Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

BANG & OLUFSEN BeoPlay HX Kablosuz Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık

Kulaklik.com Değerlendirmesi
skor
8.8

Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7

Test Edenler Kulübü Değerlendirmesi
skor
8.6

Tasarım9.3
Malzeme Kalitesi9.5
Konfor8.5
İzolasyon8.3
Günlük Kullanım7.8
Mikrofon Kalitesi8.3
Bağlantı Kalitesi8.8
Ses Kalitesi8.8

Fiyatı

BANG & OLUFSEN BeoPlay HX Kablosuz Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
BANG & OLUFSEN BeoPlay HX Kablosuz Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Bang & Olufsen, Peter Bang ve Svend Olufsen tarafından 1925 de kuruldu. Bu iki abi, o zamanlarda, radyo iletim teknolojileri üzerinde çalışıyorlardı. Neredeyse 100 sene sonra, bugün, firma artık dünyanın en dikkat çekici hoparlörlerini, en orijinal tasarımlı kulaklıklarını ve en kaliteli televizyonlarını yapan markalardan biri haline geldi. Peter ve Svend,” tasarıma” bu kadar önem veriyorlar mıydı bilmiyoruz, ama günümüzde Bang & Olufsen denince akla özgün dizayn, göz alıcı tasarım ve üstün malzeme kalitesi gelir.

 

Markanın 3 tane sevdiği favori materyal var. Deri, Aluminyum ve Ahşap. 

 

Aslında çok daha fazlasını yapıyor olsa da, müzikseverlerin genel kitlesi gözünden firma; kulaklıklar, taşınabilir hoparlörler ve akıllı hi-fi sistemler dizayn etme konusunda uzman.

 

HX, kardeşi H9 3. Jenerasyondan sonra tanıtılan, Bang & Olufsen H serisi kulaklıkların 10. nesli. 

 

Zamanında kablolu H6, arada kalmış özellikleriyle ama sevilen H7, kulak çevreleyen değil kulak üstü olan H8 ve yenilenmiş modeli H8i çok sevilen modellerdi. 

 

Günümüzde Bang & Olufsen kablosuz kulaklıkların güncel modelleri; HX, H95 ve H4 2nd olarak belirtilebilir.  

ArtılarıÜstün Malzeme KalitesiEşşiz TasarımÇok KonforluDengeli Tonal Karakterİyi Batarya ÖmrüMobil Uyguluma Desteği
EksileriAlt Frekanslar'da Yüksek Ses Toleransı İyi Değil, Bozunuma Uğruyabiliyorlar
skor
10
KULAKLIK.COMTasarım

Bang & Olufsen, dünya üzerinde belki de tasarıma en çok önem veren ses teknolojileri firmalarından bir tanesi.

 

Markayı temsil eden değer, bizzat tasarım.

 

Bize, tasarım denilince akla hangi marka gelir diye bir soru sorsanız, Bang & Olufsen deriz. Her markanın belirli bir tasarımsal çizgisi vardır. Bu B&O’da bu zariflik, lüks yaşam ve premium sınıfı temsil edecek şekilde.

 

Sunum

 

Bang & Olufsen BeoPlay HX Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık, premium bir sunum ile, kaliteli bir kutu içerisinde bizi karşılıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

 

·          BeoPlay HX 

·          USB-C’den, USB-A’ya Şarj Kablosu (1.25m)

·          3.5mm’den, 3.5mm’ye Ses Kablosu (1.25m)

·          Kullanım Kılavuzu

·          Kumaş Kılıf

 

Bang & Olufsen BeoPlay HX Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık, tasarımsal açıdan sahip olduğu yumuşak hatları, göz alıcı renkleri ve deri hatları gibi kalite kokan ince detayları ile, özel bir model.

 

 

Kabinlerin dış tarafında yer alan, aluminyum halka üzerinde işlenmiş parlak B&O logoları da premium tasarım öğelerinden biri olarak dikkat çekiyor.

 

 

Sağ kabin aslında aynı zamanda bir dokunmatik yüzey alanı. Bu alanı kullanarak, Ses açma-kısma, şarkı değiştirme, durdurma-oynatma gibi bir çok işlem yapabiliyorsunuz.

 

 

Bizim inceleme ürünümüz olan Bej Rengi, gri ve aluminyum tonlarıyla birlikte çok hoş bir uyum yakalamış. Kabinin içerisinde büyük ölçü ile print edilmiş “R” ve “L” harfleri yer almakta. Kulaklık simetrik ölçüde tasarlandığından, bunun her seferinde hangi tarafın sağ-sol olduğunu anlama işlemini oldukça hızlandırdığını söyleyebiliriz.

skor
10
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Kafanın neredeyse her noktasına eşit miktarda basınç uygulayan yapısı ve yumuşak malzemesi ile, HX uzun saatler kafanızdan çıkarmak istemeyeceğiniz bir kulaklık.

 

 

Kulaklığın yüksekliğini ayarlarken, ürün üzerinde elinizi gezdirirken, düğmelere basarken, açıkçası her saniye, 10 üzerinden 10 puanlık kaliteyi, avcunuzun içi içerisinde hissedebiliyor olmak, oldukça tatmin edici.

 

Yastıklar oldukça yumuşak ve kafa bandı gibi, deri. İç iskelet, söylediğimiz gibi, aluminyum.  Hafif olmasının, dolayısla konforlu olmasının en büyük sebeplerinden biri de bu. Malzeme kalitesi görebileceklerinizin en iyilerinden. Bang Olufsen, kendine ağırlıklı oranda  plastik malzeme kullanmayı yakıştırabilen bir firma değil. Bu anlamda konfor, herhangi bir fiyat bandına kıyasla, karşılaşabileceklerinizin en iyilerinden.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Beoplay HX, 285 gram ağırlığında. 

 

Bu değer, şuana kadar test ettiğimiz bir çok bluetooth kulaklığa kıyasla ortalama bir ağırlık yansıtıyor.

 

Ağırlık kriteri, bir kulaklığın konfor anlamında bizlere neler sunabileceğini belirlemede en önemli denklem elemanlarından biri olsa da, HX’in ağırlık merkezi çok iyi dağıtılmış süper simetrik yapısı, yumuşacık hatları, tam ayarında yanal sıkma kuvveti ve rahat bir deneyim yaşatan pürüzsüz yastıkları kendisini çok konforlu bir kablosuz kulaklık yapıyor.

 

Bang & Olufsen Beoplay HX, lüks ve cana yakın. 

skor
8
KULAKLIK.COMİzolasyon

İzolasyon kriteri, 2 alt başlık altında değerlendirilebilir. Pasif İzolasyon ve Aktif İzolasyon.

 

Pasif izolasyon, aslında kulaklığın kulak kanalınızın içinde ne denli az boşluk bırakacak şekilde oturduğu, slikon veya köpük uçların kalınlığı, malzemesi ve bunun gibi bir çok parametre eşliğinde sonuçlanır.

 

Aktif gürültü engelleme ise elektronik bir özelliktir. Bu inovatif özelliği daha detaylıca açtığımız ve sizler için kaleme aldığımız yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Aktif gürültü engellemenin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını biraz daha iyi anladığınıza göre, bu kulaklığın gürültü engelleme başarımının maalesef kendi fiyat bandına ve abisi H95’e kıyasla takdir edilecek bir performans sergilemediğini söyleyebiliriz.

 

HX’in ANC performansı özellikle beraberinde bir müzik açıldığı zaman sizi dış dünyadan koparabilecek kadar etkili; yine de biz çok daha uygun yada benzer fiyatlarda, çok daha iyilerini gördük. Sony WH-1000XM4 ve Bose 700, bunlardan bazıları.

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

35 saat batarya ve üstün konfor! HX, premium sınıf akıllı bir günlük kullanım bluetooth kulaklığı.

 

Bang & Olufsen HX premium bluetooth kulaklık, bluetooth 5.1 altyapısında, süper premium codecler eşliğinde pek stabil, güvenilir ve kaliteli bir bağlantı sunuyor.

 

SBC, AAC, ve aptX Adaptive, bu premium müzik canavarının sahip olduğu başlıca codecler.

 

Codecler hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için, sizler için kaleme aldığımız bilgilendirici makaleye buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

 

USB-C eşliğinde şarj desteği, yine kablosuz şarj, yakınlık sensörü sayesinde otomatik duraklama-başlama, otomatik kapanma, ANC, şeffaflık modu, uygulama desteği ve dahası; akıllı kulaklık deneyimi böyle birşey.

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Bang & Olufsen HX Bluetooth Kulaklığın mikrofonu oldukça net, keskin ve yüksek çözünürlüklü bir sese sahip.

 

Karşı taraf sesinizi oldukça anlaşılır bir şekilde duymakta herhangi bir sorun yaşamayacaktır.

 

Video incelememizi izleyerek, Bang & Olufsen HX Bluetooth Kulaklığın mikrofon kalitesini sizde kendiniz duyup, yorumlayabilirsiniz.

 

Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bang & Olufsen HX bluetooth kulaklık, bluetooth 5.1 altyapısında, süper premium codecler eşliğinde pek stabil, güvenilir ve kaliteli bir bağlantı sunuyor.

 

SBC, AAC ve aptX Adaptive, bu premium müzik canavarının sahip olduğu başlıca codecler.

 

Codecler hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için, sizler için kaleme aldığımız bilgilendirici makaleye buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

 

HX, aynı anda 2 farklı cihaza bağlanabilerek günlük yaşamı kolaylaştırıcı bağlantı özelliğine de sahip.

skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Bang & Olufsen BeoPlay HX Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık; aynı kardeşi H9 3.rd gibi dengeli, sub basslarda bir miktar aksan gördüğümüz, vokalleri önde, üst frekansları enerjik ve orta boyutlarda sahne yapısı kurabilen bir kulaklık.

 

Bang & Olufsen ürünlerinde bizim tecrübemiz; mid basslardan çok, sub bassları öne çıkartarak, daha derin, ve vokalleri daha ayrıştırılmış bir sunum ortaya çıkarmayı seviyor olmaları.

 

Üst frekanslar, herhangi bir sibilans yaklaşımından veya keskinlikten uzak, geri planda olmayan fakat çok da gereksiz çınlamalara girmeyen, detaylı bir sunuma sahip.

 

HX’in ses yüksekliği, önceki modele kıyasla bir nebze geliştirilmiş bir alanı temsil etsede, bu kulaklığın yüksek seste özellikle alt frekansların yoğun işlendiği parçaları üretmeye çalışırken gösterdiği bazı sıkıntılar var. 

 

HX’in sürücüleri, yüksek seslerde bas frekansları üretmeye çalışırken kolaylıkla bozunuma uğrayabiliyor. 

 

Orta ses düzeylerinde kulaklığın tüm frekans alanında gösterdiği çözünürlük başarımı ve genel şeffaflık son derece makul düzeydeyken, heyecanı kaldıramıyor olması tabii üzücü. Dinlediğiniz müzik türüne göre, bunu hiç farketmeyecek olma şansınız da var.

 

Model kablolu kullanımda, iyi bir amfi ile birlikte bu anlamda maalesef gözle görülür bir performans artışı yakalayamıyor. Bu kulaklığı pasif modda kullanamıyoruz. 

 

Uygulamayı kullanarak, kulaklığın tonal karakterini, modern EQ arayüzü sayesinde şekilden şekle sokabiliyor, sevdiğiniz renklere büründürebiliyorsunuz. Yine de, yukarıda açıkladığımız bas tepkisi sebebiyle, bu kulaklığı çok sıcak karakterlere yanaştırmanızı önermiyoruz.

Ürünü İnceleyenlerin Yorumları

Tasarım
Bang & Olufsen'in odaklandığı konum bariz. Şirket, önemli itibarını benzersiz ve zengin bir tasarım sözlüğü üzerine inşa etti. Bu, kablosuz kulak üstü kulaklıklarında herkesin isteyeceği son şeydir. İşlev, bunun gibi ürünlerde kesinlikle formu belirler ve aramızdan kim aşırı ya da garip görünümlü bir çift kulaklık ister? Aynen öyle. Bu nedenle, Bang & Olufsen ile pek bağdaşmayan bir hareketle şirket, mantıklı olanı yaptı ve tanınabilir bir kulaklık teslim etti. Evet, lüks ve pahalı malzemelerden yapılmışlardır, ancak bu malzemeler (dikte etmek yerine) bir tasarıma hizmet etmek için kullanılır. Sonuç olarak, Beoplay HX, mevcut kaplamalardan hangisine karar verirseniz verin ('koyu kestane rengi', 'kum', 'siyah antrasit' veya 'ahşap') makul derecede üst sınıf bir kablosuz kulak üstü kulaklık gibi görünüyor.
Malzeme Kalitesi
Dışarıdan, Beoplay HX hem pahalı görünüyor hem de hissediyor. Kuzu derisi, alüminyum, hafızalı köpük ve yüksek kaliteli plastiklerin birleşimi, estetiği onu benzersizin ötesinde bir konuma taşıyor. Her parçası iyi bir his veriyor. Sağ kulaklıktaki alüminyum kontrol yüzeyi hoş ve aynı zamanda dokunuşa duyarlıdır. 285g ağırlığıyla giymek ağır değildir. Ve üç renk seçeneğinin (Kum, Siyah Antrasit ve Kereste) her biri de bu sağduyulu/zengin ipte kendinden emin bir şekilde yürür.
Konfor
Tabii ki, tüm bu pahalı malzemeler sadece gösteri için değil (bunun için de oldukça iyi olsalar da). Bang & Olufsen, kuzu derisi, alüminyum, bellek köpüğü ve yüksek kaliteli plastikleri bir araya getirerek rahat bir şekilde konumlandırılması kolay ve saatlerce bu şekilde kalan bir çift kulaklık üretti. Sıkıştırma kuvveti iyi gibi ve birkaç alternatif modelin aksine HX, aramızdaki küçük kafalıları ezmez. Kulaklıklar vücut ısınızı emmek için yavaştır ve size geri vermek için daha da yavaştır; bu, kulak üstü kulaklıklar söz konusu olduğunda hiçbir şekilde "kulak kızartan" diye nitelendirilmez.
İzolasyon
Özür dilemesi gereken HX'in müziği sunma şekli değil, ancak aktif gürültü önleme biraz daha az başarılı. Bu kulaklıklar, birçok harici sesle etkili bir şekilde başa çıkar ve daha az başarılı tasarımların yapabileceği şekilde herhangi bir sinüs basıncı veya karşı sinyal hissi eklemeden. Ancak orada daha etkili ve daha ucuz gürültü önleyiciler var. O uçuşta mürekkepli bir sessizlik battaniyesi ister misin? Bu kulaklıkları satın almadan önce yakın fiyattaki diğer markaların gürültü engelleyicili kulaklıklarına göz atmak sizin için iyi olabilir.
Günlük Kullanım
Kulaklıklardaki sesli yardım ve fiziksel kontrollerin yanı sıra, Bang & Olufsen'in tahmin edilebilir şekilde üst sınıf kontrol uygulamasını kullanarak performansı iyileştirmek mümkündür. Temiz, kararlı ve iyi görünümlü, EQ ayarları arasında seçim yapabileceğiniz ), gürültü önleme seviyesini ayarlayabileceğiniz ve otomatik duraklatma özelliğinin hassasiyetine karar verebileceğiniz yerdir. kulaklıkları çıkarırken devreye giriyor. Tabii ki, yetkili kontrol uygulaması ve yapımında kullanılan cömert malzemeler dışında, Beoplay HX, çok daha düşük maliyetli bir rakip yığınının sunmadığı herşeyi sunuyor.
Mikrofon Kalitesi
Kulak üstü kulaklıklarda bir test edenler klübü üyesi ve odyofil olarak yakındığım tek nokta, asla adam gibi yapılmayan mikrofon kalitesi. Hepsi ses etraflı tasarlansa da değerli Bang Olufsen mühendisleri de üstüne basa basa H serisinde aynı mikrofon kartlarını kullanmaya ısrarla devam ediyor. Her üst modelde değişiklik yapıldığı söylense de testlerim bunu pek karşılamıyor. Ama normal görüşmelerde sizi üzmeyeceğini söyleyebilirim.
Bağlantı Kalitesi
Beoplay HX, kablosuz bağlantı için SBC, AAC ve aptX Adaptive codec bileşenleri ile uyumlu Bluetooth 5.1 kullanıyor. Bu sonuncusu, mümkün olan en iyi performansı aldığınızdan emin olmak için kulaklıkların her zaman bağlantı kararlılığını akış kalitesiyle dengelediği anlamına geliyor. Çağrı kalitesi kabul edilebilir düzeyde. Her iki yönde de sesler net ve anlaşılırdır ve Bang & Olufsen rüzgar sesini minimumda tutarak iyi iş çıkarır.
Ses Kalitesi
Tabii ki, EQ ayarlarıyla dikkatsizce oynayarak Beoplay HX sesini oldukça derin bir şekilde etkilemek mümkündür. Onları Bang & Olufsen'in varsayılan konum olarak kabul ettiği yerde bırakın, ancak, Snapped Ankles'ın Forest of Your Problems'in güzel, büyük, yüksek çözünürlüklü bir dosyasını yükleyin ve HX, ses bilgilerini canlı, son derece ayrıntılı ve kapsamlı bir şekilde oluşturmak için zaman kaybetmez. Düşük frekanslı şeyler sert vurur, ancak her bir notanın veya vuruşun başında ve sonunda takdire şayan düz kenarlara sahiptir. Sonuç olarak, HX canlı, ön ayaklı bir hifi kulaklıktır. Ritim yönetimi iyidir ve tempolar kendinden emin bir şekilde tanımlanır. Bang & Olufsen, dinleyicinin ayak parmağını mutlu bir şekilde vuracaktır. Yüksek ses seviyesinde bile, HX, tiz bilgiler söz konusu olduğunda sertleşmez veya bağırmaz; Bang & Olufsen, dinamik zirveleri ve dipleri belirgin hale getirmek için yeterli yedeğe sahiptir. Ayrıntı seviyeleri orta aralıkta başka yerlerde olduğu kadar yüksektir, bu nedenle bir vokalistin karakteri ve tekniği tam olarak ifade edilir.
Oyun Performansı
Her ne kadar Bluetoothlu kulaklıklar oyun için tasarlanmasa da Hx modeli için kaliteli Aux kablosu yanında servis edilmiş durumda. Bu sayede ses gecikmesi olmadan çevrimiçi oyunlarda uzamsal ses ile sıradan oyuncu kulaklıklarına göre bir tık daha yukarıda bir oyun zevki yaşayabilirsiniz.
Tasarım8
Malzeme Kalitesi9
Konfor9
İzolasyon7
Günlük Kullanım7
Mikrofon Kalitesi7
Bağlantı Kalitesi8
Ses Kalitesi10
Oyun Performansı6
Tasarım
HX'in tasarımı mükemmel. Bang & Olufsen, dünya üzerinde belki de tasarıma en çok önem veren ses teknolojileri firmalarından bir tanesi. Markayı temsil eden değer, bizzat tasarım.
Malzeme Kalitesi
HX'in aluminyum iskeleti ve gerçek deri yastıkları, süper premium bir kulaklık kullandığınızı size sonuna kadar hissetiriyor.
Konfor
Kulaklığın kafayı yanlardan sıkma kuvveti daha iyi olsa, yastıklar kulak çevresinde daha iyi bir vakum yakalayabilirlerdi. Daha önce, daha konforlu kulaklıklar kullandım.
İzolasyon
Belki pasif izolasyon daha iyi olsa, ANC de de daha iyi bir sonuç beklenebilirdi. Ama oldukça iyi, benim çevremdeki her türlü sesi olabildiğince azalttı.
Günlük Kullanım
HX, bir akıllı kulaklık. ANC özelliği, günümüz şehir gürültülü yaşam şartlarında olmazsa olmaz bir yol arkadaşı. Ayrıca mobil uygulama desteği, bağlantı kalitesi ve dokunmatik yüzey, bu deneyimi arttırıyor.
Mikrofon Kalitesi
HX'in mikrofon kalitesi gayet iyi, ama bu seviyede ki performans, diğer çoğu akıllı kulaklıklarda bulunabiliyor.
Bağlantı Kalitesi
Bang & Olufsen HX bluetooth kulaklık, bluetooth 5.1 altyapısında, süper premium codecler eşliğinde pek stabil, güvenilir ve kaliteli bir bağlantı sunuyor. SBC, AAC ve aptX Adaptive, bu premium müzik canavarının sahip olduğu başlıca codecler. Codecler hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için, sizler için kaleme aldığımız bilgilendirici makaleye buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
Ses Kalitesi
HX'in ses karakteri, kendisi gibi otantik ve dengeli. Ben yoğun tizlerden rahatsız olan bir kulak yapısına sahibim. HX'in üstün çözünürlüğü ve yumuşak tonal karakteri, bana müzikal bir deneyim yaşattı.
Oyun Performansı
Oyun oynamadım, deneyeyim yok.
Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor8
İzolasyon9
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi9
Oyun Performansı8
Tasarım
Ürün görüntüsü ile kendini ele veriyor. Kendine has bir tasarım yaklaşımı var. Uygun elbiselerle kombine edilecek kadar şık. Renk tonalitesi çok başarılı.
Malzeme Kalitesi
Kullaklık üst düzey bir malzeme kalitesine sahip. Kullanılan deri, metal ve plastik malzemeler kullanıcıyı özel hissettiriyor.
Konfor
Kulaklık bazı kullanıcıların kulak kepçesini sarmayabilir. Kulağın hepsini içine alamayabilir. Bu durumdaki kullanıcılar için uzun süreli kullanımlar rahatsız edici olur. Ağırlık merkezi iyi ayarlanmış. Kafa üstü yarıçapı küçük olduğu, kullanılan materyalin esneme katsıyı büyük olduğu için kulaklara yapılan basınç biraz fazla. Genel itibarı ile konforsuz değil.
İzolasyon
Pasif izolasyon başarılı. Kulaklık süngerleri kulaklığın şeklini alarak sızıntıların önüne geçiyor. ANC açık olduğunda dış dünya ile bağlantı en aza iniyor.
Günlük Kullanım
Film izlerken, gezintiye çıkarken, AVM'lerde rahatlıkla kullanılanıbilen bir kulaklık. Hem aktif hem pasif izolasyon sizi müziğinizle başbaşa bırakıyor. Film izlerken kullanıcıyı da filmi izlemeyen ev ahalisini de memnun eder. Toplu taşımada çevresel rahatsızlıklardan kurtulursunuz. Günlük kullanımı pratik bir kulaklık olmuş.
Mikrofon Kalitesi
Mikrofonları son derece başarılı. Telefon görüşmelerinde sesin kaşı tarafa çok net bir şekilde ulaştı. Tranparan modunda ise çevresel sesleri iyi alabildim. Sokakta rahatlıkla hem müzik dinleyip hem de güven içinde trafiğin akışından haberdar olursunuz.
Bağlantı Kalitesi
Hızlı ve etkili bir bağlantısı var. Daha önce bağlandığı cihaza sorunsuz bağlanıyor. Kapalı mekanlarda 10 metre yarıçaplı bir bir dairede bağlantı kopmuyor.
Ses Kalitesi
Açıkçası bu kulaklığı sabırsızlıkla beklediğimi söyleyebilirim. Ancak beklentimin karşılığını verebildiğini söyleyemem. Demekki beklentimin hepsi markanın kendisineymiş. Bu fiyat bandında tatminkâr bir ses beklerdim. Sesler orta frekanslarda yoğunlaşmış, tizler orta seslerden çok net bir şekilde ayrımlanmamış hissiyatı veriyor. Basslarda ise daha derin daha alt frekanslar beklerdim. Davullar batlak davul hissi veriyor. Uzun süreli dinlemelerde müzik kulağı yoruyor. Enstrüman ayrımları, vokaller iyi ayarlanmış. Akustik kayıtlar daha başarılı. Müzik türlerine göre verdiği cevaplar farklı. Bana göre en başarılı olduğu tür rock müzik. Klasik müzikte yoğun orkestral tınlamalarda enstrüman ayrımını çok başarılı bulmadım. Enstrümanlar birbirine girmiyor ama çok da ayırımlaşmıyor. Caz ve Blues müziğinde vokaller iyi tınılarken, davul ve ziller tatminkâr değil. İyi bir EQ ayarı ile daha iyi performans yaratılabilir. Kablolu dinlemelerde ciddi bir iyileşme söz konusu.
Oyun Performansı
Oyunda ses gecikmesi yaşamadım ya da fark edilir derecede değil.
Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor8
İzolasyon9
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi9
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı8
Tasarım
Öncelikle HX kulaklığına baktığımızda, kardeşi H9 3. jenerasyondan sonra tanıtılan, Bang & Olufsen H serisi kulaklıkların 10. nesli. Zamanında kablolu H6, arada kalmış özellikleriyle ama sevilen H7, kulak çevreleyen değil kulak üstü olan H8 ve yenilenmiş modeli H8i çok sevilen modeller arasında geçmişte yerlerini almış. Günümüzde Bang & Olufsen kablosuz kulaklıkların güncel modelleri; HX, H95 ve H4 2nd olarak belirtilebilir.   Bang & Olufsen BeoPlay HX Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık, tasarımsal açıdan sahip olduğu yumuşak hatları, göz alıcı renkleri ve deri hatları gibi kalite kokan ince detayları ile özel bir model. Kabinlerin dış tarafında yer alan, alüminyum halka üzerinde işlenmiş parlak B&O logoları da premium tasarım öğelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Sağ kabin aslında aynı zamanda bir dokunmatik yüzey alanı. Bu alanı kullanarak, ses açma-kısma, şarkı değiştirme, durdurma-oynatma gibi bir çok işlemi yapabiliyorsunuz. İnceleme ürünümüz olan bej rengi, gri ve alüminyum tonlarıyla birlikte çok hoş bir uyum yakalamış. HX'in 4 farklı renk seçeneği bulunuyor. Bu renkler; - Kum beji - Siyah - Kahverengi - Koyu kestane kahverengisi Kabinin içerisinde büyük ölçü ile yazdırılmış “R” ve “L” harfleri yer almakta. Kulaklık simetrik ölçüde tasarlandığından, bunun her seferinde hangi tarafın sağ-sol olduğunu anlama işlemini oldukça hızlandırdığını söyleyebiliriz.
Malzeme Kalitesi
Kafanın neredeyse her noktasına eşit miktarda basınç uygulayan yapısı ve yumuşak malzemesi ile, HX uzun saatler kafanızdan çıkarmak istemeyeceğiniz premium bir kulaklık. Kulaklığın yüksekliğini ayarlarken, ürün üzerinde elinizi gezdirirken, düğmelere basarken, açıkçası her saniye, üstün kaliteyi, avucunuzun içi içerisinde hissedebiliyor olmak, oldukça hoş ve tatmin edici. Kulak yastıkları oldukça yumuşak ve kafa bandı gibi deri. İç iskelet alüminyum malzemeden yapılmış. Hafif olmasının, dolayısıyla konforlu olmasının en büyük sebeplerinden biri de bu. Malzeme kalitesi görebileceklerinizin en iyilerinden. Bang&Olufsen, kendine ağırlıklı oranda plastik malzeme kullanmayı yakıştırabilen bir firma değil. Bu anlamda konfor, herhangi bir fiyat bandına kıyasla, karşılaşabileceklerinizin en iyilerinden.
Konfor
Beoplay HX, 285 gram ağırlığında.  Bu değer, bir çok bluetooth kulaklığa kıyasla ortalama bir ağırlık yansıtıyor. Ağırlık kriteri, bir kulaklığın konfor anlamında bizlere neler sunabileceğini belirlemede en önemli denklem elemanlarından biri olsa da, HX’in ağırlık merkezi çok iyi dağıtılmış süper simetrik yapısı, yumuşacık hatları, tam ayarında yanal sıkma kuvveti ve rahat bir deneyim yaşatan pürüzsüz yastıkları kendisini çok konforlu bir kablosuz kulaklık yapıyor. Kuzu derisi, hafızalı köpük yastıklar ve farklı kafa tiplerine uyan, ergonomik, basıncı azaltan kafa bandı… Tümü HX’in hafif alüminyum çerçevesinde bir araya geliyor. Bu çok yönlü kulak üstü kulaklık, size sanki bir kozadaymışsınız gibi hissettiriyor ve gün boyu konforlu bir dinleme deneyimi yaşamanızı sağlıyor.  Bang & Olufsen Beoplay HX, lüks ve cana yakın. 
İzolasyon
İzolasyon kriteri, 2 alt başlık altında değerlendirilebilir. Pasif İzolasyon ve Aktif İzolasyon. Pasif izolasyon, aslında kulaklığın kulak kanalınızın içinde ne denli az boşluk bırakacak şekilde oturduğu, silikon veya köpük uçların kalınlığı, malzemesi ve bunun gibi bir çok parametre eşliğinde sonuçlanır. Aktif gürültü engelleme ise elektronik bir özelliktir. Kulaklık dış ortamdan gelen gürültü frekanslarına zıt frekanslar üreterek kulağa gelen gürültüyü minimize ediyor. HX’in pasif izolasyonunu oldukça başarılı buldum. Hafızalı, kuzu derisi köpük kulak yastıkları kulağınızı iyice kapsıyor ve siz kulaklığı taktığınız anda dış ortamdan izole oluyorsunuz. Üzerine bir de aktif gürültü engelleme özelliğini açtığınızda ortamdan iyice soyutlanıyorsunuz. HX’i kafe ve deniz ortamında test ettiğimde oldukça tatmin edici sonuç aldığımı söyleyebilirim. HX’in ANC performansı özellikle beraberinde bir müzik açıldığı zaman sizi dış dünyadan koparabilecek kadar etkili.
Günlük Kullanım
HX ANC modu açıkken 35 saat, ANC kapalıyken bluetooth ile 40 saate kadar kullanım sunuyor. HX'in bataryasının hızlı tükendiğini söylemek isterim. Tabi bu süre dinlediğiniz müziğin ses seviyesi ve ANC modunun kullanımına göre farklılık gösterebilir. HX 285 gr ağırlığında. Taşıma çantasına geldiğimizde ise HX'in kumaş çantası 360 gr ağırlığında. HX'in taşıma kutusu sayesinde günlük hayatta istediğiniz her yere güvenle ve kolaylıkla getirip müziğiniz keyfini çıkarabilirsiniz. Kulaklıklarla son ses seviyesinde müzik dinlediğinizde HX'in dinlediğiniz müziği dışarı verme durumu pek mümkün. Evde, otobüste, sporda dilediğiniz her yerde bu kulaklıkları yüksek konforla uzun saatler kullanabilir ve kendinizi dış ortamdan başarılı bir şekilde soyutlayarak hayal dünyanızda rahatça gezinebilirsiniz.
Mikrofon Kalitesi
Bang & Olufsen HX Bluetooth Kulaklığın mikrofonu oldukça net, keskin ve yüksek çözünürlüklü bir sese sahip.  Karşı taraf sesinizi oldukça anlaşılır bir şekilde duymakta herhangi bir sorun yaşamayacaktır. Video incelememizi izleyerek, Bang & Olufsen HX Bluetooth Kulaklığın mikrofon kalitesini sizde kendiniz duyup, yorumlayabilirsiniz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!
Bağlantı Kalitesi
35 saat batarya ve üstün konfor! HX, premium sınıf akıllı bir günlük kullanım bluetooth kulaklığı. Bang & Olufsen HX premium bluetooth kulaklık, bluetooth 5.1 altyapısında, süper premium codecler eşliğinde pek stabil, güvenilir ve kaliteli bir bağlantı sunuyor. SBC, AAC, ve aptX Adaptive, bu premium müzik canavarının sahip olduğu başlıca codecler. USB-C eşliğinde şarj desteği, yakınlık sensörü sayesinde otomatik duraklama-başlama, otomatik kapanma, ANC, şeffaflık modu, uygulama desteği ve dahası; akıllı kulaklık deneyimi böyle bir şey.
Ses Kalitesi
Bang & Olufsen BeoPlay HX Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık; dengeli, sub basslarda son gelen güncellemeyle beraber daha iyi ses üretebilen ve bozunuma uğramayan, vokalleri önde, üst frekansları enerjik ve orta boyutlarda sahne yapısı kurabilen bir kulaklık. Bang & Olufsen ürünlerinde bizim tecrübemiz; mid basslardan çok, sub bassları öne çıkartarak, daha derin, ve vokalleri daha ayrıştırılmış bir sunum ortaya çıkarmayı seviyor olmaları. Üst frekanslar, herhangi bir ses bozunumundan veya keskinlikten uzak, geri planda olmayan fakat çok da gereksiz çınlamalara girmeyen, detaylı bir sunuma sahip. Bu kulaklığın yüksek seste özellikle alt frekansların yoğun işlendiği parçaları üretmeye çalışırken gösterdiği bazı sıkıntılar vardı. Son gelen güncelleme ile beraber bu sıkıntıların giderildiğini gösteriyor. Böylece daha dengeli ve daha temiz bir müzik deneyimi yaşıyorsunuz. HX’in sürücüleri, yüksek seslerde bas frekansları üretmeye çalışırken kolaylıkla bozunuma uğrayabiliyordu. Markanın yaptığı son güncelleme ile bu sorunda ortadan kalktı diyebiliriz. Orta ses düzeylerinde kulaklığın tüm frekans alanında gösterdiği çözünürlük başarımı ve genel şeffaflık son derece makul düzeyde. Model kablolu kullanımda, iyi bir amfi ile birlikte bu anlamda maalesef gözle görülür bir performans artışı yakalayamıyor. Bu kulaklığı pasif modda kullanamıyoruz. Kulaklığı kablolu şekilde kullanmak için de mutlaka şarjının olması gerekiyor. Uygulamayı kullanarak, kulaklığın tonal karakterini, modern EQ arayüzü sayesinde şekilden şekle sokabiliyor, sevdiğiniz renklere büründürebiliyorsunuz.
Oyun Performansı
Her ne kadar bu kulaklık oyuncu kulaklığı olmasa da yine de kaliteli bir oyun deneyimi yaşamak mümkün. Kalitesi ses kodekleri sayesinde kararlı ve dengeli bir aktarım ile iyi bir oyun deneyimi yaşamamız mümkün.
Tasarım9
Malzeme Kalitesi9
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım8
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi8
Oyun Performansı8

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.1
ANCVar
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeVar
NFCYok
Pasif KullanımVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 40mm
Empedans24 Ohm
MikrofonVar
Kablo YapısıÇıkarılabilir ve Düz
Kablo Uzunluğu1.2 m
Kablo Giriş Ucu3.5 mm
Kablo Çıkış Ucu3.5mm
Ağırlık285 Gram
Batarya Şarj Süresi2 Saat
USB StandardıUSB-C
Kablosuz ŞarjYok
Batarya Ömrü35 Saat (ANC Özelliği Kapatıldığında 40 Saate Kadar Batarya Ömrü)
Suya DayanıklılıkYok

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.8
BANG & OLUFSEN BeoPlay HX Kablosuz Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
BANG & OLUFSEN BeoPlay HX Kablosuz Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.