Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Yealink BH72 UC Gri USB-C Çift Taraflı Kulak Üstü Kulaklık

skor
9

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım10
Malzeme Kalitesi9
Konfor10
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7

Genel Değerlendirme

Yealink, iş kulaklıkları alanında hızla çok dikkat çeken bir marka haline geliyor. İş kulaklığı pazarına giren en yeni markalardan biri olmalarına rağmen, ürünlerinin ses kalitesi, konforu ve benzersiz özellikleriyle fark ediliyor.

Yealink şimdi zaten popüler olan kablosuz kulaklık serisine yenilerini ekliyor. Yeni Yealink BH72 Bluetooth kablosuz kulaklıkları tanıtmaktan mutluluk ve heyecan duyuyoruz.

Yealink'in iş kulaklık pazarına ilk girişi, Yealink masa telefonları ve bilgisayarlarla çalışabilen modeller  olan WH6x DECT kablosuz kulaklıklarıyla oldu. Yeni BH72 serisini ise bilgisayarlar ve mobil cihazlarla kullanılabilen Bluetooth modelleri olarak piyasaya sürdü.

Tıpkı önceki modellerinde olduğu gibi, yeni BH72'de de pazardaki diğer marka ve modellerle karşılaştırıldığında onları benzersiz kılmaya yardımcı olan bazı şeyler var. Bu blogda size bu benzersiz özelliklerden bazılarını tanıtacağız ve genel olarak bu yeni kulaklıklardan bahsedeceğiz.

ArtılarıKaliteli Malzeme Ve Hafif YapıMikrofon KalitesiKonforlu yapı
EksileriSes Kalitesi Piyasaya Göre Normal
skor
10
KULAKLIK.COMTasarım

Yeni Yealink BH72, iki versiyon ve iki renkte geliyor;

 

  • BH72 Lite, (şarj standıyla beraber gelmemekte)
  • BH72 with charging stand

 

Geri Çekilebilir Gizli Mikrofon Bomu

Çağdaş rahat bir tasarıma ve saklandığında bile olağanüstü profesyonel ses çağrılarını garanti eden ayrık bir gizli bom koluyla ofisten hareket halindeyken sorunsuz bir şekilde hareket edin.

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, BH72'nin bu versiyonlarından birini seçebilirsiniz. Bazıları, şarj standını birkaç açıdan çok kullanışlı bulacaktır. 

İlk olarak, size kulaklığı asmak için bir yer sağlar.

Çoğu zaman bir kulaklık masaüstünde veya bir masa çekmecesinde durur. Gevşek bir şekilde yerleştirilmesi onu hasara karşı savunmasız hale getirir. Stand, kulaklığı masanın üstünden ve zarar görmemesi için korumaya yardımcı olur.

Kulaklık standını kullanışlı kılan ikinci şey ise standın üst kısmının kulaklığı kablosuz olarak şarj etmesi. Kulaklığı standın yüzeyine dayamanız yeterlidir; kulaklık yeniden şarj olur.

Daha da iyisi, kulaklığınızın pilinin şarj edilmesi gerekmiyorsa kulaklığı standa asabilir ve cep telefonunuzu şarj etmek için tabandaki kablosuz şarj cihazını kullanabilirsiniz.

Bu, başka hiçbir marka kulaklıkta göremeyeceğiniz benzersiz bir özelliktir. Cep telefonunu şarj etmenin uygun bir yolundan kim faydalanmaz ki? Bu özellik, yeni Yealink BH72'nin üzerinde ciddi şekilde düşünülmesi gereken harika bir ürün olduğunun bir örneği. 

Son olarak, bu kulaklıklar Siyah veya açık Gri renkte mevcuttur. İş sınıfı kablosuz kulaklıkların çoğu yalnızca daha koyu gri veya siyah tonlarında gelir. Yani, bir seçim yapmak güzel.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

BH72, yumuşak deri benzeri bir malzemeyle sarılmış hoş yastıklı kulak yastıklarına sahiptir. Kulağa yumuşak bir şekilde yaslanırlar ve sesin geçmesine izin vermek ve daha iyi havalandırma için kulağa hava akışını sağlamaya yardımcı olmak için deliklidirler.

Kafa bandı, yalnızca bandın üst kısmı boyunca değil, yan tarafları boyunca da cömertçe dolgulanmıştır. Kulak yastıkları gibi kafa bandı da aynı yumuşak malzemeyle sarılmıştır.

skor
10
KULAKLIK.COMKonfor

Kulaklığın 187 gram hafifliği, yumuşak kulak yastıkları ve yastıklı, ayarlanabilir kafa bandı ile birlikte ağırlığını göz önünde bulundurduğunuzda, tüm gün giyilebilen bir kulaklığın özelliklerine sahipsiniz.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Uzun  Pil Ömrü

Yealink BH72, size 40 saate kadar konuşma süresi sağlayacak şekilde derecelendirilmiş bir pil ile birlikte gelir. Gün içinde ne kadar konuştuğunuza bağlı olarak, bu kulaklığı tüm iş haftası boyunca şarj etmeniz gerekmeyebilir.

Örneğin, DECT kablosuz kulaklıklarla karşılaştırdığınızda bu büyük bir avantajdır. DECT kulaklıklarının normalde her gece şarj edilmesi gerekir. Değilse, ertesi gün işe geldiğinizde muhtemelen pilin tamamen boşalmış olduğunu görürsünüz. Yealink BH72'deki pil bu sorunu çözer.

Yealink, Yealink USB Connect adlı bir uygulama sunar. Bu türdeki birçok uygulama gibi, yalnızca üretici yazılımı güncellemeleri yapmanıza izin vermez, aynı zamanda ses ayarlarını özelleştirebilir ve kişisel tercihlerinize göre uyarlamak için başka ayarlamalar yapabilirsiniz.

skor
10
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Mikrofonu kolayca gözden kaybolup kulaklığın içine kaydıracak şekilde tasarlamaları çok beğenildi. Bu, örneğin Yazılım Telefonu veya Zoom aramaları için gerektiğinde bir boom mikrofonu bulundurmak kendinizi sessize almanızı veya sesinizi açmanızı saniyelik tek bir harekete çeviriyor. Ayrıca Akustik Kalkan Teknolojisi görüşmelerde karşı tarafa iletilen gürültüleri minimuma indiriyor.

skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Kabul edelim, kablosuz kulaklık kullanan herkes alabildiği kadar çok kablosuz kapsama alanı ister. Ne kadar çok o kadar iyi, gerçekten.

Yealink BH72 Lite,  30 metreye kadar kablosuz konuşma menzili sağlar ve şarj standıyla birlikte gelen model, 40 metreye kadar menzile sahiptir. 

Yealink BH72, genellikle adaptör olarak adlandırılan bir USB dongle ile birlikte gelir. Bu küçük cihaz biraz önemsiz görünebilir, ancak daha büyük resimde aslında kilit bir rol oynuyor.

Biri USB Adaptörlü, diğeri USB Adaptörsüz iki özdeş kulaklık arasında bir seçim yapmanız istenseydi, buna sahip olanı seçmek akıllıca olurdu. Bu küçük cihazlar, bir bilgisayara bağlandığında daha iyi bir kulaklık deneyimi sağlar.

Tescilli USB Adaptörler, yalnızca daha iyi ses kalitesi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha kararlı bir bağlantı ve çoğu durumda daha uzun kablosuz menzil sağlar. Bu Adaptörlerden biri olmadan bir bilgisayara bağlanmak, tutarsız ses kalitesine, sınırlı menzile ve bağlanabileceğiniz cihazlarda sınırlamalara neden olabilir.

skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Ses kalitesi, çoğu insanın son derece önemli bulduğu şeylerden biridir. Hepimiz, özellikle iş yaparken kullandığımız herhangi bir kulaklıkta kristal netliğinde ve profesyonel bir ses çıkarmak isteriz.

Ses kalitesi  net ve kulağa çok profesyonel geliyor ve bunu farklı arka plan gürültüsü zorluklarıyla karşılaştırdığımda, akustik kalkan teknolojisinin sesin çoğunu ortadan kaldırmak için Yealink iyi bir iş çıkartmış dedirtiyor.

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
ANCVar
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Kablosuz ŞarjVar

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.