Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

skor
8.6

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım8
Malzeme Kalitesi8
Konfor9
İzolasyon9
Mikrofon Kalitesi10
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı8

Fiyatı

Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Mağaza Kulaklık Logo
957 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Sennheiser GSP 300, markanın giriş seviyesi oyuncu kulaklığı. GSP serisi, tüm dünyada ki saygıdeğer oyuncular tarafından çokça tercih edilen, çokça sevilen bir seri.

 

GSP 300, serinin doğal olarak en uygun fiyatlı modeli olması ve özellikle bulunduğu fiyat bandı ile bir oyuncu kulaklığının sahip olması gereken özelliklerin büyük bölümüne sahip olması sebebi ile, markanın en çok kullanılan modellerinden biri.

 

Hadi yakından bakalım…

ArtılarıÇok İyi Mikrofon Kalitesi Modern Ve Minimalist DizaynFiyatına Göre Başarılı Ses KalitesiHafif Ve Konforlu
EksileriGSX 1000 Gibi Bir Amfi ile Birlikte Çok Daha İyi Performans SergiliyorCombo Jack, Günümüz Bilgisayarları İçin Daha Uygun Olurdu
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

GSP 300, sade ve amacına uygun bir sunum ile bizi karşılıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

· GSP 300

· Combo Ses Adaptörü

· Bazı Belgeler

 

GSP 300’ün tasarımsal çizgileri, aslında firmanın diğer oyuncu kulaklık modelleri ile bir çok noktada benzerlik gösteriyor.

 

GSP 300’ün kablosu, mikrofon ve ses çıkışları olmak üzere ayrılmış durumda fakat kutu içeriğinde bulunan adaptor ile, bu çıkışları tek bir çıkış noktasında birleştirebilmek mümkün.

 

Siyah ve mavi renklerin uyumunu biz çok beğendik. Kulaklık modern ve minimalist bir anlayış ile dizayn edilmiş.

 

Sağ tarafta ki ses açma kısma işlevi gören potansiyometre, sol tarafta ki mikrofon ve kafa bandının ortasında bulunan açıklık, kulaklığın futuristik hatları ile birleştiğinde, ortaya görüşünü ile sıkıcı olmaktan uzak bir model çıkmış.

skor
8
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

GSP 300, plastik gövdesi ile siz okuyucularımıza belki de çok çekici gelmeyecek olsa da, biz malzeme kalitesi açısından pek iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Modelin eklem noktalarında herhangi bir açıdan güvensizlik yaşatan çıtırdamalar, esnemeler gözlemlememekle birlikte aslında, burada kullanılan plastik kalitesinin üst düzey olduğunu görebiliyoruz.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

GSP 300, söylediğimiz gibi büyük ölçüde kaliteli plastik kullanılarak üretilmiş bir model. Bu, kulaklığın hafif ve konforlu olmasına sebep olan en büyük etmen de zaten bu. 290 gram, koskoca bir mikrofona sahip bir oyuncu kulaklığı için, pek hafif. İç kabin alanı, kulağınızın barınacağı bölge hayli geniş, kulağınızın çevresinin, yastıkların iç kısmına temas edeceğini, dolayısıyla bir rahatsızlık yaratacağını düşünmüyoruz.

 

Kafa bandında kullanınan kumaşımsı malzeme, zaten hava alır bir yapıda, bir de üstüne ortasında bulunan boşluk ile, başınızın üst kısmının hiç bir zaman terlediğini, ısındığını hissetmeyeceğiniz bir durum yaratıyor.

 

Yastıklar yumuşak; tabii, suni deri oldukları için bir miktar terleme yapmaları olağan.

skor
9
KULAKLIK.COMİzolasyon

Suni deri yastıkların en büyük iki özelliğinden biri; alt frekansları, özellikle sub-bassları içeride tutabilmeleri. Bunun da sebebi, çok iyi pasif izolasyon sağlıyor olmaları. Bu da, ikinci özellikleri oluyor. GSP 300’de tabii, ANC, yani Aktif Gürültü Engelleme özelliği bulunmuyor fakat özellikle ev ortamında, biz pasif izolasyon başarımı ile de fark yaratabilecek bir model olduğuna inanıyoruz.

skor
10
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Şahane. Sennheiser, profesyonel pazara da ürünler tasarlayabilen, profesyonel bir firma. Sesin hem duyulmasını, hem de üretilmesini destekleyen bir çok ürün kategorisi altında tasarımlar yapabilen, bu konuda tecrübeli bir şirket.

 

Marka, onlarca yıldır mikrofonlar üreten, ve bu tecrübesini oyuncu kulaklıklarına yansıtmaktan çekinmeyen bir anlayış sergiliyor.

 

GSP 300’ün mikrofonlarını aşağı indirerek açık pozisyona getirebilir, yukarı kaldırarak ile susturabilirsiniz. Gürültü engelleme teknolojisine sahip bu mikrofonlar, sadece sizin sesinize odaklanmak üzere tasarlanmışlar.

 

Bu mikrofonun hem posizyonu ile ağzınıza çok yakın olması, hem içerisinde kendi pop-filtresi olması ile p-ç-t-s gibi harfleri ağzınızdan çıkartırken patlama yaşamaması, hem de ham ses kalitesi ile şarkı bile söyleseniz, kalitesi ile sırıtmayacak bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz.

 

Oynadığınız oyunlarda, takım arkadaşlarınızın en iyi, sizin sesinizi duyacağınıza inanıyoruz.

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

GSP 300, giriş seviyesi bir oyuncu kulaklığı olmasına rağmen; ister müzik dinlerken, ister film izlerken, tabii ki asıl da oyun oynarken, siz oyuncuları üzmeyecek bir kulaklık. Sennheiser’ın GSX 1000 amfisi gibi güçlü bir amfi ile birlikte kullanımda çok daha iyi bir performans sergilediğini belirtmekle birlikte, oyunlarda ki patlamaları, silah seslerini daha iyi duyabilmeniz için ayarlanan, sub-bassların önde, üst frekansların yorucu olmadığı bir tonal karakter, bu kulaklığa çok yakışmış. Teknik performans açısından örnek olarak GSP 500’ün pek gerisinde olsa da(Dinamik Aralık gibi), biz fiyatına göre oldukça başarılı buluyoruz.

skor
8
KULAKLIK.COMOyun Performansı

GSP 300, mikrofon kullanımının da önemli olduğu özellikle takım oyunlarında, bu başarımı ile çok çok iyi konumda olan bir kulaklık. Bununla birlikte yukarıda da belirttiğimiz gibi, sürücü kalitesinin fiyatına göre iyi olduğunu düşünüyoruz. Oyunlarda, en önemli olan Teknik parametrelerden biri dinamik aralıktır. Haritada patlamalar, silah sesleri vb. Gibi gürültülü eylemler gerçekleşirken, size doğru yaklaşan düşmanın ayak seslerini duyabilmek, bu parametrenin ne kadar iyi olduğu ile doğru orantılıdır.

Burada GSP 300, çok beğendiğimiz GSP 500 gibi olmasada, tonal karakteri ayarlamasının profesyonele yapılması ile birlikte oyunların içerisinde duyacağınız çoğu frekansa doğrudan odaklanıyor oluşu, standartın üstünde yer olan çözünür ve detaylı karakteri ile birlikte, tatmin edici bir performans sergiliyor.

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
ANCYok
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeYok
NFCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
THD< 0.1%
MikrofonVar
Kablo YapısıSabit ve Düz
Kablo Uzunluğu2 m
Kablo Çıkış Ucu3.5mm
Empedans19 Ohm
Dahili Ses KartıYok
7.1Yok
Ağırlık290 Gram
Kablosuz ŞarjYok
Hassasiyet113 dB
Suya DayanıklılıkYok
Kablo Giriş UcuSabit
Boyutlar75 mm. + 185 mm. + 170 mm.
Mikrofon Frekans Aralığı 10 Hz - 24000 Hz
Frekans Aralığı15 Hz - 25 kHz

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.6
Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Sennheiser GSP 350 7.1 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 350 7.1 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.5
Sennheiser GSP 500 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 500 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Sennheiser GSP 670 Wireless Bluetooth 7.1 Surround Oyuncu Kulaklığı
Sennheiser GSP 670 Wireless Bluetooth 7.1 Surround Oyuncu Kulaklığı
NaN:NaN0
skor
8
Sennheiser GSP 370 Wireless Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 370 Wireless Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.5
Sennheiser Game One Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
Sennheiser Game One Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.