Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8.1

Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
8

Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9

Fiyatı

Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

True Wireless kulaklıklar, artık hayatımızın her köşesinde; akıllı asistanımızı kullanırken, metrobüste yolculuk yaparken, evde uzanıp dizi izlerken, her aktivitemizde bize eşlik edebilecek kadar kaliteli ve stabil bağlantı kurup, ses kaliteleri ile bizi tatmin edebiliyorlar.

 

Sennheiser, çok sevilen Momentum TWS 1’in ardından 2. Sini çıkardı, bununla da kalmayıp, aynı sürücüleri kullanarak, birde ekonomik bir model yarattı. Bu model; tam olarak aynı ses kalitesini sunarak, kırpılmış fiyatı ile, bazı noktalardan amiral gemisi deneyimi yaşatıyor.

 

Hadi yakından bakalım…

ArtılarıÜstün Ses Kalitesi(Teknik Performans)Dengeli, Natural Ses KarakteriKompakt YapısıOldukça KonforluUsb-CUygun Fiyat
EksileriAnc Yok
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

CX 400 BT, beyaz ve siyah renk seçenekleri ile bizlere sunuluyor. Zarif, sade bir tasarıma sahip.

 

Sunum

 

Sade, amacına uygun, basit bir kutu içerisinde, sevimli bir sunumla bizi karşılıyor CX 400 BT.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

·  CX 400 BT

·  4 Farklı Boyutta Slikon Uç

·  USB-C’den, USB-A’ya Şarj Kablosu

·  Hızlı Başlangıç Kılavuzu

·  Güvenlik Kılavuzu

 

Tasarımsal açıdan, momentum 2’ye göre daha küçük gövde yapısı, sade ve tek renk oluşu, metal, kumaş gibi premiumluk katan ek malzemeler yerine, komple plastikten üretilmiş yapısıyla, ayrışıyor.

 

CX 400 BT’nin, spor yapıda bir kulaklık olduğunu, elinize alır almaz anlıyorsunuz.

 

Şarj kutusunun USB-C girişli olması, pek sevindirici. Bununla birlikte bizce şarj kutusunun boyutları, momentum 2’ye kıyasla, cepte taşınabilmeye daha uygun yapıda.

skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

CX 400 BT, malzeme kalitesinden, Momentum 2’ye kıyasla bir miktar ödün verilmiş, ekonomik olabilmesi için bir takım kırpılmalar yapılmış bir model.

 

Yinede öyle ki, burada kullanılan sert plastik malzeme, elde pürüssüz hissettirmekle kalmayıp, aynı zamanda oldukça sağlam da hissettiriyor.

 

Biz şarj kutusunun kapağını kaldırıp açarken, düğmelere basarken, açıkçası dokunduğumuz her yerde, kaliteyi hissedebiliyoruz.

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

CX 400 BT’nin, Momentum 2’den daha iyi olduğu bir kriter varsa, o da konfor. Aslında her ne kadar başa baş olsalar da, CX 400 BT’nin daha küçük gövde yapısı, Momentum 2’ye kıyasla bir avantaj sağlamış durumda.

 

Kulakta pek stabil kalabilen model, hareketli aktivitelerinizde, kulağınızından düşme tehlikesi yaratmadan size eşlik edebilecek yapıda.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Kulaklığın asıl kırpılan özellikleri, tabii elektronik özellikler. CX 400 BT’de ilk başta ANC özelliği bulunmuyor. Bu özellik sayesinde, günlük yaşantımızda, gürültüden yoksun dakikalar geçirebiliyor, rahatça müziğimizi dinleyebiliyoruz. Burada bu, bir eksi olmasına rağmen, bulunduğu fiyat bandında kalabilmesi için, yoksun olması şart bir özellik.

 

Bununla birlikte, Transparency Mode’da eksikliklerden biri değil, kulaklık kulağımızda takılı iken, etrafımızda olan biteni duyabilmek için, bu özelliği devreye sokmak yeterli.

 

Kutu içeriğinde ki slikonlar ile uyum yakaladığınız takdirde, iyi miktarda, pasif izolasyon sağlayabilen kulaklıkar, çok güzel bir uygulama desteğine sahipler.

 

Mobil aygıtlarınıza, uygulama mağazalarından indirebileceğiniz Sennheiser “Smart Control” uygulaması ile, özellikle EQ ayarı yapabilmek, şahane.

skor
9
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

CX 400 BT’nin mikrofonları ile konuşurken sesimizi kaydettik ve bunu, video incelememizde dinleyebilirsiniz. Biz oldukça başarılı bulduk.

 

Bu mikrofonlar net, yüksek çözünürlüklü ve şeffaf bir biçimde sesiniz yakalıyor ve karşı tarafa iletebiliyorlar. Tüm karşılıklı iletişimlerinizde, CX 400 BT’nin mikrofonlarına güvenebilirsiniz.

skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bluetooth 5.1 Altyapısı altında, SBC, AAC ve AptX desteği görüyor olmak, şahane olmasada, gayet iyi. AptX HD ve LDAC görüyor olmak şahane olurdu.

 

CX 400 BT pek stabil, düşük gecikmeli ve üst sınıf bir bağlantı kurabiliyor. Sorunsuz, tatmin edici.

skor
9
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Bu kulaklık hakkında, kulaklik.com ekibi olarak çok sevdiğimiz 3 özellik var. Uygun fiyatı, küçük yapısı ve natural ses karakteri.

 

CX 400 BT, dengeli, detaylı ve yüksek çözünürlüklü ses üretebilen, Sennheiser’ın meşhur 7mm sürücü teknolojisinden güç alıyor. Tüm frekans aralığının ihtiyaç duyduğu gövdeyi, sub bass bölgeleri dahil, abartmadan sağlayabilen, hızlı, transient cevabı yüksek, 3 boyutlu, devasa sahne içerisinde hava frekanslarının kesinlikle kırpılmadığı, oldukça ferah bir deneyim sağlıyor bu kulaklık. Bir kablosuz kulak içi kulaklığa göre, yeterli miktarda mikro detay da üretebilen model, genel ses kalitesi anlamında, bulunduğu fiyat bandının çok üstünde bir deneyim yaşatıyor.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Ürnün tasarımı genel olarak minimal anca boyutları için bunu pek söyleyemem. Şarj kutusu hafif yamuk bi dikdortgen prizması diyebiliriz üzerindeki tek led ışığı ile şarj bilgilerine ulaşabiliyoruz. Kulaklıklar da yine aynı şekilde kutu ile örtüşen bi tasarıma sahipler kulaklıklar dış kısmı kare olup içeriye doğru ovalleşen bi tasarıma sahipler. Klasik bir sennheiser görünümü diyebiliriz yani. Kulaklıklar üzerindeki logo kulaklığı ortaya çıkartıyor ve ledlerin konumu ve ışıkların yanıp sönme durumları da rahatsız edici bir durum oluşturmayacak şekilde iç kısıma yerleştirilmiş olmasından görüntü kaygınızı ortadan kaldırıyor
Malzeme Kalitesi
Ürnün malzeme kalitesi sennheiser standartlarında ancak premium değil ürünün büyüklğüne rağmen kullanılan malzeme nedeni ile beklenmeyecek bir hafiflik sağlanmış.
Konfor
Kulaklığı gerçekten çok uzun süreler kullanmayı düşünüyorsanız biraz sancılı olabilir çünki uzun vadede gerçekten rahatsız etmeye başlıyor. Ancak bu durum 2 saati geçmiyorsa kulağınızdaki varlığı dışında hiçnirşey hissetmiyorsunuz.
Günlük Kullanım
Günlük kullanımdan kastınız eğer araıklarla ve güne yayılmış halde kullanmaksa veya telefon görüşmeleri asistan kullanımı vb. işlerse gayet iyi ancak uzun süreli kullanımlar işin içine giriyorsa yanınız bi kulaklık daha bulundurmanız benim nacizane bi tavsiyem hatta bu 2. Kulaklık birde kulak üstü olursa ne ala çünki bi süre sonra kulak yorgunluğu oluşturabiliyor
Mikrofon Kalitesi
Mikrofonları fazla deneyimleyebilme şansım olmadı ancak duyumlarıma göre fazla gürültülü ortamlarda yetersiz olduğu syleniyor arabada veya evde işinizi grebilir ama müzikli ve gürültülü olan kafe gibi yerlerde biraz sabrınızı zorlayabilir.
Bağlantı Kalitesi
Kulaklıkları kullandığım süre boyunca bağlantı konusunda bi problem yaşamadım bağlamış oldudğum cihazların tamamı ile hızlı ve karalı bir bağlantı kurabildim sorun yaşadığım anlardada anında eşleşme moduna geçirdim ve birkaç saniye içinde tekrar bağlantı kurdum bence gayet yeterli momentum 3 ü eşleşme moduna geçirene saniyelerin saatler gibi gelmesinin can sıkıntısı cx 400 btyi benim için ufak bi adım öne çıkarmayı başardı diyebilirim.
Ses Kalitesi
Kulaklıklar size bi sennheiser kullandığınızı buram buram hissettiriyor diyebilirim hatta eğer daha önce kullandıysanız size momentum 3ü hatırlatacaktır. Baslar gayet doygun ancak tizler baskın bir ses karakteri var bütün sesleri net bi şekilde anlayabiliyorsunuz ancak tizlerin baskınlığını hissetmeyecek yoktur diye düşünüyorum. Tabi EQ tepkisi yeterli seviyede olduğu için knedinize uygun olan ses tipini bulmanız eğer fazla seçici değiseniz aşırı olası. Kısacası memnuniyet duyarak hatta tekrar tekrar arayarak dinleyeceğiniz bir müzik keyfi sizi bbekliyor.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor7
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.1
Desteklenen CodeclerSBC, AAC, AptX
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
SensörlerDokunmatik Sensörü
NFCYok
Frekans Aralığı5 Hz - 21.000 Hz
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 7mm
Diyafram MalzemesiPlastik
Empedans16 Ohm
MikrofonVar
Mikrofon Frekans Aralığı100 Hz - 10 kHz
USB StandardıUSB-C
Batarya Şarj Süresi1.5 Saatte Tam Şarj / 10 Dakika Hızlı Şarj ile 1 Saat Oynatma
Boyutlar59 x 33.8 x 42.3 mm
THD<0,08% (1kHz / 94dB)
Ağırlık6g (Kulaklık), 49g Kutu ile Birlikte
Kablosuz ŞarjYok
Suya DayanıklılıkYok
Batarya Ömrü7 Saat Kulaklık + 20 Saat Şarj Kutusu İle Birlikte

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.1
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.