Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sennheiser GSP 670 Wireless Bluetooth 7.1 Surround Oyuncu Kulaklığı

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8.9

Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor8
İzolasyon9
Mikrofon Kalitesi10
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı9

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
7.8

Tasarım10
Malzeme Kalitesi9
Konfor7
İzolasyon7
Mikrofon Kalitesi4
Ses Kalitesi10
Oyun Performansı8
Bağlantı Kalitesi7

Fiyatı

Sennheiser GSP 670 Wireless Bluetooth 7.1 Surround Oyuncu Kulaklığı
Sennheiser GSP 670 Wireless Bluetooth 7.1 Surround Oyuncu Kulaklığı
Mağaza Kulaklık Logo
11,499 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Sennheiser GSP 670, markanın en tepe noktada bulunan oyuncu kulaklığı. Bu model, düşük gecikmeli kablosuz kullanım teknolojisi ile, diğer oyuncu kulaklığı modellerinden pek ayrı bir noktada.

 

Hadi yakından bakalım…

ArtılarıDüşük Gecikmeli Kablosuz BağlantıKonforlu YapıŞahane MikrofonÜstün Ses KalitesiBluetooth 5.0
EksileriMicro-Usb, Usb-C Yerine Görmek İstediğimiz Bir Port DeğilAğır Bir Kulaklık
skor
9
KULAKLIK.COMTasarım

GSP 670, uzaydan gelmiş gibi gözüküyor. Futuristik tasarım çizgileri, kulaklığı heyacan uyandırıcı bir konuma sokuyor. Kesinlikle sıradan bir kulaklık değil.

 

Sunum

Kutunun İçinden Çıkanlar:

·  Sennheiser GSP 670

·  Micro-USB’den, USB-A’ya kablo

·  Erkek USB-A’dan, Dişi USB’A ya Kablo

·  Kablosuz Bağlantı Adaptörü

·  Kullanma Kılavuzu ve Güvenlik Kılavuzu

 

GSP 670’in fume, siyah ve gri tonlarında ki rengi, göze yorucu gelmeyen ve karizmatik bir hissiyat uyandıran, sanki Batman’in kulaklığıymış gibi gözüken metal kısımlarıla birlikte, ortaya kullanılması bu açıdan keyifli bir model çıkarmış.

 

Mikrofon kolunun hareketli yapısı, tam olarak ağzınıza denk gelecek şekilde ayarlayabiliyor olmak şahane. Tabii bu aynı zamanda işlevsel bir özellik; kolu aşağı indirdiğimizde mikrofon otomatik çalışmaya başladığı gibi, kaldırdığımızda kapanıyor.

 

Bununla birlikte, sağ tarafta ki, ses seviyesi ayarlamak üzere yerleştirilmiş olan potansiyometre, hoşumuza giden tasarım öğelerinin başında geliyor.

 

Şarj girişinde Micro-USB görmek, bizi üzüyor. USB-C görmeyi tercih ederdik.

Kulak Yastıkları çıkarılabiliyor, eskidiğinde yenisini takabilmek mümkün.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

GSP 670, tank gibi bir kulaklık. Belki GSP 300 ve 350, bu ünvanı hak edemeyecek konumda ama gerçekten; GSP 500, 600 ve 670, çok sağlam kulaklıklar. Sert görünüşlerinin hakkını malzeme kalitesi anlamında da veren, yıllarca kullanılsa dahi size hizmet etmeye devam edebilecek yapıdalar. Bravo!

 

Bunu tuşlara bastığımızda, tekerlekleri döndürdüğümüzde ve mikrofon kolunu hareket ettirdiğimizde de rahatlıkla hissedebiliyoruz

skor
8
KULAKLIK.COMKonfor

GSP 670, aslında konforlu olabilmesi adına bir çok özelliği bünyesinde barındıran bir model. Öncelikle, çene basıncını daha iyi dengeleyebilmek adına, kafa bandında yer alan özel bir ayar mekanizması var. Biz bu teknolojiyi Sennheiser oyuncu modelleri dışında bir modelde görmedik. Pek faydalı bir özellik. Kişiden kişiye değişen ergonomi gerçeğinin denkleme katılması ile, konfor arttırıcı bir unsur.

 

Yastıkların tene değen kısımları, yumuşacık kumaşımsı bir malzeme, dış tarafı ise suni deri. Dış tarafının suni deri olması, izolasyon arttırıcı bir durum iken, iç tarafının böyle bir malzemeden üretilmiş oluşu, ciltle daha iyi bir uyum sağlayarak, terleme faktörünü azalttığı gibi, konfor arttırıcı bir etkiye sahip. Bu bize, Sennheiser HD 820’nin yastıklarını hatırlatıyor. Benzer yapıdalar.

 

Konfor kriterinde tek eksi, GSP 670 pek ağır. Uzun saatler kullanımda, kafanızda unutabileceğiniz bir kulaklık değil.

skor
9
KULAKLIK.COMİzolasyon

Yastıklar, hibrit bir yapıda. Tekrarlıyoruz ;” Yastıkların tene değen kısımları, yumuşacık kumaşımsı bir malzeme, dış tarafı ise suni deri.”

 

Dış tarafının suni deri olması, izolasyon arttırıcı bir etkiye sahip. GSP 670, kafaya çok iyi outran ergonomisi ve kalın yastıkların bu özelliği ile birlikte, çok iyi izolasyon sağlayan kulaklıklar. Tabii, bir ANC kulaklık gibi de değil. O ayrı mesele. Gördüğümüz en iyi pasif izolasyonlardan birine sahip olduğu için, bizden 9 puanı hak ediyor.

skor
10
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Sennheiser profesyonel pazara hakim, tecrübeli bir ses firması ve GSP 670’in mikrofonları bu söylemimizi kanıtlıyor. Şahane. Neredeyse fazla kaliteli. Net ve yüksek çözünürlüklü. Takım oyunlarında, takım arkadaşlarınız size hayran kalacak.

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

GSP 670, bizim pek sevdiğimiz GSP 500’e kıyasla, bir puan düşük almayı hak ediyor. Tabii, arkası açık sürücü yapısı, zaten akustik olarak avantajlı fakat GSP 500’ü çok beğenmememizin en büyük sebebi, doğal, natural tonal karakteri. Bu, belkide kullanıcıların bir kısmı için fazla şeffaf bir sunum ortaya çıkarsada, biz odyofiller için paha biçilmez.

 

GSP 670, nispeten karanlık bir karaktere sahip güçlü, otoriter alt frekanslar, rahatsız etmeyen konforlu tizler ve gövdeli vokaller üreten, iyi çözünürlüğe sahip, boğukluktan uzak, arkası kapalı kablosuz bir kulaklığa göre, şeffaf sunuma sahip bir kulaklık.

skor
9
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Konu oyuna geldiğinde ise, GSP 670’in kurduğu sahne devasa boyutlarda olmasada, model; bir derinlik oluşturabilen sahne temelinde, oyun içi düşmanları, rakipleri doğru konumlandırabilen, dinamik aralığı yüksek Teknik performansı ile, ayak sesleri gibi ince ayrıntıları, siz oyunculara yeterli bir doğrulukta üretebilen bir kulaklık.

 

Kusursuz, yüksek çözünürlüklü mikrofon yapısı ile, size bu anlamda büyük kolaylık sunuyor.

 

Bluetooth 5.0 temelinde kablosuz bağlantı kurabilen kulaklık, bu modda kullanılırken bile kolaylıkla farkedilir bir gecikme sorunu yaşamamakta. Lakin ciddi oyuncular için özel geliştirilen teknoloji ile, ultra düşük gecikmeli bağlantı kurabiliyor; bu sayede kablolardan kurtulabiliyorsunuz.

 

Konforu, modern yapısı, malzeme kalitesi ve üstün genel ses kalitesi ile, GSP 670, Sennheiser’ın en tepede ki oyuncu kulaklığında bulunması gereken tüm özelliklere sahip.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
öncelikle tasarımı hakkında herşeyi yazabiliriz ve tüm yazdıklarımız olumlu olur kafa bandı kulaklıklar görünüm oldukca birleşik dizayn edilmiş buda cok iyi bi görünüm saglamış
Malzeme Kalitesi
sennheiser gsp 600 için şunu diyebilirim sennheiser kalitesini herkes bilir ama bu üründe ekstra bi kalite ortaya koymuş özellikle kulaklıgın sizi rahatsız etmemesi cok cok iyi
Konfor
kulaklılar deri ve suni deriden oluşuyor ama bu kulaklıkların terleme yapacagı anlamına gelmiyor aksine kuaklarınızı koruyor ve terlemeyi önlüyor ama kablosunun kısa olması dezavantaj olabilir
İzolasyon
izolasyon için şunu diyebilirim kulaklık pedleri sayesinde dıışarıdan hiçbir ses duymuyorsunuz buda sizi oyuna daha cok odaklanmanızı saglıyor
Mikrofon Kalitesi
discord oyunların vazgecilmez yardımcı programı ve kulaklıkları tek problem de burada ortaya cıktı mikrofon kalitesi cok kötü oyun veya discord da konuştugunuz da sizi duymakta ve anlamakta zorluk yaşıyorlar
Bağlantı Kalitesi
baglantı kalitesi oldukca iyi ek programa gerek duyulmuyor jak girişinden direk baglantı yapabiliyorsunuz
Ses Kalitesi
ses kalitene diyecek bişey yok FPS oyunlarında özellikle ses kasma gibi nedenlerle kulaklılar pek performans vermez ama sennheiser gsp 600 için aynı şeyi diyemiyoruz cünkü oyundaki sesleri 7,1 sayesinde cok iyi ayıra biliyorsunuz
Oyun Performansı
oyunlar için herşey duymaktan gecer duymadıgınız da oyun oynamıyor gibisiniz oyun performasını oldukca begendim özellikle fps oyunlarında
Tasarım10
Malzeme Kalitesi9
Konfor7
İzolasyon7
Mikrofon Kalitesi4
Bağlantı Kalitesi7
Ses Kalitesi10
Oyun Performansı8

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.0
Desteklenen CodeclerAAC, AptX, Aptx LL
ANCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Mikrofon Frekans Aralığı10 Hz – 15 kHz
Kablo YapısıÇıkarılabilir ve Düz
Kablo Giriş Ucu2.5 mm
Kablo Çıkış Ucu3.5mm
Ağırlık398 Gram
Empedans28 Ohm
Dahili Ses KartıVar
7.1Var
Kablosuz ŞarjYok
Suya DayanıklılıkYok
Batarya ÖmrüUSB Dongle: 16 Saat, Bluetooth: 20 Saat
Frekans Aralığı10 Hz - 23 kHz

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.9
Sennheiser GSP 670 Wireless Bluetooth 7.1 Surround Oyuncu Kulaklığı
Sennheiser GSP 670 Wireless Bluetooth 7.1 Surround Oyuncu Kulaklığı
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Sennheiser GSP 350 7.1 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 350 7.1 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.5
Sennheiser GSP 500 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 500 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8
Sennheiser GSP 370 Wireless Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 370 Wireless Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.5
Sennheiser Game One Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
Sennheiser Game One Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.