Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

SHOKZ Open Run Pro Kemik İletimli Kablosuz Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
9.4

Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor10
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
8.8

Tasarım9.5
Malzeme Kalitesi9.5
Konfor9.5
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi9.5
Bağlantı Kalitesi8.5
Ses Kalitesi7

Fiyatı

SHOKZ Open Run Pro Kemik İletimli Kablosuz Kulaklık
SHOKZ Open Run Pro Kemik İletimli Kablosuz Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
8,490 TL
Mağaza Kulaklık Logo

Genel Değerlendirme

Kemik iletimli kablosuz kulaklık sektörü hızla gelişen ve büyüyen bir sektör oldu. Sporcular ve iş insanları kullanım kolaylığı ve konfor aradığından Kemik iletimli kulaklıkları tercih ediyorlar. Kemik iletimli kulaklıkları diğer kulakiçi kulaklıklardan ayıran özellik kulağınıza temas etmeden müzik deneyimi yaşayabiliyor olmanız. Kemik iletim teknolojisine sahip kablosuz kulaklıkların çalışma prensibi Kulağınızın içinde yer alan ve duymanızı sağlayan bölgeye kemikleriniz yoluyla titreşim göndererek size müzik deneyimi yaşatıyor olması. 

 

Şunu da belirtmekte fayda var. Kemik iletimli kulaklıklar, kulaklık piyasasında ki diğer kulaklıklardan çok farklı bir segmentte yer alıyor. Genel anlamda değerlendirmelerinizi bu yönde yapmanızı öneririz. Sonuç olarak bu kulaklıkları True Wireless kulaklıklarla karşılaştırmak doğru bir sonuç vermeyecektir.

 

Size Shokz'dan bahsedelim. Shokz, kemik iletimi teknolojisine sahip kablosuz kulaklıklar üretim bir firma. Marka 2004 yılında AfterShokz adında kuruldu. İlk olarak kulaklık sektörüne giriş yapan Shokz, 2012 yılında Bluez izimli kemik iletimli kulaklıklarını satışa çıkararak piyasaya giriş yaptı.

 

Markanın şuan da piyasada 4 farklı kemik iletimli kulaklığı bulunuyor;

 

Shokz Kulaklık Modelleri?

 

 1. Shokz OpenMOVE
 2. Shokz OpenRUN 
 3. Shokz OpenSWİM
 4. Shokz OpenRUN Pro

 

Bugün elimizde markanın şuan da piyasada olan en üst modeli olan OpenRUN Pro modeli bulunyor. Kendisini yaklaşık 2 haftadır deneyimliyoruz ve bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için heyacanlanıyoruz. Hadi başlayalım.

ArtılarıŞık ve Ergonomik TasarımKaliteli MalzemeBeklentilerin Üzerinde PerformansIP55 Sertifikası9. Nesil Kemik İletim TeknolojisiHızlı Şarj Desteği ve 10 Saatlik Yoğun KullanımKaliteli Taşıma Kılıfı
EksileriBass'ın yoğun olduğu Müziklerde Ufak Titremeler Rahatsız Edebiliyor
skor
10
KULAKLIK.COMTasarım

Shokz OpenRun Pro Kemik İletimli Bluetooth Kulaklığın tasarımı gayet şık ve modern gözüküyor diyebiliriz. Tasarımsal açıdan bizi rahatsız eden bir unsur olmadı. Fakat şunu söylemekte fayda var ki bu kulaklık her kafa yapısına uyar mı denemeden bilemeyiz. Çünkü kulaklıkları taktığımız zaman ensemizin biraz üzerinde taçlı bir yapı geçiyor ve küçük kafalarda çok fazla boşluk kalabiliyor. Bu yüzden sizleri Kulaklık.com mağazamıza bekliyoruz. Kanyon P1 katında yer alan Kulaklık.com mağazamızda Shokz ve diğer tüm kulaklıkları dilediğiniz gibi deneyimleyebilir. Alanında uzman satış temsilcilerimizden aklınıza takılan tüm sorularınız için yanıt alabilirsiniz. 

 

Shokz OpenRun Pro'nun 4 farklı renk seçeneği bulunuyor;

 

 1. Siyah
 2. Pembe
 3. Bej
 4. Mavi 

 

Bu renkler pastel tonlarda ve göze hitap eden şık renkler. Bizim elimizde siyah rengi bulunuyor. OpenRun Pro'nun tasarımına gelecek olursak, iki kulaklık arasında ki köprüyü bir taç oluştuyor ve kulaklığı taktığımız zaman sabit kaldığını söylemekte fayda var. Kulaklarınızın hemen arkasına yerleşen mekanizmalarda kulaklığın gerekli aksamları ve bataryası yer alıyor. Burası oldukça hafif hissettiriyor. OpenRun Pro'nun sağ ve sol kulak kapsülünde sade bir "Shokz" Logosu yer alıyor. Ayrıca sağ kapsülde ufak bir led gösterge ve Şarj girişi yer alıyor. Kulaklıkların kendisi yapısı itibariyle "Şakaklarınıza" yerleşiyor. Sol kulaklıkta bir adet komut düğmesi, sağ kulaklıkta ses seviyesi ayarlama, açma kapama (bluetooth) düğmesine ve mikrofonlara yer verilmiş. OpenRun Pro'nun kutu içeriğinden neler çıkıyor beraber bakalım.

 

Shokz OpenRun Pro'nun Kutusunda Ne Var?

 

 1. Kullanım Klavuzu ve Diğer Belgeler
 2. Bir Adet Shokz OpenRun Pro Taşıma Çantası
 3. Bir Adet Shokz OpenRun Pro Aeropex Manyetik Şarj Kablosu
 4. Shokz OpenRun Pro Bluetooth Kulaklıklar

 

Bu şekilde yeterli bir kutu içeriği bulunuyor. Zaten kemik iletim teknolojisine sahip bir kulaklık olduğundan dolayı kulak silikonlarına gerek olamuyor.

ArtılarıŞık ve Modern TasarımTaşıma Çantası4 Farklı Renk Seçeneği
EksileriHer Kafa Yapısına Uymayabilir
skor
10
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Shokz OpenRun Pro sporcular için her koşula uygun şekilde üretilmiş bir kulaklık. Bu yüzden malzeme yapısı çok esnek ve dayanıklı. Kulaklığın üzerine oturmanız durumunda bile sadece bükülür ve kalktığınız zaman eski formuna geri döner. Yağmurlu havalarda koşu yapan kullanıcılar için adeta biçilmiş bir kaftan. Çünkü IP55 sertifikasıyla suya ve toza karşı gayet yeterli bir dayanıklılık sağlıyor diyebiliriz. Kulaklığın dış kaplamasında kaliteli bir silikon yapı kullanılmış. Kullanım esnasında bir kaç sefer saçlarıma dolandığını söylemekte fayda var.

 

Aynı zamanda silikon yapıya sahip bir kaplama olması da kulaklığın %70'nin çizilmemesini sağlıyor. Bu güzel bir detay çünkü. Piyasada bulunan bir çok kulaklığın çizildiği bir gerçek. Tabi kulaklıklarının kendisinde mat bir metal kullanılmış. 1-2 sene sonra çizilmeler başalayabilir. Tabii bu sizin kullanım şeklinize bağlı.

ArtılarıKaliteli ve sağlam malzemeyumuşak silikon yapıIP55 Sertifikası
Eksileri1-2 sene sonra deformasyon gerçekleşebilir
skor
10
KULAKLIK.COMKonfor

Shokz OpenRun Pro Kablosuz Kulaklık, konforlu bir kulaklık. Kulaklığı taktığımız zaman hafif olmasından dolayı çok sevindik. Uzun kullanımlar için yaratılmış bir kulaklık olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Fakat bu kulaklığı doğru takmak çok önemli. Çünkü doğru takılmadığı durumlarda kemik iletimli kulaklıkların yoğun tiz üretmesinden dolayı titreşim sizleri rahatsız edebiliyor. Bu arada Kemik İletimli Kablosuz Kulaklıklar Nasıl Takılır? bloğumuzu okumayı unutmayın.

 

Konforlu bir kulaklık olmasının en büyük dayanağı kulaklığı taktığınız zaman hissetmiyor olmanız. Gün boyu kullanabilirsiniz. Ayrıca kullanmak istemediğiniz zaman adeta bir gözlük gibi boynunuza indirebiliyorsunuz. 

ArtılarıÇok HafifUzun Kullanımlar İçin Biçilmiş Kaftan
EksileriDoğru Takılmadığı Durumlarda Rahatsız Edebilir
skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Shokz OpenRun Pro Kemik İletimli Kablosuz Kulaklık 10 saatlik bir pil ömrüyle az görünse bile serinin en yüksek batarya ömrü sunan kulaklığı. Fakat yoğun olmayan kullanımlarda 1-1,5 gün civarında bir batarya ömrü oluyor. Bu kemik iletim teknolojisinin genelinde olan bir durum. Titreşim yoluyla ses iletimi yaptığından dolayı diğer kulaklık türlerine göre daha az batarya ömrüne sahip oluyorlar.

 

Kulaklığı kullanmadığınız zamanlarda kullanışlı taşıma çantasına koyarak güzelce muafaza edebilirsiniz. Günlük yaşantınızda spor yaparken hem dış ortamdan haberdar olabiliyorsunuz hem de müzik deneyimi yaşayabiliyorusunuz. Yağmurlu havalarda da kullanım sağlamanız mümkün çünkü IP55 sertifikasıyla suya ve toza karşı iyi bir dayanıklılık sağlıyor. Ayrıca hızlı şarj özelliği bulunuyor. Manyetik Aeropex şarj aletiyle birlikte hızlı şarj edebiliyorsunuz. 

ArtılarıSpor ve İş Hayatına Uygun Hızlı Şarj ve Manyetik Aeropex KabloIP55 Sertifikası
Eksileri10 Saatlik Normal Batarya Ömrü
skor
10
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Shokz'un mikrofonları gerçekten bizim çok hoşumuza gitti. Piyasada ki birçok True Wireless kulaklıkta olmayan bir mikrofon kalitesine sahipler gerçekten. Özellikle Shokz OpenRun Pro'da yaptığımız testlerden başarıyla geçti. (Bu testler bilgisi olmayan insanlar üzerinde gerçekleşti.) Yaptığımız denemelerde karşı taraftan aldığımız geri dönüşler bizleri daha da heyacanlandırdı ve kendi aramızda da deneyimleyince anladık. OpenRun Pro'nun mikrofonu çok kaliteli.

 

Özellikle kulaklıkların hemen altında ve sağ kulaklığın yüzeyinde yer alan mikrofonları sizin sesinizi en net ve boğulmadan iletiyor. 2 tane gürültü filtreleme özellikli mikrofonu yazılımla güçlendirilmiş ve çok başarılı bir şekilde çalışıyor. Bu tarz bir bluetooth kulaklıktan beklemediğimiz bir performanstı. İşte bu yüzden iş insanları için online toplantılara girmeye veya telefon görüşmelerini yapmaları için çok güzel bir alternatif.

ArtılarıKaliteli Mikrofonlar2 Gürültü Engelleyici MikrofonNet ve Stabil Ses Aktarımı
EksileriKüçük Bir Robotikleşme Bulunuyor
skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Shokz OpenRun Pro Kemik İletimli Kulaklık, Bluetooth 5.1 versiyonu ile stabil ve sorunsuz bir bağlantı sunuyor. Aynı anda 2 tane cihaza bağlanabilme özelliğine sahip olması telefonunuz ve bilgisayarınız arasında ki bağlantıyı güzel bir şekilde koruyor. Kullanım mesafesi gayet yeterli. Peki nasıl bağlanıyor.

 

Shokz OpenRun Pro Nasıl Bağlanır?

 

 1. Bluetooth'u açmak için sağ kulaklıkta yer alan "Power" tuşuna basılı tutun.
 2. İlk etapta açılma sesi gelecek "Welcome To Shokz". Ardından batarya ömrünü söyleyecek "Batery Medium/ Low/ High" şeklinde 
 3. "Bluetooth On" sesini duyduğunuz anda telefonunuz üzerinden Bluetooth menüsüne girip cihazınızın adını seçip bağlantı sağlayabilirsiniz.
ArtılarıSorunsuz / Stabil BağlantıBluetooth 5.1 Versiyonu
EksileriKullanım Mesafesi Normal Seviyede
skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

OpenRun Pro Kemik İletimli Bluetooth Kulaklık size ortalama bir kulakiçi kablosuz kulaklığın verdiği ses kalitesini en kaliteli şekilde sunuyor. Fakat çok üst segment bir True Wireless kulaklığın verdiği kaliteyi vermeyecektir. Ancak bu konuda şunu söylemekte fayda var ki genel bir kullanıcı için gayet kaliteli bir ses kalitesi alabiliyorsunuz. Kulaklıkta kullanılan 9.Nesil kemik iletim teknolojisi sayesinde düşük frekanslar geliştirilerek daha derin ve zengin Bass cevabı alabiliyorsunuz. Genel anlamda kemik iletimli kulaklıklar tiz üretiyor olsa da OpenRun Pro'da bunu çok az hissediyorsunuz. Anak şunu da belirtmek de fayda var kendi klasmanında bri değerlendirme ile bu puanı oldukçta hak ediyor.

 

Bu arada Shokz OpenRun Pro'nun ses kaydını sizlere sunamıyoruz. Çünkü bu kulaklığın sesini dijital bir ekipman ile kaydetmemiz mümkün değil. 

Artıları9. Nesil Kemikten İletim TeknolojisiZengin ve Derin Bass
EksileriBass'ın Yoğun Olduğu Müziklerde Titreme Meydana Geliyor

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Shokz’un farklı renkleri olsa da göze batmaması açısından siyah rengi bence çok kullanışlı çünkü bu kulaklığı sabah takıp akşam çıkaracaksınız ve fün boyu göze batmaması iyi bir özellik. Önden baktığınızda saçlarınızın devamıymış gibi gözüküyor ve ufak olduğundan göze batmıyor. Arkadan ise köprü kafanıza göre biraz geniş kalıyor ve tuhaf gözüküyor ama siyah renk tercih ettiğiniz takdirde çok abes kaçacağını sanmıyorum. Kulaklığın tasarımı genel olarak pürüzsüz ve modern. Çok çıkıntılı olmaması da kask takarken rahatlık sağlıyor. Hatta kulaklığın arkasındaki köprüsünü kaskımın ayar tekerine takıp kullandım ve gayet rahat ettim.
Malzeme Kalitesi
Kulak kancaları ve arka köprü yumuşak bir silikondan yapılmış ve bu kulaklığın kulağınızdan kaymasını engelliyor. Kulağınıza temas eden kısımlar da tahmin ediyorum ki ses iletimiyle alakalı olarak sert plastikten. Malzeme kalitesine tam puan vermemin asıl sebebi ise iskeletin titanyumdan yapılmış olması. Kulaklığı elinize aldığınızda kesinlikle çok sağlam hissettiriyor.
Konfor
Şunu söyleyeyim ki bu kulaklığı günde 10 saat aralıksız kullandım ve neredeyse hissetmedim bile. Yoğun baslı müzikler dinlerken kulağınızın ön kısmı hafif titriyor ama bunun dışında kulaklığı hiç rahatsız olduğum için çıkarmadım, hatta bazen mekanlara girerken unuttum ve insanlar kulağındaki ne dediklerinde anımsadım. Bazen sesi tam duyamadığımda kulaklıktan dinlediğimi unutup telefonu kulağıma yaklaştırdım. Spor yaparken de çok küçük bir yere temas ettiğinden kesinlikle terletmiyor. Kesinlikle sizi konfor ve hafiflik olarak üzmeyecek bir kulaklık.
Günlük Kullanım
Shokz spor kulaklığı olmanın yanında tam bir günlük kullanım kulaklığı da. Çok iyi mikrofonları, çevredeki sesi engellememesi, konforlu yapısı nedeniyle ofiste tüm gün çıkarmadan takabileceğiniz bir kulaklık. Shokz gibi kemik iletimli kulaklıkların Airpods tarzı yalıtımsız kulaklıkların yerini alacağını düşünüyorum. Yanında gelen sert taşıma çantasının da malzeme kalitesi yüksek ve tasarımı minimalist. Çantanızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz boyutta. Şarj konusunda bence tek eksiği kendine özel kablo tipi kullanması çünkü kabloyu evde unuttuğunu bir durumda uzun seyahatlerde bu kulaklık sizi yarı yolda bırakacaktır. Bozulduğu takdirde yenisini alabilirsini ama yaygın bir kablo tipi olan tip-C kullanmaması beni üzdü.
Mikrofon Kalitesi
Kesinlikle çıkıntılı mikrofonu olan kulaklıklara göre çok daha başarılı. Bisiklet sürerken veya koşarken de rüzgar sesini karşıya iletmiyor. Ses çok berrak ve anlaşılır. Kulağınızdan çıkarmanız da gerekmediğinden ofiste mikrofon olarak kullanmaya uygun.
Bağlantı Kalitesi
Bluetooth bağlantısı tüm modern premium kulaklıklardaki gibi başarılı fakat çift cihaz desteği olmadığından büyük üzüntü yaşadım.
Ses Kalitesi
Bu kulaklık spor yaparken veya telefondan video izlerken çok kullanışlı e ses kalitesi olarak yeterli olsa da evde oturup müzik dinleyeyim de detayın zevkine varayım demezsiniz. Sürekli devam eden derin baslarda ses bozuluyor ve detaylar kayboluyor. Aslında ses çok temiz ve güzel çünkü elimle veya kapüşonla kulaklığın çevresini kapattığımda duyduğum en iyi seslerden birini alıyorum. Sadece bu sesi etkili bir şekilde iletmiyor. Buna rağmen spor yaparken kesinlikle çok başarılı ve yeterli.
Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor10
Günlük Kullanım10
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi7
Tasarım
Klasik kulaklıklardan farklı bir çalışma prensibi var.Modern bir yapısı var. Kulağı kapatmadığı için hareket sırasında rahatlık sunuyor. Esnek ve hafif bir yapısı olduğu için kulakta rahat ve stabil duruyor.
Malzeme Kalitesi
Ağırlıklı silikon kullanılması esnek ve hafif bir kulaklık ortaya çıkarmış. Düşme veya darbe durumunda sağlam kalacağı hissiyatı veriyor. Uzun ömürlü bir kulaklık olacağını düşünüyorum.
Konfor
Koşarken veya spor yaparken ağrı veya baskı hissettirmiyor. Doğru takılmadığı zaman titreşim yapabiliyor. Onun dışında kulakta yokmuş gibi hayatınıza devam edebiliyorsunuz.
Günlük Kullanım
Spor dışında kullanmak için üst seviye bir kulaklık sayılmaz. Yüksek seslerde dışarıya ses vermesi ve üst seviye bir ses kalite sunmamasından dolayı spordaki kadar üst segment bir kulaklık sayılmaz
Mikrofon Kalitesi
Çoğu durum için yeterli mikrofonları var. Telefonla konuşma veya toplantıya katılmak için yeterli ve iyi bir performansı var.
Bağlantı Kalitesi
Son sürüm olmasa da herhangi bir bağlantı kopması yaşatmıyor.
Ses Kalitesi
Kendi segmentinde iyi sayılabilir ama diğer TWSlerle kıyaslandığında sıradan olarak nitelendirilebilir. Kulağı tıkamadığı için dışarıdan bozucu sesler duyabilirsiniz. Ama bu da spor sırasında size avantaj olarak dönüyor.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor9
Günlük Kullanım6
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Akustik PrensibiArkası Açık
ANCYok
Kulaklık TipiKemik İletimli
Suya DayanıklılıkIP55 Sertfikası

Karşılaştırmalar

 • Puanı
 • Kulaklık
 • Demo Kaydı
skor
9.4
SHOKZ Open Run Pro Kemik İletimli Kablosuz Kulaklık
SHOKZ Open Run Pro Kemik İletimli Kablosuz Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.8
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.