Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

BANG & OLUFSEN BeoPlay HX Kablosuz Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık

skor
8.8

Kulaklik.com Değerlendirmesi

Tasarım10
Malzeme Kalitesi10
Konfor9
İzolasyon8
Günlük Kullanım9
Mikrofon Kalitesi8
Bağlantı Kalitesi9
Ses Kalitesi7
DEMO SES KAYDI
NaN:NaN0

Dinlediğiniz kayıt, insan kulağı şeklinde dizayn edilen profesyonel bir mikrofon ile kayda alınmıştır. Paylaştığımız her kaydı aynı cihaz ve playlist ile kaydediyor, böylelikle sizlere iki cihaz arasındaki ses karakteri farkını duyabilme imkanı sağlıyoruz. Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

Genel Değerlendirme

Bang & Olufsen, Peter Bang ve Svend Olufsen tarafından 1925 de kuruldu. Bu iki abi, o zamanlarda, radyo iletim teknolojileri üzerinde çalışıyorlardı. Neredeyse 100 sene sonra, bugün, firma artık dünyanın en dikkat çekici hoparlörlerini, en orijinal tasarımlı kulaklıklarını ve en kaliteli televizyonlarını yapan markalardan biri haline geldi. Peter ve Svend,” tasarıma” bu kadar önem veriyorlar mıydı bilmiyoruz, ama günümüzde Bang & Olufsen denince akla özgün dizayn, göz alıcı tasarım ve üstün malzeme kalitesi gelir.

 

Markanın 3 tane sevdiği favori materyal var. Deri, Aluminyum ve Ahşap. 

 

Aslında çok daha fazlasını yapıyor olsa da, müzikseverlerin genel kitlesi gözünden firma; kulaklıklar, taşınabilir hoparlörler ve akıllı hi-fi sistemler dizayn etme konusunda uzman.

 

HX, kardeşi H9 3. Jenerasyondan sonra tanıtılan, Bang & Olufsen H serisi kulaklıkların 10. nesli. 

 

Zamanında kablolu H6, arada kalmış özellikleriyle ama sevilen H7, kulak çevreleyen değil kulak üstü olan H8 ve yenilenmiş modeli H8i çok sevilen modellerdi. 

 

Günümüzde Bang & Olufsen kablosuz kulaklıkların güncel modelleri; HX, H95 ve H4 2nd olarak belirtilebilir.  

ArtılarıÜstün Malzeme KalitesiEşşiz TasarımÇok KonforluDengeli Tonal Karakterİyi Batarya ÖmrüMobil Uyguluma Desteği
EksileriAlt Frekanslar'da Yüksek Ses Toleransı İyi Değil, Bozunuma Uğruyabiliyorlar
skor
10
KULAKLIK.COMTasarım

Bang & Olufsen, dünya üzerinde belki de tasarıma en çok önem veren ses teknolojileri firmalarından bir tanesi.

 

Markayı temsil eden değer, bizzat tasarım.

 

Bize, tasarım denilince akla hangi marka gelir diye bir soru sorsanız, Bang & Olufsen deriz. Her markanın belirli bir tasarımsal çizgisi vardır. Bu B&O’da bu zariflik, lüks yaşam ve premium sınıfı temsil edecek şekilde.

 

Sunum

 

Bang & Olufsen BeoPlay HX Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık, premium bir sunum ile, kaliteli bir kutu içerisinde bizi karşılıyor.

 

Kutunun İçinden Çıkanlar:

 

·          BeoPlay HX 

·          USB-C’den, USB-A’ya Şarj Kablosu (1.25m)

·          3.5mm’den, 3.5mm’ye Ses Kablosu (1.25m)

·          Kullanım Kılavuzu

·          Kumaş Kılıf

 

Bang & Olufsen BeoPlay HX Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık, tasarımsal açıdan sahip olduğu yumuşak hatları, göz alıcı renkleri ve deri hatları gibi kalite kokan ince detayları ile, özel bir model.

 

 

Kabinlerin dış tarafında yer alan, aluminyum halka üzerinde işlenmiş parlak B&O logoları da premium tasarım öğelerinden biri olarak dikkat çekiyor.

 

 

Sağ kabin aslında aynı zamanda bir dokunmatik yüzey alanı. Bu alanı kullanarak, Ses açma-kısma, şarkı değiştirme, durdurma-oynatma gibi bir çok işlem yapabiliyorsunuz.

 

 

Bizim inceleme ürünümüz olan Bej Rengi, gri ve aluminyum tonlarıyla birlikte çok hoş bir uyum yakalamış. Kabinin içerisinde büyük ölçü ile print edilmiş “R” ve “L” harfleri yer almakta. Kulaklık simetrik ölçüde tasarlandığından, bunun her seferinde hangi tarafın sağ-sol olduğunu anlama işlemini oldukça hızlandırdığını söyleyebiliriz.

skor
10
KULAKLIK.COMMalzeme Kalitesi

Kafanın neredeyse her noktasına eşit miktarda basınç uygulayan yapısı ve yumuşak malzemesi ile, HX uzun saatler kafanızdan çıkarmak istemeyeceğiniz bir kulaklık.

 

 

Kulaklığın yüksekliğini ayarlarken, ürün üzerinde elinizi gezdirirken, düğmelere basarken, açıkçası her saniye, 10 üzerinden 10 puanlık kaliteyi, avcunuzun içi içerisinde hissedebiliyor olmak, oldukça tatmin edici.

 

Yastıklar oldukça yumuşak ve kafa bandı gibi, deri. İç iskelet, söylediğimiz gibi, aluminyum.  Hafif olmasının, dolayısla konforlu olmasının en büyük sebeplerinden biri de bu. Malzeme kalitesi görebileceklerinizin en iyilerinden. Bang Olufsen, kendine ağırlıklı oranda  plastik malzeme kullanmayı yakıştırabilen bir firma değil. Bu anlamda konfor, herhangi bir fiyat bandına kıyasla, karşılaşabileceklerinizin en iyilerinden.

skor
9
KULAKLIK.COMKonfor

Beoplay HX, 285 gram ağırlığında. 

 

Bu değer, şuana kadar test ettiğimiz bir çok bluetooth kulaklığa kıyasla ortalama bir ağırlık yansıtıyor.

 

Ağırlık kriteri, bir kulaklığın konfor anlamında bizlere neler sunabileceğini belirlemede en önemli denklem elemanlarından biri olsa da, HX’in ağırlık merkezi çok iyi dağıtılmış süper simetrik yapısı, yumuşacık hatları, tam ayarında yanal sıkma kuvveti ve rahat bir deneyim yaşatan pürüzsüz yastıkları kendisini çok konforlu bir kablosuz kulaklık yapıyor.

 

Bang & Olufsen Beoplay HX, lüks ve cana yakın. 

skor
8
KULAKLIK.COMİzolasyon

İzolasyon kriteri, 2 alt başlık altında değerlendirilebilir. Pasif İzolasyon ve Aktif İzolasyon.

 

Pasif izolasyon, aslında kulaklığın kulak kanalınızın içinde ne denli az boşluk bırakacak şekilde oturduğu, slikon veya köpük uçların kalınlığı, malzemesi ve bunun gibi bir çok parametre eşliğinde sonuçlanır.

 

Aktif gürültü engelleme ise elektronik bir özelliktir. Bu inovatif özelliği daha detaylıca açtığımız ve sizler için kaleme aldığımız yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Aktif gürültü engellemenin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını biraz daha iyi anladığınıza göre, bu kulaklığın gürültü engelleme başarımının maalesef kendi fiyat bandına ve abisi H95’e kıyasla takdir edilecek bir performans sergilemediğini söyleyebiliriz.

 

HX’in ANC performansı özellikle beraberinde bir müzik açıldığı zaman sizi dış dünyadan koparabilecek kadar etkili; yine de biz çok daha uygun yada benzer fiyatlarda, çok daha iyilerini gördük. Sony WH-1000XM4 ve Bose 700, bunlardan bazıları.

skor
9
KULAKLIK.COMGünlük Kullanım

35 saat batarya ve üstün konfor! HX, premium sınıf akıllı bir günlük kullanım bluetooth kulaklığı.

 

Bang & Olufsen HX premium bluetooth kulaklık, bluetooth 5.1 altyapısında, süper premium codecler eşliğinde pek stabil, güvenilir ve kaliteli bir bağlantı sunuyor.

 

SBC, AAC, ve aptX Adaptive, bu premium müzik canavarının sahip olduğu başlıca codecler.

 

Codecler hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için, sizler için kaleme aldığımız bilgilendirici makaleye buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

 

USB-C eşliğinde şarj desteği, yine kablosuz şarj, yakınlık sensörü sayesinde otomatik duraklama-başlama, otomatik kapanma, ANC, şeffaflık modu, uygulama desteği ve dahası; akıllı kulaklık deneyimi böyle birşey.

skor
8
KULAKLIK.COMMikrofon Kalitesi

Bang & Olufsen HX Bluetooth Kulaklığın mikrofonu oldukça net, keskin ve yüksek çözünürlüklü bir sese sahip.

 

Karşı taraf sesinizi oldukça anlaşılır bir şekilde duymakta herhangi bir sorun yaşamayacaktır.

 

Video incelememizi izleyerek, Bang & Olufsen HX Bluetooth Kulaklığın mikrofon kalitesini sizde kendiniz duyup, yorumlayabilirsiniz.

 

Kulaklıklarınızı takmayı unutmayın!

skor
9
KULAKLIK.COMBağlantı Kalitesi

Bang & Olufsen HX bluetooth kulaklık, bluetooth 5.1 altyapısında, süper premium codecler eşliğinde pek stabil, güvenilir ve kaliteli bir bağlantı sunuyor.

 

SBC, AAC ve aptX Adaptive, bu premium müzik canavarının sahip olduğu başlıca codecler.

 

Codecler hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için, sizler için kaleme aldığımız bilgilendirici makaleye buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

 

HX, aynı anda 2 farklı cihaza bağlanabilerek günlük yaşamı kolaylaştırıcı bağlantı özelliğine de sahip.

skor
7
KULAKLIK.COMSes Kalitesi

Bang & Olufsen BeoPlay HX Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık; aynı kardeşi H9 3.rd gibi dengeli, sub basslarda bir miktar aksan gördüğümüz, vokalleri önde, üst frekansları enerjik ve orta boyutlarda sahne yapısı kurabilen bir kulaklık.

 

Bang & Olufsen ürünlerinde bizim tecrübemiz; mid basslardan çok, sub bassları öne çıkartarak, daha derin, ve vokalleri daha ayrıştırılmış bir sunum ortaya çıkarmayı seviyor olmaları.

 

Üst frekanslar, herhangi bir sibilans yaklaşımından veya keskinlikten uzak, geri planda olmayan fakat çok da gereksiz çınlamalara girmeyen, detaylı bir sunuma sahip.

 

HX’in ses yüksekliği, önceki modele kıyasla bir nebze geliştirilmiş bir alanı temsil etsede, bu kulaklığın yüksek seste özellikle alt frekansların yoğun işlendiği parçaları üretmeye çalışırken gösterdiği bazı sıkıntılar var. 

 

HX’in sürücüleri, yüksek seslerde bas frekansları üretmeye çalışırken kolaylıkla bozunuma uğrayabiliyor. 

 

Orta ses düzeylerinde kulaklığın tüm frekans alanında gösterdiği çözünürlük başarımı ve genel şeffaflık son derece makul düzeydeyken, heyecanı kaldıramıyor olması tabii üzücü. Dinlediğiniz müzik türüne göre, bunu hiç farketmeyecek olma şansınız da var.

 

Model kablolu kullanımda, iyi bir amfi ile birlikte bu anlamda maalesef gözle görülür bir performans artışı yakalayamıyor. Bu kulaklığı pasif modda kullanamıyoruz. 

 

Uygulamayı kullanarak, kulaklığın tonal karakterini, modern EQ arayüzü sayesinde şekilden şekle sokabiliyor, sevdiğiniz renklere büründürebiliyorsunuz. Yine de, yukarıda açıkladığımız bas tepkisi sebebiyle, bu kulaklığı çok sıcak karakterlere yanaştırmanızı önermiyoruz.

İnceleme Videosu

Foto Galeri

Teknik Özellikler

Kulaklık TipiKulak Üstü
Akustik PrensibiArkası Kapalı
Bluetooth VersiyonV5.1
ANCVar
Aynı Anda Birden Fazla Cihaza BağlanabilmeVar
Sürücü TipiDinamik Sürücü
Sürücü Çapı 40mm
Empedans24 Ohm
MikrofonVar
Ağırlık285 Gram
USB StandardıUSB-C
Batarya Ömrü35 Saat (ANC Özelliği Kapatıldığında 40 Saate Kadar Batarya Ömrü)

Karşılaştırmalar

  • Puanı
  • Kulaklık
  • Demo Kaydı
skor
8.8
BANG & OLUFSEN BeoPlay HX Kablosuz Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
BANG & OLUFSEN BeoPlay HX Kablosuz Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.9
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Bang & Olufsen BeoPlay H9 3rd Gen. Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.
skor
8.3
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
Beats Powerbeats Pro TWS Bluetooth Kulak İçi Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.6
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
8.1
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
KEF Mu3 True Wireless Kulak İçi Bluetooth Kulaklık
NaN:NaN0
skor
9.1
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Sony WH-1000XM4 Kulak Üstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık
Henüz demo ses kaydı eklenmedi.

Fiyatı

BANG & OLUFSEN BeoPlay HX Kablosuz Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık
BANG & OLUFSEN BeoPlay HX Kablosuz Kulak Üstü ANC Bluetooth Kulaklık

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.