Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Apple AirPods Pro 2. Nesil Bluetooth Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8.8

Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi10
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi9

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
9.1

Tasarım9
Malzeme Kalitesi10
Konfor9
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9

Fiyatı

Apple AirPods Pro 2. Nesil Bluetooth Kulaklık
Apple AirPods Pro 2. Nesil Bluetooth Kulaklık
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Selam, bugün Apple markasının yeni kulaklığı AirPods Pro 2. Nesil’in incelemesiyle karşınızdayız. Apple’ın mükemmel kulaklıklar ürettiğinin farkındayız. Bir önceki nesil AirPods Pro ile arasındaki farklara inceleme içerisinde de değineceğiz ama Apple bu sefer bizleri çok şaşırttı. Hadi gelin ilk önce kutu içeriğine bakalım ve ardından incelemeye geçelim.

Tüm Apple Kulaklık İncelemeleri

İlk çıktığı günden bu yana ilgi gören ve bu ilginin karşılığını her modelinde verebilen Apple kulaklıkları sizler için inceledik

 

Kutu İçerisindekiler;

-        Kullanım Kılavuzu ve diğer belgeler.

-        Lightning Kablosu. (Type-C to lightning)

-        4 Farklı Silikon Uç. (XS, S, M, L)

-        Airpods Pro 2. Nesil Şarj Kutusu.

-        Airpods Pro 2. Nesil Bluetooth Kulaklıklar.

ArtılarıKusursuz Mikrofon Mükemmel ANC - TRANSPARAN MODGeliştirilmiş Ses PerformansıTasarımsal Şık GeliştirmelerCilt Algılama Sensörü Akıcı ÇalışıyorH2 Çip Farkı
EksileriMalzemede geliştirmeler olabilirdiMalzemede geliştirmeler olabilirdiDokunmatik Panel Kullanımı Pek Gelişmemiş
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

İlk AirPods Pro’nun kendine özgün tasarım hatlarını Apple, AirPods Pro 2.nesile de aktarmış durumda. Özellikle kutu tasarımında neredeyse aynı olduklarını söyleyebilirim. Sadece şarj kutusuna biraz daha teknolojik bir kimlik katılmış. Kulaklığın şarj girişinin yan tarafında 1 adet hoparlör konulmuş ve bu hoparlör sayesinde kulaklığınızı kaybettiğiniz zaman size yüksek bir ses yayarak kulaklığınızı bulmanızı sağlamakta.

Apple AirPods Pro 2.Nesil: Şarj Kutusu Sesi Nasıl Kısılır / Kapatılır

Apple AirPods Pro 2 Bluetooth Kulaklığının şarj kutusu; şarj aldıkça, kaybolunca ya da şarjınız azalınca ses çıkarıyor. Bu özelliği nasıl kapatırsınız.

 

Aynı zamanda kulaklığın yan tarafında bulunan kanca girişiyle de kulaklığınızı istediğiniz yere asabiliyorsunuz. Bu kanca aynı zamanda bir anten. Bu anten sayesinde kulaklığınız kaybolduğunda telefonunuza sinyal göndererek nerede olduğunu rahatlıkla bulabilmektesiniz. Kulak içi tasarımı ise genel hatlarıyla ilk sürüme benzese de Apple burada aynı kulaklığı sunmamak ve daha konforlu bir kulaklık üretmek adına tasarımda ufak yumuşatmalarla daha göze hitap eden bir kulaklık üretmeyi başarmış durumda.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

AirPods Pro 2’ nin malzeme kalitesi ilk AirPods Pro ile neredeyse aynı denebilir. Artı bir özellik olarak menteşesinde çok iyi yönde geliştirmeler yapılmış. Mıknatıslarının çok güçlü olmasında dolayı da biraz zor açıldığını söyleyebiliriz.

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

İlk modelin ne kadar konforlu olduğunu hepimiz biliyoruz. Sadece daha iyi dizayn edilmiş tasarımı sayesinde mükemmel bir konfor sağlayan AirPods Pro 2 kulak ergonominize en iyi şekilde oturduğu için daha iyi bir konfor sağladığını söyleyebiliriz. Ekstra olarak ANC ve Transparan tarafındaki geliştirmeler sayesinde de sesi en olduğu şekilde duymanızı hedeflemişler. Buda kullanım deneyimi açısından çok önemli özellikler.

skor
9
KULAKLIK.COMİzolasyon

Apple ilk AirPods Pro’da H1 çip teknolojisini entegre etmişti. Airpods Pro 2’de de M1 ve M2 işlemcilerde olduğu H2 çipini geliştirip bize servis etti. Bu H2 çip dediğimiz olay neredeyse kulaklığın her özelliğini boostlamış bir çip. Daha iyi mikrofonları sayesinde Transparan modun size aktardığı sesi en olduğu şekilde duymanızı sağlamakta. Size gelen seste minimum yapaylık olduğunu söylemek istiyoruz. ANC Modunun Sony WF-1000XM4’ün ANC Modundan 2 3 kat daha iyi olduğunu söylemekten gurur duyarız. Mikrofonları öyle kaliteli bir şekilde sesi kesiyor ki adeta bir karadelikteymişsiniz edası yaşıyorsunuz.

 

Sony WF-1000XM4 ANC TWS Kulak İçi Kablosuz Bluetooth Kulaklık

WF-1000XM4, önemli bir kulaklık. Bu model, bir ANC kralı. Neredeyse çıktığından beri benzer fiyat aralığında değerini git gide koruyan, hatta arttıran amiral gemisi.

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Tasarımın daha ergonomik olmasından dolayı önceki nesille karşılaştırıldığında daha uzun bir kullanım rahatlığı sağlayabiliyorsunuz. AirPods Pro’ da 24 saat pil ömrü vardı ve bu da 1 gün boyunca müzik deneyimi yaşamanıza olanak sağlamaktaydı. Aralıksız dinlemediğimizi hesaba katarsak 3 – 4 gün kulaklığı şarj etmeden kullanabiliyorduk. AirPods Pro 2’ de şarj kapasitesi 30 saate kadar çıktı. Kulak içleri 6 saat yoğun kullanımla 4.5 saat batarya ömrüne sahip. Aynı zamanda ANC ve Transparan modlarındaki geliştirme yani H2 çipin geliştirilmesi bu modların verimini 3 - 4 kat artırmış durumda. Böylece en iyi şekilde müzik deneyimi yaşamanız için sizin yanınızda. Ayrıca IPX4 sertifikasının da olması tere ve suya karşı dayanıklılık sağlamakta. Bu özellik İlk AirPods Pro’da da vardı.

 

skor
10
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

H2 Çipin sağladığı en önemli özelliklerden biri de mikrofonları olmuş. Çok kaliteli mikrofonlara sahip olduğunu anladık ve konuşma kalitesi anlamında daha önce bu kadar temiz bir ses iletimine rastlamamıştık. AirPods Pro 2 nin mikrofonları gerçekten çok başarılı. Transparan moda yansıyan performansına ayrıca hayran kaldık.

skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

AirPods Pro 2.Nesil’in Bluetooth Sürümü 5.3. Bu da bizlere daha temiz ve sorunsuz bağlantı sağlamakta. Gecikme oranı en minimal seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Zaten bu gecikmeyi fark edemezsiniz bile.

skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

AirPods Pro 2’nin ses seviyesi çok fazla. Özellikle önceki nesille kıyasladığımız zaman aradaki farkı çok net bir şekilde fark edebiliyorsunuz. Sensörleri sayesinde de kulağınızdan çıkardığınız anda şarkınız duruyor. Kulaklığı kutusuna koyduğunuz zamanda kendini uyku moduna almakta. Ses Kalitesi hakkında her müzik türüne uygun bir kulaklık olduğunu düşünüyoruz.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
KULKALIĞIN YANINDA BULUNAN DOKUNMATIK TUŞ SAYESİNDE ŞARKILAR ARASI GEÇİŞ, SES AÇMA VE KISMA KOLAYCA SAĞLANABİLİYOR.
Malzeme Kalitesi
APPLE ZATEN BU KONUDA ÇOK BAŞARILI.HİSSİYAT PREMİUM BİR ÜRÜN OLDUĞUNU HİSSETTİRİYOR.
Konfor
KULAK İÇERİSİNE TAM OTURMASI VE RAHATSIZ ETMEYİŞİ İLE BİRLİKTE GÜNLÜK OFİS İÇERİSİNDE YA DA SPOR YAPARKEN RAHATÇA KULLANABİLİRSİNİZ.YOLCULUK ESNASINDA UYUYAKALIRSANIZ KULAĞINIZDAN DÜŞEBİLİYOR.
İzolasyon
KULAKLIĞIN UCUNDAKİ SİLİKONLAR SAYESİNDE KULAĞINIZA TAM OTURDUĞUNDAN TRANSPARAN MODU AKTİF ETMEDEN BİLE DIŞARIDAKİ SESLERİN AZALDIĞINI FARKEDİYORSUNUZ. AKTİF GÜRÜLTÜ ENGELLEME MODU İLE ÇEVRENİZDE OLAN BİTENDEN HABERSİZ İŞİNİZE,SPORUNUZA YOĞUNLAŞABİLİRSİNİZ. MÜKEMMEL BİR ANC PEROFMANSI YAŞIYORSUNUZ.
Günlük Kullanım
KONFOR KISMINDA DA ANLATTIĞIM GİBİ GÜNLÜK KULLANIMA UYGUN RAHATSIZ ETMEYN YAPISI VE KALİTESİYLE KULAĞINIZDA OLDUĞUNU BİLE UNUTUYORSUNUZ.
Mikrofon Kalitesi
MİKROFONLARI MÜKEMMEL UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞIYOR VE KARŞI TARAF İLE İLETİŞİM GERÇEKTEN KALİTELİ OLUYOR.
Bağlantı Kalitesi
KULLANDIĞIM SÜRE BOYUNCA HİÇBİR KOPMA YAŞAMADIM KULKLIĞIN KAPAĞINI AÇTIĞINIZ ANDA TELEFONA BAĞLANIYOR.ARICA TV YE DE BAĞLADIĞINIZDA KAPAĞI AÇIP KULKLIKLARI TAKANA KADAR TV YE DE BAĞLANABİLİYOR.ANDROİD TELEFONDA DENEME ŞANSIM OLMADI MAALESEF.
Ses Kalitesi
BAS KALİTESİ MÜKEMMEL TİZLER MİDLER MÜKEMMEL TEK KELİMEYLE MÜZİK ZİYAFETİ YAŞAYACAĞINIZ BİR KULAKLIK
Tasarım9
Malzeme Kalitesi10
Konfor9
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Desteklenen CodeclerSBC, AAC
ANCVar
SensörlerDokunmatik Sensörü
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Batarya Ömrü30 Saat
Batarya Şarj Süresi2 Saat
Suya DayanıklılıkIPX4
USB StandardıLightning
Kablosuz ŞarjVar
Bluetooth VersiyonV5.3
AğırlıkKulaklıklar 10 gram + şarj kutusu 50 gram

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.8
Apple AirPods Pro 2. Nesil Bluetooth Kulaklık
Apple AirPods Pro 2. Nesil Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.7
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.6
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.1
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.9
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.