Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sennheiser EPOS Presence Kulak İçi Tek Taraflı Bluetooth kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8.7

Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
7

Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor5
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi6
İzolasyon5

Genel Değerlendirme

Yenilikçi ses geliştirme teknolojileri ile EPOS kulaklıklar, kaliteli duymanıza olanak tanıyarak, iş hayatınız ve son kullanıcı ürün gamları ile gündelik hayatınızdaki performansınızı çok daha kolay hale getirir. Müşterilerle konuşmak, tüm çevrenizle iletişim halinde olmak, kusursuz ses deneyimi sunan ekipmanlarla ilgilidir. EPOS kaliteli bir iletişim için kesintisiz ses deneyimi sağlayan ekipmanlar sunar. 

Günümüzde kulaklığı artık her yerde kullanıyoruz. Evde, arabada, yolculuklarda ve ofislerde. Her yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir kulaklıktan bahsedeceğim bugün, Epos Presence.

ArtılarıMükemmel mikrofon kalitesiKaliteli sesFiyatlandırmaErgonomik
EksileriŞarj süresi ( Daha iyi olabilirdi)
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

Tasarım açısından ince detaylar düşünülmüş, direkt olarak kulak içi kullanılabileceği gibi kulak kancasıyla da kullanılabilir. Ayrıca isterseniz ek bir ücretle kafa bandıyla da kullanılabilirsiniz. Sennheiser Presence beraberinde kulak kancası, 3 farklı kulak silikonu ve dongle ile beraber geliyor. EPOS yine İskandinav minimalist tarzını korumuş diyebiliriz. Epos Presence bluetooth kulaklık üzerinde bulunan panellerden her şeyi yapabilirsiniz. Mono tasarımı sayesinde kullanıcının bir kulağı açıkta kalır ve çevreyle iletişimden ödün vermez. Tahmin edebildiğiniz gibi seyir halindeyken iki kulağınızı da kapatan kulaklık kullanmak sakıncalı. Presence bu tehlikeyi ortadan kaldırıyor. Tasarımcılar ürünü tasarlarken bu detaya önem verdiği için kulaklık mono tasarlanmış.

Gün boyu kullanıma uygun tasarlandığı için her ince detay düşünülmüş beraberinde gelen saklama kutusuyla kulaklığı muhafaza edebilirsiniz. Estetik açıdan biraz daha şık olabilirdi belki…

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Piyasadaki benzer ürünlere göre malzeme kalitesi oldukça iyi, üzerindeki küçük metal detayları ürüne renk katmış diyebiliriz. Metalle desteklenmesinin artı yanlarından biri dayanıklılık olarak düşünebiliriz. Küçük, narin görüntüsüne aldanmayın derim. Yer yer suni deri kullanımı ise tamamen kullanıcı dostu olduğunu gösteriyor diyebiliriz. Kulak silikonlarındaki esneklik yeterli. Hem esnek bir yapıya sahip hem de değil. Esneklik sayesinde kulak silikonlarını kolayca yerleştirebilirsiniz. Kulak silikonları esnek olmasına rağmen kulağınızdan düşmez.

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

Konfor için her şey düşünülmüş. Kulak kancalı kullandığınızda, kancadaki suni deri kaplama kulak çevrenizin rahatlığını sağlarken, kulak içi kısmı da kulağınızın olabildiğince rahat olması için tasarlanmıştır. Presence tasarımı gereği konfora önem vermiş diyebilirim. Kulak silikonları 3 boy geldiği için hangisi sizin için rahatsa onu tercih edebilirsiniz. Silikon lastikler de tabii ki silinebilir bir yapıya sahip. Kancayı sağ- sol kulak olarak kullanabilirsiniz.

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Günlük hayatta her ortamda kullanabileceğiniz bir kulaklık. Şarj süresi 10 saat, biraz daha fazla olmasını tercih edebilirdik. Dediğimiz gibi trafikte, sahilde gün boyu kullanabilirsiniz. Oldukça hafif bir ürün olduğu için kulağınızda ağırlık hissetmezsiniz. Hatta alıştıktan sonra varlığını bile hissetmezsiniz diyebiliriz. Taşıması çok kolay beraberinde gelen küçük çantası sayesinde her yere kolaylıkla götürebilirsiniz. Bu hijyen açısından da güzel bir düşünce aslında.

skor
10
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

3 adet dijital mikrofonu bulunan Epos bluetooth kulaklıklar  arasında bulunan EPOS Presence ortam gürültüsünü filtreler. Konuşmalarınızda karşıya kesinlikle boğuk bir ses vermez. EPOS patentli teknolojisi olan EPOS Voice Clarity sayesinde konuşmalar oldukça net bir şekilde karşı tarafa aktarılır. Genelde seyir halinde olan kişiler için çok iyi bir çözüm diyebiliriz. Kulaklıkta bulunan WindSafe özelliği rüzgâr sesini filtreler ve araba yolculuklarında hatta sahilde rahatça konuşmanızı sağlar. Kulaklık mono olduğu için bir müzik performansı bekleyemezsiniz ama telefon görüşmeleri ya da toplantılar için iyi bir tercih diyebiliriz. Tabii ki podcast dinleyicileri için de tatlı bir çözüm olabilir.

skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

EPOS deyince aklımıza hemen UC (tümleşik iletişim) platformları geliyor. Kesintisiz toplantılar için tümleşik iletişim platformlarıyla uyum oldukça önemlidir. Tüm platformlarla kullanabilirsiniz. Cihazlar arasında geçişte bağlantı kopması yaşanmaz. PC’den cep telefonuna rahatlıkla geçiş yapılabilir. İçinden çıkan şarj kablosuyla şarj ettiğinizde 1 saat 20 dakikada size 10 saatlik konuşma imkânı sunar. Siri ve Google Assistant uygulamalarına tek tuşla bağlanabilirsiniz. Bilgisayarınıza bağlarken pairing mod, dongle ile yapabilir, cep telefonu için ise kulaklığın üzerinden çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Ses dedektörü sayesinde ortamdaki gürültüyü filtreler ve kullanılan Voice Clarity teknolojisi sayesinde de konuşmalar karşıya berrak ve kesintisiz aktarılır. SpeakFocus özelliği sayesinde sesi seçerek sadece konuşan kişinin sesine odak sağlar. Gerçekten etkileyici, denemenizi tavsiye ederiz. 

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
KUTU İÇERİĞİ -Kumaş malzemeli minik taşıma çantası -USB – micro usb şarj kablosu -USB dongle -Silikon yapılı kancasız ve S-M-L boyunda kancalı kulaklık uçları -Epos Presence kulaklık -Kullanım kılavuzu ve garanti belgesi EPOS I SENNHEISER PRESENCE GREY UC Bluetooth kulaklık, kullanıcılar ve konuştukları kişiler için anlaşılır, temiz bir şekilde iletişim kurmaları adına ofiste, arabada hatta dış mekanlarda bile uzun süren telefon konuşmaları yapmaları için üretilmiş bluetooth kulaklık. Çoklu bağlantı özelliği sayesinde hem telefonunuzla hem de bilgisayarınızla sorunsuz ve kesintisiz bir konferans ve görüşme deneyimi sunuyor. Kulaklığın dış tasarımına baktığımızda yerleşik üç adet gürültü ve rüzgar engelleyici mikrofonları görüyoruz. Sennheiser logosunun olduğu yerde ve diğer iki yan tarafında da basmalı düğmeler görüyoruz. Logonun olduğu düğme kalan şarj süresini öğrenme, çağrı cevaplama, çağrı sonlandırma, gelen iki çağrıyı yönetme, son gelen çağrıyı yineleme gibi daha sayamayacağım pek çok özellik barındırıyor. Videonun açıklama kısmına kulaklığın detaylı kullanım kılavuzunu koymuş olurum. Yan düğmeler ise ses seviyesini ayarlamamıza olanak sağlıyor. Kulaklığın dış tarafında micro usb çıkışlı bir şarj yuvası bizi karşılıyor. Kulaklık totalde 1 saat 20 dakikada şarj oluyor. Şarj yuvasının hemen üzerinde bildirim ledi yer alıyor. Kulaklığı bulunabilir moda aldığınızda mavi, kapattığınızda ise kırmızı led ışık yanıyor ve bu komutları sesli bir şekilde ingilizce olarak size duyuruyor. Kulaklığın kulağa giren silikon kısmına baktığımızda alışık olmadığımız bir kulaklık yapısıyla bizi karşılıyor. Burada düz bir silikon tasarımı benimseyen Presence kulaklık çağrı esnasında gerekli ses performansını bize sunuyor.
Malzeme Kalitesi
Kulaklığı elinize aldığınız ilk andan itibaren premium bir malzeme kalitesi ve işçilikle karşılandığınızı söyleyebilirim. Kulaklıktaki metal detaylar oldukça dayanıklı olduğunu gösteriyor.
Konfor
Kulaklığın kutusundan çıkan farklı boylardaki silikon kulak uçlarıyla kendi kulak tipinize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Kulaklık alışık olduğumuz diğer bluetooth kulaklıklardan farklı olduğu için kulak konforu açısından aradığım yüksek konforu bu kulaklıkta bulduğumu söyleyemem. Kulaklığın hoparlör kısmı düz bir yapıda olduğu için kulaklık kulağın dış yapısında kalıyor. Esnek kulak bandı olmazsa bu kulaklıkların kulaklarımızdan düşme olasılığı yüksek. Kulaklığın ses seviyelerinin tuşlu düğmelerle kontrol edilmesi de kulak konforu açısından bence rahatsız edici olmuş. Dokunmatik kontroller olsaydı konfor açısından çok daha iyi olabilirdi.
İzolasyon
Kulaklık mono bir kulaklık olduğu için izolasyon performansı hakkında yorum yapmamız doğru olmaz.
Günlük Kullanım
Epos ⎥ Sennheiser Presence tek taraflı bluetooth kulaklık evde, ofiste, dışarıda veya kurumsal hayatta çalışan ve telefonla bol bol görüşme yapan kullanıcılar için tasarlanmış işini iyi yapan bir kulaklık. Kulaklık full şarj ile yaklaşık 10 saate kadar görüşme süresi imkanı sunuyor. Standby süresi ise 14 gün. Kulaklık oldukça hafif bir yapıya sahip olduğu için kulağınızda ağırlık hissetmiyorsunuz. Beraberinde gelen küçük kumaş kaplı çantası sayesinde her yere kolaylıkla götürebiliyoruz.
Mikrofon Kalitesi
3 adet dijital mikrofonu bulunan Presence ortam gürültüsünü başarılı bir şekilde filtreliyor. Konuşmalarınızda karşıya kesinlikle net ve kaliteli bir ses iletiyor. EPOS patentli teknolojisi olan EPOS Voice Clarity sayesinde konuşmalarınızı oldukça net bir şekilde karşı tarafa aktarıyor. Kulaklıkta bulunan WindSafe özelliği rüzgâr sesini filtreliyor ve araba yolculuklarında hatta sahilde ve trafikte rahatça konuşmanızı sağlıyor. Kulaklık mono olduğu için bir müzik performansı beklemek doğru olmaz ama telefon görüşmeleri ya da toplantılar için iyi bir tercih diyebilirim. Kulaklığın görüşme ses performansına inceleme videomuzdan bakabilirsiniz.
Bağlantı Kalitesi
Bluetooth 4.0 desteğiyle gelen Epos Presence bağlantı konusunda sorun yaşatmıyor. USB dongle sayesinde çoklu kaliteli konferans görüşmeleri de yapabiliyorsunuz. Çoklu bağlantı desteğiyle telefonunuz ve bilgisayarınız arasında hızlıca geçiş yapabilirsiniz. Sesli asistan uygulamalarına tek tuşla bağlanabilirsiniz.
Ses Kalitesi
Kulaklığın ses kalitesi için konuştuğumuzda normal bir bluetooth kulaklık gibi bir performans beklentiniz varsa hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bu kulaklığı satın alacaksanız kesinlikle müzik dinlemek için almayın. Çünkü kulaklıkla bir şeyler dinlemek istediğinizde ses seviyesi yeterli gelmiyor ama telefon görüşmeleri için bu durum tam tersi diyebilirim. Gerçekten mobil işlerde, toplantı veya konferans görüşmelerinde profesyonel çözüm arayan kişiler için bu kulaklık iyi bir tercih olabilir. Kulaklık ses sensörü sayesinde ortamdaki gürültüyü filtreliyor ve kullanılan Voice Clarity teknolojisi sayesinde de konuşmalar karşıya berrak ve kesintisiz olarak aktarılıyor. SpeakFocus özelliği sayesinde sesi seçerek sadece konuşan kişinin sesine odaklama yapıyor. Ses kalitesine ve ses seviyesine telefon görüşmesi yapma yönünde puanım kesinlikle 9 olurdu ama müzik için puanım 4 diyebilirim.
Oyun Performansı
Kulaklık mono bir kulaklık olduğu için oyun performansı hakkında yorum yapmamız doğru olmaz. Ayrıca normal kullanım durumundaki ses seviyesi de yeterli değil.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor5
İzolasyon5
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi6
Oyun Performansı4

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
ANCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Batarya Ömrü10 Saat
USB StandardıMicro-USB
Kablosuz ŞarjYok
Batarya Şarj Süresi90 Dakika
Frekans Aralığı100 Hz - 15 kHz
Hassasiyet118 dB

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.7
Sennheiser EPOS Presence Kulak İçi Tek Taraflı Bluetooth kulaklık
Sennheiser EPOS Presence Kulak İçi Tek Taraflı Bluetooth kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
7.9
EPOS SC 30 Kulak Üstü USB Ofis Kulaklığı
EPOS SC 30 Kulak Üstü USB Ofis Kulaklığı
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.