Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sennheiser SPORT True Wireless Bluetooth Kulaklık

skor
8

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor9
İzolasyon6
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi9

Genel Değerlendirme

Selam, bugün sizler için Sennheiser’ın Momentum TW3’den önce piyasaya sürdüğü ve spor yapan kullanıcılar için çıkardığı Sennheiser SPORT True Wireless Modelini inceliyoruz. Özellikle kutu içeriği ve Sennheiser’ın yeni tasarım çizgisiyle karşımıza çıkan kulaklık bizleri çok memnun etti. Kutu içeriği olsun, alınan performans olsun bizleri çok mutlu etti. Hadi gelin incelemeye geçelim.

ArtılarıYeni Tasarım Çok Hoşumuza Gitti Kutu İçeriği Çok FazlaSes Kalitesi Gayet İyiTaşıma ipi çok kullanışlıBluetooth 5.2
EksileriKasası çizilebilir yapıda
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

Sennheiser SPORT True Wireless Modeli, Tıpkı CX serisine benziyor. Genel anlamda tasarım hatları CX serisi kulaklıklarından 400 BT’ye daha yakın olsa da SPORT True Wireless biraz daha yumuşatılmış hatlara sahip ve hafif bir kulaklık olduğunu söyleyelim. Kutu içeriği çok zengin ve özenle tasarlanmış olduğunu söylemek istiyorum. Kulak içi kulaklıkların ve kasamızın üstündeki Sennheiser logosunda Rose bir renk seçilmiş ve acayip şık bir şekilde göze hitap ediyor. Kulak kancalarını bir tarafa atarsak kulaklıkların kendi tasarımı cx serisi kulak içleri gibi çok şık tasarlanmış. Hadi gelin kutu içeriğine bakalım;

 

 Kutu İçeriği;

  • Kullanım Kılavuzu ve Diğer Belgeler.
  • 2 ayrı Kulak Kancası ve Silikon Paketi
  • Kulaklık Taşıma İpi
  • 1 adet Type-C Şarj Kablosu
  • Sennheiser SPORT True Wireless Bluetooth Kulaklıklar

 

Kutu içeriği yukarıda dediğimiz gibi çok zengin.

 

skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

CX Serisinde kullanılan aynı materyale sahip olduğunu söylemekte fayda var. Fakat şu hususa değinmek isteriz kulaklıkların kendi malzeme kalitesinden ziyade şarj kutusunun malzeme kalitesi daha zayıf ve bu yüzden kılcal olarak ufak darbelerde çizikler yaşanabiliyor. Bunun çok bir önemi yok diyebilirsiniz ama şu durumdan kulaklığın genel malzeme kalitesine eksi puan işliyor. Onun haricinde type-c kablo, kulaklık taşıma ipi, kulak kancaları ve silikonlarının malzeme kalitesi gayet iyi.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Aslında konforu çok beğendik. Hafif olmasının ve kulak kancalarının ergonomik yapısından olmalı ki herhangi bir ağrı sızı hissettirmiyor. Özellikle yoğun ve uzun kullanımda test edildiğini söyleyelim. Ayrıca kulak kancalarının çeşitliği de size en uygun kullanımı yaşamanızı sağlıyor. Kulak silikonları içinde aynı durum söz konusu. Taşıma ipi sayesinde kulaklığınızın şarj kutusunu spor yaparken taşımak zorunda kalmıyorsunuz. İstediğiniz yere asabiliyorsunuz.

skor
6
KULAKLIK.COMİzolasyon

Herhangi bir ANC özelliği olmaması birazcık eksik kalmış olarak görebilirsiniz. Fakat pasif izolasyonu gayet iyi ve yüksek sesle kullandığınız zaman dıştan kolay kolay ses almıyorsunuz. Bunun sebebi kulaklığı taktığınız zaman adeta bir tıkaç gibi kulağınızı kapatmasıdır.

skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Sport True Wireless modeli tam bir günlük kullanım canavarı desek doğru olur. Bu kulaklığı sadece spor yaparken kullanmanıza gerek yok. Günlük yaşamdaki işlerinizi hallederken de gayet verimli bir kulaklık. Biz çok beğendik. Kulaklıklar 9 saat + şarj kutusu 27 saat toplamda 36 saat pil ömrünüz var ve bu oran gayet iyi bir oran.

Spor İçin Kulaklık Önerisi: Tere ve Suya Dayanıklı Kulaklık Modelleri

Müzikseverler özellikle spor yaparken kablosuz kulaklık tercih ederek hem daha rahat şekilde sporunu yapıyor hemde en sevdiği şarkı veya podcastler sayesinde motivasyonunu artırıyor.

 

Kulaklıklar 90 dakikada şarj oluyor ve hızlı şarj özelliği olduğundan 10 dakikalık bir hızlı şarj ile 1 saat ek pil ömrüne sahip oluyorsunuz. Mikrofon kalitesi iyi olduğu için toplantılara ya da telefon görüşmelerine girebilirsiniz. Herhangi bir ANC yani aktif gürültü engelleme özelliği olmadığı için mobil uygulamada yapabileceğiniz şeyler çok kısıtlı olacaktır. Ekolayzır ve kulaklığınızın bağlantı şarj durumunu öğrenebilirsiniz.

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Kulaklığın mikrofon kalitesini çok beğendik. Özellikle karşı taraf sizi çok net bir şekilde duyabiliyor. Fakat tonal karakterde birazcık değişmeler, robotik bir sese ufak da olsa dönüşüyor diyebiliriz. Bu durum neredeyse her kulaklıkta olduğu için bizim için pek bir sorun değil.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth 5.2 sürümü ile karşımıza çıkan SPORT True Wireless gayet iyi ve stabil bir bağlantıya sahip bir kalitede. Güncel olması her cihazla tam uyum sağlamasını sağlıyor. Biz bağlantı tarafında herhangi bir sorunla karşılamadığımızı belirtelim.

skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Bass odaklı bir kulaklık Sennheiser SPORT True Wireless. Ne kadar spor yapanlar için üretilmiş bir kulaklık olsa da dediğimiz gibi günlük işlerinizi yaparken de kullanabiliyorsunuz. Ufak bir ekolayzır ile kulaklığı kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Genel kitleye hitap eden bir kulaklık. Sennheiser artık genel kitleye uygun kulaklıklar üretiyor ve artık eskisi gibi kulaklıklara müzik tarzlarına göre bir tonal karakter yaratmıyor. Ama dediğimiz gibi bir ekolayzır işini görecektir 😊

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.2
ANCYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
USB StandardıUSB-C
Batarya ÖmrüKulaklık 9 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 27 Saat
Batarya Şarj Süresi90 Dakika

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8
Sennheiser SPORT True Wireless Bluetooth Kulaklık
Sennheiser SPORT True Wireless Bluetooth Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.8
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.