Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

EPOS SC 30 Kulak Üstü USB Ofis Kulaklığı

skor
7.9

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım5
Malzeme Kalitesi7
Konfor9
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7

Fiyatı

EPOS SC 30 Kulak Üstü USB Ofis Kulaklığı
EPOS SC 30 Kulak Üstü USB Ofis Kulaklığı
Mağaza Kulaklık Logo
1,151 TL
Mağaza Kulaklık Logo

Genel Değerlendirme

Yenilikçi ses geliştirme teknolojileri ile EPOS, kaliteli duymanıza olanak tanıyarak, iş hayatınızdaki performansınızı çok daha kolay hale getirir. Müşterilerle konuşmak, farklı saat dilimlerinde çalışmak veya karar verilmesi gerektiğinde onları dinlemek, verimli bir şekilde iletişim ve iş birlikteliği yapmak, kusursuz ses deneyimi sunan ekipmanlarla ilgilidir. EPOS kimsenin ya da hiçbir şeyin yanlış anlaşılmaması gereken bu durumlar için kesintisiz ses deneyimi sağlayan araçlar sunar.

EPOS’un ofis kulaklıkları sayesinde konuşmalarınız net ve kesintisiz gerçekleşir. Bulunduğu pazarın en nitelikli oyuncularından EPOS’ un giriş seviyesi ürünleri de hala günümüzün vazgeçilmez serisidir. Kablolu kulaklıklarda bir çığır açan EPOS adeta yeni bir çağı başlatmıştır. Markanın kendi geliştirdiği EPOS Voice Clarity sayesinde kusursuz ses deneyimi yaşatır.

ArtılarıKaliteli sesEsnek kafa bandıKolay kullanımErgonomik
EksileriGiriş seviye kulaklığa göre biraz pahalıSunum (paketleme)Kablosu daha kaliteli olabilirdiMikrofon kalitesi
skor
5
KULAKLIK.COMTasarım

SC 30 rakiplerine kıyasla esnek yapıdaki kafa bandıyla ultra rahatlık sağlıyor. Pazardaki en hafif kulaklıklar arasında yerini alıyor. Ergonomik yapısı gerçekten de şok edici. Plastik yapısı negatif gibi görünse de aslında düşününce bu yapı olmasa bu kadar hafif ve konforlu bir kulaklık bulmak kolay olmazdı. Kademeli kafa bandını ayarlayabileceğiniz gibi süngerlerini de yıkayıp tekrar kullanabilirsiniz. Kurumsal bir kulaklık olarak bizi şaşırttı doğrusu. SC 30’un tasarımsal açıdan daha şık bir kulaklık olmasını isterdik tabii ama marka bu noktada işlevselliğe yönelmiş belli ki. Paketleme beklentinizi karşılayamayabilir bunun sebebi ise naylon bir poşetin içinde korunaksız olarak geliyor olması.

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Şık İskandinav tarzını ve malzemelerini yansıtmasa da materyaller oldukça dayanıklı. Plastik biraz kaba belki ama çantaya attığınızda hiçbir sorun çıkmıyor, deforme olabilme olasılığı oldukça düşük.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Kablo uzunluğu yeterli sadece biraz daha kaliteli olabilirdi. Kulağa rahat oturan bir yapıya sahip, gün boyu kullanıma uygundur. Kulak pedleri akustik süngerden, basit ama kullanışlı. Daha iyisi için tabii ki biraz daha para verip EPOS markasının ADAPT 100 serisinden satın alabilirsiniz. Bilimsel araştırmalarına dayanarak ActiveGard teknolojisiyle öne çıkmış ve akustik şokları da engellemiştir.

skor
10
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Bağlantısı oldukça kolay tak-çalıştır şeklinde çalışıyor. Sadece bilgisayar ile kullanabiliyor olmanız (USB) bağlantı açısından kısıtlı olduğu fikrini uyandırabilir ama sonuçta kurumsal bir ürün olarak değerlendirmemiz gerekir. Eşleşme vs gibi etaplara gerek duymaz. Güncellemeleri EPOS Connect uygulamasıyla yapabilir, birden fazla cihazı güncellemek içinse EPOS Manager uygulamasını indirip, ilerleyebilirsiniz.

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

 

Gizlenebilir mikrofonu çok güzel bir detay. Üzerindeki gürültü filtreleyen mikrofon ise bu dönemin çalışma hayatının vazgeçilmez özelliklerinden biri. Çalışma hayatını kolaylaştıracağını düşündüğümüz SC 30 göründüğünden de fazlasını içeriyor.

Bu kulaklıkla toplantı ve çağrılarınızda (özellikle çağrı merkezlerindeki kullanımlarda) “arkadaki sese son” diyebiliriz. EPOS SC 30, gürültüyü giriş seviyesinde bir kulaklık olmasına rağmen oldukça net bir şekilde engelliyor. Yani işin özü verdiğiniz paranın karşılığını buluyorsunuz diyebiliriz. Mikrofon kalitesi ciddi anlamda tatmin edici. Karşı taraf ile yaptığımız deneme görüşmeleri ve bizim de bu kulaklığı kullanarak konuşan insanlardan duyduğumuz ses, kelimenin tam anlamıyla “vay canına” dedirtti.

 

 

skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

EPOS deyince aklımıza hemen UC (tümleşik iletişim) platformları geliyor. Kesintisiz toplantılar için tümleşik iletişim platformlarıyla uyum oldukça önemlidir. SC 30 her platformla uyumludur, toplantılarınızı ister Skype’tan ister Microsoft Teams’ten isterseniz Zoom’dan yapın kesinti olmaz. Diğer platformlarla da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

SC 30 tek taraflı kulaklıktan tabii ki bir müzik performansı beklememeliyiz. Bu kulaklık çağrı merkezleri ya da ofis çalışanları için oldukça başarılı. Tek taraflı olması bu açıdan baktığımızda aslında bir avantaj çünkü çevreyle olan iletişimi kaybetmemiş oluyorsunuz. EPOS Voice Clarity özelliğiyle konuşmaları net ve doğal bir şekilde duyabilirsiniz. Dediğimiz gibi müzik dinlemek için uygun değil ama çağrı karşılamak ya da ofiste kullanmak için oldukça ideal.

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
MikrofonVar
Kablo YapısıSabit ve Düz
USB StandardıUSB-A
Kablosuz ŞarjYok

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.