses deneyimi yaşatır. Kablolu kulaklık serisinden çıkarak bugün de bluetooth ile çalışan bir kulaklıktan bahsetmek istedim.

ArtılarıKaliteli sesTasarımFiyatlandırmaErgonomik
EksileriSunum (paketleme)ANC olmamasıBağlantıyı kurmak bazen zor
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

EPOS ADAPT 260 günümüz hibrit kulaklıkları arasında pazarda yerini aldı. Hibrit çalışanlar için oldukça ideal. Hafif ve suni deri kulak yastıklarıyla size gün boyu konfor sağlar. Ergonomik yapısı tabii ki daha hafif bir kulaklıkla, mesela SC 30 ile kıyaslanmamalı. Bu kulaklık biraz daha profesyoneller için. Bu kulaklıkta bizi en çok etkileyen unsur kafa bandından kademeli ayar yapmak yerine kulak yastıklarından ayar yapabiliyor olmanız. Suni deri olduğu için silinmesi de oldukça kolay. Mesela fondöten bulaştı, çözümü kolay bir ıslak bezle hemen silebilirsiniz  Diyelim ki ofis çalışanısınız ama tek taraflı kulaklık kullanmak istemiyorsunuz (ki böyle bir model de mevuttur). EPOS ADAPT 260’ı taktınız ama bir açıdan da çevreyle iletişiminizin kopmasını istemiyorsunuz, kulak yastıklarının yana ve içe katlanması sayesinde hemen tek kulak yastığını dışarı çevirebilir ve tek kulağınızla çevreyle iletişiminizi sağlayabilirsiniz. Harika diye nitelendirebileceğim bir özellik ise kulak yastıklarını içe döndürüp masaya koyabiliyor olmanız, böylelikle kulaklığın yastıklarının kirlenmemesini ve üzerinin toz olmasını engellemiş oluyorsunuz. E tabii hibrit çalışanlar için oldukça önemli bir unsur bu, kafede, dışarıda kullanırken hijyen açısından gönlüm oldukça rahat. Paketleme konusunda fikrimiz ise beklentinizi karşılamayacak olması. Bunun sebebi ise naylon bir poşetin içinde korunaksız olarak geliyor olması. Naylon poşet içerisinde; taşıma çantası, sarj kablosu, dongle ve kulaklığın kendisi bulunmaktadır.

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Şık İskandinav tarzını yansıtır. SC 30 gibi çok basit bir tasarıma sahip değil. EPOS ADAPT 260 hibrit kulaklık plastik bir yapıya sahip. Ayrıca elastik bir kaplaması var ki bu da kullanım sırasında rahat etmenizi sağlar. Tacın tam tepesinde hafif bir bombe var ve bu da yine başınızın rahat etmesini sağlar.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Bilimsel araştırmalarına dayanarak ActiveGard teknolojisiyle öne çıkmış ve akustik şokları da engellemiştir. Rakiplerine kıyasla bir hibrit kulaklığa göre hafif. Kulak yastıklarının bu kadar hareketli olması size kullanım açısından da esneklik sağlayacaktır. Kulak yastıklarının boyutu biraz geniş ki bu da kulağınızın rahat etmesi ve gürültüyü iyi filtrelemesi açısından başarılı.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Bluetooth cihaz kullanmış kişiler için bağlantısı kolay ama bu teknolojiye hâkim olmayanlar için biraz karışık gelebilir. Kulaklık tercihini USB-A yapabileceğiniz gibi USB-C de yapabilirsiniz. Beraberinde gelen dongle ile bilgisayara bağlanır bluetooth ile de tablet ya da telefonla bağlantı sağlar. Güncellemeleri EPOS Connect uygulamasıyla yapabilir, birden fazla cihazı güncellemek içinse EPOS Manager uygulamasını indirip, ilerleyebilirsiniz. 

skor
9
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Gizlenebilir mikrofon kolu çok güzel bir detay. EPOS ADAPT 260 mikrofon kolu olmasına rağmen bir multimedya kulaklığı özelliğini de sunuyor. İster metroda ister evde rahatça müzik dinleyebilir, istediğinizde de kulaklıktaki kontrol panelini kullanarak, mikrofon kolunu indirip çağrı karşılayabilirsiniz. Üzerindeki gürültü filtreleyen mikrofon ise bu dönemin çalışma hayatının vazgeçilmez özelliklerinden biri. Özellikle hibrit kulaklık olarak kullanılması nedeniyle gürültü filtrelemesi önemli bir detay. Mikrofon kolunda bulunan çift taraflı mikrofonları bu işi iyi başarıyor diyebiliriz ama tabii ANC (Aktif Gürültü Engelleme) özelliği olan bir ürün de tercih edilebilir ya da bu üründe ANC olabilirdi ama yine de iyi bir gürültü filtreleme özelliği sunuyor. Zaten hibrit kulaklıklarda ürünün gürültü filtrelemesine güvenilmezse büyük hüsran olur ve ürün kullanılmaz.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

EPOS deyince aklımıza hemen UC (tümleşik iletişim) platformları geliyor. Kesintisiz toplantılar için tümleşik iletişim platformlarıyla uyum oldukça önemlidir. Şarj ettikten sonra 27 saat kesintisiz konuşabilirsiniz. Her UC platformuyla uyumlu olduğu gibi ürün ayrıca Microsoft Teams sertifikalıdır. Kulaklıkta bulunan Teams düğmesiyle toplantıları tek tuşla yönetmek oldukça kolay. Tek tuşla katılıp yine tek tuşla toplantıdan çıkabilirsiniz. EPOS ADAPT 260 her platformla uyumludur, toplantılarınızı ister Skype’tan ister Microsoft Teams’ten isterseniz Zoom’dan yapın kesinti olmaz. Diğer platformlarla da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Hibrit ya da ofis kulaklıklarında netlik önemlidir. Karşı tarafa sesin kusursuz, doğal ve berrak iletimi sayesinde konuşmaların kalitesi artar. Gürültü filtrelemesi bu fiyat performansı ve kullanım alanına göre son derece başarılı. EPOS Voice Teknolojisi sayesinde sesi karşı tarafa doğal olarak aktarır. Böylelikle sanal bir ortamdan ziyade oldukça samimi bir iletişim elde etmiş olursunuz. Ses kalitesi müzik dinlerken de sizi şaşırtmaz bass ve tiz sesleri net olarak duyabilirsiniz. Özetle bu kulaklıkla dışarıda bir toplantıya katılabilir ya da çağrı karşılayabilirsiniz, gürültü sizi korkutmasın gürültü engelleme özelliği tatmin edici.

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Akustik PrensibiArkası Kapalı
ANCVar

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8
EPOS ADAPT 260 Kulaküstü Kablosuz ofis kulaklığı
EPOS ADAPT 260 Kulaküstü Kablosuz ofis kulaklığı
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.7
Sennheiser EPOS Presence Kulak İçi Tek Taraflı Bluetooth kulaklık
Sennheiser EPOS Presence Kulak İçi Tek Taraflı Bluetooth kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
7.9
EPOS SC 30 Kulak Üstü USB Ofis Kulaklığı
EPOS SC 30 Kulak Üstü USB Ofis Kulaklığı
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.