Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Earfun Air Mini Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

skor
7.3

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor7
İzolasyon7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi6

Genel Değerlendirme

Selamlar. Sizler için bugün Earfun markasının Air serisinden bir kulaklığa bakacağız. Bu kulaklık serinin en küçük ve en yeni modellerinden. Bugün ele aldığımız kulaklık Earfun Air Mini olacak. Şimdi en küçük model dediğimizde bakmayın, sınıfının en iyi modellerinden olduğunu düşünüyoruz. Hatta tam bir fiyat performans ürünü olduğunu gönül rahatlığı ile söylemek mümkün. İsterseniz Earfun Air MİNİ’nin kutu içeriğine bakalım.

 

 

Kutu İçerisindekiler;

-         Earfun Air Mini Kulaklıklar,

-         1 adet TYPE-C to USB-A Şarj Kablosu,

-         Kullanım Kılavuzu ve Diğer Belgeler,

-         Çeşitli Kulak Silikonları,

-         Kulaklık Temizleme Çubuğu.

 

Evet kutu içeriğini gördük. Arkadaşlar Earfun markasının bir vizyonu vardır ki kutulama konusunda çok iyiler. Tabii ki aşırı premium bir kutulama söz konusu değil. Rakip markalara bakılacağı zaman Earfun’nı alkışlamak gerek diye düşünüyorum. Kutulama işinde çok iyiler. Özellikle her kulaklık modelinde kulaklık Temizleme aparatının bulunması çok ince düşünülmüş bir hareket. Hadi gelin Earfun Air Mini’yi temel başlıklarla inceleyelim.

ArtılarıŞık Tasarım5.2 BluetoothMükemmel Mikrofon Kalitesi Kaliteli Pasif İzolasyon
EksileriStandart Kalitede Silikonlar
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

Şimdi İlk önce şundan bahsetmek istiyorum. Earfun markasının temelde iki serisi var; FREE ve AİR serileri. Bu seriler Kulak İçi modeller üretmekte. Air serisi saplı tasarımlara sahip Kulaklıklar yani airpods tarzında Kulaklıkları piyasaya sürerken FREE serisine sahip modellerde sapsız tasarıma sahip Kulaklıkları piyasaya sürüyorlar. Şimdi Earfun Air Mini nin tasarımı, Abisi Earfun Air Pro 2’nin şık tasarım hatlarına sahip. Sadece daha minimal olduğunu düşünüyoruz.

ArtılarıŞık Tasarım
skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Malzeme kalitesi hakkında düşüncelerimiz şu şekilde. Fiyat bandındaki diğer kulaklıklara bakılacağı zaman gayet iyi bir malzeme materyali kullanılmış. Sert plastik kullanıldığı için ürünü çok daha uzun süreli bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz. Kulak silikonları için aynı durum söz konusu değil. Burada kullanılan plastik silikonlar standart bir kalitede. Ürünün genel malzeme kalitesine bakıldığında Earfun Air Mini’nin silikonları biraz geride kalmış durumda.

 

 

ArtılarıGenel Kalitesi Çok İyi
skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

Her ne kadar standart bir kulak silikonu kullanılmış olsa da emin olun kulaklarınız acımıyor. Tabi kulak yapınız uygun olmayabilir.

skor
7
KULAKLIK.COMİzolasyon

Earfun Air Mini, ANC yani Aktif Gürültü Engelleme özelliği ile karşımıza çıkmadığını söylemek isteriz. Fakat sağladığı pasif izolasyon çok tatmin edici bir kalitede olduğunu da söylemekte fayda var elbette. Kulaklığın sesinin %70 seviyelerinde kullandığınızda dışarıya ufak çaplı bir ses verdiğini söylemek isteriz. Ama şöyle bir durumda var ki dışarının gürültüsünden dolayı bu ses duyulmamakta.

ArtılarıKaliteli Pasif İzolasyon
skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

 

Earfun Air Mini, Toplu taşımada, ofiste ya da evde yani istediğiniz her yerde yanınızda. Öncelikle ergonomik yapısından dolayı uzun yolculuklarda sizi rahatsız etmiyor ve buda çok iyi bir deneyim yaşamamızı sağladı. IPX7 Sertifikasının olması da yağmurun olduğu havalarda da kullanım deneyimi yaşamanızı sağlamakta. Ayrıca 25 saatlik pil ömrü olduğundan dolayı 3-4 gün şarj etmeye gerek olmadan kullanım sağlayabilirsiniz (yoğun olarak kullanım sağlamıyorsanız). Kulaklıklar tek şarjla 5 saat pil ömrüne sahipken şarj kutusunun 20 saatlik bir batarya hacmine sahip olduğunu söylemek.

ArtılarıIPX7 Sertifikasının olması 25 saatlik batarya ömrü
skor
9
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Şimdi gelelim en iyi kısma. Mikrofon kalitesi hakkında düşüncelerimiz çok çok iyi. Bu tarzda bir firmanın gerçekten mikrofon kalitesine bu kadar önem vermiş olması bizi çok çok mutlu ediyor. Öncelikle konuştuğunuz kişi sizi en net bir biçimde anlamakta herhangi bir sıkıntı yok. Kristal netliğinde denilebilecek bir kalitede.

Artılarımükemmel mikrofon performansı
skor
7
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth sürümü en güncel sürün olan 5.2’yi desteklemekte. Yani en aza indirgenmiş bağlantı kopması, daha hızlı bir bağlantı kurmak ve kullanım mesafesine etkileri olan faktörlerin en gelişmiş versiyonu. Earfun Air mini de bu özellikleri layığı ile desteklemekte. Earfun Air Mini’yi Kullanırken herhangi bir bağlantı sorunuyla karşılaşmadığımızı söylemek isteriz.

ArtılarıEn güncel sürüm Bluetooth 5.2 Herhangi bir kopma yaşanmadı
skor
6
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Earfun Markasının Hitap ettiği kitle daha çok dinlemek için ya da standart bir deneyim arayan kullanıcılar için olduğunu söylemekte fayda var. Air Mini modeli ders çalışmak ya da toplantılar için kullanılması daha doğru olacak bir ürün. Herhangi bir müzik türüne uygun tonal karakteri olduğunuzu düşünmüyoruz. Genel kullanım için birebir bir kulaklık olduğunu söylemekte fayda var. Yani bu kulaklığı alacak olursanız bu kıstasları göz önünde bulundurmayı unutmayın.

ArtılarıGenel kitle için tam Fiyat / Performans ürün
EksileriHerhangi bir türe uygun tonal karaktere sahip olmaması

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Bluetooth VersiyonV5.2
Desteklenen CodeclerSBC, AAC
ANCYok
SensörlerDokunmatik Sensörü
Frekans Aralığı20 Hz-20.000 Hz
Sürücü TipiDinamik Sürücü
THD<0.02%
MikrofonVar
Batarya Ömrü25 Saat
USB StandardıUSB-C
Batarya Şarj Süresi1.5 Saat
Kablosuz ŞarjYok
Suya DayanıklılıkIPX7

Fiyatı

Earfun Air Mini Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Earfun Air Mini Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Mağaza Kulaklık Logo
Mağaza Kulaklık Logo

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.