Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Sennheiser GSP 550 Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı

skor
8.5

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor7
Mikrofon Kalitesi10
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı9
İzolasyon2

Fiyatı

Sennheiser GSP 550 Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
Sennheiser GSP 550 Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
Mağaza Kulaklık Logo
10,999 TL
Mağaza Kulaklık Logo
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

GSP 500, Sennheiser Oyuncu Kulaklıkları kategorisi dahilinde; en sevdiğimiz kulaklık. Pek detaylı bir video incelemesi ile birlikte, modeli yakın zaman önce ele almıştık.

 

GSP 550; aslında kablosuna entegre amfiye sahip bir GSP 500. Dolby Surround 7.1 teknolojisine sahip amfi eklentisi dışında; evet, aynı kulaklıklar.

 

GSP 300 ve 350 arasında görülen farkın aynısı, burda da mevcut.

 

GSP 500 ve 550, arkası açık kulaklıklar. Daha önce arkası açık kulaklık kullanmayan oyunculara farklı gelecek bu akustik tasarım, ciddi avantajları beraberinde getiriyor. Bu kulaklıklarda, arkası kapalı kulaklıklara kıyasla çok daha geniş, 3 boyutlu sahne altyapılarında; pek isabetli konumlandırma beceresi görmek, her seferinde çok heyecanlı!

 

Hadi yakından bakalım…

ArtılarıÜstün Malzeme KalitesiŞahane Bir MikrofonFuturistik TasarımArkası Açık Yapı, Akustik Bir AvantajÇıkarılabilir Kablo Üzerine Entegre Ses Kartı / Amfi
Eksileriİzolasyon, Arkası Açık Kulaklıklarda Olabilen Bir Özellik DeğilBaslar, Bazı Kulaklara Yeteri Kadar Şiddetli GelmeyebilirUsb-A Çıkış Ucu, Bazı Senaryolarda Limitleyici Bir Özellik Olabiliyor
skor
8
KULAKLIK.COMTasarım

GSP 550, serinin ultra futuristik çizgilerini aynen taşımaya devam eden, bir çok noktada diğer modeller ile ciddi benzerliklere sahip, gerçekten göz alıcı bir kulaklık.

 

Serinin en akılda kalıcı birkaç noktası bizce; hareketli, yukarı kaldırınca sessiz moda, aşağı indirince canlı moda geçen mikrofon mekanizması, hacimli ve döndürmesi keyifli ses açma – kısma tekerleği, gövde kenarında bulunan metal aksamlar ve şüphesiz kafa bandı üstünde konumlandırılan çene basıncı ayarlama kaydırağı.

 

Sunum

 

GSP 550 kaliteli ve özenle tasarlanmış kutusu içerisinde, kullanılmaya hazır şekilde bizi bekliyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

 

·       GSP 550

·       USB Dongle

·       Micro - USB Kablosu

·       Çift Sayfalık Bir Katalog

·       Güvenlik Kılavuzu

·       Kullanma Kılavuzu

 

Modelin koyu yeşil rengi, oyuncu kulaklıklarında görmeye alışkın olduğumuz; kırmızı, beyaz gibi renklerden oldukça farklı bir enerjiye sahip.

 

Agresif hatları, askeri yeşil ton ile birleşince, ortaya karizmatik ve iddialı bir görünüşe sahip kulaklık çıkmış.

skor
9
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Model, ciddi bir malzeme kalitesine sahip. Burada olabilecek en iyi noktaya, tabii konfordan ödün vermemek ön koşulu ile, pek yakın olduğumuzu  düşünüyoruz.

 

Gövde pek kaliteli bir plastik türevinden üretilmiş. Bununla birlikte metal aksamlardan destek alan bir kabin bölgesi mevcut.

 

Mikrofonu yukarı – aşağı hareket ettirirken, ses açıp kısma tekerleğini döndürürken veya kafa bandı yüksekliğini ayarlarken, kısacası dokunduğumuz herhangi bir yerde gıcırdama gibi, güvensizlik aşılayıcı bir durum yok.

skor
7
KULAKLIK.COMKonfor

Kumaş kulak yastıkları; geniş, çene basıncı ayarlanabilen gövde ve arkası açık tasarım birleştiğinde, ortaya şüphesiz konfor açısından beklentilerin yüksek olduğu bir kulaklık çıkıyor.

 

Arkası açık tasarımın en büyük avantajlarından biri, kulakların sürekli hava almasıdır. Doğal bir klima ortamı oluşuyor bu kulaklıklarda…

 

Yastıklar ciltte uyumlu, Game One’da gördüğümüz kadife materyalden daha az ısıtan, hava alabilen, yumuşak katakterdeler. Kafa bandında yer alan boşluklarla da birlikte, resmen bir konfor canavarını tanımlıyoruz, tek bir şey dışında…

 

Kabin hafif bir kabin değil. Model, her ne kadar konforlu olabilmek adına sayısız özelliğe sahip olsada, ağırlık kriteri burada belkide en yüksek katsayıya sahip etmenler arasında.

 

Kabin, kafayı sıkmadan sabit pozisyonunu koruyabilmeyi başarıyor.

 

Bunlara rağmen, markette daha konforlu oyuncu kulaklığı modellerine rastlayabilmek mümkün.

skor
2
KULAKLIK.COMİzolasyon

GSP 550 arkası açık bir kulaklık olduğu için, burada izolasyon sıfıra yakın.

 

Bu kulaklığı dışarıda ya da gürültülü herhangi bir ortamda kullanabilmek pek mümkün değil. Ayrıca, siz dış dünyayı duymaya devam ederken, dış dünyanın da sizin dinlediklerinizi duyabileceğini hatırlatmakta fayda var.  

 

GSP 550, size özel alanda kullanılmak üzere; önceliğin ses kalitesi ve konfor olduğu durumlara yönelik bir oyuncu kulaklığı.

skor
10
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

GSP 550’nin mikrofonları, bir kulaklıkta duyabileceklerinizin en iyisinden. Kusursuz, 10 üzerinden 10’luk bir performans. Burada ciddi bir çözünürlük seviyesi ile birlikte cam gibi bir şeffaflık söz konusu.

 

Bu mikrofonlar gürültü engelleyici, sizin sesinize odaklanabilen yapıdalar. Yukarı kaldırıldığında otomatik sessize, dudak hizasına indirildiğinde ise otomatik olarak canlı moda geçiyorlar.

 

Mikrofonları video incelememizde kendiniz de duyabilir, ses karakterini ve şeffaflık, çözünürlük düzeyini farkedebilirsiniz.

skor
8
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

GSP 550, kabini içerisinde kaliteli, kendini kanıtlamış Sennheiser sürücüleri barındıran bir arkası açık kulaklık.

 

Arkası açık kulaklıklar, böyle bir yapıyı ilk defa deneyimleyenler için bir farklı bir tecrübedir. Bu kulaklıklar dünya ile aranızda ki bağı koparmazlar.

 

GSP 550’yi kafanıza yerleştirdiğinizde, etrafınızda olan biteni duymaya devam edeceksiniz. Burada akustik açıdan şeffaf bir deneyimden bahsediyoruz. Hal böyleyken, bir hoparlör deneyimi yaşamak söz konusu oluyor.

 

Pek geniş; 3 boyutlu bir sahne içerisinde şahane konumlandırma beceresi, natural orta-üst frekans cevabı ile birlikte baş ağrıtmayan, uzun süre maruz kalındığında dahi yoruculuktan uzak bir deneyim yaşatan, arkası kapalı kulaklıklara kıyasla şiddetsiz kalan alt frekanslar,  bu kulaklığın ana karakterini oluşturan unsurlar.

skor
9
KULAKLIK.COMOyun Performansı

Oyun dünyası, ilginç bir şekilde, teknoloji sektörünün pek pek büyük bir kısmını oluştıruyor. Bu sektöre yapılan yatırımlar, akıl alacak düzeyde değil. Sektörün en büyükleri, genellikle oyun bilgisayarı üreten firmalar oluyor.

 

MSI, ASUS, ACER, HP gibi markalar; asıl işleri olan bilgisayar tasarımlarına ek olarak, bir çok aksesuar da dizayn ediyorlar. Bunun gibi  onlarca büyük firma içinde neredeyse hiçbirinin markete bir kulaklık modeli sürmemişliği yok. Bu kulaklıkları genellikle özgün tasarımları, rgb ışıkları ve iddialı kutu içerikleriyle birlikte görmemize rağmen, ses performansları çoğunlukla pek ortalama, dengesiz ve şaşırtmayacak seviyede oluyor. 

 

Bu, doğal olarak böyle. Sennheiser gibi asıl işi akustik tasarım ve sürücü dizaynı olan markalar; burada yönelilmesi gereken yol.

 

GSP 550’in  ortalama üstü sürücü kalitesinin bir getirisi olan “Ses Performansı” kriteri, Sennheiser’ın profesyonel pazara yönelik ciddi tecrübesi sonucu olan pek yüksek çözünürlüklü, şeffaf mikrofonları, tasarımı, dahili 7.1 ses kartı ve konforu ile, oyunlarda yapabileceklerinizin sınırı yok.

 

Bu kulaklık gerçek bir oyun arkadaşı. 

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.5
Sennheiser GSP 550 Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
Sennheiser GSP 550 Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 300 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.9
Sennheiser GSP 350 7.1 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 350 7.1 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.5
Sennheiser GSP 500 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 500 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8
Sennheiser GSP 370 Wireless Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Sennheiser GSP 370 Wireless Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
NaN:NaN0
skor
8.5
Sennheiser Game One Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
Sennheiser Game One Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.