Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Anker Soundcore Sport X10 Bluetooth Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8.3

Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor10
İzolasyon8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi8

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
8.6

Tasarım8.5
Malzeme Kalitesi7.5
Konfor8.5
İzolasyon8.5
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8.5

Fiyatı

Anker Soundcore Sport X10 Bluetooth Kulaklık
Anker Soundcore Sport X10 Bluetooth Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
1,599 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Selamlar arkadaşlar. Bugün sizler için Anker'in sporcuları hedef aldığı bir kulaklığın incelemesini yapacağız. Anker Soundcore Sport X10 Kablosuz Bluetooth Kulaklık. Hadi Başlıyalım.

Anker, uygun fiyatlı ve performans canavarı ürünler üreten bir firma. Marka özellikle kulaklık üretse de şarj aletleri, powerbank’ler ve farklı elektronik cihazlar üretiyor. Tabi markanın şu anki odak noktası ses. Anker Soundcore Sport X10 modeli çok fazla özellik sunan, şık ve çok güncel bir kulaklık. Güncel olmasının yanında fiyatı da orta segment olarak anlatabileceğimiz düzeyde. Hadi tasarımına bakalım.

ArtılarıFiyat performans ürünlerindenSpor yaparken konforlu deneyimKaliteli Bağlantı32 Saat Batarya ÖmrüANC -Transparan Verimli Mobil Uygulama DesteğiTam bir sporcu kulaklığı
EksileriMenteşe Daha Güven Verici Olabilirdi
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

Anker Soundcore Sport X10’un tasarımında en çok beğendiğimiz detay kancasının birçok modelden farklı bir kullanım kolaylığı sağlıyor olması. Bundan bahsedeceğiz. Kulaklığın 3 renk çeşidi bulunuyor;

 

 1. Kırmızı
 2. Mavi 
 3. Beyaz

 

Renkleri göze hitap ediyor. Şu anda elimizde kırmızı rengi var ve bizim çok hoşumuza gitti. Kulaklığımızın dış kutu tasarımına bakacak olursak; üst kapak alt hazneye göre daha saydam tasarlanmış. Böylece dikkatli bir şekilde bakıldığında kulaklıkların içinde olup olmadığını öğrenebiliyoruz. Kapağın açılma prensibi klipsli bir mekanizmayla oluyor. Kutunun arka kapağında yer alan Type-c kablo girişi ve Resetleme tuşunu standart bir şekilde konumlandırmışlar. Gelelim kulaklıklara. Kulaklığı kutusundan çıkardığınız zaman direkt takamıyorsunuz. Buna kulaklık üzerinde yer alan kanca engel oluyor. Kulaklığın kancasını uygun konuma getirmek için yukarıya doğru kaldırmanız gerekiyor. Takmak içinse aynı Sennheiser İE serisindeki gibi kancayı kulağınızın üzerinde yapıştırmanız gerekiyor. Parlak bir logo kullanılan Anker Soundcore Sport X10 tuşlu bir kulaklık. Tuşun hemen arkasında yer alan mikrofonların mazgallı yapısı da göze güzel gözüküyor. Kutu içeriğine göz atalım.

 

Kutu İçeriği;

 

 1. Kullanım Kılavuzu ve Bazı Belgeler
 2. Bir Adet Type-C Şarj Kablosu
 3. 5 Farklı Kulak Silikonu (XS,S,M,Lve XL)
 4. Anker Soundcore Sport X10 Bluetooth Kulaklıklar

 

Gayet yeterli diyebileceğimiz kutu içeriği de bu şekildeydi.

skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Anker Soundcore Sport X10 Sporcu kulaklığının malzeme kalitesi kutuya nazaran kulaklıklarda çok daha iyi. Kutuda çok büyük bir eksi olarak görebileceğimiz şey; menteşenin uzun ömürlü olmayacağı yönünde. Çünkü üst kapak ince plastik malzemeyle şekilde üretilmiş. Bu da sizin yanlışlıkla üzerine oturmanız ya da yüksek güç uygulamanız gibi durumlarda daha verimsiz bir sonuç almanızı sağlar. Fakat kulaklıkların kendilerinde kullanılan malzeme bizim çok hoşumuza gitti. Özellikle kancayı bu yazıyı yazarken hatta bu cümleyi yazmadan hemen önce 5 dakika süren bir çekme kuvveti uyguladım ve bana mısın demedi 😊Kulaklık silikonları standardın biraz üzerinde fakat o kadar da aradaki farkı anlayabileceğiniz türden bir fark olmadığını söyleyelim. Kancanın çok esnek olduğunu da söylemden geçmeyelim.

skor
10
KULAKLIK.COMKonfor

Anker Soundcore Sport X10’u kulağınıza taktığınız zaman kanca çok sağlam bir şekilde tutuyor. Eğer kulaklık silikonları size büyük gelirse 5 Farklı Kulak Silikonu alternatifiniz olduğunu da belirtelim. Kancanın yumuşak olması da size yük olmuyor ve uzun saatler kullanım sağlayabiliyorsunuz. Şimdi geçmişe dönelim ve Sennheiser Sport True Wireless’e bakalım. Sport True Wireless’in bize sunduğu kulak silikonu ve kulak kancası alternatiflerini söylemeden geçemeyeceğim. Tabii şunu da unutmamak gerek Sport X10’da değiştirebileceğimiz kulak kancası alternatifi bulunmuyor. Sabit bir şekilde geliyor. Olsaydı nasıl olurdu? yorumlarda tartışalım. IPX7 sertifikası daha özgür bir deneyim yaşatması da olması gereken özellikler arasında. 32 saat boyunca size müzik deneyimi yaşatabilen Sport X10 gayet yeterli bir pil ömrüyle karşımıza çıkıyor.  

skor
8
KULAKLIK.COMİzolasyon

3 Farklı Mod Var, Bunlar;

 

 1. ANC 
 2. Transparan
 3. ve Normal Mod

 

Bu modlar arasından hem kulaklık üzerimdeki tuşlardan hem de mobil uygulamadan geçiş sağlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda kulaklıkların kulağınızı vakumlar derecede oturması da size ektra bir izolasyon sağlıyor. Biz bu kulaklığın izolasyon performansını çok beğendiğimizi söylemekte fayda var.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Anker Soundcore Sport X10 Bluetooth Sporcu Kulaklığının 32 saat çalma süresi olduğunu söylemiştik. Bu da normal bir kullanıcının 2 ile 4 gününü rahatlıkla çıkarması anlamına geliyor. Kulaklığın IPX7 sertifikasının olması yoğun tempoda yatığınız antrenmanlarda terlemenizden etkilenmeyeceği anlamına ve aynı zamanda yağmurlu hava koşullarında da sizi yarı yolda bırakmayacağı anlamına geliyor. Tabi bunu neredeyse tüm kulaklıklar veriyor. Bu kulaklığı spor yaparken seçmenizi sağlayacak önemli bir detaydan bahsedeceğim. Mobil uygulamanın çok geniş hizmetler sunması bu kulaklığı çoğu pazardaki rakibinin önüne çıkarıyor. Hadi uygulama bizlere ne sunuyor bakalım.

 

Mobil Uygulama;

 

 1. Şarj Bilgileri
 2. Ekolayzır Ayarlamaları
 3. Kontrol Paneli
 4. Ambiyans Mod Paneli

 

Bu modlar;

 

 1. Warm Up Modu
 2. Rahatlama Modu
 3. Decompression Modu
 4. Costum Mod

 

Bu modlar arasında geçiş yaparak size bulunduğunuz senaryoya uygun bir şekilde Sport X10’un çalışmasını sağlayabilirsiniz.

 

 

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Mikrofon kalitesini oldukça başarılı fakat ses biraz robotik geliyor karşı tarafa. Sebeplerinden birisi; piyasada kendini bu alanda kanıtlamış birçok modelin yer almış olması. Özellikle Sennheiser Momentum True Wireless 3, Sony WF-1000XM4 ve Anker Soundcore Liberty 3 Pro, Apple AirPods 3. Nesil ve AirPods Pro 2. Ve 2. Nesiller gibi birçok model var. Tabi bu kulaklık spor odaklı bir kulaklık ve spor yaparken gelen aramaları net bir şekilde cevaplamak en doğal isteklerimizden. Bu sizin isteklerinizi yerine getirecektir. Robotik bir sese sahip olması sizi ses olduğu gibi karşı tarafa net bir şekilde iletiliyor.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth 5.2 ile gelen Anker Soundcore Sport X10 Sporcu Bluetooth Kulaklık, yeni bir model. 15 metrelik bir kullanım mesafesi sunduğunu da söylemekte fayda var. Google Asistan ve Apple Siri ile uyumlu bir şekilde çalışan kulaklık ne yazık ki Google'un hızlı eşletirme özelliği Google Fast Pair bulunmuyor. Buna rağmen herhangi bir kopma sorunu yaşamadığımızı da söylemekte fayda bulunuyor.

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Anker Soundcore Sport X10’un genel kullanıcıya hitap eden bir ses karakteri olsa bile, zaten Ankerin hedef kitlesi genel kullanıcı. Dinlediğiniz ya da kendi karakterinize uygun bir şekilde dizayn edebileceğiniz ekolayzır ayarlamalarıyla kulaklığı kendinize uygun bir karaktere büründürebiliyorsunuz. Ayrıca Bass-Up teknolojiyle güçlendirilmiş olması, siz spor yaparken sizi tempodan koparmamayı hedefliyor ve bizce işe de yarıyor. Tabi burada bizim anlattığımız yorumlarla bu kulaklığı almanız pek sağlıklı olmayacaktır. Kanyon AWM P1 katında yer alan Kulaklik.com mağazamızı ziyaret ettiğinizde tecrübeli satış elamanlarımız, siz en uygun kulaklığı buluna kadar deneyimlemenizi sağlayarak yardımcı oluyor. Aynı zamanda Test Edenler Kulübüne de üye olursanız bu kulaklığı ve daha fazlasını deneyimleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Hemen başvurunuzu yapın.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Kancalı olmasına rağmen kulaklık çok kompakt ve kulağınızda kaba durmuyor. Kendi içine katlanabilen kanca sayesinde kulaklıkları kutuya koyduğunuzda çok az yer kaplıyor. Kutu da PowerBeats pro gibi rakiplerine göre çok kompakt. Kulaklıklar Liberty 3 pro modelinin kanca takılmış haline benziyor ve siyah rengi kulakta çok dikkat çekmiyor.
Malzeme Kalitesi
Kulaklıkların kendisi kaliteli bir malzemeden imal edilmiş ve dış kısımları metal görünümlü fakat şarj kutusu sürpriz yumurta plastiği gibi duruyor. Anker fiyatı düşürmek için mi böyle bir yol izlemiş anlamadım ama böyle bir tezatlık var ne yazık ki. Kutunun açma mekanizması ise kaliteli. Kutunun önündeki tuşa bastığınızda kapak yaylı bir sistemle otomatik açılıyor.
Konfor
Kulaklığın kancaları katlanabildiği için yakıp çıkarırken ufak bir sorun yaşasam da kulaklıkları taktıktan sonra çok rahat bir deneyim sunuyorlar. Zaten kancalı bir kulaklıktan da kulaktan düşmüyor diye yorum beklemek saçmalık olur. Tabii ki kulaktan düşmüyor veya koşu yaparken gevşemiyor. Ben bu kulaklığın asıl bisiklet sürerken kaskın altına taktığımda rahatsız etmemesini sevdim. Genelde bu tarz kulaklıklar kaska sürtünüp rahatsız ederler çünkü. Kısacası her sporda rahat bir şekilde kullanabilirsiniz
İzolasyon
Aktif gürültü engellemesi idare ama silikon kulak uçlarının izolasyonu bana iyi yalıtım yapmıyormuş gibi geldi. Çoğu ses hala kulağıma geliyordu kesinlikle bir Airpods pro veya Liberty 3 pro seviyesinde değil. Gerçi bu fiyat bandından bu kadar şey beklememek lazım.
Günlük Kullanım
Kancalı bir kulaklığı günlük kullanım olarak değerlendirmek bence biraz haksızlık. Kancasından dolayı 2-3 dakikalık görüşmeler için takıp çıkarmak pratik değil çünkü kancayı kulağınıza takmak sadece kulaklığı takmaktan daha zor. Bir Airpods takıp çıkarmak kadar kolay değil. Kutusu da kancalı kulaklıklara göre küçük olsa da normal kulaklıklara göre biraz büyük.
Mikrofon Kalitesi
Tam puan verdim çünkü otobanın yanında bisikletle giderken rüzgar ve araba sesine rağmen karşımdaki beni anlayabiliyordu. Normalde çoğu kulaklıkla bisikletten inmem ve yavaş konuşmam gerekir ama bu kulaklıkla hızımı kesmeden rahat bir şekilde konulabildim. Bence X10 bir sporcu kulaklığının hakkını verdi,
Bağlantı Kalitesi
Bağlantı konusunda sıkıntı yaşamadım ama iki puanı kırmamın nedeni QuickPair özelliğinin olmaması. Yani daha önce bağlanmış iki cihaz arasında geçiş yapmak için önce öbür cihazdaki bağlantıyı koparmanız gerekiyor. Bu da İpad/telefon arasında geçiş yaparken beni biraz zorladı.
Ses Kalitesi
Bu kulaklığın beni en şaşırtan noktası ses performansı oldu çünkü bir spor kulaklığından bu performansı hiç beklemiyordum. Basları patlamıyor ve düşük frekanslarda bile detaylar çok belirgin. Biraz daha bas odaklı bir kulaklık olmuş ama tizleri de gayet temiz.
Oyun Performansı
Bu bir oyuncu kulaklığı değil
Tasarım7
Malzeme Kalitesi6
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı5
Tasarım
Kulaklığın tutucularının dizaynı çok hoş kullanılmadığı zaman katlanıp yer kaplamıyor hasar almıyor. Fakat medya tuşu küçük ve saçma bir yerde ulaşması zor tek parmak ile kullanılamıyor kulaklığı tutmanız lazım düşmemesi için.
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitesi göze batmıyor gayet iyi parlak olmayan bir plastik kullanılmış. Tutucu kısmı çok yumuşak rahat bir malzemeden üretilmiş gayet güzel. Silikonları ise ince değil kaliteli ve sesi de kesiyor
Konfor
Gün içerisinde kullanımda kulaklık kulakta yok gibi fakat sonrasında tutucu yüzünden kulak kemiğinde bir ağrı olduğunu hissettim.
İzolasyon
Ancsi sizi dışarıdan tamamen koparıyor silikonları ise kulağa tam oturuyor, anc açmasanız bile yeterince izolasyona sahip orta düzeyde müzik dinlediğinizde asla dış ses almıyorsunuz, hele de ancyi devreye aldığınızda müzik çalmadan bile sizi dış dünya ile ayıracak seviyeye getiriyor
Günlük Kullanım
Günlük olarak kullanımda rahatlığı ile öne çıkıyor, Sporda kullanımda kulaktan asla düşmüyor kullanımı çok rahat
Mikrofon Kalitesi
Bir tws kulaklık için çok başarılı dış sesi çok güzel kesiyor fakat bazen ses robotik olarak gelebiliyor ama haricinde çok kaliteli
Bağlantı Kalitesi
Kulaklık yaklaşık 20 metrede bile cayır cayır çalmaya devam ediyor, normal kullanımda 1 kere bile koptuğuna denk gelmedim kutusunun kapağını açtığınız gibi anında bağlanıyor.
Ses Kalitesi
Kulaklığın ses düzeyi çok fazla kulağınızda konser veriliyor gibi hissettiriyor çoğu zaman orta düzeyde kullandım, fakat şöyle bir şey de var ki kulaklığın başlangıç ses düzeylerinde de ses çok az geliyor biraz arası yok gibi. Ses kalitesi olarak da enstrüman ayrımı çok rahat yapılabiliyor tizler ve vokaller çok net fakat baslar bu ses düzeyine sahip bir kulaklık için yetersiz.
Oyun Performansı
Burda biraz sorunlar yaşadım seste laglar oldu rahatsız ettiği zamanlar oldu fakat o geride kalmaya alışırsanız ve rekabetçi oymamıyorsanız gayet yeterli
Tasarım10
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı7

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.2
ANCVar
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
SensörlerYakınlık Sensörü
NFCYok
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi2 Saat
USB StandardıUSB-C
Suya DayanıklılıkIPX7
Batarya ÖmrüKulaklık 8 saat + Kutusu 32 saat

Karşılaştırmalar

 • Puanı
 • Kulaklık
 • Demo Kaydı
skor
8.3
Anker Soundcore Sport X10 Bluetooth Kulaklık
Anker Soundcore Sport X10 Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.8
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.