Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi

skor
7.9

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım9
Malzeme Kalitesi8
Konfor7
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7

Fiyatı

Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Bu kulaklığı birkaç gün veya haftalığına sadece incelemek için alıp dinleyenlerden duyduğumuz ortak  ortak cümle nedir biliyor musunuz? “Sanırım ben kulaklığı satın alacağım”.  

 

Bir kulaklığı ilk kulağınıza taktığınızda ne beklersiniz? Genelde rahat olması, uzun süreli kullanımlarda kulağınızı rahatsız etmemesini, hatta kulağınızda olmasını unutmak muhteşem olmaz mı? İşte Marshall bu kulaklıkta bunu başarmış. Kulağınızda olduğunu neredeyse unutacağınız bir kulaklık Minör 2. Ancak yine de her kulak yapısında aynı konforu veremeyebileceğini de söylemeden geçemeyiz. O nedenle satın almadan önce bir yerde denemenizi tavsiye ederiz.

 

Konfor detaylarına ilgili bölümde daha detaylı değineceğiz. Hadi gelin şimdi ürünün diğer özelliklerine yakından bakalım.

ArtılarıZekice tasarlanmış kontrol tuşu Ses kalitesiBatarya ömrüBluetooth 5.0
Eksileriİzolasyon eksikliğiMicro Usb kullanılmasıKulaklık tek kumanda ünitesi içerdiğinden sağ tarafa ağırlık fazla olabiliyorUygulama desteği olmaması
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

Tasarım her ne kadar göreceli bir kavram olsada, bu kulaklık için genel kanı tasarımınn oldukça iyi olduğu yönünde. Kendine has bir tarzı var, siyah, beyaz ve kahverengi olmak üzere 3 farklı renk çeşidi arasından tercih yapmanız gerekiyor. Diğer markalardan farklı olarak birden fazla tuş koymaktansa tek bir tuşa tüm yetkileri atadıklarını görüyoruz, zaten bu tuş için Marshall’ın kulaklıklarında bir imza niteliği taşır desek yeridir. Tasarımı minimal olduğu içinyer kazancı sağlıyor doğrusu ve çok sıkı hissettiriyor hiç de öyle hemen bozulacak gibi bir his yok.

 

Kulaklığı taktığınızda, dışarıdan görünen bölümde çok hoş altın sarı Marshall logosu çok uzaktan bile kendini belli ediyor. Ayrıca kablosunun tasarımı bile modele özel yassı USB girişli  ve gayet kaliteli duruyor.

skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Ortalamanın üstünde bir kalitesi var, fiyatına göre seviye olarak daha yukarıda duruyor doğrusu. Driver’daki malzeme, kablosu, kumanda ettiğiniz bölüm neredeyse kusursuza yakın fakat tek kumanda ünitesinde pili de dahil ettikleri için genellikle ağırlık yapıp kablosu sağa doğru kayabiliyor. İki driver da birbirine mıknatıs vasıtası ile tutunuyor ve boynunuzdan sarktığında sıkı tutunduklarından rahatsız etmiyor denilebilir.

skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

İncelememize kulaklığın konforundan bahsederek giriş yapmış olsak da, bu alet konforundan daha detaylı bahsedilmeyi hakediyor. Ne demiştik, kulakta dururken rahatsız etmemesi çok mennun edici. Slikon yapılı kulaklıklarda, 20 dakikadan sonra kulak ki basıncı artırdığından genelde bi mola verme gereği duyulur, fakat minor 2 bt de bu süre daha da uzuyor.

 

Kulaklıkta daha iyi olabilir dediğimiz noktalra ise, akustik dengeleme için ızgaralı yapıya sahip ve bundan dolayı da belli ses yüksekliği “ki genelde bu seviye %60‘ın üzerinde” dışarıya ses verebiliyor bu da toplu taşımada veya kalabalık ortamlarda dinleme yaparken ses seviyesine dikkat etmeyi gerektiriyor, dışarıdan içeriye de ses alma konusu bariz şekilde ortalamanın üzerinde.

skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Bir taşıma kesesi çantası olsa iyi olabilirdi, fakat firmalar da bir yandan fiyatlandırmayı uçurmadan modeli ayakta tutmaya çalışıyorlar anlamak zor değil. Yanınız taşırken çoğunlukla boynunuz da durması her an bağlantıya hazır olmanızı sağlayacaktır. Bağlantı hızı gayet yerinde ve uğraştırmıyor sizi, 5 denemenin 4’ünde hızlıca bağlanıp o anki ihtiyaca karşılık verdi minor II. 20 dakika şarj ile 2 saat dinleme de sunabiliyor, bu konu gayet önemli dışarıya çıkmadan hemen önce gayet yeterli bir şarj kazanabiliyorsunuz. 12 saatlik batarya ömrünü 2 saatlik şarj ile alabiliyorsunuz ve bu da size kompakt tasarımına rağmen yetebiliyor.

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Fiziki olarak kontrol ünitesi ağız kısmına yakın olduğundan mikrofon performansı iyi düzeyde, anlaşılır ve ayrıştırılmış şekilde iletiyor sesinizi karşıya. Karmaşık sesler de veyahut toplumda iken, insan sesini kalabalık sesinin biraz üstünde konumlandırıyor yani sizin sesiniz çok bastırılmadan o anki işiniz her ne ise çoğu zaman altından kalkabiliyor.

skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth 5.0 AptX desteği ile yüksek kaliteli ses aktarımı yapabiliyor, gecikme diğer kulaklıklarda ki gibi standart seviyede ne çok iyi ne de çok aşırı, yeterli oluyor çoğu zaman. Bağlantı da kopmalar yaşamıyorsunuz o konuda fiyatının hakkını veriyor. Dinleme kaynağınızdan 6 ya da 7 metreye kadar uzaklaştığınız da bile kalite bozulmadan kopmalar olmadan dinlemeye devam edebiliyorsunuz.

skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Ciddi sert bir karaktere sahip minor 2, yani rock/metal ve pop kültür müzik türleri ağırlıklı dinliyorsanız gayet iyi durumda ve driver’ın gecikme süresi gayet düşük. Fakat enstrümanlar geri planda kalıyor, sibilans’a kaçabiliyor tizler ve orta üst frekanslar, özetle kulağınızı yorabilecek bir yapısı var.

 

Vokal ön planda, enstrümanlar orta arka tarafta ve sahnesi dekafanızın arkasında bir yerlerde bu da enteresan bir dinleme sunabiliyor. O üstünde olduğunu söylemeliyiz ancak karar yine de dinleyiciye kalmış.

 

Şaşıtıcı bir detay ise, batarya yüzdesine göre ses kalitesi değişmiyor, bilirsiniz bazı marka model kulaklıklarda her yüzde de aynı olmayabiliyor ses kalitesi.

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (Boyun Askılı)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
Desteklenen CodeclerSBC, AAC, AptX
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
NFCYok
Frekans Aralığı20 Hz – 20 kHz
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Empedans32 Ohm
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi2 Saat
USB StandardıMicro-USB
Ağırlık22.5 Gram
Batarya Ömrü12 Saat
Hassasiyet117 dB SPL (179 mV @ 1 kHz)
Sürücü Çapı 14.2mm
Kablosuz ŞarjYok
Suya DayanıklılıkYok
Boyutlar95.1 x 188 x 52.5 mm

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
7.9
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.7
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.6
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.1
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8
Sennheiser HD 250BT Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 250BT Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.