Mağazaya git
Aradığın kulaklığı yaz !

Xiaomi Kablosuz Kulaklıklar Telefonlara Nasıl Bağlanır?

Xiaomi Çin menşeili bir marka olarak kaliteli ürünlerini uygun fiyata satmasıyla kullanıcılar tarafından çok beğeniliyor. Fiyat/Performans kulaklık denilince akla gelen ilk markalardan olan Xiaomi, kulaklık sektöründe ismi çok duyulan markalardan. Kablosuz kulaklık piyasasında bir çok kulaklık var ve bu kulaklıkların hepsinin bağlantı ayarları değişkenlik gösterebiliyor. İlk etapta sizlere bluetooth kulaklıklarının tefelonlara genel olarak nasıl bağlandığını anlatacağız. Ardından Xiaomi kulaklıkların telefonlara nasıl bağlandığından bahsedeceğiz.

 

Bluetooth Kulaklıklar Telefona Nasıl Bağlanır?

 

Genel olarak her Bluetooth kulaklık telefonlara aynı şekilde bağlanıyor;

 

 1. Telefonunuzdan Bluetooth modunu açın. (Samsung ise yukarıdan aşağıya, iPhone ise; İOS 16 Sonrası aşağıdan yukarı, İOS 16 öncesi ise yukarıdan aşağıya çekerek denetim merkezine gidip bluetooth simgesine dokunun)
 2. Ardından Kablosuz kulaklığı pairing moda almak için kulaklıkların ikisine de 5 - 10 saniye boyunca basılı tutup "Pairing Mode" sesini duyana kadar devem ediyoruz.
 3. Bluetooth menüsüne gidip bluetooth kulaklığımızın modelini buluyoruz.
 4. Cihaz isminin üzerine basıp bağlanması için bir kaç saniye bekliyoruz. Ardından bağlantı sağlanmış oluyor.

 

Genel olarak Bluetooth kulaklıkların telefona nasıl bağlantı sağlandığını öğrendik. Hadi şimdi de yukarıda bahsettiğimiz gibi Xiaomi kulaklıkların diğer telefonlara ve tabletlere nasıl bağlanıldığını öğrenelim.

 

Samsung Model Telefonuma Xiaomi Kablosuz Kulaklıklığımı Nasıl Bağlayabilirim?

 

 1. Samsung marka telefon ya da tabletimizin bluetooth modunu açmak için yukarıdan aşağıya doğru çekerek denetim paneline geliyoruz. 
 2. Bluetooth simgesine dokunup, Bluetooth modunu açıyoruz.
 3. Ardından Xiaomi kulaklıkları kulağımıza takıp ikisine aynı anda 5 - 10 saniye basılı tutuyoruz. 
 4. Kulaklıklardan "Pairing Mode" veya "Pairing On" şeklinde bir ses duyana kadar basmaya devam ediyoruz.
 5. Bluetooth menüsüne girip Xiaomi kulaklıklarımızın ismini buluyoruz. (Bluetooth menüsüne gitmek için Ayarlar uygulamasından Bluetooth tercihlerine basabilir ya da Denetim panelinden Bluetooth Simgesine uzun basabilirsiniz)
 6. Bağlantı sağlanması için bir kaç saniye zaman geçecektir. Xiaomi kulaklığınızın bağlantısı tamamlanmış olacaktır.

 

Xiaomi Kablosuz Kulaklıklar iPhone veya iPad Cihazlara Nasıl Bağlanır?

 

iPhone veya iPad cihazlarınızın Xiaomi Kablosuz kulaklıklarınızla bağlamak için yapmanız gerek işlemler şu şekilde;

 

 1. Bluetooth modunu açın. (iPad cihazlarda yukarıdan aşağıya çekerek, iPhone cihazlarda ise; İOS 16 sonra için yukarı aşağı, İOS 16 öncesi için ise aşağıdan yukarı çekerek bluetooth modunu açabilirsiniz.)
 2. Xiaomi bluetooth kulaklıkları kulağınıza takın ve ikisine de aynı anda 5 - 10 saniye basılı tutun. Xiaomi kulaklıklarınızdan "Pairing Mode" veya "Pairing On" şeklinde bir ses gelene kadar devam edin.
 3. Ardından Bluetooth menüsüne gidin. (Denetim merkezinde yer alan Bluetooth simgesine uzun basın veya ayarlardan bluetooth seçeneğini seçin.)
 4. Xiaomi cihanızın ismi diğer aygıtlar bölümünde görünecektir. Cihazınızı seçin ve bir kaç sanıye sonra bağlantı sağlanmış olacaktır 😊

 

Sonuç olarak, Xiaomi'nin kablosuz kulaklık piyasasında popüler bir seçenek haline gelmesi, uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli ürünler sunmasından kaynaklanmaktadır. Bluetooth teknolojisiyle telefona veya tablete bağlantı sağlamak oldukça basit bir süreçtir, ancak cihazınızın modeline ve işletim sistemine bağlı olarak bazı farklılıklar olabilir. Yukarıda belirttiğimiz adımları takip ederek, Xiaomi kablosuz kulaklığınızı herhangi bir cihaza kolayca ve hızlıca bağlayabilirsiniz. Bağlantı süreci hızlı ve sorunsuz olduğundan, en iyi ses kalitesini elde etmek için cihazınıza doğru şekilde bağlamanız çok önemlidir. Bu rehber, kullanıcıların kablosuz kulaklık deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olacaktır.

 

 

Kullanıcı Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Yorum mu yapmak istiyorsunuz? Buradan giriş yaparak yorum yapabilirsiniz.