Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi

skor
8.9

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım10
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8

Fiyatı

Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Mağaza Kulaklık Logo
11,999 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Bu senenin belki de en iyi True Wireless kulaklıklarından biri ile karşınızdayız. Klipsch T5 II True Wireless Sport Mclaren Edition; tasarımı ve kutu içeriğiyle, özel bir kulaklık.

 

Hayatımda gördüğümüz en kapsamlı sunumlardan biri ile kutusunun içinden çıkıyor. Kutu içinden çıkan ekstralar, kulaklığın göz alıcı ve özel tasarıma sahip şarj kabı ve kabinlerle birleşince, ortaya pek premium bir deneyim çıkıyor. Şuna bakın…

ArtılarıÇok Çok İyi Kutu İçeriği Ve SunumÖzgün Ve Şahane TasarımKablosuz ŞarjUzun Batarya ÖmrüSporcular İçin Enerjik Ses KarakteriSes Kalitesi Genel Kullanıcı Sınıfını Fazlasıyla Tatmin Edecek DüzeydeSu Geçirmez Taşıma KabıKulaklıklarda Ip67 Suya Ve Toza Karşı Koruma
EksileriAktif Gürültü Engelleme YokFiyatıyla Her Bütçeye Hitap Etmiyor
skor
10
KULAKLIK.COMTasarım

Klipsch T5 II Sport Mclaren Edition, sunumuyla fark yaratan, özel bir kulaklık.

 

Kutunun İçinden Sırasıyla Çıkanlar:

·  Kullanma Kılavuzu

·  Özel Sticklerlar

·  Klipsch – Mclaren Kataloğu

·  Size Özel Metal Kart

·  Klipsch T5 II Sport Mclaren Edition Kulaklıklar

·  Kablosuz Şarj İstasyonu

·  5 Çift Silikon Uç + 1 Çift Özel Memory Foam Uç

·  1 Çift Yedek Kulak Kancası

·  USB-C’den USB-C’ye Özel Tasarım Şarj Kablosu

·  USB-C’den USB-A’ya Dönüştürücü

·  Güvenlik Kılavuzu

 

Kutu’yu açtığımızda, kulaklıklar bizi kendi şarj kaplarının dışında ki bir bölmede karşılıyorlar. Şarj kabı ile birlikte kulaklıkları kenara alıyoruz ve aksesuarlara göz atıyoruz.

 

Burada, kullanım kılavuzunun ve içinden çıkan Mclaren’a özel kitapçığın, Klipsch ve Mclaren logoları yan yana olacak şekilde, olabilecek en premium şekilde sunuluyor olması, kitapçığın içerisinde, üzerinde üretim tarihi ve seri kodu olan, metal bir kart verilmiş olması, özel sticklerlar, hayatımızda gördüğümüz en iyi memory foamlardan biriyle birlikte, çok fazla silicon uç çıkıyor olması, Mclaren rengi olan turuncu stil ve bunun kulaklıkların kabı ile olan uyumu süper. Buraya kadar ki öğeler bile çok etkili olmasına rağmen, genel stil ile uyumlu özel tasarım USB-C şarj kablosu ile birlikte kablosuz şarj pedinin içeriğe dahil olması, çigiyi aşıyor ve bunun, hayatımızda gördüğümüz en iddialı sunumlardan biri olduğunu söylememiz için, yeterli argümanı sağlıyor.

 

T5 II Sport Mclaren Edition’ın genel tasarım hatları; görebildiğiniz üzere, sportif anlayış üzerine kurulu. Pek agresif, keskin ve maskulen hatlarla birlikte, mükemmel renk uyumuna sahip çok kaliteli bir şarj kabı bu. Gördüklerimiz arasından en iyisi. Kabı açıtığımızda, pil durumunu belli eden 3 adet led ışık yanıyor. Kap üzerinde ki USB-C portunun iç kısma yerleştirilmiş olması, açıkçası biraz garip, ama bir sebebi var. Kutu tamamen su geçirmez. Bu yüzden port kısmının içeride yer alması daha güvenli. Zaten bunu pek kullanacağınızı sanmıyorum, çünkü bu kap anlamış olduğunuz üzere kablosuz şarj destekliyor. Kutuyu kapatıp, padinin üzerinde koyduğunuzda, şarj işlemi otomatik başlıyor.

 

Kabın üst tarafında ki bu boşlukları ve ilginç gözüken yapıyı merak etmiş olmalısınız, bu, kutunun içerisinde nemi emen, kulaklıkların her daim kuru kalmasını garanti eden bir teknoloji. Silica gel.

 

Kulaklıkların fiziksel yapısı ve tasarımı ile devam edelim. Yine, pek agresif ve karizmatik bir dizayn anlayışı ile tasarlanmış oldukları belli. Kanal kısmı oldukça uzun. Burada ilginç bir şey, silikonları kulaklıktan ilk çıkardığınızda birşeyler kırıldı zannetmeyin, silicon uçların içinde ki plastik yapı ile birlikte, kanalın içine geçmeli bir durum söz konusu. Özgün bir tasarım öğesi daha!

 

Kabinin dış tarafında ki logoların bulunduğu bölgeler, aslında düğmeler. Sağ tarafta Mclaren Logosu, Sol tarafta ise Klipsch Logosu yer alıyor.

 

Düğmelerin basımında, 1 kere bastığınızda ne oluyor, kaç saniye basılınca kapatılıyor, eşleşme modu için hangisine kaç tekrar basılıyor gibi şeyleri 10 cümle halinde listelemeyelim, içerisinden çıkan kullanma kılavuzunda çok açık bir şekilde yazıyor. Kutu söylediğimiz gibi zaten su geçirmez. Ama bununla birlikte kulaklıklar da suya ve tere karşı dayanıklı. IP67 koruma sertifikasına sahip. Tam bir spor kulaklığı mı, evet, tam bir spor kulaklığı!

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Anlata anlata bitiremediğimiz tasarım öğeleriyle birlikte konuşmamızın doğru olacağı bir diğer kriter, kullanılan malzemenin kalitesi.

 

Klipsch, T5 II Sport Mclaren Edition’I üretirden olabilecek en premium sınıf bileşenleri bu tasarıma dahil etmiş. Suya ve Toza karşı korumalı şarj kabı ve kulaklıklar, şarj kabının tank gibi sağlam oluşuyla, düşmelere karşı da dayanıklı diyebiliriz. Gerçekten güven veriyor. Hissiyatı pürüzsüz, özel bir şarj kabı bu. Kapağı açıp kulaklıkları elimizde aldığımızda ise, yine yeniden, tamamen aynı şeyleri söylemek mümkün. Bununla birlikte, kutu içeriğine dahil olan USB-C’den USB-C’ye şarj kablosunun da, oldukça etkileyici bir sağlamlık seviyesinde yer aldığını söyleyebiliriz

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

T5 II Sport Mclaren Edition konforlu mu? Konforlu. Basit bir soru. Ama hayatımızda kullandığımız en konforlu kulaklıklar değiller. Kulakta tam anlamıyla sabit kalabilecek şekilde dizayn edilen ergonomic yapısı, kulağın içine derince giren kanal kısmı, hiçbir zaman kulağınızdan düşecekmiş hisssi yaratmayan bir ürün ortaya çıkartıyor.

 

Bunun yanında, günlük kullanım için biz daha zarif, daha kompakt, daha hafif tasarımları tercih etme eğilimdeyiz.

 

Spor kullanımı için düşünüldüğü zaman ise, oldukça tatmin edici!

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Klipsch T5 II Sport Mclaren Edition, tam anlamıyla spor bir kulaklık olmasına rağmen, günlük kullanımınızda karşılaşabileceğiniz her türlü senaryoda, ANC dışında tam puan alabilecek bir kulaklık.

 

8 saat kulaklıkların kendisinde, 24 saat de kabı ile beraber batarya ömrü bizce gayet iyi.

 

Telefon uygulaması oldukça modern bir arayüze sahip olmasıyla birlikte pek de stabil. Burada iki tane olay var:

 

·  Transparency mode un derecesini ayarlayabiliyor olmanız güzel.

·  EQ bölümü. Gayet basit bir şekilde kulaklığın ses karakterini kişisel zevkleriniz doğrultusunda evriltebiliyorsunuz.

skor
9
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Kulaklıkta ne yazık ki aktif gürültü engelleme sistemi yok ama en azından, özellikle dış ortamda spor yapanlar için oldukça gerekli olan, dış sesi içeri alma özelliği; şeffalık modu mevcut. Bunu ve aramaları, kulaklık üzerinde bulunan 4 adet mikrofon ile gerçekleştiriyorsunuz. Mikrofonların kalitesi tatmin edici düzeyde.

 

Ambient modu açıkken, bu mikrofonlar sayesinde dış ortam sesinin gerçeğe yakın biçimde kulaklarınıza iletildiğini söyleyebiliriz. Sol kulaklıktakı düğmeye 1 kere dokunarak bu modu aktif edebilirsiniz. Aynı şekilde devre dışı bırakabilmek de mümkün.

skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bağlantı özellikleri standard. Bluetooth 5.0 altyapısında SBC ve AAC dışında sadece AptX destegi görüyoruz. Burada, en düşük gecikme süresi için APTX LL ve en kayıpsıza yakın aktarım için LDAC gibi codecler de görmek isterdik fakat itiraf etmeliyiz ki; ne oyun oynarken, ne de Netflix izlerken, ses ile görüntü arasında fark edebileceğimiz bir gecikme yaşamadık.

 

Telefonumuz Iphone XS ile kurduğumuz bağlantı her anlamda, son derece stabildi ama bilgisayarımız windows un en son sürümü ile güncel olarak çalışan MSI GE66 ile kurduğumuz bağlantıda zaman zaman takılmalar yaşadık. Burada bir sıkıntı olabilir. Ama sadece bizim başımıza da gelmiş olabilir.

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Klipsch T5 II True Wireless Sport Mclaren edition bir spor kulaklığı. Her özelliği ile bu kategoriye cuk diye oturuyor. Buna benzer şekilde, ses karakteri, enerjik, hayallere dalmanıza müsaade etmeyen, beyninizi odak modunda tutan bir yapıda.

 

Frekansların bütününü baz aldığımızda, müziğe ekstra enerji katan bölgeler daha çok, 2kHZ – 10kHz arasında ki alanlardır. Klipsch de bunun farkında olacak ki, tam bu bölgeleri, diğer bölgelere oranla 5dB kadar coşturmuş. Bir de üstüne biz olsak bizim de yapacağımız şeyi yapmış. Sub-Bas ları da aynı miktarda ki bir aksan çerçevesinde güçlendirmiş. Tam sporcu adamın arayacağı ses.

 

Ama tabii ki, tonalite dediğimiz şeyin büyük bölümü kişisel zevkler üzerinde kurulu olduğundan, bu herkesin aradığı şeyi ifade etmiyor olabilir. Bize kişisel olarak etmiyor mesela. Bize parlak geliyor bu karakter. Ama bu karakteri eminiz ki, bu kulaklığı tercih edecek kitlenin büyük çoğunluğu pek olumlu karşılayacaktır.

 

Speed of sound, Klipsch in bu kulaklığı sunarken kullandığı pazarlama argümanı. Tabii bunun gerçekten doğru olduğunu bir an için düşünmeye kalksak, seste hızın ne anlama geldiğini kavramamız gerekir.

 

Bunu hayal ederek anlamaya çalışabiliriz: Bir diyafram, sürücünün membranı, ne kadar ince olursa ve buna ek olarak sürücünün mıknatısları ne kadar güçlü bir manyetik olan oluşturabilirse, seste o kadar hızlı olur. Bunun fiziğine çok fazla girmiyoruz, ama bu konsept, burada bir pazarlama argümanı.

 

Yani bu kulaklığın bir çok özelliği var… Ama kendisini öne çıkaracak kadar hızlı bir transient cevabı olması, bunlardan biri değil. Bir planar sürücüden, yada gerçekten üstün bir dinamik sürücüden bahsediyor olsaydık daha farklı olurdu. T5 II Sport Mclaren Edition, Teknik performans bakımından ne kadar iyi bir kulaklık olsa da, bizce mesela Kef’in yeni kulaklığı MU3 neredeyse bu kriterde ki çoğu açıda daha başarılı.

 

T5’in sahne yapısı pek fazla geniş denemez. Müzik size yakın planda üretiliyor diyebiliriz.

 

Mikro detay üretim başarımı genel tüketici standartının pek üstünde konumlanmayan T5 II Sport’un, bu anlamda ki en büyük başarısının alt frekanslarda barındığını düşünüyoruz. Baslar da çözünürlük pek makul bir seviyede. Ayrıca sahneden hiçbir zaman düşmeyen yapısı, kulaklığa spor yaparken ihtiyaç duyduğunuz gövdeli karakteri eklemiş durumda.

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
Desteklenen CodeclerSBC, AAC, AptX
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
NFCYok
Pasif KullanımYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 5mm
Diyafram MalzemesiAluminyum
Empedans16 Ohm
MikrofonVar
Batarya Şarj Süresi2 Saat
Suya DayanıklılıkIP67
USB StandardıUSB-C
Frekans Aralığı10 Hz-19 kHz
Batarya ÖmrüKulaklık 8 Saat + Şarj Kutusu ile Birlikte 32 Saat
Ağırlık12.3g (Kulaklık), 93g Kutu ile Birlikte
Kablosuz ŞarjYok

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.9
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.7
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Bang & Olufsen BeoPlay H4 2nd Gen Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.6
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
JBL Club 950NC Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.1
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 400BT True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
7.9
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Marshall Minor II BT Kulak İçi Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8
Sennheiser HD 250BT Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 250BT Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.