Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Taotronics Sound Liberty 97 Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

skor
6.1

Berkay Eren Değerlendirmesi

Tasarım7
Malzeme Kalitesi7
Konfor6
İzolasyon4
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi6
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi5
Oyun Performansı5

Fiyatı

Taotronics Sound Liberty 97 Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Taotronics Sound Liberty 97 Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Selamlar arkadaşlar, sizlere bugün Taotronics Sound Liberty 97 Bluetooth kulaklığını inceleğeceyiz. Bu kulaklık hakkında görüşüm bir fiyat/performans bluetooth kulaklığı olmasıdır. En öne çıkan özelliklerinden bir tanesi budur.

Kulaklık yapı itibari ile zahmetsiz ve istediğiniz her yerde güzel bir ses deneyimi ile müzik film dizi ve video izlemek için gayet yeterli ve kompakt bir cihaz cihazı kullanırken gerçekten çok memnun kaldım umarım almak isteyen kişilere iyi bir rehber olur fiyatı bütçenize uygun gelirse almanızı şiddetler öneririm. 

ArtılarıFiyat / Performans
EksileriDaha İyi Malzeme Kalitesi olabilirdi
skor
7
KULAKLIK.COMTasarım

Soundliberty 97 yalnızca siyah renk seçeneğine sahip mat sert plastik bir yapıya sahip.

Siyah mat kutusu ve kulaklıklari çizilmeye oldukça müsait bir yapıda olduğu için kulaklığı kullanırken biraz daha dikkatlı ve düzgün bir şekilde kullanılması gerekiyor. Aksi takdirde cihazda istemeyeceğiniz şekilde kılcal çizikler oluşmakta.

ArtılarıŞık Tasarım
skor
7
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Kulaklık her iki kulaklığın üstünde bulunan dokunmatik yüzey ile sesi açma şarkıyı veya videoyu durdurma bir sonraki ve bir önceki şarkıya geçiş  gibi özelliklere sahip kulaklığın sağ üst logonun olduğu kısıma hafifçe dokunursanız ses açma sol tarafına dokunursanız ses kısma sağ ve sol tarafına iki kere dokunursanız  şarkıyı veya videoyu durdurma sol tarafına 3 defa dokunursanız bir önceki şarkıya sağ tarafına 3 defa dokunursanız bir sonraki şarkıya geçmenizi sağlar ve dokunmatikler gerçekten çok güzel çalışmakta ve anlamakta.

skor
6
KULAKLIK.COMKonfor

Kulaklık diğer silikonlu kulaklıklara göre kulağı daha iyi tuttuğu için kulaklık bir süre sonra kulağınıza yapışıp orada kalıyor ve bir daha düzeltme gereksinimi duymuyorsunuz.

Silikonlar kulak yapınıza göre 3 ayrı çeşitte ve spor tarzı olmakla birlikte toplam 3 adet silikonla birlikte gelmekte kulaklıkla birlikte medium (orta) boy olan gelmekte small(küçük) large(büyük) ve spor tipi silikon uç kutunun içinde gelmekte deneyimlerime göre medium genel anlamda herkesin kulağına uygun olmakta.

skor
4
KULAKLIK.COMİzolasyon

Kulaklık kutusuz toplam 7-9 saat pil ömrü vermekte kutuyla beraber bu süre 29 saati bulmakta ve bu süre diğer rakiplerine göre gerçekten çok iyi bir süre kulaklığı eğer çok fazla kullanmıyorsanız sizi 3-4 gün götürebilecek bir pil kapasitesine sahip. Uzun kullanımlarda bu süre daha da düşebilmekte ancak kulaklığın kullanım süresi bu boyutlara göre gayet yeterli.

Kulaklığı test ürünü olmasından dolayı test edemediğim tek konu su geçirmezlik sertifikası olarak IPX8 sertifikasına sahip olduğunu belirtmek isterim bu sertifikayla kulaklık ter ve yağmurdan korunmakta ve bu özellik bu fiyat bandında bir kulaklık için gerçekten çok iyi bir durum.

skor
7
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Kulaklık kulağınızın için tamamen doldurduğu için dışardan çok kötü durmamakta kulaklık öncelikle kulak ucu aşşağı bakacak şeklilde kulağa sokup daha sonra kulağınızın içinde çevirdiğinizde kulağınızın içine tamamen oturmakta ve kulağınızdan bir daha düşme gibi bir sorunu olmamakta.

 

 

skor
6
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Kulaklık tamamen kulağınızın içine girdiği için mikrofon ses kalitesi o kadar da iyi bir sonuç vermekmekte zaten bu fiyat bandında kualk içi bir kulaklıktan mikrofon kalitesi olarak çokta iyi bir sonuç beklmemek gerekiyor ancak diğer rakiplerine göre çok daha iyi bir sonuç verdiğinin altını çizmek isterim eğer Qualcomm işlemciye sahip bir telefonunuz varsa cVc 8.0 özelliğine sahip gürültü engelleme özelliği olduğunu belirtmek istiyorum bu özellik sayesinde dış mekanda yapacağınız görüşmelerde dışarıdan gelen sesleri daha iyi şekilde 

skor
7
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Cihaz üzerinde Bluetooth 5.0 bağlantısı ile gelmekte 10 metre kaplı alana vaatiyle gerçekten Bluetooth bağlantısının iyi olduğu kanısındayım ve cihaz gerçekten İOS ve Android cihazlara kolaylıkla hızlı bir şekilde bağlanabilmekte cihaz kapağını daha açar açmaz cihazınıza bağlanarak gerçekten uğraşsız güzel bir şekilde müzik deneyenimizi devam ettirmenizi sağlıyor. İOS ve Android cihazlarda kulaklıkların pil ömrünü sorunsuz görebilirsiniz.

skor
5
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Kulaklığın APTX ses kodeksini desteklediğini ve gerçekten ses deneyimi olarak bu fiyatta bir kulaklık için yeterli ve güzel bir ses verdiğini belirtmek isterim bu ses daha yüksek ses verebilen kulaklıklarla karşılaştırıldığında onlara yakın ve arada çok büyük farkların olmadığı kanısına vardım kulaklık boyut ve bu fiyat bandında bu performansı verebilmesi gerçekten 

skor
5
KULAKLIK.COMOyun Performansı

TaoTronics Sound Liberty 97 yapı itibari ile zahmetsiz ve istediğiniz her yerde güzel bir ses deneyimi ile müzik film dizi ve video izlemek için gayet yeterli ve kompakt bir cihaz cihazı kullanırken gerçekten çok memnun kaldım umarım almak isteyen kişilere iyi bir rehber olur fiyatı bütçenize uygun gelirse almanızı şiddetler öneririm. Aynı markanın daha uygun fiyatlı kulaklık modelini istiyorsanız ise TaoTronics Sound Liberty 79 Pro Bluetooth Kulaklık modelini önerebilirim.

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak İçi (TWS)
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
ANCYok
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 7mm
Suya DayanıklılıkYok

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
6.1
Taotronics Sound Liberty 97 Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Taotronics Sound Liberty 97 Kablosuz Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.8
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
Sennheiser IE 800 S High End Kulakiçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
Sennheiser IE80 S Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
Astell&Kern Diana Kulak İçi Hi-Fi Monitör Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.2
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
Klipsch T5M Kulakiçi Kablolu Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.4
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX Sport Kulakiçi Bluetooth Kulaklık İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.