Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sennheiser GSP 500 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

skor
8.5

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor7
Mikrofon Kalitesi10
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı9
İzolasyon2

Fiyatı

Sennheiser GSP 500 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 500 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Kulaklık.com inceleme ekibi olarak bu yazımızda sizlerle birlikte Sennheiser’ın GSP 500 model kulaklığına bir bakış atacağız.

 

Gameone, zero vb gibi diğer serilere göre kafa basıncı ayarlanabilen ve yapısal olarak farklılıklar içeren bir kulaklık olan GSP 500'ün bu özelliklerine yakından bakıp, oyuncu kulaklıklarında neden Sennheiser markasını tercih etmeliyiz sorusunun cevaplarını bulmaya çalışacağız.

ArtılarıSes KalitesiAçık KapsülMalzeme ve Kablo KalitesiMikrofon Kalitesi
Eksileriİri YapısıBass YetersizliğiSes Kartınız Zayıf İse Amfi GerekebilirUzun Saatler Sonrası Kafa Basıncı Artabiliyor
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

Gsp 500 modeli açık kapsül yapıda olan bir kulaklık, bu sayede uzun süreli oyun oturumunuzda ferah bir kullanım sağlıyor, bunun yanında açık dünya oyunları oynarken farkını çok net bir şekilde anlıyorsunuz.

 

Ses açma kapama tekeri ve yukarı kaldırdığınızda otomatik olarak susturulan mikrofon detayları kulaklığın sağ tarafında konumlandırılmış.

 

Kadife kulak yastığı, kulağınızda ısı artışı ve terleme olmadan uzun süreler oyun oynamanızı sağlıyor.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

GSP modeli, uzun dönem kullanım testinde sağlamlık olarak gerçekten endişeye yer bırakmayan bir kaliteye sahip. Kablosundan tutun gövde malzemesine kadar çok esnekler ve elinize aldığınızda o kaliteyi size yansıtan bir kulaklık.

 

Uzun ve stresli oyun oturumlarınız da size ayak uydurabilen, çok da nazik olmasanızda sizi üzmeyecek bir kulaklık olmuş GSP 500.

 

İncelememize girişte, kafa basınç ayarından bahsetmiştik. Kulaklık sahip olduğu 2’li metal menteşe sistemi ile kafa basıncının ve kafaya yerleşimin en iyi şekilde ayarlanabilmesini sağlıyor.

skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

GSP 500 uzun süreli oyun oturumunuzda ferah bir kullanım sağlıyor, bunun yanında açık dünya oyunları oynarken farkını çok net bir şekilde anlıyorsunuz. Kulaklıkta her ne kadar kafa basıncını ayarlayabiliyor olsanız da, Yaklaşık 2-3 saatlik kafada kalma süresince kafa üstü basıncı biraz artıyor. Ancak tabiki de mantıklı olanı yapıp her 1 saatte bir 15 dakika ara verirseniz basınç sizi asla rahatsız etmeyecektir.

skor
2
KULAKLIK.COMİzolasyon

İzolasyon konusu açık kapsül yapıda bir oyuncu kulaklığı olduğundan dolayı standart kapalı tip yapıdaki kulaklıklara göre geri planda kalıyor, zaten bir bakıma da bu kulaklığı izolasyon istemeyen açık kapsül kulaklığın faydalarından yararlanmak isteyen kullanıcılarımız tercih edecektir.

skor
10
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Bu kulaklığın mikrofonu gerçekten efsane. Sennheiser, GSP 500 modelinde üstün mikrofon teknolojisini bir kez daha konuşturmuş ve mükemmele yakın bir performans ortaya çıkarmış.

 

Çift taraflı mikrofon yapısı dış gürültüyü engelleyen bir gürültü engelleme teknolojisi barındırıyor, bu da size gürültülü ortamda sadece sizin sesinize odaklanmasını ve sesli görüşmelerinizin keyfini çıkarmanıza büyük oranda yardımcı oluyor. Masaüstü mikrofonu aratmayacak kalite de sesinizin parlaklığı netliği ve tahmin edemeyeceğiniz tüm kalite detayları, satın aldığınızdan itibaren size sunulan bi diğer güzelliklerden bir tanesi.

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Genel multimedya başarısından bahsetmek gerekirse müzik dinlerken ki başarısı bir oyuncu kulaklığına göre çok iyi durumda, müziğin tüm detayları aşırılık içermeden keyfine varabileceğiniz durumda. Film izlerken gürültünün içinde kaybolan detaylar yok, diyalogların geri planda kalması yok ve beklentinizden daha fazlası sunuluyor size.

 

Oyun oynamak için aldığınız bir kulaklık size müzik dinlerken ve film seyrederken de başarılı bir performans sunuyorsa o kulaklık gerçekten saygıyı hakediyordur.

skor
9
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Kutu içerisinden hem mobil cihazlar ile hemde pc ile kullanılabilecek 2 adet kablo çıkıyor ve bu kablolar takip çıkarılabilir durumda olduğundan kablonuzda herhangi bir sorun olduğunda değiştirebileceğiniz anlamına geliyor.

 

Mobil kablo pc kablosuna istinaden kısa yapılmış, mobil kablosunu konsolunuzun kontrolcüsüne takabiliyorsunuz, yaptığımız birden fazla konsol ile kullanım denemesinde kendi karakterinden çok birşey kaybetmedi, yani arkanıza yaslanıp kanepenizde oyun oynarken dahi Gsp 500 modeli her zaman ki davranışını koruyabiliyor fakat kontrolcünüzün sarjını daha çabuk bitirebiliyor dikkatli olmakta fayda var.

 

Uzun süreler oynadığınız oyunlarda oyun içindeki ses tonlarını, yanınızdan geçen bir merminin fısıltısını size çok iyi yansıtacaktır. Ancak sesin geldiği yönün tespit edilmesinde diğer modellere göre az da olsa geride kaldığını da söylemeliyiz.

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Açık
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
NFCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
MikrofonVar
Kablo YapısıÇıkarılabilir ve Düz
Kablo Giriş Ucu2.5 mm
Kablo Çıkış Ucu3.5mm
Ağırlık358 Gram
Empedans28 Ohm
Frekans Aralığı10 Hz - 30.000 Hz
Mikrofon Frekans Aralığı10 Hz - 18.000 Hz
Dahili Ses KartıYok
7.1Yok
Kablosuz ŞarjYok
Hassasiyet107 dB
Suya DayanıklılıkYok
Kablo Uzunluğu2.5 m PC Kablosu / 1.5 m Konsol Kablosu

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.5
Sennheiser GSP 500 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 500 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Sennheiser GSP 350 7.1 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 350 7.1 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8
Sennheiser GSP 370 Wireless Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 370 Wireless Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.5
Sennheiser Game One Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
Sennheiser Game One Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
NaN:NaN0
skor
8.5
Sennheiser GSP 550 Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
Sennheiser GSP 550 Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.