Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

EPOS ADAPT 560 II Kablosuz Ofis Kulaklığı

skor
9

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9

Fiyatı

EPOS ADAPT 560 II Kablosuz Ofis Kulaklığı
EPOS ADAPT 560 II Kablosuz Ofis Kulaklığı
Mağaza Kulaklık Logo
13,999 TL
Mağaza Kulaklık Logo

Genel Değerlendirme

Bugün sizler için EPOS ADAPT 560 bluetooth kulaklık inceleme yazısını paylaşıyoruz. Müzik kulaklığı olarak kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda da toplantı ya da görüşmelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Gerek şarj gerekse ses performansı olarak sizi asla yarı yolda bırakmaz diyebilirim. Kulaklıkla ilgili çok da söze gerek yok deneyip görün derim. 

ArtılarıErgonomikKaliteli ses ve ANCMükemmel mikrofon kalitesi
EksileriŞarj olma süresi çok uzun
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

2020 yılında Red Dot tasarım ödülü alan EPOS ADAPT 560 tasarımıyla dikkatimizi çekti doğrusu. Katlanabilir yapısı sayesinde taşıması kolay, hatta dilerseniz beraberinde gelen saklama çantasıyla da taşıyabilirsiniz. Ben tercih etmedim çünkü biraz büyük ama böyle bir kulaklığı o şekilde muhafaza etmek tabii ki daha doğru. EPOS ADAPT 560 bluetooth kulaklığın gizlenebilir mikrofonu beni etkiledi diyebilirim. Kısa ve kaba gibi görünüyor ama işlevini çok iyi yerine getiriyor. Açıkçası böyle bir mikrofonun kademeli ayarının olacağını tahmin etmiyordum, bunu düşünmeleri büyük incelik. Katlanabilir yapısı sektördeki diğer kulaklıklara göre biraz farklı, kulak kapsüllerini masaya doğru çevirerek katlayabilirsiniz ki çantasına da bu şekilde sığıyor. Alternatif bir diğer katlama şekli de kulak kapsüllerinin birbirine bakacak şekilde katlanması olarak düşünebiliriz. Başka bir detay ise kulak kapsülünün hareket kabiliyeti; bu durum kulaklığın oturması açısından size kolaylık sağlar.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Farklı yapıda birçok malzeme kullanılmış. Taç kısmında silikon bir yapı hakimken kulak pedlerinde suni deri ve farklı pürüzlü yumuşak bir yapı hakim. Kulak pedlerinin dış kısmı suni deri ile kaplanmış iç kısmı ise pürüzlü farklı bir yapıya sahip. Bu yapıyı piyasadaki hiçbir kulaklıkta görmedim. Bunun amacı; hem kulaklığın kaymaması hem de terletmemesi... Daha sonra değineceğim gibi uzun süre kullanabileceğiniz bir kulaklık olduğu için terletmeme noktası önemli bir özellik. Eski serisinde bu kısım tamamen deriydi. Sonuç olarak malzeme kalitesi iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

Kulaklığı takmadan önce ön yargım vardı tasarımsal açıdan iyi olan bir üründen konfor performansı için de aynı şeyi söyleyebileceğimi düşünmüyordum. Kulak üstü bir kulaklıkta konfor açısından bakıldığında ilk soru “ kulağımı ve başımı acıtıyor mu?” olur. Hayır, çünkü geniş kulak yastıklarına rağmen son derece hafif bir ürün. Taç bandı kısmındaki silikon yapı başınızı korur ve baskı yapmaz.

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

EPOS ADAPT 560 bluetooth kulaklık, günlük kullanım için önerebileceğim bir kulaklık diyebilirim. Gerek uzun süre müzik dinlerken gerekse iş amaçlı kullanımlara uygun. Bunu uygun yapan da hem gelişmiş teknolojileri hem de ergonomik yapısı. Ofis içi, kafe vb. yerlerde ya da evde rahatlıkla uzun süre kullanabilirsiniz. Tasarımı ve malzeme yapısı da zaten buna göre düşünülmüş diyebilirim tabii ki kilometrelerce yürüyüş yapacaksanız bir sporcu kulaklığını tercih edebilirsiniz.

skor
10
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Gelelim en önemli noktaya; mikrofon! Başta şunu söylemek isterim bu kulaklığı deneyimlerken açıkçası birden fazla beklentim vardı. Günlük hayatta telefonla çok konuşuyorum ve bu bağlamda mikrofonlardaki gürültü filtreleme çok önemli bir unsur ayrıca müzik kalitesine de önem veriyorum bu özellikleri bir kulaklıkta karşıladım diyebilirim. Gerek toplantılara katılırken gerek çağrı karşılarken sesin karşıya karmaşık gitmemesi son derece önemli. Ayarlanabilir mikrofonunda 2 adet ANC mikrofonu mevcut yani EPOS ADAPT 560 sesinizi karşıya oldukça net iletebiliyor ve bunu şaşkınlık yaratacak derece yapıyor diyebilirim. Müzik dinlerken, toplantı yaparken ya da telefon görüşmeleri yaparken sizi ortam gürültüsünden izole ediyor.

skor
10
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

EPOS ADAPT 560 bluetooth kulaklık tabii ki markanın diğer ürünleri gibi Tümleşik İletişim uyumluluğuna sahip (UC). Bildiğimiz üzere EPOS’ un bazı ürünlerinde ortaklıklar mevcut, bu üründe de Microsoft Teams sertifikası bulunuyor. Bu ortaklık, ürünün üzerinde bir Teams butonunun olmasını doğuruyor. Toplantılarınızı bu tuşla kontrol edebilirsiniz. Toplantıya katılıp, ayrılabilirsiniz. Günümüzün vazgeçilmez özelliklerinden biri de dijital asistanlar… EPOS ADAPT 560 da bu özellik de mevcut. Aynı anda 2 cihaza beraber bağlantı kurup, cihazlar arası kesintisiz geçiş de yapabiliyor. Bluetooth ile tablet ya da cep telefonunuza bağlayabilir, dongle ile de PC’ye bağlantı sağlayabilirsiniz. 81 gün standby konumunda kalabiliyor, gerçekten inanılmaz. 3 saat 40 dk da tam şarjına ulaşıyor. ANC kapalıyken 46 saat müzik dinleyebilir, 41 saat de konuşabilirsiniz. ANC açıkken ise 24 saat hem müzik dinleyebilir hem de görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Beraberinde gelen type-c şarj kablosuyla da kulaklığınızı şarj edebilirsiniz.

skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

EPOS ADAPT 560 bluetooth kulaklık, Voice Clarity teknolojisi sayesinde sesinizi karşıya berrak ve doğal aktarır yani sanki gerçekten fiziksel bir toplantı yapıyormuşçasına verim alabilirsiniz. SpeakFocus özelliği sayesinde sesi seçerek sadece konuşan kişinin sesine odak sağlar. Kulaklıktaki mikrofon ve ses kalitesini deneyimlemek isterseniz size hemen yollayabiliriz  ya da videolarımızı izleyerek gerçek performansını görebilirsiniz.

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
ANCVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Batarya Ömrü40 Saat
Batarya Şarj Süresi3 Saat
7.1Yok

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
9
EPOS ADAPT 560 II Kablosuz Ofis Kulaklığı
EPOS ADAPT 560 II Kablosuz Ofis Kulaklığı
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.7
Sennheiser EPOS Presence Kulak İçi Tek Taraflı Bluetooth kulaklık
Sennheiser EPOS Presence Kulak İçi Tek Taraflı Bluetooth kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
7.9
EPOS SC 30 Kulak Üstü USB Ofis Kulaklığı
EPOS SC 30 Kulak Üstü USB Ofis Kulaklığı
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8
EPOS ADAPT 260 Kulaküstü Kablosuz ofis kulaklığı
EPOS ADAPT 260 Kulaküstü Kablosuz ofis kulaklığı
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.