Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Apple Airpods MAX Kulak Üstü Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8.5

Tasarım8
Malzeme Kalitesi10
Konfor7
İzolasyon8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi10

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
8.5

Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor9
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8

Fiyatı

Apple Airpods MAX Kulak Üstü Kulaklık
Apple Airpods MAX Kulak Üstü Kulaklık
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Apple, bildiğimiz gibi dünyanın en önde gelen teknoloji şirketleri arasında.

 

Firmanın sektöre kattığı değer, ölçülemeyecek kadar büyük.

 

Bilgisayarlar, cep telefonları, ekranlar ve dahası hakkında geliştirmeler yapan markanın hali hazırda satışta olan 5 farklı kulaklık modeli var.  

 

·       Earpods (3.5mm Jacklı ve Lightning Adaptörlü)

·       Airpods 2

·       Airpods 3

·       Airpods Pro

·       Airpods Max

 

Platformumuzda daha önce bu kulaklıklardan bazılarını detaylı şekilde inceledik. 

Apple Kablosuz Kulaklık incelemeleri

Tüm Apple kulaklıkların detaylı incelemelerine, değerlendirme ve ses kayıtlarına buradan ulaşabilirsin

 

Airpods'lar, belki de en çok tercih edilen gerçek kablosuz kulak içi kulaklıklar olarak anılabilir. Markette ki bilinirlikleri ve satış hacimleri bir hayli yüksek. 

 

Öncelikle Airpods 2, yıllar boyu günlük kullanım kralı kulaklıklardan biri olarak görüldü ve geniş bir kitle tarafından; konuşma yapmak, video izlemek ve müzik dinlemek için tercih edilen model oldu.

 

Bunun ardından, geliştirilen Airpods 3 ile günlük kullanım deneyimi, mükemmel iletişim ve kesintisiz konfor yeni bir kalıba büründü.

 

Apple Airpods Pro, markayı aktif gürültü engelleme özelliği (ANC) ve sarmayalan 3 boyutlu deneyimi ile kulaklarınıza kucak açan spatial audio teknolojisi ile kavuşturan model oldu. Bu kulaklığın bir temel farkı daha, doğal olarak içeri girdiği zaman kulak kanalını kapatacağı, slikonlu bir yapıya sahip olmasıydı.

 

Ardından, çok ilginç bir şey oldu ve biz ilk defa; bir Apple kulak üstü kulaklığı olan Airpods MAX ile tanıştık. Bu kulaklık özellikle ses kalitesi ve Airpods Pro ile tanıştığımız spatial audio özelliğinin daha büyük bir kabine işlenmesiyle elde edilen sarmalayıcı deneyimi ile dinleyen herkesi adete büyüledi.

 

Böylelikle, Apple kulaklık gamı bütünsel bir doygunluğa ulaşarak, güven verici alternatifler içeren bir kümeye dönüştü.

 

Airpods MAX, satın paranın satın alabileceği en iyi kablosuz kulaklıklar arasında.

ArtılarıKusursuz işçilik, Mükemmel Malzeme KalitesiTank GibiÇok İyi Çözünürlük, Detaylı ve Dengeli SunumUfak Bir EQ ile, Agresif ve Sıkı Baslar Üretebilen SürücüEn İyi Şeffaflık Modu, Çok GerçekçiSpatial Audio İle Film İzlemek Harikaİyi Mikrofon Kalitesi
EksileriÇok Daha Konforlu Kulaklıklar KulandıkBatarya Ömrü Sektör Ortalamasının AltındaANC Modunda Kafanın Baktığı Yöne Göre Performans Değişkenlik GösterebiliyorLightning Girişi Değil, USB-C Görmeliydik
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

Airpods MAX, büyük hacimli bir kutu içerisinde, yastıkları ve kafa bandı kartonlarla sarmalanmış, korunmuş bir biçimde kullanılmayı bekliyor.

 

Sunum

 

Kutunun içerisinde,

 

·       Airpods MAX

·       Koruyucu Kılıf (Şüpheli)

·       USB-C – Lightning Kablosu

·       Ve Bazı Belgelerden Başka Bir Şey Yok

 

Olduğundan çok daha ağır görünen gövdesi; sert, pürüzsüz ve 1. Sınıf alüminyum kabinlerin paslanmaz çelik iskelet ile birleşmesi sonucu böyle bir algı yaratsa da, kulaklık yalnızca 384 gram.

 

Bu hafif bir değer değil elbet, fakat 400 gram ve üstü bir çok kulak üstü kulaklık kullandık.

 

Kulaklık üzerinde aslında sadece 2 farklı kontrol merkezi var.

 

Bunlar;

 

·       ANC, normal ve şeffaflık modu arasında geçiş yapabileceğiniz bir tuş (hayatımızda dokunduğumuz, basma hissiyatı en iyi kulaklık tuşu olabilir)

·       Ve Digital Crown

 

Digital crown ile ses yüksekliğini süperhassas minimal aralık ile kontrol edebiliyor, müziğinizi durdurup-başlatabiliyor, şarkılar arasında geçiş yapabiliyor ve çağrılarınızı cevaplayabiliyorsunuz.

 

Airpods MAX, lightning portu üzerinden şarj oluyor. Bu kısmı üzücü olarak nitelendirilebilinir çünkü lightning standardının illa ki bir yerde yaşamını yitireceği aşikar. MAX’in USB-C portu üzerinden şarj oluyor olması, kulaklığın zaman çizgisini uzatırdı.

skor
10
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

MAX, çok kaliteli ve sağlam, 1. sınıf malzeme yapısına sahip bir bluetooth kulaklık.

 

Yekpare aluminyum bloklarla kaplanan kabinler paslanmaz çelik iskelet yapısı üzerine, pürüzsüz manevralar yapabilen eklemler ile tutturulmuş.

 

ANC tuşu ve digital crown, benzer şekilde, basitçe benzersiz. Bu kadar kaliteli lüks bir hissiyat yaşatan başka bir kulaklık için, H95'i referans gösterebiliriz.

 

Dayanıklılık açısından ise; MAX'in kelimenin tam anlamıyla tank gibi olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu kulaklık kurşun geçirmez dese Apple, sanırım bunu test etmeden yalanlayamazdık.

 

Tek endişemiz, üst kafa bandının fileli mekanizmasının zamana bağlı olarak aşınabilecek olması. Benzer durum yastıklarda da söz konusu olsa da, bunlar gövdeye manyetik olarak tutunuyorlar ve kolaylıkla değiştirilebilecek durumdalar.

 

Kafa bandı ise ilerde belki sıkıntı yaşatabilir. Kutu içerisine dahil edilmiş taşıma çantasının, bir çantaya benzeyen hiçbir yanının bulunmaması, kulaklığın en sağlam sayılabilecek kısımlarının korunup özellikle kafa bandının çıplak bırakılması, tabii bu endişenin temel kaynağı.

skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

Airpods MAX, çok konforlu bir kulaklık değil. Yinede, bazı benzersiz avantajları var.

 

384 gram ağırlık, çoğunluğu aluminyum ve paslanmaz çelik kullanılarak üretilmiş bir kulaklığa göre anlaşılabilir bir değer olsa da, bu kulaklığın ağır olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

 

Sony WH-1000XM4, Bang & Olufsen H95 veya Bose 700 gibi kulaklıklara kıyasla, Airpods MAX'e konforlu demek doğru olmaz.

 

MAX'in fileli yastıkları ve kafa bandı, tabii pek havadar. Terleme faktörünü minimalize eden bu yastıklar cildinize temas ettiğinde ilk başta alışılmışın dışında hissettiren bu materyal, suni deri yastıklara kıyasla bir avantaj olarak görülebilir. Özellikle kafa bandı, üst basıncı homojen bir şekilde dağıtma performansı açısından başarılı.

 

Kulaklığın yatay sıkma kuvveti, kafanın yan taraflarına uyguladığı basınç epey fazla. Yastıklar bu basıncı destekleyebilecek kadar dolgulu olsalar da, Airpods MAX burada yine konfor açısından referans gösterilecek kadar rahat bir hissiyat yaşatmıyor.

skor
8
KULAKLIK.COMİzolasyon

İzolasyon kriteri, 2 alt başlık altında değerlendirilebilir. Pasif İzolasyon ve Aktif İzolasyon.

 

Pasif izolasyon, aslında kulaklığın kulak kanalınızın içinde ne denli az boşluk bırakacak şekilde oturduğu, slikon veya köpük uçların kalınlığı, malzemesi ve bunun gibi bir çok parametre eşliğinde sonuçlanır.

 

Aktif gürültü engelleme ise elektronik bir özelliktir. Bu inovatif özelliği daha detaylıca açtığımız ve sizler için kaleme aldığımız yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Aktif gürültü engellemenin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını biraz daha iyi anladığınıza göre, bu kulaklığın gürültü engelleme başarımının, aslında gerçekten iyi ve yeterli olsa da, maalesef kendi fiyat bandına ve sektör standartlarını belirleyen Sony WH-1000XM4, Bose QC45 gibi modellere kıyasla takdir edilecek bir performans sergilemediğini söyleyebiliriz. Sektör basitçe, çok ilerledi.

 

MAX'in ANC performansı özellikle beraberinde bir müzik açıldığı zaman sizi dış dünyadan koparabilecek kadar etkili; yine de biz çok daha uygun yada benzer fiyatlarda, daha iyilerini gördük. Sony WF-1000XM4 ve Bose 700, bunlardan bazıları.

 

Kulaklıkta özellikle kafanızın yönüne bağlı olarak ANC performansının değişiklik gösteriyor olabilmesi, endişe verici bir durum. Benzer bir hissiyat yaratacak şekilde, burada markanın tercih ettiği fileli yastıklar, süper bir pasif izolasyon sağlayamıyorlar.

skor
8
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Günlük kullanım kriteri altında bu kulaklığın ne derece bir başarıma sahip olacağını tartışırken, aslında Airpods MAX'i haftalarca yanımızda her yere götürüp, farklı senaryolarda bize hala ne derece hizmet edebileceğini belirliyoruz.

 

  • Spor için kullanıma uygun mu?

 

  • Ne kadar konforlu olduğunu az çok belirttik ama, hangi senaryolarda bu konforu değişkenlik gösteriyor? 

 

  • ANC başarımı az çok belli fakat speak-to-chat gibi, bu başarımı destekleyecek akıllı özellikleri mevcut mu?

 

  • Hayatımızı kolaylaştıracak bir mobil uygulama desteği var mı? 

 

Gibi sorular, burada düşünce temelimizi oluşturan temel endişeler.

 

Öncelikle bu kulaklıkta bir mobil uygulama desteği yok ve akıllı özellikler bir örnek Sony WH-1000XM4'e kıyasla kısıtlı. 

 

2 tane fark yaratan özellikten bahsedebiliriz.

 

 1. Şeffaflık modu için görevli mikrofonlar, genel olarak bu modda alınan performans eşsiz. Pek gerçekçi. Sektörün en iyisi. Bu kulaklığı ofiste veya herhangi bir ortamda çevrenizden haberdar olmak istediğiniz anlarda akustik olarak şeffaflaştırabilirsiniz.
 2. Spatial Audio

 

Spatial Audio, hoparlörümsü bir kulaklık dinleme deneyimi yaratan, Apple'a özel sayılabilecek bir teknoloji.

 

Sektörde Dolby Atmos gibi benzer, yenilikçi tenolojiler görsekte, Spatial Audio'da gördüğümüz özellikle başınızın konumuna göre yönlenen ses aktarım teknolojisi, bunu iyice holografik ve ikna edici bir deneyime dönüştürüyor. Spatial Audio hakkında daha detaylı bir fikre kapılmak için Youtube kanalımızda yer alan inceleme videosunu ziyaret edebilirsiniz.

 

Airpods MAX maalesef ki suya ve toza karşı dayanıklı değil ve doğal olarak bunu ispat edebilecek bir IP sertifikası bulunmuyor.

skor
9
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Apple Airpods MAX Bluetooth Kulaklık, fena bir mikrofon kalitesine sahip değil. 

 

Biz bu kulaklıklarla toplantılara da katıldık, iş görüşmeleri de yaptık, akşamları arkadaşlarımızla da konuştuk, oyun da oynadık. 

 

Herhangi bir şikayetimiz yok. Gayet yeterliler.

 

 Burada iki uzman yorumu yapılabilir:

 

 1. Airpods 2, 3 ve Pro ve MAX'in mikrofon performansları oldukça benzer. Modeller arasında pek bir geliştirme yok.
 2. Mikrofon Performansı daha iyi bluetooth kulaklıklar mevcut. Bose 700 örnek verilebilir.
skor
8
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bağlantı kalitesi, işte Apple'ın güçlü olduğu bir nokta. Adamlar Iphone'lar ile kusursuz çalışacak, mükemmel hızda bağlantı saylayacak teknolojiler içeren çipler geliştiriyorlar. Sırf Airpods'lar için!

 

Bu anlamda bu kulaklıkların Apple cihazlar ile çok uyumlu çalıştıklarını söyleyebiliriz.

 

Stabilite ve hızlı ilk bağlantı kısımlarında hiçbir sorun yok; lakin yüksek çözünürlüklü ses aktarımını destekleyen hiçbir codec bulunmaması, tabii başka applevari bir durum. Bu 2022 yılında ciddi bir eksi. Iphonelara ve Apple imzalı tüm ses aktarım cihazlarına bu desteklerin gelmesi ümidiyle...

skor
10
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Airpods MAX, bizim şuana kadar dinlediğimiz, tabii bir kablosuz kulaklıkta, en iyi ses kalitesine sahip modellerden biri. Çoğu açıdan en iyisi.

 

Rahatlıkla daha iyisi olmadığını söyleyebileceğimiz temel noktalar, Orta - Üst frekans çözünürlük başarımı ve mikro detay miktarı.

 

Bu kulaklık öncelikle çoğu arkadaşı Sony WH-1000XM4, Bose 700 gibi mesela, birbirlerine benzer, genel tüketici tonal karakteri diye adlandırdığımız bir renge sahip değil.

 

Pek dengeli bir sunum, orta frekans odaklı Bose 700 karakterine belki bu açıdan benzese de, Sony WH-1000XM4'ün boğuk karakterinden çok uzak, yine de derin bas frekanslarının cevaba dahil olduğu, tüm müzik türleri için ideal olabilecek bir yaklaşım sergiliyor MAX.

 

Çözünürlük ve şeffaflık söz konusu olduğunda, alt frekanslar bazı parçalarda, özellikle komplike katmanların çözülmesi gereken müziklerde daha düşük çözünürlüklü render olabilirken, orta ve üst frekanslar, vokaller ve ince telli enstrümanlar, basitçe, bize bu anlamda dinlediğimiz en temiz kablosuz kulaklık performansı yaşatıyor.

 

Momentum 3'ün dinamikliği ve Bowers & Wilkins'in sahne yerleşimi gibi bazı kulaklıklarda daha iyi noktaları hala yakalıyabiliyor olsak da, en iyi ses deneyimini yaşamak istediğiniz bir bluetooth kulaklık arayışındaysanız, MAX kafanızı çevirmek isteyeceğiniz ilk açılardan birinde sizi bekliyor.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Apple farklı görünen bir kulaklığa imza atmış. Üst kısmında fileli bir yapısı var. Bu sayede uzun saatlerce başınız terlemeden kullanabilirsiniz. Ayrıca, başınızı acıtmadan rahat bir şekilde bu kulaklığı taşıyabilirsiniz. Fileli bölge ile kulak padlerini birbirine bağlayan bölüm paslanmaz çelikten yapılmış. Ayrıca kulak padleri de alüminyum malzemeden üretilmiş. Kulaklık biraz ağır ama kulaklığın ağırlık merkezi çok iyi dengelenmiş. Bu sayede bu ağırlığı hissetmiyorsunuz. Kulak padleri de manyetik olarak gövdeye yapıştığı için değiştirilmesi ve temizlenmesi oldukça kolay. Kulak padlerinin süngerimsi yapısı da oldukça güzel ve yalıtım konusunda da yardımcı oluyor.
Malzeme Kalitesi
Malzeme kalitesi oldukça yüksek. Premium bir ürün hissiyatını hemen alıyorsunuz. Metal yapısı ile oldukça sağlam bir kulaklık hissi veriyor. Ayrıca kulak padlerinin süngerimsi yapısı iyi bir yalıtım sağlıyor. Ancak yaz aylarında bu süngerimsi yapı kulak üzerinde ısınma ve terleme yapıyor.
Konfor
Airpods Max kulağınıza çok güzel oturuyor ve padlerin büyüklüğüde yalıtım konusunda destek sağlıyor. Ayrıca aktif gürültü engelleme becerisi çok iyi. Sizi dış dünyadan soyutlayarak, dinlediğiniz parçaya odaklandırıyor. Kulaklığın ağırlık merkezi de oldukça iyi dizayn edilmiş. uzun saatler kulaklığı çok rahat kullanabiliyorsunuz. Ayrıca kulak pedlerinde bulunan yakınlık sensörleri sayesinde, kulaklığı kulağınızdan çıkardığınız anda müzik duruyor ve taktığınızda kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Ayrıca herhangi bir açma kapama düğmesi olmadan kulaklık sizin onu kullanıp kullanmadığınızı anlıyor ve bu da pil kullanımında tasarruf sağlıyor. Ayrıca üzerinde yer alan yön sensörleri sayesinde uzamsal sesleri de çok rahat deneyimleyebiliyorsunuz.
İzolasyon
Uzun uçak yolculuklarında veya günlük trafik gürültüsünde aktif gürültü engelleme çok iyi çalışıyor. Ayrıca transparan modu ile dışardaki sesleri de duymanız da kolaylaşıyor.
Günlük Kullanım
Günlük kullanımda yanınızdan ayıramayacağınız bir kulaklık. Uzun yolculuklarınızda veya şehir içi ulaşımlarınızdasize eşlik edecek bir kulaklık. Aktif gürültü engelleme gücü ve padlerin özellikleri sayesinde kaliteli müziğinizi her ortamda rahatça dinl
Mikrofon Kalitesi
Uzun süreli telefon konuşmaları için sizi çok tatmin edecek bir yapısı yok. Özellikle gürültülü ortamlarda, telefon ile konuşmak için kulaklığı çıkartmak zorunda kalabilirsiniz.
Bağlantı Kalitesi
Apple ekosistemi içerisinde birden fazla cihaz kullanıyorsunuz, kulaklık hangi cihazı aktif kullandığınızı anlıyor ve ona göre geçiş yapıyor. Ayrıca standart bir 3+1 evde kopma olmadan çok rahat kullanabiliyorsunuz
Ses Kalitesi
Eğer Apple ekosisteminde yer alıyorsanız, AirPods max tam szie göre bir kulaklık. Özellikle apple müzik ile sunulan uzamsal ses kalitesi ile çok farklı deneyimler yaşayabilirsiniz
Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor9
İzolasyon9
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
Desteklenen CodeclerSBC, AAC
ANCVar
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeVar
SensörlerYakınlık Sensörü
NFCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 40mm
MikrofonVar
Kablo YapısıÇıkarılabilir ve Düz
Batarya Ömrü20 Saat
Batarya Şarj Süresi2 Saat
Hassasiyet108 dB (1 kHz/0 dBFS)
USB StandardıLightning
Kablosuz ŞarjVar
Ağırlık384.8 Gram
Suya DayanıklılıkYok
Boyutlar168.2 mm + 83,44 mm+ 187,27 mm
Kablo Çıkış Ucu3.5 mm
Kablo Giriş Uculightning

Karşılaştırmalar

 • Puanı
 • Kulaklık
 • Demo Kaydı
skor
8.5
Apple Airpods MAX Kulak Üstü Kulaklık
Apple Airpods MAX Kulak Üstü Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.