Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Bang & Olufsen BeoPlay Portal Kablosuz Oyuncu Kulaklığı

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8.8

Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor10
İzolasyon8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı9

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
8.7

Tasarım9
Malzeme Kalitesi9.3
Konfor9.7
İzolasyon8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8.3
Bağlantı Kalitesi9.3
Ses Kalitesi8.7
Oyun Performansı8.3

Fiyatı

Bang & Olufsen BeoPlay Portal Kablosuz Oyuncu Kulaklığı
Bang & Olufsen BeoPlay Portal Kablosuz Oyuncu Kulaklığı
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Elimizde fark yaratan performansı mükemmel konfor, iyi ses kalitesi ve eşsiz tasarımı ile birleştiren bir oyuncu kulaklığı var.

 

Portal; Xbox konsolları, PC ve mobil aygıtlarla tam uyumlu bağlantı özelliklerine sahip. 

 

Dolby Atmos, 2.4 GHz özel bağlantı protokolü, AptX Adaptive destekli bluetooth 5.1, boom-arm çıkıntısına gerek kalmadan netlik üretebilen mikrofonları ve mobil uyguluma desteği ile Portal, günlük yaşantı, çalışma ve oyun ihtiyacı için satın alacağınız tek kulaklık gibi görünüyor!

 

Bang & Olufsen, Peter Bang ve Svend Olufsen tarafından 1925 de kuruldu. Bu iki abi, o zamanlarda, radyo iletim teknolojileri üzerinde çalışıyorlardı. Neredeyse 100 sene sonra, bugün, firma artık dünyanın en dikkat çekici hoparlörlerini, en orijinal tasarımlı kulaklıklarını ve en kaliteli televizyon sistemlerini üreten markalardan biri haline geldi. Peter ve Svend,” tasarıma” bu kadar önem veriyorlar mıydı bilmiyorum, ama günümüzde Bang & Olufsen denince akla özgün dizayn, göz alıcı tasarım ve üstün malzeme kalitesi gelir.

ArtılarıÜstün Malzeme KalitesiÜstün Konforİyi Ses KalitesiDolby AtmosXbox - PS - PC DesteğiAptX Adaptive DesteğiANC ve Şeffaflık
EksileriMaksimum Ses Yüksekliği Daha Fazla Olabilirdi
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

Bang & Olufsen Beoplay Portal Kablosuz Oyuncu Kulaklığı, şık tasarlanmış, kaliteli bir kutu içerisinden çıkıyor. Kutuyu açar açmaz, içinde bir taşıma çantası dahil edilen beoplay kulaklık kutularının aksine, Portal bizi Bang & Olufsenin klasik kulaklık haznesinde karşılıyor. Beoplay H4 2. jenarasyonda gördüğümüz gibi.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

 

·       Bang & Olufsen Beoplay Portal

·       USB-C’den USB-A’ya Şarj Kablosu

·       3.5mm’den, 3.5mm’ye Ses Kablosu

·       Kullanım Kılavuzu

·       USB-Dongle, USB-C’den, USB-A’ya Adaptör

·       Kumaş Taşıma Kılıfı

 

Bize, tasarım denilince akla hangi marka gelir diye bir soru sorsanız, Bang & Olufsen deriz. Her markanın belirli bir tasarımsal çizgisi vardır. Bu B&O’da bu zariflik, lüks yaşam ve premium sınıfı temsil edecek şekilde.

 

Dizayn elementleri çerçevesinde böyle bir oyuncu kulaklığı görüyor olmak, her gün karşılaştığımız bir durum değil. Genelde RGB aydınlatmalı, kırmızı çizgileri olan agresif modeller bu pazarın en çok öne çıkan türünü temsil ediyor.

 

Portal, yuvarlak, yumuşak, minimalist ve modern hatlara sahip, sade bir kulaklık. Güzelliği de buradan geliyor.

 

İskelet ve genel gövde hatları hayali HX ve H4 2. Jenarasyon kombinasyonunu andıran bir görünüşe sahip.

 

Bizim inceleme ürünümüz olan siyah renk portal, gri ve aluminyum tonları eşliğinde çok hoş bir uyum yakalamış. Kabinin içerisinde büyük ölçü ile print edilmiş “R” ve “L” harfleri yer almakta. Kulaklık simetrik ölçüde tasarlandığından, bunun her seferinde hangi tarafın sağ-sol olduğunu anlama işlemini oldukça hızlandırdığını söyleyebiliriz.

 

Son olarak, kabinlerin dış tarafında yer alan, aluminyum halka üzerinde işlenmiş parlak B&O logoları da premium tasarım öğelerinden biri olarak dikkat çekiyor.

 

Gövde üzerinde yer alan fonksiyon tuşları ve işlevlerini günlük kullanım kriteri altında okumaya devam edebilirsiniz.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Kulaklığın yüksekliğini ayarlarken, ürün üzerinde elinizi gezdirirken, düğmelere basarken, açıkçası her saniye, 10 üzerinden 10 puanlık kaliteyi, avcunuzun içi içerisinde hissedebiliyor olmak, oldukça tatmin edici.

 

Portal, ömürlük malzeme yapısına sahip.

 

Yastıklar oldukça yumuşak ve kafa bandı gibi, deri. Bu yastıklar, bir Bang & Olufsen kulaklığında gördüğümüz en dolgulu iç materyale sahip. 

 

İskelet, söylediğimiz gibi, aluminyum.  Hafif olmasının, dolayısla konforlu olmasının en büyük sebeplerinden biri de bu. 

 

Bang & Olufsen Portal Oyuncu Kulaklığı, her Bang & Olufsen ürünü gibi, tartışmasız mükemmel malzeme kalitesi ile üretilmiş. Bu konuda pek konuşmaya gerek yok bile. Bu ürünler hem hafif, hem dayanıklı, hem de premium malzeme kalitesi ile üretilmekten vazgeçmeyecekler. Markanın ruhu yansıtan özelliklerden biri bu.

skor
10
KULAKLIK.COMKonfor

Kafanın neredeyse her noktasına eşit miktarda basınç uygulayan yapısı ve yumuşak malzemesi ile, Portal oyun esnasında uzun saatler kafanızdan çıkarmak istemeyeceğiniz bir kulaklık.

 

Deri yastıklar oldukça yumuşak. Bu yastıklar, bir Bang & Olufsen kulaklığında gördüğümüz en dolgulu iç süngerleri ile kafa basıncını uzun müddet dengeleyebiliyor, şakakları ağrıtmadan keyfinizin devamlılığını sağlayabiliyor.

 

Ayrıca, burada kafayı sıkma kuvveti de tam ayarında. Bu anlamda bir stüdyo kulaklığı sertliğine sahip olmayan portal, başınızda sabit de kalabiliyor.

 

Sonuçta konfor, herhangi bir fiyat bandına kıyasla, karşılaşabileceklerinizin en iyilerinden.

skor
8
KULAKLIK.COMİzolasyon

İzolasyon kriteri, 2 alt başlık altında değerlendirilebilir. Pasif İzolasyon ve Aktif İzolasyon.

 

Pasif izolasyon, aslında kulaklığın kulak kanalınızın içinde ne denli az boşluk bırakacak şekilde oturduğu, slikon veya köpük uçların kalınlığı, malzemesi ve bunun gibi bir çok parametre eşliğinde sonuçlanır.

 

Aktif gürültü engelleme ise elektronik bir özelliktir. Bu inovatif özelliği daha detaylıca açtığımız ve sizler için kaleme aldığımız yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Aktif gürültü engellemenin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını biraz daha iyi anladığınıza göre, bu izolasyon başarımının, çok iyi pasif izolasyon desteği ile birlikte gayet iyi bir performans sergilediğini söyleyebiliriz.

 

Portalın ANC performansı özellikle beraberinde bir müzik veya oyun açıldığı zaman sizi dış dünyadan koparabilecek kadar etkili; yine de biz çok daha uygun yada benzer fiyatlarda, çok daha iyilerini gördük. Sony WF-1000XM4 ve Bose 700, bunlardan bazıları.

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

Normal şartlarda bir oyuncu kulaklığı, günlük aktivitelerinizde, dışarda, sporda yada ofiste kullanmaya pek elverişli olmayan büyük hacimli gövde yapısı, uzun bir mikrofon kolu ve agresif tasarımı ile öne çıkar.

 

Anormal şart, burada Portal'ı işaret ediyor. 

 

Portalın bir kere bir mikrofon kolu yok. Bang & Olufsen'in "Sanal Mikrofon Kolu" ismini verdiği konuşma seslerine odaklanma teknolojisine mikrofon kalitesi başlığı altında daha detaylı değineceğiz.

 

Seyahat halinde takmanız halinde herkesin kafasını çevirip size bakmayacağı özgün bir sadelikle dizayn edilen gövde, ANC ve Şeffalık modu özelliğine, uygulama desteğine ve bir premium bluetooth kulaklıkta görmeye alışkın olduğumuz buna benzer temel akıllı özelliklere sahip.

 

Hem kabinlerin dış tarafında yer alan büyük yüzey, hem de alt taraflarda yer alan ufak yüzeyler, her iki tarafta toplam 4 farklı dokunmatik kontrol alanı oluşturuyorlar.

 

Logonun da konumlandığı dış yüzeydeki alanlarda tahmin edebildiğiniz üzere parça başlatma-durdurma, parçalar arası geçiş yapma, çağrı cevaplama-sonlandırma gibi kontroller sağlanabilirken, alt taraflarda yer alan kaydırmalı sensörler üzerinden ses açıp-kısma ve ANC - Şeffaflık Modu arasında geçiş yapma imkanı tanınıyor.

 

Ses kalitesi, mikrofon kalitesi ve ANC kalitesiyle herhangi bir premium bluetooth kulaklıktan farksız performans gösteren Portal, oyuncu kulaklığı kategorisinde bir günlük kullanım kralı. 42 saate varan batarya ömrü de, bunu destekliyor!

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Portal, markanın sanal mikrofon kolu ismini verdiği bir sese odaklanma teknolojisi ile oyunlarda ve telefon konuşmalarında eşsiz iletişim yetenekleri sergiliyor.

 

Açıkçası bir kıyaslama yapıldığı ve mikrofonların akustik doğası göz önünde bulundurulduğunda, daha geniş kapsül boyutlarına ve ağzınızın hemen bitişinde konumlanan kollara sahip kulaklıklara göre, örnek Sennheiser GSP 670, portal şaşırtıcı netlik ve çözünürlük sunmuyor. Bir oyuncu kulaklığında mikrofon kalitesi söz konusu olduğunda, Sennheiser modelleri ilk tercihlerimiz arasında yer alıyor.

 

Yinede, oyun ve aramalar esnasında kendi sesinizi sol tarafta yer alan dokunmatik kaydırak ile ne kadar duyabileceğinizi ayarlayabildiğiniz akıllı özellik eşliğinde sunulan makul çözünürlük ve netlik; sesinize başarılı bir şekilde odaklanan ve arka plan gürültülerini önemli ölçüde azaltan kapsüller, günlük kullanıma elverişli kolsuz mikrofon tasarımı akılda bulundurulduğunda oldukça yeterli performans sergiliyor diyebiliriz.

skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bang & Olufsen Portal bluetooth oyuncu kulaklığı, bluetooth 5.1 altyapısında, süper premium codecler eşliğinde pek stabil, güvenilir ve kaliteli bir bağlantı sunuyor.

 

SBC, AAC ve aptX Adaptive, bu premium oyun canavarının sahip olduğu başlıca codecler.

 

Codecler hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için, sizler için kaleme aldığımız bilgilendirici makaleye buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

 

AptX adaptive, tabii özellikle android cihazlar ile oyun oynarken önemli olacak, stabilite ve hızı dengeleyen bir codec.

 

Masaüstü cihazlarda, kutu içerisine dahil edilen dongle aracılığıyla 2.4 GHz özel kablosuz protokol ile iletişim kurabilmek de mümkün. Bu, özellikle düşük gecikme gerektiren rekabetçi oyunlarda fark yaratan bir teknoloji.

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Portal, iyi ses kalitesine sahip bir oyuncu kulaklığı.

 

Dengeli, otantik ve huzur verici üst frekansların derin ve şiddetli subbaslar ile harmanlandığı bir karakter eşliğinde yüksek çözünürlük sunan sürücüler, Bang & Olufsen ailesinde H4 2. Jenarasyon'a yakın bulduğumuz bir tınının, oyunlar için optimize edilmiş bir versiyonunu anımsatıyorlar.

 

Müzik dinlerken, Mid baslardan çok Sub Basslar önde, erkek vokaller biraz daha gövdesiz, kadın vokaller ise oldukça yüksek çözünüklü ve enerjik. Üst frekanslar, tahminimizce 5k – 10k arası bir yerde yukarı doğru bir aksan var ve bu sürücülerin barındırdığı iyi miktarda ki detay üretim kapabilitesi ile birlikte işte yüksek çözünürlüklü bir V karakteri ortaya çıkmış oluyor.

 

Oyun oynarken; en önemli noktalardan ilk ikisi olan patlamalar ve diyaloglar, her zaman sahnede kalan çevresel seslerin yanında sırasıyla derinden sarsabiliyor ve net bir şekilde anlaşılabiliyorlar.

 

Portal için en önemli ses özelliklerinden birisi, şüphesiz Dolby Atmos desteği. 

 

Dolby Atmos teknolojisi ile oyun oynarken kendinizi sanal dünyanın içine ışınlayabilir, etrafınızda ki sesleri beyninizde çok iyi konumlandırabilir ve oyun performansınızı arttırabilirsiniz.

 

Bu deneyimlemeden anlaşılması güç bir konsept. Apple Airpods 3, Pro ve Max'te de gördüğümüz spatial audio benzeri bir hissiyat sunan atmos, etrafınızda onlarca hoparlör varmış gibi hissettiren bir yazılım ürünü.

skor
9
KULAKLIK.COMOyun Performansı

·       Dolby Atmos desteği

·       İyi ses kalitesi

·       ANC

·       Şeffaflık modu

·       Kendi sesinizi ne kadar duyabileceğinizi ayarlayabildiğiniz mekanizma

·       Özel kablosuz bağlantı protokolü sunan dongle

·       Mobil aygıtlar için AptX adaptive

·       Başarılı mikrofon performansı

·       Ve gerçekten çok daha fazlası,

 

 

Oyun performansı dediğimiz kriter aslında bir oyuncu kulaklığının, yukarıda kaleme aldığımız tüm özelliklerinin bir özeti olarak değerlendirilebilir. 

 

Portal'ın sunduğu tüm elektronik ve mekanik özelliklerin oyun yaşantınıza ne ölçüde dahil olabileceğini ve sektördeki diğer kulaklıklardan farklarını detaylıca açıkladık.

 

Sonunda, portalın şu ana kadar gördüğümüz en zarif, eksiksiz teknolojik özelliklere sahip, konforlu ve sağlam, yüksek performanslı oyuncu kulaklıklarından biri olduğunu tüm gerçekliği ile savunabiliriz.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Bang Olufsen HX'e benzer bir tasarıma sahip basit, şık kulak üstü kulaklık. Birinci sınıf malzemelerle üst düzey bir tasarıma sahipler. Bunları 'Siyah', 'Gri' ve 'Lacivert' renk çeşitleriyle satın alabilirsiniz.
Malzeme Kalitesi
Bang & Olufsen Beoplay Portalı etkileyici bir yapı kalitesine sahip. Kuzu derisi ve kumaş dolgu ve polimer ve kauçuk malzemelerle alüminyum karışımından yapılmıştır. Kablo, sağlam görünen silikon. Bu malzemeler oldukça kaliteli ve dayanıklı gibi, ancak başınızı hareket ettirdiğinizde biraz can sıkıcı olabilen hafif bir gıcırtı sesi vardır. Ayrıca, çoğu oyun kulaklığı gibi, bunu test etmesek de, su geçirmezlik için ilan edilmiş bir IP derecesine sahip değiller.
Konfor
Bang & Olufsen Beoplay Portal oldukça rahat. Hafif ve kafanıza çok sıkı bir şekilde kenetlenmiyorlar ki bu güzel. Ancak, gözlüğünüz veya uzun saçınız varsa, kulaklık başlıkları başınıza tam olarak oturmayabilir. Ayrıca, başınızı hareket ettirdiğinizde rahatsız edici olabilecek hafif bir gıcırtı sesi var.
İzolasyon
ANC özelliği açıkken, otobüs ve uçak motorları gibi bas ağırlıklı arka plan seslerini engellemeye çalışıyorlar. Bang & Olufsen Beoplay Portal'ın mikrofonu, iyi bir gürültü işleme performansına sahiptir. Orta derecede gürültülü bir ortamda olsanız bile sesinizi arka plan seslerinden ayırmakta zorlanır. Bu kulaklıklar, sessiz ayarlardan telefon görüşmeleri almak için daha uygundur.
Günlük Kullanım
Bang & Olufsen Beoplay Portalı harika kontrollere sahip.Arama yaparken veya oyun oynarken sesi oynatmak,duraklatmak veya mikrofonu kapatmak için kulaklıklardan birine iki kez dokunabilirsiniz. Sol kaydırıcı, Bluetooth modundayken ANC'yi ayarlamanıza olanak tanır ve Xbox Kablosuz Bağlantı modundayken kanal karıştırmayı kontrol eder. Sesi ayarlamak için sağ kaydırıcıyı da kaydırabilirsiniz. Kontroller duyarlı ve kullanımı kolay; ancak bazen yanlışlıkla bir komutu kaydedebilirler. Çoğu komut için sesli geri bildirim var, ancak herhangi bir sesli komut yok. Tüm bip sesleri aynıdır, dolayısıyla hangi özelliği ayarladığınızı bilmek zor olabilir.
Mikrofon Kalitesi
Entegre mikrofon yeterli kayıt kalitesine sahiptir. Oyun oynarken sesiniz hattın diğer ucundaki takım arkadaşlarınıza doğal ve anlaşılır gelebilir, ancak aynı zamanda biraz zayıf da gelebilir.
Bağlantı Kalitesi
Bu kulaklıklar aynı anda iki Bluetooth cihazına bağlanabilir. Ancak, Xbox konsolunuza veya PC'nize bağlıyken bir veya iki Bluetooth cihazına bağlanamazlar. Bir Bluetooth bağlantısı ile Xbox arasında kolayca geçiş yapmak için uygulamayı kullanabilirsiniz, ancak aynı anda iki bağlantıya sahip olamazsınız. PC'lerdeki gecikme süreleri biraz yüksek. Sonuç olarak, PC oyuncuları ses ve video arasında biraz gecikme olduğunu fark edebilir.
Ses Kalitesi
Bang & Olufsen Beoplay Portal kullanıma hazır bir şekilde sıcak bir ses profiline sahiptir. Biraz düşük basları yok, bu nedenle ses efektleri çok gürültülü veya gürültülü değil. Bununla birlikte, aynı zamanda biraz gürültülüdürler, bu da vokalleri ve enstrümanları biraz bulanıklaştırabilir. Aynı enstrümanlar, aşırı vurgulanan yüksek, orta ve düşük tiz aralıkları nedeniyle biraz sert gelebilir. sesinizde ekstra gümleme, gürleme ve patlama istiyorsanız güzel. Bununla birlikte, kulağa çamurlu geliyorlar ve enstrümanlar kadar vokaller de şişkin. Bluetooth modunda, seslerini ayarlamanıza yardımcı olacak bazı EQ ön ayarları var.
Oyun Performansı
Eğer xbox için alıcaksanız kuşkusuz almanız gereken tek kulaklık. Fakat bir pc oyuncusuysanız aux kablosu kullanmadan bluetooth ile çevrimiçi oyunlarda kafayı yerinden oynatabilirsiniz.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor10
İzolasyon8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı9
Tasarım
Bir oyuncu kulaklığının bu kadar şık ve sade bir tasarımda olması benim çok hoşuma gitti. Özellikle fırçalanmış metal kontrol yüzeyleri kulaklığın premium bir tasarıma sahip olmasına katkıda bulunuyor. Bırakın kulak pedlerinin -yapay da olsa- deri olmasını kulaklığın dış kısmı bile deri kaplı. Kulaklığın tasarımı bana lüks bir arabanın ön konsolunu hatırlattı. Ne yazık ki taşıma kutusunun kalitesinden bahsedemiyorum çünkü kutu içinden bir taşıma kılıfı veya kutusu çıkmıyor. Bu fiyattaki kulaklıklarda bunu kesinlikle beklerdim.
Malzeme Kalitesi
Tasarım kriterinde de biraz anlatmış olsam da şimdi kullanılan malzemeleri detaylandırayım. Bu bir oyuncu kulaklığı olduğundan hafifliğe önem verilmiş ve malzemeler de buna göre seçilmiş. Kulaklığın kafa bandında kafanıza değen kısmında terletmeyen dokulu bir kumaş kullanılmış ve iki noktadan basınç sistemiyle çok rahat olması sağlanmış. Kafa bandının üst kısmı ise kaliteli bir yapay deri kullanılmış fakat şunu söylemeliyim ki birkaç gram ağırlık bedelini ödeyerek gerçek deri kullanmayı tercih ederdim. Kulaklığın uzayan kısımlarında görüntüsü çok güzel olan alüminyum kolla beraber kulaklığın dış yüzeyinde de fırçalanmış alüminyum kullanılmış, tam ortasında daha koyu bir metal renginde B&o yazısı yer alıyor, gerçekten çok premium ve çok şık. Bu hafiflikte bu kadar premium malzemeleri kullanmaları gerçekten takdire şayan.
Konfor
Kafa bandında çift noktadan basınç için tam orta noktası boş bırakılmış ve çok kalın bir kafa bandı olmasa da çok rahat olduğunu söylemeliyim. Kulak pedleri de yeteri kadar kalın ve yumuşak. Aten elinize aldığınızda hafifliğini de fark ediyorsunuz. Rahatlık konusunda endişeniz olmasın.
İzolasyon
Kulaklığı hafif tutmak için hafızalı süngerler biraz düşük yoğunluklu kullanılmış, bu yüzden kulaklığın dışarıdaki pasif gürültü engellemesi çok başarılı değil. Oyuncu kulaklığı olduğu için gürültü engelleme bilgisayarın fan sesini engellemek için optimize edilmiş. Klima ve fan sesini çok iyi engellese de araç ve insan gürültüsünü çok iyi engelleyemiyor.
Günlük Kullanım
Tasarımı dışarıda kullanmaya uygun olsa da taşıma kutusu çıkmaması kulaklığın taşınmasını zorlaştırıyor. Tasarımı ve kontrolleri günlük kullanıma uygun, uygun olmakla da kalmıyor, gördüğün en iyi kontrollere sahip bu kulaklık. Kulaklığın yan tarafındaki dokunmatik paneller artık standartlaşmış şeyler olsa da, arka kısımdaki dokunmatik yüzeyleri kaydırarak sesi arttırıp kısabiliyor, gürültü engelleme seviyesini ayarlayabiliyorsunuz.
Mikrofon Kalitesi
Boom çıkıntısı olmasa da B&o’ın yapay boom dediği sistem çok iyi çalışıyor ve sesinizi karşıya çok net iletiyor. Gürültüyü filtrelemeyi de gayet iyi hallediyor.
Bağlantı Kalitesi
Gördüğüm en iyi çift cihaz bağlantısına sahip. İki cihaz arası geçiş yaparken en fazla yarım saniye geçiş süresi oluyor ve aradaki sürede bir şey kaçırmıyorsunuz. Bluetooth bağlantısı da hiç kopmuyor ve ses bozulmuyor.
Ses Kalitesi
Normalde oyuncu kulaklıklarında ses derinliği ön planda olduğu için ses kalitesi önemsenmez ama B&o kesinlikle sesten taviz vermemiş. Genel olarak karakteri B&o karakterinden biraz farklı ama yine de ben çok beğendim. Baslar gövdeli ve tatmin edici, seslerde rahatsız edici bir patlama yapmıyor. Tüm müzik aletlerinin ayrımı net bir şekilde yapılıyor. Uygulaması sayesinde yapılan ekolayzer ayarlarına da net bir şekilde tepki veriyor
Oyun Performansı
Kırdığım tek puan da eklenti bir boom yerine sanal boom kullanılmış olması. Çevresel sesi, Dolby Atmos lisansıyla beraber gelmesi ve kolay bağlantı değiştirme tuşuyla oyun oynamanızı kolaylaştırmanın yanında günlük hayatta da kullanabileceğiniz bir kulaklık. Bu fiyata Sennheiser Momentum 4 ve Steelseries oyuncu kulaklığını ayrı ayrı alabilseniz de, lüks materyal kalitesi ve üstün bağlantı özellikleri için bu kulaklığı tercih edebilirsiniz.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor9
İzolasyon6
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı9
Tasarım
Bu ürünü farklı kılan özelliklerden birisi de zaten oyuncu kulaklığı adı altında bu kadar şık, diğer oyuncu kulaklıkları gibi agresif, bol ışıklı olmayan, gözü yormayan, ofiste veya toplu taşımada sadece şıklığıyla dikkat çekebilecek zariflikte.
Malzeme Kalitesi
Kulaklığı belki de diğer oyuncu kulaklıklarından en çok ayıran detay malzeme kalitesi. Bang & Olufsen malzeme kalitesini konuşturmuş. Kuzu derisi kulak pedleri, kumaş deri karışımı kafa bandı hem şık hem de çok kaliteli bir sunum ortaya çıkarıyor.
Konfor
İlginç bir şekilde 2 gün yaklaşık olarak neredeyse hiç çıkartmadan kullanmama rağmen ne bir terleme ne bir daralma ne de bir ağrı hissettim. Beni en çok etkileyen tarafı konforu oldu.
İzolasyon
Kendi pedleri de yeterince iyi bir pasif izolasyon sağlasa da anc de eklenmiş. Anc bence insan seslerini yeterince kesemiyor da olsa biraz da müzik açtığınızda bulunduğunuz ortamdan soyutlanmamak elde değil.
Günlük Kullanım
Günlük kullanım için herhangi bir problem yaşatacağını düşünmüyorum. Günlük hayatta da kullanılabilecek tek oyuncu kulaklığıdır bence.
Mikrofon Kalitesi
Herhangi bir mikrofon koluna sahip olmadığı halde barındırdığı ağıza odaklanmış mikrofon teknolojisi sayesinde kulaklığı takan kişinin sesi hariç neredeyse hiçbir sesi almıyor diyebilirim. Telefona bağlandığında da çok iyi bir görüşme kalitesi sağlıyor.
Bağlantı Kalitesi
Multi point desteği sayesinde telefon bilgisayar arası geçişi gayet güzel sağlayabiliyor. Araya duvar bile girse ses kolay kolay kesilmiyor. Herhangi bir kopma problemi de yaşamadım.
Ses Kalitesi
Oyuncu kulaklıklarında görüldüğü gibi çok boğuk bir ses kalitesi yok veya rekabetçi oyunlarda ses daha rahat duyulsun diye herhangi bir frekans bozulmamış. Müzik dinlerken sahne genişliği daha iyi olabilirdi dedim açıkçası.
Oyun Performansı
Valorant vs Cs:go gibi oyunlarda tam anlamıyla istediğim deneyimi yakalayamadım. Ancak iş hikayeli oyunlara geldiğinde çok farklı. Tam anlamıyla bir hikayeli oyun kulaklığı. Sinematiklerde resmen karakterler kulağınıza konuşuyor. Ben Far Cry 5 oyununda bu kulaklıkta acayip keyif aldım. Valorant oynarken herkes nerden geliyor çok iyi anlayacaksınız diyemem ancak hikayeli bir açık dünya oyununa girdiğinizde kulaklığın size verdiği oyunun içinde olma hissine aşık olmamak elde değil.
Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor10
İzolasyon10
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi10
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı7

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.1
Desteklenen CodeclerSBC, AAC, AptX Adaptive
ANCVar
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeVar
NFCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 40mm
MikrofonVar
Kablo Uzunluğu1.2 m
Kablo Giriş Ucu3.5 mm
Kablo Çıkış Ucu3.5mm
Batarya Ömrü24 Saat
Batarya Şarj Süresi2 Saat
USB StandardıUSB-C
Frekans Aralığı20 Hz - 22.000 Hz
Dahili Ses KartıVar
7.1Yok
Kablosuz ŞarjYok
Hassasiyet95 dB

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.8
Bang & Olufsen BeoPlay Portal Kablosuz Oyuncu Kulaklığı
Bang & Olufsen BeoPlay Portal Kablosuz Oyuncu Kulaklığı
NaN:NaN0
skor
8.5
Sennheiser GSP 550 Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
Sennheiser GSP 550 Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
NaN:NaN0
skor
8.9
Sennheiser GSP 670 Wireless Bluetooth 7.1 Surround Oyuncu Kulaklığı
Sennheiser GSP 670 Wireless Bluetooth 7.1 Surround Oyuncu Kulaklığı
NaN:NaN0
skor
8
Sennheiser GSP 370 Wireless Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 370 Wireless Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.5
Sennheiser GSP 500 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 500 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Sennheiser GSP 350 7.1 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 350 7.1 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.